www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Hechtera (Chiny) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-05, 16:38   Podsumowanie nacji Hechtera (Chiny) przez Admina

No to już leci sama góra. :)
Miejsce 6 w Dyplo6 czyli Hechter i jego Chiny !!!!!!

Szczerze mówiąc to to miejsce 6 w pełni i dokładnie oddaje to co pokazałeś w tym Dyplo.
Na niższą lokatę nie zasłużyłeś bo byli słabsi od Ciebie ale na wyższą również.
Dokładnie szósteczka.

Hechter był graczem bardzo solidnym, naprawdę grał mądrze , rozważnie, nie podejmował nigdzie zbędnego ryzyka ani nawet raz nie utracił większej grupy wojska po jakimś beznadziejnym własnym błędzie. (Jak na przykład całe zwycięskie trio Cheos, Lary, Ldeska którzy wojska wtapiali po wielokroć) :D
Chiny grały wręcz przesadnie ostrożnie wręcz kunktatorsko.
A niestety w Dyplo aby coś ugrać trzeba czasem ryzykować

Miałeś Hechter jedną rzecz któej inni nie mieli:
NIESAMOWITY TEREN STARTOWY :zdziwko: :szok:
No tak Ci wylosowało, miałeś szczęscie z terenami (tak jak Cent) ale tym bardziej taki dar od losu należało wykorzystać. Do tego miałeś super przywódcę - Cre, Fin i dobrą nację Chiny.

Z takim zestawem gra się o zwycięstwo a nie zaledwie o przeżycie

Start spokojny i ostrożny, zero ataku na wroga zero ataku ze strony wroga, spokojnie zasiedlałeś to co bóg random dał. I tu już pierwszy błąd, skoro nie miałeś żadnej wojny to mogłeś się spokojnie pokusić o wyścig do jakiegoś cudaka. Mogłeś np biec po Piramidy, Wyrocznie albo Wielką Latarnię.
Nie zgarnąłeś nawet żadnej reli a też mogłeś. Inni zgarniali i cudaki i rele i jeszcze osrtro walczyli (Rudi, Cule) a ty z takim terenem i ... nic.
Nawet nie podjąłeś próby.
Teren też nie do końca wykorzystałeś dokładnie. Ja bym tam zmieścił jeszcze lekko z 4 miasta a nawet z 6 (gdybyś troszkę inaczej dwa upchnął.
Tutaj screen z terenów CHIN
podziwiajcie i zazdroście :D Chiny pólnocne

Dostawiłbym tu na pewno te dwa miasta na czerwonych kółkach.

Na dole na pewno wcisnąłbym też miasto gdzieś w centrum bo się 6 pól nad rzecznych marnuje i oczywiście na wyspie miejsce to aż skomle o skolonizowanie. Cheos dopiero założył tam miasto jak już Cię obił od południa.

Ale ogólnie ELDORADO - nieprawdaż ?!

Tak czy inaczej teren zasiedliłeś a w techach spokojnie jechałeś jak według książki
Bronz, konie, potery, -> matma, konstrukcja, monarchia -> biurko, machinery

bez żadnego ryzyka, bez żadnych udziwnień czy odbić
Bezpiecznie. Armie zawszę miałeś i sąsiedzi nawet nie mieli co próbować się wbijać, zresztą nawet nikt nie podjął próby.
(Choć Rudi plany miał :rotfl: ale liczył że będzie szybki spacerek jak u Larego grupka keshy i chwila moment, nawet je zaczął przerzucać po podboju Waszyngtona pod granicę) ale tu wypatrzył i słonie i katapki i szybko chokonu i macki także chęć podboju mu przeszła :D i jednak trzymał się sojuszu całą grę.

Czyli byłeś bezpieczny bo miałeś się czym bronić. BARDZO DOBRZE
Ale z takim terenem to nie można się tylko bronić trzeba też coś ugrać

I miałeś ku temu dwie porządne okazje, obie przepuściłeś (może z własnej wygody może z braku pewności że się uda)

Pierwsza to gdy na Persję ruszył Cent.
Wtedy miałeś okazję zaistnieć na arenie międzynarodowej. Ruszyłeś na Persję z góry - bardzo mądrze.
zająłeś jedno miasto i .......... zatrzymałeś się .... czekałeś co tam Cencik zwojuje ...
BŁĄD
trzeba było nawet za cenę pewnych strat własnych ale się przebić przez tą stolice Persji razem z Centem inajwyżej się później jakoś dogadać na rekompensate.
Miałbyś i sojusznika i nowe ziemie.
A takto to 1 zajęte miasto było ciśnięte kulturą ze stolicy persji masakrycznie i nawet cieżko je było utrzymać cały czas. Potem na Centa ruszył Leszek z Cheosem i też .... stałeś i czekałeś co się wydarzy ...

A Leszek sie wtedy bał, oj bał, bo tych chińczyków to było troszkę i naprawdę gdybyś to rzucił do stolicy Centa na obronę z tym co on sam zebrał ( i z tą garstką co dosłał Zulus) to byście WYGRALI.
Ale ty wolałeś mieć ciastko i siedzieć z boku i patrzeć jak się Cent z Leszkiem leją.
Trzeba było sobie obrać strategicznie stronę albo z Lesiem albo z Centem. I się udzielić bo miałeś czym.

Minęło
grąłeś swoje , spokojny rozwój , macki chokonu i nadszedł drugi moment przełomowy.
Nawte bym powiedział ważniejszy dla Chin
Musiałeś się opowiedzieć po stronie koalicji albo Rudej.
Wybrałeś sojusz z Rudim (bardzo fajnie bo choć jakas przeciwwaga a nie wszyscy na jedego.)

Ale qrcze jak już masz ten sojusz to musisz troszkę w nim grać.
Okazja się pojawiła sama i była wręcz wymarzona dla Ciebie sytuacja strategiczna na mapie.
Leszek wraz z Tobą dobiliście Persje, zgarnąłeś stolicę- super ruch :padam:
Zgromadziłeś tam masę woja a było to okres gdy Chińskie Chokonu niczego się nie boją.
Słonie są osłabione do 7 a macki wogóle nie mają szans z chokonu.
Miałeś ich tam naprawdę niezłe zgrupwanko i trzeba było się zgadać z sojusznikiem Budicą i zorganizować atak z dwóch kierunków. Zrobilibyście z Inka tarte placki. :hyhy:
Tury 120-140 to był ten okres gdy się wszystko rozstrzygało

Cheos był zajęty bo walczył z Lukinem i jeszcze miał na głowie Cule - więc nie mógł interweniować.
Leszek wtopił caaaaaaaałą armię u Zulusa (bo Rudi się wciął) i w zasadzie TY - HECHTER mogłeś być rozdającym karty w okolicy
Tu masz screen z sytuacji

Mogliście wtedy , razem z Rudim , zamknąć i otoczyć kawał terenów po dawnym Cencie.
Leszek albo by wtedy uciekł albo by tu zginął.
To było włąśnie gdy wszystko wtopił u Zulusa i stracił święte miasto.
Naprawdę jeśli uważałeś że Rudi jest Twoim sojusznikiem to trzeba było wtedy współdziałać w sojuszu .. a Ty się przyglądałeś z boku i czekałeś co się wydarzy...

To był moim zdaniem ten moment w którym Chiny mogły stać się mocarstwem gdyby ostro docięły wojsko i ruszyły.
Mogłeś też nie dogadywać się z Rudim tylko z koalicją i przepuścić ich wojsko przez swoje tereny, albo wręcz iść z nimi i się władować w puste podbrzusze Rudiego.
Mogłeś podjąć dowolną dezyzję byle coś grać.
Miałes potencjał i warunki sprzyjające... przespałeś.

Potem już było tylko pod górkę. :orany:
Koalicja z uporem maniaka atakowała Chiny (żeby zaszkodzić Rudiemu :rotfl2: )
Ty nawet nie chcąc się mieszać w wojną ale swojego terenu musiałeś jakoś bronić.
Wbijali się po kilka razy.
Bardzo dobrze nigdy głupio bitwy nie przyjąłeś
kilka miast straciłeś :(
mnóóóóóóóstwo wojska w kontrze z Rudim natłukliście :)
ale byłeś już tylko lokalnym kraikiem, na łasce i niełasce silniejszego sojusznika

za tamten etap gry to już nie ma Cię co oceniać bo zupełnie nie ma co

wchodziłeś i klikałeś EoT.
Czas trwania tury 4 minuty z czego 2 sciągnie sava :(
W końcu przypłynęły niszczyciele, porty zagłodziły, marines zdesantowali i popalili....
Na przewagę w techu tak dużą to już nie było rady

Podsumowując
Solidna gra, taka bym powiedział rzemieślnicza.
Żadnych większych błędów ale i żadnego "błysku geniuszu"
Zasłużone 6 miejsce

ale z takiej świetnej pozycji startowej powinineneś grać o zwycięstwo :/
Postaw piwo autorowi tego posta

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-05, 17:33   

Od siebie dodam, że też czekałem aż gdzieś się wybierzesz na wojnę pod koniec mojego panowania Koreą. Miałem już na pn przygotowane rycki i 6 galerek i planowałem wpaść do Chin jak odsłonią się, a że miałem 2 czy 3 commando rycki to byłoby czym pomanewrować :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-11-05, 23:08   

Bodek ataki na Chiny i w koncu zniszczeie Chin, maiło dwa cele. Po pierwsze taki mały Bonus dla Pontiego, p odrugie aby Rudiego jescze wciagnac w obrone Chin i rozciągnac front maksymalnie

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-06, 00:05   

No i nie ma co ukrywać że atak na Rudą był w pewnym momencie niewykonalny bo miała za dużo wojska a Chiny jako strasznie lojalny wspólnik doktora Zło (czyli Rudej Małpy) była łatwiejszym celem. Pokonanie Hechtera (gdyby się wtedy udało) spowodowałoby znaczne rozciągnięcie linii frontu - Ruda musiałaby bronić się i od strony byłych Chin i od mojej strony.
Ja myślę że polityka Chin w te grze niestety była uwarunkowana nie tyle strategicznymi możliwościami (tym co pisałeś Bodek co mógłby ugrać) co opinią władcy Chin o innych władcach. Krótko mówiąc: Chiny nigdy (za Chiny ;) ) nie weszłyby w koalicję z Inkami bo to ja Inkami dowodziłem. Próbowałem kilka razy bo ja też uważałem że taki układ by się nam obu opłacił ale za każdym razem nic z tego nie wychodziło i mam wrażenie że chodziło o jakieś poza-civkowe powody. Zresztą jak odtajnione zostaną pakty tajne to będzie widać jak Hechu do mnie tam pisał - niestety nic przyjemnego to nie było.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 173/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-11-06, 01:12   

No to i ja coś dodam bo w końcu to najwierniejszy i największy przyjaciel Boudicy ale zanim to napiszę muszę wyjaśnić jeden ważny aspekt. Boudica to nie Rudi2. To cyniczna, bezwzględna suka, żądna władzy nad całym światem, wyrachowana, drapieżna i zdolna do największych podłości dla osiągnięcia celu. Zupełne zaprzeczenie do nieodpowiedzialnego fircyka Julka (z Dyplo Hoiliday).

Chiny dla Boudicy od początku do okresu obecnych 1/2 gry były terenem do dalszego rozwoju i dominacji nad światem. Były wyznaczone do podboju zaraz po Waszyngtonie jednak z powodu bardzo solidnej chińskiej armii bezwzględna Boudica plan ten przesunęła w czasie. Trafił się zaraz po tym Inek a po nim Zulus ale nadal pazernie patrzyła na tereny chińskie. Nie ufała mu choć oboje zapewniali się o przyjaźni. Jednak po okresie wielkich bitew nacierających połączonych wojsk Japonii i Korei a natychmiast po tym połączonych wojsk Inkaskich i Sumeryjski na przeciwległej granicy Boudica uświadomiła sobie, że chińczyk w każdym z tych momentów mógł praktycznie wejść w niebronione najważniejsze miasta mongolskie ale tego nie uczynił. Od tej pory Chiny stały się dla Boudicy państwem "specjalnej troski". Bezwzględnej suce wstyd się zrobiło samej przed sobą, że planowała wcześniej zgładzić tak wiernego przyjaciela jakim się okazał w momencie próby. Nieważne jak dowodził swoją armią i czy można było dostać od niego konkretne wsparcie nawet w obronie samych jego Chin. To był władca który mógł Boudicy wbić wcześniej najbardziej "zatruty" sztylet ale tego nie zrobił.
Gdy przyszedł trudny dla niego czas Boudica bez wahania oddała w jego obronie Wielkiego Artystę ale i (o czym nawet nie wspominała bo uznano by to za kompletną nieodpowiedzialność) Wielkiego Kupca by w obronie Chin za pieniądze przezbroić swoje wojsko idące z odsieczą. Niestety to nie wystarczyło a jednocześnie pogrążyło Mongolię w jeszcze większym kryzysie. Mimo to Boudica nie żałuje bo warto jest dla tak wiernego przyjaciela też polec co nastąpi niebawem. Na pohybel agresorom.

ps. Chińczyk nawet pewnie nie zdaje sobie sprawy, że mimowolnie zmienił Boudicę w scenariuszu jaki był jej napisany :padam:

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-06, 01:18   

Rudi2 wrote:
Zupełne zaprzeczenie do nieodpowiedzialnego fircyka Julka (z Dyplo Hoiliday).

Się czepiam ale nawet ja gracz który za dużo nie miał styczności z Tobą w DH od razu wiem, że grałeś Aleksandrem :P

Rudi2

generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-11-06, 01:20   

jarek1333 wrote:
Rudi2 wrote:
Zupełne zaprzeczenie do nieodpowiedzialnego fircyka Julka (z Dyplo Hoiliday).

Się czepiam ale nawet ja gracz który za dużo nie miał styczności z Tobą w DH od razu wiem, że grałeś Aleksandrem :P

Pomyliły mi się imiona. To był Olek oczywiście. :rotfl:

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-06, 04:06   

Masakra teren stratowy.3 kalendarze ,slonie do happy.pelno zarcia i super urozmaicone.Miasta zdrowe i produkcyjne,echh taki teren to marzenie kazdego Civkomaniaka.Ja podbilem sąsiadów kraj wieeeelki a połowy z tych surowców nei mialem,miedzy innymi słoni i tutaj sie nalezy dobre pranie po dupie dla Admina.Słoni nie zbalansowac... :zdegustowany:

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-11-06, 19:41   

Dzięki Bodek za trafne podsumowanie. Kilka słów ode mnie, Po pierwsze, chociaż grałem dyplo chyba z 4 raz, to po raz pierwszy wyszedłem poza etap axów :)

A cała moja gra przedstawia moją koncepcję rozwoju cywilizacja, czyli mało wojen, tylko spokojny rozwój. I tak w pierwszym etapie, gdy założyłem trzevie miasto z dostępnego seta, odkryłem Fausta i Centa i tu miałem zagwozdkę, czy szybko dogadać się z Centem i zjechać we dóch Fausta, czy dostawić kilka miast, na które jeszcze miałem dużo miejsca. Wybrałem pierwszą możliwość, ale na froncie była mocna stagnacja (dobra gra Fausta), przez co zapóźniłem się w rozwoju. Cudów żadnych nie chciałem, leciałem w techach do Teologii, by zbudować Pałac, ale Cent wypalił ją z proroka i cóż, wskutek Jego marnej gry :P został zjechany. A ja skręciłem po konstrucję i przez to ominęła mnie nawet GL. Ogólnie motałem się z techami.

Po wykończeniu Centa, zawarłem doraźny sojusz z Leszkiem, by dobić Fasuta. Po Fauście już byłem w ścisłym sojuszu z Rudim (mimo propozycji zmiany przez wielu graczy) i jako, że On był tym większym, On decydował o naszych planach. Dlatego moje wojo stało, tak jak stało, bardziej niż wychodzić z inicjatywą, polegałem na radach Rudiego, jako bardziej doświadczonego gracza, oraz rozdającego w dyplo. Plany były dokładnie takie, jak piszesz Bodek
Bodek wrote:
Mogliście wtedy , razem z Rudim , zamknąć i otoczyć kawał terenów po dawnym Cencie.
Leszek albo by wtedy uciekł albo by tu zginął.
To było włąśnie gdy wszystko wtopił u Zulusa i stracił święte miasto.
Naprawdę jeśli uważałeś że Rudi jest Twoim sojusznikiem to trzeba było wtedy współdziałać w sojuszu .. a Ty się przyglądałeś z boku i czekałeś co się wydarzy...

A później, to tak jak napisałeś, coraz bardziej pod górkę, głupio stracona stolica i marginalizacja aż do smutnego końca.

Sam nie jestem zadowolony z mojej gry, ale fajnie, że doszedłem tak daleko.

Teraz, co do sojuszu z Rudim: Ogólnie bardzo słabo Go znałem przed dyplo, dlatego postanowiłem zaeksperymentować i sprawdzić Jego "słowność". I stopniowo, wskutek naszych rozmów coraz bardziej mu ufałem i caoraz bardziej wiązałem swoje losy z Jego losami (pokus było sporo :) )

LDeska wrote:
Ja myślę że polityka Chin w te grze niestety była uwarunkowana nie tyle strategicznymi możliwościami (tym co pisałeś Bodek co mógłby ugrać) co opinią władcy Chin o innych władcach. Krótko mówiąc: Chiny nigdy (za Chiny ) nie weszłyby w koalicję z Inkami bo to ja Inkami dowodziłem. Próbowałem kilka razy bo ja też uważałem że taki układ by się nam obu opłacił ale za każdym razem nic z tego nie wychodziło i mam wrażenie że chodziło o jakieś poza-civkowe powody. Zresztą jak odtajnione zostaną pakty tajne to będzie widać jak Hechu do mnie tam pisał - niestety nic przyjemnego to nie było.

Ja Leszek, w przeciwieństwie do Ciebie, nie zaczynam dyplo jako nowym rozdaniem. I pamiętając chociażby Twoją akcję z Darkiem, zawsze miałem BARDZO ograniczone zaufanie do Twojego postępowania. Zresztą, razem zjechaliśmy Twojego sojusznika, Fausta, to wystarczająca opinia dla mnie. Wolałem Rudiego, spokojną chociaż jedną granicę.

Rudi2 wrote:
Chiny dla Boudicy od początku do okresu obecnych 1/2 gry były terenem do dalszego rozwoju i dominacji nad światem. Były wyznaczone do podboju zaraz po Waszyngtonie jednak z powodu bardzo solidnej chińskiej armii bezwzględna Boudica plan ten przesunęła w czasie. Trafił się zaraz po tym Inek a po nim Zulus ale nadal pazernie patrzyła na tereny chińskie. Nie ufała mu choć oboje zapewniali się o przyjaźni. Jednak po okresie wielkich bitew nacierających połączonych wojsk Japonii i Korei a natychmiast po tym połączonych wojsk Inkaskich i Sumeryjski na przeciwległej granicy Boudica uświadomiła sobie, że chińczyk w każdym z tych momentów mógł praktycznie wejść w niebronione najważniejsze miasta mongolskie ale tego nie uczynił. Od tej pory Chiny stały się dla Boudicy państwem "specjalnej troski". Bezwzględnej suce wstyd się zrobiło samej przed sobą, że planowała wcześniej zgładzić tak wiernego przyjaciela jakim się okazał w momencie próby. Nieważne jak dowodził swoją armią i czy można było dostać od niego konkretne wsparcie nawet w obronie samych jego Chin. To był władca który mógł Boudicy wbić wcześniej najbardziej "zatruty" sztylet ale tego nie zrobił.

Właśnie o to mi chodzi. Na początku naszej współpracy z Rudim, też niejednokrotnie myślałem o nożyku (do czego namawiali mnie wszyscy grające i już niegrający) Nie znaliśmy się wogóle na początku, ale z czasem, widząc, jak solidnym może być partnerem, całkowicie związałem losy Chin z losami Mongolii. Warto było.

Dzięki wielkie za grę :padam:

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-06, 21:29   

Również dzięki za grę. Oj ciężko się było Ciebie pozbyć szkoda, że nie spróbowałeś sił z sojuszem.

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-06, 23:06   

Hechter - zajrzyj do paktów jawnych w Dyplo5 i pokaż mi gdzie było to zawarcie sojuszu z Darkiem. Złamałem wtedy tylko pakt tajny co chyba nie jest w Dyplo niczym szczególnym. W tym Dyplo nie złamałem żadnego paktu jawnego (można się kłócić czy szpiegowanie pasywne Rudej z mojej strony było złamaniem paktu o nieagresji czy nie - ja nie uważałem tego za złamanie). Grałem od początku do końca (po raz pierwszy nie jako warzywko! :) ) i niestety miałem świadomość że z tej strony nic nie ugram - tylko wojna może być. Trochę mi to odbierało możliwości gry i samej przyjemności z gry z racji "tekstów" kierowanych do mnie w paktach tajnych. Mimo to dzięki za grę.

Rudi2

Posted: 2011-11-06, 23:25   

Podpisałeś się w pakcie jawnym o "nieszpiegowaniu" a następnego dnia wpakowałeś w Mongolię cały dostępny arsenał pkt. szpiegowskich i tak przez kilkanaście tur.
Dla mnie jesteś łamipaktem więc nie dziwię się ostrożności innych przywódców w stosunku do ciebie. Coś jest na rzeczy jednak gdy nie szanujesz własnego słowa.

LDeska

Posted: 2011-11-09, 22:03   

Jasne jasne, zobaczmy co było napisane w pakcie:

"5. Strony paktu zobowiązują się do nie szpiegowania terenu jednostkami i innymi środkami przez naród dostępnymi."

czyli nie można było szpiegować terenu ani jednostkami ani innymi środkami i tego nie robiłem. Nie było nic o szpiegowaniu pasywnym.

No ale to Ruda mi zarzuca łamanie tajnych paktów a co sama robiła całą grę? Że chociażby wspomnę próby zawarcia pokoju żeby ocalić moje Święte Miasto.... zakłamana do szpiku kości Ruda Małpa powinna zamilknąć i nie pouczać innych :luka:

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2011-11-09, 22:05   

Quote:
i innymi środkami przez naród dostępnymi.

Prosze, szpiegowanie pasywne było uwzględnione co tutaj jak widać jest raczej jasne.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-10, 08:00   

Dokładnie, Maiar ma racje :) Misiowi prawnicy sa jednymi z lepszych interpretatorów prawnych zapisów i Regulaminu.Przekonalem sie o tym przez poł roku :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum