www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Indie-Kartagina" (Rihiter)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Indie-Kartagina" (Rihiter)

Pakt numer 1093, założony 2011-05-09 21:54:47 przez Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina )

Nazwa paktu: Indie-Kartagina

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
Marw
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-09 21:55:11
Dzień dobry sąsiedzie.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-09 22:25:23
Witam drogiego Sąsiada. :)
My lud Indii mamy nadzieje na długa pokojową i owocna współprace między naszymi narodami.
Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-11 03:09:20
Da się zrobić :]

Spotkałeś już kogoś jeszcze sąsiedzie?

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-11 06:40:32
Na horyzoncie widzę granice innych krajów ale muszę podejść bliżej by je zidentyfikować. A jak u Ciebie z sąsiadami?
Widzę że nasze miasta graniczne są bardzo blisko siebie. Jako gest dobrej woli z naszej strony zobowiązujemy się do nie zwiększania ilości kultury w tym mieście do poziomu w którym mogłoby dojść do przepychania się naszych granic.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-11 18:36:38
Tak, przepychanie się kulturą nie jest nam potrzebne.

Póki co jesteś pierwszym moim poznanym sąsiadem, innych jeszcze nie widziałem.
Ale gdzieś tam są, na pewno.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-14 00:51:59
Jak tam sąsiedzie. Czy mi się dobrze zdaje że jeszcze nie założyliście trzeciego miasta? Czyżbyś miał problemy z terenem? U mnie z terenem też jest średnio ale udało mi się założyć 3 miasta. Natomiast z pewnością zauważyłeś że na północ ode mnie jest etiopczyk. Z tego co widzę założył miasto niedaleko od Twojego osadnika. Co Ty na to byśmy spróbowali razem znaleźć dla Ciebie co nieco miejsca jego kosztem. Oczywiście ja również liczyłbym na Twoją pomoc w razie gdybym miał jakieś kłopoty. Wcześnie zawarty sojusz może być bardzo korzystny dla nas. Przemyśl to i daj znać jak to widzisz.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-15 16:36:37
Trzecie miasto właśnie założyłem. Trochę na północ od drugiego, w jednej linii, także parcia kulturalnego na Twoje teryny większego nie będzie.

Mam też już kontakt z Etiopczykiem. Widzę granice tego miasta, o którym mówisz. Rzeczywiście blisko Ciebie postawił. Gdzie jest jego stolica? Wiesz może?

Ten pakt co by go zaciukać to nie taki zły pomysł ^^

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-19 11:47:18
Witam drogiego Sąsiada. :)

Co u was słychać? Jak tam stosunki z sąsiadami? Spotkałeś kogoś jeszcze oprócz Etiopczyka?

Tak przy okazji skoro już minął czas przymusowego pokoju może warto nieco poważniej przedyskutować plan ewentualnej interwencji zbrojnej na jego terenie? Samemu prowadzić wojnę jest trudno szczególnie na tak wczesnym etapie gdzie siły są wyrównane ale we dwóch możemy już sporo zdziałać.
Jeśli się zgadzasz to jako dowód zaufania przerzuć wszystkie punkty szpiegowskie ze mnie na Etiopczyka lub innego sąsiada. Ja w tej turze zrobię to samo. Po tym akcie zaufania będziemy mogli ustalić dalszy tok przygotowań.

Z innej beczki - wobec wezwania "siły wyższej" do polowania na niedźwiedzie - może ustalmy że nie będziemy nawzajem sobie polować na nasze misiaki. Ten Twój już dość daleko się zapędził wzdłuż mojej granicy więc może zawróć go w swoją stronę. Szkoda by było gdyby przez przypadek trafił na jakiegoś wrogiego woja.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-23 00:59:41
Witam, witam.

Dobrze, przerzucę SP na kogoś innego. Spotkałem jeszcze inne nacje. Będzie nowa tura, to wejdę do gry i napisze co i kogo.

Na wspólną interwencję w Etiopii jestem oczywiście chętny. Mocno się kolega Etiopczyk rozciągnął. Aż dziwota.

Z misiami możemy zrobić jak mówisz, albo... zupełnie odwrotnie ;]
Możemy ubić je sobie wzajemnie i zgarnąć złoto :P
Chociaż zastanawiam się, czy warto.

Warto przemyśleć.

Jak i kiedy chcesz działać przeciw Etiopczykowi?

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-23 06:33:00
Co do Misiów to może ich sobie nie ubijajmy. Może przydadzą się do innych jeszcze zadań.
Co do Etiopczyka to wrzuć zrzut ekranu z jego granicami które widzisz. Wtedy będziemy mogli zaplanować uderzenie. Im szybciej tym lepiej ale warto się do tego dobrze przygotować.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-24 22:53:20
Widzę tylko to miasto, które jest tuż tuż nad Twoimi.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-26 18:48:28
Witaj drogi przyjacielu. :)

Jak idzie wam rozwój państwa? Widzę że podpisałeś pakt o nieagresji z Khmerami. Co Ty na to byśmy także podpisali taki pakt? To powinno wzmocnić nasza przyjaźń i współpracę. Proszę o szybką odpowiedź.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-26 21:50:01
Witamy witamy.

Oczywiście. Jesteśmy otwarci na każde pokojowe i racjonalne propozycje. Nasze kraje pomimo tego, że są blisko mają raczej wspólne cele i dążenia. Jesteśmy chętni na taki pakt.

Zaproponuj proszę pakt w odpowiednim temacie. Z miłą chęcią go podpiszemy.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-26 22:23:27
Pakt utworzony. :) Czekam na twój podpis.

Namaste

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-29 17:04:44
Witaj drogi sojuszniku. :)

Czy nadal jesteś zainteresowany interwencją u Etiopczyka?
Ja widzę że w tym mieście nade mną ma tylko jednego wojownika. Czy masz możliwość sprawdzenia gdzie są jego pozostałe miasta i co tam ma? To powinno być gdzieś na północ od Ciebie. Jakbyś mógł posłać tam jakąś jednostkę na zwiad i zrobić zrzuty ekranu to byłoby fajnie.
Jak będziemy więcej na jego temat wiedzieć to dokładniej przygotujemy atak.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-30 23:11:54
Witam witam.

Tak, już to robię. Jeden z moich wojów właśnie obchodzi jedno z miast Etiopczyka, stolicę bodajże (po kulturze sądząc), dalej pójdzie lokalizować trzecie miasto. Stolica znajduje się w prostej linii na północ od tego miasta przy Tobie.

Odważnie postąpił nasz Etiopczyk, że to miasto na południu tak przy Tobie blisko postawił, a daleko od ziem ojczystych. Odważnie... a nawet rzekł bym nierozważnie ;]

Ustalmy konkretnie jak działamy. Potrzebujemy jakiegoś planu w czasie. Atakować chcemy wcześnie, jeszcze za wojowników? Czy jakimiś lepszymi jednostkami? Jeżeli tak, to kiedy te jednostki będziesz mieć do ataku gotowe?
Mój UU zastępuje HA, ale do HA to jeszcze kawałek czasu. Nie wiem kiedy chcesz atakować, więc sam decyzji żadnych nie podejmę. Planujmy sąsiedzie, planujmy. Eony mijają :]

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-05-31 06:28:59
A jak daleko jest jego stolica od jego południowego miasta? I jak daleko od twoich ziem?
Co do jednostek to ja lada moment będę miał topory. A jak daleko Ty masz do obróbki brązu? Wcześniej będziesz miał brąz czy jeździectwo? Jakim wojskiem możesz dysponować w ciągu powiedzmy 10 tur?
Tak czy inaczej atak z dwóch stron powinien szybko zakończyć się powodzeniem. Jeśli możesz to jak najszybciej zamieść mapy jego ziem. Warto też zlokalizować położenie jego strategicznych zasobów.
Wstępnie można ustalić że to miasto blisko mnie da się zdobyć bez problemu gdyż ma tam tylko jednego woja i tak jak piszesz to miasto jest mocno oddalone od jego stolicy. Więc w przypadku błyskawicznego ataku nie zdąży nawet podejść z posiłkami.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-31 14:33:13
Miasto Południowe od Stolicy Etiopczyka dzieli dystans 8 pół na północ i 1 pola na wschód.

Jego ziem widzę tylko obrzeża. Lasów i wzgórz dużo. Brąz 1 pole za granicami kulturalnymi stolicy.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-02 15:12:47
Drogi Sojuszniku.

Właśnie zauważyłem że moje miasto po pierwszym skoku kultury przesunęło nasza wspólną granicę pozbawiając Cię części twych ziem. Szczerze mi bardzo przykro z tego powodu, nie sądziłem że do tego dojdzie. W Twoim interesie jest byś jak najszybciej zwiększył ilość kultury w Tym mieście tak by granica została przesunięta na swoje miejsce. Ja ze swej strony obiecuję Ci ten nieszczęśliwy incydent wynagrodzić. Na początek obrobię Ci to pole pszenicy. Oczywiście postaram się to jeszcze jakoś dodatkowo zrekompensować. mam nadzieję że to nie popsuje naszych przyjacielskich relacji.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-06 01:53:24
Cześć.

Nie powinno. Mam tylko jedną prośbę: nie stawiaj tam drogi, abym mylnie nie odebrał tego działania jako przygotowania do "sztylecika". Niech to poletko zostanie zatem nieskomunikowane.

Pozdrawiam.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-06 06:19:13
OK. nie ma sprawy. Rozumiem Twoją obawę natomiast pragnę jeszcze raz zapewnić Cię, że nie mam zamiaru łamać naszego paktu. Przygotowuję się do ataku na Etiopczyka. On w Tym mieście najbliżej mnie ma wciąż tylko 1 woja do obrony. Czy Ty widzisz gdzieś inne jego wojska?

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-06 18:59:30
Blisko na północ widziałem jeszcze jednego i workera, ale nie wiem czy gdzieś nie poszli.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-06 20:05:17
Z demo wynika że powinien mieć mniej więcej prawie tyle wojska co Ty. Skoro nie widać to widoczniej trzyma je gdzieś dalej. Nie masz może w tamtych rejonach jakiegoś sąsiada którego by można wypytać o Etiopczyka?

Namaste

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-09 17:45:33
Drogi Sojuszniku.

Widzę że masz już axmenów. W takim razie moglibyśmy w ciągu kilku tur wybrać się do etiopczyka. :) Widzę że On podszedł tym wojem i robolem pod to miasto i buduje pastwisko dla owiec. Więc ma tam 2 wojów. Nie wiadomo jak w pozostałych miastach. Ale kilku axmenów z obstawą rydwanów dałoby radę. Ja kończę robić axy i wystrugam ze dwa rydwany.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-09 18:25:50
Okej. Daj znać kiedy będziesz gotowy i z czym.

pozdrawiam!

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-13 17:09:55
Czy za 5 tur będziesz w stanie zebrać wojsko pod granicami Etiopczyka? Ja będę ruszał kilkoma axami i rydwanami z południa na jego miasto. Ty mógłbyś uderzyć na niego od wschodu odcinając posiłki a potem razem ruszymy dalej na resztę jego miast.
Ja wziąłbym to jego miasto nade mną, reszta w tym jego stolica byłaby dla Ciebie.
W następnej turze będę widział jakie techy On wynajduje.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-13 19:56:32
W ataku na to miasto mogę Cię wspomóc, asystować. Jednak średnio widzi mi się opcja ataku na jego stolicę, która od moich ziem jest po prostu daleko. Takie rozciągnięcie się uważam, że było by dla mojej gospodarki większym ciężarem niż zyskiem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-13 19:58:22
Czym w ogóle masz zamiar go atakować? Sama piechota, czy raczej konni? Bo jak konni, to do jego stolicy od tego zajętego miasta już tak daleko nie jest. Piechotą to i tobie odradzam takie wyprawy.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-13 21:49:04
A możesz zamieścić zrzuty ekranu z jego ziemiami? Co do jego miast to przecież nie musisz ich zajmować jeśli uważasz że będzie to dla Ciebie nieopłacalne. Zawsze można je spalić i zebrać więcej złota. Za spalenie stolicy dostaniesz spory bonus w złocie.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-14 15:31:52
Etipoczyk właśnie wymyśla łucznictwo, będzie je miał za 3 tury. Może przyspieszymy atak? Zobacz czy ma obrobiony brąz albo konie. Animala na pewno ma bo widzę że obrobił owce.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-15 18:17:09
Jeżeli chodzi o jego stolicę to widzę tyle:
http://wgrajfoto.pl/pokaz...hot0003d00e.jpg

O ile granice mu się nie rozszerzyły i o ile nie ma gdzieś drugiego brązu, to wygląda na to, że minął się z surowcem stawiając stolice.

Atak może być wcześniej. Nie robi mi to różnicy. W sumie to i tak głównie chodzi o Twój atak na Gondar.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-15 18:48:45
Dziękuję za dane wywiadowcze. Chciałbym się dowiedzieć co Ty chciałbyś za pomoc w tej wojnie skoro nie bardzo palisz się do ruszenia na jego pozostałe miasta? Ja zadowolę się tym jednym.
Oczywiście z mojej strony masz zapewnienie o bezpieczeństwie swoich granic po wsze czasy.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-16 01:42:02
Mój udział w tej wojnie będzie marny więc cóż mogę chcieć? Tak w zasadzie to nie mam żadnych wymagań.

Wesprę Cię politycznie, tzn. nawet jeżeli nie będę atakował osobiście, to mogę Trebuchowi wypowiedzieć wojnę. Sąsiedzi będą wiedzieć, że ma wjazd od 2 graczy, więc to ich może zniechęci gdyby przypadkiem planowali jakieś ataki od tyłu w międzyczasie na Ciebie.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-16 07:26:11
Fajnie by było gdybyś mógł jednak podesłać jakieś jednostki jako obstawę na wypadek kontry Etiopczyka. Przydałoby się widzieć na bieżąco teren pomiędzy jego stolicą a tym miastem które pójdzie pod topór.
Ja lada moment będę miał pismo więc będziemy mogli podpisać open borders co da nam bardziej dochodowe szlaki handlowe oraz umożliwi wymianę surowców. O ile oczywiście jesteś zainteresowany.
Poza tym jeśli tylko miałbyś jakieś problemy z innymi Twoimi sąsiadami lub gdybyś planował jakąś wojenkę to zawsze możesz liczyć na moje wsparcie a przede wszystkim masz zapewniona bezpieczna granicę z mojej strony.

Namaste

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-16 17:48:27
Nie ma problemu. Obstawę wyślę, żeby kontrolowała przejście pomiędzy miastami.

OB i wymiana handlowa oczywiście mile widziana.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-16 19:47:56
Widzę że dosyła jednego rydwana. Masz może jakichś spearów do zablokowania jego posiłków? Skoro nie ma podłączonej miedzi to domyślam się że będzie próbował kontrować rydwanami.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-17 16:50:23
Wypowiedziałem mu wojnę i wszedłem na jego teren. Wypowiedz mu też nawet jeśli jeszcze nie masz jednostek pod jego granicą.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-17 17:45:54
Tak się zrobi. Speara mam jednego póki co. Skieruję go tam gdzieś.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-17 18:26:15
Wojna wypowiedziana. Skierowałem kilka jednostek w tamtym kierunku. Widzę, że masz sporą przewagę, więc raczej nie powinieneś mieć problemów.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-18 11:45:17
Witaj drogi Sojuszniku.

Ofensywa trwa. Jak na razie poniosłem trochę strat ale teraz powinno już być prawie z górki. :) Tyle że Etiopczyk dosyła ciągle rydwany. Jeśli możesz to poślij tam jeszcze przynajmniej jednego speara - tego którego masz w tym mieście najbliżej frontu. Z tego co widzę to Etiopczyk rzeczywiście nie ma podłączonego metalu więc jedyne jednostki jakie posiada oprócz warów to rydwany. Więc spiry powinny spokojnie go powstrzymać. Na dodatek nie wprowadził nawet niewolnictwa więc to miasto ma 4 ludków których nie może ściąć na obronę. :) A teraz wymyśla jeszcze mistycyzm.

A tak z innej beczki - też masz ostatnio taki najazd barbarzyńców? Ja mam non stop przynajmniej 3 naraz atakujących z różnych stron. Wtopiłem na nich już 2 wariorów. :(
Za 2 tury będę miał pismo wiec od razu możemy podpisać OB. Tyle że aby była możliwa wymiana handlowa między nami to musi być połączenie drogowe. Więc chyba nie będziesz miał nic przeciwko jeśli dobuduję tę drogę do twojego państwa? W końcu jest już chyba między nami tyle zaufania. I czy wybudowałeś już obelisk w tym mieście aby z powrotem przesunąć granice?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-18 13:43:44
Witaj witaj.

Speara właśnie w tym celu tam skierowałem.
OB i drogę można postawić. Szlaki handlowe się przydadzą.
Barbów rzeczywiście jest sporo. Od południa ciągle mi lezą dziady.
Obelisku niestety jeszcze nie mam, wynajduję teraz coś innego. Potem zajmę się obeliskiem.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-20 16:22:03
Widzę że dosłałeś całkiem konkretne posiłki. W mieście został mu już tylko jeden warior a obok na górce z owcami ma uszkodzony rydwan. Natomiast nie wiem czy nie zbliżają się kolejne posiłki. Nie widziałeś może czy coś tam nie idzie?

W następnej turce dam OB oraz poślę robotnika by dorobił drogę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-20 20:08:58
Widziałem Wariora i robotnika. Nic groźnego. Rydwanu nie widziałem żadnego nadjeżdżającego nowego.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-20 20:29:05
To spoko. Nie wiesz może z kim jeszcze Etiopczyk graniczy?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-21 01:39:44
Tego nie wiem.
Trzeba sprawdzić.
On pewnie nam nie powiem ;]

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-21 19:16:22
Dałem propozycję OB, droga też już się buduje.
jeżeli chodzi o sytuacje na froncie to niestety ale Etiopczyk ma wielkiego farta. Znowu wtopiłem axa na dwóch promocjach przy 82% :( Tym stackiem wejdź na górkę z owcami tam gdzie stoi mój spear. W następnej turze mam nadzieję że już podbijemy to miasto.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-21 21:07:48
Dałem 2 Axy na owce.
Spear siedzi w lesie.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-21 22:46:54
Acha i jeszcze sobie przypomniałem że Etiopczyk dopiero wymyśla obróbkę brązu. Będzie ją miał chyba dopiero za 8 tur. To duży błąd z jego strony bo nie ma axów ani spearów. W takim razie po zdobyciu jego miasta można śmiało ruszać na jego stolicę chociażby dla splądrowania jego ziem i nabicia skarbca. :)

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-22 22:32:45
dzisiaj w końcu trochę mi random dopisał i zabiłem jego łucznika przy 20%:) Został mu tam tylko jeden warior ale idą jeszcze posiłki w postaci jednego rydwanu. Mam nadzieję że w następnej turze już w końcu zdobędę to miasto.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 15:38:58
Wybacz Marw. Przez tą Twoją kulturę ten pakt mi mocno nie służył.
Ze względu na czysty pragmatyzm musiałem ciągnąć szopkę z "wspólnym działaniem". Podejrzewam, że będziesz na mnie zły, jest to zrozumiałe.

W każdym bądź razie: przepraszam za sztyleta.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-24 00:06:51
Brawo, pięknie mnie wyrolowałeś. Moje gratulacje. Tyle że wiedz iż podpisałeś na siebie wyrok gdyż po takiej akcji nikt Ci nigdy już nie zaufa i możesz się spodziewać że prędzej czy później Twoi sąsiedzi Cię zjadą. Nikt nie będzie hodował pod swoimi granicami takiego łamipakta.
I nie pieprz mi że chodziło Ci o to jedno żarełko. Gdybyś choć trochę zainwestował w kulturę to granica byłaby tam gdzie miała być. A gdybyś tylko dotrzymał paktu to razem zaszlibyśmy daleko. Ja jak widzisz byłem wobec Ciebie lojalny i chciałem byśmy razem się rozwijali. Samemu nic nie zdziałasz na dłuższą metę, a nikt Ci już nie zaufa.

Mimo wszystko powodzenia.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-24 00:42:42
Wiem Marw, wiem. Liczyłem się z konsekwencjami tego ataku.
Nie mniej jednak, chociaż uznasz moje argumenty za "pieprzenie" to przypomnę Ci pewien Twój wpis:

"Marw 2011-05-11 06:40:32
Na horyzoncie widzę granice innych krajów ale muszę podejść bliżej by je zidentyfikować. A jak u Ciebie z sąsiadami?
Widzę że nasze miasta graniczne są bardzo blisko siebie. Jako gest dobrej woli z naszej strony zobowiązujemy się do nie zwiększania ilości kultury w tym mieście do poziomu w którym mogłoby dojść do przepychania się naszych granic.

Namaste"

Może jakbyś w tą kulturę tak mocno nie inwestował sprawy potoczyły by się inaczej. Widzisz, kulturą też można "atakować i walczyć", choć nie jest to atak i walka w powszechnym tego słowa znaczeniu.

Tutaj możemy sobie rozmawiać, życzyć powodzenia albo i wrzucać sobie od niedobrych i gorzej. Ale w otwartej części forum będę się bronił na argumenty i ten powyższy też wykorzystam.

Że byłeś lojalny wiem, pewnie nawet nie miałeś złych intencji jeżeli chodzi o kulturę. Ale intencje to jedno, a jak wychodzi to drugie.

Pakt złamałem, to prawda. I dlatego za sztyleta przepraszam.To co pisze powyżej to nie tłumaczenie się, po prostu uzasadniam. Uzasadniam skąd ten brutalny i nieelegancki atak.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-24 01:04:15
A skąd ja miałem wiedzieć że ty w ogóle nie zainwestujesz w kulturę tak by objąć pełny fatcross? Ja zrobiłem tam monument tylko po to by objąć wszystkie zasoby. To jest całkiem normalne działanie. Nie sądziłem że granica się przesunie. Sam byłym mocno zdziwiony tym faktem. A jak już się to stało to pisałem Ci żebyś tam zrobił monument to granica na powrót się przesunie. I nie miałem zamiaru walczyć kulturą bo gdybym chciał to wielokrotnie miałem okazje wjechać w Twoje miasto gdy był tam tylko jeden woj a w wojsku byliśmy na podobnym poziomie. Mimo to nie zrobiłem tego więc powinien to być dla Ciebie sygnał że nie mam wrogich zamiarów.
I nie wiem ska wziąłeś to przesadne inwestowanie w kulturę? Tam był tylko monument i nic więcej czyli 1 pkt kultury na turę. pierwszy skok kultury był po dziesięciu turach od jego wybudowania a następny byłby dopiero za kilkadziesiąt tur. Stona zrobiłem w stolicy już po wybudowaniu monumentu w bombaju wiec on nic w tym mieście nie zmienił.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-24 01:16:35
I jeszcze mały cytat aby odświeżyć Ci pamięć:
"Rihiter 2011-06-06 01:53:24
Cześć.

Nie powinno. Mam tylko jedną prośbę: nie stawiaj tam drogi, abym mylnie nie odebrał tego działania jako przygotowania do "sztylecika". Niech to poletko zostanie zatem nieskomunikowane.

Pozdrawiam.

Marw 2011-06-02 15:12:47
Drogi Sojuszniku.

Właśnie zauważyłem że moje miasto po pierwszym skoku kultury przesunęło nasza wspólną granicę pozbawiając Cię części twych ziem. Szczerze mi bardzo przykro z tego powodu, nie sądziłem że do tego dojdzie. W Twoim interesie jest byś jak najszybciej zwiększył ilość kultury w Tym mieście tak by granica została przesunięta na swoje miejsce. Ja ze swej strony obiecuję Ci ten nieszczęśliwy incydent wynagrodzić. Na początek obrobię Ci to pole pszenicy. Oczywiście postaram się to jeszcze jakoś dodatkowo zrekompensować. mam nadzieję że to nie popsuje naszych przyjacielskich relacji.

Namaste"

Tak więc jesteś zdrajcą i żadne tłumaczenie tego nie zmieni.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-24 01:37:20
Nie tłumaczę się.

Przyznaję się: jestem zdrajcą w paktach, w których ktoś leci w kule.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-24 01:42:44
Teraz dopiero zauważyłem niższy wpis.

Marw, nie twierdzę, że robiłeś to z premedytacją. Nie mówię, że miałeś złe intencje. To się jednak liczy najmniej. Liczą się fakty i skutki. Skutek jest taki, że moje miasto zostało w dużej mierze udupione.
Rzeczywiście napisałeś mi, że kultura skoczyła i żebym w kulturę inwestował. Ale to było po fakcie. Skoro ustaliliśmy, że kulturą się nie przepychamy to należało skonsultować budowę monumentu zanim go zbudowałeś. Nawet zanim zacząłeś budować.
A w kulturę nie inwestowałem i nadal nie inwestuję, bo obrałem inną ścieżkę. Mieliśmy takie ustalenia, że nie widziałem potrzeby inwestowania w nią, a swoje miasta stawiałem specjalnie tak, żeby wystarczyła praca na 9 polach.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-06-24 01:50:06
To trzeba było od razu pisać że Ci to nie pasuje, od razu zaatakować, a nie kłamać że nic się nie dzieje i przez wiele tur ściemniać że jest ok.

Tak czy inaczej udało Ci się. Z mojej strony EOT

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-24 02:25:07
Od razu atakuje ten, kto się daje ponieść emocjom. To jest gra strategiczna. Tu nie ma miejsca na emocje. Atak trzeba przygotować.

Całość akcji, to jak sam przyznaję otwarcie - sztylet z premedytacją.
Powody, dla których akcja została zaplanowana i przeprowadzona - opisałem.
Udało mi się, bo zrobiłem to na spokojnie.

Pewnie jesteś na mnie zły, to normalne. Mam jednak nadzieję, że Ci z czasem przejdzie :] . Prywatnie nic do Ciebie nie mam, nawet Cię polubiłem. Może kiedyś będziemy mieli okazję wspólnie pograć. Ale to zdecydowanie dopiero jak Ci przejdzie...

Idę spać. Pozdrawiam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-25 23:07:27
Rób śmiało turki przed Trebucham. Interakcja jest i tak tylko między nami.

Marw (Marw Huayna Capac/Indie ) 2011-07-04 20:17:27
Tak w ogóle skoro już jest po grze (dla mnie) to chciałem Ci jak gracz graczowi szczerze pogratulować. :padam: Cała ta akcja z nożykiem to istny majstersztyk. Mam tez nadzieje że odróżniasz posty pisane przeze mnie jako władcę Indii od tych pisanych jako gracz.
Jako władca Indii byłem na Ciebie mocno wkurzony, nawet wściekły ale jako gracz jestem pełen podziwu dla Twojej gry i jednocześnie zły tylko na siebie.
Powodzenia w dalszej grze. Mam nadzieje że dobrze wykorzystasz pozycje jaką osiągnąłeś i liczę że ostatecznie będziesz co najmniej w top 3.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-05 01:32:21
Cześć.

Odróżniam, spoko. To tylko gra jest, chociaż gracze żywi ;]
Nie mniej jednak jest to jak partia szachów. No może trochę bardziej skomplikowana partia szachów i na więcej graczy ^^
Kronika, wpisy, przekomarzanki, to wszystko element gry.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum