www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2011-07-30 - geo + wnuczus + lukgin + leszek1976 + faust_ +
Author Message
geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-07-29, 23:32   2011-07-30 - geo + wnuczus + lukgin + leszek1976 + faust_ +

1.
2. geo (Joao II) + wnuczus (Gilgamesh) + lukgin (Hannibal) + leszek1976 (Bismarck) + faust_ (Lincoln) + haram (Tokugawa) + Maiar (Louis XIV)
Mapa: TeamBattleground
Geo: Jao
Wnuczuś: Gilgamesz
Lukgin: Hanibal
Leszek1976: Bismark
Faust: Louis XIV
Haram: Tokugawa
Maiar: OUT – nie wiem kim

Opis:
Rozpocząłem, z 4 nie zalesionymi terenami w stolicy z czego połowa to grasslandy łącznie 2 na rzece, cześć tundry część plains – wszystko w lesie. 2 owce na górach , grassland rzeczny i jeziorko. Ogólnie dramat.
7 pól niżej Japończyk aggresive na wypasionym terenie. Próba straszenia, że mój teren między nami nie mam gdzie iść spełzła na niczym. Z lewej woda z góry Arktyka z prawej tundra lekko w dół z prawej jedyne wyjście z terenu. Między mną i Japonią wyścig o miedź. Dotarliśmy w tej samej turze, ale z 2 warrioirami i 2 workeram(jeden w budowei) ze stolica 2, miasta bym nie utrzymał i byłoby po mnie. Oddałem miedź i lokację za pokój i WIARĘ we współpracę.Zawierzyłem, bo nic innego nie zostało.
Miałem 4 miasta i 2 warriory i scouta i… pokój? o_0
Na szczęście Niemiec i Francuz lali Japonię i się wzajemnie.
+25% workerów dał mi Stonhange z lasów. Liczyłem na Wiszące Ogrody jako jedyną szansę zwycięstwa, ale choć robiłem co mogłem by je mieć wolno szło.

Wszedłem w konflikt z Gilgameszem o SUPER LOKACJE 3 floodsy, miedź i złoto i owca? Chciałem podzielić na 2, ale jak stanął przy granicy, miałem się z pyszna4 charioty i veltrue lub kilka. Wszystko co miałem rzuciłem na front i zrobiło wrażenie (a 2 charioty i 1 hrosarcher + 3 warrioiry. Staliśmy i zbieraliśmy armię.
Gadaliśmy długo i wrogo.
Wiedziałem ze zostaje w nauce. Nie miałem miedzi, słoni, monarchii, iron working i tylko buddyzm! Budowałem horse archerów i tyle. Gilgamesz dochodził mnie w punktach po 30 na ture pod koniec. Wiedziałem ze jedyna szansa w Wiszących. Wybudowałem 2 settlery budując jednocześnie Wiszące, ustawiłem się na wielkiego naukowca. W 3 ostatnie tury machnąłem 2 miasta, wiszące i 2 techy. Skok ponad 100 punktów. Ostatecznie cudem skończyłem na 1 gdzieś 30 pkt przewagi.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum