www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Niemcy - Nowa Persja: Stosunki Dwustronne" (
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Niemcy - Nowa Persja: Stosunki Dwustronne" (

Pakt numer 1158, zaoony 2011-05-26 23:30:27 przez KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja )

Nazwa paktu: Niemcy - Nowa Persja: Stosunki Dwustronne

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: KasztelanMirmil
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-26 23:35:29
Witam wadc Niemiec.
Pozdrawiamy i liczymy na owocn wspprac.
Hannibal KaszMir wadca Nowej Persji.

Barteq (Barteq) 2011-05-27 22:14:10
Witam Szacownego Hannibala KaszMira wadc Nowej Persji

Co prawda nasze pastwa, obecnie nie ssiaduj ze sob, ale licz, e jeli rzeczywicie nasza wsppraca bdzie owocna, moe uda si zmieni, ten stan (mamy 2 wsplnych ssiadw na pnoc od granic Nowej Persji - Indian Amerykaskich i Rzym).

Pozdrawiam
Kanclerz Wang Kon Cesarstwa Niemieckiego

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-28 11:07:44
A ktry z moich pnocnych ssiadw jest dla Ciebie bardziej "kopotliwy" ?
Bo interesowa si dwoma na raz to niepotrzebne rozpraszanie si.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-28 20:49:55
C w obecnej sytuacji (mojej wojny z Indianami) sprawa staje si jasna.
Jego siy poszy na mnie, masz uatwione zadanie jeli zechcesz zaatakowa z drugiej strony i moemy sprbowa wymaza indiaca z mapy. Poniewa to jaj jestem w gorszej sytuacji (atakowany) to w razie twojej pomocy jasnym jest e stolica Indian + drugie miasto bliej Ciebie przypadnie w udziale Tobie, a mi pozostanie jego miasto przy moich granicach.
Co Ty na to ?

Barteq (Barteq) 2011-05-29 03:13:41
Na chwil obecn musz si wstrzyma z odpowiedzi, bo niestety, nie zd wyprodukowa potrzebnej iloci chariotw przed pojawieniem si 1 wczni.
Natomiast jest jeszcze 4 do bryda i czekam na jego odpowied...

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-29 10:19:26
on mnie atakuje warorami, nie wiem czy ma w tej chwili lepsze jednostki i raczej bdzie szed w swoje psy a nie we wcznikw.

Barteq (Barteq) 2011-05-29 11:56:18
Prawdopodobnie podpucha. Ma pieski na 100%. Przeled jego histori, na civstatach, to zobaczysz, e ju raz cina (pytanie - baraki, czy piesek).
Zacz od mining->bronz, a wanie koczy drogi (pieski s bezsurowcowe). Potem moe pj w hunting (ja bym tak zrobi na jego miejscu). Ja mam charioty (produkuj obecnie), ale dopiero odkrywam bronz. Na razie mgbym ruszy 2 (obecnie ma misia i warriora po mojej stronie, a pieskami, po postawieniu drogi bdzie mg mnie skutecznie atakowa - odkryje w cigu 2, 3 tur).
PS Odlego do przejcia, to 8 pl, wic cinka axa te mao da, bo dotr bardzo pno :( .

Barteq (Barteq) 2011-05-29 12:04:10
Jeszcze jedno. Miasta Skubiego s uoone w pionie:
3 miasto
stolica
2 miasto (ktre widzisz)

Ja jestem jeszcze wyej i mam dostp tylko do 3.

PS Mam kontakt z krajem pooonym obok Skubiego, ktry ma idealny dostp do jego stolicy. Nie masz jeszcze tego kontaktu dodanego (a wydaje mi si, e to Twj znajomy z COPa :P ).

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-29 12:50:13
Moe i ma pieski, ale do mnie dotar dwoma wariorami, jeli ma pieski to pewnie pod za nimi na mnie, nie wiem. Duo ich mie nie moe.

Nie wiem o kim mwisz. Moesz zaproponowa mu udzia w wojnie, pytanie tylko jak podzia upw miaby wtedy wyglda.

Barteq (Barteq) 2011-05-29 14:31:55
Ma 5 tur bronz, a wanie odkry drogi (dla mnie to oznacza, e 1 spera moe mie za jakie 6 tur).

Nie wiesz, bo jeszcze nie masz kontaktu :) . Tyle, w sumie, mog zdradzi - chodzi o Czajmena. Z podziaem upw nie byoby problemu (kady po miecie), wic nie w tym rzecz.
Ok. Zagram w bardziej otwarte karty: gdybym od startu nastawi si na wojn ze Skubim, to mgbym za 2, 3 tury rusza (szkoda, e wczeniej si nie spotkalimy :( , namawiaem ssiadw :P ). Teraz mgbym si do szybko przestawi, ale duo bdzie mnie to kosztowa (cinka + laski) i potrzebuj kilka tur wicej. Opacaoby mi si tylko, gdybym "rozsdnym" kosztem zdoby miasto (mam jeszcze 1 potencjalne zagroenie obok siebie). Warunek jest 1 - znalezienie 3 sojusznika. S 3 opcje - Czajmen, Chrobry (odpada, bo ma wasne problemy) i ewentualnie Kacowski (ten podobno nie jest za dobrym graczem, wic, sam nie wiem).

Barteq (Barteq) 2011-05-29 16:20:31
Przy okazji, to ja widz pieska, przy Twojej granicy.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-29 21:09:19
ta, ja ju tez widz pieska przy granicy (z wariorem na jednym polu) i jednego w Bostonie w przy mnie 2 wariorw.
Na szczcie id w rozsypce a nie stacku wic jak random nie bdzie bardzo niekorzystny to powinno by dobrze.

Kacowski to jest za daleko na poudniu.
pogadam z Czajmenem.

Barteq (Barteq) 2011-05-29 22:38:38
Nie widziaem jego miast, ale spotkaem jego misia. Wikszo trzyma go raczej przy granicach, jako dodatkowy def, wic std moja pomyka.
W kadym razie na niego rwnie musisz uwaa (to kumpel Pitera, bardziej agresywny).

Czajmen co strasznie mao aktywny, ostatnio :( . Sprbuj, bo ja na wieci od niego troch ju czekam :( .

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-29 23:39:46
pyknem mu maila, mam nadziej odpisze

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-05-31 14:22:19
Wyglda na to , e czajmen gdzie wyjecha i raczej nie mona na niego liczy. Wiec sabo.

Jego poudniowe miasto zostao bez obrony.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-04 15:32:37
Nie ma co liczy, na Czajmena, bo pewnie go zaraz wywal z zabawy.
Jak zapewne wiesz, Skupi ma u mnie zwizane spore siy wic jeli kiedykolwiek masz ochot go drapn to teraz bdzie najlepiej.
Jak ju osidzie na moich miastach to nie bdzie ci ciko.

Barteq (Barteq) 2011-06-04 17:07:15
Wanie dogadaem si na atak, z bardzo mocnym graczem. Uzgadniamy wanie termin. Bierzemy pod uwag, Twoj sytuacj, ale nie wiem, czy zdymy na czas :( . Ja dopiero zaczynam ostrzej stuka wojsko (wanie uruchomiem slavery), a on jeszcze potrzebuje chwilki.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-04 19:16:01
Zdycie czy nie i tak macie moje bogosawiestwo :)
a rozbicie mojego agresora bdzie najwyej moj sodk zemst zza grobu

Ale jeszcze nie gin

Pewnie troch widzisz scoutem, ale ci opisze co i jak:
On ma u mnie 3 wariorw i 2 pieskw przy czym 3 warw i jeden piesek oblegaj jedno miasto, a drugi piesek poszed do mojego drugiego miasta

poza tym po rozgoszeniu o pustym Bostonie w tej turze pojawiy sie tam 2 jednostki 1 piesek + 1 warior
miasto miao 2 wic nic raczej nie ci, moze wyprodukowa, ale to i tak oznacza e cign co najmniej jedn dodatkow jednostk z pnocy
a jeszcze na nasz korzy jest to e tam mu barb podlaz wiec bdzie tam chwilowo zajty.

Jakby mia jakie pytania o sytuacj to wal.
Bd dawa zna jak co nowego zobacz lub sytuacje si zmieni.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-05 14:16:03
Dobre wieci s takie e jeszcze troch poyje, bo Skubi po pierwsze rozproszy siy, a po drugie czeka na wyleczenie jednostek (na moim terytorium, wic troch poczeka) a ja w midzyczasie produkuje kolejne wariory, wic bdzie mu coraz trudniej.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-06 10:22:47
kolejne wieci z frontu:
Straci doga i wariora a ja dwa wariory i tym samym straci moliwo zdziaania czego bez dalszych posikw z pnocy
(zostao mu dwch wariorw i jeden ranny dog na moich 4 wariorw, 2 scoutw i misia, a za tur wyskakuje kolejny warior a potem klejni.)
Straciem scouta przy bostonie, gdyby mnie informow co tam nadchodzi z pnocy to bym mg si przygotowa na ewentualne wizyty.

Barteq (Barteq) 2011-06-06 15:10:12
Dzikuj za raporty.
Nie mog za bardzo azi scoutem, bo mi barb przeszkadza :) .
Aktualnie sytuacja wyglda tak - ponad barbem stoi 1 piesek i chroni worka robicego drog. Nic wicej nie wida.

PS Nie masz opcji na bronz lub chocia archery?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-07 19:59:56
Jeszcze troch mi zajmie, pata mi si po polach, wic sabo z kask, skupiam sie na motkach by drukowa wariorw.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-06-09 14:20:44
Dobra, to ze mn ju koniec za 1-3 tury.
ci w mojej stolicy gwki na nowego doga.
Kolejnego cign z pnocy. Zaraz mnie rozjedzie.
Poza tym barby mu pomogy z tym miastem i mi misia ubiy.

Dzikuj za starania i obycie go rozjechali.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: