www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "siewi scooby" (ScoobyDoo)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "siewi scooby" (ScoobyDoo)

Pakt numer 2027, założony 2011-07-27 14:01:37 przez ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America )

Nazwa paktu: siewi scooby

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
Siewi
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 14:03:59
Witamy władce, powiedz mi czy chciałbyś przedłużyc ten pakt o nieagresji w turze numer powiedzmy 78-80? do 100 tury.
Coś cwierka dyplo, ze z haramem nie pałacie miłości,wiec pakt ze mna da ci swięty spokój.

Widzę ze zbroisz się na potęga. Mam nadziej ze nie na mnie :)

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-07-27 18:01:11
W sumie mamy już ambasadę, ale OK.
Kto się zbroi? Ja? Wolne żarty. Ja po prostu nie mam wyboru - nauka idzie za wolno, a mam za dużo młotków. To lepsze od armii worków chyba.

I to z Haramem to też głupoty. Faust powiedział mu, że Lary ostro nas obu namawiał, ale w ataku tylko ja miałbym interes. I tak jakoś wyszło ;)

Pakt...moglibyśmy w sumie przedłużyć. :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-29 12:34:01
przedlużyłem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-30 23:12:20
hej po co robisz do mnie droge??
Ma takie glupie pytanie?

Przywódco rewolucji, moze popadam w paranoje ale nie wiem, jesli chcesz coś zdziałać, atak na mnie nędzie najglupszy pomysł.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 22:41:16
wolałbym aby miasto postawił tam gdzie jest moj war po sie wpakujesz mi ostro kultura ma moje miasto, myslalem za tam miasto chcesz postawic

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 22:55:14
ludwkiu jesli sie wpakujesz mi tam gdzie teraz stoisz setem bardzo mi to się nie spodoba, naprawdę wpakuj sie w domel nie we mnie, prosze w imie dobrej współpracy :)

Moge pomoć ci z domelem ale po jaką cholere chcesz sie we mie wpakować?
Postaw sie w mojej sytuacji.., czy ja chciałbym cre obok mnie? tak blisko,

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-07-31 23:16:55
Masz rację.
W imię dobrych stosunków rezygnuję z tego pomysłu.
Szlachetny Ragnarze, to już nie zaciąży na naszych relacjach.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:27:46
jesteśmy pelni podziwu dla twojego zrozumienie, i daleko wzroczności.
Pamietam raz FFA z sir Siewi jak mi wbił nożyka, no i dlatego ma jakieś paranoje jak ciebie widzę :) , staram sie przełamać

MOze to zabrzmi nieprawdpodobie, ale wsród tych szui to wierzę tylko wraihowi, że mnie nie zaatakuje..... Boze herazja.
Ludwik powiedz mi jakiesz masz plany, bo ja mam tylko moge miec z tobą pokój ewentualnie domelka zlac. Wiecej ci nie pomogą z taktycznego punktu widzenia.
Nawet wojna z tobą jest mi nie na narke, bo kurde za delko jestes.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:32:53
wiec ogolnie proponuje pokój dlugowieczny, i tylko proszę nie stresować mnie, takimi numerami (droga do mnie), możesz wjechać chariotami na mnie... w ciagu 2 tur ...

(dobrze ze mam kulure na wzgórzu to widzialem twojego worka)

Wiem ze masz swoje problemy, niejaki haram, wiec ja nie chcę tobie przeszkadzać i ciebie proszę o to samo. Możemy sobie tylko pomóc

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-01 11:34:47
Chyba za dużo miodu pitnego Ragnarze :) Ale dobrze, usiądziemy, u mnie, w kuchni pałacowej, wyciągnę jakiś prehistoryczny francuski koniak czy szampon i popijemy za pomyślność naszych narodów.
A na poważnie - ostatnio w FFA był pewien pacyfista. Cały czas oszczędzałem go, zgarniał wszystkie cudy, wlepił we mnie wielkiego szpiega, kulturą przycisnął. Armii nie miał. Ale cały czas go oszczędzałem. I tak go prawie punktami zdublowałem. Na koniec gry ten przydupas wjechał we mnie :D Nie ufam już -.-
A na serio poważnie - oboje mamy do siebie dość daleko. Widzę, że się zbroisz, również zwiększam ilość wojskowych. Może przydadzą się na Domela. Bo on chyba średnio się angażuje.

Co do Harama - na Boga chrześcijan, nie mamy wojny. Mogę mu wjechać, ale nie wiem czy to ma sens.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 13:55:07
dokladnei nic tak nie spaja ja wspolna wojna(gdzie każdy korzysta).
Domel sie męczy pomożemy moze mu??

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 12:55:32
[quote="Siewi"]Biedny Piteroter, zdradzony przed dwóch. Chociaż muszę przyznać, że mam ogromną satysfakcję - teraz Piteroter poczuje jak to jest być sprzedany przez kogoś, komu ufał :hyhy: [/quote]

a to ciekawe, jakbys rozwinął

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-06 19:35:15
Ostatnie FFA. Piteroter wjechał mi w tył. :P

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-06 19:41:47
Jesteś ojcem hinduizmu? Gdybym chciał przyjąć hinduizm byłbyś w stanie coś zaoferować?
Chrześcijanie oferują pierwszego misjonarza free oraz 1/3 złotka z każdego miasta po zbudowaniu Wielkiej Świątyni. Zapewne zostanie on też papieżem, ale średnio mi się widzi wspieranie lidera. W każdym razie wysłuchałbym ewentualnej ofertu hinduistów. :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-06 20:11:12
oj widze ze ostro gra egipt, no cóż miec religie cesarza, ja na pewno bym nie chciał, -5 do nie zadowolnia za veto mila rzec, a kase z religi to dlugo nie zobaczysz bo on pierwszego proroka zużyl
przemysle oferte i dam ci znac.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-08 18:41:17
moja oferta to misjonarze, od zaraz za free, nie che sie dzielić zlotem gdyz to będzie klopotliwe. No chyba ze chcesz inaczej.

Watrunki konwersja na hindu. Ewenutualnie

Mam pytanie nie przeszkadz ci ten war, co stoi obok twojego miasta? Mam nadzieje, że nic nie trzymasz obok mnie, mam taką nadzieje. Jak chcesz możesz u mnie też trzymać, nawet szpiega :D .

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-10 10:54:11
Jeżeli chodzi o woja - akceptowalny, nie zdradza tajemnic gospodarczych, a przynajmniej widzisz, że się na Ciebie nie szykuję. :)
Widzę, że wojna chyli się do końca - więc rydwany nie pozjadają za dużo psich warów ;>

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-10 11:53:45
dziekujemy ze woj jest akceptowalny,
Co do planów gospodarczych to jedną poznałem.... kalendarz, jesteśmy pod wrazeniem.BTW to nie przez wara.

Co do rydwanów, to jakby to powiedziec charioty wymiękaja, ubijam ich jak psy ;)

Mam propozycje odnoścnie domelosa, on ma 4 miasta. jednos jest blisko mnie, może być dla mnie, dwa sa chyba blisko ciebie (moga byc dla naszej kochanej francji). A na czwarte to pewnie sie jakaś hiena znajdze. :)

Jako ze wymiana jest nad wyraz korzysta dla rewolucji, ( 2 miasta ze stolica)
To jakby nasz włądca przeszedł na hindu bez wiekszy targów i dałby nam suroweice kalendarzowy ktory ma w nadmiarze, do czasu jak my go nie będziemy mieli. Jakie jest zdanie rewolucji i kiedy możemy uderzyć?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-10 15:28:25
Dziad jest też dość napalony. Domel ma aktualnie chyba nawet 5 miast, więc tak jak mówisz, a resztę mógłby przejąć Dziad. Ja te 2 miasta z chęcią bym łyknął, reszta trochę daleko.
Co do wojny - Domel nie ma wielkiego wykresu powera. Zastanawiam się czy podzielić armię i uderzyć od razu na 2 miasta czy po kolei.
I nie wiem, chyba poczekam żeby dostukać katapek. Fakt faktem z moją przewagą toporów miasta by padły, ale straty mogłyby być bolesne.

Co do kalendarzowych - dogadamy się jeszcze, na razie zacząłem podłączać.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-13 10:22:06
hej moj drogi sąsiedzie!
Widzę ze ma dwa incesnse, ja za 3-4 tury będe miał nadwyżkę wina.
Wymienimy się?

Kiedy byłbys gotowy do ataku na domelosa?
Dzia jest chętny jesli ty także jesteś chetny.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-14 12:10:07
Jasne, wymienimy się. Coś szybki ten dziad, w takim razie już przesyłam wojska. Celt ma już katapki, ale armie taką maleńką. Może uda się szybka kampania.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 13:45:33
czy przedłużamy pakt o nieagresji i do której tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 13:53:09
dobra to bierz się za celta jak też tak zrobie.
Szybka kampania to podstawa.

Do której tury proponujesz pakt?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-14 22:40:26
120, 130? Do której wziąłeś z innymi? bo zapomniałem? :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 20:34:19
mam do 130 tury
w nastepnej turze dam ci propozucje handlu wino za jakiś kalendarz ok?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 20:54:48
rozumiesz ze zadza sie na 130?
jak chcez moze i być na 120

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 18:24:58
hejka co robimy z tym przedłuzamy ten pakt?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-16 21:06:54
Do 130, zapomniałem odpisać, wybacz :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 21:34:39
spox

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 00:08:53
Kiedy leje domestosa?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 00:10:07
TZn kiedy lejemy jego? Kiedy planujesz atak, dobrze było by był on skoordynowany... Akcja z piterem to byla bardzo sprawna akcja z domelem te podobnie może byc, pomimo tego iż ma mury.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-17 14:13:28
Za ile możesz go atakować?
Ja już przerzuciłem nad front 30 jednostek. Szpieguję go jeszcze oraz dorabiam katapki. Może to ze 3 turki przygotowań do wyjścia w pole. Muszę jeszcze zobaczyć w WB szanse na szturm z marszu.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-20 11:33:39
I jak Scooby sprawy stoją?
Nie wiem co z tym Dziadem, ale skoro jest zajęty, to może sami zaanektujemy Domela?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 12:19:46
sprawy staja bardzo skomplikowane, kurde musze sie zdecydowac co robi.
Masz racje we dwóch mozna domela pyknac, dam ci znac co i jak.
Ale we dwoch to podzial domela 3 -2, , ja wezme dwa na zachodie miasta. ty rezte czyli 3. ragnar jest wielkoduszny dla naszych sojuszków

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-20 12:50:15
Nie zapomnę tego Ragnarowi :)
Domel ma kilkanaście jednostek, w tym kilka katap. Dlatego nie można dzielić armii, trzeba skoncentrować wszystko w jedną. Poza tym powinno pójść bez komplikacji.

Ach, zapewne chodzi o wojnę Wraitha z Dziadem. Cóż, ciekawe jak to się skończy, ale po spaleniu Tokio z Akademią w środku, Dziad łatwo Wraithowi nie wybaczy. :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 13:01:48
domel to jest male miki 10-12 jednostek i miasta zdobwam bez problemu.
A wraith hegemon to jest OGROMNY zwierz i Ragnar ma teraz dylemat.
Czy w wpakować sie w wielce bezsenwowną wojnę z leaderem, czy iśc na proste wojny, gdzie ryzykow wtopienia jest zadne.

Powiem tak summeer ma ga, teraz (jeszcze z 8 tur), produkcje ma 200
zarcie ponad 200, gnp (w szczycie 400). Jego armia to slonie i horse na dwa promo, oraz katapy na dwa (bo pewni ma z miasta z generalem. Oprócz tego trochę sępów. Ogólnie tego mam 440k.

Co ma dzia dzia ma 410, ale tylko axe i catapy na na jednym promo. Koni ani słoni nie ma, bo nie wiedział ze są takie dobre... :zalamany:

Ja mam 350k, dobrze wyszkolonej armi na dwa promo (teo)
Zostalo trochę dogów. ale one są jut teraz bezużyteczne, będą służyć tylko do obrony miast. Ewentualnie w stacku do ochrony sloni

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 13:07:48
Barteq ma okolo 300k armi, slonie katapy, ok.
Ewentulany 4 ma zaledwa 200k?, naprawdę mało.
Acha same axe i speary, nie ma matmy ani horseback ridding.

Dodatkowo wyszyscy jesteśmy tak ułozeni, ze dla wraitha to jeden region swiata.
Bysmy atakowali za dwóch stron niestety na jedno miasto. Jednym stackiem wraith może obrobić całą ekipę. A ma własny teren..

A przecież wiadomo ze armia się nie sume to nie jest 350 + 300+ 400+200.
To będzie okolo 600. A wraith ma w sumie 450k . Dodatkowo problem sychronizacji doswiadczenia.
Miasta summerów są na górkach, od strony koalicji.

Jak to widzi rewolucja? Da sie radę bo rangar bardzo słabo wrózy takiej akcji.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 13:12:05
Masz więcej doswiadcznia. Bo mi intuicja podpowiada, ze lepiej sie nie wpier..
tam gdzie na nie chcą. Można gdzie indziej dużo zyskac, bez ryzyka w ryzoko wtopienia jest straszne na summerze.
Jestem fin mam czas :)
Powiedz co o tym sądzisz?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-20 16:19:42
Nie wiem ile to jest stosunkowo wojo u Wraitha, tylko Faust mi donosi, że Wraith ma megaarmię i jego kraj to prawdziwe imperium.
Ja bym wolał, żebyśmy póki co zgarnęli Domela. Ciekawe, bo Dziad nadal utrzymuje propozycję ataku na Domela, z tym że ja odciągam jego uwagę, a on zajmuje stolicę. W jego sytuacji...Niemcy są już w wojnie. W 3 dalibyście radę, tylko pytanie, czy Indianom się ta wojna opyla teraz.

Dla mnie to spokój, a jak mówił Faust to wręcz genialna sytuacja dla niego, kiedy staniesz przeciwko Wraithowi. Hmm...decyzja należy do Ciebie. Ja tu jestem strasznie małą płotką ;p

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 16:36:12
no wlasnie faust bedzie przebieral nozkami jak wojna wybuchnie pomiedzy sumeria a mna. ja tam nie jestem pewien czy dalibysmy rade cos mu sensownie zdobyć. Jedno dwa miasta, to maks. I to jakim kosztem, szkoda gadac.

Zgadzam sie z rewolucją, domel to najlpeszy cel :) .

Taką malusią płotką to nie jesteś, ale spościzna nefowa odcisnęła piętno na francji. OK przezycam armie na front. Czekam jeszcze na decyzje sumerów, czy zgadzają sie na moje warnuki.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-20 21:37:11
No wiesz, jak porównam się do Fausta, czy pozostałych mocarnych sąsiadów...:)
Myślę, że należałoby spacyfikować Domela. Tak, że tylko my przejmujemy jego kraj, Dziad niech zajmie się Wraithem.
Po tej wojnie możecie jeszcze raz zdecydować, towarzyszu. No bo Wraith nie może odlecieć, ale jeżeli nie Wraith to może Faust zająć jego miejsce.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 21:46:26
dokladnie takie sa priorytety Ragnara,
Podpisano rozbiór Domela.
Wojsko kierowane jest na tamten front.
Za 4 tury bedziemy atakować dam ci znac doładnie co i jak.
Wojna ma być szybka, ruszamy się oczywiscie jako drudzy, jezeli domel będzie sie ociągal to wykorzystamy punkt odpowiedni punkt regulaminu

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 22:38:21
ruszylem sie u ciebie zobaczsz twoj kawwlek panstw.

Mozesz dac screnyy domela (masz uber szpiega i na pewno go skanujesz:D)

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-21 16:50:28

A, i nie przesadzaj z tym warem, lepiej przerzuć go do Domela. ^^

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 17:18:44
ok daje go do, zobacze co on tam ma... A może jednek lepiej nie aby nic nie niepodejrzewal. Trochę jednak armii, będzie potrzebne, dogi znowu się przydzadzą.

Bo widzę, domestos troszkę armi jednka uzbieral...., dobrze ze miasta nie ma gorkach.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 20:14:28
mozesz dac mi mape kulturalną jego terenow gdzie ma miasta. itp
Tylko jego mapę inne mozesz pominąc. Powiedz mi czy dostane dwa miasta po nim?
Bo z tego co widzę to to mam tylko jedno miasto.
Bo mogę szybko jedno miasto sieknać ty możesz szybko zdobyc Tolusa ( jeden skok)

Ale jak nie dalej to nie wiem co dalej, Jak nie dostanę miasta ( raczej nic nie widze, to raczej nie chce mi sie isć ostro na niego) no chyba że coś mi zaoferujesz. Jkaby co to na x jestem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 20:18:53
Bo stolicę to będzie bronił ostro, zaproponuj cos.
Wszelkie opcje są mozliwe. Tak zebysmy obydwaj byli zadowoleni.

Mozesz zbudowac drogę na gorce kolo ryzu?, tak zebym mogł go sieknąc.
Wolę abyś ty to zrobił, bo jakby to powiedzieć jak ja to zrobie bedzie to bardzo podejrzane :( .

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-21 21:30:33
Dasz mapkę gdzie zbudować drogę?
Możesz sieknąć stolicę, kultura z Tuluzy nie zablokuje kontaktu. Wolałbym, żebyś to był ty. Chcę, żebyś się zadowolił, poza tym samemu może być ciężko z Domelem. A stolica ustawiona jest genialnie. Mogę sam spróbować ją zgarnąć, jeżeli Domel nie będzie się rzucał mocno, ewentualnie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 23:18:03
Co do drogi to ona bylaby na wzgórzu ale kurde, to mi nic nie da gdyz on zauwazy, kurde nie zrobie bezpośredniego wjazdu na niego. Bedzial miał szasne na obronę, tzn turę wiecej, jednostkę bedzie mogl sciac.
Moja propozcja jest tak musisz, miec tyle woja aby zgarnać jego miasta dwa juz w drugiej turze wojny TOLOSA i VIENNE. Jak chcesz to z tolosa ci pomogę.
Ale ty masz duzo armi powinienes dać rade.

Ja zgraniam mu trzeciej turze trzecie miasto i on już nie ma miast. Ma tylko stolice i jakes zadupie, którego nie widzę. Pozostaje wspolnie zdobyc stolice.
Chyba damy rade?

Wiec podzial lupów(jakie to brzydkie słowo) bym widzial tak.
Stolica i Veinie dla ciebie.
Gregowia i Tolosa dla mnie. Tolosa mi przekażesz, jak zdobędziemy stolice. Czy jest to deal dla ciebie w porządku? Ja ci pomoagam zdobyć stolicę.

Jak chce zeby on byl szybko martwy. Nie chce się z nim pierniczyć nie wiadomo ile.
Podejrzewam ze domel bedzie chciał zaatakować dzia (ten mu zaszedl za skóre)
Wiec moment będzie dobry, trzymaj szpiega ja za parę tur będe gotowy.
Nie informuj nikogo o planach(innych sąsiadów), ani dzia gdyz on mnie nie lubi juz teraz.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 23:24:46
Wojna ma być szybka cięcia precyzyjne. Jak mu padną 3 miasta szybko to już będzie mial baaardzo cieplo i będzie latwym lupem, tzn stolica.
Daj znac jak to wygląda z twojego punktu widzenia.
Na wojnie ruszamy się jako drugdzy mamy pewną przewagę ze nie zetnie szybko armi.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-22 11:08:17
Mam chyba dobre wieści. Domel przemieścił wojsko w kierunku Dziada, dziś może w niego wejść. Całą armią. Mam kurczę ochotę troszkę pozwolić Domelowi pobroić, bo obawiam się, że Dziad nie będzie chciał się zgodzić na podział Domela bez jego udziału...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 11:11:11
super siekij tylko dwa miasta od razu, ja mam część jednostek bardzo blisko,
wiec też . Dzia jest zajęty wraithem, możemy mu dać 5 miasto jak będzie chciał.
Jak wejdziesz ja mu też capnę miasto.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-22 13:24:07
Nie wiem czy dam radę Tuluzę i Wiedeń, zwłaszcza, że mógłby wrócić z kontrą.
W czym problem? Jak proponujesz zdobywać jego fortece? Tuluzy strzegą archy na 5 promach, Wiednia na zaledwie 3 i 4. Turka bombardowania, swordy które może wygrają a może tylko zmiękczą? Bo katapy mogą się troszkę odbić, chociaż może po jednej swordy by już dały radę.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 15:47:10
Ok musialem ze jest tam dwoch łucznków..
Ok chodzi mi o to abys zgarnał szybko, te dwa miasta na raz, Ja masz wystarczająco duzo woja i katap aby zbic obronę w jedenj turze (pamiętaj tam ma mury) to tak zrób, co ja starego lisa będe uczył :)
Przetestować mozna wszytko na signle

Dasz radę mu sieknąc na raz dwa miasta?
Czyli przesunął sporą częśc armi do dzia, ok to może jutro wjedz w niego?
Jak się jeszcze ruszy w kierunku dzia. Wtedy nie będzie mógł szybko przyjsc z odsieczą, moment będzie idealny :padam: .
Zrob jutro screeny jego armii i walimy, czujesz sie na silach?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 15:48:13
wg zbomarduj mury, turka nie zbawi tylko musisz miec ze 4-5 katap na miasto...
Masz tyle?
No ja na jego miasto to szykuje 4-5 katap, sloniki i swordy...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-23 09:46:20
Wszedł w Dziada. Mało tego, zajmie/spali mu miasto. Możliwe, że zajmie(idą archy tam). Aż by się chciało mu nie przeszkadzać, bo może zająć jeszcze jedno.
A sytuacja jest taka, że Dziad mówi, że chce dla siebie miasto południowe oraz stolicę.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 10:04:30
to wjeżdzasz w domelosa?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 10:14:01
moment chyba jest dobry, dzia to może sobie chcieć to i tamto Się obraził na mnie ze nie wjechałem w summerów. Samobójcą nie jestem.
Niech on pilnuje granicy sumerysjkiej my się domelem podzielimy.
Dostanie jedno i niech się cieszy. Acha i nie chciałbym abyś po eliminacji domela mial z dzia OB. Ok?, da się to zrobic?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-23 13:35:34
Czemu nie OB? Problemu nie ma, tylko niech Dzia zajmie się Sumerem, a nie tym rozbiorem. Może czas na fakty dokonane.
Bo nie mam dość katap na dwa oblężenia, ale trochę mogę dociąć. Chyba mogę w kierunku Tuluzy armię niepostrzeżenie przemieścić. Więc w tej turze może być tak, że podciągnę armię do Tuluzy, a w następnej wbiję się w Tuluzę i podejdę pod Wiedeń. Można też atakować teraz, ale Domel chyba się nie cofnie, więc turkę można by zaczekać. Co myślisz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 14:15:32
ja dzia nie ufam, bo on mi nie ufa. Jak chcesz możes miec z dzia OB , tylko musze widziec co tam sie dzieje.

Co do ataku to decyduj czy tniesz czy jedziesz i kiedy, możemy czekąc jeszcze.
Masz lepszy pogląd sytuacji. Taka okazja ze domel podejdzei pod dzia i **pier*** wychaczy może sie nie powtórzyc. Wejdz po domelosie zaloguj sie i zobacz, ja bede na necie do 17 30 a potem w domu okolo 23.00.

Wiec napisz mi co jak robisz. Ty tu jesteś generalem i wiecej ryzykujesz.

Mozemy poczekać jeszce dzsiaj ale nie wiecej. Najlepiej jakby, domel wszedł w dzia ( jego kulutre wtedy nie bedzie mógł sie szybko cofnać).
Masz racje ze on pod wiedniem widzi cię na dwa pola. Ale pod Tolusa juz nie.
Tam możesz robić szybki numer.
Mam nadzieje ze masz wojo przygotowane do scinki?

Wiec decydij, daj mape jak domel zrobi ture, pomyslimy razem jak chcesz.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-23 14:24:24
Spoko, ja dzisiaj jestem wolny, więc jak tylko Domel wejdzie to też się wbiję.
Domel wbił już się w dziada, ale przejmie miasto. Zobaczymy co zrobi jutro, może pomaszeruje wgłąb Dziada, a to by było idealnie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 14:32:30
A skąd wiesz ze przejmie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 14:33:31
a dzia wie ze ja z toba współpracuje?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 14:41:36
wg mnie jak wszedl w dzia (nie wiem jak głeboko) to lepiej zeby miast szybko nie zdobył bo dzia kulura zniknie i może szybko wrócić. Idealnie byloby jakby on stanął przed miastem, moze tura jesli będzie zbijał obronę, ale nie zdobył miasta.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-23 15:03:42

Wie, że współpracujemy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 15:41:17
to jest screen ze wczoraj?
a dzia ma tam jakiś obrońców?
Wg mnie wal dzisiaj bo on się nie ruszy, bo będzie się leczył.
Jak sytuacji ci na to pozwoli

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 15:41:38
Wg mnie wal dzisiaj bo on się nie ruszy, bo będzie się leczył.
jak zdobędie to miasto

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 16:29:35
co do podzialu dzia.
jak chce dwa miasta i ty dwa a ja jedno, to taki podział może byc jak dla mnie.
Ale najpierw trzeba domela ubić,

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-23 20:11:05
masz ci los mać, muszę się położyć wcześniej, mam jutro trochę wyzwań...a przez pół tury dwie osoby zrobiły kolejki, ***ście. Nie ma wśród nich Domela. Myślę, że poczekamy do jutra, ja przemieszczę to wojo i spróbujemy jutro.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 01:19:04
jutro atakujemy na bank

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:47:43
ok siewi jedziemy z domelem

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-24 20:45:02
Nom. Tora Tora Tora.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 01:19:14
masz racje nie mozesz u mnie zrobic plantacji
(no within our cultural borders)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 20:23:21
daj rzut oko wielkiego sziega co ma domel ok?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-25 22:19:46

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 22:26:24
gdzie ma on ten stack? w krórym miejscu?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-25 22:28:22
No przecież widać tutaj, na lewo od mojego szpiega 2 kratki.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 22:29:40
ok zdazysz obrobić dwa miasta?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 21:11:32
jestemwkurzony zodbylem miasto bez ataku uciekł woje jestem w gregovia.
Jak zrobisz screeny daj znac, gdzie on stoi i czy ma tobie pomoc z tolosą.
Bo mogę być tam we dwie tury. Daj znac jak na froncie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 09:27:53
widze ze offensywa idzie nadzwyczaj dobrze :) .
2 miasty ty, ja 1, hatti 1, i to wszystko w jednej turze.
Cóz bunkruje się skubany wstolicy.
Daj szpiegem teren. No chyba ze chcesz go nie dobijac ;)

Dogadaleś się z kto bierze stolice bo on chyba będzie bardzo chcial?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-27 11:03:43
Tak tak, ofensywa poszła genialnie. Wycofał się, ale to ***ście wręcz :)
Stolice Dziadek bardzo chce, tylko on też bardzo chce pomocy. Najlepiej bezinteresownej :)
Hmm...co robimy? Wolałbym już mieć wolną armię i szpiega, a do tego raczej trza dobić domela. Może Dziad wypłaci kasę za pomoC?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 12:53:08
dokladnie niech sypnie kasa dla nas po polowie za zdobycie stolicy.
Ile miales z miast? , ze stolicy moze byc ze 150...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-27 12:56:38
70 pare i jakieś 130. Z tego co pamiętam to za każdą turę jest złotówka. Tzn. za zdobycie po raz pierwszy miasta w setnej turze jest 100 złotówek. Więc powinno być ze 110-120 złótówek. Jak chcesz mu pomóc? Łączymy armie? Oczywiście trzeba uniknąć sytuacji, kiedy to my wyciągamy kasztany z ognia. :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 23:29:24
Wg mnie musimy połączyć armie, niech dzia dojdzie i domel wykonczymy. Zywy domel bedzie dla nas jak wrzód na dupie, wiec niestety musimy go wybić.

wnuczus 

Posted: 2011-11-18, 21:51   

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-28 11:15:35
Czyli co, możemy połączyć siły. Twój korpus do armii z Tuluzy i postaram się podesłać armię z Wiednia. I Dziadek podejdzie. Tylko teraz wchodzą koszty unit supply, i co gorsza - tylko chronimy go i bombardujemy miasto czy też szturmujemy. Bo co powiem matkom, które stracą swoje jedyne nadzieje, kiedy wojna ta mogła być bezkrwawa?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 14:10:21
Odpisze wieczorem teraz piszę przez telefon

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 14:11:20
Odpisze wieczorem teraz piszę przez telefon

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 15:28:25
Ja tez bym nie chciał atakować. Mam swoje ty tez , ale nie ma nic za darmo żywy domel nam nie przepuści. Trzeba i tak trzymać duży garnizon bo bedzie chciał zemsty . Nie ma nic za darmo . Zależy mi tyko abyśmy my dwaj stracili mało a dzia duzo w końcu to no bierze stolicę. Daj zdjęcia ile domel ma powiedz ile ty masz. Armi i tak nie użyjesz na innym froncie dopóki żyje domel

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 15:33:51
Za numer taki jak my mu wycięliśmy. To ja bym nie darował SUKINSYNOM. Pewnie i tak dzia na najgorzej ale my po prostu pokazaliśmy klasę ;)

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-28 15:41:11
Hehe, tak :D Ale słyszysz o wydarzeniach na wschodzie, muszę jak najszybciej przerzucić tam armie, żeby nie dostać. Dlatego z tym się zgodzę, domela trza zlikwidować, oby za jak najmniejszą cenę :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 19:47:45
dokladnie, ja też nie chce poświęcić krwi moich żołnierzy ale trzeba.
O wydarzeniach na wschodzie to chyba nawet gluchy slyszał...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-28 21:40:56
Zresztą widzisz, rzucisz tam najwyżej 10 jednostek, kiedy ja 40.
Przyszło mi do głowy, żeby Dziad sam zdobył to miasto. Do ciebie kontra nie dojdzie, ja odepchnę go kulturą. Nie uderzy mając Dziada na karku, a przez kilka najbliższych turek i tak wojska będą tutaj. Nom, bo chyba taki przelew krwi nie bardzo w mojej sytuacji, kiedy każdy żołdak potrzebny na wschodzie. A ta Wielka Wojna wzywa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-29 20:48:23
sojuszniku powiedz mi co robimy, bo armie to musimy i tak trzymac na froncie.
I lepiej ją trzymaj bo domel jak powiedziałem nam nie przepusci...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-29 23:32:08
hej wzialem symulator w reke i nie ma tregedii.
Jesli dam 8 słoni na dwa promo, 5 katap na dwa promo. A ty dasz jakies 20 axe na jeden promo plus jakie 5 katap, to duzo nie stracimy. Dam ci save jesli, chcesz.
Bo naprawde jesli chcesz miec domela to będzie cie on mocno w pupe uwierał.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 09:36:41
Siewi w wolnej chwili daj znac co planujesz. Powiedz mi ile armi możesz rzucic na front?. Nie wiem jak ty, ale mi się średnio podoba perspektywa trzymania galentego stacku przeciwko domelowi.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 00:28:42
hej widzę że chcesz postawić miast, w wolnej przestrzeni.
Wg mnie będzie to trochę nie fair dla Ragnara, jesli ja dostanę po domelu 1 miasto a ty az 3. Wg mnie ten teren powinien być dla ragnara aby podzial lupu był sprawiedliwy.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-31 09:48:27
Lecz wcześniej umówiliśmy się co do tego miasta, a ja wstrzymałem stawianie tylko na czas wojny, żeby Domela nie prowokować do spalenia.
W zamian w regionie mogę przyznać tylko prawa do stolicy Domela, której Dziad już nie chce zdobywać.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 09:55:12
tutaj cytat:
"
Siewi 2011-07-31 23:16:55
Masz rację.
W imię dobrych stosunków rezygnuję z tego pomysłu.
Szlachetny Ragnarze, to już nie zaciąży na naszych relacjach.

ScoobyDoo 2011-07-31 22:55:14
ludwkiu jesli sie wpakujesz mi tam gdzie teraz stoisz setem bardzo mi to się nie spodoba, naprawdę wpakuj sie w domel nie we mnie, prosze w imie dobrej współpracy :)

Moge pomoć ci z domelem ale po jaką cholere chcesz sie we mie wpakować?
Postaw sie w mojej sytuacji.., czy ja chciałbym cre obok mnie? tak blisko, "

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 09:59:48
Tak jak powtarzam dostałes dwa miasta, ja dostałem 1.
Wstawienie tego miasta powoduje ze na tej wojnie zdobyłes 3 a ja 1.
Trochę to jest nie fair wobec sojusznika.
A zdobycie stolicy to raczej proste nie jest, o czym dobrze wiesz.
Ja rozumiem, że rozpychasz się nogami i rękoma ale trochę idzie za bardzo we mnie, w swojego sojusznika, nie sadzisz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 10:01:23
A i powiedz mi co robimy z tym domelem?, pokój zdobywamy miasto czy nic nie robimy?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-31 11:00:38
No tak, widzę ten fragment, choć chodziło mi o to, że nie wwalę się miastem w kulturę ;p

Gwoli ścisłości, Dziad dostał już teraz miasto oraz miejsce na 2 nowe.

Dziad zaangażował 20 oddziałów, Scooby 10, a ja 40. Strat nie ponieśliśmy, więc nie ma tematu odszkodowań. I jedna ta sprawa, że moje państwo jest małe.

Z Domelem opcja pokojowa nie przejdzie. Ma już tam 45 wojaków, dlatego szturm by bolał. Z drugiej strony jest na granicy strajku, musiał obsadzić chatki. Dużo już w siłę nie wzrośnie, dopiero kusze i mace poradziłyby sobie bez zbędnych strat z nim.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 11:39:04
"I jedna ta sprawa, że moje państwo jest małe."
jedno miasto mniejsze niz moje.

Wiec sie zgadzam, bo moje też jest małe.

Dobra zaproponuj cos tak abym w twoim rozumieniu nie czyłbym się pokrzywdzony.
Zeleży mi na dobrych stosunkach z Francja, ma nadzieje ze tobie tez. Uważam ze można sie dogadać. Trzeba miec jakieś sojusze, bo dym się w grze robi ogromny.

Mamy ze sobą dobrą historie, wymiana handlowa, podział domela, sprawiedliwy podział terenu. Bardzo chcę abyśmy zyli szczęsliwie:)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 11:43:41
"W zamian w regionie mogę przyznać tylko prawa do stolicy Domela, której Dziad już nie chce zdobywać."

rozumiem ze jest to wiążac propzucja?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-31 22:30:05
Tak Ragnarze, wolałbym Was osadzić na stolcu starościńskim stolicy celtowej. Daleko Ci do kusz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 22:52:52
tylko to miasto to bedzie bardzo oderwane ode mnie.
Do kusz blisko mam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 22:55:13
ale ok postaw jak moze twoje miasto nad barwnikami. I tak obejmiesz zyto.
Muszę dogadać sprawę domela z dzia. A pomożesz mi zbobyc stolice domela?
Oczywisce zaplace za straty.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-08-31 23:04:13
Ile byś potrzebował wojska? I tak musiałbym pewne garnizony zostawić, więc pomógłbym.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-02 14:18:23
Kiedy byś chciał atakować?
A i ps. wygląda na to, że na jakiś czas wycofam część z północy, przysunąłbyś armię bliżej granicy celtyckiej, mojej, żeby nie poczuł się zbyt swobodnie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 14:30:33
jesli mam wejsc do ciebie armia, do miasta chyba toluza nie ma problemu.
Bedę bronil francuskiej ziemi.
P.S.
Jak bediesz mial drugie barwniki to jakbym potrzebowal zadowalacza dałoby rade, przehandlować za cos?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-02 14:45:08
Jasne, każdy zadowalacz oprócz przypraw będę miał w podwójnej liczbie więc mogę przehnadlować :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 14:55:08
. Przyprawy ja bede mial, wiec dla ciebie trzymam.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 20:31:41
OK tylko zostaw TYLE abyśmy miel szanse w obronie. Wiesz ile ja mam można dociąć. ALe nie możemy sie wycofac. I wytnij tą jungle obok miasta po domelu

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 21:49:58
hej sojusziku, podeje armiado miasta. Ale kurcze piorko, wytnij tą jungle, bo jak on sie wpakuje na jungle to ma 50 %def. NIe wiem iel woja zostawisz, ale nie zostawiaj malo dpoki on moze wejsc na jugle, po wpakować mu bedzie ekstremalnie ciezko.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 21:50:44
Dopoki nie masz jungle to nie odchodz, bo domel pala żadzą zemsty....

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-03 11:30:02
hej domel mi oferowal pokoj, wiec zby bylo jasne, zadnego pokoju z domelem nie ma.
Chyba ze obydwaj wezmiemy aby dzia sie pomęczyl.
Ale poki co pokoj to nie opcja, ok?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-03 22:03:05
badz na x wieczorem, trza pogadac...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-03 23:30:56
Tak, dziwna ta oferta pokoju.
Nie mogłem dziś, bo byłem w Wawie, ale jak będzie okazja to możemy pogadać. Zaraz turkę zrobię.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-03 23:45:35
Aha, i wygląda na to, że na razie nie będę musiał wycofywać wojsk, więc w razie czego odeprę ofensywę Domela.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-05 15:47:05
czyli z domelem czekamy?
Rozumiem ze dzia też czeka, niech czeka...
Crossy juz sa odkryte.

Ja chciałbym miec strategiczny sojusz z tobą, nie mam zamiaru się pchać na francje, bo wogole to nie moja strefa zainsteresowania. Zdobycie stolicy domelowej to i tak będzie rozciagneice na maksa mojego panstwa.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-05 16:12:04
Również jestem zainteresowany bliskim związkiem z Ragnarem. A na wojnie już trochę zdobyłem. Dobrze jest poczekać do lepszego woja, żeby były mniejsze straty, ale kurczę, już mnie irytuje ten cierń w dupie, jakim jest Domel :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-05 16:19:12
czyli czekamy moze puszcza mu nerwy...
Mozna domela sprowokować?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-06 21:20:55
No nie wiem. Właśnie przyszło mi do głowy, że ta jego kultura wcale nie chce się przesuwać. Przez to moje srebro nie pracuje!
Cóż...Dziad ma tu armię pod bokiem. Może dałoby radę operację zrobić? Jeśli Dziad zgodziły się na miasto dla Ciebie, dostałby najwyżej jakąś kasę. Co Ty na to?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-06 21:31:21
Nie masz szans na srebro bo ty przejałes jego miasto miasto i on ma wiecej kultury niż ty. Jak domel zyje forget on srebrze.

Dzia moze brać kase, jak mogę isć.
Pytanie ile macie armi?. Gdzie jest dzia? Czy dzia sie sie zgodzi na oddaanie miasta?

Niech poda swoją cene, ile chce. No niestety nie ma obiadu za darmo.
Poki domel ma stolicy= masa kultury to nie wszyscy będziemy mieli problem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-06 22:54:52
Mam taka propozyjc która zaodowli wszyskich.

Mianowicie stolice domela palimy. Ty bierzesz kas, ja z dzia stawiamy po miejscie tak aby teren zagospodarowac.
Jest to uczciwy deal dla mnie i dla dzia.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 08:33:31
ok dzia sie zgodzia na stolice domela dla mnie.
Wiec mu nie proponuj

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 08:33:49
Jak stolica jest dla mnie to super

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-07 09:20:36
Właśnie wcześniej zaproponowałem mu, że stolica pójdzie dla Ciebie :P
Nie wiem czy nam pomoże wojskowo, ale może wpłać mu po wszystkim troszkę kaski. Żeby nie czuł się pokrzywdzony. Nie chcę bardzo zrażać Dziada.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 09:34:22
wtakim razie super

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-07 20:18:52
Właściwie to ta stolica kiepawo postawiona. Faktycznie lepiej byłoby zburzyć, ale jeśli Dziad nie ma nic do tego, to można zajmować. Kiedy atakujesz? Ja mogę dać wsparcie, ale nie chcę, żeby to żołnierze francuscy prawie sami zdobywali :P
Domel ma tam już prawie 50 jednostek, więc potrzeba co najmniej tyleż oraz z 10 katap.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 20:24:48
No wiem o tym. Że trzeba dużo. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze łatwo nie będzie. Na razie muszę dozbierać tyle.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-08 13:16:55
Mam nadzieje ze mi ufasz.
Przemyśl to sobie na spokojnie.
I odpisz.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-08 18:21:35
No tak, ale...co mam w takim razie odpisać?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-08 19:15:51
nic nie musisz tłumaczyłem dzia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-11 20:43:58
hej moze wezmniemy pokoj z domelem?
Bo co u mnie przeczuwam...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-11 21:48:45
Myślę, że Domel chciałby dwa miasta z powrotem ode mnie za pokój. Muszę to rozważyć głębiej.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-11 22:24:55
ok, wiec nie brac z nim pokoju?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-11 22:28:04
A z Tobą za free by wziął? No nie wiem co z Domelem, można mu nawet oddać miasta a potem wrócić po nie, tylko to trochę..."Ten kto daje i odbiera, to się w piekle poniewiera". :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-11 22:36:09
nie wiem ... wiesz ja cos przeczuwam dawać mu oferte pokoju czy czekac?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-12 09:40:34
wracajac do rozmowy, to mozez zostaw u siebie 10 axow.
Uprzed mnie najpierw przed przekazaniem miast i podpisaniem pokoju?

Z moją armią jak nie będe jej potrzebował to damy rade domel nie podejdzie.
Zapytaj się dzia czy ci nie pomoze z domelem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 22:38:04
hej chciałbym wziąc pokoj z domelem, gdyż szykuje się wjazd na mnie.
(wiem nawet, kto summer i hatti). To jest praktycznie pewne.
W razie co będzie bronił mnie przed domelem?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 20:06:51
hej przedłuzamy ten jawny do 160 tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 20:42:53
hej a moze wezniemy pokoj z celtami?
Co tym sądzisz, dzia mnie nie interesuje jest on jawne wrogi w stosunku do mnie.
Daj odpowiedz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 22:46:22
chodzą sluchy ze idziesz na mnie takze
( nie wierze w to ale jest to opcja)
Z dwoma sie obronie z 4 nie dam rady.
Jesli pojdziesz także na mnie,to niestetu wycofam cała armie od summera, i oddam miasta jemu a wy nic nie dostaniecie. Summer wezmie wszstko

Licze ze tak ise nie stanie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 13:57:30
ok domel chce jedno miasto za pokoj, i wtedy pojdzie na dziada

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-17 21:46:31
To nieprawda, jak Whiteeye mnie zastępował to ruszył na mnie. Trochę źle moją armią ruszył, ale wreszcie może uda się go szurnąć. :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 22:00:16
Czyli przedłużamy pakt o nieagresji?

(zaznaczam ze nie jestem martwy, a summer sie pomylił) dowiesz sie wkrótce dlaczego :) i prosze ciebei abyś odszedl charitoem w tym czasie z mojego terytorium gdyz u mnie mam wielki dym.
I tak jestem szpiegowany przez summera, ale nie chce aby ktokolwiek mi się teraz kszątal OK?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-19 09:39:10
Ok rewolucjonisto.

Domel zgadza sie na pokoj. Odzyskał jedno miasta więc bierzemy pokoj.
uważam że oddanie jednego jemu miasta to dobry interes w obecnej sutyacji.
Ty walcz z potęga babiloniu i Egipt.
Ja z Bullem i z bożą pomocą pojedziemy tą dziwke!

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-20 12:12:59
Co do Domela, to jestem trochę zły, bo wykorzystał zastępstwo Whiteeyea. Potem jak robiłem turkę, w nocy, też byłem trochę...po winie indiańskim.

A jak wyglądają szansy obrony? Masz rację, z tym za dużym wzmocnieniem Sumera, ale chyba nie uda się go powstrzymać. Teraz. Później, może. Bo jak pokazała ta Wasza wojna, to robi on błędy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-20 13:12:55
Moja szansa obrony nie wyglada tragicznie. Mozliwe ze dam rade.
(plus różne creatywne zagrania :D )
Co do celt, to weź pokoj i niech on pojdzie na skundloną. Jedno miasto nie zbawi cię a masz pełny pokoj, a tak to będzie ten domel jak wrzód na dupie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-23 11:43:26
Moze jednak odpuscisz celtom?
Nie atakuj ich prze chwiel zobaczy, co sie do zrobic skosnej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-24 12:19:16
Rozbiłem armie SSS (skośnokiej skundlonej suki).
Niech francja beirze pokój i jedziemy z nim.
Daj nam pourzywac

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum