www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Gadu Gadu o DyploMisiu
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-11-18, 15:46   

Także gratuluje Haraczowi (ups przepraszam Haramowi) ;) .

Naprawdę, że lubią go sąsiedzi ktorych przecież pozbawił szansy gry o zwycięstwo (Rihiter) to juz jest mistrzostwo świata. :zdziwko: .
Ale rzeczywiście dyplomatycznie haram grał praktycznie perfekcyjnie. To jest to czego mi zabrakło
(tzn szło niezle do pewnego momentu, a potem padło )

Speciacial thanks dla (tutaj dłuższa chwila niecierpliwości kto to będzie) DZIA i WRAITH.
Dla Dzia za przypomnienie, nauczke że nawet w dyplo są ideały, poświęcenie i ślepa zemsta i miłość.

Dla Wraitha za naukę gry i odebraną lekcje.
Szkoda chłopaki że personalnie odebraliście walkę dyplo.
Ja nie żywie ŻADNEJ urazy do was.

Od ataku na mnie we 3 , to juz grałem tylko o to aby Summeria nie wygrała tej gry. Cóż udało się :)
Przynajmniej tyle :kwasny:

Coż przegrałem, nie przez to że nastąpiła kumulacja dwóch czynników:
- wydamanie dzia i barteq w wojnie w wojnie z summerem (tutaj miałem dylemat, naprawde myslałem co robić, gdyż widzialem ze Egipt i Kartagina, przebierają nózkami jak będziemy walczyć)
- błąd techniczny

Podziękowania dla poniego za poświęcenei nerwów dla misiaków.
P.S. Ponti albo pił więcej, albo bierz coś na uspokojenie bo żdziebko nerwowy jesteś jak dzwonisz z opier..... :D . Bo naprawdę nudno to jest, jak początek zaczyna sie od (Ku.... Skubi) ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-11-18, 17:00   

Co Wy tam o tym wygrywaniu za wszelką cenę.
Niektórzy bez parcia na bycie jedynką też się pewnie świetnie bawili, więc niech Ci "bardziej ambitni" nie mierzą wszystkich swoją miarką.

Wszystkim uczestnikom tej gry gratuluje i dziękuję za przykład jak można się dobrze bawić bez większych spięć.
Osobno chciałbym wyróżnić Geo za pomysł i konsekwencje w prowadzeniu kroniki choć i Czajmen się tu bardzo pozytywnie wyróżniał. Ponti good job.

czajmen 

xfire: czajmen
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-18, 17:42   

wpisy geo to mistrzostwo świta - do tej pory nie wiem o czym on pisał :rotfl:

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 18:39   

ScoobyDoo wrote:
P.S. Ponti albo pił więcej, albo bierz coś na uspokojenie bo żdziebko nerwowy jesteś jak dzwonisz z opier..... . Bo naprawdę nudno to jest, jak początek zaczyna sie od (Ku.... Skubi)

Skubi Ciebie jako jedynego znałem osobiście ze zlotu,stad pozwalałem sobie w rozmowie na coś wiecej.Poza tym nie dzwoniłem bez przyczyny poniewaz wiekszosc Twoich zagran była na krawędzi regulaminu i tym większe miałem wkruzenie ze odbywało sie to kosztem nowych Miśkow a JESTEŚ ADMINEM FORUM.Wiec dobry opieprz musiał iść ,żeby cie naprostować na jedyną słuszna drogę bo powinienes być wzorowym graczem a jechałes po bandzie i często po złości.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-18, 19:25   

Gratulacje Haram. W pełni zasłużyłeś o czym już pisałem gdzie indziej.
Ponti, dzięki za adminowanie i za cierpliwość na moje psioczenie przy niektórych okazjach ^^

Słowo komentarza do słów Scoobiego:

ScoobyDoo wrote:
Naprawdę, że lubią go sąsiedzi ktorych przecież pozbawił szansy gry o zwycięstwo (Rihiter) to juz jest mistrzostwo świata. :zdziwko: .

Trzeba tutaj mówić nie o Rihiterze, a o Kartaginie. Bo Rihiter osobiście i w dodatku z autopsji bo mieliśmy się okazję poznać osobiście Harama bardzo lubi.
Natomiast wracając do Kartaginy, to nikt nie mówi, że Kartagina lubi się z Babilonem. Ot przewodziłem jej tak aby służyć najlepiej jak umiem jej interesom, a "nie lubić" Babilonu w obecnej sytuacji nie było w interesie Kartaginy. Zabrakło niestety mocnych i ZDECYDOWANYCH (to przede wszystkim!) partnerów do jakiejś konkretnej akcji przeciwko tej potędze. Kartagina w pojedynkę była za słaba. Zbyt wiele wojen obronnych, które musiała stoczyć wywarło swoje piętno. Plus oczywiście błędy jakie popełniłem w gospodarce.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2011-11-18, 19:26; edited 1 time in total  

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-20, 20:36   

Widzę się pięknie chłopaki na mnie szykowali a prowodyrem zawsze był Kartagińczyk :) ten sam któremu na początku naszej współpracy zaproponowałem całą Etiopię i rękę księżniczki - odrzucił a potem już w żadnym momencie się nie zbliżył do stanu posiadania, który zaproponowałem. My w zasadzie prawie nie graniczyliśmy przez większość czasu a wokół naszego niepotrzebnego konfliktu budowały się i padały całe sojusze . Taka nauczka, że w dyplomacji trzeba delikatniej bo urażony sąsiad to zły sąsiad. Dobry sąsiad jest albo zadowolony albo martwy :)

giggs 

Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-11-20, 20:40   

faust_ wrote:
Dobry sąsiad jest albo zadowolony albo martwy :)

Tak to powinien być kanon dyplomacji.

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-11-20, 20:47   

Również dzięki Wam wszystkim za wspólną zabawę.
Po pierwsze nie, nie czuję Skubi urazy, wszystko w porządku, czasem umsył i emocje płatają figle, a było parę sytuacji że faktycznie się wkurzyłem :) No ale emocje są i będą, bez tego byłoby nudno :)
W każdym razie grało się super. Mogło być zupełnie inaczej ale zrąbałem sprawę w przypadku prowadzenia dyplomacji i wyboru przeciwników/sojuszników. W turach 90-120 sytuacja zdawała się zmieniać jak w kalejdoskopie :)
Końcówkę zostawiłem Debowi co i tak wyszło na jedno (i dobre bo i Deb mógł pograć), bo zaraz wyjechałem na wieś i nie miałem dostępu do netu.
Przeszło ponad pół roku gry... a zdawało się że to tak krótko...

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-20, 22:52   

Faust, w kombinowaniu przeciw Kartaginie nigdy nie pozostawałeś dłużny. Fakt jest jednak faktem, kiedy była możliwość się dogadać to dopuściłeś się na prawdę paskudnej zdrady i później ode mnie niczego innego niż chęci zemsty nie powinieneś się spodziewać.

Dyplo Hymn

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-20, 23:22   

Dzięki za grę i ciepłe słowa.

Zachęcam do dyskusji na forum o ustawieniach do D7 - jestem ciekaw Waszych opinii.
Code:
http://civilization.org.pl/forum/viewtopic.php?p=194845#194845

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum