www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Quest "James Bond"
Author Message
ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-09-15, 14:00   

Leszku ja tam sie nie znam na wojnie w pozniejszej, ale trochę może miec ruda racje.
Chatki można łatwo niszczyć lotnictwem, a długo się odbudowują. Farmę masz w 1 turę gotową. Wiec w totalnej wojnie może mieć to "jakieś" znaczenia jesli front jest dość długi i samoloty moge bombardować wiele usprawnień w wielu miastach.
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-09-15, 14:17   

Scooby ale chatki dają znacznego kopa na długo przed epoką samolotów no chyba, że nie wiem jak by trzeba naginać na tych specjalistach. Jak się dochodzi do liberki to chatki akurat ładnie są juz wyrośnięte i za kilkanaście czy 30 tur juz dają max a do lotnictwa nie idzie się tak łatwo.
Poza tym, w lotnictwie trzeba mieć wielką przewagę żeby tak sobie poczynać a o to nie jest wcale tak łatwo. Misje nie zawsze sie udają, a wrogie lotnictwo też czuwa.
P.S wystarczy fakt, że chatki są po prostu łatwiejsze i o ile na farmach jest teoretycznie większy wzrost jednak później żeby dobijać do maximun trzeba się namęczyć, a zanim miasto sporo wzrośnie trzeba jechać na samych farmach nie korzystając ze specjalistów - na wyższych poziomach byłoby to wręcz nieopłacalne( imperator czy bóstwo).
Last edited by jarek1333 on 2011-09-15, 14:19; edited 2 times in total  

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 173/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-09-16, 01:15   

LDeska wrote:
Ruda dobrze wie że nie ma szans wygrać inaczej niż przez głosowanie. Żaden specjalista nie da tyle nauki co chatka - było to na wszystkie strony już liczone. W dodatku przy specach jest sie uwiązanym do jednego ustroju (kastowego).

Ja nic innego od początku Dyplo nie słyszę tylko jak to zaraz Boudczka dostanie lanie lub jest na krawędzi przepaści i koniec jej jest już tuż tuż. Nawet teraz gdy w ostatnich kilku turach odskoczyła z 50 do 400 pkt przewagi nad drugim w kolejności to we wpisach waszych dowiaduję się o jakimś porażającym kryzysie w państwie i końcu świata.
Zawsze tak było, że Boudiczka klepała bidę i jednocześnie wasze tyłki tez oklepywała bacikiem równo :hyhy:

To twoje Leszku liczenie jakoś się nie sprawdziło w tym Dyplo wiele razy już gdy ci co korzystali z waszych porad dostali właśnie przez to w szybką eksmisję z Dyplo np. Scoobi czy Lary. Ten pierwszy uwierzył, że rolnictwo to jeden z pierwszych obowiązkowych techów (dlatego nie miał szans na obronę przed Boudicą) a ten drugi naiwnie wierzył, że katapulty są niezbędne do prowadzenia wojen :rotfl:

Uniwersalność farm potwierdziła się najlepiej gdy w ciągu kilku tur mogłem wyklepać tyle woja, że Lary zdrętwiał gdy je zobaczył na swoich granicach a później gdy na dwóch przeciwległych frontach sklepałem prawie w tej samej turze wasze połączone stacki czterech bardzo silnych armii. Tym razem też namnożyłem szybko dużo wojska nie hamując prawie wcale średniego tempa rozwoju. Żaden chatkowiec nie byłby w stanie wydrukować (ścinka/draft) tyle wojska w tak krótkim czasie bez zapaści gospodarki. Raz młoteczek, raz specjalista, raz drafcik czy ścinka a i Wielki się częściej urodzi przy tym bo farmy szybko miasta wracają do poprzedniej kondycji.
Last edited by Rudi2 on 2011-09-16, 01:20; edited 1 time in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-09-16, 08:45   

Rudi ty piszesz o prehistorii. Ale nei zauważyles pewnie ze ja ziększyłęm pzoiom armii w 12 tur o 1,6 mln czyli o 50% . A ty masz wiecej o 200 tyś w tym czasie. to robi róznice. dodatkwo , ja mam drozsze techy niz ty eszcze . albo przynajmneij jeste smy w techach an równo, tylkoz ejak odpale znowu wynajdywanie to polece barzo do przodu a ty nie

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-09-16, 09:32   

Zauważyłem ale to nie jest problem. Wcześniej miałem znaczną przewagę w wojsku bo musiałem grać agresywnie by powiększyć terytorium. Teraz każde następne dodatkowe miasto bardzo zwiększa mi koszty więc nie ma też potrzeby utrzymywać armię ponad konieczny stan. W defensywie sobie poradzą a do ofensywnych działań gospodarka nie jest przygotowana bo na pewnym etapie przesadziłem. Obecnie jest to korygowane.
Twoja Lary przewaga w PKB wynika stąd, że masz dodatkową monetę z pola i korzyści ze szlaków handlowych których ja nie mam ale to nie wynika z przewagi gospodarki "chatkowej" nad "farmerską". Od kilkudziesięciu tur prowadzę wojnę z czterema nacjami jednocześnie a w porównaniu do poprzednich Dyplo tym razem "sojusznicy" są bardzo aktywni przez cały okres prowadzenia wojen.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-09-16, 09:35   

Rudi, ale ja ci nei wmawaim ze Twoja taktyka na wielkich jest zła. Nigdy teg onei pisałem. Problem polea na tym, ze piramidy sa tylko jedne i nei am wyjscia, reszta musi robic chatki. a na tym etapie juz ei ma sensu aby sie przekwalifikowywac. .

Edycja:

wiesz ja chyba tez zaczne dalej gonic w techach bo faktycznie mojepołożenie geopolityczne jest troche kiepskie aby skutecznei cię zaatakwoac. A inwestycja dalej w armie skonczy sie zastojem ekonomicznym, co sam dobrze weisz. Juz i tak odpusciłęm kilka rzeczy i teraz troche żałuje.
Last edited by Lary33 on 2011-09-16, 09:41; edited 1 time in total  

Rudi2

Posted: 2011-09-16, 12:37   

Lary33 wrote:
A inwestycja dalej w armie skonczy sie zastojem ekonomicznym,.

Skoro tak piszesz to znaczy, że mam się spodziewać w najbliższym czasie szybkiego desantu i zwiększenia nakładów na wojsko u ciebie :)

Lary33 

Posted: 2011-09-16, 15:32   

zwiększaj zwiększaj , bo cos ci gospodarka drgneła. zrobimy wyścig zbrojeń. jak usa i ZSRR w latach 80' ciekawe kto jest kto ;)

Rudi2

Posted: 2011-09-17, 02:09   

Lary33 wrote:
zwiększaj zwiększaj , bo cos ci gospodarka drgneła. zrobimy wyścig zbrojeń. jak usa i ZSRR w latach 80' ciekawe kto jest kto ;)

Who's who?
Ty jankesem już byłeś w tym Dyplo. Coś ci mówi nazwa mojego miasta - RIP Waszyngton?
Teraz tylko ruskiem możesz być :rotfl:

Lary33 

Posted: 2011-09-17, 15:03   

ale RIP Stalin tez juz jest :D

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum