www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Inkowie Turcja Sumerzy" (LDeska)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Inkowie Turcja Sumerzy" (LDeska)

Pakt numer 1088, zaoony 2011-04-30 07:32:02 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Inkowie Turcja Sumerzy

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: LDeska
cheos
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-30 07:34:11
Nie dowierzam za bardzo Aztekom (Bobkowi). Wida po uoeniu wojska e nie wesprze militarnie culegi (bo stoi o kratk za daleko wic culega bdzie szed sam) ale chyba zachowa neutralno. To nam da w ko. Musimy obserwowa sytuacj - ja wysyam co mog na front ale drg nie mamy z cheosem na poudniu naszych pastw midzy nami :zly: musimy szybko dobudowa. Pierwsze miasto pewnie padnie nie wiem czy stolic da si obroni no ale zrbmy wszystko co w naszej mocy. Fajnie by byo jak by Bobek spali ze dwa miasta culegi nagym wypadem - tylko czy si na to zgodzi?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-30 11:04:56
Pisaem ju wczeniej moje obawy dotyczce Aztekw.
Mamy jaki pla przemieszczania wojsk ?

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-04-30 18:23:53
Mam duo konnicy, to mgbym sam spali miasto i stolic culegi ale nie dam rady si wybroni :( Potrzebuj wsparcia cule ma 17 soni hwachy axy oraz speary.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-04-30 18:49:35

Oto siy culegi. Idzie jeszcze 7 soni s na dwa ruchy w moich granicach. 2 galery wspierane trirem pyn i bd te niedugo. Ja mam 2 galerki. Nie mog wykona kontry konnic i wycofaem j bo ma te 7 soni na tyach... Sytuacj widz cieko. Mam na obron 8 katap 5 soni troh axw spearw i jakie 7 konnych i 10 rydwanw, bd upgradowa wojw na speary oraz cinam.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-30 23:20:48
Ruszyem wojsko od Centa - idzie na pomoc ale to potrwa.... bardzo dugo. Nawet nie wiem czy to ma sens w ogle. Chyba je tam zostawic bo Hechter i Ruda niedaleko a do was podel nowe. Zreszt i tak cay czas idzie moje wojsko do was. Tylko nie wiem co z tym Bobkiem - czy mog przez jego teren i czy mi nagle granice zamknie.

Ja to widz tak: tej armii sam nie zatrzymasz. Razem z caym wojskiem Bobka i kontyngentem Sumerii to ju tak. Wic pytanie o postaw Bobka jest tu kluczowe.

Nie wiem jak chciaby spali stolic culegi? Nie dasz rady moim zdaniem. Jeeli daby jako rad to na 100% to jest to! W ten sposb moesz go zmusi na tur przed spaleniem jego stolicy da mu ultimatum: pokj na 10 tur albo j palisz. A jak si nie da tak to po prostu mu j spali i wtedy si zapyta "pokj czy palimy mikkie podbrzusze"?

Inna opcja to oddanie miast i cofnicie si zbierajc razem siy. Ale pytanie o Bobka jest znowu aktualne. Odpisz Wraith o co chodzi z tym rajdem - nie wiem jak chciaby stolic culegi spali?

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-01 11:57:02
Niestety ale rajd ju nieaktualny na tych soniach ktre maszeruj rozbije si moja konnica. Wycofuj si. Strac na 100% bulabula oraz stolic. Tego wojska jest po prostu za wiele, przewysza mnie produkcja ponad 4 krotnie, jeli nie uda Wam si mi pomc to w przecigu ok.10 tur czeka mnie anihilacja.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-01 23:15:11
Id wszystkimi nowymi jednostkami do was, proponuj prosty ukad: wycofuj si Wraith niszczc drogi (!!!) - zyskujemy na czasie. On ma duo soni i koreaskich katapult wic musimy jako kontr mie DUO soni i tylko SONI!!! Topory nic tu nie dadz bo kataptki jego maj bonus do walki wrcz a nie otrzymuj obrae masowych. Zbirrzmy si do kupy - oddawaj niestety mu miasta a on myl zrobi si zbyt pewny siebie i wtedy mu to wszystko rozbiojemy i pjdziemy z kontr. Chowajcie komandosw - generaw!!! Przydadz si do ewentualnego rajdu na tyy i odbijanie niebronionych miast Turcji. Wtedy od razu jak kto z nas odbije daje opcj "wyzwl" - miasto wraca do Turcji i armia culegi zostanie zapana w puapk kultury Tureckiej. Moje wojsko idzie do Cheosa - z racji zdrady Azteka. Ale licz e Aztek si do nas przyczy jak tylko przamiemy culeg.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-02 15:04:49
Ja zbieram wojsko przy pnocnej granicy Tureckiej.
Musimy dobrze wyliczy czas kiedy poczymy wojska.
Jak za wczenie Culega moe si zatrzyma i poczeka na wejcie Francji jak za pno sami wicie.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-02 17:57:13
Lepiej, mam na okazj zapania jego armii przygotowanego wielkiego artyst, przybywajcie chopaki bo nie chc zosta zwasalizowanym pieskiem kanapowym Culegi...zreszt nawet wolabym zakoczy dyplo ni eby doszo do takiej sytuacji.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-02 21:20:44
Id wojskiem na front - oprcz tego co idzie od Hechtera to jeszcze posiki id i one bd pierwsze na froncie. Musimy mie jasne dowodzenie - proponuj tego kto ma na tym froncie najwiksz armi. Jeeli mamy suy rad to przydayby si zrzuty ekranu. Zaley mi bardzo eby t armi mu zniszczy i utrze nosa za ten atak.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-02 22:26:20
Siy cule tak jak na skrinie, z dou tak o 4 tury za armi idzie 6 soni.
A oto moje wojsko, i teraz zastanawiam si nad dalszymi posuniciami, bo mog:
a) budowa mur w stolicy i licz e 2 tury cule zacznie zdejmowa oson co da nam 3 tury, dwa e nie chc straci stolicy, a zapewne j spali
b) budowa jednostki i wycofa si i zczy si z Waszymi siami, chyba e bdziecie wczeniej i pomoecie mi przy mojej stolicy
dodatkowo mam troch koni z moliwoci 2 promo na wycofanie co moe osabi jego hwachy , no ale to tylko 30% szansy
wrzucam skrin

Aha pynie trirem a za ni 2 tury s dwie galery, ja ciem 3ci galer i sprbuj rozwali mu ttrirem galerkami przy czym zaraz dotn 4t na defens przed jego galerami...

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-02 22:27:23
Do mojego wojska co na skrinie idzie 3 spearw, oraz dwa sonie , zaraz wyjdzie 1 ha, 1 spear, poza tym upgrade 2 warriorw na speary... tyle na razie.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 05:39:43
Cheos co masz na wsparcie? Czy wraz z moimi siami da rad odeprze atak cule, czy lepiej si dalej wycofywa?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 17:09:08
Ja w tej chwili przy granicy mam jedynie 1 so 1 sp i 5 katap.
Ale dorabiam i cigam z caego kraju.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 17:13:43
Za sze dni bd mia macki. Mamy tyle czasu ?

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 17:39:20
Na uratowanie stolicy 6 dni to bdzie za pno, ale jeszcze dam zna jak zrobi tur co i jak.
Ghandi to zdrajca i szpieg - raz e przepuszcza przez swoje granice, a drogi to kit, bo mam kulturk, dwa e na kad strategi w pakcie Cheos-Bobek-ja, Cule by tur dwie na to przygotowany (desant, atak konnymi), kolejna sprawa , to zacz kry spearami roboli, spodziewajc si moliwego odwetu. Ale sam Bobek zdaje si nie jest pewny czy my wiemy o jego dziaaniu na dwoch frontach, umy scenariusz i rozpiszmy w tamtym pakcie tak eby zmyli Wikinga.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 17:48:09
Widz, e zacz ostro ci to pewnie pomoe Ragnarowi.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 18:39:10
Skoro tak, to moe ciemni e idziesz na francusk granic, ja co tam popacz e zostaj sam i staram si przekupi sowem i zotem Gandka.
A sytuacja w praktyce, stawiam mur, to da 110% obrony, wic dwie tury na zbicie przez jego katapulty + 1 na dojcie + 1 na atak, czyli za 3-4 tury bitwa moe si rozegra pomidzy moj a jego armi, ale w niezbyt jasnych kolorach to widz. Z drugiej strony stolicy mi szkoda - biblioteka, baraki, stajnia, akademia, wielka biblioteka... Czy Cheos dolesz jednostki i razem to rozwikamy. Leszek w ile tur moesz dotrze do mnie, chyba e po prostu zaatakujesz Ghandiego???

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:07:07
Jutro policz za ile tur bd przy twojej stolicy.
Ale niestety to co mam to za mao.
Z kad tur bdzie tego znacznie wicej.
Odpaliem 12 tur zotego wieku i mam produkcj jedynie o 2 mniejsz od Culegi.
Jutro wprowadzam biurko to bdzie jeszcze wicej no i macki pewnie bd jeszcze szybciej.
Jak bym do nich doszed to przezbroj i mona "ksa" przeciwnika - atak i wycofanie aby si uleczy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:14:50
Napisaem na wsplnym z Aztekami, e za 2 dni bd macki.
Niestety to blef :(
Armia Inkaska i moje posiki mog by u Ciebie pod granic dopiero za 4-5 dni.
Niestety nie mamy chyba szans na obron stolicy.
Wiem, e wielka szkoda ale jak stracimy teraz wojsko a go mao nadszarpniemy to po Tobie i ja pewnie te kilka miast strac :(
Mam cztery porty z Francj a on ma galerki (widziaem) :(

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 20:29:11
Cule te ma macki, odkry w turze przed obecn machinery , biurko mia wczeniej, wic zapewne za okoo 10 tur na front, dotr jego pierwsze macki. No to postaram si blefowa i odracza jego atak , zatrzymam si mimo wszystko w stolicy jak zbije obron do zera to wycofam wojsko, da nam to 2 tury czasu.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 20:37:44
Trzeba gra na zwok.
Za wiele ma Ragnar, Aztekowie i Francja.
No i moje posiki z Egiptu + Inki wojsko maj jeszcze troch do przejcia :(

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 20:52:38
Random by po Wikinga stronie straciem 2 galery na tej triremie. Dochodz kolejne (6) sonie do stacku i 2 horse archery... Wybudowaem mur w miecie, da to 2 tury na przeczekanie, zostan z 1-2 ma miastami.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 21:00:35
Martwi mnie, e Culega te ma bdzie szed ju mackami.
No i zdrada Azteka wielce nam zaszkodzia.
Wycinaj miasta - wiem, e atwo mwi jak to nie moje ale mam nadziej,i uda si odeprze Ragnara i jego poplecznikw.
Dopuki nie bdziemy mieli przewagi nie ma co wchodzi w otwart wojn.
Tak na marginesie rozpoczem maa kampani wrd ssiadw Korei moe niebawem docz do wojny.
Jak si uda dostawisz miasta i moe co uczkniesz z zasobw Ragnara o ile go powstrzymamy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 21:01:45
*dopki (ach ten skryba)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-03 21:56:50
Ja mog tylko poprze to co Cheos pisze. Wysyam wojsko no ale z racji odlegoci to trwa :zly:
Co do produkcji twojej Cheos to jeste drugi pisae - a ja jestem pierwszy :oczami: i ta produkcja idzie na wojn z Culeg :atakuje:
Wraith - wiem e atwo nam pisa ale trzymaj si, nie atakuj "na granicy" jak ja Centa, to by fuks - zbierzemy armi i pjdziemy z kontr. Moim zdaniem on twojej stolicy nie spali bo on chce twojego cudaka. Trzymaj tego artyst schowanego, uwaaj na komandosw i cinaj miasta. Jak ju dojdziemy to zrobimy culedze jesie redniowiecza. Ja ju raz tak umow dotrzymaem co Cent popamita :) z culeg bdzie tak samo, masz sowo Wielkiego Tyka Inki e nie zostawi ci

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 21:59:25
I ja te Ci nie zostawi.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-03 22:06:57
Acha, wystpiem o pakt jawny do Hechtera - myl e si zgodzi a wtedy moja armia te idzie na front. Ju wyruszya kilka tur temu a jak dojdzie... wspomn tylko e jest teraz nawet po stratach u Centa wiksza ni bya - jestem trzeci na wiecie w wojsku.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-03 22:52:05
To trzymamy si planu, staram si go jak najbardziej opnia, nie sdz e bdzie na tyle szalony by atakowa hwachami miasto na 110% zacznie zbija obron. Ma w stacku 16 hwach a wic zejdzie w cigu 2 tur, wtedy wycofam armi.
Aztek z tego co widz ma niewiele wojska z tego co widziaem 3-4 kataplut, 8 axw kilka spearw, wic nie bdzie wielkim problemem cho szkoda e nie bdzie po naszej stronie. A co z Francuzem, znacie jego zamiary? Podpytam go to i owo.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 23:07:34
Podpytaj Francuza bo cholipcia wie mi cz wojska.
Jak opuszcz miasta to straci mog 4 porty :(

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-05 22:47:41
Witam, wycofaem si ze stolicy proponuj przyjcie dla Cule pod grk tureck, pomimo e stanie na grce ma niewiele unitw ktre daj mu defens 8 axw oraz 2 speary, reszta to jak widzicie sonie, hwachy, a Leszek masz bliej. Postawiem mur w miecie a lasek ktry mgby posuy dla atakujcego ciem, co sdzicie o takim wyjciu?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:01:43
Wklej jutro dokadnie jakie wojsko ma Culega i jakim ty dysponujesz.
Poczekamy jutro z ruchem na Ciebie i zobaczymy co zdoa doj do grki w cigu dwch-trzech dni (tyle chyba zajmnie przejcie przez stolic i ostrza murw).
Jest jeszcze opcja, e Culega poczeka tur w stolicy i przezbroi axy na macki - ma ju dostp i zbiera kas.
Mam nadziej, e nie ma tyle zota aby w jedn tur przezbroi 8 axw.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-05 23:14:54
Nie wiem, moe zbiera wanie kas, wstrzymuje si z techami od dwch tur, odkrywa inynieri a ma do niej ponad 1000 tur.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-05 23:16:34
jego armia i to jak wyglda sytuacja oczami Turcji

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:33:29
A jakim wojskiem ty dysponujesz ?
To co mamy ju zebrane widzisz. Kolejne jednostki dochodz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 09:47:19
Gwnie chodzi o to iloma jednostkami (w tym katapulty) dysponujemy.
Jeeli mamy walczy pod Grk to dzi wszystkim czym moemy (chodzi o mnie i Ink) musimy wej na to pole gdzie stoi Inkaski so (nad ryem). Te jednostki, ktre zd wej na to grk bez granicy te zd na bitw.
Dzi sprawdzimy ile tego mamy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 09:49:10
A jak to wyglda u Azteka, nie ma zamiaru pomc ktrej ze stron ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 09:58:27
Dobrze policzyem wojsko Culegi ?: 21 soni, 8 axw, 2 speary, 4 horsy i 14 Hwacha (35 unitw + 14 katap) = 49.
Dzi zliczmy wszystkie nasze siy mogce zaatakowa pod Grk.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 10:30:48
Moim zdaniem z 16 katapek u nas to minimum eby t armi atakowa. Podajcie ile macie, ja wpisz wieczorem ile ja mam i zobaczymy. Jak ulepszy toporki do knechtw to na grce nie damy rady - zobaczymy co zrobi.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 18:00:41
9 katapult
10 soni
6 ucznikw konnych
9 rydwanw
3 axe
7 spear
8 warrior
to moje siy co jeszcze dotn w Grce, dojdzie 1-2 sonie z Para, w Grafie mam jeszcze 2 axy spear so i ha ale to nie wiem czy uda mi si przerzuci

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 19:55:32
Wadco Turcji nie zostawiaj adnego pustego miasta do ktrego mona dotrze szecioma kratkami.
Chyba, e masz 100% pewnoci, i w armii Culegi nie ma generaa.
Sam mam takiego generaa o czym zreszt przekona si Egipt ale ju nie sprawdzi bo to byo jego ostatnie miasto.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 19:56:55
Czyby stolica Turcji nadal staa ?
Nie widz ani spadku w Turcji ani wzrostu Ragnara.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 20:06:18
Widocznie stoi, ciekawe co zagrywa, zaraz wbijam. Cule ma axa take na 4 kratki zasig.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 20:06:26
tzn axa generaa

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 20:21:59
Stolica faktycznie si ostaa, idzie na pnoc w stron Grki, dorobiem jeszcze jednostek, nie mam pomysu na t chwil co zrobi z wielkim naukowcem hehehe :) Generalnie jad na kocwce zotego wieku, widz e nadcigacie no mam nadziej e zmierzymy si wsplnie z Wikusiem

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 20:23:25
Jego ax nie ma promocji do ruchw, ma "1"

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-06 20:30:43
Do Grki ma 2 tury , jedna tura na bombardowanie (Grka 50% obrony + 25% staej za wzniesienie), take w czwartej turze zacznie zapewne szturm miasta.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 22:38:17
Moim zdaniem jest niele, moje pierwsze jednostki weszy do Grki. Zobaczymy co jutro zrobi...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 23:02:22
Chyba wiem dlaczego ostaa si stolica.
Zaproponowa mi pokj w zamian za miasto Tureckie.
Mam czas do jutra.
Czyli jak nie odpowiem to spali stolic i bdzie szed dalej lub wraca a jak si zgodz to j przejmie i bdzie szed dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-07 11:07:07
Ewentualnie brakuje mu jeszcze zota na przezbrojenie wszystkich axw i nie chcia si obcia kosztami dodatkowego, dalekiego miasta.
Tak czy inaczej czas gra na nasz korzy, dochodz kolejne posiki a ja jutro te bd mia macki a mam znacznie bliej do linii frontu ni on.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-07 12:10:43
Zera go utrzymanie jednostek, ma ponad 50 poza granicami swojego kraju, nie odkrywa inynierii, cay czas trzyma nauk na 0.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-07 20:00:25
Wyjanio si. Zbiera zoto a teraz w trzy tury robi inynieri. Ogromny potcja, ja na zotym wieku na 100% potrzebowabym 5.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-07 21:27:56
No potencja ma ogromny wic naley go przykrci :) Rbcie tak eby miast tureckich nie pali - to bdziemy mogli je odbi i zapa go w puapk kultury

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-07 21:50:33
Sprawdziem wojsko ktre mamy w tej Grce - moim zdaniem damy rad ale on zapewne wejdzie jednym wojem na t grk i zobaczy co stoi z tyu i si wycofa... tak myl. Ale jak wejdzie to ja bym wali. Tylko trzeba by to zgra no bo musimy wtedy we trzech do gry wej, nie?

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-07 23:54:30
Ok, trzeba wic ustali godzin, ale to dopiero na poniedizaek/wtorek, biedne samobjcy katapki znw pjd pod n ;)

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-07 23:55:10
No i nie mog z Azteka, takie kity jak dla dzieci wciska...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 02:00:32
Przyjdzie pora na Azteka jak jego Wielkiemu Bratu damy rad.
Co do katap to kolejny raz strac ich cz ale ju robi nowe :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 02:07:00
Co do Grki to proponuj aby Sumerowie i Inka stanli dwa pola za Grk.
W turze w ktrej on wejdzie wszystkim pod miasto my wejdziemy do miasta. Nie sdze aby zaatakowa nie zbijajc obrony murw, jednak troch axw i spewrw mamy.
W kolejnej turze ju nie ucieknie i bedziemy mogli go dopa.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 02:12:57
Jeeli si teraz wycofa to mamy za mao wojska by go goni i bdzie trzeba poczeka.
On inynieria za 3 tury dopiero a nam sporo posikw przychodzi i jutro ju pierwsze macki id na front.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-08 15:08:32
Zaj i spali moj by stolic, nie upgradowa axw, oto jego stan armii.
Zapewne bdzie si przesuwa na wschd eby spali port Graf.
Do inynierii ma 2 tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 15:20:12
To ruszajmy za nim, przygotuj artyste aby go zlapac w kulture.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 15:34:40
Bdziemy wykonywa tury po tobie to ruszaj si i dawaj nam zna gdzie mamy wej.
Ragnar za dwie tury bdzie mia inynieri (dlatego nie ulepsza).

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-08 22:06:40
Gupio zrobi - ju po nim. Dosyam na front i robi to co piszecie oczywicie. Mam zabezpieczone granice wic wszystkie posiki id na culeg.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 22:42:37
Aztekowie moga sie do niego dolaczyc.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-08 22:53:41
Bdzie mia jesie redniowiecza, chyba e planuje wycofanie si do jednego ze swoich miast.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-08 22:58:55
Domylam si co zrobi, Cule wycofa armi liczc e uderzymy na Azteka, i tam postara si o to by zada cios jako pierwszy dodam e zapewne z wyprodukowanymi wieo mackami. Wycinam seta i moe zapiemy go na wielkiego artyst.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 22:59:00
Jakbys mial seta to mozna postawic miasto i walnac bombe kulturowa.
I bysmy go dorwali :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-08 22:59:37
w myslach mi przeczytales :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-09 10:28:02
Kogo szpiegujecie ?
Ja przerzuc wszystko na Azteka.
Obecnie widz co Culega wymyla.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-09 17:26:32
U mnie szpiegostwo na Cule, zuyj naukowca na alfabet to bd mia szpiegw na kontrowanie, bo zdaje mi si e kilku u mnie wikingowych siedzi.
Turk zrobi okoo 20tej.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-09 19:18:42
Jeszcze jedno, jak Wasze zapatrywania na atak na Azteka? Macie go na widelcu od mojej wschodniej strony, upilibymy kundelka Wikinga.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-09 19:32:34
Wiking stan tak e nie da go si sign (2 pola od granicy), widz e z poudnia przybywaj francuzi - lukgin 3 jednostki .

I tak jeszcze ode mnie. Wiem czym jest dyplo sabszy tu nie ma szans na istnienie, jeli zadacie mi coup de gracie, wiedzc e nie macie ochoty walczy z Wikingiem i reszt badndy niebieskiej, nie bd mia do Was pretensji.
Chciaem podzikowa Wam za pomoc i Wasze wczeniejsze sowa e razem powojujemy z Wikingiem.
Mam nadziej e uda nam si uci eb hydrze i nie ma dla mnie znaczenia e ledwo egzystuj, straciem najwaniejsze miasta, a liczy dla mnie si zabawa :)

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-09 19:39:05
Przesunem jednostki tak e mog w razie czego kontrowa na zachd. Cheos, mam do Ciebie prob o surowce dajce zdrowie, wysaem handel.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-09 21:41:14
Ja Ci nie zaatakuj.
Od pocztku miaem propozycj od Ragnara, e odda mi dwa twoje miasta jak si nie bd wtrca i podpisze pakt.
Teraz to by si mijao ze zdrowym rozsdkiem gdybym walczy z Twoj armi o te miasta.
Mam nadziej, e jako go chwycimy - pewnie czeka na seta.
A ty za ile bdziesz mia ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-09 21:43:12
Oczywicie surowce wyl.
Co do pokonania Culegi obawiam si, e Francuz i Aztek mu pomog jak si jawny skoczy.
Id sprawdzi na pnoc, czy czasami jaka wataha przez ziemie Francji nie idzie.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-09 22:10:58
Seta zaczem , a wytn w nastpnej turze pynie trirem i zniszczy mi rybki wic zaraz populacja zacznie spada.
Jak tylko bdzie okazja na zapanie dziada , trzeba si wbi razem coby katapami go wsplnie waln i bitw rozegra.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-09 22:17:19
Ja te bd wspiera bo Wielki Tyek Inka ma swj honor. Wytniemy culeg i ju. Oczywicie set i artysta to mus tutaj - wietnie planujecie

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-09 22:17:41
ano

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 18:38:27
Ragnar chyba postawi gdzie miasto na terenach potureckich.
Jest sporo wolnej przestrzeni to nie wiem, czy uda nam si podej i postawi miasto tak aby w nim odpali bomb kulturow i mie dziki temu to miasto w zasigu bezporednim.
Ragnar od dzi dysponuje inynieri i to trzeba uwzgldni w poruszaniu si jego wojsk.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 18:45:06
Pamitaj Elbieto Turecka aby seta i artyst zawsze trzyma na styk za ewentualn armi frontow z ochron dwch pik na wszelki wypadek.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-10 19:40:42
Z tego co widz sytuacja przedstawia si tak e widz ju granic Azteka na moich terenach... Skasowaem mu scouta na Azteckiej ziemi, na tej grce jednak stamtd armii Wikinga dojrze nie mog. Wycofa si chyba na przezbrojenie, dowie si e zrobiem seta - ma trireme pod tym miastem gdzie wanie wyciem, ale artysty nie widzi chyba e ma szpiegw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:35:49
Te posiki Francuzw s mieszne.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-10 21:06:04
Pilnujcie granicy wschodniej z Aztekiem, moe okaza si e Cule przez Azteka, przerzuci tam siy.
Hmm a moe najlepiej po prostu go zaatakowa , front pozostanie wtedy jeden.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 21:10:18
Wysaem konnic w stron Azteka. Wielce prawdopodobne, e idzie tamtdy Ragnar.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 21:11:52
Przez Francj te moe i.
Mam jeszcze 9 tur pokoju z nimi, nie chc ama jawnego.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-10 22:21:28
Ja mam zwiadowc u Azteka - byem w tym miecie co wida obok robola na tym zrzucie i tam nic nie ma. Przeszedem na d i w prawo - do stolicy Azteka - te nic tam nie ma. Culega musia pj na d - do siebie, tak myl...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-11 01:16:47
To jutro bior alfabet i robie szpiegw bo po omacku dalego nie zajdziemy.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-11 20:57:06
Dobra, ja mam sytuacj kryzysow, nauka na 10% i tak gold leci w d, musz atakowa. Czy da rad zaj Azteka od wschodu, posabym tamtdy armi, nawet jeeli zajm mi miasta, odgryz si co. Cule pynie na mnie 3ma galerami, tym razem przeczuwam e znajduje si tam wojsko i moliwe e spali miasto , garnizon mj nie jest pierwszej jakoci tam. Puciem na tereny sporne, pierwszego szpiega, Cule postawi z tego co widz po kulturze miasto tam gdzie mniej wicej stao bulabula.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-11 23:15:02
Znalazem armi culegi: nie idzie przez Bobka nic na razie..

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-11 23:17:33
Wraith nie atakuj prosz bo nic sam nie zdziaasz, musimy pj razem - wtedy mamy due szanse... Cheos - moe we przejmij dowodzenie - masz moje penomonictwo, mam nadziej e i Wraith si zgodzi. Chodzi o to eby to jako strategicznie zaplanowa (nie ukrywam e u mnie z czasem krucho) :)
Wymylmy jak tu culeg najlepiej uszczypn - najlepiej eby nam Aztek pomg... ale nie wiem czy w ogle mona mu ufa..

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 09:49:24
Wojska Ragnara id do mnie przez ziemie Francji.
Gdybym przedwczoraj nie doci ju stracibym jedno miasto graniczne.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 11:47:53
Jak mona ufa Aztekowi skoro mnie szpieguje i to kilkanacie punktw na tur ?
Elbieto Turecka, masz miejsce na miasto tak aby przeciwnik jedynie po otwartym terenie do niego doszed ?
Francuz mi podpyn galerkami, mam z nim cztery miasta graniczne w tym trzy porty i jedno z granic francusk pod samym miastem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 11:54:07
Szans na atak to raczej nie mamy. Z tego co widz miasto jest tak postawione abymy si zatrzymali na otwartym terenie.
Ragnar zbiera zoto (ma ju inynieri, zreszt pierwsza pika ju idzie).
Zanim podejdziemy pod to miasto to przezbroi axy i speary a pniej nam przywali bo z inynieri spokojnie nas dogoni nawet jakbymy chcieli si wycofa.
Co do Azteka za osiem tur si koczy jawny i raczej go widz po stronie Ragnara.
Zreszt pakt jawny podpisali - rwnie o wsppracy militarnej.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-12 17:14:57
Aztek to wrg, kundelek Wikinga, ja widz to tak, czy istnieje moliwo ataku na Azteka ale przez Wasze tereny?
Zanim si zorientuj Wiking nie zdy z armi aby pomc, ewentualnie wejdzie na moje tereny, ale to go spowolni.
Miasto mog postawi tak e bdzie zmuszony i przez gadkie take w tym nie widz problemu.
Nauk ustawiam na 0, ewentualnie zrobi sobie anarchi.
Cheos, Wiking pynie od poudnia jedn trirem, spali mi rybki i moe kierowa si do Ciebie, ale to zaraz zobacz jak wejd do gry.
3 galery za ni, pyn ale s jakie 6 pl od Twoich granic. Dam Ci zna jak to wyglda po zrobieniu tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:36:10
Coraz wicej wojska Ragnara jest na ziemiach Francuskich, same macki i konnica.
Zaczem przezbraja i wysaem posiki ale nie wiem ,czy zd.
Moesz ruszy przez moje ziemie.
Zaraz wyl dwch roboli aby dorobi drog do drogi Inki ktra prowadzi bezporednio do Azteka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:36:58
Triremk widz, dotn swoj jak bd mg.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 18:40:14
Moe razem z Ink bycie ruszyli na Azteka od strony Inki ?

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-12 20:02:48
O tak, ten pomys i zamiar mam te... Przesuwam armi w tamt stron.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-12 20:15:06
To decydujemy, mog postawi miasto w miejscu dawnej stolicy i odpali artyst, lub opcja druga atakujemy Azteka przez tereny Inki.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 20:23:01
Miasto moe ci si przyda do opnienia wojs Ragnara. Jak uwaasz.
Do Inki to raczej konnica bo pieszymi nie zdysz doj.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-12 20:59:09
Jak ustalicie tak zrobi - mi pasuje atak na Azteka za jego zdrad

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 17:25:12
Zawarem pokj z Ragnarem. Niestety zebra sporo wojska przy uczynnoci Francji. Francz rwnie zebra wojsko pod moimi granicami, stracibym co najmniej jedno miasto w tej turze.
Przykro mi Elbieto Turecka.
Oczywicie moje granice s nadal otwarte i moecie wraz z Inkami dziaa np. w Turcji.
Nie otwieram granic z Culeg take jego wojska spod mojej pnocnej granicy bd musiay przej przez caa Francj i ziemie Wikingw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 17:27:21
Moe uda mi si spali jaki port Francuzowi za jego zdrad, wyciem dzi galerki.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 17:29:32
Jak mylisz, ile czasu bdzie szed Ragnar ?
Chyba nie ma czasu aby doj do Turcji :(
Rypo si troch.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-13 17:57:26
C, a jak Inko Ty to widzisz?
Dla mnie w takiej sytuacji atak na Azteka od Waszej strony jest mao wart zagrywk.
Elbieta tak czy siak, bdzie walczy do koca z Wikingiem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-13 22:18:59
Atak na Azteka byby dla mnie korzystny ale uwaam e to by byo nie fair. Ja na twoim miejscu walczybym do koca z culeg bo to on ciebie zaatakowa. Skoro Sumerzy si dogadali z Ragnarem to ja nie mam innego wyjcia jak te wycofa swoje wojsko... za daleko ebym da rad co tu zmieni.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-14 10:45:18
Nihil novi...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 17:03:10
Wybacz Elbieto, te mnie Francuz zdenerwowa.
Oczywicie za obecn pomoc aby zwrci cz kosztw Ince jak obiecaem rozprowadz religi w moich miastach.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 17:31:54
Elbieto wytrzymasz jeszcze 9 dni ?
Postawia miasto z artyst ktre go opni ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-14 22:20:10
Ja zostawiam wojsko na zachodzie - jak tylko bdzie rozkaz to id - czy na culeg czy na Azteka to mi nie robi rnicy. Z Francj to nie wiem nawet w ktrym kierunku i ale jak trzeba bdzie... chocia ja najchtniej pomgbym Turcji ze wszystkich tych scenariuszy

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 22:49:39
Z Francj sam sobi poradz, nie mam zamiaru za daleko si w ni zaglbia.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-15 12:16:11
Panowie, rozumiem e chcecie dobrze, ale to co mwicie nie ma nic wsplnego z rzeczywistoci - pokj z Wikingiem i wycofanie si Waszych wojsk.
Elbieta jest przegrana, dobrze o tym wiecie. Stracilimy dwa podstawowe centra naukowe bez ktrych nie mamy szans na dusze przetrwanie.
Kwestia czasu, e Wiking rozjedzie Turcj, a w przecigu ilu tur nie wiem, wszystko w rkach randoma.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-15 13:30:58
Jeeli wytrzymasz a skoczy mi si pokj bd mg znowu zaatakowa.
Do tego czasu chciabym rozbi wojska Francuza.
Rozumiem twoje rozczarowanie ale mamy jeszcze kilku wrogw. Aztek ju ma macki i zbiera wojsko, Francz narobi troch soni i katap. Obydwaj s sojusznikami Ragnara. Osabiajc Francuza osabiam te Culeg. Miaem czeka a we dwch wejd do mnie od pnocy ?
Inka jak zbierze wojsko w stak bdzie mg zaatakowa Azteka.
Ragnar nie da rady obu obroni i jeszcze i na Ciebie.

wraith (Wraith ( Elbieta / Turcja ) ) 2011-05-16 05:41:20
Dla Turcji w cigu 6-7 tur nastpi koniec.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: