www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

PBEM Spoilerowy - zasady i ustawienia
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-04-06, 12:03   PBEM Spoilerowy - zasady i ustawienia

Zasady:
4 graczy Human (bobek+plewan vs pawelt+jarek1333) + 5 teamw AI
Bdziemy prowadzi publiczne kroniki w ***SPOILERACH*** dostpne dla wszystkich czytajcych prcz siebie na wzajem. Forma prowadzenia kroniki dowolna.
Bdzie te dodatkowy wtek w ***SPOILERZE*** dla osb postronnych, ale nie dla nas.
Ponadto bdzie zwyka kronika - nieobowizkowa.

Wszystkich czytajcych SPOILERY obowizuje zakaz przekazywania jakiejkolwiek informacji tam przeczytanej mnie lub bobkowi lub ujawniania ich na forum poza wtkiem spoilerowym.

USTAWIENIA
1. Mapa: Earth - Huge, z wyrwnanymi pozycjami startowymi. Jeden team zaczyna w europie, drugi w azji. Jest to przerobiona mapa ze scenariusza Earth18civs dostpna w civ4 jako scenariusz.
2. Prdko gry: normal
3. Poziom trudnoci: DEITY
4. Nacje: non fin
5. Barby: agresywne
6. Rodzaj startu: 3 sety, 3 robole, 3 woje, 1 skaut (AI zaczynaj z 2setami, 2 robolami, 2 wojami i 1 skautem)
7. BEZ maksowania
8. Inne opcje:
trwae sojusze: NIE
zawsze wojna: NIE
zawsze pokj: NIE
pojedynek miast: NIE
trwaa wojna albo pokj: NIE
zerowanie mechanizmw losowa po przeadowaniu: NIE
blokuje modyfikacj danych gry: TAK
wymaga totalnej anihilacji: NIE
brak wasalstwa: NIE
brak wiosek plemiennych: TAK
brak zdarze losowych: NIE
brak szpiegostwa: NIE
brak wymiany/odsprzedawania technologii: TAK

Nacje/przywdc wybieramy draftowo poczwszy ode mnie z banem na:
- nacje - finy, ind
- cywilizacje - wszystkie dozwolone

draft:
http://forum.civilization...pic.php?t=16885

NUKI: dozwolone tylko dla AI. Ewentualnie w obronie przeciw AI, gdyby byo za gorco ;) . Tzn zasada, e uywamy nukw przeciw danemu AI tylko wtedy, gdy on nas zaatakuje pierwszy Nukami.

Szpiegostwo dozwolone w kadym zakresie.

Zakaz przekazywania miast.
Wszystkie inne dziaania w teamie dozwolone.

W zaaczniku jest plik scenariusza na jakim wystartowa PBEM spoilerowy

Miejsca startowe:

Azja D

Azja Gra

Europa d

Europa Gra
Last edited by pawelt on 2011-04-18, 07:42; edited 7 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-04-06, 12:32   

xxx
Last edited by pawelt on 2011-05-18, 10:36; edited 2 times in total  

pawelt 

Posted: 2011-04-08, 06:57   

xxx
Last edited by pawelt on 2011-05-18, 10:37; edited 2 times in total  

pawelt 

Posted: 2011-04-11, 10:12   

Wic tak, PBEM Spoilerowy ruszy jako team pawelt+jarek vs plewan+bobek.

Tak jest lepiej z kilku wzgldw:
- w wikszym gronie gra jest zawsze fajniejsza, jest wicej moliwoci i koncepcji na gr
- gra w teamie nie zamuje a tyle czasu jak 1v1 co dla mnie jest doc wane, bo w razie czego moemy z jarkiem si odcia w pisaniu kroniki i robieniu turek, co na pewno wyjdzie na dobre mojej rodzinie i mnie ;)

Cz rzeczy trzeba obmwi od nowa:

1. sprawa miejscwek. Obecnie beny wylosowa, e ja startuje w europie, bobek w azji. Czyli jak bdzie team to ja z jarkiem bybym w europie, bobek z plewanem w azji. Czy tak zostaje?

2. wybr nacji i przywdcw.
a) wybieramy przywdcw i nacje rne? (tzn np oktawian, wadca inkw?)
b) czy nacje i przywdcy mog si powtarza w teamie lub midzy nami? (tzn. czy moemy w teamie wybra 2x oktaviana wadc inkw? lub czy jeli w jednym teamie jest oktavian wadca inkw, to w tym ju ta nacja i przywdca by nie moe, ale w teamie przeciwnym tak, lub robimy draft nacja/przywdca i nie moza wybra drgi raz tej nacji i przywdcy w ogle)
c) banujemy jaki przywdcw? (fin, ind)
d) banujemy jakie cywilizacje? (np aztekw, holendrw, portugalczykw, niemcw za zbyt mocne budynki)

3. AI
a) Czy AI te bdzie grao w teamach? Jeli tak to jak:
- AI w rosji+AI w mongoli, AI w iraku+AI w indiach czy
- AI w rosji+AI w iraku, AI w mongolii + AI w indiach
- czy dorabiamy tym AI kolejnych i gdzie dodajemy blisko nich?

I jeli dorabiamy AI midzy nami, to czy pozostali AI na wiecie, te bd w teamach?

b) czy wybierami AI pomidzy nami, czy kto nam zalosuje?
c) czy banujemy jakich AI? (jak gramy na deity to lepiej zbanowa finw)

4. jaki poziom trudnoci? (team 2v2 na tej mapie z bomblem bobkiem i mareckiem by na emperror i zdecydowanie byo za atwo)

5. Jak zaczynamy?
AS (nie wiem na razie czy to wykonalne, ale raczej tak), czy z setami.

6. Czy pozostae ustawienia, ktre mielimy zaproponowane mog by?
a) szpiegostwo dozwolone w kadym zakresie
b) nuki tylko w obronie przeciw AI
c) barby agresywne
d) brak chatek
e) cakowity zakaz handlu techami

Trzeba jeszcze kogo znalec do przerobienia mapy. Ewentualnie moemy zagra na mapie ju przerobionej przeze mnie, cho wydaje mi si, e w azji trzeba pewne korekty wnie (skasowa dungle w indonezji i poprawi miejscwk w pnocnych chinach).

Mam te map z pbema 2v2 co beny kiedy robi. Tamte miejscwki s ju chyba zbalansowane, tylko trzeba by nacje pozmienia, ale to chwila w kodzie, to akurat mog zrobi sam.

Co do mapy, ja bym zagra na tej mapie co beny zoptymalizowa do pbema 2v2 wczeniejszego o ile si da. Tutaj s screeny z miejscwek PRZED poprawkami benego:
http://forum.civilization...p?p=72859#72859

Tutaj mam screeny azji po poprawkach benego (europy nie mam na razie)
http://forum.civilization...opic.php?t=9457
Last edited by pawelt on 2011-04-11, 10:55; edited 2 times in total  

pawelt 

Posted: 2011-04-11, 10:26   

Code:
1. sprawa miejscwek. Obecnie beny wylosowa, e ja startuje w europie, bobek w azji. Czyli jak bdzie team to ja z jarkiem bybym w europie, bobek z plewanem w azji. Czy tak zostaje?

wg mnie moe tak zosta.
W europie miejscwki - jedna w pnocnych woszech, druga na litwie
W azji - jedna w pnocnym wietnamie, druga w pnocnych chinach

Bobek ju gra w europie teama a ja w azji, wic moemy dla odmiany na odwrt

Code:
2. wybr nacji i przywdcw.
a) wybieramy przywdcw i nacje rne? (tzn np oktawian, wadca inkw?)
b) czy nacje i przywdcy mog si powtarza w teamie lub midzy nami? (tzn. czy moemy w teamie wybra 2x oktaviana wadc inkw? lub czy jeli w jednym teamie jest oktavian wadca inkw, to w tym ju ta nacja i przywdca by nie moe, ale w teamie przeciwnym tak, lub robimy draft nacja/przywdca i nie moza wybra drgi raz tej nacji i przywdcy w ogle)
c) banujemy jaki przywdcw? (fin, ind)
d) banujemy jakie cywilizacje? (np aztekw, holendrw, portugalczykw, niemcw za zbyt mocne budynki)

2a) Tak, to by byo najciekawsze :)
b) lepiej bez powtarzania w ogle, czyli draft, tez bdzie ciekawiej :)
c) ja bym zbanowa finw i indw
d) tak, tych 4 bym zbanowa

Code:
3. AI
a) Czy AI te bdzie grao w teamach? Jeli tak to jak:
- AI w rosji+AI w mongoli, AI w iraku+AI w indiach czy
- AI w rosji+AI w iraku, AI w mongolii + AI w indiach
- czy dorabiamy tym AI kolejnych i gdzie dodajemy blisko nich?

I jeli dorabiamy AI midzy nami, to czy pozostali AI na wiecie, te bd w teamach?

b) czy wybierami AI pomidzy nami, czy kto nam zalosuje?
c) czy banujemy jakich AI? (jak gramy na deity to lepiej zbanowa finw)

3a) W sumie bez rnicy, moe by i trzecia opcja. Innych AI te grupujemy w teamach, ale tak, eby byo ciekawiej :)
b) wybieramy tak jak ja z bobkiem (wymieramy dla siebie lub przeciwnika - taj jak wolimy, ale ju bez podziau na nacje/przywdca tylko shaka wadca zulusw)
c) niekoniecznie, cho wg mnie lepiej zbanowa finw

Code:
4. jaki poziom trudnoci? (team 2v2 na tej mapie z bomblem bobkiem i mareckiem by na emperror i zdecydowanie byo za atwo)

4. zdecydowanie deity :) , plus ewentualnie zoto przy stolicach na starcie.

Code:
5. Jak zaczynamy?
AS (nie wiem na razie czy to wykonalne, ale raczej tak), czy z setami.

to musz przemyle, AS daje wiele moliwoci w sumie :) , cho z setami (po 2 lub 3) te mi odpowiada

Quote:
6. Czy pozostae ustawienia, ktre mielimy zaproponowane mog by?
a) szpiegostwo dozwolone w kadym zakresie
b) nuki tylko w obronie przeciw AI
c) barby agresywne
d) brak chatek
e) cakowity zakaz handlu techami

Wszystko ok
Last edited by pawelt on 2011-04-11, 12:01; edited 6 times in total  

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpukownik  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-04-11, 13:28   

1. Niech zostanie jak ju jest
2. a) tak
b) bez powtarzania czyli drugi raz nie mona wybra tego co ma przeciwnik/sojusznik
c) ban finw i ind
d) jestem za tym eby niczego nie banowa :) Bdzie ciekawiej.
3 a) AI w teamach, oczywicie team musi by blisko siebie czyli np. Mongo z Zulusem jak na wczeniejszych ustawieniach albo Zulus z Persem- kwestia dogadania si.
b) Po prostu wybranie lidera dla AI i odpowiedniej nacji dla danego picku np. Czaka-Zulus
c) Ban finw dla AI. To ju byoby przegicie :przestraszony: Nie do, ze w druzynie to jeszcze np. 2 finansowych :)
4 Te jestem za deity i nie widz innego poziomu :)
5 Hmm chyba patrzyem na AS i jest to wykonalne, wystarczy zmieni liczb punktw i powinno gra albo jeszcze par drobnych korekt. Jestem za, a jeli bdzie to niewykonalne mona zawsze ustawi to w WB i zapisa.
Jednak jeli idzie ju o AS to bez zabawy z imperialami, exp itd, po prostu wyznacza si gdzie chce si mie miasta i 3 workw i tyle :)
6 a) tak
b) tak cho fajna byaby opcja gdyby nuki powodoway niezadowolenie w miastach ale z tym to za duo zabawy ju chyba :/
c) tak, bez tego AI miaoby kolejna przewag.
d) bez chatek
e) bez handlu techami.

Pki co najwikszym problemem bdzie chyba zbalansowanie mapy dla AI eby nie byo takie "poszkodowane".

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-04-11, 17:18   

ja bym pozwoli na IND - jest nas 4 - jeli to tak dobra cecha - to w kadym teamie bdzie jeden IND i luz

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 91/377
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2011-04-11, 19:51   

w moim teamie szefem bdzie Plewan wic zgadzam si z nim :)

pawelt 

Posted: 2011-04-12, 05:18   

W pierwszym pocie dodaem miejscwki, wg mapy przerobionej przez benego.

Na inda mog si zgodzi, cho chciaem jakie urozmaicenie wprowadzi ;)

Plewan, zdecyduj jeszcze czy banujemy jakie cywilizacje ze wzgldu na przegite budynki specjalne?
Czy startujemy z AS, czy normalnie po 2 lub 3 sety z przystawkami?

Rozumiem, e zgadzamy si wszyscy na draft? Proponuj tak kolejno:

A, B, A, B, B, A, B, A

Czyli team A wybiera pierwszy dla siebie nacje lub cywilizacje, pniej team B.
Kwestia tylko ktry team wybieraby pierwszy. Jak team wybieraby pierwszy, to ruszaby si w grze jako drugi, oraz draftowa nacje AI midzy nami te jako drugi. Tak mi si wydaje byoby sprawiedliwie.
Napisz plewan jak wolicie i zobaczymy czy potrzebne bdzie losowanie.

plewan_79 

pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-04-12, 08:46   

Bobek1971 wrote:
w moim teamie szefem bdzie Plewan wic zgadzam si z nim :)

Jako szef wyznaczam Bobka jako odpowiedzialnego za rzdzenie w naszym teamie - poza decyzj kto rzdzi - eby nie przerzuci tego z powrotem na mnie ;)

Przy IND - Pawe i Jarek jestecie przeciwko to eby ju nie miesza ja te jestem przeciwko.

Draft - podoba mi si Twj pomys Pawe - wic losuj kto wybiera pierwszy i jedziemy :)

Tak jak Jarek nie banowabym cywilizacji za budynki specjalne.

Co do startu - AS z trzema miastami jest troch losowy - tzn jakie miasto postawimy na skraju, dochodzi kwestia Expw i i Indw - raczej start z setami.

pawelt 

Posted: 2011-04-12, 08:57   

Plewan, ale ja si w kocu zgodziem na indy, w jarek te :D

W pierwszym pocie masz screeny terenw startowych, zreszt jak chcesz mog wam podesa sejwa z ca map. Niestety nie da si zrobi, eby bya dla nas tajna, bo by kto musia j przerabia, a nikogo takiego nie znajdziemy :) Wic AS jest moliwy.

Ale jak chcesz z setami, to trzeba tylko zdecydowa czy zaczynamy po:
1. 2 sety, 2 robole, 2 woje i skaut
2. 3 sety, 3 robole, 3 woje i skaut
3. 4 sety, 4 robole, 4 woje i skaut

Jak dla mnie opcja 2 jest ok.

Ok, czyli nie banujemy adnych cywilizacji.
A losowanie robi beny, eby nie byo ;)

plewan_79 

Posted: 2011-04-12, 11:20   

opcja 2 jest ok. Dobra to z IND :D

To, e mapka nie jest tajna jest nawet ciekawe - mona sobie zaplanowa kilka rzeczy.

Edit

Ogldam t mapk i w Europie to kamie na marmurze, a w Azji nic :/ - to tak celowo?
Last edited by plewan_79 on 2011-04-12, 11:24; edited 1 time in total  

jarek1333 

Posted: 2011-04-12, 15:29   

plewan_79 wrote:

Edit

Ogldam t mapk i w Europie to kamie na marmurze, a w Azji nic :/ - to tak celowo?

Ale oczywicie :cwaniak: Pawelt zmie to jak moesz, pamitam, ze w poprzedniej wersji by marmur jak i kamie ;)
P.S A niech to ! To jest cakiem inna mapa :szok: Widz, e bardziej uboga w surowce :placze:
Nie mona grac tamtej :P ?
Last edited by jarek1333 on 2011-04-12, 15:31; edited 1 time in total  

pawelt 

Posted: 2011-04-12, 16:04   

No map przerabia beny, teraz sam zauwayem, e rni si nieco od tej oryginalnej ze scenariusza.
Dodaem ju 2x marmur w azji. Dajcie zna czy co jeszcze zmieniamy, eby byo sprawiedliwie. Ja bym rzeczywicie t tundr pozmienia u nas w skandynawii i u was na syberii. Jako jej duo przybyo :zdziwko:

jarek1333 

Posted: 2011-04-12, 16:15   

Moim zdaniem tamta mapa jest cakiem ok, mona co nieco dorzuci AI i tyle, nie trzeba bdzie a tyle zmienia. No i t dungle zabra z Azji AI i Plewanowi czy Bobkowi.
Tak samo zrobi w Ameryce rodkowej i poudniowej i wszystko bdzie zbalansowane.
atwo brzmi ale jakby byo z wykonaniem :oczami:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version