www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Kasztelan Mirmił
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-13, 18:39   Podsumowanie nacji - Kasztelan Mirmił

Podsumujemy nacje Kasztelana .W sprawach technicznych Kasztelan tak opisal swoje błędy.

Ja moge podsumować ze swojej strony
Moje błędy wg. ważności:
1. Za bardzo się wyluzowałem i na chwilę przestałem kontrolować teren między mną a moim pogromcą
2. nie sądziłem że tak szybko zaatakuje i poszedłem w budowę koszar zamiast od razu tłuc wojo
3. Za bardzo się rozlazłem wojami na zwiedzanie świata
4. miś został nie z tej strony kultury, a woda z dwóch stron nie pozwalała mu przejść gdzie trzeba

Z wieloma nie sposób sie nie zgodzic ale mam takze inne (mentorskie :P ) spojrzenie na Twoją grę.

Grałes kombinacja nacji średnią ale mogaca sporo namieszać Hannibal Fin/Chm oraz Persja .Miasta postawiłes dobrze wszystkie miały jedzenie i sporo produkcji,fakt faktem ze trafiłes jedno z najlepszych miejsc startowych w Dyplo choc stolica moim zdaniem powinna miec dostep do złotka.miasta postawiłes za bardzo scisniete ,powinienes poczekac zwłaszcza z trzecim miastem i postawic je w strone najblizszego sasiada ,np to miejsce z rybkami i swinkami...

I teraz zwiedzajac teren widziales tak naprawde blisko tylo jednego sasiada.Scobiego grajacego finansowym Bykiem.Byk jaki jest każdy widzi :) Mocny drań ale akurat tak sie złozyło ze miałes nacje mogaca go zjechac wręcz w fantastyczny sposób jednostkami Persji.Troche niefortunnie konie były akurat od strony Scoobiego .

1.Za bardzo się wyluzowałem i na chwilę przestałem kontrolować teren między mną a moim pogromcą

Tak zgadzam sie ,Scooby ciagle ci skautował i sprawdzał jakie masz techy ,widzial ze podlaczone masz konie ,moim zdaniem spory ryzykant ze Cie zaatakował ale sam dales mu powody.Od podłaczenie koni powinienes takze konkretnie mu sciemniać ze chcesz sie dogadac bo miales argumenty w postaci Nieśmiertelnych.

2. nie sądziłem że tak szybko zaatakuje i poszedłem w budowę koszar zamiast od razu tłuc wojo

Miales 4-5 tur na zbudowanie konikow ,agriculture miales szybciutko.Wheel takze w 17 turce miales juz podłaczone wszystko ,zrobiłes wszystko jak trzeba do ataku a później nagle zaczałes robic sobie baraki zamiast z 1-2 jednostki immortali.Widzac je Scooby od razu zmieniłby obiekt ataku.

Druga opcją jaka miałes było pójscie w archery od razu tez miałbys to super szybko a potem w mining. I pracujac na złotku dopiero wtedy animal,broniac sie łukami.

. za bardzo się rozlazłem wojami na zwiedzanie świata

Takze sie zgodzę bo tak było - łaziłes bez celu ,majac dwoch skautów wystarczylo ,nie trzeba bylo lazic wojami.

Ogolnie wybrałes sciezke co ciekawe bardzo ofensywna chciałes maskymalnie wykorzystac jednostki swojej nacji i slusznie i robiac wszystko by je miec ,majac mozliwosc ich budowy zarzuciłes kompletnie ten pomysł robiac koszary.Zrezygnowałes z mining nie podłaczyłes złota wiec widzac ze nie bedziesz z tego korzystał nie musiałes wcale stawiac 3 miasta tak szybko to takze zaważyło na szybkosci wynajdywania techów

Dla mnie jednak zagadka zostaje Scooby który widzac podłaczone konie z droga jednak wybrał drogę ataku na Ciebie.Ja bym jednak spękał.

minusy gry

- zarzucenie całkowicie koncepcji swojej gry nieprodukowaniem immortali
- postawienie 3 miasta kiedy wiedziałes ze nie pojdziesz w kopalnie
- brak pojscia w kopalnie (ze zlotem i produkcja miałby wszystko znacznie szybciej wiecej i lepiej)
- brak "twardej" dyplomacji z jedynym bliskim sasiadem
- brak skautowania sasiada i liczby jego jednostek na granicy

plusy gry

+ dobrze postawione miasta
+ super koncepcja poczatku gry na szybki animal bez zlota która sie udała
+ walka do końca :padam:

Moja ocena gry 7/10

Od siebie :Nie spodziewałem sie ze akurat Kasztelan tak szybko odpadnie :) Liczyłem bardzo na jego klimatyczne wpisy w Kronice i wkrecanie sie w taką grę jak Dyplo.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-06-13, 19:09   

ponti wrote:
+ dobrze postawione miasta

No nie wiem ponti, nie widze terenu,całego ale ja bym tak nie postawil, nie wiem ja ale na pewno nie tak. MIast zbyt sciśniete, jedno miasto oddalone od drugie o 2 kratki, no niestety ja musialem je spalić, dla mnie bez sensu. Nie wiem jak bym postawil ale nie tak.
Dla mnie za cianso. A miasto przy zlocie nie ma za duzo zarcia (ryz nie nawodnoniony...)

Quote:
+ super koncepcja poczatu gry na szybki animal bez zlota która sie udała

Tu się zgadzam, zaskoczyles mnie całkowicie ze tak szybko masz animala.
Naprawde nie spodziewalem sie ze będe miał tak ciezko.

ponti wrote:
Dla mnie jednak zagadka zostaje Scooby który widzac podłaczone konie z droga jednak wybrał drogę ataku na Ciebie.Ja bym jednak spękał.

:)

wiedzialem kiedy odkrył animal, wiedzialem kiedy podłaczył konie, liczylem ze mi sie uda,
spalic je. o kasztelanie bylo glosno kazdy go widzial wiec to oznacza ze zwiedzal a biletu nie kupil. popelnilem blad w tej grze nie docenilem klasy zawodnika, 16 tuta animal i kolo
bez zlota, mial oaze, bylem zbyt pewny siebie ale sie udalo nie bede warzywem.
moglem zagrac jeszcze bardziej agresywnie, ale balem sie sasiada gdyz moja fama naprawde zaczela mi przeszkadzace.

Emocje byly :D , uda sie czy sie nie uda

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-13, 19:31   

ScoobyDoo wrote:
No nie wiem ponti, nie widze terenu,całego ale ja bym tak nie postawil, nie wiem ja ale na pewno nie tak. MIast zbyt sciśniete, jedno miasto oddalone od drugie o 2 kratki, no niestety ja musialem je spalić, dla mnie bez sensu. Nie wiem jak bym postawil ale nie tak.
Dla mnie za cianso. A miasto przy zlocie nie ma za duzo zarcia (ryz nie nawodnoniony...)

Ja bym ich nie palił złe nie były bo Kasztelan pieknie ci je obrobił ,zdecydowanie bym je zostawil ,ścisniete to fakt o czym napisałem ale uwazac je za złe i spalić :przestraszony: moim zdaniem popełniłes błąd

Tfurca Gotmuff

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-06-13, 20:40   

To trzecie miasto (przy złocie) to rzeczywiście nie wiedziałem co z tym fantem zrobić. Wydawało mi się że na siebie będzie zarabiać, więc wolałem nie trzymać osadnika, może rzeczywiście to błąd.

Ale dwa pierwsze miasta, owszem ciasno, ale to ciasno było bardzo dobrze zagospodarowane i to to ciasno dało mi szybki start, trochę też wymusił układ mórz i surowców, szkoda mi było stawiac miasta na surowcu, a na wodzie się nie udało. ;)

ponti wrote:

Od podłaczenie koni powinienes takze konkretnie mu sciemniać ze chcesz sie dogadac bo miales argumenty w postaci Nieśmiertelnych.

Tu to akurat nic mi nie możesz zarzucić. Poczytasz sobie w tajnych jak skończymy :hyhy:
Tak nasciemniałem o sojuszu, że sam w niego uwierzyłem :zdziwko:

Ale kurcze naprawdę, gdybym wcześniej zobaczył, że ci dwaj woje ruszyli to bym próbował ich stopować, były górka i las o ile dobrze pamiętam, i zdążył bym z pierwszymi nieśmiertelnymi... :wstyd:

Ale naprawdę muszę przyznać, że gra była super i nie nudziłem się ani chwili.
Last edited by KasztelanMirmil on 2011-06-13, 20:40; edited 1 time in total  

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-06-13, 21:00   

KasztelanMirmil wrote:
Tak nasciemniałem o sojuszu, że sam w niego uwierzyłem :zdziwko:

wyczułem cie :hyhy: ;)

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-06-13, 21:13   

Prawdę powiem, że najpierw ustawiłem cie pierwszego do ścinki, ale potem naprawdę pomyślałem, że gdyby się dogadać to moglibyśmy w rejonie pół świata wyczyścić, ale dalej zobaczyłem, że do wszystkich mam tak daleko, że zanim dojadę moimi nieśmiertelnymi to już mnie czołgi powitają ;) i że tonie ma przyszłości i... wtedy mnie rozjechałeś :gilotyna:

ScoobyDoo 

Posted: 2011-06-13, 21:18   

Byl wybór ty albo ja, immortale sa delikatnie mowiąć upierdliwe, konie miales blisko mnie, mialem swoją szansę aby ci je spalić, no i się udało.

ponti 

Posted: 2011-06-14, 08:26   

KasztelanMirmil wrote:
To trzecie miasto (przy złocie) to rzeczywiście nie wiedziałem co z tym fantem zrobić. Wydawało mi się że na siebie będzie zarabiać, więc wolałem nie trzymać osadnika, może rzeczywiście to błąd.

Gdybys postawił stolice troche bardziej w prawo obejujac złoto ,stawiajac ja np na winie nie postawił 3 miasta i poszedł w minig jako pierwszy tech ze Scoobiego nie byłoby co zbierać.

3 miasta nie trzeba wcale stawiac szybko zwłaszcza kiedy nie masz podłaczonego złota.Drastycznie wtedy spada kasa w skarbcu co za tym idzie takze procenty na nauke.Stawiajac 3 miasto straciłes 4-5 turek które włąsnie nalezało wykorzystac na mining a potem dopiero stawiac 3 miasto jak podłaczysz juz złoto.

Tfurca Gotmuff

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-14, 08:36   

ponti wrote:
Stawiajac 3 miasto straciłes 4-5 turek które włąsnie nalezało wykorzystac na mining a potem dopiero stawiac 3 miasto jak podłaczysz juz złoto.

aż tak bardzo koszty wzrastają?
Jeśli mapa jest duża, to nie powinny koszty za kolejne miasto tak szybko rosnąć, a na poziomie prince nie powinny się nawet pojawić koszty za doktryny.
Z tego co pamiętam trzecie miasto miało koszty takie, jakie dawało zyski (moneta za pole na którym jest miasto, moneta za szlak handlowy -o ile jest nad rzeką, lub zrobi się drogę i ewentualne monety za pole nad rzeką/pole wodne/oazę lub jakieś surowce). Do tego jeśłi startuje się z wieloma jednostkami, to stawiając miasto pozbywasz się jednej jednostki i spadają koszty jej utrzymanie.
Tak więc trzecie miasto nie powinno spowolnić nauki, a daje dodatkowe młotki i teren.
No chyba, że gracie na jakiś innych ustawieniach niż standardowo startowaliśmy w dyplo :)
Last edited by pawelt on 2011-06-14, 08:37; edited 1 time in total  

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-06-14, 08:42   

pawel... normalnie jak cie czytam, to wychodzi mi ze bylbys swietnym adminem do d7 ;)

ponti 

Posted: 2011-06-14, 08:43   

Miasto nie było nad rzeka nie mało zadnych pol praktycznie ze złotem bo miało nieobrobione pole.Myśle ze -3 -4 monety akurat te pare turek mozna potrzymac bez stawiania tego miasta robiac mining i dopiero potem je postawic.Moge to bez problemu sprawdzic na mapie i zagrac tak jak Kasztelan ale bez stawiania miasta i jestem w 100% pewny ze mam rację

Tfurca Gotmuff

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-14, 08:45   

No jeśli nie ma dodatkowych monet i nie startuje się z drogami to rzeczywiście można poczekać.
Gorzej jak ktoś wepcha się z siąsiadów na naszą miejscówką :D

ponti 

Posted: 2011-06-14, 08:47   

Akurat Kasztelan miał tylko jednego sąsiada,który go zjechał. A co do Adminowania D7 to tez uwazam Paweł zebys sie nadawał ;)

A jak czas pozwoli po pracy to usiade i dam screeny tego jak szybko Kasztelan mógł miec to co miał ale z obrobionym złotem.

Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

Posted: 2011-06-14, 08:58   

jakby poszdel wzloto to ci gwaratuje ponti on by to przegral na 100% bo by nie zdązył do animala, ze zlotem (3 techy).
W jego przypadku, stolica z rzeką, oaza wysatrczylo aby zdązyć miec w 16 turze mining co jest dobrym wynikiem. Jak pojdziesz w zloto to niestety nie będziesz mial w 16 tylko cos okolo 20.

ponti 

Posted: 2011-06-14, 08:59   

Załozymy sie? :)

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum