www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Wspominki Dyplo 6
Author Message
cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-15, 00:10   

Lary33 wrote:
Cule nei byłes pierwszy techach. Mongolia była pierwsza. ja byłem z tyłu jakeis 3 techy .

O ile pamiętam Rudi robił jakieś dziwne techy, wiem na pewno, że jak oddawałem to Korea miała najbliżej do Kawalerii. No i co najważniejsze miała dużo bliżej niż Sumer i Inek.

Quote:
Ogólnie Cule bez koalicji Rudi by wygrał i też Korea nie byłaby pierwsza.

No wiem, napisałem że byłem pogodzony z drugim miejscem, ale osiągniętym szybciej i łatwiej i z większym funem niż w wersji koalicyjnej ;)
Last edited by cule on 2011-11-15, 00:11; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-15, 00:14   

Pozwolę się zupełnie absolutnie nie zgodzić z oceną Korei

Korea w pewnym momencie gry miała zwycięstwo w kieszeni
(oczywiście w wyniku błędu Rudiego)
czemu go nie wzięła ... mam swoją teorię ale to w podsumowaniu Korei będzie :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-15, 00:17   

No wiadomo że bez koalicji Ruda by zgniotła po kolei wszystkich a tak wygraliśmy tak naprawdę łącznie. Ja po stracie mojego świętego miasta odpadłem od czołówki więc takie zakończenie - z moim trzecim miejscem rozegranym jako jedyny z pierwszej trójki od samego początku do końca osobiście uważam za wielki sukces :hurra:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-11-15, 00:18   

tak Bodek ale nei było by frajdy w wykończeniu Rudej do 0 .

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 00:18   

Quote:
O ile pamiętam Rudi robił jakieś dziwne techy, wiem na pewno, że jak oddawałem to Korea miała najbliżej do Kawalerii. No i co najważniejsze miała dużo bliżej niż Sumer i Inek.

Ja już chyba rify miałem i nawet złoty też wcześniej odpaliłem zanim państwo się rozrosło aby armii pilnować.
W tej fazie gry nie byłem wielce zauroczony uczciwością i dobrymi chęciami Korei. Zresztą wiele się nie pomyliłem bo Azteka łyknęła bez konsultacji z kimkolwiek za co chciałem się zemścić i zacząłem nawet jakieś rozmowy z Rudim.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/67
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-11-15, 02:34   

Tak na szybko (pomijając co mi wytknie Bodek) to przegrałem przez ... Inka.
od samego początku postawiłem na wojsko i grę nim "w polu". Szło mi bardzo dobrze i cały czas cisnąłem by mieć min. 10-20% nadwyżki wojska nad drugim w kolejności. Wojsko wygrywało i dawało do skarbca całkiem spory dochód z wojen a jednocześnie zmuszało przeciwników do obudowywania swoich armii kosztem gospodarki. Tak trwało do pewnego nieszczególnie pamiętanego momentu gdy po którejś tam udanej bitwie na terenie Chin wszedłem od strony frontu Mongolsko-Inkaskiego całą nadwyżką (rezerwą) wojska pod miasta Inka na dodatek rozdzieliłem stacji na mniejsze grupy. Nie doceniłem Inka który w ciągu kilku tur odbudował kolosalne straty w armii i wybił mi te rozdrobnione grupy. Straciłem całą rezerwę dzięki której zawsze w krytycznym momencie udawało się mieć tą konieczną przewagę walcząc z czterema państwami. Od tej pory już cała koncepcja załamała się a na dodatek by wyrównać starty musiałem robić wojsko kosztem usprawnień w gospodarce. To co straciłem w nieprzemyślany sposób spokojnie wystarczyłoby do zajęcia Japonii i zluzowania wojska stojącego na jej granicach. Spokojnie mógłbym przesłać to do Chin a teren który miałem wystarczyło tylko zabezpieczyć i iść w gospodarczy rozwój. Na rozwoju znam się miernie ale powinno to wystarczyć.
edit: "wysłać do Chin" znaczy w obronie terytorium Chin a nie łupiestwa, Chiny były doskonałym "korkiem" dla sojuszu od tej strony.
Last edited by Rudi2 on 2011-11-15, 02:40; edited 1 time in total  

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 03:15   

To nie było wtedy, co stanąłeś pod dwoma miastami Inki (rozdzielając wojsko) i Inek dobijał nawet rydwanami ?
No i wtedy nadwyrężyłem wątrobę w Grubej Kaśce aby jakoś Dyplo dalej poszło po napinkach z tasowaniem wejść ?

cheos 

Posted: 2011-11-15, 03:44   

[quote="cule"]
Lary33 wrote:
(...)

Wykrwawianie się na samolotach i marinesach podczas gdy Cheos się spokojnie rozwijał to już w ogóle był błąd, dlatego ja nie chciałem wchodzić w koalicję, bo przewidywałem że i tak nie da mi zwycięstwa, a mogłem spokojnie być sobie drugi (i Dyplo trwałoby 3 miechy krócej ;P ).

Tak czy siak dzięki :padam: za poprowadzenie Korei i gratuluję drugiego miejsca w D6 :)

Nadal Korea mogła wygrać.
Nie było to bez sensu bo inaczej nie pokonaliśmy by Rudej.
Nawet w ostatniej fazie rozgrywki wystarczyłoby, aby Korea szybciej uderzyła na Rudą, zajęła kilka miast więcej, przejęła stolicę Rudej i wygrałaby.
Mówiąc szczerze byłem przekonany, że wygra właśnie zajmując stolicę po tym jak Ruda wszystko rzuciła na wojska Moje i Inki oszczędzając jednostki Korei.
Aż w pewnym momencie poczułem jakiś niesmak, że mimo wszystko Rudi gra pod Larego.
Na terenie Mongolii biegają sobie stacki koreańskie (tu kilkanaście helikopterów, tam dwadzieścia kilka czołgów) a Mongolia atakuje zgrupowanie prawie 100 jednostek, zróżnicowanych, na górce gdzie traci prawie cała swoją armię.
No ale uznałem to za akt desperacji i "ostatnie tchnienie" aby coś w kronice napisać.
Na szczęście miałem pewne odwody :) Ale jakbym ich nie miał i Korea zajęła by stolicę to raczej ja bym miał 2 miejsce.

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-11-15, 09:04   

stoliaca nie dała by mi 400 pkt :) . A ty stawiałęs nowe maista na potęge , dodatku z korporacja zywnosciawoa wiec eekt pkt byłnatychmiastowy

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-11-15, 09:23   

Larry rozumiem ze Ragnar nie był godizen aby dostać jakiegokolwiek korpa od sojusznika?

Lary33 

Posted: 2011-11-15, 10:12   

to znaczy, Sumeria dostął ode mnie wszystkie surowce. Musiałbym je odebrać. Korea jest dobrym sojusznikiem i nei knuje . Mieliśmy wspólnego wroga aby go wykończyć i to się udało.
Oczywiscie gdybym przyjał od niego korpa i nie dłbym surowcó to by Sumeria nie wygrąła. I to był ten najwiekszy mój bład z perspektywy wyniku końcowego. A jeśli patrzeć z perspektywy celu (czyli zniszczenia Boudicy) to bład to nie był

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-11-15, 11:02   

To znaczy nie chcialeś korpa?
To już rozumiem jaki był twój wielbład, poświęciłeś sie w imie "wyższego" celu

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 11:19   

Z korpami o tyle źle, że nawet jeśli ktos nie daje surowców a jedzie na nich to i tak jakoś się przysługuje założycielowi bo :
- założyciel zyskuje kasę dwa razy za a) oszczędzanie na surowcach b) rozprzestrzenieniu korpa
- ten kto korzysta z korpa poświęca kasę na utrzymanie korpa w zamian za produkcję więc dalej traci względem założyciela korpa.
Jednak bez surowców nie ma mowy o gigantycznym skoku żywnościowo-produkcyjnym dla Cheosa chociaż w kasie to by ostro wymiatał a produkcja by stała też całkiem nieźle.

cheos 

Posted: 2011-11-15, 11:37   

Proponowałem korpa Korei ale nie chciała. U Inki nawet węglową założyłem w większości miast (niestety z własnej produkcji przedstawicieli), też nie chciał na początku ale jak zobaczył, że za trzy młotki musi płacić 2-3 monety to się zgodził (trzy młotki bo też wszystkie surowce do mnie poszły, został po jednej sztuce).

cheos 

Posted: 2011-11-15, 11:39   

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum