www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Sumeria (Wraith) - Kartagina (Rihiter)" (Rih
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Sumeria (Wraith) - Kartagina (Rihiter)" (Rih

Pakt numer 2003, założony 2011-07-17 23:57:19 przez Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina )

Nazwa paktu: Sumeria (Wraith) - Kartagina (Rihiter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-18 00:00:03
Witaj, daleki sąsiedzie.

Zasłyszałem od naszych wspólnych znajomych, że również weźmiesz udział w ataku na Zululandię. Cieszy mnie to. Podobnie jak i Ciebie niewątpliwie ucieszył mój atak na nich. W końcu szykował się do "zdjęcia" Sumerii i szeroko szukał do tego współpracowników :]

Skoro mamy brać udział w tej wojnie oboje, proszę o drobną informację; kiedy planujesz zaatakować, jaką siłą i czego mogę się ogólnie po Twoim udziale w tej wojnie spodziewać?

Pozdrawiam.
Rihiter.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-18 19:46:59
Witam, wysyłałem już do Ciebie informację takową :) Pakt stworzyłem kilka tur wcześniej nawet :)
W każdym razie co do konkretów, w ciągu 2-3 tur postaram się wypowiedzieć wojnę, z mojej strony do ataku rusza konnica - rydwany około 10ciu, wspomagane sępami oraz włócznikami.
Jeśli chodzi o udział, chcę zdobyć jego 2 miasta najbliżej skierowane w moją stronę, nie wiem jak potoczy się dalej kampania więc tyle na początek.
Z tego co widzę Zulus Oktawian ostro tnie (a ma z czego) , więc można spodziewać się konkretnej obrony

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-18 19:52:05
O widzę że Auguścik się domyślił i uprzedził mnie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-18 23:01:52
Ma (miał) dużo miast, ale małych. Więc aż tak dużo nie zetnie.
Wojna trwa ;]

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-19 17:07:28
Ok tutaj będziemy pisać, z jednej strony szkoda że 1dynki to zdecydowana większość bo nie można przejmować...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-19 17:39:20
O dziwo można, bo te jedynki to po wycięciu czegoś są w większości. Póki co te dwie 1 jakie zdobyłem mogłem zachować. Jedną zachowałem.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-19 18:50:47
no tak , jeśli nigdy nie wzrosły powyżej 1 to zawsze ulegają zniszczeniu, no cóż zobaczę jak będzie od mojej strony, o ile oczywiście się uda coś zdobyć ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-19 19:07:24
Hehe. Nie bądź znowu taki skromny ;]
Raczej powinieneś mieć lekką marszrutę, większość zgromadził chyba w okolicach stolicy i brązu.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-19 19:52:24
No zobaczymy, szaleje impami, przy dobrym randomie będzie po sprawie, a kawałek piechotą mam

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-26 01:54:39
Z Zulusami powinno już pójść gładko i szybko. Bez surowców leży i kwiczy. Ogólny plan jaki proponuję nakreśliłem w wątku o wojnie i łupach.

Interesujące rzeczy dzieją się natomiast po za wojną. Wielu masz wrogów mości Hammurabi :]
Walczymy wspólnie z klęczącym już Zulusem, a u moich bram już stoją posłańcy z obcych krajów proponujący tajne spiski i działania przeciwko Wielkiemu Sumerowi...
Wielu masz wrogów mości Hammurabi :]

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-26 15:22:56
Domyślam się, oj domyślam, że niejednemu jestem jak sól w oku i chętnie by pogrążył naród Sumeru w wojnie.
Kampania prowadzona wspólnie zbratała nasze narody, tak, mam nadzieję na dalszą współpracę, chętnie również dowiedzieć raczyłbym się, który z narodów tak pieje na Hammurabiego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-26 17:18:38
Zachowam tą informację bez jej wyjawiania. Nie chcę wychodzić na kapusia, który wskazuje palcami. Przestrzegam aby Sumer uważam i nie osłabił czujności, nie chcę jednak szczuć was na nikogo bo to ani ładnie, ani politycznie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-26 18:00:40
Dokładnie to rozumiem, oczy i uszy będę miał cały czas otwarte.
Hammurabi

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-29 19:42:16
Wojna wojna i po wojnie.

Dzięki za współpracę. Uważam ją za owocną. Dzięki również za uwzględnienie Kartaginy przy podziale złota za przekazanie Ondini.

Odebrałem to "uwzględnienie" jako cichą zachętę do szerszej współpracy. Zachęcony odpowiadam ^^
O tym, że sąsiedzi niektórzy na Ciebie dybią to już Ci pisałem. Jeden nawet utworzył i organizuje Pakt przeciw Sumerom. Pakt, w sensie ugrupowanie, które ma celu powstrzymać rosnący w potęgę i punkty Sumer.
Zainteresuje Cię pewnie, że bez skrępowania przystąpiłem do tego paktu ^^
Jeżeli gdzieś się coś dzieje, lepiej być w centrum wydarzeń i mieć informacje z pierwszej ręki. Nieprawdaż? :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-29 23:01:38
Btw... z tym Ondini nieszczęsnym. Pisał mi Geo, że chcesz od niego 80gp. Było by miło jakby poszło to miasto tak jak mówiłeś, za 30gp, z czego 15 do Kartaginy (czego od niego nie wezmę). To miasto serio było z nim już dużo dużo wcześniej uzgodnione. Nie obawiaj się też, nic od niego za nie nie biorę, nie bawię się w "pośrednika nieruchomości", że od Ciebie wezmę za 15... a jemu sprzedam za 100. Po prostu chciałbym aby zostały respektowane dawne postanowienia. Postanowienia starsze niż nasza na tej wojnie i po niej współpraca.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-30 01:43:12
Tak, doszło do niezrozumienia w tej kwestii :)
Umknął mi zapis (dwa że odczytałem że Mali z civstats to Piteroter :) stąd gdy odpisałeś że nawet nie znasz Piterotera to sądziłem że doszło u Ciebie do pomyłki z nacją a Sumer ma ustalać warunki z Rosją.
Miasto trafi na takich warunkach jak pisaliśmy czyli 15 gp, wysyłam je Pontiemu.
Dwa że faktycznie graniczyć nie będziemy (bufor z Ondini i Czajmena), aczkolwiek cieszę się na wieść o możliwej przyszłej współpracy.
Jeśli chodzi o pakt przeciwko mnie, dzięki za potwierdzające informacje o czymś takim. Ze swojej strony domyślam się kto go prowadzi , chodzi o pewnego paranoika z pióropuszem.
Jeśli będziesz zainteresowany dalszą współpracą z Sumerem, być może nie pakt defensywny (ze względu na odległość nie miał bym serca by od Ciebie żądać wysyłania wojsk na moją południowo wschodnią granicę), a wstępnie proponuję pakt o nieagresji.
PS: Wysyłam w tej turze miasto Ondini, Pontiemu, do kogo on ma je skierować bezpośrednio do Geo czy do Ciebie?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-30 03:16:07
Ondini bezpośrednio do Geo. Dla mnie było by tylko kosztem.

Wraith, my nie możemy mieć ze sobą NaP'a. Mogli by jeszcze przez to pomyśleć o odcięciu mnie od tego paktu. A przecież nie chcesz żeby mnie odcięli, wręcz przeciwne. Gdyby mnie odcięli to skąd brał bym informacje o ich planach?
Zresztą... po co nam NaP. Mamy bufor.

Słyszałeś może coś o jakichś innych tajnych paktach?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-30 12:20:33
Głównemu podżegaczowi to nie przeszkadza by mieć ze mną pakt o nieagresji :)
Inne tajne pakty? Jeśli chodzi o te które mają związek z Twoją osobą nie słyszałem, jeśli usłyszę coś odezwę się do Ciebie.
A jeśli Ty będziesz miał jakieś ciekawe wieści na mój temat też chętnie posłucham.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-30 16:38:32
Taki właśnie jest zamysł. Rozumiemy się doskonale.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-30 21:54:52
W ramach nowonawiązanej współpracy, która mam nadzieję będzie trwała długo i owocnie, podzielę się z Tobą moim przemyśleniem pewnym. Mianowicie za bardzo w siłę rośnie kolega Faust i ponoć jest dobrze ustawiony jeżeli chodzi o koneksje i sojusze. Tak nie może być. To my mamy być dobrze ustawieni i kontrolować sytuację ^^ . Reszta powinna być skłócona i niepewna sąsiadów oraz jutra.
Co o tym sądzisz? Jakie są Twoje stosunki z Faustem?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 06:51:19
hahahahahaa....

oj misiu misiu...
Za szybko w punktach odskoczyłeś :]

Od jednego gracza via gg:

07.11 22:27:05 xxxxxxxxx (CIV4) (xxxxxxxxx)
wiesz ze Wraith w misiu ma juz 16miast?
30.07.11 22:27:18 xxxxxxxxxxx (CIV4) (xxxxxxxxxx)
niezle pęcznieje;]
to ja -> 06:39:54 panzer_soldat (1250222)
ano nieźle
nieźle
--------------------------------------

Od drugiego gracza w tajnych:

xxxxxxxxxxxxxx 2011-07-30 23:36:36
nie mówie juz o cudach,reli i o tym ze Wraith odlatuje techowo

xxxxxxxxxxxx 2011-07-30 23:36:10
a,sory,faust ma 2razy mniej miast

xxxxxxxxxxxx 2011-07-30 23:35:50
pewnie widziałes te 16miast w oknie dyplomacji,drugi faust ma 2x więcej
nie ma opcji zeby gosciu obronił wszystko na takim obszarze,okroimy troche ten torcik ;]

xxxxxxxxx 2011-07-30 23:34:10
dobra,czas by uruchomić machine zagłady
a wiec jestes zainteresowany aktywnym udziałem w wojnie i podziale łupów przeciw sumeri czy tylko 'wynajęcie' wojsk,które opłacilibysmy ci z łupów po splądrowanych miastach?

Masz *** :D

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-31 11:36:58
Witam, no ciekawe ciekawe :)
Z Faustem nie mam żadnych, ale to żadnych stosunków, jak do tej pory nie gadaliśmy, i nawet nie graniczymy ze sobą :)
Masz go gdzieś obok siebie?
Jak Twoje zapatrywania względem tej "machiny zagłady" która ponoć się uruchamia? :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 14:32:29
Faust właśnie do spółki z Trebuchem wykańcza Wnuczusa, który jest na północny-zachód ode mnie. Wygląda zatem na to, że niedługo możemy się stać sąsiadami, a średnio mi to pasuje, bo mocno się nachapał skubany jeden. Więc rozważam możliwość jakiejś "interwencji". Trebucha mam pod nosem, specjalnie go nie kosiłem wcześniej, chociaż jest bliziutko. Zostawiłem sobie na deserek i całkiem możliwe, że właśnie u misia w brzuszku zrobiło się na ten deserek miejsce ^^
Nie ma go co prawda, bo pojechał na urlop i zastepuje go Hatcher, trochę tak mi nie w smak kogoś kosić jak go nie ma, no ale z drugiej strony nie będę też przekładał planów i pogarszał swoje osiągi w rozgrywce dlatego, że ktoś sobie pojechał wpiździec.

Co do "machiny zagłady" to ja sobie spokojnie siedzę i obserwuję z uszkami i oczkami czujnie otwartymi ^^
Zagaduję ich w odpowiedzi na różne propozycje z zapytaniami co, jak, dlaczego i co Kartagina będzie z tego miała. Jak na razie dostałem mapy państwa i okolic jednego z tych "mocno zainteresowanych" wojenką z Sumerami :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 14:37:10
Tak btw, to ponoć straszliwie urosłeś w wykresach. Pisze mi tutaj jeden, że GNP 2x większe od niego, crop o 30% większy i w ogóle we wszystkim masakra ;]
Chyba też skieruję na Ciebie trochę punktów szpiegostwa i przyglądnę się tej sumeryjskiej machnie postępu :D
Może rzeczywiście trzeba ją powstrzymać... hyhy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-31 17:24:05
No ciekawie się to zapowiada ;)
Punkty szpiegowskie spokojnie kieruj, nie mam wiele do ukrycia :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 17:36:43
Fausta już widzę na wykresach. Jeszcze z 20 w niego włożę, a potem do Ciebie pójdzie z 40-50 punkcików.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 23:30:38
No kurde. Ale nie pisz ludziom rzeczy w stylu "ładne do mnie wieści dochodzą", już jest afera, że ktoś puszcza informacje dalej. Jeżeli coś wiesz, to trzymaj to dla siebie. Dana informacja ma zawsze większą wartość kiedy druga strona myśli, że jej nie posiadasz. Czyli kiedy wiesz, że oni wiedzą, że Ty nie wiesz. Czaisz bazę.
Ot tak z dobroci serca sprzedaje się drugiej stronie tylko informacje nieprawdziwe.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-31 23:40:35
Spokojnie, sytuacja jest pod kontrolą myślę, że w niedługim czasie zobaczysz efekty.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 13:19:46
Widzę, że masz jakiś plan chytry ;]

Z innej beczki... jak żyjesz z Siewim? Doszły do mnie słuchy, że stawia armie i szykuje się do jakiejś kampanii. Wiesz może coś o tym? A może to jest ten chytry plan? :]
Z Siewim nie graniczę, to dla mnie druga strona świata. Ale co się dzieje w koło warto wiedzieć ^^

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-01 17:29:40
Nie o Siewim nie mam pojęcia co planuje, również jest daleko ode mnie :)
Ale powiem Ci, że jeden z Twoich sąsiadów bardzo się Ciebie boi :) A widzę po armii że porównując to nie jest u niego w sumie tak źle więc nie wiem czym go tak nastraszyłeś, no chyba że konnicą numidyjską która jest całkiem całkiem ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 18:09:35
Czy sąsiadem, o którym piszesz jest Haram?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-01 19:26:08
Bez urazy "Zachowam tą informację bez jej wyjawiania. Nie chcę wychodzić na kapusia, który wskazuje palcami. " :)
W każdym razie nie sądzę że ten sąsiad ma zamiar się na Ciebie rzucić, choć pewnie będzie trzymał jakiś konkretniejszy garnizon koło Twojej granicy, tylko naprawdę nie wiem dlaczego się boi mając sporo woja.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 21:00:04
Hehehe...
Ale ale. Teraz obydwoje posiadamy cenne dla drugiej strony informacje. Nie będzie to więc kapusiostwo, będzie to kulturalna i cywilizowana wymiana informacji zaprzyjaźnionych wywiadów ^^

Co do tego dlaczego się boi, cóż, to pewnie moja zła sława nabyta poprzez:
1x sztylet
2x zainicjowane i udane kampanie wojenne
2x krzyżyk na rękojeści mego miecza, gdzie jeden krzyżyk = czyjaś stolica ^^
Do tego NC i niemała produkcja, w wyniku wychodzi "strach" :P

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-01 22:21:13
No z tych powodów które podałeś jesteś rarogiem wśród sąsiadów :) Ale ja tam Cię lubię no i przede wszystkim szanuję :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 00:22:09
Dobra już dobra. Jeszcze pomyśle, że szykujesz atak ;]

To co? Wymieniamy informacje? ;]

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-02 17:52:49
Nie zaatakuje nie mam nic do zyskania (tak jak pisałem miasto Ondini już było za daleko nawet jak dla lidera z cechą org). No a jak z kwestią Ciebie wobec Sumeru, jakie mogę mieć gwarancje że Kartagina zachowa pokój ?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 19:00:03
O tym, że nie zaatakujesz to ja wiem. Jakbyśmy się mieli atakować, to byśmy sobie skoczyli do gardeł przy końcu kampanii u Bobka, licząc na jakąś korzystną sytuację, zmęczenie armii przeciwnika itp. Teraz tak jak napisałeś, nie mamy nic na tym do zyskania, ani Ty ani ja. To działa w dwie strony. Jest to więc gwarancja logiczna.

Jeżeli chcemy rozmawiać o czymś więcej, to jestem otwarty. Nie mówię jednak o paktach jawnych, bo to jest ot takie do podpisywania z sąsiadami kiedy planujemy jakąś kampanię gdzie indziej,żeby nikogo nie kusiło przypadkiem. Mnie interesuje dobry i silny układ.
Mam zapatrywania zgoła inne niż większość graczy, którzy uważają, że jak ktoś się wybija to trzeba go wyruchać. To jest myślenie słabych niepewnych swojej przyszłości. Uważam, że "duzi" powinni się trzymać razem i połykać bądź kontrolować "małych". Na dużych w tej rozgrywce klaruje się w mojej opinii czterech graczy: Ty, Faust, Geo i nieskromnie dodam tutaj również siebie.

Zapewne w czasie walk w Zululandii obserwowałeś ze zdziwieniem moją politykę, gdzie tak w zasadzie oddałem/sprzedałem większość zdobyczy. To było działanie nakierowane na zdobycie przestrzeni i utworzenie sieci powiązań, zobowiązań. Efektem tego, pomimo że teraz mam tylko 9 miast, to przestrzeni pod rozwój mam bardzo dużo, a stosunki z otaczającymi dobrze i stabilnie uregulowane (tak przynajmniej wydaje się mnie, mam nadzieję się nie mylę). kontynuując, z graczami takimi jak Sumeria wolę się dogadać, współpracować i wspólnie rozdawać karty niż skakać sobie do oczu. Na to tylko czekają mali szczekacze. Zapewne wiesz, kogo mam na myśli.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-02 20:36:19
Co do ataku racja, jednak w razie braków skarbcu, gdy armia się nudzi pomysł wpada do głowy by sobie zrabować parę miast i tak dochodzi do wojenki ;)
Ale faktycznie, tutaj nie ma co się nastawiać na wielkie zyski - w armii obydwoje nie grzeszymy, poza tym mamy bufor z Geo oraz Czajmena, kolejna sprawa że się lubimy ;)

Jeśli chodzi o czołówkę, to myślę że jeszcze Skubi do tego grona pretenduje.
I też podobnie oceniam sytuację jak Ty. Duży wiadomo może wiele, ale jak kundelki się zbiorą to i wilka zagryzą.

Tak, myślałem, że chodzi tu o działanie polityczne (Geo oraz Czajmen mają zobowiązania) ja sam też zyskałem coś z tej wojny a że Zulus wyniuchał że będzie atak to już inna sprawa. W każdym razie myślę również że współpracę warto kontynuować i dbać o nią.

Pytałeś o wymianę informacji, a więc domyślam się, a raczej jestem pewien, z wielu hmmm poszlak ;) że w stosunku do mnie najbardziej wysiudany i chciałby coś uszczknąć z Sumeru to Japończyk Dzia ;)

W stosunku do Ciebie gracz o którym pisałem znajduje się w czwórce którą opisywałeś jako czołówka, Ty z wiadomych powodów odpadasz, ja nooo... raczej się nie boję ;) z Faustem nie graniczysz, pozostaje więc jeden.
Pozdrawiam
Hammi

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 21:13:24
Tak, o tym, że to Geo już wiem. Dziś się wcześniej już dowiedziałem.
W armii niby nie grzeszymy, ale mamy obydwoje armie doświadczone. Moja po 2 kampaniach, Twoja po 1 albo 2, nie pamiętam. No i szybko możemy wojska dodrukować. Także bezbronny się nie czuję, podejrzewam podobnie jak i Ty. Bufor z Geo i Czajmena jest rzeczywiście przydatny. Bo ani kulturą się przepychać nie będziemy musieli, ani głupot po sobie wzajemnie spodziewać się dzięki temu tez nie musimy.

Scoobym wyobraź sobie bym się nie przejmował. Widziałem jego ziemie i miasta. On ma tam... hmm dość ciasno :] . Przez to też bardzo się rozciągnął, uważam że jego państwo jest przez to słabo obronne. Brakuje mu integralności, którą tak sobie cenię. Ta jego rozciągnięta struktura mocno go osłabia, lub też osłabi, bo nie może być pewny swojej obrony. Będzie musiał nadrabiać liczbami. Nie będzie także mógł zdecydowanie skoncentrować armii w przypadku chęci rozpoczęcia jakiejś kampanii.

Co do najbardziej zajadłych szczekaczy to z Japończykiem Dzia trafiłeś. Jest jednak jeszcze jeden... rzeczony wyżej Scooby ^^

p.s. Rzeczywiście, chyba się lubimy ^^

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-02 21:24:50
Wiem, jego państwo jest bardzo rozciągnięte, i ma wielu sąsiadów, z czego wielu go nie lubi ;)
Jednak nadrabia zaległości finem i ma dużo jedzonka dla drukowania woja, więc sądzę że jedyna jego szansa to rozwałkowanie któregoś z sąsiadów (raczej nie mnie, ma daleką drogę, dwa że łatwo mi się bronić w terenie którym graniczymy.
Moja armia po 2 kampaniach, jednakże pierwsza była na tyle błyskawiczna, że udało się nabić punktów jedynie na jenerała, a promowane rydwany nie są potężną bronią ;)
Co do Geo to nie wiem co o nim sądzić, próbuje mnie napuścić na jednego z moich sąsiadów , no ale cóż może w jego słowach jest ziarnko prawdy...
Aha, faktycznie zgarnąłeś tytuł łamipakta, za co spóźnione gratulacje, planowałem to na Bogu ducha winnych sąsiadach, stąd mój zatarg z Czajmenem, ale rewanżuję mu się za to ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 23:42:00
Oj tam od razu łamipakta ;]

Na kogo Cię tak Geo zawzięcie próbuje napuścić? :P
Chyba nie na mnie? :D

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-03 17:16:23
Heh pewnie by nie śmiał na tego którego się tak obawia ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-06 15:07:45
Wraith, proszę abyś dalej rydwanem nie wjeżdżał. Tam już są Ziemie Kartagińskie, które oglądali jedynie zdeklarowani przyjaciele. Z Sumerami żyjemy dobrze, ale deklaracji żadnych między nami nie było. Więc aby dalej żyć dobrze, proszę abyś nie wjeżdżał.

Jak żyjesz z Egiptem?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-06 17:24:07
Oki, wydam zwiadowcom odpowiednie rozkazy.
Z państwem Egipt żyjemy beztrosko, bez uraz i bez zażyłości :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-06 17:31:59
Rozumiem.

Ostatnio miałem wątpliwą okazję z władcą Egiptu trochę porozmawiać. Jak wspomniałem przyjemność to wątpliwa. Wyjątkowo ciężki w rozmowie osobnik :]

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-08 17:12:20
Witam, jeśli mogę zapytać, co sądzisz o geo i jego przyszłej polityce?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-08 19:30:09
Cześć.

To znaczy jakiej polityce? Nie orientuję się co kryje się pod określeniem "jego przyszła polityka" ^^

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-08 20:09:47
Chodzi o rozwój państwa, dostałem informację że planuje kolejne działania militarne, ale ma tak duże państwo czy mu się to opłaca? Chyba że chodzi o zgarnięcie kasy za zdobywanie miast.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-08 20:28:20
Co konkretnie? W sensie chce kogoś atakować?
Pytasz, czy mi się to podoba? ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-09 19:37:38
Wracam do Ciebie z zapytaniem jak zapatrujesz się na Egipt. Tak, wiem, beztrosko, bez urazy i bez zażyłości... :]
Pytam jednak o jakieś głębsze przemyślenia :P

Dlaczego pytam? Krótka piłka: wiem, że po zniszczeniu Wnuczusa, co nastąpi już niebawem, szykuje się na mnie. A ja chcę mu sprawić przykrą niespodziankę w postaci po pierwsze ****** na moich ziemiach, a po drugie koalicji, która zapoda mu bobu. Taką koalicję z pełną stanowczością twierdzę, że mam możliwość zrobić i to nie ze słabych graczy. Pamiętając więc wspólną walkę z Bobkiem, która szła nam ładnie i przyjemnie, namawiam Cię do ponownego wspólnego działania.

Czekam na Twoje przemyślenia. Mam nadzieje szczere.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-09 22:17:49
Witam.
Z Egiptem nie mam nadal żadnego kontaktu.
Powiem tak, w przyszłości będzie niebezpieczny (prawdopodobnie ze względu na piramidy + prorocy z monumentów odleci w techach), i z tego powodu jest dla mnie celem nr 1 na teraz i w przyszłości. Stąd szukam go chociażby jako kontaktu - sporo punktów szpiegowskich chętnie bym włożył ;)
Z drugiej strony, jeśli chodzi o militarne działanie bezpośrednie nie mam teraz praktycznej możliwości - w zasadzie to nawet nie wiem gdzie się znajduje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-09 23:09:25
Hmmm. Myślałem, że macie kontakt. To zmienia sytuację. Militarne działania rzeczywiście nie wchodzą w grę obecnie.

Znajduje się obecnie na zachód ode mnie.

p.s. Skoro już o SP napisałeś, to zauważyłem, że na mnie jest już spora kupka. Demo już chyba widzisz, prawda?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-10 06:17:44
Mam demo, tyle ile włożyłem w Ciebie punktów szpiegowskich to doprawdy drobiazg.
Mam nadzieję że połamiesz zęby Egiptowi, daj mu niezły łomot.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-10 11:51:11
Też mam taką nadzieję. Nie mniej jednak "kiedy ludzi kupa i Herkules dupa", więc jak wjedzie jeszcze z kimś, to będzie ciężko. Dlatego też jak widzisz działam dyplomatycznie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-10 16:55:32
Wiadomo, w razie gdybyś szukał poparcia na tą chwilę dyplomatycznego lub ewentualne militarne w razie gdyby Egipt znalazł sojusznika wśród moich sąsiadów (oprócz Czajmena, z którym mam pakt)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-10 22:49:19
Z Rosją również żyję dobrze. Jakby nie patrzeć, wyrosła na działaniach nie kogo innego tylko Twoich i moich.

W każdym bądź razie dzięki za info o przychylności politycznej. Jeżeli będzie potrzeba militarnej, również będę pamiętał :]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-15 02:41:18
Masz jak widzę nową wojenkę ;]
Eh te niespokojne czasy :P

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-15 11:53:50
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu." - tak to idzie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-15 14:41:47
Hammurabi mówi inaczej :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-15 14:42:11
A wojenka faktycznie u naszych bram , zobaczymy jak to się potoczy

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-15 17:11:12
Jak tylko Dzia będzie wojował, to pewnie potoczy się dla Ciebie korzystnie. Pytanie czy ktoś jeszcze się nie dołączy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-15 19:25:17
Na razie jest Domel, Czajmen, Wraith vs Dzia, zobaczymy czy ktoś do jego obozu zechce dojść.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 00:16:56
Cześć.

Sory, że w grze nie mogłem pisać. Spieszyłem się, dziewczyna czekała i już się denerwowała na mnie.

Kartagina jak wiesz walczy o przetrwanie po zdradzie. Pytam zatem czy Sumer jest skłonny w ogóle rozważać pomóc Kartaginie, oraz jaka była by cena takiej pomocy?

p.s. Co do wczorajszego motywu z przyjaciółmi....
Jeżeli miałeś na myśli ten fragment:

"Rihiter 2011-08-06 15:07:45
Wraith, proszę abyś dalej rydwanem nie wjeżdżał. Tam już są Ziemie Kartagińskie, które oglądali jedynie zdeklarowani przyjaciele. Z Sumerami żyjemy dobrze, ale deklaracji żadnych między nami nie było. Więc aby dalej żyć dobrze, proszę abyś nie wjeżdżał."

To przecież nic obraźliwego nie napisałem. Nigdy nie zatwierdzaliśmy naszych stosunków, więc wolałem aby moje mapy zostały nieodkryte. Jeżeli mówisz o jakimś innym motywie, to nie wiem o którym.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-30 17:05:57
Mogę rozważyć pomoc ale nie mam jak iść na Ottomana , daleko wysyłać swoje wojska za Rosję.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 17:43:02
Wystarczy, że nie zaatakujesz Rosji podczas gdy Rosjanie będą wspólnie ze mną walczyć z Ottomanami, a w przypadku gdyby ktoś postanowił ich zaatakować, to wypełnisz pakt defensywny i Rosji pomożesz. Jakieś dyplomatyczne poparcie naszej słusznej sprawy też było by miła pomocą :]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 14:02:31
Cześć. Jeden z graczy próbuje mieszać lub też przestrzegać. Nie mniej jednak sugeruje, że Sumeria planuje atak na Rosję.

Możesz się do tego odnieść?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-01 17:02:13
Witam, mamy defensywny i jest to świętość, a tak właściwie to kiedy wg informatora niby mam atakować?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 17:37:11
Zaraz po zakonczeniu defensywnego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 17:43:30
Wraith, ja Tobie ufam. Raz, ze zrobiles na mnie mile wrazenie kiedy dzialalismy u Bobka. Dwa, na logike biorac uwazam, ze nie niszczyl bys ot tak dla malego splachetka ziemi stosunkow jakie masz wypracowane z Mali i Kartagina. Bo to jest bezpieczna i spokojna zachodnio-polnocna granica.

Bardziej pytalem aby potwierdzic moja teorie, ze "informator" sieje zament i ferment.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-01 21:13:32
Powiem Ci tak, nic nie mogę stwierdzić na przyszłość, sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, planuję na 3-4 tury na przód na tą chwilę bo w tym miszmaszu który się dzieje nie da się chyba inaczej.
Jeśli Twój informator to Skubi to plan jest atak na Kacowskiego, ale to w jego wykonaniu, trochę obsrany jest przed Dziadem i jego armią, stąd prosi mnie o pomoc.
Staram się pomóc Geo, ale Faust jest na moje oko zbyt daleko :(
To chyba tyle.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 22:55:23
Ok, wierzę, że za kolejne 4 tury się dogadamy, i za kolejne, i za kolejne... :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 14:07:50
Cześć.

Chciałbym porozmawiać z Tobą o współpracy. Masz silnych wywali blisko, więc może Sumerii przyda się silny sojusznik.

Pozdro.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-08 18:30:02
Witam, jestem zainteresowany współpracą z tak dobrym generałem i strategiem, co proponujesz?

wnuczus 

Posted: 2011-11-18, 21:51   

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 19:46:14
Przede wszystkim nie szkodzić sobie wzajemnie, nie wchodzić niepotrzebnie w paradę, nie prowokować konfliktów, a równocześnie po cichu wspierać się informacjami, zasłyszanymi plotkami aby kontrolować sytuację. Oczywiście wymianę handlową, bo to nic nie kosztuje a korzyści przynosi.
Jeżeli chodzi o jakieś akcje militarne to powoli kończy się pole do popisu, bo wrogów co raz mniej, ale też coś może się urodzić z czasem. W końcu wojny były, są i będą zawsze.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-08 20:47:08
Co według Ciebie nie szkodzić wzajemnie, jakich konfliktów nie prowokować? Proszę pisz jasno i wyraźnie, bo przepraszam ale to o czym mówisz to są ogólniki..

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 22:58:06
Od ogólników trzeba zacząć. Co mogę konkretnego i precyzyjnego teraz napisać, skoro w ogóle nawet po ogólnikach nie jesteśmy. Jestem otwarty na współprace, w zakresie... każdym który byłby dla nas korzystny. Nie wiem jak mogę to ująć konkretnie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-09 17:19:38
Rozumiem, osobiście też mam nadzieję na współpracę tylko nie wiadomo w sumie od czego konkretnego zacząć :)
Myślę że przyszły czas pokaże w jakim kierunku sprawy pójdą i wtedy ogarniemy bliżej kwestię naszej współpracy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-09 21:03:58
Słusznie. Kieruję jednak jasny i klarowny sygnał do Sumerów, że widzę w nich partnera w takiej właśnie współpracy. Mam nadzieję przyjdzie z czasem okazja aby to "skonsumować".

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-11 09:57:23
Jeśli nasze państwa mają współpracować, zacznijmy już od konkretów, sprawa szpiegostwa, mam do Ciebie prośbę, przestań ładować we mnie punkty.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 15:19:30
Nie ma problemu, przestałem. Chciałem mieć tylko widoczną demografię. Już mam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 23:06:31
Wraith cwaniaku... co Ty kombinujesz? :]

Uprzedzam z góry; z obawy przed atakiem Sumerów na będącą nam przyjaciółmi Rosję, przywróciłem przekierowanie punktów szpiegostwa na wasz kraj. Mówię o tym wprost, bo nie chcę wyjść na kogoś, kto łapie słowo. A działania moje usprawiedliwiam powyższymi obawami i tym, że nie wiemy czy staniemy się niebawem wrogami (mam nadzieję, że nie).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-16 12:11:23
Nie miej obaw, zaufaj i jak możesz to przestań.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-16 21:07:06
Ok, Czajmen mi napisał co i jak.
Ufam, że jest to zgodne tym co się stanie.

Zdjąłem SP z Sumeru. Pozdrawiam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-27 19:36:31
Nie obawiaj się moich punktów szpiegostwa. Wszedłem tylko na poziom, z którego widzę co odkrywasz. Robię tak ponieważ jesteś liderem i siłą rzeczy logika podpowiada żeby chociaż w tym drobnym stopniu kontrolować poczynania Potęgi.

Natomiast nie obawiaj się agresji z mojej strony. Wręcz przeciwnie Kartagina rzekł bym, że Sumerowi sprzyja. Trochę pozbierałem i wysłuchałem relacji na temat tego, jak który władca i nacja się zachowują, wywiązują z danego słowa, jak postępują i Sumer zebrał tutaj zdecydowanie pozytywne opinie. Może to i naiwne i nie prowadzące do zwycięstwa z mojej perspektywy, ale ja takie postępowanie szanuję i pochwalam. Wolę skierować moje wysiłki przeciw komuś, kto postępował... nieładnie :]

Ot, może taka sprawiedliwość dziejowa kogoś czegoś nauczy ^^

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-27 22:41:44
Witam,
dziękuję za Twe słowa, władco Kartaginy.
Nie wiem jak potoczą się przyszłe działania, stąd nieskorym do łatwego zawierania wszelakiego rodzaju paktów, które niekoniecznie stają się dla nas ułatwieniem, a brzemieniem.
Mam nadzieję że nasze wspólne przyszłe losy zwiążą się we wspólnym dążeniu do wybranego przez nas obu celu.
Pozdrawiam
Hammurabi

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-28 01:40:27
Też mam taką nadzieję.
Póki co uważam, że wcześniejsze działania, w tym i mocne ustanowienie Rosji między nami przyniosło korzyści. Nie ma między nami powodów do zwady, a takie mogły by być, gdybyśmy oboje chciwie wyszarpali co się da z Zulusa. Tak to jest spokój i bezkonfliktowa koegzystencja.

Skoro bez wyraźnego porozumiewania się ułożyło się wszystko tak korzystnie, to wierzę, że tym bardziej w przypadku wspólnego celu współdziałanie będzie owocne.

Pozdrawiam.
Cyrus

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-07 20:18:30
Witam, nie wiem czy to widziałeś, ale szpiedzy Sumeru donieśli mi wieść o zgromadzonej armii obok Twojej granicy...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 20:49:08
Witaj witaj. O tym, że Babilonia się zbiera na kogoś i że prawdopodobnie to będzie Kartagina to owszem podejrzewaliśmy. Potwierdziliście nasze obawy. Dziękujemy za przestrogę. Będziemy pamiętać o waszej przychylności.

Jeżeli moje podejrzenia są słuszne, to mogę się spodziewać ataku już w tej turze.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 23:34:31

Babilon zaatakował Kartaginę. Spodziewałem się tego od pewnego już czasu. Nie bez powodu budowałem koalicję w regionie świata, gdzie znajduje się Kartagina.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 23:56:41
Czy liderująca obecnie Sumeria również uważa Kartaginę za swojego największego wroga?

Oby nie.

Rozmawialiśmy o możliwościach współpracy niejednokrotnie. Były to jednak rozmowy ogólnikowe. Bezwartościowe, bez wyrazu. Teraz zaproponuję coś konkretnego.

Władca Kartaginy w świecie dyplo jest nowy, jest prawdziwym misiem. Nie raz się na tym przejechał, będąc zdradzonym w miejscach gdzie się tego naiwnie nie spodziewał. Władca Kartaginy jednak szybko się uczy i jest bardzo mściwy.
Uznaję jednak, że jestem tylko początkującym. Umiem oceniać siłę i potencjał. I wiem, że Władca Sumerii to Stary Wilk. Deklasujesz nas umiejętnościami, widzę to i uznaję.

Obecnie Babilonia atakując Kartaginę zaprzepaściła swoją szansę na zwycięstwo. A miała cień tej szansy. Nie twierdzę, że go zniszczę. Uważam, że atakując Kartaginę zaprzepaściła swój ogromny potencjał i wdała się w niepotrzebny konflikt. Konflikt z bardzo niewygodnym wrogiem, bo za takiego siebie uważam.
Odrębną kwestią jest Egipt i jego zdradziecki władca. Ten jest lisem. Wypuścił Babilonię, chociaż udaje jej sojusznika. To pokazuje tylko, że ma większe doświadczenie i jest bardziej wyrachowany. To jest główny przeciwnik Sumerii.

Złoże teraz pewną propozycję, deklarację, a Ciebie Hammurabi - Władco Sumerii proszę o prostą odpowiedź; TAK lub NIE.

Kartagina nie rości sobie praw do zwycięstwa w tej grze. Zwyciężyć powinien najlepszy. W naszych oczach byłeś i jesteś z grupy grających najlepszy. Szanuję to i uznaję. Zniszczyć Cię pozostali mogli by Cię jedynie zdradą, czego bym nie chciał.
W tej grze Kartagina zadowoli się w pełni nagrodą przetrwania, a jako lider grupy graczy - drugim miejscem.
Kartagina jako sprzymierzeniec Sumerii będzie jej sprzyjać, pomagać, a naszym celem i zwieńczeniem dzieła będzie zwycięstwo najlepszego - Ciebie.
W zamian prosimy, by Ci który byli nam przyjaciółmi również przetrwali i zakończyli grę: MaliInka, Rosja, Francja.
I jeszcze jedno. Chcemy, by wszyscy zdrajcy bez honoru spłonęli w ogniu i zostali zapomnieni.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-08 17:54:35
Bardzo rozsądne ustalenia i sam traktat.
Potrzebuję w takim razie rozmówić się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w naszym pakcie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 18:21:48
Czekaj. Czekaj. Bo jest duże ryzyko, że zaszła zdrada :
Podejrzewam, że Francja mogła zdradzić. Sprzedać sojuszników za włąse bezpieczeństwo. Skórę za honor. To niestety wyszło na jaw dopiero dziś. Wnuczus wykonuje jakieś dziwne ruchy zarówno w grze jaki i dyplomatycznie i to mi dało do myślenia.
Skala jak wiele w atak włożył Babilon również. Wygląda to tak, jakby w ogóle się nie obawiał ataku z innych stron. Geo owszem ma armię od strony Egiptu, więc mógł tak zaryzykować, ale Francja swoją armię miała mieć przy granicy babilońskiej. Skoro więc Babilon wchodzi prawie wszystkim we mnie...

Na chwilę obecną ograniczyć musimy nasze rozmowy do: Geo, Czajmen, Ty i Ja. Tej dwójki jestem pewien jak siebie samego.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-08 18:32:56
Szczerze?
Też mi śmierdziało wnuczkiem, Siewi tak, ale wnuczuś... tylko przez wzgląd zaufania w Twoje słowa dały mi podstawy do twierdzenia że wszystko jest ok...
Utwierdziłeś mnie w przeczuciu co do niego.
Ok ustalam osobny pakt.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 19:39:24
Niestety.

Nie jest to na 100% pewne. Trochę teraz go podpuszczę aby sprawdzić jego lojalność. Ale przyznam szczerze, że gdy tylko z Geo się dowiedzieliśmy, że za Siewiego ma grać Wnuczek, to pomyśleliśmy, że będzie ***... ;

Raz, że jakoś nie jest dla mnie wiarygodny w pełni. Dwa, pokazał co umie broniąc własnego państwa.

Teraz spadam. Mamy gości i pogadamy więcej dopiero jutro.
Pozdro.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-09 11:40:37
Jestem Tobie przychylny, ale zdaje się że zostałeś wystawiony na pożarcie...
W tej chwili odpowiem Ci że albo przyłączy się Geo, albo nie widzę szansy na Twoje przetrwanie. Z drugiej strony przyłączenie się Geo może skutkować atakiem przez Egipt na Ciebie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 15:48:27
Uf. Jestem. Wieczór ze znajomymi udany, ale dziś jestem trochę zmęczony... ;]

Ano sytuacja nie jest korzystna niestety. Babilon ma dużą przewagę technologiczną. Dysponuje muszkietami i kirasjerami. Te muszkiety to jeszcze pół biedy, ale kirasjerzy odlatują siłowo i szybkościowo przy mojej armii w kosmos. Pozostaje mi taktyczny odwrót tam gdzie to możliwe, a i tak chyba niestety armię na wschodzie utracę - właśnie przez kirasjerów i ich mobilność.

Cholera. Dopiero co wojnę skończyłem i już kolejna. Jestem dużo w tyle z techami. To największa bolączka. Będzie krucho.

Jak idzie na Twoim froncie?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-09 15:58:14
Nieciekawie, Dzia i Czajemn się wycofali, zostałem sam, mogę podejść ale narażę się na katapulty.
Nie wiem... potrzebuję teraz kilku czasu na przemyślenie, ta sytuacja z haramem wnuczkiem i maiarem się skomplikowała.
Nie wiem czy nie zmienię rodzaju gry z zabawy na zwycięstwo, haram za szybko zaczyna zdobywać przewagę, ktoś potrzebny jest by go w tym ubiec, no zobaczymy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 16:03:00
Babilon będę się starał jak najdłużej powstrzymywać i szkodzić mu. W kwestii rozwoju państwa mam jeszcze wiele rzeczy do nauczenia się, ale walczyć potrafię nieźle. Postaram się to wykorzystać jak najlepiej, ale z pustego i Salomon nie naleje. Złomem przeciwko muszkietom i kirasjerom będzie bardzo ciężko. Teraz strugać będę maksymalne jakie mogę ilości rycerzy.

Jedno muszę mu przyznać, złapał mnie na wykroku. Ledwo co zakończyłem wojnę, która kosztowała mnie dużo. Teraz poszedłem w rozwój, próbę przywrócenia państwa do jakiegoś sensownego stanu. A tu klops.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum