www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Jak zacząć grać na KAC'u
Author Message
Radykal 

Posted: 2007-02-08, 14:24   Jak zacząć grać na KAC'u

//LDeska - temat wydzielony z Kompendium wiedzy - "Ulkepszenia terenu poza miaste..."

Gdybym mogł to bym grał co drugi dzień .... TCP/ IP bo mam stałe łacze i publiczny IP

Niestety rodzina ( male dziecko ) + praca powoduje ze czas mam głownie wieczorami i to nie codziennie , a gra PBEM gdzie odsylam nawet pare plików ale niestety nie codziennie to trudne wyzwanie
MAm swiadomosc ze taka oferta jest bardzo malo atrakcyjna dla przeciwników dlatego tez nie proponuje gry
Nie chce zobowiazywac sie ze bede wysyalal czesto i duzo jak wiem ze to jest nierealne
Co do szans w walce z wyjadaczami ( którzy studiujac statystyki wiedza 10 x tyle co ja ) jest to mniej istotne sukcesów nie spodziewam sie ale liczy sie FUN
Co do map i warunków poczatkowych nie jest to dla mnie istotne - nie mam jakich swoich preferencji bez których nie gram...
Ale niestety relalia sa jakie sa ...
watpie by ktos chcial gracz przy zalozeniu ze tygodniowo wymienimy nie wiecej niz 20 - 30 Plików ( w trakcie 2-3 sesji ) lub nawet mniej ...
MAm malo czasu na gre wiec staram sie szanowac czas innych ...

Ciekawe moze znane rozwiazanie dotyczace gry PBEM
Po testach z kolega nie uzywam E maila bo za długo trwa przesylanie - nawet kilkanascie minut zanim bedzia na skrzynce , opracowalismy inny sposób - pliki przesylamy po GG - bezposredni dostep do pliku po wyslaniu i mozna pokomentowac on line ....

Forum odwiedzam cyklicznie - cohnajmniej 1-2 razy w tygodniu - choc nie zawsze sie loguje

Dzieki za odpowiedz ...
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-02-08, 14:26   

Radykal
ale tutaj nikt się plikami nie wymienia :)
umawiamy się na rozgrywkę (np. wieczór) i ciupiemy 2-3h ciurkiem

doskonałym "pomocnikiem" jest program Xfire (takie gg dla graczy) - dodajesz sobie nas jako znajomych i jak masz czas to się logujesz i zagadujesz i jedziesz :)

polecam!

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-08, 14:35   

Radykal - zobacz na średnią wieku, tu co najmniej połowa ma rodzinę, pracę albo studia czy firmę. Gramy jak mamy czas - to jest najlepsze w KAC'u że nie musisz mieć 5 godzin czasu żeby zagrać. Instalujesz xfire, dodajesz sobie nas jako znajomych (tu masz listę http://kac.civilization.org.pl/listagraczy.php ) i widzisz po opisie kto ma czas a kto nie. Gramy zwykle we dwie osoby i jak jedna musi przerwać to po prostu zapisujesz grę i kończysz ją później.
Co do sposobu grania to tak jak Cola pisał - my nie gramy przez PBEM, wymieniając się plikami. Podłączamy się do siebie i gramy ciurkiem. Niektórzy grają na takich ustawieniach że 30 minut i jest po grze, ale średnio to zabiera minimum 2 godziny, a maksymalnie to ciężko powiedzieć :D no ale ja nigdy tak długo nie gram - maksymalnie 3 godziny :)

Po prostu w wolnej chwili zagadaj do mnie na xfire i na pewno da się to ustawić tak żeby rodzina nie ucierpiała a Ty miał trochę radości z grania :P

Radykal 

Posted: 2007-02-08, 15:33   

Dobra ale jedno pytanie

Ile trwa srednia , typowa gra ( dni , tygodni , miesiecy ) zakladajac ze grasz 1 - 1,5 h jako jedna sesja
Znajac swoje realia zaczal bym gre a nastepna sesja ( niestety dodatkow zona dosc alergicznie traktuje moje posiedzenia przy kompie ) byla by dopiero za 2 lub 3 tygodnie i cala gra trwalaby np 2-4 miesiecy zanim sie skonczy.

Chyna ze juz przy drugiej sesji nerw by puscil ( i kapitulacja ) po kolejnej wizycie chłopaków z toporami. Bo gra przy 99 % przegranej jest frustrujaca.

Nie znam realiów takich gier , z tego co czytalem jezeli gra sie na sukces militarny ( 1 v 1 ) to rostrzygniecie moze byc faktycznie szybkie ( juz pierwsza a czasami druga wizyta moze byc ostateczna ) - z tego co czytalem na forum ( lub innych forach ) to typowym ( moze sie myle ) rozstrzygnieciem jest zwyciestwo militarne

Jezeli przykladowy przeciwnik nie mialby nic przeciwko temu aby gre dokonczac co 2-3 tygodnie przy sesji 1-2 godzinnej to kto wie jestem gotowy sie skusic na male co nie co ..
Mam orginalna CiV4 ( 1.61 ) + warlords ( 2.08 )

Pytanie jak wygladaja warunki poczatkowe typowej gry ...
- mapa jest znana ( TAK / NIE )
- gra 1 v 1 to oczywise ale ( BEZ / WRAZ ) z AI ?
- jaka wiekosc mapy ?
- jakie tempo ( normal , maraton , szybka )
- wybór przywódcy i inne ustalenia jak sie odbywaja ???
- preferowany poziom trudnosci
- skad jako nowy gracz moge wiedziec ze gram z kims z forum ( pare nicków kojarze ale chetnych grajacych jest pewnie x razy wiecej

Jak Ja wyobrazam sobie taka rozgrywke , opcja zawsze pokój zawsze woja na sztywne jest duzym ograniczeniem
Ciekawa moze byc rozgrywka 2X Human + 2-3 AI , przypuszczam ze rozgywka 1 v 1 na mapie lusto skonczyla by sie dosc szyko przegrana , a co wiecej juz kilka kilkadziesiat tur przed koncem gry przeciwnik wiedzialby ze przegralem choc ja do konca mogłbym nie miec tej swiadomosci ....

Jezeli moim potencjalnym przeciwnikom nie przeszkadzlby moj słaby poziom ( gra H2H a gra przeci AI to 2 rózne bajki i nawyki z jedenj gry mogabyc zabojcze w drugiej - wiem to po przykladzie innych gier strategicznych np. seria Combat Mission ) oraz przewidywany czas pomiedzy sesjami rzedu 2-3 tygodnie to chyba sie skusze na rozgywke H2H

Dodatkowo dodam ze moj czas na gre to godziny 22:30 - 23:00 jako poczatek rozgywki tez pewnie nie jest ułatwieniem

Pytanie troche pewnie rozjasnia ,.. i kto wie moze cos z tego ( H2H )bedzie

H2H = Head to Head - jezeli ktos nie wie :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-08, 16:05   

Cola wrote:
P.S. nie próbowałem, ale może da sie niszczyć swoje usprawnienia i kasę z tego zbierać?? ...byłoby to niezłe (workerzy nie maja co robić więc budują, coś tam a jedna jednostka to niszczy i zarabniamy )

Już dawno na to wpadłem :) Nie działa :(

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-08, 16:13   

Typowa gra trwa około 3 godzin, jest to zwykle gra 1 na 1. Gramy obecnie na dodatku Warlords 2.08. Nie ma problemów z dokańczaniem gier 'jak żona pozwoli' - ja sam robię identycznie :)
Co do pytań:
- mapa jest znana ( TAK / NIE )
Znany jest rodzaj mapy ale nie sama mapa, bo ta jest zawsze generowana losowo. Rodzaj mapy, przywódcy których się wybiera i wszystkie ustawienia gier muszą być znane przez wszystkich graczy gry przed jej rozpoczęciem
- gra 1 v 1 to oczywise ale ( BEZ / WRAZ ) z AI ?
To zależy od graczy. Najczęściej gramy bez AI ale były gry z komputerami.
- jaka wiekosc mapy ?
To zależy od graczy. Zwykle gramy na rozmiarze 'najmniejszy' (tiny), rzadko gramy na 'pojedynek' (duel) albo 'mały' (small)
- jakie tempo ( normal , maraton , szybka )
Zwykle na tempie normalnym, ostatnio czasami na szybkim, ale rzadko.
- wybór przywódcy i inne ustalenia jak sie odbywaja ???
Dogadujesz się przed grą, najczęściej jest tak że sam sobie wybierasz przywódcę. Bardzo rzadko jest tak że gramy z losowymi przywódcami, częściej za to się zdarza że gramy z przywódcami anonimowymi (nie widzisz zanim nie wejdziesz do gry co wybrał przeciwnik).
Wszystkie ustalenia są zależne od graczy, nie ma obostrzeń poza tym żeby były tylko dwie drużyny z równą ilością graczy - tylko takie gry obsługuje nasz automatyczny ranking i tylko takie są sprawiedliwe. Najczęściej te drużyny mają po jednym graczu :) i wychodzi gra 1 na 1.
- preferowany poziom trudnosci
Najczęściej jest to 'książę' (prince)
- skad jako nowy gracz moge wiedziec ze gram z kims z forum ( pare nicków kojarze ale chetnych grajacych jest pewnie x razy wiecej
Zainstaluj xfire i dodaj do znajomych osoby z listy którą Ci podałem. Osoby na tej liście to forumowicze. Nie robimy tak że szukamy się na lobby w civ4, tylko używamy do komunikowanie się xfire - to zapewnia że gadamy z tą osobą o której myślimy a nie z kimś z Ameryki :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum