www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-09-29 domel - waldeson
Author Message
waldeson 

xfire: waldeson
młodszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-09-29, 00:33   2006-09-29 domel - waldeson

1. domel
2. waldeson

Po raz pierwszy w historii mojego grania jestem zły. Nie wiem czy z własnej gupoty czy z głodu :D . Ułożyłem sobie plan. Plan sie sprawdził. Gdy podpłynąłem gdzies 7 galleonami wypchanymi po brzegi vikingami, katapultami i słoniami wiedziałem że przeciwnik nie ma jeszcze astronomii. I chyba mam rację bo przywitała mnie carawela. Nadmienię, że był to chyba mój największy desant w całej historii grania. Piękne galleoniki, wojsko z potrójnymi bonusami - zawsze podziwiałem takie desanty u innych jak lądowały na moim lądzie i dalej to wiecie co robiły. :D
I co. Jak zwykle blada dupa. Kolega zaczął wysyłać posiłki, posiłki lały mnie ostro. A dlaczego ? - bo myślałem że gramy turowo - a nie gralismy, bo czegoś tam do cholery nie odkliknąłem na początku. Ja zakładałem grę, więc pretensje mam tylko do siebie. Potem nastąpiła kolejna tura - zaczęły wyskakiwać okienka od miast i słyszałem tylko przejmujące krzyki mordowanych vikingów gdzieś na drugim końcu świata.
Desant padł, choć przysporzył sporo strat. Nie lubię tego ścigania sie kto pierwszy ten lepszy, wrecz nie cierpię !!! A tu jeszcze mnie to tak zaskoczyło. Oczywiście po stracie desantu wiedziałem, że wcześniej czy później przegram - Kolega zagarnął sporo cudów i miał solidniejsze państwo.
Dziękuję za grę, była przez pewien czas ostra jatka i gra bardzo wyrównana w statystykach. Oczywiście do chwili desantu. później mój wykres bardzo się wypłaszczył.
Pozdrawiam.

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-09-29, 05:46   

waldeson wrote:
słyszałem tylko przejmujące krzyki mordowanych vikingów gdzieś na drugim końcu świata.

To oni ginęli na Galeonach? Bo mam nadzieję, że nie wysadzałeś ich na brzeg...

waldeson 

Posted: 2006-09-29, 08:38   

Wysadziłem wszystko jak lecii !!! Ach już mi minęło. Wypiłem sobie poranną kawkę i humorek mi wrócił.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-09-29, 09:14   

Poczytaj opis Berserkerow.
Te jednostki nie maja kary za atak z morza - dlatego sa tak niebezpieczne bo nie wysiadaja na brzeg tylko atakuja od razu z wody...

waldeson 

Posted: 2006-09-29, 15:13   

Peterze :padam: .Wiem o tym bo co nieco czytałem, ale ten atak nie mógł nie wyjść ;) .
ps
Meca !!! Czy jak pisałeś posta to jeszcze się nie położyłeś, czy szedłeś rano na ryby ???

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-09-29, 18:11   

waldeson wrote:
zaczęły wyskakiwać okienka od miast

Jak najszybciej to wyłącz w opcjach ;)

No i o turn base nie można zapominać

Pozatym świetnie Ci idzie po dłuższej przerwie :)
Może patyjkie? Na gre z Tobą zawsze znajde czas

Tylko, że ostatnio sam na siebie podpisałem cyrograf. Na maturze matma rozszerzona, a z rozszerzonej wiem jedno, że nic nie wiem. Więc musze do maja

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2006-09-29, 18:24   

Dzieki również za gre.

Było gorąco, może nie z samym pierwszym desantem bo widziałem że płyniesz 2 tury wcześniej ale po spacyfikowaniu twojego desantu, przy czym straciłem prawie 2x wiecej jednostek, zaskoczył mnie twoje 3 desanty po 3 jednostki w różnych miejscach co spowodowało że moja nie uleczona do końca armia musiała się rozdzielić i bronic 3 miast najbliżej wybrzeza.

Następnym razem przypomne o TB, przyznam że widziałem że nie jest ustawiony, ale jak spytałeś czy ustawienia są ok, to stwierdziłem że tak chcesz grać.
Postaw piwo autorowi tego posta

waldeson 

Posted: 2006-09-29, 19:02   

Oczywiście Domelu nie miałeś prawa wiedzieć, że chcę grać TB, bo przecież zapytałem Cię, jak napisałeś wyżej, czy pasują Ci ustawienia. Mogę mieć żal tylko do siebie. Ale gra była emocjonująca i to najważniejsze.
Beny, w sobotę siedzę już tak od 16.00 do rana, nie muszę pisać, chyba, że małżonka wraz z dorobkiem w postaci syna wyjeżdża na noc.
Pozdrowionka, studia nie wyścigi, zdążysz.
ps
dzisiaj niestety nie zagram, bo muszę, że tak powiem nadrobić tydzień ;) ale o tym sza bo małżonka siedzi obok . hi hi, fajny ten internet

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-09-29, 19:28   

waldeson wrote:
Meca !!! Czy jak pisałeś posta to jeszcze się nie położyłeś, czy szedłeś rano na ryby ???

Hehe chciałbym miec tak dobrze i wstawac o tej godzinie na rybki :D Jednak rzeczywistośc jest brutalna - robota wezwała :kwasny:

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2006-09-29, 19:38   

Jutro o 16 pewnie będę

nie musisz mówic ;)

a studia i tak uciekną, moje szanse oceniam na 5 % :)

waldeson 

Posted: 2006-09-29, 20:22   

Beny:
I już se pograłem - jade ze żoną - bez komentarza :zdegustowany:
Meca:
Patrzcie co meca robi z samego rana przed robotą - włącza kaca i przegląda forum - mistrzostwo świata :padam:

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-09-29, 20:39   

waldeson wrote:
Patrzcie co meca robi z samego rana przed robotą - włącza kaca i przegląda forum - mistrzostwo świata

To Wy tak nie robicie? ;) :D

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2006-09-29, 21:19   

każdy porządny gracz ma rano kaca ;)

P.S. widzę Beny, że Ty optymista w każdej dziedzinie :)

Beny 

Posted: 2006-09-29, 21:36   

Cola wrote:
P.S. widzę Beny, że Ty optymista w każdej dziedzinie

No a jak :)
Ale oblicz sobie sam moje szanse:
Na informatyke na polibude w Poznaniu przyjmują od ok. 1300-1400 pkt.
Za język polski mam punkt za każdy procent.
Za angielski mam punkt za każdy procent.
Za matme mam 7 punktów za każdy procent. Zdaje rozszerzoną (a nie umiem nic z rozszerzonej, bo nie miałem = desperat), więc razem 200% = 1400 pkt.

Jak zdam wszystko na maksa to dostane 1600 pkt.
Jakie mam szanse, że ukulam 1400 pkt?
Z anglika licze na ok. 70%, z polaka 50%. Z matmy pewnie ledwo zdam, czyli 30 %, chyba że sie wezmę ostro do główkowania... Aha, nie żebym sie rzucał na matme jak z motyką na słońce, bo podstawowy bym zdał lewą ręką. Jestem najlepszy z matmy w klasie. Jednej z najlepszych klas w szkole (kto wie czy nie najlepszej). W gimnazjum sie konkursy wygrywało, nie olimpiady, ale w gimanzjum całym byłem najlepszy, zero konkurencji. Więc pozostają dwa wyjścia: albo prywatna szkoła na miejscu albo polibuda zaocznie... ale nad tym pomyśle po próbnej maturze (15-16 listopad 2006).

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-09-29, 21:54   

Prywatne szkoly to fikcja - wyciagna kase prawie nic nie naucza....

Ryj ta matme bo od tego w zasadzie zalezy Twoj los, a matma na poziomie ogolniaka jest banalna.... po pierwszym semstrze studiow sie o tym czlowiek dowiaduje ( w zasadzie po pierwszych wykladach :) i z sentymentem stwierdza - jak to moz;iwe ze z tak latwymi zadaniami mialem problem, teraz to dopiero mam trudne zadania.... i na kolejnym semestrze ponownie ta sama historia - jejku ale trudne zadanie - jaki te na poprzednim semestrze byly latwe :)
Reasumujac - masz bardzo latwe zadania do nauczenia sie z matmy wiec nie pekaj :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum