www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

CCL 2 Grupa H Gra 2
Author Message
meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzyma 1 piw(a)
podpukownik  Brzowy order za specjalne zasugi  Obibok – nie gra od 90 dni 
  Posted: 2006-10-24, 21:18   CCL 2 Grupa H Gra 2

Niemiec wpad? dwoma War Chariotami i zaj?? mi stolic? brobion? przez 2 Quechua. Nie zd??y?em zrobic Spearmana. Nie da si?! Za ?adne skarby! Je?li kto? bierze Egipt i ma przy stolicy koniki to ch.. bombki strzeli?!

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-10-24, 21:20   

Ech, kicha, to chyba ju? nie wyjdziesz z grupy? Bo 2-gie i 5-te miejsce to chyba si? nie da..?

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-10-25, 00:38   

A ja zostalem samiusienki jak paluszek...
Chlopaki po poprzedniej grze maja do nas uraz :P i we 3 dalej mnie jechali - opor stawialem do 1.30 gdy zajeli mi stolice, odbilem ja i ponownie zajeli w jednej turze 2 przeciwnicy szturmowali stolice a trzeci nekal mnie z drugiej strony panstwa....
Chcialem zobaczyc jak to rozegraja, no i zobaczylem....

Tym razem mielismy pecha strasznego z polozeniem - bylysmy z Meca po przeciwnych stronach mapy po skosie - zero wspolpracy....
Poczatek gry w moim wykonaniu byl niezly bo zdobylem stolice francuza smialym atakiem 2 warriorami :) ale skubany odbil zanim zdazylem spalic - byl hostem to go uratowalo....

Zdaje sie ze z 7 punktami to jak nie patrzec wchodze... wiec teraz maja chlopaki dylemat jak tam dalej grac... bo kazdy z nich moze wejsc....

Szkoda Meca ze tak wyszlo.... :zly:

PS
JA tez gralem Egiptem, ale koniki mialem dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-10-25, 08:28   

A Meca czym gra?? Bo poprzednio chyba Mali, a oni maj? super ?ucznik?w. Ja ostatnio na pangei w grze z Martinem tak zrobi?em: wzi??em Mali, od razu biegiem po ?ucznik?w, ?cinka ludzika i mia?em dw?ch harcownik?w (chyba skirmisher po angielsku). Nie by?o bata ?eby si? obroni? :D Przy takiej ?cie?ce bardzo ?atwo mo?na wyko?czy? jednego przeciwnika, no i na d?ugim dystansie te? wygra? mo?na bo Mali jest Finansowy.

Peter 

genera dywizji  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 13 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Zoty gracz w demokracj - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-10-25, 11:22   

Meca gral inka - umyslil sobie ze wezmie buddyzm i robi bunkier, niestety nie zdazyl z miedzia..

Ja mialem takie tereny startowe ze od razu wiedzialem ze bedzie marnie. jedna krowa na piaszczystym terenie i 3 zloza silku.... szybko wymyslilem sobie ze jak mi nadawalo tych silkow to innych surowcow nie bedzie - polazlem setem ze 3 tury w bok i wyladaowalem kolo miedzi...

W sumie troche sie nauczylem nowych trikow ale ogolnie byl to bardzo slaby moj wystep....

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
genera dywizji  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2006-10-25, 13:16   

No to jakis czarny dzie? po po dobrym poniedzia?ku mia??m czarny wtorek, dzisaj mma dokonczenie wiec opisze gre p??niej ale jestem bliski kleski i tylko fart moze mnie uratowa? i da?szanse walki o 2 miejsce

meca 

Otrzyma 1 piw(a)
Posted: 2006-10-25, 13:55   

Peter wrote:
Meca gral inka - umyslil sobie ze wezmie buddyzm i robi bunkier, niestety nie zdazyl z miedzia..

Gdybym nie wzi?? religii to kultura nie obj??aby w og?le tej miedzi! Z miedzi? zd??y?em, tylko nie zd??y?em zrobic Speara. W momencie pod??czenia ostatniej kratki drogi ze stolic? Niemiec sta? ju? obok niej Chariotami. Mog?em ?ci?c ludzik?w na speara, ale dopiero w nast?pnej turze :(

Mo?e to zabrzmi dziwnie, ale nie pole?ni?em ?adnych b??d?w w tej grze! Wszystko by?o doskonale skoorgynowane, Worker zrobi? si? w tej samej turze co Bronze Working. No ale niestety, nie zd??y?em :( Zabrak?o dos?ownie jednej turki, potem ?ci??bym liczne lasy ko?o stolicy i by?bym bezpieczny. Zachodnia strona te? by?a obstawiona, bo W?och powoli nadchodzi? pierwszymi Skirmami.

Tak sobie to dzi? na spokojnie przemy?la?em i mam ma?y ?al do Ciebie Peter, ?e nie pos?a?e? tak jak ja chocby jednego Warriora pod stolic? Niemca. Wtedy z pewno?ci? zd??y?bym zrobic te Speary :kwasny:

Ps. A teraz wyja?ni? jak dwa Charioty mog? ca?kowicie zmienic bieg wydarze? :)
Po przegranej grze postanowi?em zapalic fajk?. Patrz? do pude?ka, a tam pusto! Zastanawia?em si? co z tym zrobic i ok. 22:30 poszed?em po fajki do sklepu oddalonego o jakie? 20 minut drogi. W drodze powrotnej postanowi?em odwiedzic kumpla i wy?alic mu si? ;) Zrobili?my par? rundek, spalili?my kilka fajek, by?o co? ok. po?nocy. Nagle przypomnia?o nam si?, ?e w lod?wce ch?odzi si? nienapocz?ta flaszka, kt?rej nie byli?my w stanie ju? wypic w ostatni? sobot? :) No to siup. Wesz?a jak woda - Bols cytrynowy to by? :) W chacie wyl?dowa?em ok. 2:00. O 5:00 pobudka do roboty :przestraszony: Tego co prze?ywa?em w pracy opisywac nie b?d? :kwasny:
A wszystko przez dwa Charioty! :szok:

LDeska

Posted: 2006-10-25, 14:26   

Po tym co tu opisujecie to widz? ?e moja grupa to jacy? pacyfi?ci byli :rotfl: :D :rotfl:
Jedynie Francuz by? agresywny, a reszta to tylko cudaki budowa?a. W obu grach to ja mia?em najwi?cej wojska :P
No ale po tym o tu si? dzia?o, to zastanowi? si? powa?nie nad wyborem nacji przed p??fina?ami - co? mi si? zdaje ?e skoro takie agresywne s? Ci ludzie to trzeba co? z kopem wzi?? - mo?e Mali i szybk? wycieczk? z dwoma harcownikami?

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2006-10-25, 14:51   

meca wrote:
Mo?e to zabrzmi dziwnie, ale nie pole?ni?em ?adnych b??d?w w tej grze! Wszystko by?o doskonale skoorgynowane, Worker zrobi? si? w tej samej turze co Bronze Working. (..)

meca ... troch? nie rozumiem, co? chyba musia?o by? nie tak.

Zrobi?e? workera, w tej samej turze pojawi? si? br?z i poszed?e? go podl?czy?.
Przeciwnik musia? zrobi? to samo. Koniki m?g? odkry? szybciej (Ty odkrywa?e? religi?).
Ale te? musia? zrobi? workera i te konik pod??czy?.

Dodatkowo zd??y? zrobi? 2 rydwany i nimi do Ciebie podjecha? :looka:

.... mo?e wyskoczy?y mu koniki na polu z miastem :) ... albo ?le zrozumia?em i pod??czy?e? mied? drugim miastem :zdegustowany:

Peter 

Posted: 2006-10-25, 15:03   

meca wrote:
Tak sobie to dzi? na spokojnie przemy?la?em i mam ma?y ?al do Ciebie Peter, ?e nie pos?a?e? tak jak ja chocby jednego Warriora pod stolic? Niemca. Wtedy z pewno?ci? zd??y?bym zrobic te Speary

Wyslalem w strone niemca mego pierwszego worriora.
Spotkalem po drodze jego zwiadowce ktorego zdjalem, uleczylem go i poszedlem pare kratek dalej w jego strone - on wyszedl mi na spotkanie jednym woriorem.
W tym czasie odkrylem drugim woriorem znacznie blizej mnie francuza (do niemca przeszedlem z 20 kratek i nawet jego granic nie widzialem a do francuza od stolicy do stolicy bylo jakies 10 kratek)...
Trzeci warrior poszedl do francuza czym predzej bo drugiego atakowal francuz archerem juz ale przegral...

Tak wiec - niemiec gdzies daleko, z francuzem sie okladam i bardzo blisko (jego zwiadowca pod moja stolicam francuz ma archery a ja wynalazlem konie ale byly za daleko wiec lecialem po bronza obawiajac sie kontry archerami...)
No i niewiadoma w postaci wlocha ktory byl posrodku.... i nie wiedzialem czy idzie do mnie czymkolwiek czy nie a stolica pusta bo 1 warrior kolo niemca, 3 warriory na francuza a ja workera strugam bo zaraz bronz...

Dlatego swego warriora co byl gdzies kolo niemca cofnalem do miejsca gdzie laczyla sie droga niemca i wlocha i ten jeden warrior stal na czatach pilnujac 2 przeciwnikow przy pustej stolicy i ataku na francuza....

Gdybym go wyslal pod stolice niemca - musialbym zrobic piatego woriora (i dopiero pozniej workera) na czujke od strony wlocha... a z workerem budowanym jako 5 jednostka troche sie spieszylem bo archery francuza....
JAk sie okazalo wloch do mnie nie poszedl tylko do Ciebie, a francuzowi jak zajalem stolice na ten krotki moment to go jednak spowolnilem (stracil z wielkosci 2 do 1 miasto i przepadla mu produkcja tego co tam robil)... gdybym wiedzial ze tak to bedzie to jak najbardziej worrior pod stolice niemca by poszedl... ale pytalem sie jeszcze Ciebie czys tojisz pod jego stolica - powiedziales ze stoisz jednym oddzialem wiec uznalem ze cos go tam blokujesz... nie odnotowalem ze szybko ubil ci ten oddzial...

Po zajeciu Twego miasta Meca -i niemiec i wloch oczywiscie poszli na mnie... ja w tym czasie axami podchodzilem pod stolice francuza.... ale war charioty zdjely juz moja czujke i wszystkie 4 axy musialem wycofac do obrony stolicy, dociac na sperow i za kase co sie dalo warriorow poustprawniac..

Moje zmagania z francuzem to dopiero precedens - udalo mi sie zajac worriorami jego stolice (jego jedyne miasto) i zanim ja spalilem to ja odbil....
Nawet mi sie nie pokazal komunikat czy chce spalic czy zasiedlic...
Wnioski:
1. Francuz mnie podpuscil abym 2 wariorami zatakowal jego jednego w stolicy - mial nadzieje ze obaj moi zgina lub przynajmniej jeden a drugim nie zatakuje.
Byl przygotowany na okolicznosc zajecia stolicy bo stal pod nia aktywna jednostka i zaatakowal blyskawicznie....
2. Powinienem chyba zaatakowac w ostatniej sekundzie tury - moze by to cos zmienilo...
3. Z francuzem zadyma byla straszna 2 generalow z tego nawalania sie axami i chariotami mialem - bylo nawet tak ze juz go odcialem od wszystkich zasobow ale wtedy wloch przyszedl mu z pomoca... caly czas z drugiej strony niemiec mnie najezdzal od czasu gdy tylko zniszczyl mece to ciagle cos na mnie wysylal - na szczescie bylo daleko i pchal na mnie same jednostki konne wiec sie wlocznikami jakos opedzalem... strasznie bolalo jak wlocznicy przegrywali z chariotami :(
4. Chlopaki sie na Nas (polakow) zawzieli bo w momencie gdy Meca zostal zniszczony ja mialem automatycznie awans.... powinni najpierw mnie zniszczyc pozniej Mece to byla by mozliwosc ze i ja i Meca bysmy odpadli.... ale na szczescie zabraklo im wyrachowania... no i komedia - wszyscy trzej wspolnie szturmuja mnie ktory bez wzgledu na wynik jest juz w nastepnej rundzie... zaden nie wpadl na pomysl ze to ich tylko spowalnia a prawdziwu wrogowie to aktualni przyjaciele....

PS
Uwazam Meca ze w glownej mierze zalatwilo nas polozenie, gdybysmy byli kolo siebie to inna rozmowa... no i teren startowy - moj to porazka, jak sie okazalo nic tam nie bylo, dobrze ze poszedlem w ciemno i fartem kolo miedzi sie osiedlilem... co zreszta i tak niewiele dalo w sytuacji 3:1...

meca 

Otrzyma 1 piw(a)
Posted: 2006-10-25, 15:06   

Zaraz, zaraz Plewan! Przeciwnik nie musia? zrobic tego samego jak napisa?e?!!! Przecie? on musia? tylko wymy?lic jednego techa - animal husbandry! Ko?o i agro mia? na starcie. Wi?c wybacz, ale ja musia?em zrobic Mining, Bronze Working, Wheel oraz Hunting. Jest r??nica? Jeden tech a 4 techy? dodatkowo musia?em zrobic buddyzm, bez kt?rego nie obj??bym br?zu. A te koniki jakby? zgad? - wyskoczy?y mu pod miastem! Tylko co ja mog?em zrobic jednym Quechua pod jego stolic?. Zatrzyma?em go na jaki? czas bunkruj?c si? w lesie, ale jak narobi? Warrior?w to mi go skosi?. No teraz si? zdenerwowa?em Twoim postem :kwasny:

Peter 

Posted: 2006-10-25, 16:02   

Dlaczego sie zdenerwowales?
Ze postalem pare tur naprzeciwko niemca?
Stalismy na 2 kratkowym przesmyku - aby go ominac musialbym isc przez czysty teren wiec jak mial tam drugi oddzial to by mi zdjal tego wariora na 100% drugim wariorem swoim i tylko awans by dostal....
Jakos szarzowanie po otwartym terenie ponad 20 kratek od swojej pustej stolicy (!!!) nie wydawalo mi sie zbyt szczesliwym rozwiazaniem.... zwlaszcza ze nawet granic kulturowych nie widzialem...
Powtarzam - 3 warriorow walczy z francuzem ktory ma archera wyprodukowanego (ja nie mam nawet wymyslonego) ... robie workera i wymyslam braz (licze na miedz - jak nie to do scinania lasow na seta i drugie miasto przy surowcu).
Stolica pusta a ja mam jednego worriora do zabezpieczenia sie przed 2 innymi przeciwnikami... jak by poszedl pod niemca to starczyl by wloski skirm i by bylo po mnie.... tak samo balem sie kontry francuza archerami przeciwko ktorym mialem tylko warriorow... i slusznie ze sie obawialem francuskich archerow albowiem chwila moment i 3 archerow walczy z moim axem - na szczescie zanim padl to 2 usiekl co ostudzilo chwilowo zapal francuza...

A jak bylo z tymi konikami - mial je bezposrednio pod miastem i nie musial workerem podlanczac?

LDeska

Posted: 2006-10-25, 17:15   

Ale Meca odpisywa? Plewanowi a nie tobie Peter :D
Przed p??fina?ami zrobi? na 100% wywiad ?rodowiskowy ;) czyli poczytam ich fora za pomoc? translatora google'a ?eby wiedzie? jak graj?. Od tego zale?y jak? nacj? wybior? i to samo radz? wszystkim pozosta?ym szcz??liwcom kt?rzy wyjd? z grupy! :)

meca 

Otrzyma 1 piw(a)
Posted: 2006-10-25, 18:40   

LDeska wrote:
Ale Meca odpisywa? Plewanowi a nie tobie Peter

Dok?adnie tak :)

Peter wrote:
A jak bylo z tymi konikami - mial je bezposrednio pod miastem i nie musial workerem podlanczac?

Jasne, ?e musia? je pod??czyc. Tylko niech nikt mi nie wciska kitu, ?e musia? robic dok?adnie wszystko co ja, co jest totalnym nonsensem! I to mnie tak zdenerwowa?o w wypowiedzi Plewana.

Peter 

Posted: 2006-10-25, 19:08   

Acha - bo najtragiczniejszy scenariusz to jak kolo rusza o kratke i zaklada miasto a tam koniki - nawet workera nie musi robic tylko zamiast niego ma 3 oddzaly od razu...

My ta gre przegralismy w momencie losowania miejsc startowych (a moze i przed gra skoro ustalili ze najpierw wykanczaja nas obu a dopiero pozniej walcz miedzy soba).... szansa byla.. gdybym jednak spalil francuza... gdybys gral moze mali, gdyby nie konie u niemca, gdyby, gdyby... glupio wyszlo

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: