www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Closed by: Bodek
2011-09-02, 16:20
Konflikt Rudi - Lary, Cheos, Ldeska
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-08-31, 20:33   Konflikt Rudi - Lary, Cheos, Ldeska

Na początek chcę napisać że Dyplo6 to takie moje "dziecko" na KAC-u
Naprawdę poświęciłem dużo pracy i czasu w tworzenie Moda , mapy, bilansowanie surowców, adminowanie i pilnowanie porządku.
Spędziłem też mnóstwo czasu nad pisaniem tego przydługiego regulaminu i byłoby mi bardzo przykro gdyby to Dyplo6 miało się zakończyć jakąś ciężkoą awanturą zamiast normalnym zwycięstwem któregoś gracza.

Przemyślcie to wszyscy którzy jeszcze w tej grze uczestniczą.

Teraz do rzeczy.

Rzeczywiście jest zapis w regulaminie:
1.09 Graczowi przysługuje jedno wejście do gry podczas jednej tury. Podczas tego wejścia zobowiązany jest do wykonaniu ruchów i wciśnięcia EoT.

Jednak jak wszyscy wiedzą są obiektywne zdarzenia w realnym świecie które powodują że ten przepis był pomijany a ja nie reagowałem.
Problemy techniczne z hamachi, nagłe braki prądu, burze, wyjazdy itp...
Nigdy nikomu nie robiłem z tego powodu awantur na forum gdy logował się ponownie i pisał w wątku technicznym że miał jakiś problem i musi się zalogowac jeszcze raz.
Sam Rudi też wielokrotnie z tego korzystałeś , nie raz sam byłem zły bo czasami przerwy pomiędzy pierwszymi próbami wejścia a faktycznym wykonaniem turki wynosiły nawet ponad pół godziny.

Dlatego też nie zgadzam się z Twoją opinią Rudi że koalicja dokonała jakiejś strasznej zbrodni gdy z powodów technicznych nie mogła się zalogowac razem i wymyśliła sobie rozwiązanie "takie jak widać"

Przeanalizowałem je sobie dość dokładnie

8/30/11 9:56 pm Cheos Finished turn
8/30/11 8:44 pm Cheos Logged in
wszedł Cheos i czekał na sojuszników (ponad godzinę :zdziwko: - ma zdrowie chłopina)
8/30/11 10:54 pm LDeska Score decreased to 1628
8/30/11 10:54 pm LDeska Score decreased to 1632
8/30/11 10:53 pm LDeska Score decreased to 1635
8/30/11 10:53 pm LDeska Score decreased to 1639
8/30/11 10:33 pm LDeska Logged in
przybył Leszek i dociłął miasta, zobaczyli że jest okazja do bitwy i czekali na trzeciego koalicjanta czyli Larego. Lary próbuje się wbić ale mu się nie udaje pomimo wielu prób.
Tego nie widać na civstats bo próba jest zaliczana dopiero gdy się uda zacząć ściągać sava z serwera.

Tu panowie podjęli samodzielną decyzję że skoro Lary nie może się wbić przez obecność Leszka to Leszek wyjdzie z gry aby umożliwić wejście Laremu
8/30/11 10:58 pm LDeska Logged out
8/30/11 10:59 pm [POL][KAC]Lary Logged in
wychodzi Leszek i wchodzi Lary - świadoma decyzja graczy
8/30/11 11:01 pm [POL][KAC]Lary Logged out - Lary nie ściągnął nawet sava - nieudane połączenie z serwerem czas próby 1 minuta

8/30/11 11:02 pm [POL][KAC]Lary Logged in
8/30/11 11:00 pm Cheos Logged out
8/30/11 11:01 pm [POL][KAC]Lary Logged out
Lary wchodzi ponownie i znowu niedudane połączenie z serwerm przy okazji wywala Cheosa

Teraz o 11.01 nikogo nie ma na serwerze wszyscy wypadli.

8/30/11 11:02 pm [POL][KAC]Lary Logged in
wchodzi Lary SAMOTNIE i rozpoczyna nalot samolotami
8/30/11 11:04 pm Cheos Logged in
wchodzi Cheos który wypadł wcześniej z gry - nie wyszedł z własnej woli tylko wypadł
8/30/11 11:08 pm [POL][KAC]Lary Logged out
Lary wychodzi - świadoma decyzja gracza
aby umożliwić zalogowanie się Leszka
Czas pobytu Larego w grze 4 minuty w tym przynajmniej dwie minuty to ściąganie sava

8/30/11 11:08 pm LDeska Logged in
Wchodzi Leszek
BITWA :) 8/30/11 11:32 pm LDeska Logged out
8/30/11 11:32 pm Cheos Logged out
8/30/11 11:29 pm LDeska Finished turn
po pół godzinie gry Leszek i Cheos wychodzą z gry

8/30/11 11:36 pm [POL][KAC]Lary Logged in
8/30/11 11:38 pm [POL][KAC]Lary Logged out
Nieudane wejście Larego - nie ściągnął sava

8/30/11 11:40 pm [POL][KAC]Lary Logged in
8/31/11 12:07 am [POL][KAC]Lary Finished turn
8/31/11 12:07 am [POL][KAC]Lary Logged out
Lary robi swoją turę czas w grze 27 minut + te 4 wcześniej gdy atakował samolotami

Żadna jednostka Larego nie brała udziału w bitwie poza samolotami.

Sumując mieliśmy tu doczynienia z typowym problemem technicznym który uniemożliwił przebywanie równocześnie w grze trójce graczy. Chcieli oni razem wykonać wspólny atak na wojska Rudiego. Jest to absolutnie dozwolone i wręcz taki wspólny atak jest esencją dyplo.
Problem z hamachi lub serwerem im to uniemożliwiał i wymyślili sobie rozwiązanie że jeden z nich - Ldeska - wyjdzie z gry aby ten trzeci - Lary - mógł wejść i dokonać nalotu.

Teoretycznie powinni zadzwonić do Admina i poinformować mnie o takich problemach techncznych i zapytać o rozwiązanie problemu.
Na szczęście nikt do mnie o północy nie dzwonił :[ Mogłoby się to spotkać z entuzjastycznym podejściem mojej żony :orany:

Ale najśmieszniejsze że gdyby nawet zadzwonili to prawdopodobnie sam bym im zaproponował takie właśnie rozwiązanie

Koalicjanci co prawda zrobili małą samowolkę i nagieli regulamin bez zgody Admina ale nie odnieśli z tego ŻADNEJ korzyści. Gdyby hamachi działało sprawnie to mogliby uzyskać ten sam efekt będą razem w trójkę w grze.
Atakowali by przemiennie według potrzeby.
Nie jest to obejście regulaminu celem uzyskania jakiejś korzyści w grze tylko celem wyeliminowania problemu technicznego z hamachi.

Nie widzę powodu aby cofać bitwę.

Teraz personalnie do Rudiego

RUDI
Jesteś jednym z najlepszych graczy w tym Dyplo6 :padam:
Może nawet najlepszym
Odnoszę jednak wrażenie że chcesz ten w sumie niegroźny przypadek wykorzystać do tego aby opuścić grę w momencie w którym jeszcze jesteś na czele stawki.
Masz świadomość że to się może zmienić i znalazłeś taki sobie w głowie punkt zaczepienia.
Zupełnie niesłusznie

Możesz grać dalej, to tylko jedna bitwa, wiele wygrałeś tą jedną przegrałeś - trudno

Absolutnie nie ma miejsca to co piszesz w postach niektórych o jakiejś nagonce na Twoją osobę na forum
Wręcz dziś sam tą nagonkę próbowałeś wywołać - NIE WIEM CZEMU

Masz kawał dużego państwa, trudnych przeciwników którzy zbierali długo baty i wreszcie zaczęli coś grać. Zmierz się z tym a nie dezerteruj
Przegrasz czy wygrasz nie ma znaczenia
Nie porzucaj gry pod w sumie błachym powodem

Jesteś moim rodzynkiem w cieście Dyplo6 i nie chcę żebyś odchodził. :cisza:

Rudi wrote:

Nie porzucam nacji lecz ustępuję dla naszego wspólnego dobra. Nie wiem jak to sensownie napisać by nie było niepotrzebnych domysłów o drugim dnie tej decyzji.
Napiszę to tak. Zależy mi na utrzymaniu tak wysokiego poziomu rozgrywki i trzeba wiedzieć kiedy zleźć z wozu by reszta mogła płynnie i bez emocji jechać dalej. Jesteście moimi przyjaciółmi od wielu lat więc nie zróbmy sobie teraz burdelu. Mój czas się skończył ot i wszystko. Każdy kto weźmie moją nację "wyzeruje" napięcie w sposób naturalny.

Rudi wrote:

Za długo gram w te Dypla by nie wiedzieć, że właśnie rozkręciliście karuzelę oszczerstw i obraźliwych tekstów. To dopiero początek. Jest was wielu i nie mam szans na jakiekolwiek przeciwdziałanie temu

Ale nie było żadnego napięcia żadnej karuzeli oszczerstw do dnia dzisiejszego i twojego "dość agresywnego" posta z pretensjami. Nie będę go cytował aby niepotrzebnie nie zaogniać.

Przyjmuję że miałeś dziś zły dzień w realu i powiedziałeś zbt dużo bez przemyśleń.
Naprawdę NIE BYŁO ŻADNYCH kwasów i kłótni w D6 aż do dzisiaj.
Rudi wrote:

Dyplo to najwspanialsza rozrywka jaką można zorganizować. Bardzo mi zależy na tym by Dyplo trwało i rozwijało się nadal.
To aktualne to najlepiej zorganizowane i prowadzone przez Admina w jakim kiedykolwiek grałem. Doskonałe przejścia tur bez cofek w zasadzie, czytelne zasady i "twarda ręka" nadzorująca, ciekawa fabuła i rozwoje nacji, niewiele kwasów. Pod każdym względem wyróżnia się na tle wcześniejszych na duży plus.

Ojjejejejejej :zawstydzony: Tyle miodu na moje uszy, a może to wazelina :przestraszony:
Cieszy mnie ta wypowiedź BARDZO.
Dlatego prośba nie psuj tego swoim odejściem.
Zachęcam do kontynuacji tej gry
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-08-31, 21:07   

:padam:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-08-31, 21:17   

Co mogę napisać - dla mnie taki werdykt był oczywisty i zdziwiło mnie nakręcenie się Rudiego... może to dlatego że jeszcze dwa dni temu próbował mi proponować pokój za oddanie kilku miast a teraz ani miast ani wojska :oczami:

-- edycja
Tylko proszę posta poprawnie odczytać - to miał być żart rozluźniający atmosferę :niepewny:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-08-31, 21:33   

a ja mam nadzieję, ze jego tymczasowe problemy w Mongolii nei spowodują porzucenie nacji. To było by bardzo żle :zalamany:
Last edited by Lary33 on 2011-08-31, 21:33; edited 1 time in total  

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-08-31, 21:34   

Jak już jest znany werdykt Bodka to mogę napisać swoje subiektywne odciucie co do przekazania przez Ciebie nacji.
Ja dla mnie super, naprawdę super.
Dajesz mi, Leszkowi, Laremu i Pontiemu dodatkową przewagę i to Wielką.
Nowy Władca na tym etapie zanim się połapie w funkcjonowaniu Twojego największego w Świecie Dyplo6 Państwa dostanie mocne baty.
My znamy położenia naszych wojsk, znacznej części Twoich i inne informacje.
Nowy Władca bedzie się tego uczył przez X tur nawet, jak będzie dorównywał Tobie intelektem i znajomością C4.
Jak dla mnie przekaż nację.
Przykro mi jedynie za Hechtera, który stoi za tobą murem a Nowy Władca może mieć inne zdanie co do zagospodarowania jego terenów.
Zrobiłbyś również przykrość Bodkowi, który dał z siebie więcej niż jakikolwiek poprzedni Admin Dyplo (bez urazy Domel i inni).
Ale wpisy, porównania, analizy, pakt osobisty z Adminem,l który jest czytany dość często, przynajmniej mój bo dostaję odpowiedzi i uwagi. Oczywiście po fakcie jak np. udupienie naszych 100 jednostek.
To tak, jak byś powiedział.
Bodek, *** dyplo, no naprawdę super. No wiesz ale nie chce mi się w nie grać, papa.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-08-31, 21:38   

Cheos dla porzadku , to nei będzie przekazanie nacji tylko jej porzucenie, ze wszystkimi temu konsekwencjami, ale mam naprawde wielką ale to wielką nadzieję ,ze do tego nie dojdzie.

cheos 

Posted: 2011-08-31, 22:21   

To skoro mamy w regulaminie punkt:
1.09 Graczowi przysługuje jedno wejście do gry podczas jednej tury. Podczas tego wejścia zobowiązany jest do wykonaniu ruchów i wciśnięcia EoT.
1.22 Adminowi przysługuje prawo do zmianu regulaminu.
To może Admin-Bodek zmieni punkt 1.09 dodając zastrzeżenie:
- dopuszczalne jest ponowne wejście z przyczyn technicznych: zanik prądu, zerwanie łącza, zawieszenie hamachi - fakt ten powinien być w miarę możliwości niezwłocznie opublikowana w dziale technicznym
- możliwe jest naprzemienne wejście blokujących się koalicjantów ale nie częście niż (np. 3 razy każdy)
Jakieś ograniczenie wejść powinno być aby nie było 150 log in log out bo tyle mają jednostek i sprawdzają szansę ataku poszczególnych z nich.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 173/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-09-01, 00:14   

No to mamy inny próg akceptacji do odstępstw od umówionego regulaminu.

Dla mnie zapis o zakazie ponownego wejścia był jednym z "żelaznych". Oczywiście nie dotyczy to typowych urwanych połączeń lub częstych ostatnio wielokrotnych nieudanych prób wejścia. Nie mieszajcie tego ze świadomym wejściem i wyjściem bo w tym tkwi obecnie powstały problem.
Nie może być tak, że jedna strona rezygnuje z korzyści płynących ze wspólnego wchodzenia a inna za wszelką cenę nawet przeciw "żelaznemu" zapisowi uznaje, ze ma do tego prawo.
My z Hechterem straciliśmy przez konflikt na łączach jego stolicę i nawet żaden z nas nie pisnął by Hech ponownie wszedł i dokończył turę. Trudno, ponieśliśmy wielką stratę ale co to może obchodzić przeciwników, że nam się łącza nie zgadzały? Ty myślisz Lary, że nie widziałem tego twojego generała który stał niedaleko stolicy Hecha z jednym rycerzem? byłem jednak pewien, że hech jest w turze i go dobije ale mieliśmy takiego OSSa, że wywaliło Hecha a miał już wciśnięty EOT. Gdy wyszedłem z gry Hech uznał, że nie może ponownie już wejść nawet jeśli go wywaliło skoro miał wciśnięty EOT. I dla mnie tez to było oczywiste bo jest wyraźny zakaż wchodzenia dwa razy a tak właśnie wyglądałby by logi. By jakoś potem wyjaśnić ten fakt łatwego stracenia chińskiej stolicy zwaliłem to na jego gapiostwo ale fakt jest taki, że Hech uznał naszą wpadkę z powodów technicznych i tylko "zapłakał" - trudno. Zresztą kiedyś już pisałem, że Hech gra bardzo koleżeńsko i nie stara się robić kłopotów cofkami nawet jeśli miałby do tego prawo. A wy co? Wchodzi jedne do Dyplo, widzi okazję, że Hecha słabsze jednostki są w zasięgu to wypowiada mu wojnę i niszczy te jednostki mając w głębokiej d-pie, że zawala ustaloną regulaminem kolejność wejść. Wielką łaskę jeszcze Hechowi zrobiliście, że mógł następną turę wejść przed atakującym go i miał dwie tury z rzędu. Fajnie, tylko wojska już nie miał. Ot taki mały zysk dla drugiej strony. Hech miał prawo żądać cofki ale tego nie zrobił bo dla kolegów nie chciał komplikować gry. Znów jęknął - trudno. Zdarzyło się coś podobnego z jeszcze raz ale nie pamiętam już szczegółów.
Mi Leszek by udowodnić coś wpakował się na siłę do gry w okresie gdy mieliśmy wojnę. Co by było gdyby mnie wywaliło podczas jego wchodzenia? Przepadłaby mi tura bo miałem robić przed nim. Wtedy już wiedziałem, że jak się da to skorzystacie z okazji by wykorzystać każdą sytuację ma maxa. Ruszają się moje jednostki i jego więc kto ma prawo atakować a kto czekać? Dałem sobie spokój w grze ale wyraziłem moje oburzenie w dziale technicznym. Jakież było moje zdziwienie gdy zaraz znalazło się paru (nawet z poza Dyplo) którzy nie chcieli widzieć w Leszku złamania regulaminu ale uczepili się mnie o robienie kwasów. Dyskusja na trzy strony adwokatów, że Leszek nie widział mnie gdy się łączył. Dowody, wywody i oburzenie jak tak mogę psuć atmosferę czepiając się kolegi a to nie jego wina bo tego nie był w stanie zobaczyć jak się łączył. Wchodzi sobie Leszek na forum po paru godzinach i wali prosto z mostu - widziałem Rudiego w grze ale olałem to i wszedłem. Adwokaci natychmiast znikli - głupiego przepraszam nie bąknęli nie mówiąc już o wytknięciu Leszkowi złamania regulaminu. No są tacy co mogą robić samowolkę i tacy co nawet zwrócić uwagi nie powinni. Bodek (wcale ci nie kadzę) zachował się jak zwykle obiektywnie ale musi przymykać oko czasami zaraz zrobi się wakat jak nogą tupnie mocniej.
I tak małymi kroczkami zaczęło to zmierzać do obecnego stanu gdy sojusznicy sami już decydują co jest dopuszczalne a co nie jest. To ty wyjdź a ja wejdę, potem ty wyjdź a wejdzie on, na koniec wejdź ponownie a zakończy drugim wejście tamten. Ocena Bodka tego zdarzenia jest zapewne poprawna i nie zdarzyło się nic ponad to co napisał ale ... i tu jest już jego błąd. Dopuszczenie do sytuacji gdy można z usprawiedliwienia technicznego wchodzić kilka razy przed po innej nacji jest prędzej czy później doprowadzi do nadużyć. To tylko sprawa czasu i powstałego napięcia na planszy gry. na dodatek za każdym razem daje to powody do nieufności stronie przeciwnej.
Czy mam pisać jakie myki można zastosować będąc w grze dwa razy przed i po innej nacji? Lepiej nie.
Sam fakt wejścia, rozejrzenia się po aktualnej sytuacji i wyjścia by wejść później daje dużą przewagę nad graczem który pamięta co było wczoraj ale nie wie jakie ruchy zrobiła strona przeciwna. Normalnie decyzję musimy podejmować będąc w grze a to zupełnie co innego niż można to wile razy przemyśleć mając dużo czasu. Błędy są stałym elementem tej rozgrywki i o powodzeniu w dłuższym okresie czasu to one decydują. Zupełnie inaczej wyglądałby obecna mapa gdyby moi przeciwnicy mieli więcej czasu na analizę sytuacji w grze. Toż większość bitew wygrałem nie dlatego, że maiłem więcej wojska lecz przeciwnicy popełnili więcej błędów o czym Bodek na pewno pisze w swym tajnym wątku. Nie chcę grać wiedząc, że prędzej czy później dojdzie do rozróby na tle kilkukrotnych wejść a zapewne byłbym po którejś ze stron i na pewno nie znalazłbym zrozumienia u dyżurnych adwokatów z zewnątrz Dyplo. Nie jestem dyplomatą pomimo, że lubię Dyplo.
Nie próbowałem tez wywierać nacisku na Bodka moją ewentualną rezygnacją. Ja zrezygnowałem nim on pojął decyzję w ocenie zdarzenia. Ani Dyplo, ani świat się nie zawali z tego powodu. Jest wielu świetnych i lepszych graczy którzy mnie zastąpią. Nie grałem by koniecznie wygrać ale się fartnęło i zostawiam niezłą nację choć nie bez wad. Zrobicie sobie jedno lub dwudniową przerwę na wprowadzenie następcy. Dobrze wam to zrobi. Dyplo nic na tym nie straci i dziękuję za świetną zabawę. Życzę powodzenia Hechowi bo to naprawdę facet zasługujący na wyróżnienie za grę koleżeńską i trochę mi głupi, że kiedyś miałem planu podboju Chin ale to było dawno :)

dzia 

xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Piwa: 32/19
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2011-09-01, 01:16   

o matko bosko i 100milicjantów

cheos 

Posted: 2011-09-01, 02:02   

Rudi2 wrote:
Trudno, ponieśliśmy wielką stratę ale co to może obchodzić przeciwników, że nam się łącza nie zgadzały?

Możesz podać wątek gdzie o tym pisałeś ?

Rudi2 wrote:
By jakoś potem wyjaśnić ten fakt łatwego stracenia chińskiej stolicy zwaliłem to na jego gapiostwo ale fakt jest taki, że Hech uznał naszą wpadkę z powodów technicznych i tylko "zapłakał" - trudno.

Tego nie rozumiem. Trzeba było chociaż burknąć, że prze problem techniczny padła stolica.

Rudi2 wrote:
Wchodzi jedne do Dyplo, widzi okazję, że Hecha słabsze jednostki są w zasięgu to wypowiada mu wojnę i niszczy te jednostki mając w głębokiej d-pie, że zawala ustaloną regulaminem kolejność wejść.

Ja z tego co pamiętam nie miałem nic przeciw cofnięciu tury a nawet wspomniałem, że przyjmę karę administracyjną.

Rudi, długi wywód ale nadal nie dostrzegam w nim podstawy do opuszczenia nacji.
Jak mogłeś uważać uważać punkt:
Za świętość nie do ruszenia skoro i ty i Hechter bardzo często nie wciskacie EoT a wiele razy nie ma nawet w technicznym nic o tym.
Chociażby wczorajszy przykład Hechtera (nie wcisnął nie napisał).
Jak na mój gust to jest w tym jakieś drugie dno. Nie oponowałeś zbytnio przed utratą wojska Chin bo to nie były twoje a przy okazji padło święte Leszka.
O utracie stolicy i tym, że to przez techniczny problem to nie miałem zielonego pojęcia. Nie zależało ci aby zapytać Bodka co w takiej sytuacji zrobić ? W sumie po co, przecież to nie twoja stolica.
No ale teraz dostały po łapach Twoje jednostki i to generałowie, komandosi i inne elitarne.
Faktycznie, to przegięcie i trzeba się postawić.
A najłatwiejszą formą protestu jest ....
Grajcie sobie beze mnie bom ja nie godzien.
Po kim jak po kim ale po tobie bym się nie spodziewał.
Przemyśl to proszę jeszcze raz i może jutro jak się wyśpisz odpowiedz.
Dla mnie możemy nawet na tydzień dyplo wstrzymać ale uzasadnienie, że to są mega kwasy, żenada i Bóg wie jeszcze co i nie mam zamiaru z wami grać to lekka przesada.
I pomyśl czy Twoja pretensja i niesmak to niesmak Rudiego czy Rudej bo może się gdzieś po drodze lekko pogubiłeś.
Boudica może czuć się obrażona ale Ty, dorosły facet ?

Wybacz ale w dziwnym momencie chcesz zrezygnować i to zupełnie olewając Bodka.

cheos 

Posted: 2011-09-01, 02:14   

I może nie powinienem tego wspominać ale przyponę.
To ja rozwaliłem D5 ale ZGODNIE Z REGULAMINE.
To było zagranie chamskie i mam po nim niesmak do tej pory.
Nie ważne już z jakich powodów.
Ty wtedy stałeś murem za tym co zrobiłem.
Teraz mamy zagranie fair ale niezgodne z punktem regulaminu, który i tak był notorycznie "naciągany" albo traktowany "z przymrużeniem oka" przez Admina.
A Ty teraz uważasz je za mega nie w porzątku.
Pomyśl o tym i jutro daj odpowiedź.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 60/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2011-09-01, 06:19   

ja tez cheos mam niesmak po tym co zrobiles w d5 ;)

Lary33 

Posted: 2011-09-01, 08:17   

Rudi, wiedziałem ze jesteś człowiekiem upartym i inteligentnym ale nei wiedziałem ,ze jestes tak mało ambitnym. Rozumiem ze porzucasz nacje. W takim razie napiszmy o prawdziwym powodzie porzucenia nacji. Rudiemu ucieka zwycięstwo. Gospodarka leży i kwiczy , w techach został za mna i goni go bardzo szybko Cheos. Trudno jest juz cokolwiek podbic .
Na 65% na złotko rudi wyciaga ledwo 152 golda an ture, to chyba tylko Japonia ma mniej !! To jest prawdziwy powód. Szukał sposobu jak tu od porażli w dyplo uciec i znalzł. Nie bede nawet odpisywał na jego argumenty bo nie ma na co.

Przykro mi to pisać Rudi ale porzucasz nacje i mysłe ze moji koledzy sie zgodzą ze mną ze BAN na nastepne dyplo sie należy tak jak to zostao dawno temu ustalone. Przykromi ze nei masz na tyle odwagi aby dokonczyc to dyplo. I przykro mi ze wolisz porzucic nacje i okazac sie nie wiem po prostu tchórzem niz nawet nie wygrac ale pokazac charakter i grac do końca. Wszyscy juz dawno rozpoznali prawdziwy powód tego Twojego odejscia . ech szkoda gadać

Czy jest ktos chętny na zastąpienie Rudiego . Zaznaczam ze dobrze by było aby był to bardzo dobry gracz.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-09-01, 08:20   

Dyplomatą to Lary nie zostaniesz :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-09-01, 08:22   

o idę po nowy :popcorn: i najlepiej by było :piwo: skoro preziów nie ma w firmie :D

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum