www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: wnuczus
2011-11-14, 20:47
pierwsze przymiarki do d7
Author Message
bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 62/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-06-14, 10:23   pierwsze przymiarki do d7

Pojawil sie bbb i jakos przeszlo do tematu d7...

no to jak sie temat poajwil, to chyba wypaaloby go nieco pociagnac... bo d6 powoli sie konczy, a chetnych an d7 chyba znajdzie sie sporo...
wg mnie jest kilka kwesti na ktore trzeba zwrocic uwage:

1. kwestia admina -kurcze, Bodzio, stawia dzielny opor i nie wiem czy sie zlamie... jesli nei, to musimy sie bardzo mocno zastanowic kto ma poprowadzic nasza zabawe... jest kilka potencjalnych "ofiar" ale to nie moze byc an sile (jak z adminowaniem na KAC'u) ale musi to plynac prosto z serca :)
2. kwestia ustawien - wg mnie duzo pomyslow z d6 rozwiazalo dotychczasowe problemy... co prawda chlopaki tak szybko rozstzygneli zabawe, ze czesc zglaszanych problemow nie zostala zaadresowana (jak to pieknie po polsku brzmi :) wg mnie cos za szybko sie to wszystko rozstzygnelo, wiec kwestia do rpzemyslen jest jaki mechanizm wprowadzic, ktory niepozwoli do tak wczesnego rozstrzygania gry...
3. przymyslenia zmian w modzie - czy aby na pewno wszystkie zmiany anms ie podobaja i czy sie sprawdzily... no i co chcemy jeszcze dodac... ja po cichutku bede za dorzuceniem dodatkowego utrzymania, co powinno utrudnic dominacje ogromnym panstwom... taka dodatkowa monetka za unita, i 2 monetki za katapke... po przekroczeniu pewnej wielkosci woja...
4. kwestia skladu - marz mi sie Wielkie Dyplo... takie All Star Game :) jak troche polobbujemy to sie uda starych wyjadaczy zachecic... mamy tez wiedze z kim w dyplo sie nei bawic... licze na narybek z Dyplo Misia :)

a jakie jest Wasze zdanie?

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-06-14, 10:35   

Wg mnie, zasady sa ok, tylko e niestety gra w dyplol rozni sie od gry w czysta civke w ffa czy 1v1, bo masz 3 sety i 3 worki. To niestgety determinuje wybr nacji, leadera i to bardzo, kolejno budowania itp.
Nowi ludzie nie wiedzieli o taktykach jakie istniej w dyplo (jest par) i po prostu zostali zjedzeni, To niejstety ja dopuscilem do latwego pokniecia przez rudiego samego siebie, niestety 3 sety 3 worki 6 warow to inna zabawa.

Jak jest cianso jest ciezko. Wg mnie wany jest dobr ludzi, nie mog by to osoby wierze, le grajce, bez doswiadczneia w dyplo gdy rozbalansuj oni gr. Na pewno
trzeba cos przemyslec z nacjami ktore startuj z syfem typu fish/hunt +mistyczym.
Trzeba im da za jeden tech cos normalnego.

Moze koleje zrobi na 5 pol maskymlanie ?
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Piwa: 8/28
genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-14, 10:38   

Dlatego wanie w dyplo nie powinni grac nowi gracze, czyli tacy, ktrzy nie grali choby w jednym z poprzednich dypl.
Jednoczenie, lub nieco po starcie dyplo 7 powinno ruszy dyplo 7 mi, wanie dla takich nowych graczy, ktrzy nie grali jeszcze ADNEGO dyplo.

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-06-14, 10:46   

ja widze kilka problemow:

1. prymat woja nad wszystkim innym - niby to dobrze, bo dyplo to nie jest gra dla mientkich ludzi, ale poszlismy chyba nieco za bardzo w strone nawalanki... wg mnie powinnismy nieco utemperowac struganie woja... najlepiej podciac nieco skrzydelka poprzez utrzymanie... kazda jednostka kosztuje dodatkowo 1 monete - to spowoduje, ze trzymanie gigantycznych armii bedzie zapznialo nacje agresywne, tkore beda sobie agresje rekompensowaly poprzez podboje... chyba ma to sens? oczywiscie trzeba to zbalansowac...
2. sporo cech / nacji jest ciezkogrywalnych na obecnym poziomie... malo kto bierze nacje pro i cha... moze jakos (ale nie za bardzo) je przypakowac? niech pro ma bonus do budowy jednego z budynkow szpiegowskich (to i tak pozno!) a cha moze bonus do szpiegostwa (+10%?) to oczywiscie luzne propozycje... techow bym nie zmienial, bo jest ich sporo i jest z kogo wybierac... w szczegolnosci gdy wybieramy osobno lidera i nacje...
3. pozna wojna - tu mamy najmniejsze doswiadczenia... rzeczywiscie z samolotami to jest problem... na razie nie mam pomyslu jak to rozwiazac... moze ograniczyc mozliwosc przebywania 4 workow na 1 polu? sam nie wiem...

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-06-14, 10:56   

Musi by selekcja do misia. Bo ok, nie moze by tak ze jestes pojechany, bo nie budujesz armi, bo idziesz w rele, bo budujesz momumenty koszary. Proste bdy.
Pozniej jest juz trudniej wygrac, jak kazdy ma axe i speary,

Wg mnie pawe, zgadzam sie z toba, moza korporacje kulturowa wywali calkowicie.
Zastpi ja inn. Tzn ten bonus wywali do kultury, a dac na kase, zarcie.
Po kolejech moznaby sie porusza max 5-6 ruchw jednostakmi (konie 10), ( nie wiem ile teraz jest).

Samoloty nie wiem bo nie pamitam kiedy nimi gralem.
-20% dla slonie vs gunpowder przy sile 7 nie ma sensu. Albo 8 i -20% albo 7 bez minusu.
- 7 dla pretoriana jak jest droszy od sworda, tez, nie jest w porzdku. powinien by taki sam koszt jak zwykego sworda.
Mozna jeszcze poprawidz doga, bo jest slaby..., 4 sily to kicha,
moze 5 sily, 50% vs mele i darmowa sila, metal konieczny?

ScoobyDoo 

Posted: 2011-06-14, 11:12   

bombel wojna to esencja dyplo, ja bym ni tu nie zmienial.
To nie simcity, to nie c5 ze majac kilka jednostek bedziesz sie bronic przed dua armia
Atakujacy duzo ryzykuje, dosteje 1 catsami, to boli.

Techy start bym zmienil jesli by byo duzo graczy, sorry ale nie przezjesz Izka w dyplo.
do 30 tury. (np chyba ze maks bunkier czyli luki, ale to wegetacja)

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

Posted: 2011-06-14, 11:25   

mi chodzi o cos innego... chodzi mi o sytuacje, w ktorej dane imperium jak stak duze, ze nic mu nie mozna zrobic... utrzymuje gigantyczna armie ktorej nikt nie podskoczy, nawet budujac koalicje 4-5 mniejszych panstw... aby atak mial szanse powodzenia trzeba miec przewage trzykrotna... a nie da sie tego zrobic, gdy lider finansowo-naukowy jest pierwszy w woju... wg mnie powinien byc trade-off pomiedzy wojskiem a kasa i nauka... przynajmniej w krotkim i srednim okresie czasu...

ScoobyDoo 

Posted: 2011-06-14, 11:33   

nie wiem bomblus, rudi urs bo mia baaaardzo latwe i szybkie wojny.
Jak ludzie bde umie gra i bed wiedzieli jak zatrzymac czariot rush w 20 turze,
to taka sytuacja sie nie powtorzy. Ze jeden tak rosnie.

Naturalne ze leader, dba o panstwo, ma galanta armie, aby sie nikomu nie snilo zeby wpa. Kupe cats na dwa promo, no i musi dbac o rozwj naukowy. tego nie da sie normalnie zrobi. Wg mnie zasady sa ok, co najwyzej male poprawki

Leader to leader, chyba ze bedzie to bobek pacyfisa wtedy on nie ma armi :)

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

Posted: 2011-06-14, 12:28   

jakmis rozwiazaniem bedzie przyciecie kolei, bo ona teraz jest bardzo pomocna w obronie...

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 183/68
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-06-14, 12:36   

ScoobyDoo wrote:
nie wiem bomblus, rudi urs bo mia baaaardzo latwe i szybkie wojny.
Jak ludzie bde umie gra i bed wiedzieli jak zatrzymac czariot rush w 20 turze,
to taka sytuacja sie nie powtorzy. Ze jeden tak rosnie.

atwe? Skoro to takie atwe wojny byy to czemu inni tego nie zrobili? W kocu takie jak moje rydwany mg mie kady a to egipskie s potg w tym okresie.
Bombel pewnie pije do Rangera ktry mia od prawie zawsze najpotniejsz armi ale i tu te kady mg sobie podobn nastruga. Wic nie w tym jest problem lecz trafieniu w odpowiedni strategi rozwoju wobec strategii ssiadw. Tego nie da si balansowa, na tym wanie polega Dyplo.

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

Posted: 2011-06-14, 12:42   

wydaje mi sie, ze wprowadzenie do mapy sporej ilosci wody (nie obszerne oceany, ale "wstkowane" morza) powinno umozliwiac ciekawe akcje typu desant na tylach... tylko czy da sie to zrobic, bo na pewno nie ma cos sie bawic w gigantyczne oceany...

PS
czy nie uwazacie, ze ciekawie byloby ze startem zaawansowanym...? wg mnie daje sporo kombinacji...
Last edited by bombel79 on 2011-06-14, 12:43; edited 1 time in total  

pawelt 

genera brygady  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-14, 12:54   

te bybym za tym, eby zwikszy nieznacznie ilo oceanw, przynamniej tak, eby mona byo flot operowa na caej mapie, a nie tylko w morzach wewntrznych.

AS jest bardzo fajny, ale tu s 2 problemy:
1. kto kto pierwszy wchodzi moe si strasznie rozepcha miastami i kultur. Musiay by by sensowne odlegoci midzy graczami, albo zasady stawiania miast nie dalej jak np 4 kratki od czerwonego kka. Ewentualnie z AS mona postawi tylko stolic, a kupi sety na kolejne miasta.

2. jak kogo wywali podczas rozdawania punktw AS to zostan rozdane automatycznie, czyli przewanie bez sensu. Na to rada jest taka, e trzeba szybko wgra sejwa, wic turka 0 musiaa by by monitorowana przez admina.

Ale ja bym by jak najbardziej za AS. Daje to na prawd wiele fajnych moliwoci. Znowu wszystkie nacje byy by grywalne.

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

Posted: 2011-06-14, 13:00   

o, no wlasnie... zapomnialem o totalnym badziewiu jakim jest ceha imp! masakra...

PS
bodzio, co myslisz o AS? da rade? moze przetestowac tak z 500 punktami... raczej nie byloby chojrakow zeby stawiac wiecej niz 3 miast... tylko poczatek bedzie chyba nieco wolniejszy, choc niekoniecznie...

tylko jak dodac misie? a moze da sie tak zrobic ze kazdy ma swoja wioske z ktorej wyskakuje mis i np 4 woriorow :) oczywiscie sa nasi a nie barbowi...

pawelt 

Posted: 2011-06-14, 13:08   

imp badziewie? w jakim sensie? e ma za tanie sety?

stolic i tak w AS stawia si za 100 punktw cech imp o ile dobrze pamitam.
Kolejne sety s ju tasze, ale kto kupi np 5 setw? szybko go zjad, bo finansowo nie wytrzyma i nie dojdzie nawet do brzu.
Moe by ewentualnie np ogranicznik, e mona mie max 3 sety plus stolica.

Ja bardzo mio wspominam AS w dyplo3. Kolejna rzecz przy ktrej mona pokombinowa :)
Last edited by pawelt on 2011-06-14, 13:08; edited 1 time in total  

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

Posted: 2011-06-14, 13:09   

a nie jest tak ze imp ma tansze miasta w AS?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: