www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Piteroter
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-08-25, 18:07   Podsumowanie nacji - Piteroter

Piteroter czyli mój ulubiony Miś. :) Miś który od samego poczatku zwracal uwage starego Papy Grizzly i w sumei gracz dla ktorego ta gra została zrobiona ,aby mogli szlifowac umiejetnosci

Podsumowując gre Piterotera od razu biore dystans i dziele jakby ocene na dwa etapy

- same umiejętnosci gry w Civ
- gra w Dyplo

Piteroter grał combo Mansa Musa (SPI/FIN) Rzym (Pretorianie/budynek forum) wybrał combo niby silne ale tak naprawde bardziej dla doświadczonego gracza.Lepiej bylo pójsc na łatwizne wybierajac kreatywnego, gra byłaby dla Ciebie łatwiejsza.Praktycznie nie za bardzo używałes obu cech jakie wybrałes ,SPI tylko raz jak zmieniłes na niewolnictwo a ilośc chatek jaką miałes nie porywała ale dlatego ze zagrałes bardzo źle na samym poczatku a potem się juz to mściło

Na poczatek beczka dźiegciu :oczami:

Stolica niestety była położona najgorzej jak można było postawić .Od razu rzuciło mi sie to w oczy i dobrze ze interweniowałem na PW bo jakbys tak jak planowałes nie objał 3 miastem zadnej kukurydzy to bys miał odebrana nacje i wziałbym silnego gracza aby sobie z tym poradził...

Nie mozna tak stawiac miast ,na 3 miasto cofnałes seta po mojej interwencji na PW, bo nie objałbys zadnej z kukurydz :przestraszony: ,miasta pierwsze stawia sie przy jak najwiekszej ilosci jedzenia a takze górkach do produkcji.Tereny miałes jedne z lepszych w grze.Stolice postawiłes przy 1 krówkach których nie mozesz przeciez obrabiac przez parenascie pierwszych tur...dodatkowo krowy nie sa super źródłem pożywienia

Techy na początku wybierane były jednak dobrze widac ze chyba przeczytałes mój poradnik, bo poszedłes w bronze i miales wszystko co niezbedne do obrony na poczatku ,widac tez ze D6 nauczyło cie porzadku w tej kwestii. Tutaj na plus bo poczatek umiesz techami rozegrac
Drugi plus to było przyłaczenie sie do wojny z Kasztelanem . 2 vs 1 na poczatek zawsze jest opłacalne dla agresora i warto wjezdzac w plecy,za 1 wyslanego warriora ktory nie zrobil zupełnie nic, dostales pokaźna sumę w złocie od Scoobiego-do tego momentu bylo to jak najbardziej na plus ,tutaj to Scooby za dobry byl - co się zemściło później...

Natomiast widać juz ze w grze późniejszej gdzie kończyły się podpowiedzi i zaczeła gra samemu techy zostały wybrane wręcz TRAGICZNIE.Pójscie prze prawie 30 tur w asceze oraz literature spowodowało to ze nie miałes zupełnie obrony przed nadciagajacymi wrogami.Nie było katapult nie bylo słoni,pretorianie sa silni ale przeciez zostali w modzie oslabieni na 7 siły ponadto nie maja zupelnie szans z axami, a co dopiero z psami ,w sumie jednostka dobra do stania w miescie.
Trzecia sprawa na bardzo duży minus to brak ścinki,jedynie Bodek oraz reszta zastępujących Cię pod koniec graczy używała niewolnictwa w Twojej nacji niestety w ciągu całej gry nie ściałes ANI RAZU.W tajnych które beda ujawnione po grze Scooby od razu zwrócił na to uwage bylo to charaktersytyczne i świadczylo niestety na Twoja niekorzyśc ,oznaczało to ze jestes łatwym kąskiem ,poniewaz główna ilosc młotków na poczatku idzie wlasnie z niewolnictwa.
Czwarta sprawa najpierw o niej krótko.Ogolnie na plus Twojej gry widze ,ze "wkręcasz się" w swoja nacje,pisałes Kronike nazwałes miasta na modłe łacińską i starałes sie wyobrażac siebie jako Cezara Rzymu Imperium Zła.Natomiast Kronika swoja droga a pojście droga RPG w grze to zupełnie inna sprawa. I ta czwarta sprawa na minus to robienie przez dwadziescia pare tur Partenonu bez marmuru w miescie o wielkości 3-4 ludki.... widzac screen z postawienia miast wiadomo juz ze ciezar produckji spoczywal na miescie przy kukurydzy stolica byla marna i nie rosła do tego zdławiłes gospodarke robiac zupełnie niepotrzebny cud w Twoim przypadku w najlepszym produkcyjnie miescie... Druga sprawa w ktorej telefonował do mnie Bodek to wytyczne jakie mu zostawiłes ,spedziłem z nim na rozmowie pare dobrych minut wtedy.Kazałes mu budowac w miescie z kukurydza Wielką Bibliotekę.... Niestety Bodek prtoestował ,ale dostał ode mnie polecenia trzymania sie Twojej wersji gry, poniewaz to Ty grasz w ta gre.. on i tak swoim 2 tygodniowym zastepstwem wrzucil Twoje Państwo na inny poziom produckji rozwoju i dobudował pare miast i koniec jego urzedowania byl szczytem potegi w grze Rzymu.Niedługo potem zostałes bowiem zjedzony.Nie wolno Piteroter pomimo bycia cesarzem Rzymu grac i budowac cudaki starożytne dla samego ich posiadania zarzynajac swoje Państwo...Ty bylbys bardzo dobry w grach typu RPG z wyobraźnia gdzie mozna pobudzic wodze fantazji ale tutaj niestety dominuje brutalna siła i jest jak w życiu. Silniejszy wygrywa a dyplomacja polega na wystawieniu poł miliona żolnierzy na granice,grasz z ludźmi a oni graja aby wygrać i nikt nie bedzie sie litował o tym zawsze trzeba pamiętać.

punkt 2:
- gra w Dyplo

Bardzo się ciesze ze zagrałes z nami w tą grę ,widze Twój postęp i wiem ze grasz w ciagu tych 2-3 miesiecy znacznie lepiej niz zaczynajac to Dyplo sam przyznałes ze miasta posatwiłes fatalnie.Rozegrałem z Toba teama na kontach grało sie miło ,wygrałes takze PBEMa z graczami Misia z czołówki ,wiec sa duże postępy, widac ze znasz dobrze podstawy gry i szybko chwytasz.Dobrze ze w tym wieku lubisz gry strategiczne a nie odmóżdzacze :)
One naucza cie znacznie wiecej historii czy geografii niz np mordobicie nauczy Cię kung fu
potraktuje Cie jak dorosłego i bede szczery Piotrek ,mysle ze jestes na tyle dojrzały by sie tym nie przejąć
Nie wiem czy jednak dasz rade w grze Dyplo 7 ,moze jeszcze jednak warto zagrac w Misiu2 ,nie powielic błędów z dwoch gier wyciagac wnioski.Proponuje cwiczyc gre głownie na mapie LD mirror na 1 vs 1 ,rywali mozna znaleźc ,bedziesz najpierw przegrywał ale jednak nauczy cie to grac znacznie lepiej.

I tu takze chciałem nadmienic ze gra Dyplo jest bardzo dorosła grą ,widziałem wielu starych chłopów (w tym siebie) kiedy puszczały mi nerwy gdy cos szło nie po mojej myśli i mozna spodziewac sie naprawde niskich instynktów,tak naprawde to jest gra dla dorosłych dozwolona zdecydowanie od lat 18 .Ty niestety byłes tym człowiekiem którego sąsiedzi po prostu wykorzystywali ,dawałes im screeny wierzyłes co do Ciebie mówią a podejrzewam ze kierowali tez wieloma Twoimi posunieciami,bo co np mam sądzic o screenie z turki 82 ,Scooby buduje do Ciebie droge idzie wojskiem i katapami a ty budujesz sobie biblioteki i cudaka...

Sprawa takze jest jedna ze widziałem u Ciebie brak checi do gry kiedy wymówiono Ci wojne ,dograł za Ciebie Cholernik który trzeba przyznac zrobił co mógł by łatwo nie było agresorom.Wiem ze to okres wakacyjny i lepiej jechac gdziekolwiek niz siedziec przy kompie ale jednak widac było ze źdzebko sie załamałes tym faktem.

Wujek Dobra Rada

Miski nie dawajcie sie wkręcac i nakręcac wygom,czołowka juz sie wyłoniła i kazdy wie o co gra a graja o wygranie tej gry ,bo wygrana jakiegokolwiek Dyplo zasługuje na szacunek.
Wiec jak namawiaja Was na screeny swoich Panstw czy pojscie 30 kratek na kogos to lepiej szukajcie kontrkandydata do sojuszu gdzie indziej.Nie bądźcie naiwni.

plusy gry

- trzymanie sie klimatu gry (nazwy miast.Kronika)
- dobry poczatek ,pojscie na Kasztelana
- dobry dobór techow na początku

minusy

- brak niewolnictwa
- zły dobór techów (literatura zamiast katapult)
- budowanie cudaków bez dopalacza i kompletnie niepotrzebnie
- fatalnie postawiona stolica

Ocena gry 3= ( z dwoma) /10

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-08-25, 20:12   

To nie był brak chęci do gry na koniec, naprawdę wyjechałem, a jeśli było to tak odebrane to przepraszam. :zawstydzony:
Ja po prostu często mam super plany(wg mnie), których nawet nie potreafię zrealizować.
A nie przejmuję się(a przynajmniej lubię tak twierdzić). Wydaje mi się, że za krótko grałem, żeby się przejąć jakoś. I tak mam wyższą ocene niż taką taki Bobek, gracz przecież o niebo lepszy, wiec mam się trochę czym pocieszać. :]

PS Dziękii za tytuł ulubionego Misia
PS 2 Chętnie bym tego teama dograł, albo zagrał kiedyś nowego, bo 1v1 mnie nie kręcą, a nie zawsze będą ludzie na FFA.
PS 3 (wiem, że ich dość dużo) Chyba masz rację, ze jesli będzie drugi Miś to chyba jeszcze wvbiorę go zamiast Dyplo7(chociażby dlatego, żeby wam gry nie rozbalansować).

Dzięki wszystkim za Dyplo, mam nadzieję, ze jeszcze zagramy w coś takiego.
Last edited by piteroter on 2011-08-25, 20:16; edited 1 time in total  

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-08-25, 20:24   

Prawie nie mieliśmy z sobą nic wspólnego w grze, ale dzięki za wspólna zabawę.

Dyplo Hymn

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-08-25, 21:01   

Tylko jedna uwaga - to jest estetyka, nie asceza :) Bo widzę już takie tłumaczenie nie wiem który raz...

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-08-25, 21:10   

Zgadza się. Trudno zresztą ascezę nazwać nauką :P

Dyplo Hymn

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-08-25, 21:10   

ciekawe podsumowanie, aż się zastanawiam co o mnie napiszesz :)

Rihiter 

Posted: 2011-08-25, 22:17   

Żeś łajdak, kobieciarz i alkoholik ^^

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum