www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Rudiego (Mongolia) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-15, 11:18   Podsumowanie nacji Rudiego (Mongolia) przez Admina

Rudi ........................................................

Trzeba powiedzieć od razu prawdę prosto w oczy.
Piąte miejsce zajął zdecydowanie NAJLEPSZY gracz w tym Dyplo. :goldcup1
Bezdyskusyjnie i bezsprzecznie był poza zasięgiem kogokolwiek
Popełniał najmniej błędów (choć niestety kilka zrobił naprawdę kluczowych), grał bardzo pomysłowo i nieszablonowo. :padam: :padam: :padam:
Atakował z zaskoczenia, używał świetnie morza, desantów, komandosów, konnicy ...
Rudi przez większość gry był jak niemieccy dowódcy podczas drugiej wojny światowej, szybkie pancerne pięści i mobilność.
Podczas gdy koalicja grała jak stara skostniała kadra oficerów francuskich z czasów I wojny światowej, front stagnacja, powolne podchodzenie po 1 krateczce wielkim stackiem pod obce katapki i działa. Atak zawsze tam gdzie się najbardziej spodziewają itp...

Dopiero pod sam koniec gry troszkę koalicjanci zaczęli prowadzić działania bardziej mobilne.
Przez większość gry jednak Rudi był jedynym prawdziwym Wielkim Generałem a przeciwnicy to doprawdy nieopierzoni kadeci po szkole oficerskiej którzy baaaardzo kiepsko radzili sobie na polu bitwy. :wstyd:

Naprawdę Rudi wielkie brawa dla Ciebie. :ok:

Od początku.
Przywódca Budica i nacja Mongolia – jak widać od początku było to dobrze przemyślane i wybierane pod mega wojnę, choć ja zapewne bym sobie takiego przywódcy nie wziął. Jak widać od razu wszystko ustawiałeś pod przyszłe jednostki Comando i rajdy po obcych drogach.
Start ostry i naprawdę dobry, szybkie zjechanie słabiutkich sąsiadów.
Scooby, Pieteroter i Lary padli jak kawki będąc zupełnie prawie bez wojska.
Tak się gra jak przeciwnik pozwala, a skoro pozwolili na wiele to i wiele brałeś.
Szczęśliwie zgarnięte Piramidy (w tej samej turze co Ponti) no cóż szczęście sprzyja lepszym. :D
Potem równie szczęśliwe dla Ciebie problemy Centa i jego Egiptu dzięki czemu mogłeś zgarnąć Pałac Apostolski.

Bardzo dobra gra i kontrola sytuacji na mapie.

Postawiłeś mocno na produkcję a mniej na kasę ale dzięki reprze z piramid byłeś w stanie trzymać się w techach czołówki.
Aż mi było głupio tylko Cię chwalić i chwalić na tajnym ..
Pierwszy błąd który u Ciebie zanalzłem to ustawienie się w pozycji startowej przed wojną z Larym.
Taki malutki bo po prostu turę za wcześnie pokazałeś że idziesz na wojnę ale chociaż miałem frajdę że jakaś ryska się choć na monolicie znalazła... ( szczegóły są w pakcie tajnym nie będę wszystkiego przeklajał)

Potem masakrycznie zagrał Leszek a Ty to wykorzystałeś i w tym momencie byłeś już zwycięzcą.
Leszek ówcześnie był naprawdę potęgą i był na 1 miejscu w punktach (ale o tym w podsumowaniu Lesia).
Zaatakował Zulusa w zasadzie na kilka tur przed planowanym przez Ciebie atakiem i tym samym wykonał za Ciebie całą brudną robotę.
Wybił Kingowi większość armii, przyjął na klatę uderzenie zuluskich katapek i Ty Rudi wpadłeś keshikami tylko aby posprzątać to co im obu przeżyło ….

Świetnie rozegrane
dwie wrogie Tobie armie same się wycięły a ty wszedłeś i dobiłeś resztki i następnie w nagrodę przejąłeś Kinga miasta, a i jeszcze Lesiu dorzucił swoje święte miasto w prezencie. CO prawda uważam że nie spalenie wtedy tego miasta było wielką nonszalancją i gdyby Leszek pierdoła nie podpisał wtedy pokoju to nie miałbyś tak spokojnego podobju Zulusa. Ale po podpisaniu pokoju z Leszkiem w tamtym momencie miałeś już wygrane Dyplo. Wygrane to oznaczało że nie miało już większego znaczenia co zrobią Twoi przeciwnicy jeśli Ty sam nie wypuścisz to Oni nic nie zrobią.
Na dodatek oni w zasadzie pogodzili się z tym, olewali turki, nie przykładali się do gry, wykonywali tury na szybcika bez należytej uwagi, Ty robiłeś każdą turkę po godzinie a oni po 6-10 minut z czego 2 minuty to się save ściągał. Jedynym który nie odpuścił był Cheos. :chytry: On się jedyny przykładał, kombinował, no zakosił Ci wtedy uniwerek Sankorski, brawo Cheos. To był bardzo dobry ruch bo co prawda jemu się na niewiele przydał ale Tobie odebrał masę nauki... ale i tak miałes zwycięstwo w ręku
Jednak wypuściłeś..

Kluczowy moment nastąpił w 153 turze. 04-07-2011
W tej dokładnie turze gra z rozstrzygniętej zamieniła się w ponownie otwartą.
Rudi odpalił sobie złoty wiek z INŻYNIERA !!!!!!!!!!!!!! :przestraszony: :przestraszony: :zabawa:
aż mu nie dowierzałem jak mi to na tajnych napisał.

Rudi2 (Rudi ( Boudica / Mongolia ) ) 2011-07-05 00:02:25
Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Kisiłem inżyniera na Korporację (miałem też Proroka). Lary do Demokracji miał 2 tury (pewnie leci młotkami na naukę) zbyt szybko może doskoczyć do Emancypacji więc trzepnąłem z wielkich złoty wiek. Szkoda Inżyniera oj szkoda ale ale zmieniłem civks na 25% do budynków i do Demokracji zdążę za jakieś 4-5 tur czyli ciut po Larry bo musi jeszcze rewolucję zrobić. Szkoda inżynierka ale gdybym dłużej zwlekał to przy silnym drafcie miałbym kolosalne niezadowolenie z Emancypacji Larego.
Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-07-05 00:20:24
poważnie zużyłeś inżyniera na złoty wiek ???

OOOOOO :rotfl: :rotfl: :rotfl:
no to jeśli przegrasz to Dyplo to umrę ze śmiechu

Rudi2 (Rudi ( Boudica / Mongolia ) ) 2011-07-05 00:33:26
Spokojnie, kombinowałem tak - do korporacji jeszcze daleko a zanim doczłapią Leszek z Chosem to niezadowolenie ich niemiłosiernie spowolni.
Na Larego jest prosty zaś sposób by włączyć mu hamowanie, łódki i blokady bo z morza ma niemiłosierne zyski. Mam mocno zaawansowaną astronomię i szansę na questa związanego z łódkami. Na morzu rozstrzygną się losy Dyplo. Lary ma chyba Kolosa a ten kończy swe wpływy po astronomii.
Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-07-05 00:36:13
Rudi skomentuję to na tajnym pakcie bo tutaj niestety nie mogę.....
normalnie ja to czytam jakby był 1-szy kwietnia
….................................................
Rudi2 (Rudi ( Boudica / Mongolia ) ) 2011-07-05 01:11:26
Nie wytrzymają zbrojeń z draftu a biorąc pod uwagę, że mam już teraz o 30-40% produkcję większą (nie liczę złotego wieku) to ich wysiłek produkcyjny pójdzie w wojsko kosztem usprawnień czyli banków, uniwerków itp. Zostaną na drzewach nim do korporacji dojadą. :D
….........................................................
Z tymi korporacjami też będzie inaczej niż poprzednio. Nie odegrają tak wielkiej roli bo mogą nie zostać założone nawet. Zobaczysz.
…..................................................................
przekonasz się, że te zmiany jakie wprowadzę dzięki złotemu wieku dadzą mi namiastkę korporacji już teraz

I jeszcze Rudi na ogólnym dałeś posta jak była dyskusja czy kończyć Dyplo6
„Jest jeden mały problem. Jeśli teraz skończymy to Bodek mi dowali w podsumowaniu za jeden kardynalny błąd jego zdaniem oczywiście. Ja uważam, że to było bardzo sensowne ale by się przekonać należałoby pograć jeszcze z 50 tur bo wówczas (jestem przekonany) moje będzie na wierzchu.”

No więc teraz zgodnie z Twoją prośbą Rudi dowalam Ci w podsumowaniu.
Tak to był kardynalny błąd.
Tak wypuściłeś zwycięstwo z rąk.
Zdałeś się na bezsensowny random że Ci się jeszcze następny inżynier urodzi. Kurcze do 150 tury urodziło Ci się aż dwóch wielkich inżynierów... masakrycznie szczęśliwy random a Ty obu zmarnowałeś, jednym wypaliłeś techa a drugiego na złoty wiek.
MASKARYCZNY BŁĄD
Jak można było zaryzykować posiadanie jakiejkolwiek korporacji produkcyjnej dla jakiś ośmiu tur złotego wieku. Przecież już mógł Ci się nigdy żaden inżynier nie urodzić. :krzeslem:

Zgarnięcie Minning Korpa wtedy dało by ci następnego kopa produkcyjnego. Właśnie po to są korpy produkcyjne żeby lider miał jakieś szanse w starciu z wielką koalicją a Ty sam się pozbawiłeś tej szansy. Korp zapewniłby ci młotki i kasę z siedziby i w zasadzie przypieczętował Twoją dominację. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zmarnowania inżyniera. Owszem może byś miał miej troszkę wojska, no i co z tego.. najwyżej straciłbyś jedno czy dwa miasta po byłym Zulusie. Łatwo przyszło (aż za łatwo) i łatwo poszło, ale inżynier na korpa by czekał. I tak później straciłeś łatwo ze 3 miasta po Zulusie bo ci komandosami spalili.
Naprawdę Rudi nie miałeś wtedy racji co udowodniła dalsza gra.

Pomimo tego nadrabiałeś jak mogłeś wojskiem.
Rozbiłeś mnóstwo armii koalicji która atakowała jak barany idące na rzeź.
Ponti i Lary nie potrafili zrobić 2-3 szpiegów i wystawili się na masakrę pod Hermegildą. Leszek i Cheos też mega nieudolnie atakowali od strony Zulusa i potem Chin. Stracili chyba z 200 jednostek bo im się nie chciało wejśc na górkę i policzyć kratki (ale o tym w podsumowaniu Lesia i Cheosa) :P
Dobrą , tfu, bardzo dobrą grą wojskiem nadrabiałeś straty rozwojowe ale te już tylko narastały
I to Twój drugi grzech kardynalny.
Pozostałeś na specjalistach do końca.

Ktoś tam na forum napisał w wątku o D7 że Rudi pokazał że można specjalistami dorównać chatkowcom i się rozwijać na porównywalnym poziomie.
Ja uważam że było dokładnie odwrotnie. Rudi pokazał że pomimo naprawdę dobrej gry na specach i mega dobrej na wojnie NIE można dorównać ekonomi opartej na chatkach. Spec na reprze daje zaledwie 6 kolbek i jeszcze go trzeba wyżywić. Wyrośnięty już town daje 7-9 złota i 2 żarcia (sam się żywi) i jeszcze 2 młotki (rzeka, tama uniwersal)
Nie da się tego zrównoważyć specami, po prostu się nie da i koniec.
Powinieneś to wiedzieć Rudi i w odpowiednim momencie odchodzić od ekonomi opartej na specach i się przestawiać na chatki. Na emancypacji chatki rosną naprawdę szybko i po 15 turach masz już pola dające 2 żarcia i 5 monet. Sukcesywnie i stopniowo zamieniać farmy na chatki i spokojnie trzymać krok w techach. Tak należało zagrać, ten moment przespałeś.

Potem już była awantura i prawie porzucenie nacji.. przemilczę to i puszczam w zapomnienie. :dontgetit:
Ale już wtedy nie miałeś szans. Pamiętasz na zlocie...
To że tak długo przeżyłeś i trzymałeś się koalicji w techu to zasługa @X#$&*%#@! gry Larego który będąc liderem w techach zatrzymał naukę na 0% na 50 tur............ ( o tym szerzej w podsumownaiu Larego)
gdyby dalej techował odstawiłby Cię masakrycznie, doszedł do nuków i pozamiatał jakieś 40 tur temu. Nie było by żadnej ciężkiej bitwy o Hermegilde nie byłoby żadnych epickich desantów.
Ot takie proste nukowanie jak w końcówce D4, nuk zamiatamy, nuk zamiatamy.
Miałeś wtedy około 700 kolbek na turę a Lary prawie 2000 to była trzykrotna przewaga.
Twoje państwo było w ruinie po dłuuugich wojnach, niezadowolenie Cię żarło, wojsko kosztowało, chatek brak ..... :zalamany:

Dalej to już musiało się tak skończyć.
Koalicja miała MEGA przewagą w techu, produkcji i wojsku ale trwonili ją okrutnie tam gdzie się tylko dało, nadganiałeś, znowu random Cię lubił i dał ci kolejnego inżyniera przy 23% :zdziwko:
założyłeś korpa produkcyjnego i jakoś nadrabiałeś. Jednak wtedy już Cheos za pomocą Sushi i Minning wystrzelił jak z procy. Dostawał surowce od całej reszty sojuszu co powodowało że jego korpy działały aż zbyt dobrze i nie dało się.
Zrobiłeś jeszcze piękny rajd ostatniej szansy na siedzibę korpów ale to już był łabędzi śpiew.

Gdybyś jeszcze na sam koniec nie poszedł po idiotyczne Kompozyty tylko po atom to może byś zatrzymał tych koalicjantów. Wygrac byś raczej nie wygrał ale choć przeżył do końca.
Może by się koalicja wystawiła i gdzieś w głupi sposób dała sobie odparować z 200 jednostek.

W ogóle ta niechęć do atomu mnie porażała w tym Dyplo6. Wszyscy wiedzieli że atom jest ponownie, osłabiony, droższy, limitowany ale nadal to najlepsza broń w stosunku siła/cena.
I mimo to wszyscy konsekwentnie olewali nuki.
Szliście po jakieś pierdołki, samolociki, łodzie podwodne, helikopterki, kompozyty, odrzutowce a za tą kase byłby atom już daaawno i przełamanie gotowe....

Tak czy inaczej podsumowując
Zagrałeś SUPER Rudi :padam: :padam: :padam:

Byłeś zdecydowanie najlepszy w tym Dyplo. :galop:
:wiwat:
Nikt nie mógł się z Tobą zmierzyć 1v1, ba nawet 2v1
Ale nie byłeś wystarczająco dobry aby wygrać sam przeciwko czwórce wrogów.
Niestety, w koalicji gra się łatwiej bo zawsze nawet po własnym błędzie ratuje Cię sojusznik, samotny hegemon ma trudniej bo za błędy musi płacić sam.
Może trzeba było próbować dyplomacją zjednać sobie kogoś ... tego już nie wiem bo Waszych tajnych nie czytałem.Ale to by było sprzeczne z ideą szalonej Budici podbijającej świat.

Hegemon nie ma jednak łatwego życia, prawda

Tak czy inaczej GRATULACJE ZA SUPER GRĘ :padam:
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-15, 11:38   

Bodek wrote:
Potem równie szczęśliwe dla Ciebie problemy Centa i jego Egiptu dzięki czemu mogłeś zgarnąć Pałac Apostolski.

oj jakie to było kluczowe, oj, jakby nie ten lesio to bym pałac apostolski z palcem w końcu pleców zbudował (a potem leszek by go zajął ale nie pomyślały chłopaki na szczęście :P )

Fajne podsumowanie, brawo rudi, agresywny styl gry to jest to co lubię :ok:

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 12:10   

Zgadzam się, Rudi grał świetnie. Nawet przeczytałem "pierwsze kroki" Boudiki, systematyczny skubaniec z niego.
Ciekawe jakich mi sąsiadów Bóg Random da o ile będę na liście D7. :oczami:

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-15, 12:28   

Bodek wrote:
Szczęśliwie zgarnięte Piramidy (w tej samej turze co Ponti) no cóż szczęście sprzyja lepszym.

A biednemu zawsze wiatr w oczy. :) A jakby zagrał Rudi bez tych piramid???

Uwazam jednak ze do wielu spraw mial Rudi wiecej szcześcia.Nikt wczesniej kiedy sytuacja byla wyrównania a Budika połknęła 3 pierwszych (etap pierwsze katapy) nie chcial stworzyc koalicji Antyruda ,kazdy kalkulował i kazdy był powoli zjadany ,że wspomne Larego ,czy Kinga.Wejscia paroma nacjami tak jak powinno to wygladac wczesniej wyeliminowało by Ruda wczesniej.Niestety Yokozuna cała gre Antyruda nie znalazł w ogole zrozumienia dla krucjaty i wiekszego sojuszu.
A jak sie nadarzyła to sam juz byl żywym przestarzałym trupem.Bic najwiekszego trzeba wczesniej inaczej czekasz jak warzywa na zniszczenie.

Chciałbym juz po grze pogratulowac Rudiemu Dyplo6.Zgadzam sie ze bez Rudej D6 nie miałoby sensu.
Rudi pisał najlepsza kronikę ,dał z siebie wszystko pokonujac wielokrotnie rywali ,grał jak mistrz.Nie zasłuzyl na to piąte miejsce ,chcialem i zeby orzymał ikonke za przeżycie ale koalicjanci się uparli.

Dla mnie Rudi zarządziłes,grałes takze zgodnie z regulaminem i bardzo fair w stosunku do wszystkich graczy :padam: :padam: .

Pod koniec łapałem sie na tym ze ci kibicuje i chcialem zawrzec pakt z 80 tur temu kiedy toczyły sie walki pod Hermenegildą ,zeby przedłuzyc ci szanse tymi paroma buźkami mniej.Ale koalicja zabiłaby mnie za zdradę ;)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-15, 12:37   

ponti wrote:
Ale koalicja zabiłaby mnie za zdradę ;)

Bez mrugnięcia okiem. ;)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-15, 15:25   

I to natychmiastowo :drwal:

Rudi miał dużo szczęścia na początku z sąsiadami, potem ja rzeczywiście zrobiłem duży błąd atakując Centa i tylko dzięki szczęściu w tej wielkiej bitwie którą mogliśmy z Cheosem przegrać jakoś tam z niej wyszedłem. No ale potem dostałem z boku strzał od Rudiego który przeszedł przez duży przecież teren Kinga w kilka tur i wbił się we mnie. Generalnie zgadzam się że Rudi grał najlepiej w tym Dyplo. Tym fajniej że go zjechaliśmy i to wcale nie było tak do jednej bramki - 4 na 2 było przy czym potencjał nasz wcale nie był 2 razy większy bo Rudi miał od nas dużo większy potencjał a Hechter też nie był najmniejszy.

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-15, 16:01   

Bodek wrote:
Ponti i Lary nie potrafili zrobić 2-3 szpiegów i wystawili się na masakrę pod Hermegildą

Moze to śmiesznie zabrzmi teraz ale ja alfabet odkryłem dopiero 15 dni temu :rotfl2: wina wiec na 100% nie leżała po mojej stronie.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum