www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Hechter
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-13, 21:22   Podsumowanie nacji - Hechter

Hechter czyli największa niespodzianka Misia do tej pory,cięzko mi tutaj jest opisywać grę swojego przyjaciela ale takie życie i jak to mówią służba nie drużba.

Analizujac sejwy z grą Hechtera nie trudno oprzeć się wrażeniu ze stało sie to samo co z Kingiem.Czyli pieśni pochwalna w stylu
"Ja jestem doświadczony gośc i Wam wszystkim pokaże jak się gra a raczej jak sie rozwija"

Hech grał Elizabeth/Inka wybór nacji pokojowa ,rozwojowa masakrycznie byle mi dali spokój :)

I to cechowało gre Hechtera ,wszystko na mega rozwój

Zaczynał gre z Agri oraz Mystycyzmem.Od poczatku miał fajnie bo obeliski i granary dawaly mu niezła kulture (lepsza niz Cre) ale pottery juz nie doczekał....

Najwiekszym błedem Hechtera był wybór techów podobny do Kinga ,zero w wojo max rozwój.Na poczatku wybierał dobrze mining i powinien leciec w bronze working jak najszybciej a Hech wybrał sobie najpierw koło oraz animala poniewaz tak jak King miał troche jedzonka ze zwierzakow,czyli poszedł w rydwany.

Stolica robiła prawie od poczatku Stonehenge ,zeby spokojnie rosnac we wszystich miastach oraz monumenty :przestraszony: :przestraszony: (albo rybka albo pipka) i ... tak pokojowo nastawiony Hechter stawia trzecie swoje miasto obok jedynego sasiada Geo tak ze wchodzi mu miastem praltycznie w fatcross :szok: :szok: Zielonego pojecia nie mam co kierowało Hechterem ze to zrobił ,myśle ze po prostu zupełnie nie docenił przeciwnika a najlepsze jest to ,że miejsce było na miasto gorzej niż średnie.Moze dlatego ze trafił Mali na swojego Inka ale na Boga nie w 20 turce taki numer...Pamietajmy ze szedł po rydwany a widział doskonale ze Geo ominal swoimi miastami swoje konie czyli nastawia sie na bronze working... Efekt był do przewidzenia sprowokowany sasiad narobił axów i zaatakował ,na jego miejscu zrobiłbym zresztą to samo.I Hechter finansista który powinien dawno miec bronze niewyprodukował nic lepszego niz warrior i został dosłownie połkniety przez Geo w szybkim tempie ,a stone nie zbudował...

Na usprawiedliwienie moze byc fakt ze Hech trafił jedna z najgorszych stolic w grze jednak przy tego typu sytuacji budowac stone??

minusy

- słaby wybór techow ,olanie bronze working
- niedocenienie rywala
- rozwój ,rozwój,rozwój a wojo to gdzie?
- stonehenge...
- marne sprowokowanie przeciwnika postawieniem 3 miasta które ostatecznie zmieniło sie w wyrok śmierci

plusy

+słaby teren pod stolica

Moja ocena 2/10 (tylko ze wzgledu na słaby teren bo byłoby 1/10 jak u Kinga)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

haram 

xfire: haram77
Piwa: 30/18
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-06-13, 21:30   

ponti wrote:
i ... tak pokojowo nastawiony Hechter stawia trzecie swoje miasto obok jedynego sasiada Geo tak ze wchodzi mu miastem praltycznie w fatcross

I tak oto się udało najbardziej defensywną kombinację w grze zamienić w krwiożerczą bestię :rotfl2:
Last edited by haram on 2011-06-13, 21:32; edited 1 time in total  

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-13, 21:34   

Ej ej ej :)

Wszystko przez Geo :)
Taki miły facet, przyjaciel, zadzwonił, pogadaliśmy sobie w pół godziny, na tajnych ładnie dzieliliśmy teren pomiędzy naszymi krajami, wszystko było pięknie, ale On mnie zaatakował :przestraszony:

Ja bym się tego mógł spodziewać po starych wyjadaczach, ale po to został założony Dyplo Miś, by sobie w spokoju się porozwijać...
A tymczasem "młodzi" gracze równie agresywnie grają.

Zostałem po prostu oszukany ;)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-06-13, 21:39   

Też Wrighta bardzo lubię :) i lepiej , że nie dzwonił :)

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-06-13, 22:13   

@hechter - zadzwonił, pogadał 30 minut a potem Cię zaatakował? Prośba do adminów o sprawdzenie IP bo coś mi się zdaje, że bombel na podwójnym koncie jedzie :D

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-06-13, 22:45   :)

Od początku nastawiałem się na defa i obawiałem się Hetchera bardzo. Całą koncepcja Skirmów mi się sypnęła.
Udało nam się dogadać. Faktycznie dzwoniłem i poczułem się dużo spokojniejszy.
Chciałem poznać swojego sąsiada i jak uświadomiłem sobie, że ma monumenty a w woju nie drgnął o krok. To dosłownie turę przed jawnym, zawahałem się. Woje miał wszędzie tylko nie w państwie. W granicznym mieście 1 Warrior, a ja mam opcje ataku na miasto z mojej kultury!... Jeden Axe już był, zero sąsiadów w okolicy. i... No skusił mnie :D . Myślałem, że się zatrzymam na stolicy, ale widzę, że idzie w Animal, no to już wiedziałem, że sąsiad mnie nie docenił.

PS. Jeden z doświadczonych graczy później mnie pogonił z dzwonieniem :) , pięknie uzasadniając, że potem się ludzie obrażają, dzwonią i zadają pytania w stylu "Dlaczego to zrobiłeś i to wszystko o 3:07" Dzięki.

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 6/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-13, 22:50   

Ja już nabrałem dystansu na szczęście, więc czekam na zemstę w 1vs 1 :)

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-06-13, 22:53   

Tylko wcześniej pamiętaj zadzwoń do Geo i wciśnij mu kit, że gra 1vs 1 - to taka pokojowa gra :D

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-06-13, 23:02   

Do mnie na szczęście jeszcze nikt nie dzwonił, pierwszego zaleje rydwanami :)

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-06-13, 23:07   

1 vs 1 - pięknie.
Dziś miałem zamotany wieczór więc już nie dałem rady...

geo

Posted: 2011-06-13, 23:55   

oOj dorze, że się nie dodzwoniłem :cool: :)

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-06-14, 20:15   

No no, i o to chodziło ;)

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 50/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-06-14, 21:41   

kurcze dlaczego ja nie dostałem takiego sąsiada tylko domela który jak robi salwę swoimi łucznikami to ludzie klękają bo nagle gaśnie słońce...

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-06-14, 21:50   

Nefliqus wrote:
kurcze dlaczego ja nie dostałem takiego sąsiada tylko domela który jak robi salwę swoimi łucznikami to ludzie klękają bo nagle gaśnie słońce...

To walczcie w cieniu. ;)
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-14, 22:10   

Marw wrote:
To walczcie w cieniu.

No no Marw imponujesz :) klasyka :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum