www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Nowa gra - zmiana ustawień
Author Message
pawelt Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 09:43   Nowa gra - zmiana ustawień

Można by tu podyskutować nad doświadczeniami co do ustawień na ewentualny rewanż :hyhy:
Pisze teraz, bo tak mnie naszło, a później pewnie zapomnę :P

wg mnie trochę zmian by się przydało w zbalansowaniu mapy.

1. trzeba by ameryki wyrównać, tzn żeby przerobić zachodnie wybrzeże na łaki, bo teraz są same szczyty i górki.

2. zablokować przepływ galerkami północą przez morze beringa (obecnie można, a oryginalna mapa na to nie pozwalałą, więc jakiś błąd się wkradł)

3. połączyć wyspy indonezyjskie z australią i polepszyć tereny, żeby było przeciwwagą dla afryki. Wtedy by można było przepłynąć tylko dookołoa australii, lub jakimś kanałem ala kanał suezki.

4. AI zrobić nie w teamie, tylko jako jedną nacje. W teamie AI robi straszne głupoty, dziwnie łazi jednostkami, plącze się itp. Jako jedna nacja AI będzie bardziej skoordynowany i silniejszy. Obecnie za łatwo było go pokonać i w BC już do siebie dotarliśmy.

5. może zbanować piramidy? są zdecydowanie za mocne na takie ustawienia, a za łatwo je wybudować (kamień, nacja ind, kupa lasów, produkcji). Wtedy byłby wyścig tylko po latarnię lub wyrocznię i ciężko byłoby zgarnąć oba te cudaki jednocześnie. Choć ewentualnie je tez można by zbanować :) (zbanować dla nas, AI może je budować jak chce). Ewentualnie można wprowadzić zasadę, że team, który wybuduje latarnię lub wyrocznie, nie może wybudować drugiego tego cudaka (czyli jak wybuduje latarnię to nie może wybudować wyroczni i na odwrót).

6. można by wprowadzić AS, wtedy start nie byłby taki schematyczny i nacje nie trzeba by wybierać pod techy startowe (tak jak my to mieliśmy). Nie wiem tylko jakby to technicznie wyglądało w WB, ale myślę że jest to wykonalne. Plus ewentualnie, że nie można brać z AS reli?

7. Nie wiem czy poziom deity jest odpowiedni. Na tym poziomie nacja org jest bardzo mocna, ewentualnie można by ją zbanować.

8. Wg mnie trzeba by zbanować korporacje węglowe, kreatywne i sushi i młynowe, lub wprowadzić zapis, można tylko jedną z danej pary założyć (węglową lub kreatywną, sushi lub zbożową). Na takiej mapie są one strasznie mocne i jak któryś team zgarnie dwie, to po grze, ale to tylko jak gra będzie wyrównana. Jak zgarnąłby team słabszy to może dzięki temu wygrać. Więc nie wiem za bardzo jak to rozwiązać.


Na razie takie mam przemyślenia.
_________________
Last edited by pawelt on 2011-06-22, 10:05; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11802
Piwa: 86/349
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-22, 13:30   

Jeśli ma być gra bardziej wyrównana - to zdaloby się tych kilka cudaków zbanować po prostu. Jest to niepopularne ale wydaje się, że może dać wiecej zabawy i niepewności wyniku przez dłuższy czas gry. A tak po zgarnieciu kilku cudów na samym wstępie - wasz początkowy bonus jest nie do odrobienia [oczywiście my się bedziemy starać odrobić :) ]
Cudaki i korporacje zbanowane nie zepsują gry jako całości. Po prostu jesli jest to gra zespół na zespół zyski z nich są nieproporcjonalne przy tak duzych mapach. Pewne cuda po prostu przy tak dużych mapach dają zbyt dużego kopa. I jesli mamy do czynienia z mistrzami tej gry [Paweł/Jarek] to szans na nadrobienie tych strat po prostu nie ma. Doskonale wiedzą, żę cudak zgraniety jako pierwszy daje im dostep do kolejnego cudaka zwiekszajacego nasza przewage.

Zobaczcie jeszcze w dyplo mozna jakos probowac ratowac sytuacje budujac koalicje na najlepszego ale w grach 1 zespol na drugi czyli de facto gracz na gracza ze słabymi AI - to tutaj nie ma za bardzo antidotum.

Przy tych przemysleniach Pawła mozna taka zabawe sporo zbalansować - miec wiecej frajdy z rozwoju wlasciwej ekspansji nizli z maksowania zdobycia jednego czy drugiego cudu.
Praktycznie Piramidy i latarnia i wyrocznia decyduje o tym że pierwsi bedziecie mieli i wszytskie korporacje.

Co do AI - masz racje trzeba by je osobno poustawiac nie w teamach.
AS - tez moze byc fajne przy zbanowanych cudakach o ktorych wspominlaismy.

wiecej zabawy bedzie taktycznej i strategicznej nizli bicie slabszego :) :)
Last edited by Bobek1971 on 2011-06-22, 13:32; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hechter xfire: hechter
Helped: 4 times
Age: 40
Joined: 03 Apr 2006
Posts: 2357
Piwa: 7/2
Location: Gdynia/Szczecin
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 14:31   

Dajcie znać następnym razem, z chęcią bym zagrał.
A odnośnie banowania cudaków, to może wprowadzić by nacje fin? One zawsze trochę osłabiają, czy to Piramidy, czy Latarnię.
_________________--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pawelt Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 16:41   

Hechu, ale zawsze możesz zagrać i to od razu :)
Możesz znaleźć jedną osobę i grasz 1v1, albo znajdź trzech chętnych i masz 2v2.
U nas może jeszcze trochę potrwać, no i nie wiadomo czy rewanżu nie będzie ;)
Zastanawiałem się jeszcze czy była by możliwość zagrania 3v3
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
plewan_79 Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 29 Apr 2006
Posts: 3277
Piwa: 20/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-06-22, 21:31   

dla mnie tylko Piramidy są strasznie przegięte.

No i AI okazało się słabe - może rzeczywiście lepiej dać 1 duży. Pisałeś Paweł w kronice, ze może będę kradł techy od AI - ale ten jest epokę w plecy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-22, 21:35   

Dajcie AI Deity ,jestescie juz za bardzo zaawansowani a to moze być wyzwaniem ,choc pewnie później cała gra opierałaby sie na hodowaniu AI dla techów :)
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jarek1333 


Helped: 1
Joined: 20 May 2009
Posts: 2687
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-06-22, 21:45   

Ale Ponti AI jest na deity :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelt Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 21:50   

ponti, Ale my gramy na deity :)

plewan, hati całkiem nieźle stała z techami, nawet byłoby co od niej kraść.

Ale jak jest 1 AI, to też trzeba to jakoś zbalansować, bo w teamie koszty się rozkładają. Takiemu AI trzeba by dać po 4-5 setów chyba, ale żeby nie miał zapaści finansowej. Poza tym izę mocno barby na początku przycisnęły, podejrzewam, że mongoła też, dlatego każdy AI powinien mieć miedź i konie na starcie. Iza nie miała miedzi i straciła stolicę na wstępie. AI strasznie gra wojskiem, nadrabia tylko ilością.

Jeśli by zbanować piramidy, to byśmy tak nie odlecieli i AI byłby na naszym poziomie podejrzewam, może nieco gorszym. Poza tym AI idzie na początku w małointeresujące techy, choć kraśc i tak opłaca się wszystkie. AI wymyśla irona, monarchię, feudalizm, dopiero idzie górną gałęzią w rozwojowe.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-22, 21:55   

No to zagrajmy w paru i AI nie bedzie potrzebne ;)
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hechter xfire: hechter
Helped: 4 times
Age: 40
Joined: 03 Apr 2006
Posts: 2357
Piwa: 7/2
Location: Gdynia/Szczecin
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 22:02   

Paweł, a co sądzisz o finach? Non fin to zbanowanie kilku fajnych nacji, to takie samo ograniczenie, jak ban na Piramidy...
_________________--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pawelt Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-22, 22:05   

No nie wiem, fin to must have, tak samo jak org. Nacja fin/org będzie super mocna. A fina będzie musiał na pewno każdy wziąć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
plewan_79 Helped: 7 times
Age: 39
Joined: 29 Apr 2006
Posts: 3277
Piwa: 20/22
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-06-22, 22:10   

no przy takiej odległości FIN byłby obowiazkowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11802
Piwa: 86/349
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-23, 10:59   

co do kolejnych gier na nowych ustawieniach wpadł mi jeszcze taki pomysł dla uatrakcyjnienia zabawy ...aby pozwolić na wszytskie cuda ale nie humanom a AI.
Czyli zbanowane są do budowy przez ludzi cuda - Piramidy, Latarnia, Kolos, Wyrocznia, Parthenon, MM i co tam jeszcze chcecie - ale AI może je budować.
Pozostanie liczyć, że zostanie zbudowane przez AI koło nas i że uda nam się go zjechać :)
Pozostałe cudaki teamy mogłyby sobie budować do woli.
Wówczas może być dużo ciekawych momentów w grze. A początek będzie bardziej wyrównany.

AI singlowo ale może dać też z dwa AI w Amerykach? niech sobie odskoczy wówczas nie bedzie to tylko zabawa team na Team ale trzeba też będzie uważąć na spokojnie rozwijające się AI w Ameryce na deity?
tak mi wpadło
Last edited by Bobek1971 on 2011-06-23, 11:00; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelt Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007
Posts: 5128
Piwa: 8/28
Location: Warszawa
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-06-27, 08:33   

A i jeszcze bym zbanował Posąg Dzeusa. Przy takiej mapie jest za silny. Tutaj bitwy idą w setkach, a to się przekładać może nawet na kilkanaście mordek niezadowolonych. A to wymusza konieczność przejścia na państwo policyjne.
Za mocny cudak.


Hechu i znalazłeś chętnych na grę? Jak coś mogę ci pokazać jak zmieniać mapę, ustawienia, nacje itp.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11802
Piwa: 86/349
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-06-27, 10:27   

ale chyba Zeusa ma AI ? więc ja bym tego nie banował do zbudowania jakiemuś AI - tylko ludzikom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Announcement: Spis nacji i ustawień domowych
Richards I LIGA 10 2011-05-20, 18:20
Guest
No new posts Announcement: Spis nacji i ustawień domowych
Richards II LIGA 2 2011-05-14, 22:38
arturius1977
No new posts Announcement: Spis nacji i ustawień domowych
Richards Ekstraklasa 1 2011-06-02, 20:12
Maiar
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Nowa Sumeria Nowa Korea" (cheos)
cheos, Lary33
Shaka[D14] Pakty nie(tajne) 4 2011-11-15, 21:40
Shaka[D14]
No new posts Sticky: :::::::Nowa Kronika::::::::
Shaka[D14] PBEM W obliczu wojny 35 2009-10-06, 08:42
Shaka[D14]

Czas generowania strony : 0.49 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group