www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rosja - Sumeria" (Deb)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 56/57
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Rosja - Sumeria" (Deb)

Pakt numer 1196, założony 2011-06-16 12:16:06 przez Deb (Deb Hammurabi/Sumeria)

Nazwa paktu: Rosja - Sumeria

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
czajmen
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-06-16 12:17:33
Witam, nasze granice są dosyć blisko może jakiś pakt?
Co Ty na to?
Hammurabi

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-06-16 13:44:13
Dobry pakt nigdy nie jest zły :) nie widzę problemu w zawarciu takowego.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-09 10:13:34
Może w końcu odsuńmy uprzedzenia i stwórzmy wcześniej omawiamy pakt?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-09 20:14:33
nie widzę problemu, tak jak wcześniej nie widziałem. byle by nie było powtórki z rozrywki i kolejny twój atak na mnie i moich biednych robotników...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-09 23:12:26
to jak zapisujemy pakt?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-09 23:12:45
tzn jakie ustalenia

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-10 17:20:28
To proponuję takie ustalenia:
1. Strony paktu to państwa Sumer - Hammurabi oraz Rosja - Stalin
2. Pakt o nieagresji obowiązuje od 60 tury do 85 tury włącznie.
3. Pakt może zostać przedłużony lub też rozszerzony w trakcie jego trwania lub po jego wygaśnięciu za obopólną zgodą obydwu stron.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-10 21:53:21
Pakt na pewno ciekawe, ale mam mieszane uczucia do niego - szkoda mi tych worków co je staciłem (chociaż dokładnie nie pamiętam, bo mnie nie było wtedy). zastanowię się - skoro mnie raz zaatakowałeś, to pewnie zrobisz to ponownie, pewnie po załatwieniu kogoś mocniejszego ode mnie (pewnie scooby albo ktoś po przeciwnej stronie).

Dam ci znać.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-10 23:59:47
Spokojnie, nie śpiesz się i przemyśl propozycję, lub dodaj ewentualne poprawki.
Jeśli nic z tego nie wyniknie, cóż widocznie tak miało być.
Pozdrawiam
Hammurabi

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-12 10:38:55
Mam pewną propozycje dla ciebie - może wyjść ona korzystnie dla nas - i dla mnie i dla ciebie.

Jak zapewne wiesz, mam sąsiada Bobek, który trochę złamał ustalenia pomiędzy nami i postawił miasto nie tam gdzie powinien, a ponieważ Rihiter chce go pojechać to jest okazja do pojechania go z dwóch stron. I teraz nie będę ukrywać ale sojusz przeciwko twojemu państwu już powstał i planuje atak, z którym raczej sobie nie poradzisz, ale jeżeli jak ja będę atakować Bobka, to on będzie się musieć bronić, przez co ty będziesz mieć o wiele łatwiej, bo odpadną ci 2 fronty :) jedyne czego od ciebie oczekuje to podpisanie paktu defensywnego na dłuższy okres czasu - np. 120 tura. Pakt w przypadku ataku kogokolwiek na mnie lub na ciebie skutkowałby wypowiedzeniem wojny przeciwnikowi i wzajemną pomoc.

Pakt ten ogłosilibyśmy jawnie po moim ataku na Bobka, co nastąpiło by za jakieś max. 5 tur. W tym czasie informowałbym cię o planach koalicji i ich przygotowaniach.

W przyszłości widziałbym dalszą i głębszą współpracę pomiędzy naszymi nacjami.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-12 11:25:18
Oczywiście jeżeli będziesz skłony przystać na moją propozycje, to później będę chcieć przedyskutować pozostałe mniej ważne tematy na tą chwilę - takie jak podział ziem niczyich itp.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-12 18:39:20
Bobek w tej chwili nie jest jakąś potęgą (poszedł w rozwój) do tego znajduje się daleko ode mnie więc dla mnie nie jest wielkim niebezpieczeństwem.
Zgoła inaczej może być dla jego sąsiadów za 30-40 tur gdy urosną mu miasta.
W tych warunkach, jeśli chodzi o pakt defensywny nie mogę się zgodzić bo mogę być zmuszony wysyłać wojska zbyt daleko od moich granic.
2 jeśli planujecie atak na Bobka to macie dogodny moment bo miasta ma jedynki lub dwójki, a Sumer się w to mieszać nie zamierza.
Kolejna sprawa, jeśli chodzi o sojusz przeciwko mnie, to nie wiem o czym jest mowa, bo kto ma mnie atakować Ty i Japonia? Ty i Ameryka? Dla nikogo z tamtej dwójki nie stanowię wielkiej pokusy z powodu odległości.
Pozdrawiam
Hammurabi

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-12 18:42:12
Także z tego wynika że na tą chwilę jestem skłonny podpisać pakt o nieagresji, ale potrzebuję się z tym wstrzymać kilka tur czyli najwcześniej w 65tej.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-13 13:54:16
Hammurabi zwołał naradę by ustalić dalsze działania i wygląda to tak.
Armia Sumeru jest skłonna wziąć aktywny udział w działaniach przeciwko Zulusowi, pomimo że daleko kilka oddziałów wyślemy od północnej-wschodniej strony.
Jeśli się zgadzacie utwórz lub Rihiter wspólny pakt omówimy działania.
Do tego, podpisać pakt o nieagresji do 100 tury, wraz z paktem defensywnym z zastrzeżeniem gdzie odnośnik będzie w pakcie tajnym że nie wyślę wielu jednostek (wyślę tyle ile mogę) w momencie gdy przeciwnik będzie zbyt daleko od Rosji, lub będę prowadził inną wojnę.
Kolejną rzeczą jest to że Ameryka będzie rozwijała się na zachód i zajmie słonie które są na wschód od Ciebie, być może mógłbym pomóc Ci w ich zajęciu, ale to już zależy jak sytuacja się rozwinie.
Z mojej strony, zajmuję miejscówkę - buduję miasto na górce gdzie stoi Twój warrior.
Pozdrawiam
Hammurabi

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-14 11:50:03
Stalin przesyła notatkę.

Aktywnego działania przeciwko Zulusowi nie wymagam - jak chcesz jakieś jego miasto przy twoich granicach, to żaden problem. Z Paktem jest OK, może być do 100 tury. Słonie mnie tak nie interesują bo mam 2 sztuki w swoich granicach :)

Cieszy mnie zmiana stanowiska o Wielki Hammurabi.

Pozdrawiam
Towarzysz Stalin

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-14 19:02:44
Witam, cieszę się również.
Jeśli chodzi o atak na Zulusa podaj mi przybliżoną turę , chciałbym mieć wojska w pozycjach wyjściowych, a jedno z jego miast chętnie zajmę.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-14 20:27:01
Plan jest taki, że atakuje Rihiter, jedną czy dwie tury później ja. On już idzie wojskami pewnie w przeciągu 3 tur wypowie wojne.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-16 20:54:11
Witam, więc jakie ustalenia:
Pakt o nieagresji oraz wspólnej defensywie
1. Strony paktu to państwa Sumer - Hammurabi oraz Rosja - Stalin
2. Pakt o nieagresji obowiązuje od 65 tury do 90 tury włącznie.
3. W razie ataku przez państwo trzecie na którąś ze stron paktu, druga strona pomoże we wspólnej walce z agresorem, gdzie dokładne ustalenia wiążą się w pakcie tajnym.
4. Pakt może zostać przedłużony lub też rozszerzony w trakcie jego trwania lub po jego wygaśnięciu za obopólną zgodą obydwu stron.

Co do pkt3. tak jak pisałem, również nie chcę Cię zmuszać do wojny gdzie przeciwnik będzie na tyle daleko że nie będzie sensu wysyłać jednostek by samemu narażać się na napaść.
Co Ty na to?
Jeśli tak wrzucaj pakt w jawnych i podpisuję.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-16 23:33:15
OK, pasuje - z tym, że widzę iż coraz krótszy ten pakt, ale spoko :) .

Ok wrzucę na pakt jawny, tylko chciałbym z tym zaczekać z 1 czy 2 tury.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-17 11:31:05
Ok 100tna tura będzie ok, sorki, też się machnąłem tak u Skubiego.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-17 12:36:56
super :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-17 21:49:34
W takim razie czekam na wrzucenie paktu, jeśli możesz zrób to w tej turze, nie chcę by negocjacje znów uległy impasowi ....

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-17 22:33:54
OK, wrzucam - za chwile będzie pakt

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-19 20:30:39
Widzę że Zulus odbił miasto, poradzisz z nim czy wysłać Ci gdzieś posiłki?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-19 20:55:34
spoko - była tam jedna jednostka i do tego miasto to póki co mało ważne jest.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-20 22:18:10
Witam, mam do Ciebie pytanie, jak upatrujesz dalszy rozwój? Mam chęć zbudować miasto na północ od Ciebie przy jeziorze tam na pustyni, koło krabów oraz pszenicy, jeśli zdobędę miasto Augusta najbliżej wysunięte do Ciebie - to chyba stolica teraz - to chętnie Ci je oddam w zamian za taki udział w terenie.
Co Ty na to?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-21 07:19:44
W moich planach jest osiedlenie się w tej okolicy, tak by państwo było bardziej kształtne. natomiast zobaczymy, bo jeżeli było by tak jak mówisz (zdobyłbyś stolicę), to mogę się na to zgodzić.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-24 19:28:06
Tak myślę że skoro stolica została zajęta, mogę oferować Ci religię do wybranych miast w postaci 2 misjonarzy, takie zadośćuczynienie za robotników, dodatkowo jeśli chodzi o teren o którym pisaliśmy może w zamian za niego oferuję Ci określoną kwotę w złocie?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-26 15:19:11
Witam, i jak patrzysz na takie propozycje?
Czy w przyszłości naród Rosyjski planuje kolejne kampanie , być może znów wspólnie staniemy ramię w ramię do boju.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-26 22:32:34
Przepraszam, ale byłem trochę zajęty. Tą miejscówkę jestem skłony sobie zostawić. Na chwilę obecną musimy doprowadzić do normalnego stanu zdobyte miasta. Na chwilę obecną nie planuje żadnej kampanii - planuje urlop - nie będzie mnie od soboty do 15.08.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-30 02:08:52
Jasne, miejscówka stoi i czeka :)
To mam nadzieję że do romanka mogę pisać tak jak do Ciebie?
Chodzi o wysłanie w ramach zadośćuczynienia za workerów misjonarzy.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-30 06:11:58
W sumie nie będzie mnie przez 10 - 11 dni. do środy jestem. oczywiście - możesz

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-31 23:54:20
Dobrze, jak tylko wyprodukuję dla Ciebie poproszę o wskazanie mi miasta gdzie rozszerzyć religię.
Aha skoro dłuższy czas Cię nie będzie, chętnie również przedłużę nasz pakt.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-03 00:16:46
Sorki, zapomniałem odpisać. Najłatwiej będzie najbliższe miasto - nie pamiętam jak się nazywa, ale to gdzie jest droga do mnie.

Co do przedłużenia paktu - nie ma sprawy. Do której proponujesz tury?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-03 17:07:36
Oki nie ma sprawy...
Pakt proponuję do 120 tury, jeśli pasuje

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-03 18:14:04
ok

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-19 14:46:08
Witam, jak Twoje stosunki z Indiańcem. Proponował mi coś nieciekawego... zresztą sam nasz pakt nazwał lipnym. Sądzę że ma ochotę na mały nożyk / kampanię.
Proponuję układ, zresztą i tak mamy pakt, w razie ataku na mnie/Ciebie przez Skubiego, który szykuje słonie do ataku , i dalej w razie zajęcia jego 2 bliższych Ciebie miast będą one przekazane Tobie.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-19 14:56:19
Hej,

Póki co - są normalne. Udało się przedłużyć pakt o kolejne turki. Ale i tak dla świętego spokoju trzymam wojsko w miejscu, które w razie czego będę mógł użyć - zwłaszcza, że coś mi Turcja (lukgin) nie przedłuża paktu i póki co z tamtej strony się głównie obawiam jakiegoś wjazdu. A jak tobie idzie na froncie - duży opór ze strony Japonii?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-19 20:03:15
W razie czego pomogę Ci w boju jeśli tam miałby Cię zaatakować lukgin.
Jeśli chodzi o Japonie i jego pomagiera Barteq chcieli mnie wmanewrować w wojnę ze Skubim, żeby wciągnąć moją armię w jego teren i sami (Dzia) wejść na mnie w momencie kiedy armia Sumeru będzie daleko. Kręcili i kręcili i postanowiłem dać nauczkę Dzia, zdesantowałem dwukrotnie, raz nieudanie, ale i tak zmusiłem go do ścinki ludzików, a drugi desant spalił akademię. Teraz stoi wojskiem w mieście i się nie rusza, ale to dobrze, jego armia staje się kosztowna dla królestwa i długo tak nie pociągnie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-20 11:45:49
Witam, Barteq mnie zaatakował, jeśli nie chcesz bo wiem żeś daleko nie wypowiadaj mu wojny, ale miło byłoby.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-20 21:12:00
jak dokładnie daleko jest Barteq? bo ja nie mam zielnego pojecia gdzie on jest. W która stronę musiałbym iść? Wojnę oczywiście wypowiem - podaj mi tylko mniej więcej ile tur musiałbym iść i czy jest jakiś sens (żeby nie było nie potrzebne wycieczki przez twoje ziemie - ja dochodzę, a jego już nie ma na tym misiowym świecie). Jakiej pomocy byś oczekiwał (ile wojska i jakiego)? Nad mienie, że po za axami, włócznikami i rydwnamami jeszcze nie mam nic nowszego.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-20 21:17:20
Acha - Barteq jest jakoś blisko dzia (japoni)?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-21 09:37:08
Witam, Barteq jest na prawo dół Japonii pomiędzy Dzia a Skubim, ale lepiej nie atakuj.
Skubi ściąga armię prawdopodobnie z terenów Piterotera i być może będzie chciał zaatakować Ciebie, chce taki wpis w pakcie ze mną który da mu tą możliwość że nie będą ważne inne pakty np defensywny w razie jego ataku na Ciebie :( Także, trzymaj armię u siebie lepiej, nie wypowiadaj może wojny Barteq, on i tak daleko a armia przyda się na pewno na Twoim terenie.
Pogadaj z Lukginem, macie blisko granice tam gdzie Skubi planuje atak (jak piszę, być może nie jestem 100% pewny zaatakuje).
Wiem że ma słonie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-21 16:06:39
Podpisałem niestety pakt z ratyfikacją, związałem sobie ręce wojną z Dzia z tego powodu potrzebuję kupić czas. Jednak bez obaw, w przypadku gdyby chciał Cię zaatakować postaram się pomóc. Nie mam zamiaru brać udział w nieczystych gierkach Skubiego.
Jeśli możesz kontaktuj się z jego sąsiadami, wcześniej czy później zamierza atakować, z tego powodu potrzeba go skontrować jeśli tylko będzie coś w tym kierunku działał. Jak na razie większych powodów do obaw nie ma, widzę niedaleko Ciebie 3 katapulty i 3 słonie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-21 16:10:11
Wobec tego gdyby też zaszła potrzeba proponuję rozszerzyć pakt o kolejny punkt który mówi, że nasz pakt będzie miał priorytet defensywny wobec każdego innego paktu. Jeśli tylko uzbiera armię, która będzie zagrażała Tobie i będzie chciał atakować, lub w momencie gdyby Cię zaatakował.
W każdym razie na tą chwilę jest spokojnie.
Nie wiem co kombinuje Luki, zbiera wielką armię, starałem się z nim skontaktować ale pisze że ma tylko nadzieję że Indianiec na niego nie idzie, więc nie wiem w którym kierunku zamierza atakować.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-21 16:12:47
Kolejna sprawa że zapis brzmi nowe pakty lub przedłużenie... a my?
Rozszerzymy pakt i sprawa załatwiona :)
Będę na bieżąco informował Cię o stanie jego armii w naszym rejonie.
Hammurabi

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-21 17:45:26
ok, nie widzę takiego problemu. może przy okazji przedłużymy go do jakieś 160 tury? co ty na to.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-21 17:57:08
Co do Likiego, to raz gadałem z Rihiterem i pytał się o niego - chyba razem sąsiadują i też zaniepokoił go ten fakt. Cóż moja armia jest gotowa do obrony i jej stan cały czas powiększam.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-21 18:03:39
Dobrze tylko zaczekajmy do około 125tej.
Tak, Luki ma armię większą od mojej, więc na pewno ruszy zaatakować - koszta utrzymania go zjadają, więc zapewne potrzebuje wykorzystać te siły

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-30 13:21:27
Witam przyjaciela. Jakiż to zaszczyt mnie spotkał, że szanownego przyjaciela rydwan podróżuje po moim państwie bez wcześniejszego uzgodnienia. Bardzo bym prosił o wycofanie jego spowrotem do swych ziem. Chyba, że celem jego jest zobaczenie sił Ottomańskich i ewentualnego przyłączenie się do wojnie przeciwko im.

Wierze, że ten mały incydencik nie zepsuje naszych dobrych relacji.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-30 16:53:57
Witam towarzyszu czajmen, oczywiście zaraz wycofam rydwan, co do przyłączenia się, na tą chwilę nie mam jasnej sytuacji, potrzebuję poczekać gdy się wyklaruje parę spraw

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-08-30 20:16:08
OK, rozumiemy i dziękujemy.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-01 15:04:43
witaj,

powoli zbliżamy się do 125 tury, czyli końca naszego paktu. może przedłużymy go oraz rozbudujemy odnośnie omawiany punkt. tym bardziej, że jest planowana akacja przeciw faustowi, a ja mógłbym zapędzić moje wojska z pod granicy z maiarem, gdzie trwa rozmowa ws jego kapitulacji.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-01 17:05:30
Wiem, ale Faust cholernie daleko, stąd na razie nie wiem czy tam wyślę wojska. Dostaję informację, od życzliwych, że planuję na Ciebie atak.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-01 19:29:21
Od tych samych życzliwych najwidoczniej dostaje te same informacje...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-01 21:25:18
wiesz - jestem slabym panstwem nie ma co ukrywac, popelnilem pare bledow, przez ktore musze odrabiac. z sasiadow to z maiarem mam wojne - nie zaatakuje mnie :) zreszta teraz nie ma juz najwiekszej armii :) .
pozniej rihiter - nie ma szans, ma swoje problemy, po za tym nie mialby zadnego interesu w tym - spalilby sie dyplomatycznie. geo - przyjazni sie z rihiterem jak widac, po za tym utworzylby dziwne panstwo - tez odpada.

pozostajesz ty, ktory mnie raz pojechales, oraz scooby z ktorym poki co zyje mi sie dobrze - nie bylo jeszcze ani jednego kwasu. o ile dyplomacja i oglnie rozmowy z nim sa prowadzone, to z toba nie wiele, do tego wjazdy jednostkami bez uprzedzenia. wzrost sily stacjonujacych jednostek kolo granicy - dodaj a do b i c a otrzymasz d.

moze pora na ozywienie dyplomacji pomiedzy nami - to na pewno pomoze zmienic nastawienie rosji do summeri, ktore poki co jest neutralne ze wskazaniem do duzej ostroznosci.

moim celem w tej grze przestalo byc zwyciestwo, bo patrzac realni nie mam na to szans - przynajmniej ja ich nie widze. jak juz pokazalem, rosja jest gotowa wiernie wspierac swoich sojusznikow oraz przyjaciol.

nie liczac niemilego incydentu z przeszlosci, ktory wplynal dosc mocno na nasze stosunki, zadnych zastrzenien nie mam do wspolpracy pomiedzy nami.

wiec teraz pytanie - czy planujesz atak, czego potwierdzeniem bedzie brak chceci do przedluzenia paktu, czy tez pokazesz mi, ze to wlasnie na ciebie warto postawic, a nie na scoobego, ktory jest oceniany przez innych jako kretacz i maciciel.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-01 22:00:47
Nic Ci obiecać nie mogę, za dużo teraz zamieszania, nie chcę związywać się w pakty na tą chwilę. Wyłożę karty na stół, nie wiem co będzie po zakończeniu naszego paktu. Dodam że Scooby planuje kolejny podbój Ty, albo Kacowski, werbuje mnie, prędzej czy później któryś z Was odpadnie :(

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-05 15:06:14
Obym to nie był ja. Czy jest coś teraz co mogła by Rosja zrobić dla Największego i Najlepszego władcy na świecie? Coś co zmieniło by ewentualne wrogie nastawienie przeciwko Rosji.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-05 18:17:26
Raczej nastawienie Sumeru jest neutralne niż wrogie. Jeśli podasz propozycję cóż za dary oferujesz, Hammurabi wysłucha...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-06 21:38:43
Do której rozszerzamy pakt?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-06 22:23:49
jak dla mnie im dłużej tym lepiej :) myślałem o 160 - 170 turze.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-08 21:41:33
Trochę się sytuacja rozgrzała w regionie , na dniach się trochę wyklaruje sytuacja wtedy zdecyduję czy do dłużej niż do 150tej tury.
Poza tym mam zamiar postawić miasto niedaleko Nowej Moskwy, mam nadzieję, że nie wadzi to władcy Rosji?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-09 09:52:06
to zalezy gdzie dokladnie. wolalbym jakies min 5 kratek od nowj moskwy. nasz set juz tam idzie na to wolne pole

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-12 22:08:20
bardzo podoba nam sie nazwa jednego z waszych miast przygranicznych - "Kocham Rosje"

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-12 22:09:15
od nastepnej tury - nasze miasto sasiadujace bedzie nazywac sie - "Kocham Summerie"

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-12 22:11:04
po za tym widze, ze ladnie gre rozgrywasz - pozostali beda miec ciezko ci zwyciestwo wyciagnac. juz nawet scooby nie daje rady, nie mowiac o reszcie.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-12 22:12:37
na ich nieszczescie, swoja zachodnia oraz poludniowa granie masz bezpieczna - nic z mojej i rihitera strony ci nie grozi.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-14 06:54:03
witaj, juz godziny dziela nas od wygasniecia traktatu.

moze aby ulatwic ci podjecie decyzji, to w zamian za podpisanie traktatu do 175 tury, proponuje ci:
1) w momencie podpisania - 60 złota
2) w 150 turze - 100 zlota
3) w 175 turze - 150 zlota i kolejne 50 zlota za kazde 25 tur o ktore pakt bylby przedluzony
4) rozszerze w calym moim panstwie twoja religie
5) pakt moze byc taki jak teraz (defensywny) albo tylko mówiący o braku wypowiedziania sobie wojny
6) proponuje takze dodac mozliwosc wypowiedzenia paktu z 15 turowym okresem (jezeli bedzie pakt wypowiadany, to uzgodnione zloto sie nie nalezy)

Czy ta propozycja satysfakcjonuje cie?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-14 16:37:03
Propozycja godna rozważenia, jednakże, chcę najpierw dowiedzieć się co Skubi kombinuje. Widzę że wyszedł stackiem w Twoją stronę i czy czasem nie idzie z miasta by Cię zaatakować.
Trudna sytuacja nastąpiła :( z jednej strony nie chcę mieć związanych rąk z drugiej wolę mieć przyjaciół niż wrogów...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-14 20:34:32
W Rosji masz przyjaciela. Rosja ma wielu przyjaciół - jednym z nich jest też Scooby. Wiem, że w tym momencie rywalizujecie o pierwsze miejsce i jakby nie patrzeć jestem między młotem i kowadłem, ale staram się zachować wobec was politykę neutralności - zresztą póki co pokojowo żyjecie i wierze, że będzie tak dalej, chodź pewnie kiedyś nastąpi atak jednego na drugiego i starcie supermocarstw. Jednak prawda jest taka, że jest jeszcze wiele nacji, więc to może się szybko nie wydarzy. Wiem, że nie chcesz się wiązać, dlatego napisałem, że pakt defensywny może przejść w czysty o braku agresji.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-14 20:36:01
Rosja żyje w przyjaźni z Sumeria i ma nadzieje na dalsze takie zycie. Twoje wojska pod granica, twój worrker na moim terenie - budzą mój nie pokój i obawy co się stanie w następnej turze.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-15 08:45:20
Stawiam drogę żeby w razie ataku Skubańca wejść na Twój teren i związać jego armię.
Czekajmy na rozwój wydarzeń.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-16 06:32:54
Witam, przepraszam że tak wyszło , nie chciałem żeby sprawa wyszła na jaw. Chodzi o przesunięcie moich rycerzy na Twój teren by nimi dostać się do rubieży Indiańca. Proszę o nie zamykanie granic.
Jeśli masz to za złe co proponujesz za takie rozwiązanie.
Druga sprawa, kości prawie zostały rzucone i jeśli chodzi o pakt o nieagresji to w następnej turce (po tej) możemy spróbować go odnowić.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-19 19:26:05
Rosja pozostaje w tym konflikcie neutralna (z uwagi na przyjaźń łącząca ją z oboma narodami). Proszę o nie wkraczanie żadnymi jednostkami na teren Rosji bez wcześniejszego zgłoszenia i uzyskania zgody. Obecne jednostki proszę o zawrócenie na tereny Sumerii.

Taką samą informacje otrzyma Indianin.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-19 20:56:36
Z tego co pamiętam nie mam żadnych jednostek na Twoim terenie, a jeśli chodzi o Indiańca proponował mi pokój w zamian że nie będzie przeszkadzał w rozłożeniu Twojego państwa. Dał mi więc wybór, jak myślisz co zrobię?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-19 21:10:01
Hmmm...

znacznie zmienia to sprawę. powiedz mi jeszcze jedno - czy kiedykolwiek wcześniej próbował namawiać cię na wspólny rozbiór Rosji?

Jeżeli jest jak mówisz i możesz udowodnić (miło było by) - nie to że ci nie ufam, ale tylko chodzi tu kłamstw, zmyłek itp, że czasem człowiek nie wie co jest prawdą a co nie, to nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci powodzenia w jego jechaniu - masz zielone światło w przemarszu przez Rosję.

W późniejszym momencie możesz liczyć na dołączenie się i pomoc Rosji - pewnie tuż po eliminacji turka.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-19 21:40:55
Zobaczysz sam po odtajnieniu paktów.
Jest dużo machlojek i wiele osób gra na dwa fronty.. sam smaczek dyplo.
Jeśli chodzi o udostępnienie dróg, w razie potrzeby z mojej strony proponuję opłatę za ich korzystanie z mojej strony.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-25 20:40:22
Nie ma potrzeby. Gratuluje ładnego rozwalania idianca. Muszę przyznać, że nieźle wałków narobił na koniec. Masarka totalna. Będzie lepiej dla misia jak go już nie będzie :) .

Chciałby powrócić do rozmowy o przedłużeniu paktu. Jeżeli jest taka potrzeba, to mogę za 2 - 3 turki - jak mi tylko wojsko się uleczy przyłączyć się do tej powszechnej krucjaty idianskiej.

Czy mogle liczyć na dalszą i bliższa współpracę z tobą?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-25 21:54:14
Niestety ale to chyba będzie koniec takiej passy, przez ruch Pontiego za dziada stracił on większość armii i inicjatywę.
Skubi ma sporo armii oraz 11 miast i nie będzie łatwo.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-28 14:31:24
Widzę, że coraz więcej się dołącza do tej krucjaty. Koło twojego małego stoku (tereny niedaleko mnie i byłych terenów rosyjskich) są moje siły, które aktualnie leczą się w byłej stolicy tureckiej. Moja propozycja to podpisanie paktu i moje przyłączenie się do wojny - część sił będę mógł dosłać z północy. I moglibyśmy wspólnie tutaj zacząć wojować. Dodatkowo jak chcesz (jak nie masz) to mam tereny indiańskie wraz z położeniem stolicy.

Dodatkowo mam pytanie o miejsce jakie się zwolniło po mieście które tam spaliłeś - nie będzie ci przeszkadzać jeżeli umieszczę tam swoje miasto?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-28 17:55:55
Witam.
Jeśli masz ochotę dołącz, tylko to chyba wyścig, bo Skubaniec leży i kwiczy, czeka tylko na coup de grace.
Co do miejscówki... szczerze, chętnie bym odstąpił ale już tam śmiga set, więc nie bardzo mogę miejscówkę zbyć, chyba że masz jakieś propozycje dla Sumera ;)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-28 21:16:44

Generalnie mam dość tego kolesia, z jego wałkami wykorzystywania reguł gry, oraz wyzwiskami na ogólnym forum.
Oto treść tego co napisał mi, mam nadzieję że dołączysz, pozdrawiam
Hammurabi
"
ScoobyDoo 2011-09-18 18:58:52
Hammi moj najdroższy sojuszniku...
Może zawrzemy pokoj, to nasza wojna to przez kobiety.
Wszystko to przez Hatti.

Ja do ciebie zawsze bylem jak brat.
Mozemy pojechać razem hatti. Jak chcesz to jedz ruskiego. Ja pojade dzia.
Naprawde to uczciwa propozycja. Jesli sie zgadasz to odpisz. mI bedziesz mogl wejsc przede mna, dac peace i bedziemy sojusznikami do konca tego dyplo. Ze mna nie przegrasz."

wnuczus 

Posted: 2011-11-18, 21:51   

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-29 06:15:45
no to jedzie po bandzie. wymieniacie sie informacjami na temat sil scoobiego, czy kazdy atakuje wg swojego uznania? na wojnie z turcja z rihiterem wspolpracowalismy dosc mocno - przez to poszlo bez wiekszych strat

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-29 08:04:10
jednostki kończą się leczyć, muszę ściągnąć trochę wojska z północy i dołączam się - dziś dam znać za ile tur to będzie, ale pewnie z 3.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-29 16:02:11
Działamy wspólnie z wzajemnym przekazem skrinów, i sytuacji jak dołączysz utworzymy pakt dodając też Ciebie.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-29 19:57:44
OK - super. przeanalizuje sytuacje - nie chce wbijac sie do wojny i siedziec u siebie - jak sie wbic to tak by zrobic to z zaskoczeniem.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-30 15:05:12
No więc będę potrzebować paru tur na zwiększenie siły mojej armii. Część wojsk przesunę z północy bardziej na południe, tak by powoli budować stok. Niestety nie miałem wczoraj czasu na większe analizy ile to potrwa, ale będę się starał na bierząco informować cię o postępie.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 16:05:30
Spoko , jeśli nie chcesz się dołączyć to ok, mamy przełamanie i fizycznie skubi leży na łopatkach

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-30 16:26:28
No to nie wiem czy zdążę - kwestia nie w chęci, a możliwości skutecznej walki - tą oceniam teraz na zbyt słabą - skoro ty, dzia i barteq - oberwaliście, to wole mieć naprawdę mocny sto, ale jeżeli macie przełamanie, to nic tylko gratulować i życzyć kolejnych sukcesów.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 16:30:30
Tylko dzia oberwał... no w sumie Skuba też oberał, ode mnie i Bartka :P

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-30 16:41:41
No coś tam pisałeś o stracie elitarnych rycerzach, a barteq stracił 2 miasta jak mnie pamięć nie myli, w tym jedno z cudakiem. Co do dzia to czytałem, że stracił bardzo dużo.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 18:38:26
Dzia stracił wojsko, ja parę rycków przy próbie ataku ,ale trzon armii jest i dochodzą kolejne jednostki. Bartek stracił świeżo zdobyte od Skuby miasto no i tak to wygląda :)

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-09-30 19:57:46
A to nie tak źle - z boku wyglądało to gorzej.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 20:13:48
No nie jest, czekam na dogodną okazję, Bartek przełamał front, dni Skuby są w zasadzie policzone...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-03 19:11:58
W Miami Skubi nie ma za wiele armii :) To srkin z tamtych terenów, a ja za kilka tur wchodzę z innej strony niż Skubi się spodziewa , będzie miał niespodziankę ;)

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-03 19:59:08
OK - super.

Ale co do tego ma Rosja?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-03 22:13:30
Daje te informacje z tego względu że mam nadzieję iż Rosja będzie współdziałać z koalicją w zakończeniu żywota kombinatora tego dyplo.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-04 08:15:49
Oczywiście. Podtrzymujemy taki zamiar.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-04 22:07:12
wysyłam odpowiednią armie w ta stronę. nie liczyłem dokładnie ile tur zajmie dojście, ale będzie to około 5 tur.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-04 22:28:30
O to byłoby super, w takim razie zobaczę po sytuacji tego jak Skubaniec wykona ruch, co i jak z jego siłami i czy czasem nie czekać na Twoje posiłki.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-05 07:34:32
ok

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-06 08:05:18
Wczoraj nie pisałem, bo nie miałem za dużo czas. Scooby w tym mieście trzyma 1 dog a, obok miasta są 4 słonie (na małą kontrę, albo zabezpieczają to miejsce).

tak czy inaczej widziałem, że dzia jedzie stakiem z terenów majów i z tego co wyliczyłem będzie szybciej niż ja mogę być, a z tego co wiem to ma chrapkę na to miasto.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-06 12:05:49
Tak tego doga widzę, słoni natomiast nie, odciągnąłem całą armię skubańca więc macie pole do manewru...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-06 18:56:45
W tym rejonie pojawiły się dwie katapulty - jedna w mieście (miami) i jedna tuż obok. mój mały stos już powinieneś widziec. jaki jest ustalony przydział tego miasta? kto pierwszy ten lepszy?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-06 18:57:39
Tak wogóle, to przeszpiegowałem harma - ładnie idzie z wojskiem i ogólnie rozwojem - chyba na dniach niestety cię przegoni.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-06 20:44:49
Też tak myślę.
Co do miasta to chyba na to wygląda że kto pierwszy ten lepszy, może zwróć się do dziada jeśli byście mieli zdobywać razem to miasto.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-07 09:27:21
OK, pogadam z nim. Co do miejscówki po byłym mieście idiańca, które spaliłeś na początku, to zajmę ją - i tak kulturowo w większości się tam wpchałem. a dla ciebie mam propozycje przekazania ci surowca z plantacji - jak dobrze pamietam to będę mieć jeden, którego u ciebie na liście nie widziałem. Co ty na to?

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-07 17:39:49
scooby zakłada pułapkę koło miami - później napisze więcej

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-07 19:00:44
sytuacje:

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-08 00:43:16
No to się narobiło - z uwagi na pakt łączący mnie z Kartaginą nie mam wyjścia i będzie jej pomagał, tak więc czeka mnie wojowanie z Babilonią - przez to będę musiał wycofać się z tego ataku, mam nadzieje, że dzia da sobie radę. Niech idzie ostrożnie, bo znów scooby mu walnie całą armie. Mam nadzieje, że nie dostane żadnego nożyka w plecy - wszak walczyć będę z twoim potencjalnym wrogiem.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-08 00:44:23
4 na 1 powinno dać jakoś radę, mam przynajmniej nadzieje. Powodzenia ze scoobym.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-08 17:18:50
No postaram się przeciw Skubie coś podziałać ;)
W każdym razie przykro mi ale nie mogę oddać tej miejscówki, którą odbiłem od Skuby...
Kolejna sprawa myślę że przymierze pomiędzy naszymi narodami będzie owocowało, Rihiter pisał mi w tej sprawie i jestem przychylny temu.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-08 20:36:32
Spoko - luzik - to odnosnie miejscowki - teraz i tak nie mialbym kiedy seta zrobic :)

bardzo mnie to cieszy - jezeli bede mogl cos dla ciebie zrobic - to pisz.

Ku chwale Sumerii !!

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-09 11:19:10
Dzięki :)
Ku chwale naszemu paktusowi! :)

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-11 21:31:21
haram kończy printing press.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-12 21:04:31
i nadszedl ten dzien...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-12 21:08:11
niestety... :( Uczucia mówiły co innego , napiszę w pakcie gdzie jesteśmy z Rihiterem i Geo...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-16 19:59:36
:rotfl2: jak wstalem, to nawet nie podejrzewalem, ze jak bede szedl spac, to ta wojna sie skonczy, a ja odzyskam wszystkie miasta...
pewnie niezle $ zarobiles przez zgarniecie ich...

no a teraz rosjanki beda musialy mocno du.. dawac, co by sie populacja szybko odrodziala....

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-16 20:00:21
milo miec znow z toba pokoj... szkoda, ze to juz 2 raz... mam nadzieje, ze nie bedzie do trzech razy sztuka...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-16 20:47:55
Spoko :)
Gra jest ciekawa, nerwy puszczają , i dziś też było ostro :)
Chciałbym z Wami współpracować... jednak jakie widzicie szanse na Harama

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 08:44:16
hej, powiedz mi - odchodzisz czy zostajesz? Mam nadzieje, ze to drugie, bo gra bez ciebie nie będzie już taka sama.

Ja póki co odbudowuje państwo, więc póki co jakieś wielkie wojny nie są mi potrzebne, na szczęście uchowało mi się parę miast, które dają mi dość dobrą produkcje. Szkoda,że w miastach zdobytych nie uchowały się żadne budynki, no prawie żadne.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 08:49:35
Zakładam, że obecnie masz problem z amerykańskimi idiańcami - tak jak wcześniej to deklarowałem, postaram ci się pomóc, jednak z tego co widzę, dogadał się on z Majami. Tak więc dość prawdopodobne, że wchodząc do wojny z idiańcami zgotuje sobie wojnę z majami, zwłaszcza, że mają chrapkę na parę miast w dawnej Turcji.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-19 11:17:41
Witam, tak to jest ze zdobytymi miastami że większość budynków zostaje zniszczonych ;(
W tej chwili zostaję jeszcze także gram twardo :)
A czy zaangażowanie w wojnę ze Skubim nie wystawi Cię na działanie Harama?
Jeszcze raz napiszę, że szkoda mi trochę tej wojny, z drugiej strony jak można powstrzymać Harama, który ma więcej miast i jest liderem finansowym.
Będzie bardzo trudno chyba że jakiś cud się zdarzy...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 11:38:18
No większość to rozumiem, ale wszystkie... Cóż zbuduje jeszcze raz :D

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 11:38:23
Super - bardzo się cieszę :)

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 11:39:32
Wydaje mi się, że nie - ciekawy jestem jego stosunków z maiarem, bo w sumie oddał mi instambuł, a to w końcu była stolica turecka, więc tereny bardzo ładne. próbuje go wybadać w tej sprawie.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 11:40:15
No tej wojny też mi szkoda, już nawet byłem gotowy odejść z tego wspaniałego świata...

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 11:44:24
Co do pokonania harama, to z tego co pamiętam w GNP to ty jesteś liderem, faust drugi, a haram 3 - a biorąc pod uwagę, iż haram ma także kulturalnego lidera, to tej kultury do GNP też mu się trochę dodaje. Kwestia zebrania odpowiedniej ilości sojuszników i nie ma szans - tak wiem - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. na pewno na niekorzyść jest jego współpraca z faustem - bo tak to wygląda.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-19 12:10:20
Geo też nie bardzo ma ochotę na sojusz... mało nas.
Może jak uda się zakończyć wojnę z Indiańcem to i Bartek by się przyłączył.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-10-19 13:00:02
ja kombinuje jak japonii pomóc, na szczęście armii na wojnie nie straciłem :)

geo trzyma mocno z rihiterem. ja z nim zresztą też - jak pokazuje przeszłość, jest to dość opłacalne :) pozbycie indianca jest chyba kluczowe, aby o czymkolwiek myśleć.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum