www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Larego (Babilon) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-04-27, 10:42   Podsumowanie nacji Larego (Babilon) przez Admina

Dobra do podsumowania Maxiego się specjalnie nie przyłożyłem, bo to już sporo czasu minęło i nie pamiętam szczegółów ale do Babilonu Larego się przyłożę mocniej.
A do Centa wkrótce – to już będzie po całości. :D

Lary – nie gniewaj się i nie obrażaj pliss. To tylko dla dobra wspólnego robię takie podsumowania żeby się graczy wszyscy uczyli czego się wystrzegać i jakich błędów nie popełniać.

No to teraz już po usprawiedliwieniu mogę jechać ostro po bandzie i brutalnie. :)

Napisałeś w jakimś wątku
Lary33 wrote:

Cule co ty mozesz wiedzieć, jestem najeżdzany juz drugi raz przez giganta. Co ja moge zrobic swoim małym biednym państewkiem.

No cóż trzeba było spróbować robić wojsko. Przeważnie to najlepsza metoda.

Ogólnie całą grę grałeś Mega pacyfistycznie, zupełnie nie rozumiem czemu.
O ile jeszcze na Maxiego to wystarczyło bo go Ponti mocno nadgryzł od góry i w sumie samymi bowmanami zdobywałeś miasta to na Rudą Sukę to już było zdecydowanie za mało.
Tym bardziej że dostałeś od niego masę ostrzeżeń, od początku był on wobec Ciebie wrogo nastawiony i najechał Cię na początku i jeszcze żądał haraczu - to nie były przyjacielskie gesty.

Ale od początku
Zacznijmy od kolejności wymyślania techów.
Zaczynałeś z Agri , Wheel – extra kombinacja :)
i zamaist zacząć od razu minning i obrobić złotko żeby ruszyć ostro z techami to zacząłęś od hunting ???? a następnie archery żeby mieć te swoje bowmany. :zalamany:
Gdybyś poszedł po minning i bronz to byś to miał prawie w tym samym czasie bo na złotku byś jechał. A tak złotko nie obrobione baaardzo długo było :(
I miałbyś axy 5 siły, na Maxiego a takto miałeś Bowmany 3 siły.
A obie te jednostki mają ten sam bonus +50 przeciw mele.
Z tym że miałbyś jeszcze niewolnictwo w bonusie.
Tu już pierwszy i moim zdaniem zasadniczy błąd.
No ale techy szły tak:
1. Hunting ???
2. Archery
3. Minning
4. Fishing ?
5. Pottery ????

6. Animal ?
I w tym momencie po raz pierwszy zaatakował Cię Rudi
A Ty nawet nie miałeś niewolnictwa nawet nie miałeś zaczętego wymyślania bronzu !!!
W zasadzie cud że Rudi wtedy Cię ostawił bo nawet byś nic nie dociął w miastach a byłeś na widelcu, tylko Rudi troszkę się wystraszył groźnych słów w kronice ale możliwości bojowych za tymi słowami nie było, oj nie było...

Nawet się ktoś śmiał w kronice "co to za wojna że Lary nawet nie ścina"
, a Lary nia ścinał bo nie miał bronzu odkrytego, nawet nie zaczął jeszcze wtedy odkrywać.

Potem jakoś się uspokoiło dłuuugi pakt o nieagresji i w zasadzie miałeś drugą szansę.
Za nędzne 3 gold na turę kupiłeś sobie u Rudiego masę czasu i trzeba było wtedy tylko dorobić wojsko. Tylko i aż wojsko. Tym bardziej że wroga miałeś jasno zdeklarowanego.
Rudi już raz Cię napadł i potem wymusił haracz za dalszy pokój.
Miałeś 6 miast
Rudi 8 – to nie jest przepaść.
Miałeś układ z Pontim i trzeba było tylko mieć wojo na samodzielne odparcie pierwszego uderzenia.
Ale W turze 80 (tura drugiego ataku Rudiego na Ciebie) ty miałeś w swoich 6 miastach KOMPLET
Wszystkie budynki
6 baraków
6 spichlerzy
6 monumentów
6 bibliotek
4 markety i jeden na ukończeniu (to jest 700 młotków w marketach)
Ile to jest młotków w sumie w budynkach
(ponad 2 000 mlotków :zdziwko: )
– w porównaniu do Rudiego miast w których znajduje się XXXXX i to wszystko. Napisałeś skąd on tyle Keshy natrzepał, ano zamiast budyneczków to robił wojsko – koniec tajemnicy

Twoja armia w 80 turze to
5 bowmanow po miastach
5 axow
1 katapka
5 horse archerow (na co Ci one za te młotki miałbyś 7 spearów)
0 – spearów, ZERO
Granicząc z graczem który od początku stawiał na atak konikami i miał masę rydwanów i grający Mongolią czyli unkalne stajnie i keshiki tuż tuż, Ty nie zrobiłeś żadnego speara całą grę. :wstyd: :wstyd: :wstyd:
Dopiero po wkroczeniu mongolskiej hordy włączyłeś produkcję pierwszego włócznika.

To w zasadzie kończy temat bo sposób obrony później nie miał już żadnego znaczenia.
W jakiej kolejności starcisz miasta i czy to mogłeś ocalić turę dłużej a tamto odpuścić.
Obiektywnie jednak muszę Ci przyznać że walczyłeś dobrze tą niewielką armią którą miałeś i straty zadałeś Rudiemu znacznie powyżej oczekiwań. :padam:
Wojnę przegrałeś jednak na dłuuugo zanim się zaczęła.

Tyle ode mnie
Napisałem jak to widziałem z góry.
Szczerze
O każdym tak piszę
Po Cencie to dopiero pojadę :hyhy:
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-04-27, 10:46   

Quote:
Po Cencie to dopiero pojadę

ty kurna admin stawiasz browar na zlocie za to :P
ja przynajmniej wojsko robiłem :wstyd:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-04-27, 10:51   

Ech Lary miał 6 rynków w miastach ??? :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: szczęka mi opadła, u nas miasta nawet nie wiedzą jak to wygląda. Masakra jednym słowem - Ruda u bram a tu ryneczki się budują, tak drogie budynki :szok:

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-04-27, 10:56   

To Boudiczka spuchła. Teraz już wiem jak rudi dał radę bez katap, w kilka turek pognębić Larego.

Jak będzie restart dyplo-miś to zapraszamy ;)

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-04-27, 10:59   

Moją ocenę poprosimy oczywiście ze screenami, żeby świat zobaczył jaki to Leszek malutki i biedny ;)

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-04-27, 11:00   

Markety, to trzeba pieniadz odkryć... Ja dopiero Priesthood skończyłem, mimo, że mam fina... Masakra.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

faust_ 

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-04-27, 11:09   

Ponad 2000 młotków w budynkach :szok:

Armią za 1 000 młotków to ja się przed Centem obroniłem i przed Hechterem się bronię nadal ... .

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 202/69
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-04-27, 11:18   

faust_ wrote:
Teraz już wiem jak rudi dał radę bez katap, w kilka turek pognębić Larego.

Kombinujcie tak dalej. "Bez katap".
To właśnie mści się schematyczne podejście do Civki. Lary też pewnie wierzył, że "bez katapult" nie atakuje się gdy są już toporki. Spał snem spokojnym widząc brak konstrukcji u zacnej Boudoczki. Sztywne schematy mszczą się czasami srogo.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-04-27, 11:30   

Hehe, no ten blef w kronice to aż w oczy szczypał, ale nie spodziewałem się, że nawet BW nie ma Lary :D

Co do marketów to się pochwalę, że nie mam żadnego, także Lary jest gitem jak zdążył nawalić prawie 5 :)

Nie ma co się pastwić, bo Lary pisał że wie jak sprytnie to rozegrał, ale czy dobrze mi się zdaje, że tą namiastką armii Lary zadał Rudiemu większe straty niż Cent z sojusznikami naszemu Bidulkowi bidnemu? :hyhy:

faust_ 

Otrzymał 4 piw(a)
Posted: 2011-04-27, 11:31   

@Rudi - z całym szacunkiem dla kreatywnego podejścia Boudiczki do wojny i ogromnych sukcesów (3 sąsiadów w piachu) na wielu frontach to Ty ich chyba hipnotyzujesz ;)

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-04-27, 11:33   

Straty wcale nie tak wielkie.
Wy hieny jedne, tylko czekacie na takie info :P
Last edited by Rudi2 on 2011-04-27, 11:34; edited 1 time in total  

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-04-27, 11:41   

Ja u Centa straciłem w sumie dużo jednostek - przy tej walnej bitwie i na pewno dużo więcej niż Ruda u Larrego (podoba mi się to Rajanowe Larry przez dwa "r"). Ja podziwiam Rudą - przecież ona w pewnym momencie to chyba trzy państwa naraz zajechała, nie?

Rudi2

Posted: 2011-04-27, 11:57   

Nie.

;)

Lary33 

xfire: lary33
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-04-27, 14:35   

ujme to tak fajnie Bodek fajnei ale po fakcie to duzo mozna pisac. a zasadzie "jakby Babcia miała wąsy to by była dziadkiem" Oczywiscie ze trrzeba było robic spery , ale nei przypuszczałem ze wjedzie samymi keshikami a nie mixem, axy katapy itd. wtedy mógłym sobiesperay wsadzic w pupe. Armie w momencie atkau maieł wieksza niz Ponti i juz zaczynałem robic słonie i katapy. Roienie woja tylk odal woja nei ma sensu i wole przegrac zjechany niz klepac wojo tylko i nie myslec kilak tur do przodu. Niestety ząłozenia były złę. Nikt z sasiadów nie chciałzadzierac zd rudim a teraz maja go ze słoniami

LDeska

Posted: 2011-04-27, 15:21   

Ale Lary tak szczerze - kolejność techów jaką przyjąłeś to woła o pomstę do nieba (brak obrobienia złotka, brak niewolnictwa przez tak wiele tur). Zbudowanie rynku daje bardzo mały zysk - 25% od kasy na którą przeznacza się zwykle pewnie 50% handlu czyli efektywnie 12,5% więcej za 120 młotków :przestraszony: No a wojska nie robi się "dla wojska" tylko dla obrony własnego państwa. Już nie mówiąc że miałeś 6 pomników i 6 bibliotek - to po ci były te pomniki? Przecież kultura była z bibliotek. Te pomniki to 180 młotków czyli ponad 5 włóczników - one by obroniły twoje państwo do czasu naścinania następnych włóczników.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum