www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Wraitha (Turcja) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-09, 14:58   Podsumowanie nacji Wraitha (Turcja) przez Admina

Muszę troszkę nadrobić zaległości bo już kolejny władca padł a następny leży na deskach i czeka na dobice ;) pozdrawiam Wnuczusia

Zatem Turcja i Wraith :)

Muszę przyznać Ci szczerze że zagrałeś jak do tej pory najlepiej ze wszystkich graczy którzy odpadli z Dyplo6.
Nację dostałeś w spadku po Paragrafie z już założonymi miastami i niespecjalnie coś mogłes w tej sprawie zrobić. Przejąłeś ją z dobrodziejstwem inwentarza a miasta nie były zbyt dobrze położone.
Tzn miasta same w sobie były całkiem dobre ale założone zostały zbyt defensywnie i za bardzo w tył, Paragraf chyba nie chciał zbyt agresywnie stawiać w stronę sąsiadów.
Przez to zostałeś zamknięty w bardzo małym i ciasnym państwie gdyż sąsiedzi takie niezdecydowanie Paragrafa wykorzytsali i rozepchali się miastami od startu, szczególnie Jarek zablokował Cię tym trzecim miastem. :kwasny: ale także Bobek sobie wyskrobał troszkę miejsca na zapleczu na dalsze miasta kosztem przyblokowania expansji Turcji.

I tu nastąpił Twój pierwszy i moim zdaniem kluczowy błąd dla dalszych losów Elżebiety Tureckiej. Pogodziłeś się z tym i nawet nie próbowałeś się wyrwać z tego osaczenia obcą kulturą.
Trzeba było zamiast dogadywać się Bobkiem od razu na niego od początku uderzać. :atakuje:
Albo Ty albo On. Może byś wygrał, może padł ale spróbowałbyś chociaż rozwinąć skrzydła na początku. Tym bardziej że Bobek nigdy się do militarystów nie zaliczał więc szansą miałeś sporą. Sytuacja międzynarodowa też sprzyjała bo Cule poszedł zupełnie w druga stronę (na Bombla i Martina), Jarek na północy też poszedł w stronę Nefa a później hen hen hen na Centa a Ty z Turcją miałeś spokój i zostałeś sam na sam z Aztekiem.
To był moim zdanem główny błąd (dogadywanie się Bobkiem) bo póżniej jak przyszły ciężkie czasy to Aztecy nawet palcem w Twojej obronie nie kiwneli.
W każdym razie poszedłeś w rozwój.

Przyznaję Ci obiektywnie że SUPER ROZWÓJ :padam: :padam:
Przez bardzo długi czas byłeś pierwszy kasie, okolice 40 - 60 tury
byłeś pierwszy w techach :szok: z takiej małej nędznej krainy wycisnąłeś co się dało, naprawdę WIEEEEELKI SZACUNEK.
Pierwszy dotarłeś do Ascezy, do Literatury
zgarnąłęś Wielką Bibliotekę :zdziwko:
Zgarnąłęś pierwszy Muzykę i wielkiego artystę z niej
Wyfarmiłeś 4 wielkich naukowców :szok: czterech :szok:
na etapie gdy inni z trudem docżłapali się do jednego na akademię ty miałeś 2 akademie i jeszcze 3 naukowiec wolny...
Nawet armię jako tako trzymałeś na rozsądnym poziomie i zapewne nawet Cule się później zdziwił że taki opór napotkał.
On wtedy liczył że przejedzie jak po maśle jak Rudi w Larego a tu czekała niespodzianka :chytry: i gdybyś tylko miał jednego, jakiegokolwiek sojusznika który by Cię nie opuścił to zatrzymałbyś wtedy największą armię na świecie Ragnara.
Dowodem jest to że nie był w stanie przejąć i utrzymać żadnego Twojego miasta z akademią, musiał wszystko palić bo groziło od razu odbicie. Nawte stolicę z Wielką Biblioteką musiał puścić z dymem (a zapewne chciał ją przejąć oj chciał :) )

I wtedy nastąpił Twój drugi błąd a w zasadzie WIELBŁĄD w tej grze.
Manewrowanie wojskiem. Jakież to zaćmienie umysłu było u Ciebie tego nie wiem ale naprawdę to była bitwa pod Istambułem nawet większa niż u Centa pod Memfis.
A Ty nie wystawiłeś żadnych wojsk sojuszniczych, tylko swoje własne.
Aż zamieszczę screena
mini_Bodek_phpBV3tBD_bitwa%20o%20Istambul

Wraith te armie były naprawdę porównywalne
Oczywiście Twoja była słabsza :( ale za to liczniejsza i gdybyś to TY pierwszy walnął katapkami to natłukł byś tam Culedze naprawdę duuuużo woja woja.
A najlepiej trzeba było znowu się cofnąć i tymi 16 konikami szachować te jego miasta i zmusić do rozdzielenia stacku i czekać na błąd i nękać.... a Ty dałeś się wyciąć w pień :/
Ty po prostu zapomniałeś że On ma inżynierię i się ustawiłeś "bezpiecznie" :zalamany:
dwie kratki za miastem.
Kultura zniknęła i cała Armia Ragnara pomknęła o 3 kratki po drodze i uderzyła pierwsza katapkami... na Twoim terenie
MASAKRYCZNY BŁĄD.
Aż nie wierzyłem własnym oczom.

To zakończyło wojnę bo utraciłeś w tej bitwie chyba z 50 jednostek..

P.S. Ja na Twoim miejscu cofnąłbym się wszystkim i w ramach zemsty na "sojuszniku" Cheosie władował się tymi 16 konikami z niespodzianki pod jego stolicę, byłbyś tam w 2 tury.
Jedna pod granicę (już po jego ruchu) w drugiej... wojna i hoop w głąb i w 3 palisz Stolicę Sumerii (sporo cudaków) on by tam zdążył max pike i słonia lub dwa cofnąć a ty miałeś 16 konnych. :P
Tak gdy już się dowiedziałeś że Cię Sumer z Inką i Aztekiem pozostawili na pastwę losu.
Może by się udało, może nie, ale lepsze to by było niż pozostawienie wojska na rzeź Wikinga

Ogólnie naprawdę dobrze zagrałeś
Szczególnie w rozwoju państwa z takiej małej nędzy goniłeś najlepszych w techach,
tylko ten MEGA błąd na wojnie pod koniec :zdegustowany:
Postaw piwo autorowi tego posta

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-06-09, 15:52   

Ejże, nie pokazywać moich map kurde :P

Ja też się zdziwiłem (Sumer zresztą też ;) ) że Turki nic sobie nie zrobiły ze zdrady, no ale co zrobić...tak już jest że wszyscy na Ragnara :(

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-06-10, 01:18   

Bodek wrote:
P.S. Ja na Twoim miejscu cofnąłbym się wszystkim i w ramach zemsty na "sojuszniku" Cheosie władował się tymi 16 konikami z niespodzianki pod jego stolicę, byłbyś tam w 2 tury.
Jedna pod granicę (już po jego ruchu) w drugiej... wojna i hoop w głąb i w 3 palisz Stolicę Sumerii (sporo cudaków) on by tam zdążył max pike i słonia lub dwa cofnąć a ty miałeś 16 konnych. :P

Cały czas się tego obawiałem.
Tylko nie wiem, czy byłoby to realne spalenie mojej stolicy.
Gdyby podszedł pod moją granicę:
1) Cofnąłbym wojsko, sprawdzałem co turę ile jednostek mogę w dwie tury z inżynierią cofnąć do stolicy. Dlatego nie napierałem w głąb Francji przez co miała czas na "dozbrojenie".
2) Sprawdzałem na bieżąco położenie konnicy Turcji.
3) Obiecałem (co zresztą uczyniłem) przejść i rozprowadzać chrześcijaństwo w zamian za pozostawienie staku Inki pod moją stolicą. Ragnar cały czas myślał, że z Inką kombinujemy jak go ugryść lub zaatakować Azteka. Napisał coś w stylu "i z inżynierią Ince ze dwa tygodnie zajmie wycofanie wojsk". Inka ruszał się jakieś 1 pole na dwa dni :)
4) Nie mógłby wejść drugi a później przede mną i wypowiedzieć wojnę bo kolejność jednak obowiązuje.
No ale mogę się mylić bo niestety nie mam screenów. Jak znajdę trochę czasu i płytę z orginałem to przeinstaluję civkę bo bez preent screen to za sużo czasu tury robię aby sprawdzić co i jak.

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-06-10, 01:24   

A tak z innej beczki to żeczywiście dobrze zagrał.
Sam nie wiem co byłoby dalej gdyby nie stracił tak armii.
Może miałbym pokój z Francją i trzymał wojsko aby Turcja mi czegoś nie spaliła.
A tak zadziałał efekt domina. Komu się powinie noga ten leży i pac.
Oby tylko nie robić tur w stanie zmęczenia :zawstydzony:

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-10, 08:55   

Cheos ja nie mówię że by się udało na 100% ale Twoja stolica była naprawdę blisko,
jak chcesz to mogę dać screena z odległościami. :hyhy:
I wcale by nie musiał "nienaturalnie" zbliżać się do Twojej granicy, mógł normalnie się wycofywać oddając pole Wikingowi i szachować równocześnie i Jego i Ciebie tymi konikami.

16 konnych to wtedy była duża grupa i naprawdę groźna.

Ale to tylko takie gdybanie, doszło do bitwy i tyle.
Ale pomijając tą końcową bitwę to naprawdę nieźle zagrał Wraith

cheos 

Posted: 2011-06-10, 09:04   

Bodek wrote:
jak chcesz to mogę dać screena z odległościami. :hyhy:

A to wklej do paktu tajnego. Zobaczę jakie błędy popełniłem. :)
Inni popatrzą jak już mnie nie będzie :P

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-10, 10:03   

Majac taka armie tez bym walnał katapami jakbym mial okazje w Culego.Katapy potem slonie poźniej dobijasz konikami.powinny konie sporo wytłuc takze katap Culego.faktycznie torche lipa ze nie zaatakowałes.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-10, 10:22   

Rozumiem, że w tym mieście 1 była jeszcze dodatkowa konnica, kilkanascie sztuk?
Jak tak, to jakby wraith pierwszy uderzył mógłby wygrać tą bitwę wg mnie, szczególnie jak słonie są osłabione, bo wtedy konnica jest znacznie lepsza. Mało tylko trochę katapek, tak z 5 sztuk by się jeszcze przydało i byłoby pozamiatane. tzn straty były by porównywalne, ale cule by stracił inicjatywę.
Najpierw trzeba by uderzyć katapami, następnie axy (dwaj knechci powinni dostać duże obrażenia od katap i nie powinny być dużym oporem dla axów), później wszystkie HA. Pierwsze by padały na słoniach, ale kolejne miały by już duże szanse na przetrwanie lub wycofanie i uszkadzały by po kolei wszystkie hachwy, prawdopodobnie niszcząc je wszystkie.
Później spiry, rydwany i woje, ale kolejność w zależności od tego co by zostało i co by się broniło.

Można by przeprowadzić taką bitwę real i zobaczyć rezultaty, ciekawe które dywagacje byłyby prawdziwe :) Tylko nie wiem czy bodek miałby sejwa z tej turki, czy trzeba by to powtarzać w SP, ale to dużo roboty.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-06-10, 10:50   

Nie było więcej koni niż to co widać, w tym mieście stał jeden. Bodek liczy z chariotami, a te odbiły by się bez problemu.

Oczywiście straty bym miał jakby uderzył nieporównywalnie większe niż miałem ;)

pawelt 

generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-10, 10:54   

Aha, no to straty były by znacznie mniejsze po twojej stronie i tylko spowolniły atak.
Charioty są kiepskie, HA mają przynajmniej 20% szans na wycofanie się, a to ważne przy takich stackach z katapami.

Bodek 

Posted: 2011-06-10, 13:20   

pawelt wrote:
Rozumiem, że w tym mieście 1 była jeszcze dodatkowa konnica, kilkanascie sztuk?
Jak tak, to jakby wraith pierwszy uderzył mógłby wygrać tą bitwę wg mnie, szczególnie jak słonie są osłabione, bo wtedy konnica jest znacznie lepsza. Mało tylko trochę katapek, tak z 5 sztuk by się jeszcze przydało i byłoby pozamiatane. tzn straty były by porównywalne, ale cule by stracił inicjatywę.
Najpierw trzeba by uderzyć katapami, następnie axy (dwaj knechci powinni dostać duże obrażenia od katap i nie powinny być dużym oporem dla axów), później wszystkie HA. Pierwsze by padały na słoniach, ale kolejne miały by już duże szanse na przetrwanie lub wycofanie i uszkadzały by po kolei wszystkie hachwy, prawdopodobnie niszcząc je wszystkie.
Później spiry, rydwany i woje, ale kolejność w zależności od tego co by zostało i co by się broniło.

Można by przeprowadzić taką bitwę real i zobaczyć rezultaty, ciekawe które dywagacje byłyby prawdziwe :) Tylko nie wiem czy bodek miałby sejwa z tej turki, czy trzeba by to powtarzać w SP, ale to dużo roboty.

Nie no Pawel - nie przesadzaj.
Nie oceniasz poprawnie siły Cule w tym starciu
Cule miał zdecydowanie przewagę i na pewno by tamtą bitwę wygrał, nieważne kto uderzy katapkami jako pierwszy.
Główną niedoszacowaną przez Ciebie różnicę robią Hwachy zamiast katapek.
Wszystkie axy odbiłyby się od hwach które przecież nie dostałyby obrażeń masowych.
Wygrałybu na pewno słonie i tak z połowa HA, ale straty byłyby po obu stronach a nie jak teraz tylko po jednej.

Wraith sam nie miał prawa wygrać tamtej bitwy ale moim zdaniem błąd popełnili sąsiedzi którzy mieli okazję nie swoimi rączkami wyczyścić większość armii wikingów dosyłając dosłownie nieduże wsparcie.
Tak 20 no nawet 15 jednostek wsparcia i wszystko by wygrało bitwę i wróciło z powrotem do wspierającego.
Nawet gdyby Leszek pozostawił swój stack niewielki wtedy albo nawet Bobek który miał w pobliżu wystarczające siły mogliby kosztem najcięższych strat po stronie Wraitha samemu zatrzymać w tamtym punkcie główny stack Ragnara.
Nawet bez bitwy zmusiłoby to do związania Wikingów na dłuuugie lata w wojnę pozycyjną na obcej ziemi.
Albo do odwrotu.

W każdym razie tam nie było totalnego uderzenia w bezbronnego rywala, jak np Rudi w Larego, tylko pozycyjna wojna z dużymi stackami po obu stronach.
Po 50 - 60 jednostek po każdej stronie.
Cule miał oczywiście duuużą przewagę to nie podlega dyskusji ale , moim zdaniem, nie spodziewał się że aż tak liczny będzie opór obrońców.
Choć oczywiście słabszy jakościowo i technologicznie

pawelt 

Posted: 2011-06-10, 13:34   

Bodek wrote:
Nie no Pawel - nie przesadzaj.
Nie oceniasz poprawnie siły Cule w tym starciu
Cule miał zdecydowanie przewagę i na pewno by tamtą bitwę wygrał, nieważne kto uderzy katapkami jako pierwszy.
Główną niedoszacowaną przez Ciebie różnicę robią Hwachy zamiast katapek.
Wszystkie axy odbiłyby się od hwach które przecież nie dostałyby obrażeń masowych.
Wygrałybu na pewno słonie i tak z połowa HA, ale straty byłyby po obu stronach a nie jak teraz tylko po jednej.

Wiem, ale ja myślałem, że jest jeszcze kilkanaście HA o których wspominałeś, że mogły szachować cheosa i myślałem, że one są w tym mieście wielkości 1. I dla takiej armii wraitha przeliczyłem jego atak. Axy to małe piwo, ma ich kilka i nic by nie zrobiły. Główne zadanie tkwiło w katapkach, które powinny pouszkadzać 7 słoni, a wszystkim innym dać masowe obrażenia i średnio każdy słoń miałby wtedy siły 5,5-6 i wtedy wchodzą słonie wraitha i wygrywają większość walk, niszcząc kilka słoni, a kilka najmocniejszych mocno osłabiając. Wtedy wkroczyły by HA na średnio i mocno uszkodzone słonie. Pierwsze by padły lub się wycofały, ale kolejne już by robiły sieczkę i wszystkie hachwe by prawdopodobnie padły. No ale to by musiało być tych HA ponad 20 sztuk, jak mi się wydawało. Ale jak ich było 9 sztuk, to zdecydowanie za mało.

Ale i tak mógł wtedy wraith dac zastępstwo ;)

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-06-10, 16:23   

Jak tylko znajdę więcej czasu postaram się opisać jak to z mojej strony wyglądało :)
W każdym razie grało się super , dzięki Bodek za Podsumowanie, dzięki wszystkim za opinie, jutro postaram się wrzucić opis oczami Elżbiety.

wraith 

major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-06-11, 11:45   

Oto i moment gdy przejąłem nację, już po moim ruchu workerami oraz ustawieniu ODPOWIEDNIEGO techa.
Startowe techy to farmy i drogi, a Paragraf poszedł w ... hunting :wstyd:
Dwa, że zamiast budować farmy dostępnymi workerami, lub choć łączyć drogami miasta/surowce, zrobił autostradę wokół stolicy :przestraszony:
Miasta też bardzo słabo postawione, górne nie obejmuje żadnego surowca, Scytia również tylko konie, jedynie stolica w jakiś sensowny sposób, no i drugi plus że 3 tury miałem największą armię świata ... :D
Rozpoczynając grę, sądziłem że Jarek zechce mnie atakować gdzie też przesunąłem warriory.
Później różne misz masze dyplomatyczne, zero kontaktu z Martinem, a miało być tak pięknie gdzie trzech zmawiało się przeciw jednemu ;)
No dalej, nie widząc perspektyw na jakieś wojaże, postanowiłem się rozwijać i tylko rozwijać. Wybrałem taki typ rozgrywki chcąc sprawdzić jej efekt.
Na mus dla tej baby z jej cechami i dodatkowo z dostępną marmoladą, wybrałem wielką bibliotekę.
Z techami jechałem najszybciej więc nie miałem większych obaw że ktoś mi ją zwinie, jednak odpowiednio docinałem lasy i ludków.
Szybko zaczęli się rodzić wielcy ładując jeszcze 2 do biblioteki a 2 innych wcześniej już robiło w dawnej Scyti z biblioteki kolejnego który urodził się zaraz przed 3cim ze stolicy. Dostawiając miasta obrałem defens i możliwości na chatki. Szczególnie miasto na południe Bulabula.
W stolicy dźwignąłem też national epic, 4 naukowców + fil + ten cudak to masakra.
I tu popełniłem według mnie jeden z większych błędów, miałem przeczucie że Wiking zaatakuje, a ja połasiłem się na artystę, zamiast iść choćby w longbows.
No i samo zakończenie, a więc tury przed i w trakcie przed wielką, beznadziejną batalią.
Cule zaatakowałeś dokładnie w tym momencie gdy miałem wyjazd i brak dostępu do netu :hyhy: Tury w ciemności, wykonywane na kolanie, siedząc na murku będąc bacznie obserwowanym przez niektórych Holendrów (w tym *** i dziwne pytania od jednego :chytry: ) dały o sobie znać.
No i ostatni perfidny błąd o którym pisaliście, gdzie już chyba z rozpaczy po stratach wycackanych miast Ela sunęła się wojskiem o 1 kratkę za mało (chyba coś - workerów albo jakieś jednostki?- chciałem zakryć stackiem albo przeoczyłem inżynierię, ale nie pamiętam ).
Skriny dla wglądu:

wraith 

Posted: 2011-06-14, 21:47   

Jeszcze dodam że Cule tak dobrze manewrował wojskiem że nie mogłem go pochwycić i tylko palił miasta, przez taki długi czas się marnowali Leszek z Cheosem w moich terenach na tyle, że się znudzili czekaniem na błąd Cule i wrócili do siebie, a później wiadomo jak się skonczyło. No i gratulacje składam Bobkowi złotoustemu który świetnie manewruje w dyplomacji :) :padam:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum