www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Inkowie (LDeska)" (LDeska)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Admin - Inkowie (LDeska)" (LDeska)

Pakt numer 986, zaoony 2011-02-09 15:40:21 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Admin - Inkowie (LDeska)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: LDeska
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:41:09
Dzwoniem do Martina - mwiem mu eby da zastpstwo Cheosowi albo Peterowi. Martin si spieszy ale przekaz dotar :) mam nadziej e wicej turek nie opuci

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:02:29
mj pierwszy tajny pakt :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 17:03:12
O, to fajnie, pierwszy jestem :] to we mi tu wklej zrzuty ekranu moich ssiadw :rotfl2:

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:32:11
- 5 golda za namawianie Admina do zego :rotfl:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 17:45:42
:krzeslem: a ja ci pakty robie a tu taka wdziczno..

A na serio to co robimy z hamachi? Coraz wiecej narzeka - ja bym doda ten drugi program..

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:48:44
zadzwonie do domela ale nie teraz bo mi dziecko spi o metr ode mnie.

Jaki program VPN - co to jest, ja nic o nim nie wiem, jest gdzies na forum link do tego ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 18:23:19
Easy VPN zwany te comodo - uywamy go do FFA wic cz ludzi go ju ma. Analogiczny do hamachi tylko nie zauwayem eby mia takie problemy z logowaniem si do sieci jak hamak...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:04:02
Nie mog si zamieni turami teraz bo w tej turze pal mu miasto (on dalej trzyma miasta na "1" eby go nie atakowa... ). Na razie na froncie s same woje wic strata tury dla kadego z nas jest wana i wtpi aby si ktokolwiek z nas zgodzi na zmian kolejnoci.. ja na pewno nie chc "nic nie robi" przez jedn tur podczas zmiany kolejnoci

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:06:50
Jeeli Nefa ma kto zastpi to prosibym szybko o t decyzj. Chodzi o to e w tej turze koczy si termin ultimatum. Ja nie chc pali tego miasta - moe nowy wadca si zgodzi na to ultimatum (to bardzo moliwe) ale decyzja musi zosta podjta dzisiaj. Zanim zastpca (o ile Nef strzeli faktycznie focha) wejdzie do gry chciabym mie moliwo przedstawienia mu treci ultimatum...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-10 10:46:17
Nef gra dalej
rozmawiaem z nim
po drugie uwaam e lepiej by byo gdybycie si zamienili w kolejnoci ruchw na wojnie, zobaczysz e bd z tym problemy bo jak znam zycie nastpni si docz.
Byo by prociej Ty po Tobie Nef
Dalczego uwaasz e straciby cokolwiek na takiej zmianie ??
Przykad teraz tej turze on si rusza o po nim TY palisz mu miasto (jeli zdobdziesz bo tego nie wiem)

W nastpnej Ty robisz turk przed nim ale nie ruszasz si jednostkami wojskowymi w jego stron.
Po Tobie wchodzi Nef i ju normalnie robi turk
Nic nie tracisz .. nadal jest na zmian kolejno a ju ruszasz si jako pierwszy i inne pastwa doczajce do wojny ewentualnie maja jasn kolejno

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:50:17
Trac jedn tur przecie. Zamiast powiedzmy w 20 to pod jego stolic stan w 21 turze, mog spotka o jednego woja wicej i nie zdoby stolicy... o to mi chodzio z t strat tury.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-10 10:55:47
I tak samymi wojami nie zdobdziesz stolicy wiec bedziesz musia czeka na inne wojsko.
Usprawnioby to gr wszytskim tym bardziej e zamiast stan w turze 20 po nim
to staniesz w turze 21 przed nim.
Nef w midzy czasie nie wykona niczym adnego ruchu

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 11:03:34
Mi chodzi o to e wyprodukuje wicej jednostek, po drugie tak jak pisaem na forum - mam kopoty eby si wyrobi z tur przed 21:00. I tak praktycznie rzecz biorc - Nef padnie zanim Centa spotkam, popatrz na map. Z tego co wiem z paktw tajnych to raczej Cent bdzie mia problemy u siebie z Faustem i Marb a nie na odwrt. Wic wojan ja-Cent jest na razie w perspektywie 10 tur skrajnie mao prawdopodobna (ja jestem po drugiej stronie Marby ni Cent).

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 14:44:33
Jarek przeklei mi taki wpis ze swojego paktu tajnego:

-=-=-=-=-=
Nefliqus 2011-02-14 12:34:58
Wielki Wang Kong, nasza nienawi do Inkw jest tak duo e proponujemy Ci odda pod Twoj opiek nasz stolic. Nie pozwolimy aby zdrajca posiad nasze cry i dobra narodowe. W zamian prosimy jedynie o obietnice nie spalenia naszej stolicy i nie zmienianie jej nazwy. Nasza stolica zaraz bdzie miaa wielko 5 wic jest chyba godna Twojej uwagi.
-=-=-=-=-=

Oddawanie miast celem zakoczenia gry to przecie amanie regulaminu.. tutaj tak nie bdzie bo z JArkiem wsppracujemy no ale chodzi o zasad e tak nie wolno bo to nie fair wzgldem innych graczy ktrzy musz walczy eby co tam zdoby.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-14 14:58:08
podkadanie si komukolwiek celem zakoczenie gry lub jakiekolwiek granie na niekorzy wasnej nacji jest niezgoden z regulaminem..

bd interweniowa

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-17 09:07:28
Turk temu zginy trzy robole Nefa - z tego co ja widziaem to niemoliwe eby je odda za darmo Jarkowi i chyba je po prostu rozwiza, ale po zagraniu Scoobiego wolabym mie pewno - czy moesz mi to potwierdzi e Nefliqus nie odda za darmo roboli Jarkowi?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-17 09:35:17
sprawdz ilo robotnikw u jarka

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:25:35
Przeklejam tutaj to zostanie dla potomnoci

-----------------------------------------------------------------------
Bodek napisa/a:
Hej

jako Admin ostrzegam:
mam nadziej e nie przyjdzie Wam do gowy celowe podkadanie si ze strony Marby i pozostawianie pustych miast tylko po to eby ty przyszed 1 woriorem i je spali.
Za takie dziaanie bya cofka w wojnie Rudi, Scooby, Piteroter i jeden z nich ywlecia z gry.

Take Lesiu ostrzegam lojalnie przed t tur, nie grajcie nie fair bo naprawd jestem bardzo wyczulony pod tym wzgldem.

Bodek

LDeska napisa/a:
Nie ma adnego podkadania si Bodziu. Jako admin mam nadziej e bdziesz trzyma jzyk za zbami - dogadaem si z Centem e za dobicie Marby bdzie pokj. Marba o tym nie wie i jeeli nie obstawi miasta to dzisiaj je spal. Ja bd mia zoto, Cent nie bdzie mia zota ani miasta, ale szybciej skoczy mu si wojna. Ostatnie miasto ma spali Faust i tu te Marba nic nie wie. Niestety nie ma innego wyjcia - po stracie stolicy Marba ma dwa miasta wielkoci "1" i to zagodzone umylnie, nie ma surowcw strategicznych ani ukw, sowem - ju po nim. Nie ma tutaj podkadania si bo Marba nic o tym nie wie.

Leszek

Bodek napisa/a:

Mam nadziej e wiesz e to nie kronika i lepiej eby nie okamywa Admina :)
Oki na razie nie odzywam si i czekam co sie wydarzy,

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:27:54
Wiem e to nie jest kronika i pisz cakowicie szczerze. Zreszt w paktach tajnych to wida. Przy okazji wpada mi do gowy pewna myl: jest technicznie moliwe ebym pogrzeba przy skryptach paktw tajnych, tak e admin miaby wgld we wszystkie pakty Dyplo6 - mylisz e to dobry pomys? Mi to by si przydao w tej sytuacji bo wida tam e to co pisaem wczeniej to prawda (z rozmw midzy mn, Faustem i Marb). Ale nie wiem czy to dobry pomys... ludzie jak si dowiedz e masz podgld to mog ciemnia w paktach

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:44:23
A tak teoretycznie - Jarek nie odpisuje na sms'y, nie byo go na forum ponad dob. Co bdzie jak drug tur nie bdzie robi? Ty w takiej sytuacji robisz tur czy jaki zastpca (Pawe raz za niego robi tur). I drugie pytanie - jeeli ty jako admin robisz tur to kontynuujesz to co on robi czy tylko administrujesz i nie wojujesz? Pytam bo Jarek stoi ze mn pod stolic Nefa i mielimy w tej turze atakowa (on mia w poprzedniej te atakowa i wojska zostay nie ruszone :zly: wic bardzo duo stracilimy)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-23 11:29:54
nie chc mie wgldu w pakty tajne...
uwaam e to niepotrzebne z punktu widzenia administrownaia gr.

Jeli bd musia zastpowa Jarka to bez wyranego polecenia z jego strony nie bd szturmowa adnego obcego miasta. Ogranicz si wtedy tylko do obrony wasnego terenu.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 13:26:39
No to super, Jarka nie byo od grubo ponad doby na forum, wysaem mu wczoraj sms'a i dzisiaj rano, nawet dwa razy dzwoniem dzisiaj i nie odbiera. W sumie martwi si czy co mu si nie stao bo odpisa na sms'a to przecie powinien...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 16:43:19
Chcemy podzieli si zyskami ze zdobycia stolicy Nefa z Jarkiem. Czy moemy to zrobi za porednictwem Kasyna :) ?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-24 18:15:05
moecie screen poprosz ile wpado ebym wiedzia e jest to podzia a nie transfer kasy z pastwa do pastwa.

Wanie po to jest pastwo Admina eby mc zrobi takie rzeczy ktre w Dyplo5 nie dao rady ze wzgldu na totalne wycznie przekazywnaia pienidzy a ktre nie nosz znamion pompowania kasy w jednego lidera przez sojusnzikw.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 21:27:53
No wiem, pytanie byo takie troch z retorycznych ;) wklejam zrzut:

umwilimy si na podzia po poowie wic wysaem 27. Jeeli moesz to odbierz t kas i wylij przed turk Jarka (pewnie jutro okoo poudnia bdzie robi)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 23:46:44
Prosz o zgod na przekazanie mi przez Fausta jednego robola ktrego zdoby zasadzajc ze mn noyk Marbie. To miasto o ktrym pisae Cent mimo naszych ustale spali pierwszy korzystajc z tego e ja pniej od niego tury robi... ale tego co Faust podszed niby broni Marby nie zdy spali i dziki temu Faust je spali i mamy dwa robole do podziau. Zadaem od niego jednego robola za pomoc przy wojnie z Centem i on si zgodzi. Jeeli nie masz nic przeciwko z punktu widzenia regulaminu to Faust pjdzie jednym robolem do mnie a ja go przejm wywoujc wojn i dam pokj. Jeli le rozumiem regulamin to trudno, niech Faust go sobie zatrzyma ale skoro kas mona dzieli to spodziewam si e i robole mona po wsplnym wojowaniu?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-24 23:50:06
Mona ale opisz no ten ukad Wasz w kronice eby nie byo e sztuczn wojn wywoujesz. Posucham czy moe kto ma jaki wikszy sprzeciw.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 09:38:39
Opisaem w kronice - jeeli pozwolenie podtrzymujesz to dzisiaj zrobimy akcj przekazania

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 09:42:57
tak ale poczekaj jak moesz do wieczorka moe kto zgosi jaki kategoryczny sprzeciw to wysucham ewentualnych racji innych graczy

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 09:49:54
OK, i tak robi tury po 21:00

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:13:54
aha lesiu pytanko jak uzyska link do wysanego ju na serwer obrazka ??
Tzn jak wysyam to dostaje jego nazw plus jakies tam literki dodane ale jak wklej to w normalny post to potem edytujc tego posta mog to z powrotem skopiowa i wklei ponownie gdzies indziej.

A jak w tajnych ju wkleiem to czym mam gdzie podobn opcj eby uzyska nazw tego obrazka??

Szkoda zasmiecac serwer i po 3 razy ten sam obrazek wysya..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:31:25
Kliknij prawym klawiszem na obrazku i wybierz "skopiuj adres obrazku". Potem w treci posta wklej: otwrz nawias kwadratowy potem trzy literki: img potem zamknij nawias kwadratowy, potem wklej link do obrazku, potem otwrz nawias kwadratowy, znak podzieli "/" potem znowu img i zamknij nawias kwadratowy. Sorki za opis sowny ale jak bym to wpisa to forum by ukryo ten kod prbujc wywietli obrazek...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:32:15
Wpisz to ze spacjami w rodku eby forum nie zinterpretowao. Powinno by tak:

[ img ] adres-ze-schowka [ / img ]

usu wszystkie spacje i bdzie OK

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:35:28
po klikniciu prawym nie mam opcji "skopiuj adres obrazka"
windows XP

jakie pomysy ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:37:51
To zaley od przegldarki a nie od systemu operacyjnego. Zobacz jakie tam masz opcje - powinno by co tego typu. Moe poka informacje o obrazku i tam bdzie link? Powinno to by co rodzaju:

http://forum.civilization...OSV_nefburg.JPG

to jest adres tego mojego obrazka poniej o zocie za Nefburg

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:41:45
dobra mam
poprzez "zapisz obraz jako"
domylnie podaje nazw tak jaka jest na serwerze ... :)

Zaraz wrzuc start piterotera bo ju go dawno sobie analizowaem i mia chopak trudny start

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:45:08
tylko wtedy masz sam kocwk nazwy, musisz j poprzedzi adresem serwera:

http://forum.civilization.org.pl/img/

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 11:10:54
nie dziaa :( (
nei wywietla si obrazek skopiowany z tajnych paktw

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 11:14:52
Poprawiem ci posta - wszystko zrobie dobrze, zapomniae tylko doda rozszerzenia pliku czyli .JPG (koniecznie wielkimi literami bo uniks rozrnia wielko liter w nazwach plikw)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-15 20:22:27
jakie piekne ciemy na forum o kopotach finansowych :D

A demo w kasie miadce :)
brawo

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 20:30:06
Miadce? Mio mi to sysze ale to jest kultura - 4 miasta maj po 6 kultury, 1 miasto 4 kultury, i jedno z tej tury dopiero co zaoone - 2 kultury. Razem 30 kultury. Odejmij od mojego wyniku i ju jestem daleko z tyu... ale robi tak celowo, chc zaj teren - mam ju 6 miast i miejsce na jeszcze 3. Jedno dostawi, bdzie 7, fajn miejscwk na tyach zostawi sobie na deser a ostatni sab finansowo to ju nie udwign wic te zostawi na pniej.
Ciekawy jestem ile inni wycigaj nauki na tur - ja mimo e w PKB nawet ponad 100 mam to nauki rednio na tur tylko 35.

Jarek pacze e nie ma szlakw cay czas - widzi moje miasta - na pewno jedno bo rydwanem przejecha i podobno nadal nie ma. Nie wiesz o co chodzi? Ja mam do jego 4 miasta szlaki, we dwch miastach nie mam :( a Jarek ma 5 miast wic powinienem mie jeszcze jeden przynajmniej... jad do niego pozwiedza bo to ma niby pomc.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-15 20:41:33
JArek pacze :) no nic nowego :D
a dlaczego nie ma szlakw wiem, ale nie mog powiedzie bo to by bya podpowied. Powiem to samo co Tobie szlaki dziaaj poprawnie tak jak zwykle,
to e Jarek nie wie jak one dziaaj to ju jego problem nie Admina

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-17 22:47:14
Chc odda miasto Cheosowi - Nefburg w zamian za pomoc przy ataku na Centa. Mog to zrobi i jak? Po prostu mu odda w panelu dyplomacji?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 10:16:48
tak
mozesz odda poprostu przez panel dyplomacji
jednak zgodnie z regulaminem musisz to najpierw ogosi w kronice do wiadomoci wszystkich
tylko po to eby posucha czy kto nie zgasza jaki zastrzee, np e to waek e kto tam ju stoi pod bramami i zaraz bdzie szturmowa itp...
oczywicie nie sdz eby tak byo ale dla porzdku tak musi by.

Dajcie oficjalny wpis w kronice i jeli nikt do mnie nie zgosi adnych zastrzee to w nastpnej turce przekazujcie miasto.

ps Wypac Ci dzi 10 gold za Lucky Luke :D

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 11:54:20
OK

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 13:07:05
aha tak tylko dla formalnoci zgaszam od razu teraz

Nefburg jest BARDZO duym miastem
nie chciabym eby inni gracze potraktowali to jako prb obejcia warunkw questa Metropolis
Czyli e Ty zgosisz swoj stolic a Cheos otrzymany Nefburg.
To nie jest problem dla Was bo Cheos ma te swoje wasne rwnie due miasto populacj miasto ale tak dla spokoju na forum prosibym ebycie NIE zgaszali wieo przekazanego miasta do questa albo (jeli Ty chcesz je wystawi do questa) to eby si wstrzyma z przekazaniem o 1 tur i wtedy nie ma problemu.
Ty wystawiasz swj Nefburg i otrzymujesz (ewentualn) nagrod a nastpnie w 81 przekazujesz.

Tak aby nie wzbudza niepotrzebnych emocji na forum e niby Leszek wystawia 2 miasta jedno swoje i drugie "swoje" ale przekazane wanie do Cheosa

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 13:28:26
Zupenie o tym nie mylaem - spieszy si Cheosowi dlatego kultur ten NEfburg ogranicza jego dwa miasta a ja mu to miasto obiecaem za atak. Ja chciaem zgosi tylko stolic do tego zadania bo jest 10 a NEfburg o ile pamitam 9.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 21:36:45
Po przejciu miasta od Cheosa mam 3 tury buntu wic bez zmian jest...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-27 20:15:54
moze by tak czasami napisa Adminowi jakie masz dalsze plany
kogo chcesz atakowa a z kim trzyma itp...

pisze mi tak Rudi Cule czasami troszk ponti

mio bedzie po grze poczyta co kto chcia a co komu nie wyszo

ja zachowuje wszytsko w tajemnicy a i tak widz z gry jak komu przygotowania id

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:17:11
Ja planuj trzyma z Sumerem. Co do pozostaych ssiadw to rozwaam teraz atak na Hechtera eby odbi miasto Fausta i moe z jedno-dwa mu da z tych Hechterowych.
Co do sytuacji oglnej to moim zdaniem prowadz Rudi i cule. Rudi ma szczcie do ssiadw, ma ogromn ilo terenu i chyba jest na drodze do zwycistwa. Nie wiem na razie jak temu zapobiec bo jest daleko ode mnie. Miaem go najpierw za trzema ssiadami: Marb, Centem i Kingiem na poudnie albo Hechterem na pnoc. Teraz dystans skrci si do jednego pastwa bo granicz z Kingiem i Hechterem.
Rudi dobrze sobie poczynia w dyplomacji - z tego co Lary si skary na forum wynika to z tego e kamie po prostu (Lary napisa e dogadali si a Rudi w nastpnej turze zniszczy mu armi). Ja podjem decyzj e po manewrze z Damrok w poprzednim Dyplo wrc do stylu ktry miaem poprzednio czyli bez zdrad. Jest to mniej skuteczne ale nie po to gram eby wygra ale dla przyjemnoci wic zdrady nie wchodz w gr.
Z tego powodu nie mam zamiaru zdradzi Fausta ktry jest midzy mn a Hechterem. Ma to pozytywne skutki poboczne: Hechter nie uronie ale ma te negatywne: Rudi moe go pokn.
Co do culegi to mam zamiar wesprze Cheosa, Wraitha i Bobka w walce z nim ktra jest tu-tu bo culega si do tego od dawna szykuje i pewnie najedzie Wraitha lada chwila.
Moje plany krtkoterminowe: zagospodarowa tereny Centa, pastwo buduje wojsko ale wciskam co chwil sdy i rynki. Na razie mam tylko jeden rynek w stolicy, sdy buduj w 3 z moich 14 miast (ale tylko 7 miast pracuje, pozostae to albo bunty albo s wieo postawione i robi jeszcze moje budynki obowizkowe czyli spichlerz i biblioteka).
Plan dugoterminowy: wojsko pilnuje terenw Centa, nowe wojsko idzie na wojn z culeg do Cheosa a potem do Wraitha. Co do wschodu - nie wiem jak to si uoy. Chc namwi Kinga na atak Rudej, z Faustem nadgry Hechtera. Ale na razie za wczenie na jakkolwiek decyzj - Kingu co podejrzanie mi nie odpisuje wic nie wiem co tam si stanie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:19:11
O culedze zapomniaem napisa: on ma moim zdaniem te due szanse na wygran dziki technologiom ktre szybko odkrywa. Jeeli wyjdzie mu atak na Turcj Wraitha albo Aztekw Bobka to bdzie bardzo ciko cokolwiek mu zrobi.
Swoje szanse te oceniam na wiksze od zera ale chyba daleko mi do tej dwjki. Moe za ostro siebie oceniam ale tak to w tej chwili widz.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-16 22:56:05
no i co tam sychaw pastwie Inkw??
urcje na poarcie pozostawie i co dalej , jaki plan ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-16 23:04:29
No przecie widzisz ile wojska tam miaem, ja tam nie jestem gwnym graczem. Cheos dogada si z cule wic ja mogem tylko zawrci - to jest bardzo daleko dla mnie i poszedem tam tylko po to eby napsu krwi culedze. Niestety z powodu niezbyt dowodzenia przez Wraitha (mia ograniczone rodki ale mg duo wicej moim zdaniem odgry) culega prawie nic nie straci :( . W tej chwili mam trzy rzeczy na gowie:
1. Hechter - mam zamiar tam nadgry z pomoc Fausta
2. Kingu - nie chc z nim walczy ale musz uwaa eby nie zacz wsppracowa z Rud i mnie nie zaatakowa - nowe ziemie "poCentowe" s wraliwe na atak
3. cule+Bobek - wsppracuj od dawna, Bobek okamuje mnie od dawna - ciko negocjujemy pakt cule-Bobek-Cheos-ja eby tam ustabilizowa sytuacj. Jak si uda to atakuj na wschodzie - Hechtera chyba, no zobaczymy tylko co Kingu zrobi ale jego nie chc atakowa.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-25 12:41:46
No i co dalej panie Inka

oddajesz zwycistwo na tacy "liderowi" czy jednak co prbujesz zdziaa ??
Jakie pomysy, plany ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-25 16:02:07
Na zachodzie mam super sojusznika Cheosa ktry w razie jak by cule z Bobkiem si rzucali pomoe mi swoj armi (i vice versa) wic uznaj t flank za bezpieczn. Id wic caym wojskiem na wschd i zaraz zdecyduj co zrobi. Wyjcia mam dwa: zaatakowa Hechtera albo Kinga.
a) Hechter - naley mu si za atak na Persj i wspieranie Centa. Minuesem jest to e obiecaem miasta Hechtera Persowi wic nic z tej wojny nie bd mia poza tym e rozbuduj bufor w postaci Persji.
b) Kingu - naley mu si te - walczy ze mn bezporednio (a Hechter nie). Jednak potem si uoy i nie robi adnych podejrzanych ruchw. Poza tym nie wiem czy nie wsppracuje z Rud i czy w tej chwili nie idzie do mnie jego dua armia przez ziemie Kinga.
Decyzj podejm zanim moja armia "Zachd" dojdzie na wschodnie rubiee.
Z techami nie bd cudakowa - id po Drukarstwo teraz bo sabo w techach stoj. Potem id albo po rycerzy albo po proch (raczej rycerze).
Z cudakami te nie wariuj - nie startuj nawet po nie.
Chrzecijastwo rozprzestrzeniam i cay czas odbudowuj tereny po Cencie bo zniszczy prawie wszystkie usprawnienia

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-27 08:20:43
Mj zawodnik na turniej: (knecht z promocj do ucznikw i 3 punkty dowiadczenia)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-10 14:00:02
no i co teraz panie Inka??
troszk woja si wtopio ... jaki plan ratunkowy ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-10 21:23:04
Niestety nie mam czasu na rozmylania nad Dyplo. Poza tym wiem e akurat ci moi ssiedzi byli od pocztku nastawieni przeciwko mnie wic i tak nic nie wynegocjuj

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-07-12 23:12:24
z twojego wpisu na forum wnioskuj e jeste za zakoczeniem dyplo i uznaniem Rudiego za zwycizc ??

dobrze rozumiem , bo zbieram info od graczy.
Nie bdziemy przecie na si cign rozstrzygnitej gry

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-07-13 22:00:02
Tak, od dawna jestem za tym ale nie chc psu zabawy innym. W sumie od momentu jak Rudi pokn 4 czy 5 nacji na pocztku byo to jasne...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-08-10 15:58:43
Lesiu qrcze przy si do tej gry plissssssss :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-08-10 23:53:49
Akurat teraz si przykadam, spiskujemy i chyba co z tego wyjdzie

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-09-12 00:06:41
Potrzebujemy zgody w trybie pilnym na przekazanie miasta. Rudi zdoby mi miasto i wrzuci tam Judaizm - chce wygra dyplomatycznie bo widzi e inaczej nie ma szans. Ja niestety to miasto odbiem. Jeeli zostanie jak jest to oznacza koniec gry a jedyne wyjcie z sytuacji jakie teraz widz to przekazanie tego miasta komu kto ju ma Judaizm (ja jaki jedyny go nie mam). Wic prosz o zgod o przekazanie miasta Cheosowi ktry i tak od dawna si upomina o wynagrodzenie za wsparcie - widzisz zreszt e to prawda bo ilo jednostek Cheosa u mnie jest bardzo dua.
Jeeli mona to chcemy to przekazanie zrobi ju jutro.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-09-12 10:06:25
Nie ma zgody na przekazanie miasta

popenie bd, swj wasny nie przymuszony i nie mona teraz nadrabia wasnych bdw poprzez wykorzystanie "wynagrodzenia sojusznika za pomoc w wojnie"

To by by waek i nie ma zgody Admina na takie przekazanie miasta
Sorki
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: