www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

System paktów dla dyplo (w) sc0rp - dyskusja
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-27, 14:04   System paktów dla dyplo (w) sc0rp - dyskusja

Sc0rp poświęcił chwilę i zrobił taki systemik do zarządzania paktami. Ponieważ jest oddzielny administratorzy nie mogą go podglądać jak forum.

Uwagi i propozycje wrzucajcie w tym wątku. Co do instrukcji obsługi - daję pole do popisu sc0rpowi, niech opisze co i jak :D

System jest teraz dostępny tutaj: http://forum.civilization...forum.php?f=102 można tam wejść bezpośrednio nawet z pierwszej strony forum.

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-02-27, 14:23   

0. Wstep
System jest w wersji testowej i jako taka nalezy ja traktowac. :) Nie mniej jednak pamietajcie ze wszelkie zawarte pakty jako "obowiazujace" i zostano ujawnione po zakonczeniu rozgrywki oczywiscie z wyjatkiem paktow typu "Moj test" itp..
Slowo Pakt nie jest najtrafniejsze do tej sytuacji nie mniej jednak w jezyku polskim chyba nie istnieje lepsze okreslenie chodzi o wszelkie rozmowy ktore tocza sie w tajemnicy przed innymi wladcami.
Systemik powstal w sobote i niedziele w czasie jak nie moglem znalesc partnera do gry, a pomyslalem sobie ze bedzie to lepsze rozwiazanie (szczegolnie z punktu widzenia administratorow) niz tworzenie dziesiatek for z unikalnymi uprawnieniami.
Jako ze system jest w wersji testowej to jest wrazliwy na znaczniki HTML w zwiazku z tym prosze ich nie uzywac i pisac "czystym" tekstem.
Jako ze najczesciej instrukcjie obslugi pisze do ludzi "zielonych" jak chodzi o komputery i internet prosze o wybaczenie ze czasami wdaje sie w zbytnie szczegoly typu "klikamy na odnosnik".

1. Restrykcje
- System w czasie trwania rozgrywki dostepny jest TYLKO i wylacznie dla graczy.
- Nie ma jakiejkolwiek mozliwosci edycji paktow/odpowiedzi. Zostalo to niezaimplementowane celowo, bo np. jak ktos napisze (jak to sie mowi "chlapnie jezykiem") pod wplywem emocji za duzo aby nie mogl tego usunac.

2. Logowanie
Aby sie zalogowac prosze o kontakt przez PM ze mna lub LDeska.

3. Menu
- Profil - tu mozecie zmienic haslo oraz wprowadzic swoj adres email
- Pakty - widok "strony glownej" z lista paktow
- Nowy pakt - forumularz tworzenia do tworzenia nowego paktu
- Wyloguj - bez komentarza ;-)

4. Lista Paktow
To ekran dostepny od razu po zalogowaniu lub po przez klikniecie w link pakty. Sa na nim pokazane wszystkie pakty dostepne dla danej nacji.

5. Czytanie paktow
Wystarczy kliknac na odnosnik z paktem, aby go przeczytac wraz z komentarzami i samemu skomentowac.

6. Komentowanie paktow
Pod paktem jest pole tekstowe ktore pozwala na napisanie wlasnego komentarza do danego paktu.

7. Nowy pakt
Aby stworzyc nowy pakt, otwieramy formularz do tworzenia nowego paktu nastepnie wypelniamy jego tytul, tresc i zaznaczamy kraje ktore chcemy aby uczestniczyly w negocjacjach.
Wskazowka: Aby zaznaczyc wiecej niz jeden narod nalezy przytrzymac CTRL/Control i klikac lewym przyciskiem myszy na poszczegolne narody. Na koncu klikamy "Utworz" i tym samym utworzylismy nowy pakt

8. Profil
W profilu w tej chwili mamy dostep do zmiany hasla (bardzo prosze o zmiane hasla zaraz po zalogowaniu) oraz wprowadzenia/zmiany naszego adresu e-mail. Adres e-mail w tej chwili nie jest wykorzystywany ale bedzie (patrz: rozwoj)

9. FAQ
Tu beda odpowiedzi na pojawiajace sie pytania.

a) Czy ktos ma dostep do tych danych?
Nie przed ujawnieniem rozgrywki, zadna nieuprawniona osoba po za administratorem serwera (nie forum) nie ma do nich dostepu. Administrator serwera dysponuje takim samym dostepem do wszelkich paktow jak do przesylanych prywatnych wiadomosci przez forum, zakladam ze jesli administrator serwera bedzie wystepowal w rozgrywce to nie bedzie "podgladal". Oczywiscie dolozylem wszelkich staran, aby utrudnic mu dostep jednak nie mozna zamknac danych calkowicie przed administratorem serwera - coz live is brutal ;-)

10. Rozwoj
System w zalozeniu bedzie rozwijany tak, aby sprostal oczekiwaniom zarowno graczy jak i administratorom forum tak wiec jesli sa jakies uwagi to zapewne w blizszej lub dalszej przyszlosci beda uwzgledione.

11. Wprowadzone zmiany
08.03.07
- Wprowadzono dodatkowe informacje na widoku listy paktow (wyswieetlanie nazwy paktu i daty i godziny ostatneigo komentarza)

07.03.07
- Pelna integracja z forum phpBB.
- Automatyczne logowanie na podstawie sesji forum.

12. Zmiany w najblizszym czasie.
- Dorobienie kodow w wiadomosciach aby bylo mozliwe formatowanie tekstu oraz wyswietlanie emotek.
- Wysylanie emaili do graczy o pojawiajacych sie nowych dostepnych dla nich paktach i komentarzach

13. Zmiany w dalszej (ale moze niezupelnie odleglej ;-) przyszlosci)
- Zmiana interface'u aby byl bardziej przyjazny uzytkownikowi
- Czasowe wygadanie kont "zastepcow"
- System pomocy online

Last update: 08.03.07

To tyle zapraszam do uzywania i czekam na uwagi :)
Last edited by sc0rp on 2007-03-08, 14:31; edited 9 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 81/251
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-02-27, 14:42   

CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ:-)

Guri 

kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-02-27, 14:54   

Hehe dobre dobre ;) Jeszcze troche i powstanie caly skomplikowany (ale uzyteczny) system - ktory jeszcebardziej urealni toczace sie CivZycie ;)

Decore Diligentia Ac Doctrina

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-02-27, 14:56   

Co do haseł to nie chcę umieszczać ich na forum klubowym - jednak każdy by mógł tam wejść. Kontaktujcie się przez PW ze Sc0rpem albo ze mną i będziemy je podawać. Może uda nam się wieczorem skonsolidować to z forum, wtedy zniknie problem logowania się - będzie to automatycznie działało tak jak CUG, zgłaszanie gier i ranking.

No i na koniec - super robota, fajnie ze jest tu kilku informatyków - wspólnymi siłami popchamy ten wózek :)

domel 

xfire: domel11
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-02-28, 11:07   

dzieki chopaki za kawała dobrej roboty :D

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-03-07, 07:59   

Jest jakiś feler. jest pakt 18 i pakt 20 na które mozna wejsć bez hasla i loginu wciskajac tylko poszczególny pakt.
na starym serwerze mieliśmy pakt nr 19...tutaj on znikł a wiec i wszystko co pisaliśmy. Teraz domel założył pakt nr 20 ale tak jak napisałem powyzej..stal sie chyba ogolnodostepny.

[ Dodano: 2007-03-07, 08:00 ]
zreszta w pakcie chyba testowym nr 18 [peter go założył?] jest nasza cała trójka Lary ,Domel i ja oraz Peter..tez bez hasla i loginu mozna wejsc.
Last edited by Bobek1971 on 2007-03-07, 08:01; edited 1 time in total  

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-03-07, 08:13   

Bobek a 21 widzisz? bo to ten który wczoraj założyłem. Ja poza tym 21 żadnego innego paktu nie widze.

Bobek1971 

Posted: 2007-03-07, 08:19   

sorki 21 pakt jest ten nasz ale wchodze bez hasla do niego nawet bez loginu..wchodze na system paktów i widze od razu dwa pakty 18 i 21...sorki za zamieszanie z paktem nr 20

[ Dodano: 2007-03-07, 08:20 ]
ale możliwe że teraz odbywa się to automatycznie bo widzę że jest u góry napisane "witaj Bobek" wiec chyba automat. ale ja widzę dwa pakty 18 i 21...a możesz domel coś napisać w 21?

domel 

Otrzymał 9 piw(a)
Posted: 2007-03-07, 08:23   

tak moge i napisalem, ale ja 18 paktu nie widze, cholera zabrali mi uprawnienia do ogolnego, co ja takiego zrobiłem :P

Bobek1971 

Posted: 2007-03-07, 08:24   

o jeszcze jeden numer....jak wchodzę do paktu 21 założonego przez ciebie to mam kto w nim jest i puste okno wiadomości do napisania...nie widzę tego co było napisane wcześniej. jak wpisuje tekst i daję dodaj to wówczas jakby wszystko przenosi się do paktu nr 18 który założył Peter :przestraszony: ...u góry zmienia się ten kto założył ów pakt z domela na petera i arabia dodana ..czyli tak jak bym poprzez 21 przeskakiwał do 18 i tam odczytywał

[ Dodano: 2007-03-07, 08:29 ]
hmmm nic nie widze napisanego w 21. spróbowałem sam załozyć pakt nazwałem go pakt LBD dodałem nasze nacje i kupa...ne ma tego paktu wcale ..dalej 18 i 21...na koniec proszę dadminów o usunięcie tych postów bo beda smiecic tylko.

LDeska

Posted: 2007-03-07, 09:58   

Hmmm no to chyba systemik wymaga poprawek... to wynika z tego że jest inna wersja php na nowym serwerze i sc0rp musiał przerabiać ten systemik... Ja niestety nie pomogę bo nie chcę mu grzebać w źródłach. Myślę że zaraz się odezwie i poprawi ten błąd.

Co do haseł - to właśnie wczoraj to c0rp zmienił. Teraz ciągnie automatycznie sesję z forum, więc logować się już nie trzeba i powinniście widzieć tylko swoje pakty.

sc0rp 

starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-03-07, 10:17   

1. To ze mozecie wejsc bez hasla jest spowodowane tym ze "Pakciarz" wspolpracuje z phpbb i korzysta z jego sesji, dzieki temu ze jestes uczestnikiem dyplo pbem system automatycznie cie loguje. Sproboj wejsc do systemu nie bedac zalogowanym do forum lub nie bedacym graczem dyplo pbem

2. Leszek chyba nie skopiowal paktow tak mi to wyglada pakty #18,#19 i #20 zostaly zalozone przeze mnie na koncie Petera (chlopak nie zmienil hasla to ma :P ). Ustale z Leszkiem czy jest na 100% pewien ze skopiowal dane z paktow i odpowiedzi.

Nie przejmujcie sie tym ze wydaje sie wam ze pakciarz nie wymaga logowania, wierzcie wymaga mozecie to latwo sprawdzic sprobojcie wejsc do threada nie zalogowani lub zalogowani jako osoba nie bedaca graczem dyplo pbem :)

ot takie ulatwienie dla was abyscie nei musieli sie logowac 2 razy

LDeska

Posted: 2007-03-07, 10:25   

Rzeczywiście nie przeniosłem starych danych bo nie mogłem się skontaktować z Dikiem żeby zrobić pełny zrzut bazy. Jako administrator forum mogłem przez panel administracyjny zrobić zrzut tabel samego forum i w ten sposób przeniosłem nasze forum na nowy serwer. Dlatego na początku nie działał ranking, cug i pakciarz. Ranking i cug odbudowałem sam, bo wiedziałem jak, pakciarza nie bo nie raz że to wymagałoby dużo pracy żeby to zrobić bez możliwości zrobienia zrzutu tabel a dwa nie uchroniłbym się przed sprawdzeniem co jest w pliku (żeby zbudować poprawne inserty musiałbym to edytować i rad nie rad podejrzałbym co tam pisaliście...). Więc pakciarz został przerzucony bez danych.

Mam nadzieję że już wszystko działa prawidłowo. W razie błędów piszcie tutaj co jest nie tak...

sc0rp 

Posted: 2007-03-07, 10:55   

Wprowadzone zmiany:
- Pelna integracja z forum phpBB.
- Automatyczne logowanie na podstawie sesji forum.

@leszek jak cos to ja moge przygotowac taki skrypt nawet z szyfrowaniem danych ze nawet jak bys chcial obejrzec to beda zaszyfrowane. Daj znac czy czekamy na dika czy walczymy sami :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum