www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Ldeska (Inkowie) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-18, 10:30   Podsumowanie nacji Ldeska (Inkowie) przez Admina

Miejsce trzecie Leszek :cheerleader:

Trzeba przyznać od razu że to najlepszy wynik Lesia w histori wszystkich dyplo.
Przeżył do końca na dodatek nie jako warzywko tylko jako naprawdę duże i silne państwo, członek zwycięskiej koalicji i jeszcze wskoczył na podium :brawo:
Na prawdę Lesiu GRATULACJE bo to jest twój wielki sukces. :padam:
Mam jednak nadzieję że masz świadomość (jakby to porównać do skoków narciarskich) odległość znakomita ale noty za styl fatalne

Całą grę można podzielić na trzy etapy i w każdym z nich grał zupełnie inny Leszek. Może ktoś się za Ciebie logował przez 1/3 gry ?? Te etapy to:
1. Idę po zwycięstwo ( i mam na nie realne szanse)
2. Katastrofa
3. Przebudzenie - jako trybik w większej maszynie

Zaczynając od początku
Nacja świetna, przywódca również (Inkowie i cre, exp) naprawdę widać że dobrane to jest z głową i przyszłościowo pod stabilny wzrost i rozwój.
Start rozegrałeś bardzo dobrze, techy bardzo prawidłowo, miasta postawione extra, wojska obronne obecne, polityka zagraniczna intensywna i konsekwentna, zjechałeś jednego sąsiada, zawarłeś dobry i silny sojusz (z Sumerią), objąłeś swoją strefą wpływów kilka okolicznych mniejszych państw.
Ustawiłeś się w od razu w kontrze do Centa - jest to słuszna decyzja skoro chciałeś być lokalnym mocarstwem to musiałeś przystopować lokalnego konkurenta. Na tym etapie zupełnie nie miałem się do czego przyczepić. No może ja na twoim miejscu ratowałbym biednych mieszkańców Arabi niekoniecznie poprzez próbę zachowania ich przy życiu co raczej "przygarnął" miasta pod ojcowskie skrzydła :hyhy:
Tak czy inaczej udało Ci sie znakomicie bo Cent zyskał na wojnie z Marbą raptem jedno miasto i to na dodatek to bez złotka. Tutaj naprawdę grałeś bardzo dobrze i co najważniejsze z wyczuciem sytuacji. Zasiedliłeś tereny po Nefie, odpaliłeś działkę sojuszniczej Sumerii, podział był dla Ciebie korzystny. Super.
Następnie Cent (eh ten łamipakt się skusił na 30 srebrników) :D zaatakował Persję i ponownie interweniowałeś. Na dodatek silne wsparcie dorzucił Jarek a później już jako Cheos i ruszyliście w głąb Egiptu. Szliście jak taran. :przestraszony:
Co dalej można napisać ... wieeeeeeeeeeelka Bitwa pod Memfis..... :slon:
gdzie Twoje toporki nazbyt często wygrywały przy 30-40% szans ;)
Szczęście sprzyja lepszym :)
To znaczy że byłeś lepszy skoro wygrałeś.

W tym momencie byłeś NUMER 1 na świecie.
Miałaś największe państwo, największą produkcję, największy teren i populację, żarcia wbród, miejsca mnóstwo - nic tylko iść po zwycięstwo. Naprawdę. Miałeś przeogromny potencjał.
Jeszcze po Cencie dostałeś w spadku 2 Święte miasta z czego jedno, chrześcijańskie, z wybudowaną Bazyliką - nawet nie musiałeś hodować proroka. Jeszcze jakiś cudak wpadł no i oczywiście - Najlepsze miasto na całej mapie Dyplo6 - czyli stolica Centa
Do tego równie silny i spory sojusznik Sumeria.

Naprawdę Leszku z takiej pozycji to się gra o zwycięstwo i w zasadzie każdy inny wynik jest porażką.

Zupełnie nie wykorzystałeś tego potencjału. :zalamany: Po podboju Centa rozpoczął się drugi etap gry czyli za Leszka zaczął logować się jakiś inny człowiek. W zasadzie każda decyzja od tego momentu to był błąd na dodatek każdy następny jeszcze większy od poprzedniego. Naprawdę nie wiem co w Ciebie wstąpiło.

Największym i mega błędem było NIE ZASIEDLANIE WYWALCZONEGO TERENU
Nosz qrcze to po to walczyłeś na wojnach żeby mieć teren a potem go zupełnie nie wykorzystałeś. Zająłeś u Centa 4 miasta i całą grę nie dostawiłeś tam żadnego :smt021 a miejsca było na przynajmniej 4 kolejne. Pozostawiałeś wielkie puste przestrzenie pomiędzy swoimi miastami, no tak to grają Misie. Naprawdę takie widoki to ja widziałem jak oglądałem dyplo Misia z lotu ptaka i tam rzeczywiście tak stawiają miasta ale TY :przestraszony: stara wyga, weteran ????
Nie zastanowiłeś się nigdy przez całą grę jak to jest że masz teren porównywalny do Rudiego a miast mniej, dlaczego Sumeria ma mniejszy teren od Ciebia i to znacznie a miast więcej ??
Dlaczego Cule ma więcej miast od Ciebie jak ma mniejszy teren :ocochodzi:
Popatrz na wykresy z 50, 100, 150 tury zawsze w terenie prowadzisz a miast masz mniej. Nie wpółdzieliłeś żarcia między maistami, całe tereny Egiptuto de facto 2 miasta i masa pustej ziemi, pomiędzy nimi a dawnym Faustem też by się kolejne miasto/a zmieściły.
Wybrzeża nie zasiedliłeś zupełnie, a potem było zdziwienie dlaczego Rudi ma tu flotę a Ty nie. Bo Rudi napchał miast gdzie się dało imiał gdzie dociąć/zdraftować.
Przykład z wybrzeża Centa.

Leszek zaplanował sobie miasto jak widać tam gdzie jest znaczek "M"
Ja bym na tej samej przestrzeni postawił dwa miasta tam gdzie są czerwone kółka, ale faktycznie Leszek ograniczył się tylko do planów gdyż przez ponad 120 tur nie postawił tam żadnego miasta. Teran leżał odłogiem. A przepraszam nie odłogiem :rotfl:
50 tur później przypłynął Rudi, ze zdziwieniem stwierdził że teren pusty, wyładował seta, założył miasto i wpłynął galeonem z komandosami i :rotfl2: puścił z dymem dawną stolicą Centa. Jeszcze się zdążył częsciowo wycofać i zaokrętować.... Piękna akcja Rudi :padam:
A to wszytsko jest wynikiem tego że nie zasiedliłeś terenu. Tam powinien stać Twój port !!! albo dwa.
W stronę dawnego Fausta też miałeś miejsce na miasto i na terenach dawnego Marby również bym nawet ze 2 wcisnął. Pod swoją stolicą miałeś wysepkę na morzu na której od dawna powinno być miasto... no tragicznie to rozegrałeś. Zamiast tego ciągle pisałeś w kronice jak to ty masz ciężko a inni to mają lepiej , więcej i fajniej. Prawda jest taka że inni wyciskali co się dało a Ty marnotrawiłeś.
Oprócz tego doszło fatalne dowodzenie armią i całkowity brak wyczucia w sytuacji politycznej. Atak na Zulusa to była masakra. Dałeś sobie wyciąć całą armię i podsunąłeś pod nos Budicy bezbronne miasta Zulusa i jeszcze swoje Święte oddałeś ... masakra. I od razu po utracie świętego podpisałeś pokój z Rudim na 10 tur. Dzięki czemu on mógł spokojnie dobić Zulusa i zostawił święte zupełnie puste a Ty mogłeś tylko popatrzeć.....
W zasadzie codecyzja to błąd.
Heroic Epic postawiłeś sobie w stolicy - aż się śmiałem na tajnym w pewnym momencie że Leszek w całym państwie dorabia wojsko, oprócz stolicy gdzie stawia uniwerek, a HE jest oczywiście w stolicy. Gdybyś go postawił w stolicy Centa to miałbyś MEGA wypasione miasto wojskowe które by wypluwało jednostkę co turę a Twoja stolica generowałaby kasiorkę. Tak naprawdę twój HE nie pracował przez przynajmniej połowę gry. Specjalizacja miast - Brak
Nigdzie nie zbudowałeś Moia, nigdzie nie zbudowałeś National Epic, nigdzie nie hodowałeś wielkich ludzi nosz qrcze takie naprawdę błędy rozwojowe nie przystoją weteranowi.

Dowodzenie armią :wstyd: :wstyd: :wstyd:
To osobny rozdział, w Chinach ginęliście z Cheosem jak ostatnie głąby, bo Wam się nie chciało wejść na górkę albo policzyć kratki do 6. Straciliście MEGA stack prawie 200 jednostek bo normalnie tak Was Rudi zaskoczył, no tak podstępnie..... ahhh...... nie do przewidzenia .... zbudował tory za pomocą workerów :D No nie do przewidzenia to było że zbuduje tory żeby was sięgnąć z dział, któż to mógł przypuszczać...
Tory...
na wojnie ...
to było niefair ...
wręcz wałek ... powinniście żądać cofki...

Leszku ja nie wierzę , żebyś ty nie miał umiejątności, nie wierzę żebyś niepotrafił takich rzeczy przewidzieć, Ty po prostu OLAŁEŚ GRĘ.
Tak zwyczajnie na tym etapie OLAŁEŚ. Nie przykłądałeś się do gry, robiłeś turki po 5-8 minut, byle szybko na odwal się. Nie przyglądąłeś sie sytuacji, nawet Cię to nie interesowało, spalił a niech spalił.... i tak już nie mam szans na zwycięstwo ....
Miałem tego tu nie pisać ale Cheos w pewnym momencie gry to zadzwonił do mnie i się DOMAGAŁ żebym Ci odebrał nację :rezyser:
Naprawdę
Twój sojusznik !!!!!!!!!!!!!!
Po prostu miał dość tego że Ty grę olałeś.
Ja nie mogłem tego zrobić bo turki w sumie robiłeś a to że źle to już nie sprawa Admina
To zdarzenie miało miejsce po bitwie gdy wycofaliście ranną kawalerię i generałów do lasu a Ty miałes wstawić tam osłonę ze świerzych rifli które stały o 3 kratki obok. Nie wstawiłeś. Spieszyło Ci się. Nie miałeś czasu na pierdoły. Rudi oczywiście dobił... :kwasny:
Jedno ze swoich najstarszych miast port przy samej stolicy utraciłeś w równie głupi sposób. Rudi przypłynął chyba 1-2 galeonami i spalił. W mieście było 5 jednostek Inków.
1 rifle
1 archer
3 fregaty :rotfl2: :wstyd: :wstyd: :wstyd:
Naprawdę 2 galeony zatopiły 3 Twoje frageaty bez strat własnych i popłyneły dalej.
No i gdy już myślałem że gorzej sie nie da zagrać to podrzuciłeś własnym koalicjantom kukułcze jajo w postaci miasta z Judaizmem. Akcja Rudiego piękna ale Twoja naiwność wręcz dziecinna.
Nie zastanowiłeś się nawet przez chwię dlaczego Rudi miasto w głębu Twojego kontynentu podbił i nie spalił ?? Przecież nie maił szans go utrzymać żadnych, a mimo wszystko nie spalił ... nie wyczułeś podstępu ???
Zresztą nie Ty musiałeś ponosić konsekwencje bo to Cheos potem musiał zamiast wojska robić misjonarzy i roznosić obcą relę i tracić czas na anarchie i wprowadzenie Judaizmu.

Tak wyglądało ok 80tur gry w wykonaniu Lesia... niestety smutna prawda
To twoi sojusznicy Lary i Cheos martwili się bardziej tym że możesz stracić miasta niż Ty sam.

Potem dopiero gdy się okazało że jednak koalicja ma szansę coś zdziałać zacząłeś coś tam grać, choć wtedy już byłeś tylko wspomnieniem dawnej potęgi...
Przełamanie i rozstrzygnięcie gry nastąpiło jednak zupełnie gdzie indziej i bez Twojego udziału. Wysłałeś wojsko na marsz na stolicę Rudej i się przydało do rozłożenia obrażeń ale wtedy już wszytsko było rozstrzygnięte.
Wtedy gdy naprawdę ważyły się losy wojny Lesiu (nie grał, to znaczy grał ale tylko wchodził i klikał EoT)

Podsumowując Leszku.
Nie wierzę że nie umiesz grać i takie błędy robiłes z niewiedzy, ale jeśli się nie ma czasu na grę to się po prostu szuka zastępcy i zdaje nacje. Wiadomo że sprawy w realu są ważniejsze ale takim graniem na odwal się psułeś grę innym. Szczególnie własnym sojusznikom.

Podsumowując trzecie miejsce to Twój wielki sukces.
Ale naprawdę styl .......
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-18, 10:47   

Nie wierzę, Lesio naprawdę nie zrobił tam portów???
Ja pierdykam, dobrze że sam ich nie zdążyłem postawić, przynajmniej ruda maupa miała łatwiej :D

Quote:
no i oczywiście - Najlepsze miasto na całej mapie Dyplo6 - czyli stolica Centa

:ok: :D
Last edited by Centurion on 2011-11-18, 10:49; edited 2 times in total  

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 182/67
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2011-11-18, 11:07   

Gdy Leszek podbił Centa i objął zasięgiem cały region uznałem, że to już przesądza o jego zwycięstwie. Jego umiejętności rozwoju i walki połączone z zagarniętym wielkim obszarem innych opcji nie przewidywały. Moim zdanie Cule dokładnie tak samo dedukował i dlatego obaj "nie iskrzyliśmy" na swoich granicach choć żadnego porozumienia nie było.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-18, 12:09   

Mnie się wydaje, co też napomknął Bodek, że Leszek się za bardzo zapamiętał w straszeniu Wikingiem w pewnym momencie. Wypisywali z Jarkiem jak to już Wiking leci w kosmos podczas gdy w demo widziałem, że Leszek jest przede mną. On też to musiał widzieć i nie chciał dopakowywać wiecej miast żeby tak ewidentnie nie dać wszystkim znać, że to on jest nr 1 i to wyraźnym. Poniekąd to zadziałało, bo jak czytam pakty i teksty np. Cheosa w pakcie z Rudim to on był faktycznie święcie przekonany o niepowstrzymanej potędze Ragnara, a Leszka traktował jak równego sobie kolegę z podwórka :D

Dobrze, że później napopełniał błędów, bo po co ma sobie być za wysoko? ;)

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 13:19   

cule wrote:
On też to musiał widzieć i nie chciał dopakowywać wiecej miast żeby tak ewidentnie nie dać wszystkim znać, że to on jest nr 1 i to wyraźnym.

Własnie problem zawsze w Dyplo jest kiedy pokazac realną siłe swojego kraju.Ja miałem podobnie w Dyplo 4 kiedy pokazałem to za wcześnie rozwojem na 100% i wszyscy rzucili sie na mnie a Dyplo wygrał Bodek :)

Ale uwazam ze trzeba jednak grać na maxa ciągle bo miarkowanie swojego potencjalu czasem moze skonczyc sie znacznie gorzej niz gra z pozycji siły,

Niewiele wiem o Leszka grze i tamtych terenach.Nigdy nie spotkałem nawet Leszka unita pomimo tego ze bylismy razem w koalicji :D

Ja uwazam ze Leszek po prostu nie mial czasu na ta gre a uparł sie ja dokończyć :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-18, 14:48   Re: Podsumowanie nacji Ldeska (Inkowie) przez Admina

Bodek wrote:

Jeszcze jakiś cudak wpadł no i oczywiście - Najlepsze miasto na całej mapie Dyplo6 - czyli stolica Centa

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
I weź tu słuchaj jak Cent biadolił jak to biedny Sumer miał el dorado :P

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-18, 15:01   

jarek1333 wrote:
I weź tu słuchaj jak Cent biadolił jak to biedny Sumer miał el dorado

weź sobie przeczytaj co ci z Culem piszemy bo nadal nie kumasz, więc powtórzę łopatologicznie po raz kolejny:

najlepsze miasto na mapie d6 < w pytę pustego terenu do zasiedlenia

czego nie rozumiesz w tej nierówności?
Z tego co wiem dyplo to nie gra OCC :P
Last edited by Centurion on 2011-11-18, 15:02; edited 2 times in total  

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-18, 15:06   

A szkoda się nawet kłócić i kolejny raz to samo przytaczać ... :P

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2011-11-19, 23:10   

Ja pamiętam inaczej ten miment po zdobyciu terenów Centa - od razu praktycznie wdałem się w wojnę z Rudim i dlatego nie zdążyłem zasiedlić terenów, chociaż akurat tam gdzie jest znaczek to miasto postawiłem. Późno bo koszty mnie zżerały.
Rzeczywiście miałem okres gdy bardzo mało czasu poświęcałem na grę.
Podsumowując - jestem bardzo zadowolony z wyniku i mam świadomość błędów. Natomiast nie zgadzam się z oceną że po podbiciu Centa byłem numerem jeden. Moim zdaniem już wtedy Ruda i cule byli przede mną a mój wielki błąd czyl i atak Kinga zredukował moją rolę do obrońcy zamiast atakującego.

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-19, 23:48   

Bodek wrote:
Pod swoją stolicą miałeś wysepkę na morzu na której od dawna powinno być miasto...

No o tym to pisałem Lesiowi ze dwa razy.
Mega strategiczna wysepka i do tego nie taka nic, ach Lesiu.

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-11-20, 00:12   

LDeska wrote:
Podsumowując - jestem bardzo zadowolony z wyniku i mam świadomość błędów. Natomiast nie zgadzam się z oceną że po podbiciu Centa byłem numerem jeden. Moim zdaniem już wtedy Ruda i cule byli przede mną a mój wielki błąd czyl i atak Kinga zredukował moją rolę do obrońcy zamiast atakującego.

Leszek nie wstydź się, zagrałeś jak cip... Liczyłem, że ty jako KAC kalkulator tak ogarniasz, iż mogę iść w ciemno za tobą. W późniejszej grze miałem z 7 jednostek w moim św. korporacyjnym nie dla tego, że bałem się ataku Larego, sprawdzałem przy okazji poziom jego obstawy miast i co mógłbym mu zrobić z kontry ale obawiałem się, że Rudi zdobędzie jakiś port od twojej strony i komandosami zrobi mi jesień średniowiecza.
Leszku reasumując ukatrupiłbym cię ze dwa razy tak mi ciśnienie podniosłeś :P

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 01:09   

LDeska wrote:
Ja pamiętam inaczej ten miment po zdobyciu terenów Centa - od razu praktycznie wdałem się w wojnę z Rudim i dlatego nie zdążyłem zasiedlić terenów, chociaż akurat tam gdzie jest znaczek to miasto postawiłem. Późno bo koszty mnie zżerały.

Centa podbiłeś w 85 turze a na wojne z Kingiem ruszyłeś 40 tur później, do wojny z Rudim doszło przynajmniej kolejne 8 tur później, było sporo czasu na zasiedlanie.
A ten port na wskazanej pozycji założyłeś .... nie wiem dokładnie kiedy ale jak sprawdzałem sava 100 tur później w 188 to jeszcze tereny wybrzeża leżały odłogiem.

No ale to tylko tak celem doprecyzowania ;)
Spoko Lesiu bez urazy, po prostu NIE przyłożyłeś się ...i tyle, a szkoda

cheos 

Posted: 2011-11-20, 01:34   

Ano, mega szkoda. Miałeś na prawdę silny sojusz z Sumerią. Nie taki, że Sumer cię trzyma bo potrzebuje buforka ale wspiera militarnie etc. Nie miałem zamiaru zagrać wbrew wytycznych Jarka co dawało Inkom +50% do stosunków z Sumerami.
Naprawdę mogłeś walczyć o pierwsze i nawet bym ci pomógł jakbyś realnie do tego podszedł.
Będę Cię opitalał x8 bo należy ci się. Gdyby to był ktoś inny to spoko, mógłbym nawet współczuć. Ale ty Lechu toś gamoń, miałeś teren, potencjał, sojusznika, armię .... tylko trza było grać !!!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum