www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Wnuczusia (Mali) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-15, 12:46   Podsumowanie nacji Wnuczusia (Mali) przez Admina

Tym razem na warsztacie Wnuczuś i jego Malinowe Królestwo

Zacznę szczerze że nie przyglądałem się zbyt dokładnie poczynaniom Wnuczusia :(
Obstawiałem że będzie dłuugo i spokojnie rósł sobie w swoim kąciku i nikomu nie wadził.
Jak widać nie doceniłem mężnego serca, porywczej głowy i ułańskiej fantazji Wnuczusia.

Od początku
Przywódca znakomity Kubuś (Cre, Agr) - super wybór naprawdę na Dyplo
Cywilizacja bardzo dobra Mali (Skirmy, Mint)
Ale już połączenie tych dwóch niespecjalne.
To że każda część jest dobra to nie oznacza że całość wyjdzie równie dobra. Jak masz Agr to raczej się idzie w axy żeby je mieć po barakach na 2 promo, jak masz jednostkę unkalną Skirm to się bierze Pro żeby te Skirmy były jeszcze mocniejsze a Agr do skirma zupełnie nie pasuje.
Dowodem jest to że sam niespecjalnie wiedziałeś w co iść axy czy skirmy i w sumie poszedłeś w agresywne axy jednak. (na pieski) :hyhy:

Techy wybrałeś dobrze, najpierw agri, potem bronz, wheel, animal ...
no to archery późno wymyśliłeś bo dopiero po fishing i poterry chyba, ale to już było bez znaczenia bo nie poszedłeś na szybką wojenkę.
Miałeś duuużo szczęścia i trzeba to było wykorzystać, (choć największy szczęściarz tego Dyplo6 właśnie dziś umiera)
Sąsiedzi Twoi interesowali się zupełnie innymi kierunkami albo ginęli z rąk najeźdźców więc trzeba było tylko zajmowac teren niczyj i obstawiać go wojem bez walki.
Jedyny sąsiad blisko Ciebie to Ponti z którym się jakoś ułożyłeś i trzeba było to trzymać. On poszedł na południe na Marbę.
A Ty na północy miałeś miejsca do zasieldenia na przynajmniej 3 kolejne dobre miasta bez walki.
Bo tamci mieszkańcy padli (Bombel, Martin, Piteroter).
Trzeba było tylko podejść tam wojem i zablokować Rudiemu i Cule dalszą ekspansję w Twoją stronę. Miałbyś spore państwo zupełnie z niczego :) bo bez jednego wystrzału.
Ja bym zajął przesmyk od strony Rudiego, znaczy Piterotera (bardzo ważne strategcznie miasto, na górkę wstawiłbyś dwa skirmy i już byś kontrolował okolicę. Podobnie od strony Bombla, Martina miasto gdzieś na przesmyku i już kontrolujesz wąskie gardło.
W stronę Pontiego i tak się od początku wepchnąłeś i jakoś to przełknął więc tylko zasiedlić to co los dał za nic.
To się Tobie zachciało podbijać Pontiego.......

No niestety Ponti to twarda sztuka i nie jest łatwo go zjechać a Ty sobie na tą wojnę poszedłeś dość "swobodnie" tzn wojska maszerują a w miastach już dorabiałeś sety (na zasiedlenie) :D
Niestety Ponti nie był tak miły i nie oddał Ci terenów bez walki a w zasadzie szybko poszedł z kontrą i cały ten stack Ci padł (choć był całkiem ładny i niemały). Nie oglądłałem dokładniej tamtej bitwy ale troszkę za łatwo utraciłeś to całe wojo. :zdziwko: naprawdę
nie wiem jak ale chyba mogłeś ugrać tą armią coś więcej niż tylko jedno miasto i szybka śmierć.

Ale tak naprawdę to
Nie wiem czemu zaatakowałeś Japonię....
to był chyba Twój zasadniczy błąd strategiczny i dalej to już tylko agonia i nieustanna walka pozycyjna. Choć raz wyciąłeś mu naprawdę ładną grupkę i zabolało go ... oj zabolało...
Choć w kronice pisał że to były starocie i na rzeź je posłał ale to go strasznie zapóźniło.

Miałeś też pecha z tym atakiem i sytuacją z Piramidami.
Ponti je skończył w tej samej turze co Rudi i tylko los rozstrzygnął że nie były niego.
Stąd też pojawiła się u niego pokaźna kwota na koncie i do katapek dofrunął w kilka tur.
Tego nie przewidziałeś (w sumie to trudno takie zdarzenie przewidzieć, równie dobrze to Rudi mógł dostać przelew a Ponti Piramidy)
W każdym razie szybkie katapki w Japoni zrujnowały już całkowicie jakiekolwiek marzenia o zwycięstwie w tej wojnie a ty do swoich katap doczłapałeś się pod sam koniec swego istnienia na jednym mieście....

Troszkę przeliczyłeś swoje siły Wnuczuś, albo nie doceniłeś wroga.
Tak czy inaczej ten podbój Japoni to nie był dobry pomysł. :)
Postaw piwo autorowi tego posta

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-06-15, 13:02   

Bo Wnuczuś się naczytał jakie to słabe tereny miał Ponti i se myśli "odpalę mu trochu terenu" ;)

Co do osadnictwa na ziemiach zwolnionych to Wnuczek chciał tam iść, ale wyraźnie dałem mu do zrozumienia, że co sobie wywalczyłem to moje i nie będę fajnym culegą i jak się tam mi wbije.

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-06-15, 13:04   

Chyba Wnuczuś nie wiedział, że Ponti z niejednego pieca chleb jadł i zna potęcjał młotkowy drzemiący w ludzikach.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-15, 13:07   

eee maliniak przeżył tyle bez katap? no to faktycznie sporo farta z sąsiadami ;)

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-06-15, 13:21   

No dziwnie długo go Japonia hodowała ;)
A Władca odległej wyspy ma sporo ostatnio do roboty. Dziś kolejny władca odszedł w niepamięć a jutro następny.

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-15, 13:25   

cheos wrote:
No dziwnie długo go Japonia hodowała

Japonia miała później inne problemy niz jedno miasto ,ale zostały juz rozwiazane bez praktycznie strat własnych. A to ze mnie Wnuczek zaatakował to była naprawde najgłupsza rzecz jaka mógł zrobic i tak naprawde spieprzył grę sobie i mnie tą decyzją.Co najlepsze dawałem mu do zrozumienia ze nie da rady nic zrobić i proponowałem pokoj i wycofanie sie kiedy mi zabrał to miasto ze zapominam o wszystkim a ten sie uparł ,no wiec ja tez sie uparłem :ostrzy: zjechałem go szybko dzieki silnemu kombo psów i archerów.Naprawde axy padały mu jak muchy pomimo ze mial ładnego stacka ,wszystkie jednostki wypromowane i na barakach ale nie dawal rady nic zrobic :)

Jednak straty spowodowane wycinaniem ludkow kiedy skonczylem poprzednia wojna oraz wycinke aby pomoc Laremu przed Rudim spowodowały ze zupelnie odpadłem w wyścigu o cokolwiek w tym Dyplo.Moje państwo na chwile nawet nie mialo chwili oddechu a Wnuczek atakowal mnie majac 1 armie swiata wiec wycinac musialem sporo.Wszystko to spowodowało zapasć gospodarczą i ekonomiczna na długie długie lata kiedy juz skonczyla sie kasa z piramidy.

Wnuczek zepsuł mi to Dyplo totalnie.Jego decyzja była bezsensowna i nieprzemyślana politycznie.Jeszcze napisałem mu ze to ma sens kiedy ma jakichs sojusznikow.Myslałem wiec ze wjada mi obaj z Larym ,kiedy ten drugi napisał mi ze nie chce wojny to już Wnuczek miał podpisany wyrok.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-15, 13:43   

ponti wrote:
Wnuczek zepsuł mi to Dyplo totalnie.Jego decyzja była bezsensowna i nieprzemyślana politycznie.Jeszcze napisałem mu ze to ma sens kiedy ma jakichs sojusznikow.Myslałem wiec ze wjada mi obaj z Larym ,kiedy ten drugi napisał mi ze nie chce wojny to już Wnuczek miał podpisany wyrok

Heheheh
No wiesz Ponti to samo mógłby napisać Ci Maxi - zepsułeś mu to Dyplo totalnie bo zająłeś mu stolicę na początku :P

To była jego świadoma decyzja i poniósł jej konsekwencje

a że była zła, no cóż - każdy popełnia błędy ;)

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-15, 14:40   

Bodziu ale cała ta wojna z Japonia była nieracjonalna jakby zaatakował we dwóch to inna rozmowa lub w jakichs innych ciekawyszych okolicznosciach no gdybym stracil armie a tutaj mielismy walke 1 vs 1 w której on zginał a ja zostałem w tyle.Sam napisałes ze to było bez sensu.

W Dyplo 7 bedziemy sasiadami Bodziu i zaatakuje cie od razu i bedziemy sie tłuc 1 vs 1 az do konca podczas gdy inni odleca i zobaczymy co wtedy powiesz na takie rozwiazanie. :)

To sa po prostu fakty.Zepsuta gra ,nie mam pretensji do Wnuczka ze to zrobił tylko ze zrobił to BEZNADZIEJNIE GŁUPIO.

Tfurca Gotmuff

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/265
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-15, 14:55   

Quote:
To sa po prostu fakty.Zepsuta gra ,nie mam pretensji do Wnuczka ze to zrobił tylko ze zrobił to BEZNADZIEJNIE GŁUPIO.

ty nie masz pretensji ..tylko wyrażasz swoje zdanie pretensjonalnie ;)
mnie osobiscie rozwala myślenie takowe, że przystępując do dyplo - nikt nam w cudzysłowiu nie osłabi nacji w grze. Jak głupie by nie były argumenty za atakiem - świat i jego władcy w dyplo składają się nie tylko z orłów i jastrzębi ale jak wiemy z warzywek [dziendobry ;) ] i szaleńców tudzież mało ambitnych graczy [dzieńdobry ;) ] czy zwykłych lekkomyslnych.
Zrobicie sobie Dyplo All Stars i wtedy już nikt nikomu nie zepsuje gry. Wybierzcie samych Orłów i Jastrzębi :D
Lekkoduchów i słabych graczy do Misia 2 lub PBEM-u dla Gamoni :oczami:

Bodek 

Posted: 2011-06-15, 15:00   

ponti wrote:
Bodziu ale cała ta wojna z Japonia była nieracjonalna jakby zaatakował we dwóch to inna rozmowa lub w jakichs innych ciekawyszych okolicznosciach no gdybym stracil armie a tutaj mielismy walke 1 vs 1 w której on zginał a ja zostałem w tyle.Sam napisałes ze to było bez sensu.

Tak, było bez sensu
wielu graczy podejmuje decyzje bez sensu, zgadzam sie z Tobą,
może troszkę zawiodła Twoja dyplomacja??
Bo przecież wnuczek podpisał z Tobą pakt o nieagresji do 50 tury ... i go dotrzymał :zdziwko:
Jakby chciał z niespodzianki Cię atakować to powninien pakt łamać

Może za mało dbałeś o kontakt z sąsiadem z północy, może go ktoś inny przekabacił i podpuścił ?? Nie wiem
może mu Cule albo Rudi obiecali pomoc... tu już niech się Wnuczuś wypowie dlaczego to zrobił.

Wiele było ataków w historii Dyplo gdy napastnik totalnie niedocenił obrońcy i liczył na łatwe łupy a kończyło się dłuuuga wojną i własną śmiercią...

Wnuczuś atakując Ciebie (chyba) liczył że łatwo i szybko ... wygra :D

ponti 

Posted: 2011-06-15, 15:03   

Bobek1971 wrote:
ty nie masz pretensji ..tylko wyrażasz swoje zdanie pretensjonalnie

Dokładnie tak .Znasz takie powiedzenie mierz siły na zamiary Bobi?

Do tego pisałem mu tłumaczyłem informowałem ,zeby sie wycofał na tajnych Nawet porównujac statystyki obu Państw- a ten jak grochem o ściane wiec nie dziw sie reakcji.

Dyplo to gra na poł roku wiec nie dziw sie ze tak mozna zareagować.

Jakos nie zdziwiła mnie jednak obrona Twoja Wnuczka po tym cos zrobił akurat w PBEM. :)

Tfurca Gotmuff

ponti 

Posted: 2011-06-15, 15:09   

Bodek wrote:
Tak, było bez sensu

No i to w sumie moze podsumowac ten wątek

Bodek wrote:
może troszkę zawiodła Twoja dyplomacja??

Na 100% nie- oferowałem pare razy przedłuzenie Wnuczkowi oraz sojusz trwały a ten mi napisal ze odrzucal specjalnie bo przygotowywał sie od wojny od dawna... wiec i tak by to zrobił

Co ciekawe moja armia w tym czasie była pod granicami Larego

Bodek wrote:
Bo przecież wnuczek podpisał z Tobą pakt o nieagresji do 50 tury ... i go dotrzymał
Jakby chciał z niespodzianki Cię atakować to powninien pakt łamać

Bardziej bym to zrozumiał jakby go zlamał miałby znacznie wieksze szanse na wygranie

Bodek wrote:
Może za mało dbałeś o kontakt z sąsiadem z północy, może go ktoś inny przekabacił i podpuścił ?? Nie wiem
może mu Cule albo Rudi obiecali pomoc...

Moze :)

Bodek wrote:
Wiele było ataków w historii Dyplo gdy napastnik totalnie niedocenił obrońcy i liczył na łatwe łupy a kończyło się dłuuuga wojną i własną śmiercią...

Tak ale bardzo rzadko 1 vs 1 na ogół właczali sie sojusznicy ,serio jakby Rudi czy Lary pomogli Wnuczkowi nie miałbym zadnych zastrzezen ale grajac w którestam z rzedu dyplo i atakujac 1 vs 1 gracza o takim samym potencjale to juz jest po prostu brak wyciagania wniosków .Dlatego tak mnie to irytuje

Tfurca Gotmuff

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-06-15, 15:10   

Ponti teraz piszesz, że ta wojna bez sensu. A przypominam Ci, że jak chciałem przedłużyć ten pakt o następne 50 tur. Powiedziałeś, że nie chcesz SimCity. Fakt ja tylko chciałem zyskać czas na negocjacjach, bo wojna już była zaplanowana. I nie mów, że zniszczyłem Ci grę, bo nikt CI nie zakazał podpisać pokoju ze mną po zdobyciu dwóch miast.

Do wojny nikt mnie namawiał, nikt nawet tego nie sugerował. Tylko jeśli miałem żyć w stagnacji, miedzy Pontim a Rudim do końca tego dyplo to bez sensu. Pontiego nie chciałem podbić liczyłem na dwa miasta, i chciałem tym samym zakończyć ofensywę, okopać się i czekać na kontrataki. Niestety podczas wojny natrafiłem na feralne zastępstwo, gdzie nie było mnie akurat w domu, i musiałem komuś przekazać nacje i można powiedzieć, że zastępca dał ciała. Potem to już było po wszystkim.

Do końca liczyłem, że jednak Rudi mi jakoś pomoże w tej wojnie, tzn gdy już się broniłem, że być może odzyskam stolicę. No ale zostałem sam, żadnego noża nie było co mnie cieszyło.

Gdy rozbiłem armię Pontiego to miałem naprawdę wielkie szczęście. Ot taki cud nad wisła.

Piszesz Ponti, że proponowałeś mi pokój. Ale, który z atakowanych graczy chce wojny?. Każdy chce pokoju i może wymyślać kosmiczne rzeczy. Było fajnie i dzięki za grę:)

ponti 

Posted: 2011-06-15, 15:15   

MACIE TAJNY I CZYTAJCIE OD DOŁU .NEGOCJACJE A'LA WNUCZEK :) :padam:

ponti 2011-04-11 18:30:04
czyli jednak nie bylo tych asów w rękawie miales *** random w tej turce.

wnuczus 2011-04-11 18:28:25
Przynajmniej jeden z nas będzie miał szczęśliwe życie:)

Oczywiście, łatwo nie oddam:)

wnuczus 2011-03-29 16:04:03
Mam nadzieje, że będzie save po moim ruchu tym bardziej, że wcześnie robię.

ponti 2011-03-29 15:57:18
ja chce powrotu do momentu jaki był przed Twoim drugim wejsciem ,identycznego jaki był i to tyle ,jak tego nie bedzie to sie wkurwie.Mnie nie masz co przepraszac lepiej jeszcze te 15 osob co turki nie moge zrobic.

wnuczus 2011-03-29 15:53:34
na prawdę przepraszam Cie. Wziąłem za pewnik, że jest nowa tura i jak głupi na nic nie zwróciłem uwagi..

wnuczus 2011-03-29 15:53:33
na prawdę przepraszam Cie. Wziąłem za pewnik, że jest nowa tura i jak głupi na nic nie zwróciłem uwagi..

wnuczus 2011-03-29 10:28:21
tak... zauważyłem dopiero teraz, że nie ma nowej tury...

ponti 2011-03-29 10:24:24
Zrobiłes dwa ruchy w jednej turce ,drugi po moim ruchu juz z docieciem jednostek

wnuczus 2011-03-29 10:23:29
przecież moja kolej teraz była

wnuczus 2011-03-29 10:22:45
Jak podwójnego?

ponti 2011-03-29 10:18:03
No i jak widac musiałes uciec sie do podwójnego ,masakra .... myslałem ze chociaż Ty bedziesz sie starał uczciwie zagrać

ponti 2011-03-20 10:25:42
Nie, licze jeszce ze zawrzesz pokoj i pisze serio.Zgadzam sie ze miasto jest na TERAZ twoje bo wycofalem sie obroncami po prostu nie zdazylem przerzucic wojska zanim rozpoczely sie negocjacje..Czy jest ono warte ciagłej wojny Twoja sprawa.Zastanów sie i przemyśl na spokojnie.Jakbys wszedl z larym nie napisalbym zupelnie nic ,ale ze jestes sam i nic nie masz za bardzo w tym wojsku to wiem ze skonczy sie na tym jednym miescie a ja ci nie popuszcze Wnuczek.Wycofasz sie a zapomnimy o wszystkim.

wnuczus 2011-03-20 10:20:54
Liczysz pewnie na to, że zaraz napiszę. Przepraszam Cie za mój chamski atak wycofuje się i oddaje CI za darmo miasto:p

ponti 2011-03-20 10:18:21
widzialem ta droge pod granica juz ponad od 6 turek.Spodziewałem sie jednak ze pojdziesz po rozum do glowy.Tak naprawde wiekszosc ludkow mam pod granica Larego a to o czyms swiadczy ale sytuacja sie zmieniła i masz racje przynajmniej bedzie ciekawie.Tyle tylko ze ja wiem ze nie dasz rady ty wyrazasz jeszcze nadzieje.Skonczy sie tym ze zdobedziesz jedno miasto to graniczne i dalej juz nie dasz rady ,tylko jak mowie nie bedziesz juz mogl sie wycofac jak mi to miasto zajmiesz.Bedziemy sie tak tłuc paredziesiat tur w koncu sam zrozumiesz ze to nie bedzie sensu ,ale ja jestem takim gościem ze ci nie odpuści ,dlatego ze to dyplo i tak mnie wystarcajaco wkurwiło

Ppo pierwsze mapa po drugie moje dobre serce i darwonia Maxiemu zycia co wykrozysal Lary,po trzecie Lary i styuacja z Rudim ktora zupelnie zmienila sytuacja po czwarte piramidy na randomie bo przeciez Rudi ma za malo zabytkow i reli i teraz wreszcie radosny wnuczek wchodzacy 7 axami 4 spirami 3 skirmami i 3 chariotami liczacy ze cos osiagnie ... echh i weź tu graj tą gre

ponti 2011-03-20 10:13:04
No ok .Po prostu teraz wiem juz ze nie mam nic do stracenia i ze Dyplo 6 to juz nie bedzie MOJA gra znowu,powiem ci tylko kolego ze wybrales naprawde zly moment.Moze i masz asa w rekawie.ale to ja mam ponad 700 golda juz wiesz dlaczego wybrales zly moment wnuczo?

Trzeba mieć naprawde pecha.A wojownikow ci u nas dostatek...

wnuczus 2011-03-20 10:12:38
Przynajmniej, któraś strona na końcu wojny będzie miała większe szanse.

I tak naprawdę nasze negocjacje do co przedłużenia pokoju, były bez znaczenia, bo to było już zaplanowane od wielu tur. Tak chciałem, przedłużyć tylko nasze negocjacje.

wnuczus 2011-03-20 10:11:09
Sam mówiłeś, że masz dość Sim City:)

ponti 2011-03-20 10:06:47
My bedziemy sie tłuc paredziesiat tur a inni beda grac... ecchh wnuczek wnuczek.Ale moze i lepiej przynajmniej cos bedzie sie dziac.

ponti 2011-03-20 10:01:43
i chodzi mi o realnie sam na froncie.Bo to ze ktos kogos popiera to ok.

ponti 2011-03-20 10:01:18
Wnuczek spoko ,rozumiem Twoje motywy ale pamietaj ze od tej wojny naprawde nie bedzie odwrotu.Nie wiem czy widzisz moje statsytyki ale to co sie pojawilo to za malo,zdobedziesz max 1 miasto i staniesz.Ja ci pokoju nie dam ,po prostu spieprzysz sobie i mnie grę.

Jezeli jestes SAM nie dasz rady.

wnuczus 2011-03-20 09:52:02
Wiem, że Larry Ci będzie chciał pomóc, ale go mam z głowy dzięki koledze z północy. Więc raczej nie będzie się wtrącał otwarcie w konflikt. Tak jak sam pisałeś mamy mało terenu, żeby coś osiągnąć. Więc prędzej czy później musiało do tego dojść, i nie pisz mi, że nie myślałeś, o tym żeby mnie zaatakować. Skoro chcesz walczyć do ostatniej żywej jednostki niech tak się stanie. Mam asa w rękawie. Przykro mi, że do tego musiało dojść.

ponti 2011-03-20 09:45:21
Naprawde wnczuek radze ci sie jeszcze zastanowic.Jezeli jestes sam nie dasz rady 1 vs 1 ,to jest ostatnia szansa na to ,w innym przypadku to jest typowy przykład jak mozna sobie i przeciwnikowi rozwalic gre.Nie wiem czyms sie tutaj kierujesz i mam nadzieje ze robisz to sam a nikt cie do tego nie namawia.Bo jak ktos cie namowil to teraz sie z tego smieje.

Nie dasz rady Wnuczek 1 vs 1 a pamietaj jeszcze ze nie pros nie potem o pokoj.Jak juz wymówiłes ta wojne to bedziesz ja mial choc mialbym paśc albo ty albo ja

Wybrales dla siebie najgorszy moment do ataku tak miedzy nami mowiac.Napisalem to jeszcze nie widzac czym Ty na mnie idziesz.

ponti 2011-03-19 16:52:33
No to masz pecha ale jeszcze o tym nie wiesz

wnuczus 2011-03-19 13:23:43
Niestety odbieram Cie jako zagrożenie, jestem zmuszony wypowiedzieć Ci wojnę.

ponti 2011-03-19 13:01:11
Wnuczek jaka odpowiedź?

ponti 2011-03-17 19:11:45
Dobra Wnuczek przemyślałem i podpisze z Tobą pakt na następne 30 turek.

ponti 2011-03-17 18:14:29
czyli tu chodzi o to kto ma stawiac warunki czy o to zeby sie dogadac?

dobra,powiedzmy ,że kompromisowo 25 tur.Pasuje?

Co do dyplomacji to powiem tyle ze mialem tak duzo propozycji w róznych kombinacjach ze to nawet sie nie liczy ,liczy sie to co robisz a nie to o czym rozmawiasz.

wnuczus 2011-03-17 18:12:00
Czemu to ty masz stawiać warunki, a nie ja. Jak ty sobie wojowałeś to miałem bezpieczne tyły chodź, miałem propozycje od Marby. Ale myślałem, że chcesz współpracować jeszcze dłużej. Do 50 tury moje ofert jest aktualna. Potem zaczne budować, armię żebyś nie miał chęci ekspansji na moje tereny.

ponti 2011-03-17 18:04:52
masz ci los zrozum Wnuczek ze takie podpisywanie na tak dlugo zabija ta gre.OK taka jest moja wola wiec idziemy w armie i bedziemy obaj do tylu poniewaz nie chcesz isc na 10 turek.
Wystarczy ze zes dal dupy dajac tak dlugi pokoj z Rudim.
Mam propozycje zawrzyjmy na 250 tur pokoj.To moja ostatnia propozycja.

wnuczus 2011-03-17 17:59:55
Skoro taka jest Twoja wola.

ponti 2011-03-17 17:49:17
to wolisz zbrojenia zamiast 20 tur?

wnuczus 2011-03-17 16:17:24
30 tur to minimum jakie mnie interesuje.

ponti 2011-03-16 22:17:46
tak,jestem zainteresowany powiedzmy kolejne 20 tur

wnuczus 2011-03-16 09:50:59
Ok Ponti, jest 47 więc, trzeba przyspieszyć, rozmowy jesteś zainteresowany przedłużeniem?

wnuczus 2011-03-14 10:41:17
Sorki, że nie odpisałem wcześniej ale KAC mnie zaintrygował, i ta dyskusja i zapomniałem. Według mnie powinniśmy związać szeregi, i jednak szykować się na Rudiego, mimo wszystko. Wiem, że mam pakt. Ale jest też tajna klauzura. Lepiej mieć zabezpieczone granice.

ponti 2011-03-13 18:20:32
Rudi nas ostro wycyganił, niepotrzebnie zupełnie pomagalismy Laremu.Co planujesz teraz wnuczek,jak widzisz wspołprace?

wnuczus 2011-03-11 19:38:58
A ja po co budowałem taką armie, że byłem przez chwile 1 w niej.

ponti 2011-03-11 19:36:46
trzeba bylo cos napisac wspomniec po co ja armie masz ci los robie? :)teraz to juz **** nie interes bedziemy spac we wspolnym namiocie chyba

wnuczus 2011-03-11 18:46:00
Nie miałem żadnych wiadomośći, nie pisaliście. Uznałem, że bez sensu jest żyć w niepewności. Więc zgodziłem się na Rudiego warunki

ponti 2011-03-11 18:26:01
jak juz mamy miec simcity to zrobmy simcity

ponti 2011-03-11 18:25:46
Witam Wnuczus,
No to zesmy sie nawojowali... w takim wypadku chce przedłużyc z Toba pakt także ,co ty na to?

Tfurca Gotmuff

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-06-15, 15:17   

Bobek1971 wrote:
PBEM-u dla Gamoni

Organizujecie taki?