www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

gadu gadu o dyplo6
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 49/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-01-28, 10:21   gadu gadu o dyplo6

za co ludzie dostali te 4 punkty w tej turze? za 2 miasto? czy za rozbudowę stolicy +1?
Last edited by wnuczus on 2011-04-13, 12:22; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 5/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-01-28, 10:25   

Drugie postawione miasto.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-28, 10:35   

W sumie to dość dziwne że aż tak mało punktów jest za drugie miasto, nie?

Ja zobaczyłem pierwszego niedźwiadka ale mam nadzieję że polezie w stronę jakiegoś sąsiada :oczami:

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-01-28, 11:07   Re: gadu gadu o dyplo6

Nefliqus wrote:
czy za rozbudowę stolicy +1?

:niepewny: A mianowicie ?

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-01-28, 11:43   

Quote:
W sumie to dość dziwne że aż tak mało punktów jest za drugie miasto, nie?

w pierwszym masz jeszcze punkty za pałac.

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-01-28, 12:19   

Quote:

Jeśli pytasz czy stolica mogła urosnąć do 2 przez dwie tury przynajmniej przez jedną pracując na nieobrobionym polu to dla weteranów z tego forum brzmi to jak wniosek o eksterminację ;)

A by było niedobrze bo my nowi musimy trzymać się razem :)

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-01-28, 16:07   

faust_ wrote:
Quote:

Jeśli pytasz czy stolica mogła urosnąć do 2 przez dwie tury przynajmniej przez jedną pracując na nieobrobionym polu to dla weteranów z tego forum brzmi to jak wniosek o eksterminację ;)

A by było niedobrze bo my nowi musimy trzymać się razem :)

Można miasto o osadnika rozbudować.

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-01-28, 16:08   

Nef, wersje civki ci się pomyliły...

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-01-28, 16:11   

Chyba sąsiedzi Celtów mają coraz szersze uśmiechy na buziach.

Nefliqus 

Posted: 2011-01-28, 16:19   

LDeska wrote:
Nef, wersje civki ci się pomyliły...

to prawda że trochę mi się Civ5 z Civ4 przeplata.

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2011-01-28, 16:35   

W civ5 można miasto o osadnika rozbudować? What the..?

Nefliqus 

Posted: 2011-01-28, 16:47   

Maiar wrote:
W civ5 można miasto o osadnika rozbudować? What the..?

Co to za podkopywanie mojego prestiżu dyplomatycznego. Kaczyński już by dawno wojne wam wypowiedział.

@ Cule. To co piszesz jest działaniem przeciwko Tobie. Wygląda na to ze nie jesteśmy sąsiadami wieć powinno Ci zależeć na tym żeby inni gracze mieli jak najtrudniej zebyś mógl sam się szybciej rozwijać. Chyba że zależy Ci na wywołaniu wojny między mną a Twoim sąsiadem i ataku jako 3 państwo zadając cios w plecy Twojemu sąsiadowi. Uważajcie na tego typa bo wygląda mi na cwaniaka co zrywa sojusze.

@ Miar. Tam nic nie ma napisanego o regułach CIV5. Jedynie potwierdzenie że nie udało mi się jeszcze zapomnieć o tym teletubisiowym koszmarku który nazywa się Civ5.
Last edited by Nefliqus on 2011-01-28, 16:47; edited 1 time in total  

LDeska

Posted: 2011-01-29, 15:58   

Spojrzałem sobie na demo dzisiaj i jest parę ciekawych rzeczy:

Najgorsze PKB: -10 :oczami: czyżby państwo Admina troszkę kulało jeśli chodzi o ekonomię :oczami: ?
Najlepsze PKB: 25 - czyli już ktoś na złotko wskoczył :kwasny:
Najgorsza produkcja: 2 - pewnie Scooby, rafork i lukgin którzy mają po jednym mieście. Czyli żaden z nich nie ma dostępu do pola bez produkcji i siedzą ludziki na polu co daje drugi młotek. No chyba że miasto na ciężkiej górce a ten ludzik siedzi na jakiejś kukurydzy czy zalewie
Najlepsza produkcja: 8 młotków. Nie wiem za bardzo jak, wszystkie 3 miasta na ciężkich górkach albo kamieniu czy marmurze... plus dwa pola dające po młotku - chyba.
Najgorsze żarełko: 2. No i to jest chyba admin bo wygląda jak by ludzik był zdjęty :zdziwko:
Najlepsze żarełko: 17 - czyli 3 miasta w tym jedno żarełko obrobione
Wojsko najgorsze: 4tys - to jest admin i niestety nam zakłamuje... bo samych 6 wojów to już 6tys... nie licząc techów
Wojsko najlepsze: 19tys: 6 wojów to 6K, Koło 4K, Górnictwo 2K i??? Nie wiem, czyżby ktoś już Obróbkę Brązu odkrył? Ale to jest 8K, nie pasuje za bardzo, musiałby dorobić woja albo mieć miasto rozmiaru 2 a w Top 5 miast takiego nie widzę. A może to Admin?
Obszar najgorszy: 9tys to tych trzech co postawiło dopiero jedno miasto
Obszar najlepszy: 35tys - 3 miasta założone w tym kreatywna stolica już powiększona

A co wy myślicie :) ?

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-01-29, 16:26   

8 młotków, przy obrobionym złotku to luzik chyba, reszta analizy fajna, szkoda że nam państwo admina zakłamuje niektóre staty.

jarek1333 

Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-01-29, 16:27   

LDeska wrote:

Najlepsze PKB: 25 - czyli już ktoś na złotko wskoczył :kwasny:

Najlepsza produkcja: 8 młotków. Nie wiem za bardzo jak, wszystkie 3 miasta na ciężkich górkach albo kamieniu czy marmurze... plus dwa pola dające po młotku - chyba.

Najlepsze żarełko: 17 - czyli 3 miasta w tym jedno żarełko obrobione
Wojsko najgorsze: 4tys - to jest admin i niestety nam zakłamuje... bo samych 6 wojów to już 6tys... nie licząc techów
Wojsko najlepsze: 19tys: 6 wojów to 6K, Koło 4K, Górnictwo 2K i??? Nie wiem, czyżby ktoś już Obróbkę Brązu odkrył? Ale to jest 8K, nie pasuje za bardzo, musiałby dorobić woja albo mieć miasto rozmiaru 2 a w Top 5 miast takiego nie widzę. A może to Admin?

A co wy myślicie :) ?

Co do produkcji to ktoś już grzeje z produkcją wariorów- sam tak robiłem w poprzednim dyplo. Trzeba mieć się na baczności bo może to być zły sąsiad Lesio :zawstydzony:
Kto nie robi wariorów w miastach niech lepiej zacznie :rotfl:

Najlepsze PKB to moim zdaniem jest Hechter, ma kreatywa, górnictwo na starcie i pewnie "złotko" obrobione.

Co do wojska to ... ktos mógl stracić wariora :rotfl: a niektóre nacje maja zwiadowce zamiast wojownika - chyba, że każdy startuje z 6x warior.

Z żarłem to Cent chyba obrobił pierwsze kuku czy co tam, sam pisał coś takiego :)

Co do największego wojska to jest dla mnie zagadka, zdaje mi się, że to są dane admina, nie wiadomo jakie techy ma.

P.S
cule wrote:
8 młotków, przy obrobionym złotku to luzik chyba, reszta analizy fajna, szkoda że nam państwo admina zakłamuje niektóre staty.

Fakt możliwe, ja jednak wolę straszyć sąsiadów, że ktoś robi wariorów masowo :fiufiu:
Last edited by jarek1333 on 2011-01-29, 16:28; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum