www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Opened by: ponti
2016-12-29, 18:01
POSULATY WYBORCZE BY MARTIN
Author Message
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 10:04   POSULATY WYBORCZE BY MARTIN

Proponuję następujące zmiany (niestety konieczne):

1.Likwidacja całego socjalu, czyli rozdawanie kasy za free (wszyscy otrzymujący kasę państwową muszą to odpracować na rzecz gmin itp.)
2.Likwidacja religii w szkołach (jak klechy chcą uczyć religii dzieci to prosze bardzo ale w kościele za free), całego funduszu kościelnego, emerytur dla darmozjadów kościelnych.
3.Likwidacja karty nauczyciela (totalna parodia) , zróżnicowanie płacy w zależności od zawodu nauczyciela. Powinni pracować 8h w tygodniu i basta.
4.Likwidacja KRUS i połączenie z ZUS .
5.Likwidacja wszystkich przywilejów emerytalnych - emerytura max 2500 zeta.
6.Wprowadzenie dużej ilości zawodowych szkół, a nie ciąganie ludzi na siłę na studia chociaż gów.... po tym mają. Zero pracy nawet po 10ciu kierunkach, za które państwo płaci.
7.Wycofanie wojsk z wszelkich akcji zagranicznych.
8.Likwidacja powiatów - jakieś 30000 tyś darmozjadów, siedzą i gów... robią. Można by to spokojnie w gminach robic, ludzie mieliby bliżej przynajmniej.
9.Zewnętrzna kontrola wszystkich urzędów miast,gmin itp ale taka ,że - jeżeli jakis oszołom burmistrz czy wójt coś robi to jeżeli źle wykona, państwo straci to taki gagatek oddaje całą kasę jaką państwo straciło !!!!! Zero wydawania kasy w urzędach na pierdoły , których w ogóle nie potrzeba.
10.Zawieszenie na kilka lat wszelkich inwestycji w kulturę, muzea, kościoły,bazyliki itp.

Ech, na razie to tyle po moich chwilowych przemysleniach. Normalnie szlag mnie trafia jak widzę co się dzieje na świecie :przestraszony:
_________________
martin
Last edited by ScoobyDoo on 2018-03-10, 00:26; edited 3 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ScoobyDoo 


xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Age: 40
Joined: 23 Aug 2009
Posts: 8673
Piwa: 92/77
Location: Łódź
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-10-04, 10:10   

Chciałbym dodac, z od soboty godz 0.00 do niedziela 20.00 jest cisza wyborcza :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
czajmen xfire: czajmen
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 1534
Piwa: 20/39
Location: Kraków
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-04, 10:17   

Trochę nie realne:

AD. 1. Większość wydatków na socjal to dotacje budżetu do ZUS/KRUS oraz NFZ (ubezpiecznie studentów, dzieci, bezrobotnych) - nierealne

AD. 2. To jest najłatwiejsze do zrobienia

AD. 3. Defacto nauczyciel pracuje 8h/tydzien, tylko część h ma na swój rozwój i przygotowania lekcji

AD. 4. Łatwo powiedzieć, proste to nie jest, bo zostaje problem z rolnikami z małymi gospodarstwami. Oczywiście należy to zrobić, tylko trzeba przemyśleć jak dokładnie

AD. 5. Nierealne - część musi zostać, bo są zawody cholernie ciężkie, które naprawdę na to zasługują. Przy czym płaca powinna być taka na emerytury, aby nie było potrzeby dotacji z budżetu na nie.

AD. 6. To jest już robione (studia i kierunku zamawiane), ale fakt faktem, że można więcej tutaj zrobić. Szkoły zawodowe de facto istnieją - licea zawodowe

AD. 7. Całkiem dobry pomysł, chodź dostajemy trochę kasy i sprzętu z USA - warto zastanowić się nad tym

AD. 8. podałeś 30 mln ludzi - więcej niż jest osób w wieku produkcyjnym :P tak serio oszczędności są pozorne, bo część zadań będą musiały przyjąć gminy / województwa. na pewno będą jakieś oszczędności, ale nie gigantyczne. Jak to dobrze zrobić, to będą oszczędności, a jak źle to będzie gorzej. Większość największych miast to i tak powiaty grodzkie, które nie mają gminy pod sobą.

AD. 9. Od tego jest NIK i to robi - problem jest skali - aby skontrolować wszystkich potrzeba by 2 razy tyle ludzi ile trzeba by kontrolować. Po tą są wybory lokalne by wybierać odpowiednie władze. Tutaj powinno powstać jakieś zcentalizowane ministerwstwo czy coś ala to, które zajmowało by się wszelkim zamówieniami dla wszelkich instytucji publicznych - oczywiscie trzeba by to dobrze zaplanować, aby było lepiej a nie gorzej.

AD. 10. Kultura też jest ważna i większości dotowana lokalnie, po za tym sama kultura to naprawdę znikome wydatki w porównaniu do reszty.

Ogólnie jak czytam, to widzę postulaty Palikota :)

AD. 10.
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 10:40   

Czajmen:

Ad1 - niestety socjal trzeba likwidować - zostawić oczywiście emerytury ale nie w tej postaci jakie są.

Ad3 - Jak to nauczyciel pracuje 8h dzinnie? Stary w Polsce nauczyciel rocznie pracuje 900h (w innych zawodach ludzie robią 250-300 godzin miesięcznie). W tygodniu nauczyciel pracuje 18h i gów...mnie obchodzi, że on się dokształca . Raz - znam to dokształcanie bo amm w rodzinie nauczycieli. dwa - a co myslisz że w innych zawodach nie trzeba się dokształcać?
Powiedz mi co za dokształcanie ma nauczyciel: Historii,Geografii,Muzyki,Religii,W-f,Plastyki i innych bzdurnych zawodów !!!!!! Darmozjady sa i tyle !!!

Ad4 - stary - myślimy nad tym od 20 lat, a dziura rośnie. Ok małe gospodarstwa do 10h KRUS - ale więksi oraz Ci którzy mają działalność a są na KRUS muszą przejść na ZUS (np. wiekszośc taksówkarzy jest na KRUS) oraz dużo innych działalnmości.

Ad5 - Sam każdy wybiera sobie zawód - wiesz co cię czeka, jaka praca. Jeden np. górnik haruje jak wół fizycznie (może mieć choroby z tym związane), a 2gi np. właściciel firmy statystycznie może walnąć na zawał 40-50 lat i co? To nie jest zawód szczególny? Albo kierowca tira? albo każdy inny zawód ma swoje plusy i minusy - nie ma równych !!! Koniec z takim rozróznianiem.

Ad7 - I co z tego że dostajemy troche ochłapów od USA jak wydajemy rocznie 1mld na wojny?

Ad8 - Powiaty to jest totalna porażka, nie tylko o ilość darmozjadów chodzi ale o koszty utrzymania lokali. Koszty sprzętów itp - to są mld złotych wywalone w błoto.

Ad9 - ale problem jest w tym, że NIK robi to do dup... Nie ma prawdziwego gospodarza, który sprawdzał by to naprawdę uczciwie.

Ad10 - tak kultura jest bardzo ważna ale wtedy kiedy na nią masz kasę. Myślę, że ważniejsze jest to czy np. taki Kowalski ma co do garnka włożyć i w dupi... wtedy ma czy jakaś bazylika powstanie czy muzeum !!!!!


Nie jestem za Palikotem, chociaż gość ma kilka fajnych pomysłów. Nic mu z tego nie wyjdzie bo po wyborach zrobią koalicję PO-PSL-Palikot - zobaczycie.
Wtedy Palikot się zamknie i tyle. Wprowadzi swoich do sejmu i już

Niestety takie reformy drastyczne są konieczne jeżeli chcemy nie dopuścić do krach w Polsce.
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
czajmen xfire: czajmen
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 1534
Piwa: 20/39
Location: Kraków
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-04, 11:40   

Ad 1 - to się dzieje - reforma z OFE ma to zrobić- tyle, że ta trzeba czasu - nie mam żadnej ropy czy innego surowca, który łatwo i tanio dałby nam górę pieniędzy aby to zrealizować od razu

Ad 3 - Tu się zgadzam z tobą, że wielu nauczycieli nie robi tego, albo robi raz na X lat, ale to pewnie wynik ich pensji i konieczności pracy na 2 - 3 etatach.

Ad 4 - Problem w tym, że nie myślimy nad tym, bo żadna partia nie chciała tracić poparcia na wsi, a PSL zawszę się pcha do rządu, aby to uniemożliwić. Zresztą wcześniej (10 lat temu i więcej) było to cięższe, bo na wsi była większa bieda, teraz jest zupełnie inaczej.

Ad 5 - to wyobraź sobie, że nikt nie pójdzie do policji, bo duże ryzyko, ciężka robota, gówniana płaca - po za tym widzisz 60 letniego policjanta jeżdżącego w drogówce, albo 60 letniego żołnierza? nie każdy nadaje się i ma predyspozyje do zostania generałem czy innym oficerem i pracy w sztabie czy innym "biurowym" miejscu. Dużo zostało zrobione, ale jeszcze da się co nieco zrobić.

Ad 7 - część tej kasy wydajemy na zbrojenie misji (co i tak musielibyśmy robić), po za tym to najlepszy poligon szkoleniowy. Chociaż tutaj mówię, że takie siedzenie gdzieś w jakimś kraju jest bez sensu. I też byłbym już za wycofaniem wojsk z Afganistanu. Są jeszcze inne miejsca, ale te bym utrzymał - wszak to też dobre dyplomatycznie i wizerunkowo.

Ad 8 - Policzyłeś to jakoś? Masz jakieś konkretniejsze dane, że są to mld złotych? Przecież jak robiono reformę administracyjną to nie wybudowano budynków specjalnie pod powiaty - one już istniały.

Ad 9 - NIK robi to dobrze - problem skali itp. NIK nie jest jakiś strasznie wielki, po za tym kontrola jest o wiele czasochłoniejsza niż zrobienie takich decyzji. Do tego - im więcej kontorli , tym więcej kasy na nie - to jak wydawnie mld na walkę z piractwem, gdy szacowane straty to miliony - bez sens. Po za tym musi być troche zaufania, tak to by się nic nie działo, bo każdy by się bał podjąć decyzje.

Ad 10 - Kultura jest ważna, bo nie tylko pracą człowiek żyje. Po za tym nie każdy lubi oglądać TV albo chodzić na mecze piłki nożnej. Po za tym jak mówiłem - wydatki na kulture to i tak jakieś ochłapy, więc to nie ma większego znaczenia. Są inne o wiele większe wydatki, które mogą dać naprawdę rezultaty

Co do Palikota, to wszak ma kilka ciekawych pomysłów, kilka nie realnych. Tak naprawdę wszystko będzie zależeć ile uzbiera PO i ile PSL - czy razem będą czy nie będą mieć większości. Jak nie to będzie musiał powstać rząd PO -SLD lub PO - RPP. PIS nawet jak wygra, to raczej nie będzie mieć z kim rządu utworzyć, no chyba, że z PSL - bo w PSLu tylko zależy na utrzymaniu KRUSu.

Reformy są konieczne, ale muszą być to dobrze przemyślane reformy. Bo reformy dla samej reformy to już mamy co chwile w służbie zdrowia i na zdrowie to nie wychodzi.

Do twoich postulatów bym dorzucił zrobienie porządku w NFZ - wg mnie jest za duża i za dużo kasy przejada na swoja egzystencje. NFZ powinien zniknąć, a jego obowiązki powinno przejąć ministerstwo zdrowia.
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 12:32   

ok to co zostało:)

Ad1 - niestety nie dzieje się - OFE to była totalna porażka z perspektywy czasu patrząc. Wszystko to za wolno idzie, a my coraz bardziej się zadłużamy :(

Ad3 - ale co mnie obchodzi, że pracują na 2-3ch etatach, jak im nie pasuje niech idą do innej pracy. Niestety ale posada nauczyciela, strażaka to takie posady aby tylko ZUS mieli opłacony i spokojną pensyjkę. Większość z nich pracuje jeszcze gdzieś indziej i mają gdzieś szkołę.

Ad5 - Wyobrażam to właśnie sobie, po 50tce niech idą do innej pracy w Policji, np. biura, praca lżejsza itp. A jakoś inni muszą sobie wyobrazić pracę za kółkiem tira mając 60 lat :( albo ludzie którzy zapierd... 12h dziennie pracując fizycznie w prywatnych firmach gdzie urlopu nawet nie wykorzystują (nie mówiąc o urlopach zdrowotnych). co tacy maja powiedzieć? Maja może inny żołądek? Albo organizm? A co z ludzmi którzy prowadzą własną działalność i włosy maja siwe od tych ***... kontroli czy opłat?
Nie da sie tego porównać, więc wszyscy musza miec tak samo i koniec.

Ad7 - Wiem, że to dobry trening ale wszyscy wiemy jak teraz by wojna wyglądała. Po co nam wyszkolona piechota ??????? Jak przyjdzie co do czego to dziś woja toczy się w powietrzu - puszą na nas 1000 samolotów np. i co? Albo 2000 pocisków manewrowych i koniec wojny. Po cholerę wywalać na to kasę - ok jak jest nadwyżka w budżecie jasne ale kiedy się zapożyczamy to nie ma wyjścia.

Ad8 - To są dane ogólnie dostępne. Zresztą sam tylko popatrz jakie to są gmachy :( Tusk 2 lata temu dał wytyczne do samorządów o zwolnienie 35 000 urzędników. Zwolniono tylko 1000 osób :( Teraz po wyborach znów trzeba będzie dać robotę tym co zapie.... przy wyborach aby 1,2 i 3 dostały się do sejmu. Reszta dostanie ciepłe posadki w urzędach - nieroby!!!!!

Ad10 - oczywiście że jestem za kulturą ale niech będzie finansowana z prywatnych pieniędzy albo ludzi jeżeli chcą. I wcale to nie są ochłapy - w skali kraju to napewno setki mln zł.

Co do wyborów zobaczysz : PO-PSL-Palikot
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
plewan_79 Helped: 7 times
Age: 41
Joined: 29 Apr 2006
Posts: 3282
Piwa: 22/24
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2011-10-04, 12:33   

generalnie prawie ze wszystkim się Marti zgadzam.

Różnice:
Martin wrote:
7.Wycofanie wojsk z wszelkich akcji zagranicznych.


wydaje mi się, że właśnie najlepiej wojsko sprawdza się na wojnie - zwiększyłbym nasz udział


Martin wrote:
9.Zewnętrzna kontrola wszystkich urzędów miast,gmin


Generalnie urzędnik z Warszawy będzie gorszy od lokalnego. Wprowadziłbym tylko zakaz zadłużania się samorządów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
King_Chrobry 
* * *xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Joined: 20 Feb 2008
Posts: 2605
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-10-04, 13:02   

Martin wrote:
3.Likwidacja karty nauczyciela (totalna parodia) , zróżnicowanie płacy w zależności od zawodu nauczyciela. Powinni pracować 8h w tygodniu i basta.


Pracuj 8 godzin przy tablicy z dzieciakami (bo pewnie o to ci chodzi) - to zwariujesz na bank :rotfl:
_________________
Wojny prowadzę bardzo pokojowo :smt117
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 13:17   

Hmm wiesz, to zależy jaki przedmiot prowadzisz :) ponad 70% nauczycieli am w dup.. nauke dzieci :) Uwierz mi że wiem co mówię.
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
czajmen xfire: czajmen
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 1534
Piwa: 20/39
Location: Kraków
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-04, 13:47   

Ad 1 - OFE nie jest porażką - na zachodzie działa to od lat. Problem w tym, że ty oczekujesz rezultatów natychmiast, a pewne rzeczy aby zaczęły działać potrzebują czasu. OFE będzie można oceniać za jakieś 50 - 60 lat, gdy większość ludzi będzie dostawać z nich emerytury. Ja wole OFE, bo te pieniądze są po za zasięgiem (w teorii) rządu - jakby jakiś rząd je chciał wziąć, to nie zrobił by to cichaczem. Podaj mi alternatywę do OFE to pogadamy. Ja nie widze żadnej. A przy obecnej demografii i starzeniu się społeczeństwa skończyło by się tym, że za 30 lat z budżetu szło by 50 - 70% na emerytury i tylko na nie. No ewentualnie ludzie dostawali by drobne, które starczyło by im na przeżycie paru dni, a nie całego miesiąca.

Ad. 3 - No i by poszli - kto uczył by twoje i moje dzieci? Co by stało się z nami jako narodem za 50 lat? Czekam na realną alternatywę od ciebie.

Ad. 5 - Ale jak sobie to wyobrażasz - przecież to trzymanie sztucznie ludzi w pracy - już był taki system co tak robił, ale już go nie ma. To nie jest rozwiązanie - nie ma tyle stanowisk to nie prostokąt tylko piramida. Po co nam było by tylu samu generałów ilu mamy żołnierzy - bezsens totalny.

Ad. 7 - Samo lotnictwo to nic nie znaczy - koszty prowadzenia takiej wojny są gigantyczne, same rakiety itp kosztują multum kasy. Popatrz na Irak, Afganistan - wojna trwa prawie 10 lat, a druga strona po za piechotą nie ma nic.

Ad. 8. - To jak w niektórych zakładach pracy - w dobie kryzysu zwalniają x % pracowników, a później każą innym za mniejszą kasę robić tyle samo, albo nawet więcej niż wcześniej. Problem nie jest w liczbie urzędników tylko w naszym prawie i ilości rzeczy, które urzędnicy muszą robić. Tu trzeba pójść od drugiej strony - najpierw zmienić głupie prawo, a ilość urzędników zacznie spadać.

Ad. 10. Co to są miliony złotych, kiedy my mówimy o miliardach. Bez kultury nie było by Polaków, Polski. Kultura jest ważna.

Mówienie co jest złe jest łatwe, ale zaraz po powiedzeniu - to jest złe, trzeba to zmienić, trzeba napisać na co zmienić, dać propozycje. Dlatego ja się śmieje z całego gadania w naszych partiach, zwłaszcza taki PJN, który proponuje wprowadzić takie cuda, że pójdziemy szybciej z torbami niż Grecja.
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
czajmen xfire: czajmen
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 1534
Piwa: 20/39
Location: Kraków
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-04, 13:51   

Co do wyborów to nie będzie PO-PSL-Palikot, no chyba, że samo PO - PSL lub PO - Palikot nie będą mieć większości, a SLD nie będzie chciało do koalicji. Bo z PIS to wiadomo - póki jest Kaczyński nie ma szans.

Najbardziej prawdopodobne jest PO - PSL, pod warunkiem, że będzie większość. Alternatywą jest PO - Palikot lub PO - SLD - jeżeli uzyskają w sumie większość. Samo PIS będzie miało ciężko z uzbieraniem koalicjanta - chociaż w polityce nie takie cuda były.
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
King_Chrobry 
* * *xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Joined: 20 Feb 2008
Posts: 2605
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-10-04, 13:52   

Martin wrote:
Hmm wiesz, to zależy jaki przedmiot prowadzisz :) ponad 70% nauczycieli am w dup.. nauke dzieci :) Uwierz mi że wiem co mówię.


Nawet mając ich w dup.. - nie dasz rady dzień w dzień przez 8 godzin :D
_________________
Wojny prowadzę bardzo pokojowo :smt117
Last edited by King_Chrobry on 2011-10-04, 13:53; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 14:02   

Kingu to już zależy od nauczyciela jak sobie zaplanuje zajęcia - ja pamiętam ze szkoły jak to wyglądało. Zadawali nam jakieś przepisywanie z tablicy albo czytanie i tyle. Nauczyciel wychodził z klasy na pogaduchy i kawkę albo sprawdzał klasówki :)
Jak ktoś ma w upie robote to tak robi, a tych jest wiekszość :)
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Martin xfire: martinpol
Helped: 4 times
Age: 45
Joined: 13 Feb 2006
Posts: 5530
Piwa: 16/2
Location: częstochowa
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-10-04, 14:08   

Czajmen -

Ad1 - Co do OFE stary to sam wprowadzałem tą reformę w życie - tzn w praktyce byłem pośrednikiem ubezpieczeniowym. Miałem w swoich strukturach ponad 5000 ludzi, którzy zbierali deklarację przystąpienia do OFE od ludzi.
To co mówili nam na szkoleniach o OFE to był raj :) Stary, zyski rocznie 10-20% powyżej inflacji ;) masakra. Pieniądze miały być inwestowane w przedsięwzięcia różnego rodzaju oraz w nieruchomości i obligacje :) Co się okazało po latach? Ano OFE poszły na łatwiznę krótkoterminową, czyli akcję GPW. Jak akcjie przez kilka lat szły w górę to i OFE szybowały. Natomiast jak teraz nagle w ciągu roku (właściwie już od 3lat) wyparowało 70% kasy OFE :przestraszony: to okazało się że przyszli emeryci mają mniej niż włożyli. I co to za biznes dla nas kiedy państwo zadłuża się poprzez wypuszczanie obligacji które to kupują same OFE :przestraszony: To państwo płaci właśnie tym OFE żeby mogły funkcjonować. Nie tak miało być :(

Reszta potem bo musze jechać.
_________________
martin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
czajmen xfire: czajmen
Helped: 2 times
Age: 38
Joined: 16 Sep 2010
Posts: 1534
Piwa: 20/39
Location: Kraków
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-04, 14:10   

No to miałeś chyba pecha - ja w moim życiu spotykałem praktycznie samych nauczycieli, którzy uczyli i próbowali nawet tym opornym wpoić wiedzę. Oczywiście inni to robili z większą a inni z mniejszą determinacją. Najwidoczniej jestem szczęściarzem.
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Martin-Ponti-Bombel-Cheos" (Martin)
Martin, bombel79, cheos, ponti
Shaka[D14] Pakty odtajnione 1 2013-10-11, 21:13
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Barteq Martin" (Martin)
Martin, Barteq
Shaka[D14] Pakty odtajnione 1 2013-10-11, 21:13
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Martin-Maiar" (Martin)
Martin, Maiar
Shaka[D14] Pakty odtajnione 1 2013-10-11, 21:14
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Martin-Itkovian" (Martin)
Martin, itkovian
Shaka[D14] Pakty odtajnione 1 2013-10-11, 21:15
Shaka[D14]
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Sticky: Pakt "Martin-Ponti" (Martin)
Martin, ponti
Shaka[D14] Pakty odtajnione 1 2013-10-11, 21:12
Shaka[D14]

Czas generowania strony : 1.48 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group