www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Lukgin/Maiar
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-26, 20:39   Podsumowanie nacji - Lukgin/Maiar

Lukgin Budika,Ottomanie .Doskonaly budynek hammam czyli akwedukt dajacy szczescie.Dobra poźna jednostka janczarów.Super techy poczatkowe agg/koło pozwalajace szybko isc do koników,a cechy AGG/CHM dajace szybkie promocje i niezrównane rydwany i to własnie wykorzystał Lukgin,poszedł w szybki animal potem w bronze working,tereny naprawde super.Trafił tez krówki i koniki pod stolica .Stolica Lukgina jest moim zdaniem najlepiej połozonym miastem na mapie,,władca od razu wiec zdecydował sie na doskonały szybki rusz.Widac ,że poobserwował Rudiego w D6 :)

Sasiedzi napotkani to rosja ,khmerowie,indianie,majowie.Lukgin wybral najtrudniejszego rywala Khemrow czujac przewage szybkosci techów głownie animala.Khmer postawił na rozwoj jako pierwszy postawil 4 miasto.Szybko wiec Lukgin wjechał w Maiara który dopiero zdążyl podpiąc cokolwiek sensownego a juz nie mial 2 miast.Koniec dwoch następnych był kwestia paru tur.We wszystko wmieszali sie Majowie ktorzy zdobyli jedno miasto i to był bardzo dory ruch z ich strony.Ottomanie wyrośli na lokalną potęgę.Lukgin sporo sie nauczył w D6 i zaskoczyl mnie logiczna grą.Z czasem coraz wiecej turek zaczal robic Maiar z powodu braku odpowiedniego sprzetu przez Lukgina.
Lukgin będe szczery przed zapisaniem sie jednak zaopatrz sie w sensowne łącze.Szkoda wielka ze nie mogłes przez to grac.
Nie wiem już potem na ile jest gry Lukgina a na ile Maiara -stałego zastępcy.Gospodarka utrzymywala takie poł na pol pomiedzy rozwojem a utrzymaniem sporej armii.Przez wiekszosc swojej gry Ottomanie mieli naprawde sporą siłe militarną.To bardzo dobra sytuacja ,gdyż zawsze można taka armie wykorzystać.Były takze zagrania które uważam inaczej bym zagrał,ale nie okazaly sie zagraniami zlymi.Lukgin np szybko wycofał sie z wojny z Larym ,przez to wykrwawił sie Geo i Haram.Zajał jedno całkiem fajne miasto i przygladał sie wydarzeniom.Wyszedl na tym nie najgorzej.Z czasem jednak Ottomanie stanęli zupełnie w miejscu i zupełnie nie wiem czemu stracili koncepcje gry.Zaczeli takze moim zdaniem zbyt powoli zasiedlać tereny przyległe.Przy innych sąsiadach bardziej agresywnych w rozwoju mogli sie ukisic ale sąsiedzi jak Majowie a także Rosja pod wzgledem szybkości stawiania miast w tamtym okresie byli jeszcze wolniejsi.Turcy zajeli dobre miejsca na mapie ,ogolnie gra późniejsza to inwestowanie w powolne zasiedlanie terenu polaczone z rozwijaniem naprawde wypasionej stolicy.Jednak z poczatkowej potegi coraz bardziej Turcy zaczeli dochodzic do środka stawki w punktacji ,widac było checi do gry i wykorzystanie możliwosci ale czuje ze inna koncepcje mial zastępujacy a inna władca na ulropie ,połaczenie obu dawało marny efekt.Poźniej nastąpił plan podboju Kartaginy.Nie mam wgladu do tajnych ale atak odbył sie z pomocą Egiptu.Turcy popełnili powazny bład dzieląc stack i wpadając na armie Kartaginy.Egipt szybko zrezygnowal z tej wojny (tutaj to osobny rozdział :) ) .Tak więc Turcy zostali sami i sami popełniali coraz wiecej błedów a Kartagina i Rosja na społke dokonczyły dzieła. zniszczenia.Wrażenia najlepszego nie zostawiła takze decyzja Lukgina o niedotrzymaniu umowy pokojowej ,Turcy wystawili do wiatru Rosje podpisujac umowe z jej sojszunikiem Kartagina a z nią nie.Decyzja jednak nie była zagraniem dobrym a wręcz bardzo złym,nie wypowiem sie na temat jej moralnego aspektu ale nawet pod wzgledem taktycznym przyspieszyła zgon Turcji.

Turek zagrał bardzo nierówno ,zagrania doskonale przeplatane naprawdę kiepskimi

podsumowanie gry

plusy
- doskonaly poczatek ,wykorzystanie techow i surowców w Państwie do maksimum
- super połozenie stolicy,dobre połozenie miast
- udany szybki rusz i wykluczenie najgroźniejszego rywala to zawsze daje satysfakcie i pokazuje klasę

minusy:
- ŁĄCZE INTERNETOWE!!!!
- brak wykorzystania super początku zarówno gospodarczo jak i politycznie
- za wolna ekspansja terytorialna
- zła gra wojskiem (podziały stacka na mniejsze)
- zachowanie wladcy przy stole pokojowym

Moja ocena
6/10 za gre ale -2 punkty za lącze internetowe

Ostateczna ocena 4/10

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Rihiter 

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-26, 21:31   

Turek nie podzielił stacka, którym atakował Kartaginę. Trzon stacka był cały czas w kupie. Krążył tylko po okolicy rydwanami, myślę że głównie po to aby widzieć co się dzieje. Wybijałem mu te rydwany jak tylko nadarzała się okazja, a to czego zobaczyć nie powinien, nie zobaczył ^^
Uważam, że przy tym ataku zgubiła go raczej ignorancja i pewność siebie, a nie dzielenie stacka.

Późniejszego zagrania, czyli tego świństwa przy zawieraniu pokoju to nawet nie komentuje.

Dyplo Hymn

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-10-26, 21:44   

Zagranie było dozwolone regulaminem (od razu napisze ze prosba o nierozwijanie juz wałkowanego na parenascie stron tematu)

Widziałem już gorsze rzeczy ale akurat po Miśkach sie tego typu zagran nie spodziewałem. :przestraszony: :oczami:

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-26, 22:02   

No było dozwolone było. Lub raczej napiszmy, że regulamin tego nie zabrania. Ale regulamin wielu rzeczy nie zabrania, np mordobicia. Ale racja, nie wałkujmy tego. Dostał za swoje niegodziwiec, a imię jego niech będzie zapomniane.

Dyplo Hymn

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-10-26, 22:33   

Pamiętam że jak kiedyś oglądałem sytuację z góry ( za zgodą Papy Grizliego)
to tą armią co miał to mógł swobodnie zrównać z ziemią połowę Kartaginy (albo nawet całą gdyby dosyłał posiłki), to była największa armia na świecie ówcześnie.

Musiał ten atak jakoś fatalnie przeprowadzić bo przewaga w wojsku była naprawdę duuuuża.
Oddzielił chyba paczkę słoni na północ i puścił prawie same katapki na front, no pod osłoną axów tylko.
I HA pozamiatały

a gdyby szły z katapkami słoniki (które notabene miał na bank) i troszkę lepiej manewrował wojskiem to dziś by tu było podsumowanie Kartaginy :]

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-10-26, 22:38   

Jak piszesz Bodek - za mało słoni. Najgorsze dla niego, że te słonie miał tylko poszły na Rosję a topory prosto pod numidian cavalery

Rihiter 

Posted: 2011-10-26, 23:06   

Były w tym stacku też i słonie. Owszem, część wojska poszło na front Rosyjski, w tym i część słoni które posiadał. Na tym jednak polega dyplo. Siła nie tkwi tylko w ślepym orężu, ale również i w polityce. Tym jakich sprzymierzeńców umiemy sobie pozyskać, czym pozyskać, jak pozyskać oraz jak silne więzi łączą Ciebie i Twoich sprzymierzeńców. Koniec końców piszemy teraz jednak w podsumowaniu nacji tureckiej, a sprzymierzeńcy Kartaginy siedzą wygodnie w tureckiej stolicy.

Dyplo Hymn

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-10-27, 05:17   

Siedzi sobie wygodnie i płodzi potomstwo ;)

O ataku na Kartaginę za dużo nie napiszę, bo nie znam dokładnych szczegółów, ale w mieście koło Rosji trzymał kilka słoni wsparte pojedynczymi innymi jednostkami. Po akcji z pokojem, już za czasów Cholernika - w mieście zostały dosłane tylko słonie - no ewentualnie jeszcze jakiś axe albo spear - ostatecznie było chyba z 12 czy 15 słoni plus 2 speary i 1 axe. Więc ja dzięki dużej ilości spearów mogłem mu wybić wszystko. Przy ataku na stolicę, kiedy mój i Kartaginy stok były jeszcze osobno - nie zaatakował - atakiem mógł wybić albo bardzo osłabić jeden ze stoków, a turę przed tym jak się połączyliśmy Cholernik opuścił turę - później stolica musiała paść, bo broniły ją w większości katapulty i trochę innych jednostek, a nasza połączona armia była duża.

Po za tym planem zaatakowania kogoś zdradził się, bo zamiast się ekonomicznie rozwijać, to było wycinanie wojska i tylko wojska - przy okazji pominięte zostały baraki i stadninie - jednostki były w większości bez żadnych promocji. Na wykresach było widać, jak GNP spadał i spadał i spadał, a wojsko rosło i rosło i rosło...
Last edited by czajmen on 2011-10-27, 07:07; edited 1 time in total  

lukgin

xfire: lukgin1
Postawił 1 piw(a)
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-10-27, 19:12   

Moja gra w tym Dyplo skończyła się niestety po wojnie z Larrym. Później większość decyzji podejmował już Maiar. Niestety w trakcie gry spotkały mnie dwie przeprowadzki i długi okres bez neta, a potem z bardzo wolnym netem. Szczęśliwie ten trudny czas już się skończył i nowy net śmiga jak należy ;) . Z tego co pamiętam to największym błędem Maiara był zły podział wojska oraz brak baraków i stajni w miastach, przez co największa armia świata tamtego okresu była złożona z jednostek bez promocji.

Ja popełniłem duży błąd na końcu. Po stracie wojska trzeba było podpisać pokój z Kartaginą. Niestety warunki zaproponowane przez Rihtera były ciężkie do przyjęcia. Ciekawy jestem czy oddałbyś mi miasto, które chciałeś jako zabezpieczenie.
Last edited by lukgin on 2011-10-27, 20:53; edited 1 time in total  

Rihiter 

Posted: 2011-10-27, 20:05   

Tego ani Ty, ani nikt inny się nie dowie.
Warunki, które proponowałem były ciężkie, bo i Twoja sytuacja lekka nie była.

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum