www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kolejne newsy dla kibiców Dyplo6
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-09-08, 14:27   Kolejne newsy dla kibiców Dyplo6

Mam nadzieję że atmosfera po sporze już przycichła i znowu powrócimy do grania :)

Mamy 212 turę w Dyplo6 i jest to kolejny moment w którym można porównać Dyplo6 do poprzednich edycji.
W 212 turze zakończyło się Dyplo4 (w oparach radioaktywnego pyłu) :hyhy:
A Dyplo3 zakończyło się kilka tur później też w okolicach 220 tury

Zrobiłem sava i jak znajdę chwilkę to postaram sie zrobić takie porównanie na wykresach jak wygląda D6 na tle D4 i D3.
Ale to jest sporo liczenia więc musicie poczekać na efekty.
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-09-08, 18:45   

Czekamy :D

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-09-08, 22:07   

Czekamy czekamy, u nas jeszcze to chwilkę potrwa... ale to dobrze - takie były założenia żeby bombki nie zakończyły za szybko gry i możemy się śmiało pochwalić że nasze poprawki w modzie Dyplo działają znakomicie.

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-09-09, 14:26   

Liczenie w trakcie :]

ale od razu widać że świat Dyplo6 jest "żyźniejszy" niż Dyplo4 i Dyplo3 w tym samym czasie
Z porównywalnej liczby miast i nawet mniejszego terenu jest wyciskane większe GNP Produkcja i Żarcie.
Inna sprawa że tu w D6 nie ma pól skażonych radioaktywnie a w D4 to z połowa mapy to była po grzybie :P

No i armie też są liczniejsze z tych samych powodów.

Bodek 

Posted: 2011-09-09, 19:59   

Dobra
Jest tego troszkę
Przeżyło Was tylko 6 więc z tamtych dyplo też wziąłem tylko pierwsze 6.
Jest kilka ciekawostek
zachęcam do dyskusji
Kolory jakimi rozróżniłem uczestników różnych edycji.

A teraz jedziemy wykresami:

Jest lepiej niż w poprzednich grach.
Pierwsza trójka ostro punktuje w D6

Miast jes troszkę mniej ale za to bardziej skoncentrowane w rękach liderów. No i mapa mniejsza

Tu jak widać Cheos ostro ciśnie ale daleko mu jeszcze do Bombla z D3 nie mówiąc o kosmicznym PKB Efe z końcówki D4 :szok:

W produkcji najsłabiej z tych 3 edycji. Poniżej D3 i przepaść do czołówki D4

No na brak żarcia to chyba nie możecie narzekać :D

Terytorialnie państwa sa mniejsze niż poprzednio ale mapa jest mniejsza i to przez to.
Poza tym od średniej odstaje tylko trochę Mongolia Rudiego no i moja Mongolia z D4. (ciekawe że obie Mongolie) :chytry:

:przestraszony:
Brawo :padam:
Wojska to żeście narobili
Widać że jeszcze nie posmakowały armie atomu bo w poprzednich edycjach to armie pod koniec uległy ostrym redukcjom :hyhy:

Miasta też wypasione, utłuczone
też od razu widać że nie smakowały radiacji
Znaaaacznie większa populacja niż w poprzednich edycjach
Cheos ty im viagre rozdajesz ??

Ogólnie naprawdę
DOBRZE :padam:

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-09-09, 20:04   

Ja mam pytanie odnośnie tych wykresów z dyplo4.
Jakim cudem przy takich różnicach Barnaba był przed Eferalgą?
Z czego on te punkty brał?
Last edited by piteroter on 2011-09-09, 20:05; edited 1 time in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/25
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-09-09, 20:06   

A mnie w d4 nie było? Wydawało mi sie ze byliśy sąsiadami. a sorry sprawdzięłm ito było d5. w d4 i d4,5 nie grałem :(
Last edited by Lary33 on 2011-09-09, 20:07; edited 1 time in total  

Bodek 

Posted: 2011-09-09, 20:19   

piteroter wrote:
Ja mam pytanie odnośnie tych wykresów z dyplo4.
Jakim cudem przy takich różnicach Barnaba był przed Eferalgą?
Z czego on te punkty brał?

Resztki wrogiej koalicji zwasalizowali się wszyscy jednemu ze swoich tak że niby na złość zrobią pod koniec i jednego ze swoich wrzucą na pudło.
A Efe też miał mnej punktów bo był moim wasalem

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-09-09, 20:22   

Trochę to takie...
nie wiem...
Nie sądziłem, że sobie tak szpilki wbijacie. :P

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/25
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-09-09, 20:23   

zaktualizuje troche dane armii. Na dzień dzsiejszy ruda o 300 tys mniej a ja o 200 tys więcej :)

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-09-09, 20:25   

A ja w D4 byłem ale ddddaaaallllleeekkkooo na końcu :wstyd:

cheos 

Posted: 2011-09-09, 20:34   

Bodek wrote:
Tu jak widać Cheos ostro ciśnie ale daleko mu jeszcze do Bombla z D3 nie mówiąc o kosmicznym PKB Efe z końcówki D4 :szok:

PKB w 50% z kultury a jak wiadomo Bombel zawsze był kulturowy :P
Gdyby nie kultura z sushi byłoby tego 2/3 u mnie :)

Bodek wrote:
No na brak żarcia to chyba nie możecie narzekać :D

Jedzenie u mnie dopiero od sushi się zaczęło, tak bym był na poziomie obecnego Leszka z powycinanymi miastami.

Quote:
:przestraszony:
Brawo :padam:
Wojska to żeście narobili
Widać że jeszcze nie posmakowały armie atomu bo w poprzednich edycjach to armie pod koniec uległy ostrym redukcjom :hyhy:

No z tego co pamiętam z D4 to wielkich starć nie było jak już się po 100 parę jednostek z każdej strony zebrało to było kiszenie z dwóch stron (również dwie koalicje) aż chyba po 300 jednostek z każdej strony było.
A tu w D6 to tylko w ostatnich 25 turach obie strony koalicji straciły po ponad 100 jednostek.

Bodek wrote:
Miasta też wypasione, utłuczone
też od razu widać że nie smakowały radiacji
Znaaaacznie większa populacja niż w poprzednich edycjach
Cheos ty im viagre rozdajesz ??

Ogólnie naprawdę
DOBRZE :padam:

No u mnie głównie sushi wcinają a podobno ostrygi dobre są na to i tamto :hyhy:

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-09-10, 00:11   

Najdziwniejsza ta mała produkcja - chyba przez to że nie ma jeszcze odpowiedniej korporacji rozpowszechnionej. Zresztą co tam wykresy, byleby wynik końcowy był zadowalający :)

cheos 

Posted: 2011-09-11, 22:37   

Leszku korporacje już nie te co w poprzednich Dyplo.
Wszystkie o 50% ograniczone a mining dodatkowo o 20%.
W erze korporacji nie mamy szans z D4. Bombel miał sushi a Bodek mining rozprzestrzeniony u siebie i nawet coś tam u Petera.
Spora różnica, oj spora.

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-09-11, 22:59   

To było w dyplo 5 które jest nieuwzględniane na tych wykresach ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum