www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Nefliqus/Siewi/Wnuczuś
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 21:50   Podsumowanie nacji - Nefliqus/Siewi/Wnuczuś

Francja czyli jedno z dwoch Państw narodowych w Misiu :) włądca francuski i kraj francuski

Wybór Nefliqusa zły nie był

Ludwik XIV jest dobrym wyborem na Dyplo cechy Cre/Ind .Ind w ogole nie wykorzystwyany... oraz naprawde świetne techy startowe agricutlure mining ,dobra jednostka chco późna muszkieter i niezły budynek choc późny,słowem niezły wybór.

Nefliqus dostał naprawde super tereny startowe pod stolicą niestety niewykorzystał potencjału tego miejsca dzielac je na 2 miasta przy czym stolice stawiajac w gorszym miejscu

Tak wygladał poczatek Nef postawił stolice niestety źle ,najgorsza to ona nie była poniewaz Bóg random dał ci kupe jedzonka ale ominałes zupełnie złotko i miejsce stało sie mocno przecietnie.Nef mial takze tendencje do stawiania na twardych górkach co jest rozwiazaniem ok ale niekoniecznie trzeba do niego na sile dazyć .Złoto koniecznie powinno byc pod stolicą.

Tak wygladało rozmieszczenie miast przez Nefa w ogole.3 miasto mozna bylo postawic zdecydowanie lepiej.Podzieliłes super terytorium na 2 przecietnie miasta i z najlepszego terenu startowego potencjał zrobił sie raczej średni

W grze Nefa widac bylo nastawienie na szybki rush.nawet nie bardzo eksplorował teren a mial naprawde piekny tylko ze odkrył go dopiero następca.
Nef po postawieniu miast poszedl w techy ,,bronze ,zwierzaki,pottery tutaj zagrał dobrze.
I po okresie wzglednego zasiedzenia następuje produkcja dosc powolna jednak jednostek.Obrany został juz cel czyli Domel.Nef widzial jednak jego łuki kiedy atakowal ,wiedzial ze łuki sa protektywne.To ze zdecydował sie na rusz było dobre ale zrobił to zdecydowanie za późno i na wybór padl na bardzo bardzo zła nacje.
Nastapił atak w czasie którego siły Nefa niewiele mogły zrobic przeciwko łukom na 3-4 promocjach a Domel zaczynal dosyłac juz axemenow.Zniszczył armie Nefliqusa po czym ten wladca.... wycofał sie z dalszej gry na zastepce mianując Siewiego.... :[

Nef nie mozesz tak podchodzic do gry jaka jest Dyplo jezeli deklarujesz sie grac to rob to do konca albo po prostu nie zaczynaj gry jezeli ma to tak wygladac

Siewi któy byl bardziej doswiadczonym graczem niz Nef zawarł szybki pokoj i zaczal rozwijac sie.Tak naprawde o grze Siewiego niewiele mozna powiedziec.Francja miala dobre tereny ale Siewi rozwijal sie bardzo bardzo leniwie .Niby produkowal i dostawial sety ale robil to bardzo wolno.Nie za bardzo eksplorował tez okolice.

Tutaj obrazek z 85 turki po około 60 turach gry Siewiego takie miejsce lezy odłogiem

Siewi gral dość nudnawo i nie palił sie do prowadzenia szerszej czy agresywnej polityki,Francja ciagle była jednak krajem o duzym potencjale ale z kazda tura odstawala zarówno militarnie jak i ekonomicznie od czołowki,zawarła pare paktów głownie przeciwko Domela Celtom ,m.innymi z Japończykami Dzia a takze pakt antyBabilonia z Rihiterem i Geo.
Nastepował powolny rozwoj i mozolne co jakis czas wycinanie armii.W końcu nadarzyła sie okazja do szerszej ofensywy przeciwko Domelowi i zdobyto na nim troche terenu.Domel choc walczył dzielnie został jednak pokonany.Sojusze jednak wczesniejsze pozostały

Siewi tymczasem przekazal nacje Wnuczkowi.... i tutaj słowo osobnego komentarza do Siewiego.
Siewi byłes graczem stwarzajacym mi najmniej problemów w tej grze poza Domelem,tak wiec jezeli napisałes ze potrzebujesz zastępcy na 2-3 tygodnie ufałem ze wiesz co ten zastępca bedzie robił

Mam do tego dwie teorie

-wiedziales o wszytkim co robi Wnuczek ale nei chciales zrywac odwiecznych paktów wiec potrzebowałes zastepstwa zeby on to za Ciebie zrobił (tutaj bym Cie bardziej rozumial choc nie wiem co osiagales oddajac nacje )
- nie wiedziales o tym jak zagra Wnuczek a to podchodzi pod totalne olewactwo

Wnuczek tymczasem cala mozolnie ustrugana francuska armie przez 100 tur wykorzystal bardzo szybko do złamania odwiecznych sojusz z Japonią dodatkowo oddajac w zastaw pare miast Babilonii a wiec zrywajac takze drugi sojusz który posiadala Francja
Ta decyzja choc moim zdaniem był mocno nieprzemyślana i z kraju o duzej stabilnosci wewnetrznej i liczacego sie politycznie jaki zostawił Siewi Francja spadła do rangi politycznego trupa.Decyzja ta spowodowała takze odejscie Dzia jako gracza.
Tymczasem jednak Wnuczek po poczatkowych sukcesów coraz wiecej tracił jednostek w Japonii ,zostal takze zaatakowany przez Babilon który nienasycił sie oddaniem wczesniejszym miast przez Francje .Walka była krótka i Francja upadła bardzo szybko ,nie majac szans z duzo wieksza i nowocześniejszą armią a takze nie majac juz zupełnie sojusznikow których zdradziła

Podsumowujac świetna nacja ,swietne tereny ,super potencjal a pech do rzadzacych dynastii władców spowodował ze kraj ten nie odegral znaczacej roli w Misiu

Moja ocena gry

Nefliqus 2/10 (4/10 za gre -2 za porzucenie nacji)

plusy

-przygotowanie szybkiego ruszu
-dobry dobór techów

minusy

-malo optymalne postawienie miast
- zly wybor kraju do ataku
- porzucenie nacji

Siewi 5/10

plusy
- poprawienie stabilnosci kraju ekonomiczne i polityczne

minusy
- oddanie nacji Wnuczkowi i brak zainteresowania swoim krajem podchodzace pod porzucenie nacji
- mimo wszystko slaby rozwoj i ekspansja

Wnuczek 1/10

- doprowadzenie do zniszczenia dobrze prosperujacego kraju

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:56   

Haha epickie:D
ponti wrote:
minusy
- oddanie nacji Wnuczkow

W wojne z Japonią, nie straciłem żadnej jednostki zanim nie zaatakował mnie Haram. Z którym źle rozegrałem sojusz. Chciałem FAKE wojnę z Haramem, ale nie przewidziałem, że on jednak zmieni zdanie i nie będzie fake wojny.

Gdybym nie oddał miast Haramowi, to Francja by przegrała dużo dużo o prędzej.

Oczywiście, moja wina jest tutaj oczywista, przeze mnie upadła Francja.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-18, 22:05   

Ta stolica Nefa wcale niezła wg mnie. Pontiego Bodek rozpieścił w d6 jeśli te dwa miasta nazywa średnimi :D

Rihiter 

Piwa: 118/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-18, 22:07   

Mhm. Zakładając, że Wnuczek zrobił samowolkę, a nie wykonał tylko polecenia Siewiego (chcę wierzyć, że właśnie tak tyło i Siewi nas nie sprzedał) to Wnuczek swoimi decyzjami nie tylko spowodował porzucenie nacji przez Dzia, ale również mocno zje.....chał grę Kartaginie (czyli mnie), a Babilonię pchnął w objęcia Victorii. Dlaczego zje....chał grę Kartaginie? Ano dlatego, że Babilon miał duża armię, ale ta armia miała chyba raczej za zadanie bronić kraj przed otaczającymi go sąsiadami, którzy mieli zawarty Triumwirat. Tymczasem Wnuczek swoją decyzją w jednej chwili zwolnił Babilon z jakichkolwiek obaw, a ten rzucił wszystko na Kartaginę. Rzucił, bo już mógł. Bardzo, naprawdę bardzo nie podoba mi się to jak zagrała Francja pod rządami Wnuczka. Pokazało to też, że zmiany władców wiążące się ze zmianą frontu o 180 stopni to nie jest dobre rozwiązanie dla stabilności gry.

Dyplo Hymn

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 39/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 22:11   

Oczywiście, że Siewi was nie sprzedał. To znaczy Ciebie. Miałem jasne wytyczne, żeby mieć z Tobą sojusz. Fakt faktem, zerwałem tą wytyczną, bo uważałem, że sojusz z Haramem i Egiptem jest bardziej pespektywiczny i zabezpieczy mi wschodnią i południową granicę, i będę mógł poświęcić wszyskie środki na Japonie.

Więc jak jest już po grze oficjalnie przepraszam Cie Rihter, za złamanie sojuszu i okłamywanie Cie w tajnych. Popełniłem błąd, źle oceniłem sytuację.

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 22:11   

cule wrote:
Ta stolica Nefa wcale niezła wg mnie. Pontiego Bodek rozpieścił w d6 jeśli te dwa miasta nazywa średnimi

Spojrz moja propozycje jednak postawienia stolicy Cule :) mozna bylo zrobic to o wiele lepiej.
Oczywiscie Cule zgadzam sie ze ta stolica zła nie była,ciezko postawic źle stolice majac w okolicy 4 zarelka miedz zloto i koniki :)

Tfurca Gotmuff

cule 

pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-18, 22:22   

No wiedziałem. Jest lepsza tylko o flood plainsy. Tylko i aż, w perspektywie biurka to ma znaczenie, ale na początek na szybki rozwój chyba bym wolał wersję z ciężką górką i miejscem na drugie super (wg mnie na pewno nie średnie) miasto. Biurko to melodia przyszłości i na dodatek nie ma aż takiego znaczenia przy dużym państwie, a dobry start to podstawa absolutna.

Aha ja tak w ogóle rozpatrywałem jako to dodatkowe miasto to dolne. Teraz patrzę, że chodzi Ci pewnie o to na lewo, to ono faktycznie jest średnie i bym go tam nie wpychał.

ponti 

Posted: 2011-11-18, 22:25   

cule wrote:
Jest lepsza tylko o flood plainsy

I złoto .Moim zdaniem obowiazkowo złoto powinno byc pod stolicą.

cule wrote:
Teraz patrzę, że chodzi Ci pewnie o to na lewo, to ono faktycznie jest średnie i bym go tam nie wpychał.

Tak chodzi mi o to miasto na lewo.

Tfurca Gotmuff

cule 

Posted: 2011-11-18, 22:35   

Z tym złotem to akurat się nie zgadzam. Wręcz przeciwnie, w D6 specjalnie złoto dałem do innego, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla trzymania go w stolicy.

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-18, 22:38   

wnuczus wrote:
Więc jak jest już po grze oficjalnie przepraszam Cie Rihter, za złamanie sojuszu i okłamywanie Cie w tajnych. Popełniłem błąd, źle oceniłem sytuację.

Teraz to mnie możesz pocałować w dupę.
A skoro sądziłeś, że "sojusz" z otaczającymi Cie kolosami jest korzystniejszy niż z niegraniczącym z Tobą sąsiadem Twojego niedawnego ciemiężyciela, to powinieneś poważnie przemyśleć swój system wartości.

Pax. Co było a nie jest... ale będę miał problemy aby Ci zaufać jeżeli się kiedyś jeszcze w jakiejś grze spotkamy.

Dyplo Hymn

haram 

xfire: haram77
Piwa: 27/17
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-11-18, 22:41   

Rihiter wrote:
Wnuczek swoimi decyzjami nie tylko spowodował porzucenie nacji przez Dzia, ale również mocno zje.....chał grę Kartaginie (czyli mnie), a Babilonię pchnął w objęcia Victorii. Dlaczego zje....chał grę Kartaginie? Ano dlatego, że Babilon miał duża armię, ale ta armia miała chyba raczej za zadanie bronić kraj przed otaczającymi go sąsiadami, którzy mieli zawarty Triumwirat. Tymczasem Wnuczek swoją decyzją w jednej chwili zwolnił Babilon z jakichkolwiek obaw, a ten rzucił wszystko na Kartaginę. Rzucił, bo już mógł.

No dobrze, to ja napiszę jak było :D
Możesz zobaczyć w tajnych, że bezsprzecznie moim celem była Kartagina. Francja była tylko pewną trudnością i zaatakowałbym Cię nawet w innej sytuacji z Francją (liczyłbym tu na sojusznika - Egipt, z którym mialiśmy granicę francuską zaraz obok siebie, a który też łakomie na Francję zerkał). Armią tak naprawdę chciałem tylko Francję zastraszyć, bo nie mogłem ryzykować dłuższego konfliktu (w przypadku Kartaginy liczył się czas!). Chciałem tylko wymusić jawny i deklarację jego dotrzymania w razie innych konfliktów. Trochę inną koncepcję miałem, gdy był jeszcze Siewi, ale podkreślę raz jeszcze - zaatakował bym Kartaginę bez względu na decyzje Francji.

Rihiter 

Posted: 2011-11-18, 22:58   

Tak też podejrzewałem, nie mniej jednak decyzje Wnuczka spowodowały, że spadło na Kartaginę dosłownie wszystko, bo już nigdzie indziej wojska nie potrzebowałeś w ogóle.

Dyplo Hymn

ponti 

Posted: 2011-11-18, 23:05   

cule wrote:
Z tym złotem to akurat się nie zgadzam. Wręcz przeciwnie, w D6 specjalnie złoto dałem do innego, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla trzymania go w stolicy.

Biurko to jest moim zdaniem głowne uzasadnienie.A co do szybkiego startu ,to co chcesz produkowac na tej ciezkiej gorce majac od razu 3 workow i 3 sety.warriora? Start jest mega ważny ale jednostki jakie masz w Dyplo troche to zacierają.Jeden młotek wiecej w porównaniu do uzywania w przyszlosci flood plainsa i zlota,z taka sama praktycznie iloscia zarcia i gorek?
Dodatkowo 20 tur produkcji o 1 mlotek wiecej wyrowna szybkie sciecie lasku ktory zniknal jak Nef postawił stolice na gorce.

Tfurca Gotmuff

cule 

Posted: 2011-11-18, 23:14   

Na przykład będąc agr robisz koszary i wypromowanego wara w jakieś 2-3 tury szybciej, a to może uratować Ci życie jeśli w 10 ktoś wjedzie warami.

Na pewno daje to procentowo większą korzyść niż złoto w stolicy przy biurku, które praktycznie nic nie zmienia. W każdym razie ja to tak widzę, każdy sobie może grać jak uważa ;)

ponti 

Posted: 2011-11-18, 23:15   

Czyli obiektywnie dla Ciebie Nef postawił stolice lepiej niz ja poniewaz mialby o 2-3 tury szybciej warriora? A traci potem co turke DO KONCA gry mnostwo kasy z biurka w stolicy ,troche to naciągane Cule :)

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum