www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste¶ nowy? Kliknij tutaj!    Zgło¶ grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgło¶ grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kronika Dyplo Mi¶
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-29, 22:11   

Podpisano pokoj ze nowym wladc± sko¶nych.
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-31, 12:18   

Podpisano pokój ze Niemcami
(już nudne to jest, pokoj i pokój :oczami: )

haram 

xfire: haram77
Piwa: 26/16
starszy chor±ży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-11-01, 12:20   

W Babilonii Holenderskiej narodził się wielki naukowiec.

Ponadto w ramach uczczenia pokoju między Egiptem, Kartagin± i MalInka wyzwolono Kartagińskie miasto Peacepolis.
Last edited by haram on 2011-11-01, 15:36; edited 1 time in total  

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-01, 23:20   

Mesza Mesza II witkami futro kędzieżawe u bodbrudzia rozsmyrał.
Uwidział korzenie pokoju z malowanymi synami i słowa w małżowiny gońców wtoczył.

Bracia Etiopczycy ku zgubie wojny narodom niosły i ¶mierć i potępienie. A czary jak ple¶ń ród podnosiły choć nawet matka Ziemia huragany na ziemie te zsyłała. Przeto Mesza Mesza II rozpoznaj±c znak matki Ziemi i wierny jej będ±c. Ciemno¶ci z ziemi tych usunie i braci od próżnicy wyzwoli.

MalInka wypowiadaj± wojnę ple¶ni Etiopskiej!

Rada starszych zarzekła słowa Meszy Meszy II któren przeczas nie utracił honoru i z każdej wojny co w niej ludy swe bezwłose posłan, narody usuwał i takeż się stanie jako zado¶ci i wieko nad krwi kubłem z Egiptem. Bo posoka ta Etiopska krew ku zgodzi wiecznej z Egiptem przeleje i honor przysporzy.

Mesza Mesza II sami¶ken stan±ł na drodze bojowego słonia i krwi± się umazał ku odwadze naroda.
Last edited by geo on 2011-11-01, 23:20; edited 1 time in total  

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Br±zowy zlotowicz - 1 zlot  Br±zowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2011-11-03, 23:49   

Otoczony przez czterech s±siadów, otoczony przez cztery armie...
Kubilaj Majowski składa hołd lenny Babilonii, jego jedynej szansy na przyszło¶ć, jak±kolwiek.
:dontgetit:

haram 

xfire: haram77
Piwa: 26/16
starszy chor±ży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-11-04, 00:45   

Ech, co tu pocz±ć? - pomy¶lał Wilhelm. Piękne miasta Majów kusz±, ale takiego zaufania wręcz nie sposób odtr±cić. Ryzyko duże, lecz je¶li Babilonia ma być gwarantem pokoju, to niech tak będzie - stwierdził Namiestnik, po czym podyktował listy do Sumerii i Japonii oraz kazał obwie¶cić narodom:

Babilonia Holenderska przyjmuje hołd lenny Majów i będzie bronić ich terytorium.
Last edited by haram on 2011-11-04, 00:45; edited 1 time in total  

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Br±zowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶ 
Posted: 2011-11-04, 01:06   

Widz±c chaos panuj±cy w państwie naszych ciemnoskórych s±siadów, bunty uciskanej niewolnictwem ludno¶ci w mie¶cie Gondar, bezprawie na szlakach i traktach oraz bezsiłę lokalnych władz Kartagina podjęła decyzję o rozpoczęciu misji pokojowo-stabilizacyjnej. Wojska Kartaginy wkroczyły zbrojnie na terytorium Etiopii, na którym zamieszkuje również ludno¶ć kultury kartagińskiej. Po szybkim stłumieniu buntu niewolników zajęto Gondar. Zajęto również wioskę Adulis lecz ta niestety w wyniku chwilowego zamieszania zajęła się ogniem. Niestety zabudowania były w 100% drewniane i mie¶cina spłonęła w cało¶ci.

Wojska Kartagińskie nie kontynuuj± marszu w gł±b państwa.

Dyplo Hymn

Barteq 

xfire: barteq9
Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  I miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane 
Posted: 2011-11-04, 16:51   

Narodził się Wielki Kupiec. Jego działania przyczyniły się do rozwoju handlu w całym państwie i pozwoliły na rozpoczęcie złotego wieku.

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chor±ży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-04, 19:14   

Narodził się wielki naukowiec i również rozpoczoł złoty wiek.

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-04, 20:46   

W Państwie MalInka urodził się wielki torturownik.
Za¶witał przeto wiek złoty kultury przysępnej.
Przesłoński festiwal promowania wierzeń chrze¶cijańskich z zgod± wielkiego Egiptu ¶lady ostawia!
Każden co wiarę krzewi ku gawidzi synów Matki Ziemi uciesze w kolosuem uspektaklczy w miastach pokolejnych!

Vivat Mesza Mesza II!
Vivat Egipskie syny!

Co za uradzenie ku pokojowi za 16 zł za krze¶cijańskich aktorów trupę wspiera!
PAX!!! PAX!!! PAX!!!

------------------

Zdobyto miasto Jeha (Etiopia)

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chor±ży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-04, 21:04   

Na tronie sumeryjskim doszlo do nieoczekiwanej zmiany wladcy, ktora odbyla sie bez przewrotu i zostala przyjeta w spolecznosci sumeryjskiej ze zrozumieniem oraz niemalymi nadziejami na przyszlosc. Nowym wladca Sumerii zostal Gudea-Deb:

Poczatkowy okres panowania rozpoczal sie dosc niefortunnie - od wojny z Majami, ale i z pewnymi sukcesami - zostalo zdobyte Qurigua oraz Izancanac. Poniewaz wladca Majow wystosowal prosbe poddanczo-wasalska wobec poteznego Imperium Babilonskiego, trwaja negocjacje pokojowe.
Ambasador sumeryjski zwraca sie do wszystkich panstw chrzescijanskich, a zwlaszcza do Stolicy Apostolskiej z prosba o zakrzewienie nieznanej blizej spolecznosci sumerskiej wiary, ktorej symbolem jest krzyz. Pierwszy misjonarz, ktory wykaze swoja skutecznosc zostanie osobiscie ozlocony przez Gudea-Deba.
Last edited by Deb on 2011-11-04, 21:10; edited 1 time in total  

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy mi¶ - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶ 2 
Posted: 2011-11-05, 11:55   

Pokój, pokój, nareszcie pokój ! :traba:

Wojna z Majami zakończona.

Po latach wojennych zawieruch KaszMir II powraca do stolicy prowadz±c zwycięskich samurajów. Czas wrócić do domu, zadbać o żon, spłodzić nowych synów, zadbać o domostwa i irygacje na polach. Wnie¶ć nowe budynki i żyć spokojnie między przyjacielskimi s±siadami.

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Br±zowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶ 
Posted: 2011-11-05, 15:40   

W ramach umowy o podziale łupów na wojnie z Egiptem Kartagina przekazała miasto Addis Ababa Państwu Malinka. Było wiele rado¶ci.

Dyplo Hymn

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chor±ży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-05, 16:15   

Najwięcej w Egipcie :)

geo

Posted: 2011-11-07, 21:36   

Wielać Rozbrać Starszych uraczała przy karmach i nagę¶la sokiem czasostrawnym popijaj±c.

Uradzili co by:
1.) We 6 stron ¶wiata obje¶nić, że Etiopia ze ¶wiata w ziemię pojszła. Aksum osada zawleczona w ziemię MailInka, przeca ostały się mury i gród warowny, a uj¶ć takie nieróbstwo miasto nieznane na ołtarz przepalone. Bo tamtoć w lochach czermchych król Etiopski z gwardi± ukrecił się co narody na pokuszen zasyłał. Trupem jest.

2.) Jajami bawołów stu ucztę przygotwuj±, bo dzień drogi od ziem Mali, wojownik wielki Kusaj (co na malowanych robinsonad± poszedł i trzeci front zrobił choć on jeno, a ukrwił ziemi co nie miara. Przeto sam władca Faust jak i pożogi opadły rzekł. "Chyba palić nie zamierzasz?" Co po ludzkiemu oznak - "Oj uwidzę, że ¶wieżbujuj± do pożogi, wsztym po zgodzie!" Rada wyłypiła sakwę i ustanowił, że Heroica knigę na czy¶ć i historyję spisze.
- o ziemach co uwidział i podróżach
- o rozpraskaniu rywdwanu wojennego
- o miast barbarzyńskich nękaniu
- o zbrojnym koniu co go popędził z frontu
- o skarbach nie spożytych z ziem egiptu co taszczył
- o robotnikach co ich samu¶ken z ziemi egipskiej uprowadził co dyć póĽniej drogę na front w domstwa swe kładli pod rycerstwo Cyrrusa
- o misji szpiegowskiej co ¶lad krwawy zostawiał tak ranion a przezeń to na usiekł w ¶więte miasto Islamu Cyrrusa wpu¶cił
- o wsiach, farmach, drogach z których jeno pył ostawił jako ze trzy cykolony nie uczyni±
- o pierwyj syn o którym sam faraon mówi wsztrzymaj i ostatni front odpuszcza
- o Kusaj Skirmisier pierwszej krwi co na Rifelmeny szedł bez trwogi nos w nos stan±ł, jeno zwada ugasła

A dyć, że we łba te historyje poszły a i nowe soki Etiopskie pu¶ciły przeto, bosię buch jak duch pomsty upalił, nakazano na wzorce wojenne draft uknucić. I wolno¶ci słowa ukrucić tak się wojn± i napitkiem unękali po sen radosny.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum