www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-10-17 LDeska - borys
Author Message
borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-10-17, 15:34   2006-10-17 LDeska - borys

1. LDeska
2. borys

Viki na Inkow

Zaczelo sie bardzo fajnie, stracilem wyrocznie o 6tur wiec az tak niebolalo a stona w tej samej!!!!!!!!!! :zly: Niema jak to +50... No ale gralem dalej, szybko dognalem kolege w zlocie a po admin przeroslem i to znaczaco okolo 45zlota i tak pozostawalo do spalenia portu... Napoczatku odstawalem w techach, nawed bardzo... Ale zbudowalem mor, z inzyniera wielka biblioteke, puzniej piramidki i ogrody :) No i desant, patrze w demografie a tam rowna ilosc woja :szok: myslalem ze bende w tyle budujac tyle cudow... produkcje mielismy taka sama :) Jego armia polegla :hyhy: puzniej przyplynela 2, ktora takze polegla :) W koncu dognalem kolege w techach i zaczelem przeganiac, trodno jednakowo stwiedzic bo obralismy rozne techy...
Bylem pewny zwyciestwa, mialem przyjac state i skonczyc... az tu przyplywaja trebusze... :zdziwko: mysle sobie ale bedzie zes. Niemoglem zatakowac bo bronilem 3miast i zabraklo 1pola by moja 1 z 2 armi siegnela LDeske :(
Ale se mysl korna 4sily, (okolo 8trebuszy, 6katapult, pare macmenow) walnelem 2katapultami, ktore mialy +50 do masowych :)
Koniec tury, katapulty niszcza premie za kultorke, w miescie mam 4kusznikow,5dlugich lukow(wszyscy 2promocje do miasta) i 2macmenow, trebusze bez strat rozwalily cala obrone miasta, no prawie, reszta zajeli sie macmeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niewiedzialem ze sa az tak silne, maja +100do miasta no i pewnie promocje....
Przegralem przez niewiedze ale jaja. No ale mimo to LDeska wielkie gratki grasz owiele lepiej :padam:
Thx za gre, bylo bardzo sympatycznie :)

sorki za bledy, napewno sa :(
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-10-17, 15:59   

Ech, Borys aż nie wiem od czego zacząć :) jak się czyta co wypisujesz to ręce opadają - i robisz tak bardzo często, nie tylko opisując gry ze mną. A więc po koleji:
1. Graliśmy obaj Wiktorią, chciałem zmienić na Inkę, ale napisałeś "dawaj Wiktorię, zobaczymy kto lepszy", więc zmieniłem z powrotem na Wikcię i nie miałem żadnego bonusu do cudów.
2. W złocie mnie szybko doszedłeś bo ja poganiany cały czas przez Ciebie 'enter, enter' źle postawiłem drugie miasto - nie objąłem złota. Potem rzeczywiście mnie przegoniłeś w złocie, ale nie o tyle co podałeś. Wieczorem wrzucę zrzuty demografii (wykresy) to będzie widać jaka była różnica
3. Tego pierwszego ataku nie za bardzo pamiętam - to chyba był ten zwiad co miał zobaczyć czy nie ma tam jakichś niebronionych miast w głębi kontu
4. Nie wiem o jaką drugą armię chodzi - chyba chodzi tu o 3 jednostki które wysadziłem na południu przed właściwą inwazją (20-25 jednostek) na północy. Tamte 3 rzeczywiście poległy, ale zrobiły dużo dobrego - rozwaliły Twojego generała i jedno miasteczko.
Mój drugi atak to było te ponad 20 jednostek które rozwaliły miasto o rozmiarze 12 albo 13 - w czasach około 1000n.e. więc chyba największe po stolicy. Nieśmiało przypomnę że rozwaliły to miast rozwalając prawie całą Twoją armię i prawie bez strat własnych (może dwie jednostki moje padły). A pola Ci zabrakło bo tak miało być. Specjalnie podpłynąłem "z nikąd" galeonami żebyś nie zdążył. Żeby to osiągnąć opóźniłem atak o kilka tur żeby opłynąć Twoją kulturę i wychynąć "z nie nacka" :) Jednostki miały podwójne awanse, więc mimo że atakowałem przez rzekę (nie mogłem inaczej właśnie dlatego żeby nie dać Ci czasu na ściągnięcie posiłków), to zdobyłem miasto prawie bez strat. Katapulty z podwójnym awansem zabierały po 15% obrony, więc skoro miasto miało 60% (było wypasione :) to 4 katapki w turę zabrały obronę, potem trebuszety (2 awanse do ataku miasta: +45%) czyli razem +145%, reszta katapek a niedobitki wybiłem bronią konwencjonalną - knechtami i kusznikami. To był punkt zwrotny. Skoro prawie nic nie straciłem, to zabrałem do siebie armię, podleczyłem i rozwaliłem potem drugi port - miasto produkcyjne. Potem został ostatni port - wystarczyło dobudować parę trebuszy i też padł.

Generalnie miałeś szansę wygrać, gdybyś nie grał defensywnie. Bez galeonów nie ma szans - nie mogłeś mi nic zrobić, tylko czekać na atak... nawet jak wcześniej miałeś chemię to bez astronomii fregat też nie mogłeś robić - nic tylko poddać ;)

Dzięki za grę - jutro umówiliśmy się na rewanż, będę przed 18-tą.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-10-17, 17:29   

:) prawie sie zgadzam :padam:

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-10-17, 20:33   

Obiecane zrzuty:

Handel:

Produkcja:

Jedzonko:

Siła:

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2006-10-18, 16:03   

albo ja jestem niedoswiadoczony albo Ty ;) ale wykres ten nieprzedstawia ile zlota sie ma na ture... wklej demografie z przed spalenia portu :)

LDeska

Posted: 2006-10-18, 16:13   

Nie rozumiem :) chodzi ci o wartości bezwzględne? Przecież to nieważne, ważne jest jaka była proporcja między GNP moim a twoim, a to właśnie dobrze pokazuje wykres. Widać dokładnie kiedy nastąpiło spalenie tego portu - wtedy twój wykres zapikował w dół, a mój zresztą też, bo wtedy całe wojsko było na terenie wroga i GNP mi spadło bo koszty utrzymania znacznie wzrosły.
Widać też że od 500 roku miałeś cały czas 20-30% więcej GNP.
Jeśli chodzi ci o demografię, to to nie jest zbyt wuarygodne, bo uwzględnia sytuację w jednym momencie tylko, a przecież ktoś może mieć anarchię albo przestawić się chwilowo na kasę albo na produkcję... takie wykresy pokazują co się działo na przestrzeni całej gry, więc wolę je od danych z jednej tury.

P.S. Dzisiaj o 18 gramy rewanżyk, nie :P ?

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2006-10-18, 20:11   

Juz gramy :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum