www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wspominki Dyplo 6
Author Message
cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-14, 22:03   Wspominki Dyplo 6

Wg sugestii zakładam.

Rudi2 wrote:
Taaa, ale Cheos ma półroczną delegację na Karaiby a z braku laku to i Cent do sojuszu z Leszkiem gdy chętnych nie ma. Leszka też za kilka tur nie ma.
(...)

Ja Centowi bym nacji nie przekazał jak Bodek wspomniał chyba, żeby celowo wykończył Inkę :)
Sam Sumerię dostałem jako sąsiad Cule. A wcześniej Cule bezwzględnie mnie unicestwił jak zastępowałem Martina.
I tak przestawiłem się na grę "dla dobra Sumerii" a nie "na pohybel Korei".
Jak dla mnie Rudi nie wygrał z dwóch powodów:
1) Przecenił własne siły (samodzielne) przeciw reszcie świata przez co dyplomacja była mizerna.
2) Nie wierzył, że koalicja tak mocno i długo będzie się wspierać.
3) Błędy*

* Błędy każdy z nas na szczęście popełniał, a niektóre to aż żałosne (tu mówię o sobie).

Barteq 

xfire: barteq9
Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy  III miejsce w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  I miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane 
Posted: 2011-11-14, 22:27   

Jam tam jestem ciekaw tej dyskusji Bodka z Rudim przed wakacjami (pamiętam, że do tego momentu Bodek uważał, że Rudi ma wygraną grę) - chodziło o jakąś ważną strategicnie decyzję i obaj mieli odmienne wizje. Czy moglibyście rozwinąć ten wątek?
Postaw piwo autorowi tego posta

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/21
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-11-14, 22:31   

Pewnie chodziło o atak na mnie zamiast na Japonie :D . Ale moim zdaniem Bodek się myli , gdyż Rudi nie miał przeciwko mnie przewagi technologicznej . W dodau prowadził juz wojne z inką i sumeria wiec nei mógł rzucic wszystkiego na mój front.

Moim zdnaiem Rudi przegrął bo w pewnym momencie odpuścił budowaie floty i tu był pies pogrzebany .

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-14, 22:34   

Z tego co obserwowałem taktyka Rudiego polegała na: farmy, kopalnie, reprezentacja.
Pewnie stąd teraz optowanie za rozwojem kopalni w D7 :P
Prawie żadnych chatek, szybki rozwój na początku (z Piramidami) ale później gospodarczo chatkowcy nadganiali.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-14, 23:04   

Ja potwierdzam zdanie Cheosa, Rudi przegrał bo za bardzo na dystans trzymał ludzi w paktach. Ja chciałem z nim zawrzeć pakt na 50 tur i iść na chłopaków na północy, wtedy on spokojnie kończyłby sobie Inke albo wziął się za Japnię i koniec końców wygrał. Ale Rudi nie chciał ze mną zawierzać dłuższych paktów (pewnie wolał być takim straszakiem żebym się za bardzo nie rozwijął w drugą stronę) i nie wygrała ani Mongolia ani Korea :)

cheos 

Posted: 2011-11-14, 23:19   

Ja też próbowałem paktować, miałem dobrą sytuację na atak na Koreę. Mogłem łatwo przerzucać wojska północ-południe i coś chapnąć.
A Rudi tylko mi pisał, że się ukiszę sam w tym swoim małym kraju. No ale na samotną wojaczkę to mi nie było na rękę a tym bardziej, że wtedy Rudi zamiast pomóc z Koreą pewnie by ponownie na Inkę ruszył.

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2011-11-14, 23:21   

Jest możliwość by Bodek zuploadował save z różnych okresów (50 tura, 100 tura etc.) wraz z udostępnieniem all haseł by sobie popatrzeć? : >
Last edited by Maiar on 2011-11-14, 23:21; edited 1 time in total  

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-11-14, 23:30   

Napisze takie małe podsumowanie z pkt widzenia Korei. Za literówki z góry przepraszam ;)

1. KOREA

Obejmując Koree postanowiłem ze wchodze do gry z "Card Blanche" i chyba mi sie to udało. Poprzedni władca odpalił drugi złoty wiek turę przed oddaniem nacji co z perspektywy czasu uważam za bład , ale to tak na marginesie.
Założyłem, Rozwój gospodarczy i unikanie konfliktu jak najdłuzej przeciwko Mongolii lub sumerii/ince. Plan polegał na tym aby być jak nadłużej neutralny przy czym po pierwsze stawarzac pozory dla kolaicjantów ze jestem w 100% z nimi i aby Mongolia tez tak myślała :D . Zeby nei mogłą wysąłc całego wojska przeciwko koalicjattom bo wtedy rozprawiłą y sie z nimi raz dwa.

A. Słynna porażka pod Hermenegildą.
Niestety Kolaicjanic tak bardzo uwierzyli, ze jestem z nimi ze poziom ciśniecia aby atakować doszedł do takiego poziomu ze nei maiłęm wyjścia. Czuęlm przez skóre ze to nei jest dobry pomyśł. ze jeszcze za wcześnie. Ale nie z Japoia mieliśmy tego naprawde duzo, ale okazał osie ze 2 x za mało :D

Po porażsce przyrzekłęm sobei ze jzu nei bede ulegałzadnym naciskom .

Szybki rozówj gospodarczy, dojscie do MArinsów i samolotów.

B. Ataki lotnicze.

Pierwszy miałęm samoloty i zacząłem bombardowaie. Chatki farmy itd. Zniszczyłem chyba ze 20 pól z chatkami co mozna przeliczyc na jakies 120 golda na ture + 100% za budynki. Zmusiłem tez Ruda aby robiłą samolloty i zaczeły sie regularne walki w powietrzu czego skutkiem był ogromne straty samolotó po ubu stronach.

C. Marinsi.

Doszedłem do MArinsów i zacząłem ich kupowac na mase. 0 na nauke tylko kasa i kupoewnia. Wystrugałem tego naprawde duzo i zniszczyłem wszyskti porty rudej (łacznie 8) od mojej strony , po za Hermenegilda silnei bronioną.

D. W końcu Sumeria osiagnełą poziom wystarczajacy aby robic wojsko i wspólnei osiągneliśmy tak wielka arie ze w koncu padłą hermenegilda i zniszczylismy reszte wojska.

PODSUMOWANIE:

Popełnięłm sporo błedów taktycznych, ale uważam je za mało istotne, poza oczywiście nieprzygotowanym atakiem na Hermenegilde. Popełniełm tez spory bład inwestujac w marnsó zamaist w fabtyki i elektrownie węglowe. SPoro mnei to kosztowało i wszyscy mnei dogonili a nawet przegonili technologicznie (wszyscy tzn Sumeria i Mongolia) Popełniłęm 1 ogromny bład któy doprowadziłdo tego ze ie wygrałem, ale go nie opisze. zachowam go dla siebie :D

2. Sumeria

Wogóle nei wiedzialme nic o Sumerii orcz tego ze jest do mnei zacofana. W/G Cule maiłto być nasz pierwszy cela ataku wspólnei z hinami i Aztekiem, ale zdecydowałem inaczej.
MaiłSumer sporo sczęscia bo urodziłmu sie inżyneir ( ami proroc) w momencie dojscia do Korporacji weglowej. i on ja zgarnął :(
Sumer zupełeni olewał moje prośby o robienie atrmii. Był taki moment ze ja jedyny musiałęm sciagac sie w armii z Mongolią (w 10 tur 1,5 mln wojska) a on sie kurna rozwijał . Ile ja sie na prosiłem . Wkoncu jak sie roziwnął to zaczął wojsko robic na mase. :D

Gratuluje wygranej.

3. Mongolia.

O Mongoli ijuz sporo pisąłem . Napsize tylko ze Rudi popełnił jeden ogromny bład co spowodowało zniszczenie Mongolii. Hermenegilda. To było cholernei ważne miasto, ale nie trzeba było bronic go jak częstochowy tylko wykorzystac do znisczenia naszej floty i armii desantowej. W rakcie orony Hwermenegildy Mongolia straciął ponad 100 jednostek a ja i suneria 1/3 tego . A trzeba było zostawic ze 30 jednostek i dac nam zdobyć. Wycofac flote na odległosc przepłyniecia przez hermenegilde, na robic samolotó i załadowac armiie na transportowce i czekac. Gdybysmy zdobyl i przepłyneli to wtedy Rudi powinein nasza flote skasowac a marnsó zatopić i odzyskac hermenegildae a wtedy nasze maista stały by otworem. zamiast tego Rudi fak popłynałi ziszcył nam 4 duze miasta ale straciłcała flote i reszte wojska.

i to byłpoczątek końca Mongolii

4. Inka. O ince nic nei moge napsiac , oprcz tego ze sie nie przykąłdałi trzeba było go bronic :D

5. Japonia poniosła klęske razem ze mna pod Hermenegilda i przyjełą na klate kontre Mongolii . :padam: za przetrwanei do samego konca i 4 miejsce. To jest ogromny sukces Japonii

i tyle, jak sobei cos prypomne to napisze

cheos 

Posted: 2011-11-14, 23:35   

Quote:
Napisze takie małe podsumowanie z pkt widzenia Korei. Za literówki z góry przepraszam ;)

Ja już się mocno przyzwyczaiłem ;)

cheos 

Posted: 2011-11-14, 23:44   

Lary33 wrote:
Sumer zupełeni olewał moje prośby o robienie atrmii. Był taki moment ze ja jedyny musiałęm sciagac sie w armii z Mongolią (w 10 tur 1,5 mln wojska) a on sie kurna rozwijał . Ile ja sie na prosiłem . W końcu jak się roziwnął to zaczął wojsko robic na mase. :D

No ja myślałem, że tak się umówiliśmy :D
Ty powstrzymywałeś Mongolię aż ja postawiłem fabryki, elektrownie i rozprowadziłem węglową.
dostałem takiego kopa produkcyjnego (otrzymując jeszcze surowce od koalicjantów0, że największą potęgę (Mongolię) sporo w produkcji przeskoczyłem.
I tak już zostało do końca.

cheos 

Posted: 2011-11-14, 23:48   

Siła korpa węglowego:

Dodam, że mam mniej miast od Korei i nie we wszystkich korporacja węglowa.
Zrzut z dzisiejszej tury.
1000 młotków więcej niż Korea (prawie dwa razy tyle).

A to 50 tur wcześniej.

Last edited by cheos on 2011-11-14, 23:53; edited 1 time in total  

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/9
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-14, 23:57   

Lary33 wrote:
Poprzedni władca odpalił drugi złoty wiek turę przed oddaniem nacji co z perspektywy czasu uważam za bład , ale to tak na marginesie.

No ale dodaj też na marginesie, ze to była Twoja decyzja. Ja tylko kliknąłem, Ty sam napisałeś mi żebym to zrobił.

I faktycznie to był błąd jeśli zamierzałeś się rozwijać i stać z boku. Moim planem było puścić GA żeby się napakować kasą (jak oddawałem nację to dodawało się prawie 900 golda na turę, co było na tamte czasy ekstra liczbą). Byłem pierwszy w techach i miałem gromadę rycków, chcialem doskoczyć do kawalerii, przezbroić ją i zanim Cheos by doszedł do czegoś podobnego zrobiłbym mu wielkie bum. Tudzież Inkowi (plan pierwotny zakładał Inkę, jeśli Cheos by się nie wtrącał). No ale stania z boku nie brałem pod uwagę.

Wykrwawianie się na samolotach i marinesach podczas gdy Cheos się spokojnie rozwijał to już w ogóle był błąd, dlatego ja nie chciałem wchodzić w koalicję, bo przewidywałem że i tak nie da mi zwycięstwa, a mogłem spokojnie być sobie drugi (i Dyplo trwałoby 3 miechy krócej ;P ).

Tak czy siak dzięki :padam: za poprowadzenie Korei i gratuluję drugiego miejsca w D6 :)

cheos 

Posted: 2011-11-15, 00:04   

cule wrote:
Wykrwawianie się na samolotach i marinesach podczas gdy Cheos się spokojnie rozwijał to już w ogóle był błąd, dlatego ja nie chciałem wchodzić w koalicję

Tego nie wiemy na 100%, ja miałem na północy i południu Koreę, Inkę na wschodzie i Japonię przez ocean na zachodzie.
Zawsze mogłem Koreę na dwa/trzy fronty z Rudą i Inką zaatakować.
Tylko bałem się zbyt potężnej Mongolii a później już jakoś nie brałem nawet żadnej zdrady pod uwagę co nie znaczy, że nie obserwowałem czy aby Korea w 100% uczciwa nie jest.

Lary33 

Posted: 2011-11-15, 00:05   

Cule nei byłes pierwszy techach. Mongolia była pierwsza. ja byłem z tyłu jakeis 3 techy .

cheos 

Posted: 2011-11-15, 00:08   

Ogólnie Cule bez koalicji Rudi by wygrał i też Korea nie byłaby pierwsza.
Ja z Inką byśmy pilnowali własnych ziem i czekali kiedy Mongolia po nas przyjdzie po drodze zagarniając Japonię i Koreę.
Z koalicją mogła wygrać szczególnie, jak straciłem św. korporacyjne.
Last edited by cheos on 2011-11-15, 00:09; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum