www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Babilonii Holenderskiej w Państwie Sioux
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Ambasada Babilonii Holenderskiej w Państwie Sioux

Pakt numer 1063, założony 2011-04-19 13:17:00 przez haram (haram Willem van Oranje /Babylon )

Nazwa paktu: Ambasada Babilonii Holenderskiej w Państwie Siouxów

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: haram
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-19 13:25:04
Witaj Ragnarze! Z okolicznych plotek zasłyszeliśmy, że nasz sąsiad - Rzym graniczy również z nacją czerwonoskórych. Stąd poselstwo nasze. Nie ukrywam, że Rzym jest dosyć blisko naszych granic i jestem żywo zainteresowany wszystkim, co jego dotyczy. Czy jesteś zainteresowany nawiązaniem stosunków dyplomatycznych i ewentualnej dalszej współpracy?

Z pozdrowieniami,
Wilhelm van Oranje
Namiestnik Babilonii Holenderskiej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-19 13:51:42
Witaj bogaty i Creatywny Wilhelmie!
Przebiegły Rangar niby to przypadkiem, od niechcenia powiedział kto jest jego
sasiadem :D . Bo Rangar szuka bystrych sojuszników. Jakby to powiedzieć delikatnie, planuje całkowie rozwiązanie kwestii Rzymskiej w ciagu 25 tur. Kwestia tego czy także planujesz przyłacznie się do korpusu czy moze masz inny cel. Jeśli tak to trzeba się bedzie podzielić miasta, a szczególnie jego stolica
(nie ukrywam ze chciałbym ja miec, no chyba że dostaną jakieś miasto na zielonej rzece, aby skrabiec wytrzymał). Podział proponuje 1-2, pytanie tylko jak sie dogamy kto wezmie jeden a kto dwa :)
Ale mysle ze damy rade.

Oczywiście po anihilacji Rzymu, glupotą byłoby pchać się na babilonczyka. Więc na pewno nie będe do Ciebie się pchał. Są inne kierunki ekspansji i nie mozna przesadzać z ekspansja.
Propnuje więc tajny pakt Rangar-Wilhelm, w momencie ataku na Rzym (jak dwaj
wypowiemy wojne , podpiszemy jawny pokoj na okres 30-40 tur + open borders, potem może być dalsza współpraca. Jako finansowi może rządzić swiatem !

Hough!
Rangar

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-19 15:42:07
Jak Wilhelmie?
Widzę że wciąż rozważasz mają propozycje. Mam nadzieje, że cię nie wystraszyłem moja imperialna polityka :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-19 15:58:39
Nie, miałem po prostu do zrobienia inne rzeczy.

Co do meritum, to cieszę się, że moja intencja została właściwie zrozumiana :) Atak na Rzym pasuje mi z wielu względów i w zasadzie jestem zdecydowany nawet w pojedynkę (oczywiście z kimś lepiej, bo szybciej i mniejsze ryzyko). Jest moim najbliższym sąsiadem i upchnięcie kilku miast w tym kierunku pasuje mi ze względu na kształt terenu i koszty utrzymania. Nie ukrywam, że zależy mi na terenach Rzymu, ale również jestem przekonany, że jakoś się dogadamy :) W równaniach można też uwględnić miejscówki na inne miasta do dostawienia lub inne rzeczy.
Co do wojny, to w zasadzie mam już opracowany plan ataku na najbliższe miasto. Rzym będzie miał 1 turę od chwili ujrzenia moich rydwanów do ataku na miasto. Moi rachmistrzowie już rozliczają każdy młotek i monetę, aby jak najszybciej plan zrealizować (zwróć uwagę, że gra jest na poziomie prince, podczas gdy Dyplo6 jest na noble).

Jeszcze jedna sprawa. Mimo, że ciepło myślę o jakiejś dłuższej współpracy, to wiem, że jeszcze jest za szybko na jakieś wiążące deklaracje. Zobaczymy jak obaj wyjdziemy z początkowej zawieruchy. Niemniej jednak chciałbym abyśmy na ten moment ustalili jedno: To, co tu planujemy/piszemy, zostaje między Ragnarem i Wilhelmem. Masz na to moje słowo, jeśli też dasz swoje.

Pozdrawiam!

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-19 16:10:18
Daję Słowa Rangara, że korespondecja ta nie wyjdzie na jaw.

ok, nic nie piszęmy o naszej współpracy.

Czyli robimy tak, że dzielimy sie miasta 2 do 1?, a stolica do doganania, ewentualnie kto pierwszy ten lepszy?
Co do tego prince to tez sie wkurzyłem, wole noble no ale cóz.

Technicznie Rzymu juz nie ma ma mapie.

hough

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-19 16:25:17
Tak, 2 do 1. Optymalnie by było, gdy 1 bierze stolicę, a drugi 2 pozostałe. Ale jeszcze nie wiem, jaki ma układ, a zwolennikiem przeplatańców granicznych raczej nie jestem.
Jakoś się dogadamy Ragnarze, aby nikt nie był stratny i korzyści wyszły plus minus po równo.

Zło trzeba tłumić w zarodku! :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-19 16:28:11
Jeszcze mam pewnie jednego sasiada, zobacze kogę najbardziej sie oplaca lac.
gdzie moge zyskac najwiecej jak najmniejszym kosztem, chociaz popalić tez warto bo jest kasa.
Piter jest/moze być łatwym celem, ale musze wiedzieć czy mi się oplaca tam iść,
bo nie chce mis się walczyć o axe vs charioty o jakąś stolicę, skoro mogę cos innego zdobyć.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-19 16:31:52
nie przeplatanka to na pewno nie, mozna sie umówić, ze ten kto wezmie stolice da
powiedzmy 75% lupu ze stolicy drugiemu, w ramach wspolnej wojny.

Nie ma szans przeciwko dogom i chariotom tak szybko.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-19 17:50:36
Podobnie to widzę.

Ryzm nie ma ani jednego techu do chariotów, więc dla Ciebie, to powinien być spacerek. Prędzej już ja się muszę obawiać o speary, ale jestem zdecydowany.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-23 14:17:00
Witaj niedoszły sojuszniku. Niestety wygląda na to, że jednak będę musiał zrewidować swoje plany :( Spotkałem na jednej granicy Wnuczka i hechtera. Wnuczek specjalnie nie ukrywa swoich zamiarów i chyba będzie próbował rusha. Jest blisko, jak przy swoich techach agri/mining dostał miedź nad rzeką, to może być gorąco. Jak się dogada z hechtem również. W innych przypadkach powinienem spokojnie się wybronić.

Póki co muszę się skupić na bunkrowaniu. Dam znać jakby coś się zmieniło, bo w rozwoju dużej różnicy mi nie robi na razie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-23 17:32:38

Jaki nie doszły :)
Ogólnie to moich planów to nie zmienia, ostro idę do dogów i tyle.
Na pewno wszystkich miast nie będę brał Pitera, bo mnie koszty zjedzą, jedno maks dwa miasto a trzecie to mogę ci pomóc zdobyć, lub oddać jak chcesz.

Ale masz sasiadów, he he,

china z bronzem przy rzece, coś pieknego, dogi axe ma szybciej niż ja.
Super start.
Wnuczusz jest nieobliczalny i mocno agresywny i bedzie atakował nawet nie mając dużych szans.

Hetcher pojdzie powoli , bo ma słaba startign techy i nacje nie najlepsza.
Ale wnuczuś to osto poleci na 100%, tak samo ja bym zrobiił. Dobrze że nie jest agresywny.
Nadzieje, że inne miasta jego nie będa miały dostępu do miedzi (tzn nie będą założone obok rzeki), lub nie zbuduje spearów.

Okrylęś najpierw mining przed animalem? Bo jak się ma złoto to na jedno wychodzi, może się bedzie 1 2 tury pozniej. A masz kopalnie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-04-23 20:57:46
Mining kończę w nast. turze i dwóch roboli od razu obrabia zloto. Zastanawiam się, czy jednak nie pójść w bronze zamiast animala ze względu na slavery. Mam jeszcze chwilę do decyzji, bo kolejne 2-3 turki na pewno na 0%.

Najbardziej się obawiam, że się dogadają (choć na 100% nie jestem pewien, czy już mają kontakt). Jakbyś coś słyszał o ich sąsiadach, to daj znać. Będę spiskował ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-04-23 21:03:55
ok nie, dam znać, zresztą moje dwa dogi na 100% idą to do pitera.
Wiec nim się nie musisz martwić.

A wybór BW czy animal to ciężki w twoim wypadku.

Minig tez będe mial odkryty w następnej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-15 16:17:10
FYI

wraith ma juz 7 slownie siedem miast...,

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-15 16:55:34
Zgadza się. Widzę, że nie próżnujesz w montowaniu koalicji przeciw Twojemu głównemu konkurentowi :D
Dużo się jeszcze może zmienić, ale w razie czego bliżej mi do Twojej strony. Liczę też na informacje, które mogą dotyczyć mojej nacji. Pozdrawiam niedoszłego sojusznika :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-28 21:05:31
Jak idzie montowanie koalicji na hegemona?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 21:20:31
no ja wiem, u fasta zgodnie z plane, luki dostal 3 miasta po majarze, kupa lasu i rzeki ...i dwa worki gratis..... ten to ma dobrze naprawde super teren mial maiar, u mnie coz na razie zastój :D , stawiam miast pokrywam teren, zobaczymy, cjak pojdzie, czekam na eksplozje z x tur z 10 miast moze lepiej bo wszystkiego nie widzę, oj w sierpni bedzie sie dzialo

na dole trafilem na komplet swiewi domel, mocni gracze, ale podejrzewam ze raczej mi nie poskaczą ale dal pewności ide po swordy, domel jest pro ma luki na dwa z barakow, i robi mury w miastach, siewi pewnie jest zapozniony prze politykę nefe ale jest cre da sobie rade.

Aha dostałem event all melle unit +25 vs archery, baaaardzo milo :D
Oj archery będą padać od swordów, bo swordy będą mialy +70 i jeszcze sila czyli 80. Teren mam kiepski wiec bede musial ostro kombinować, najgorsze jest to ze nie widzę na razie ivory.

A wraith ladnie sie wybił i dobrze każdy teraz widzi ze po latwym podbiciu kinga :( to on ma teraz z górki i jest numero 1, ale chociaż dobił się od stallina :) bo mu armia poszla w dól.

,

a ty ile masz juz miast bo ja w kazdym miescie juz granary ma tzn x 4, no i zawaba sie zaczyny.

Kurde powiem ci ze dzis i wczora gralem z wlodek na ld duelik, jego jao na moj
cyrus i kurde ci powiem, ze poszedlem ostro w miast worki scinka na malych miastach potem szybko granary z lasu, i scinnanie wszystkiego effekt oszolamiający, naprawe ciąlem scinka to mój klucz zresztą widzisz po moich logach

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-28 21:39:08
Ja też mam granicę z siewim (mam go od zachodu), lukginem (od pn-wschodu). Oj też widziałem te tereny Maiara, łezka się w oku kręci... A co do fausta, co miałeś na myśli? To też mój sąsiad ;)
Ja tam powolutku, jutro dostawiam 5 miasto dopiero. ALe niedługo spam miast rozpoczne, bo troche się porozpychałem i sporo miejscówek zostało.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 22:04:32
dokladnie rozpychaj sie na poczatku a potem wypelnia sie luki, a faust to egipt więc zawsze się bedzie liczyl, jest też cre wiec daje rad, zresztą leader jest tylko jeden, każdy kto pomoże ukręcić łeb hydrze(sumerowie) to my friend, bo jak patrze na jego punkty a nie jest cre to ciarki przechodzą ... a też mocno scina... i sądy już stawia...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 22:05:14
podejrzewam że bez mega kolacji albo jakięś pułalki, kita lamipaktu się nie obejdzie

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-28 22:11:22
Wiesz na czym on te punkty nabija? Wstawił heraditary, czy jednak metal casting wziął?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 22:19:34
metal wzial pewnie na 90% bo co innego mogł, a punkty to pewnie ma z cudu ze 20
z kultury ma tez no ma duze miasta bo sporo ma produkcji i food mneijszy odemnie ale produkcja to robi wrazenienie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 22:21:36
nie ma heradity

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-06-28 22:27:01
To jednak metal casting.
A jak ta Twoja pseudo-wojna, skończyła się już?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 22:55:29
tak koniec

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-06 13:43:01
witam leadera (no prawie), wypatroszycie miska czy sie zabunkruje scoobany? :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-08 10:39:16
Widzisz punkty wraitha :szok: , 40 wiecej niz nastepny

Dobrze mi się wydawało, że odskoczy na etapie katsów trzeba będzie go ubić.
masz styk z nim ?, piszesz się na taką akcje?, oczywiście będzie to mega kolacja na wraitha bo chyba nie chcemy mieć tutaj powtórki rudiego z d6- hegemona?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-08 14:41:04
powiedz mi czy masz może demogafie kacowskiego tak się pytam?
I czy możesz ja udostepnić i za co?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-15 14:20:27
masz pw ode mnie...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 20:47:05
gratulujemy zwyciestwa, może będziemy przyjaciólmi

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 20:50:33
tzn sasiadam :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-18 20:51:18
Dzięki, a masz jakieś plany wobec któregoś z moich sąsiadów?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 20:52:06
ma raczej eskapnsja bedzie w te strone siewi, domel

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-18 20:55:02
Na razie muszę trochę setów nastukać, ale jakby coś odnośnie Siewiego, to daj znać. Nie miałem wobec niego złych zamiarów, ale trochę mnie wkurzył i zmusił do pościnania miast.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 21:03:05
tak myslalem , zresza na lukiego chyba nie pojdziesz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 21:04:49
a niew wiem jakie masz cele, moje przynajmniej są takie w miare latwe:)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-18 21:11:39
Na razie chcę Larego dokończyć, bo mimo niewielkiego potencjału będzie gotów bruździć w najmniej odpowiednim momencie. Potem się pomyśli.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-18 21:12:57
Ale nadal ma sporo woja, więc aby nie tracić zbyt dużo będę musiał słoniami podjechać.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-19 16:00:41
Coś nie najlepiej się to rozwija, skoro Wraith z czajmenem defensywny podpisali. Jeden potencjalny sojusznik zamienił Ci się w potencjalnego wroga.
Napisz co tam planujesz z tym Wraithem zrobić, bo w Tobie jedyna nadzieja dla tego świata :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-19 16:11:52
Sojuszniku, nie tylko ty jeden zaniepokoiłes się paktem def (niby tajnym) w czajmana i wraitha.
Z czajman to moj kluczuowy sojusznik do kontrolowania sytuacji w regionie, dla przeciwwgai przeciwko wraihtowi. Planuje z nim naprawde korzystną wymiane hadnlową (słonie za złoto :D ), wiec raczej nie jest, źle.
Wydaje mi się ze on będzie ze mną, rozmawiałem z nim damy radę.
Wraith juz raz miał z nim wojne (na szczescei napisałem do niego parę tur wcześniej aby mial gotowe speary w pogotowiu do ściecia, wie zaplusowałem na pewno :) ). Nie wiem jak wraith w dyplo pracuje, ale nie ma oszołamiających afektów, do mnie raczej się nie miło odnościu z góry i straszy, wiec zobacyzmy

Miasta przy słoniach nie chce stawiać (bo jest tragiczne) moge być uzależniony
przez jakiś czas od impportu, ewentualnei sam coś zdobędę.
Ma kilka potencjalnych źrodeł :D
No niestety kacowski i dzia moją otwarte granice z wraithem musza zamnkać gadowi trzeba na tym popracowac :)

Coz wraith ma juz 10 lub 11 miast, ja za 2-3 tury będe miał swoje 10 ładnych miasteczek. A potem no cóż simcity, własnie ide prosto do ten cud katakpluty plus moje orginalne kombo sword i dogi.
Ostatnio w duel cwiczylem we defensywanie kombo horse arche + katsy,
na speare,axe, catse, crossy, mace. Efekt oszołamiający.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 18:10:23
mam demo , siewi domel

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 14:23:15
wraith ma 12 miast ze trzy tury temu odkrył

KALENDARZ,buduje teraz

Mausoleum pewnie

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-21 19:06:18
Oby ktoś mu tą cholerną bibliotekę zwinął :|

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-30 23:16:42
hejpotrzbuje pomocy,

Siewi buduje mega armie, zrboi sie na potęge, czy trzyma armie koło cibie?
Nie to zę go nie zalawie ale teraz mma inne plany no chyba ze będę musiał mu dokopac, ale to mam nie podrodze. z czego ma armie jakie jednostki?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-31 09:38:54
Z mojej strony widzialem tylko axy i charioty, choć jakbym miał typować, to raczej ja będę celem. Wy chyba macie jawny, ja nie mam.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 10:55:25
Jawny nie jawny i tak mu nie wierzę

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-07-31 23:23:25
Wiesz, że ostatnio wraith się uaktywnił w werbowaniu przeciw Tobie? I to dosyć otwarcie...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:43:13
ok podpytaj sprobuj coś wyciagnać

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:45:42
bo rozne rzeczy slysze, i kurde sam nie wiem, pewnie i tak sie nie dowiesz,
zagaj ze jestes chetny, masz do mnie blisko, chce wiedzie kogo ma w kolacji bo ja tez mam na niego i chce wiedziec kto gra na dwa baty

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-01 01:24:14
Ragnarze, Rzym Ci przecierz nigdzie nie ucieknie. A jest okazja, bo Francuz raczej na mnie pójdzie. Wpuszczę go trochę, już się przygotowuję, a wtedy Ty z faustem możecie go rozebrać, nie będzie miał szans. Potem będzie łatwiej inne rzeczy załatwiać mając plecy czyste.

Na razie widziałem tylko axe/spear/chariot, choć ma już tyle pkt, że katapki może mieć już. Turę temu widziałem ca. 10 unitów koło mojej granicy, w tej turze nie widziałem ich, może schował gdzieś.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 06:55:06
ok potrzebna mi jest po prostu wiedza gdzie on trzyma tę swoją armie

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-07 21:28:30
Hej, robię rozeznanie odnośnie religii dla mojego panstwa. Czy jesteś zainteresowany i ilu misjonarzy byłbyś skłonny podesłać?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 22:01:48
biednym panstwem jestem , dwóch mogę ci dac, bedziesz mal taką samą religie jak turcja Pasuje.
Jakie są konkurencyjne oferty?
Zawsze mozna sie dogadac...
Zostaja na tym okrutnym swiecie tylko dwa imperia finansowe i dobrze bylo by miec wspólną rele?
Czekamy na odpowiedz...
Jak to wygląda?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-07 22:23:54
Jeszcze wszystkie odpowiedzi nie spłynęły, ale wpuszczę do siebie pielgrzymkę składającą się min z 3 misjonarzy :|
Interested?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-08 00:53:35
Mam ofertę 3 szt od Rihitera, jak dasz tyle samo to będę wyznawcą hinduizmu :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-08 09:31:36
1 pytanie na kiedy?
2 czy będziesz dalej rozszerzał religie?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-08 18:29:02
Rozszerzanie religii jest dla mnie oczywiste, jeśli już dostanę misjonarzy. To w końcu swego rodzaju inwestycja dla Ciebie. Co do terminu, to jakoś się na pewno dogadamy, ale wstrzymajmy się jeszcze chwilę z ostateczną decyzją.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-08 18:35:37
ok pamietaj ze musze do ciebie dojsc, parę tur.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-10 00:26:51
Scooby, na chwilę obecną jednak zrezygnuję z misjonarzy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-10 12:31:12
a jaki jest powód?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-10 12:48:30
Żona by mnie zabiła jakbym został wyznawcą hinuizmu :p

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-10 13:04:37
Mówiąc poważnie zdecydowałem się na chrześcijaństwo, bo największa szansa na dodatkowe młotki z Apostolic.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-10 13:13:03
tak myslalem ze zona to egipt :)

to prawda i wieksza szansa na dostanie -5 da zadowolenia, ale w sumie czemu nie...
Coz 4 potega swiata też jest chrzescinjanska. W sumie tak samo bym zrobil, bo wiadomo moze i ty będziesz papieżem :) , cwaniaku duże państwo, jak przekupisz to nawet zaglosuje:)

Pamietaj ze my finansowi musimy sie trzymac razem, nie wielu nich zostało.
Piter to już trup, a nas będą chcieli złąpac.
Zresztą najwiekszy problem to wraith.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-10 15:04:43
kto to MalInka?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-10 15:31:17
Państwo powstałe z nacji Mali, która podbiła nację Inka :)
Czyli geo.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-16 21:14:51
Co tam słychać? Jakoś chyba słabo się skoordynowaliście, Dzia atakuje Sumera, a Ty i Niemcy w Rzymie. Ktoś jeszcze będzie się włączał w tą wojnę, czy będzie to po prostu konsumpcja Japonii?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 21:35:54
konsympcji japonii nie będzie :)
Nie jest to takie proste, a jak sie widzisz sporo sie dzieje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 23:55:13
A piter już jest marty, zostalo mu jedno miasto, jest bez armii,
powiem ci, ze dogi dały radę, to ich był ostatni bój, podbily dwa państwa...

Teraz to odchodzą w rezerwe jak już są słonie i horsearche. Wiec straty tych 4
w kronice to mały miki.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-18 13:32:28
Witamy naszego finansowego sojusznika, chcielibyśmy cie pierwszego poinformowac iż zbyudowaliśmy Kolosa, mam nadzieje że cieszysz sie ze go nie zbudował hegemon wriath. NIestety nie mgłem cie poinformowac o tym tajnym projekcie (scisle tajnym), gdyż jeszcze mogłbyłbyś konkurencja dla mnie.
Bo z pewności także tobie ten cud byłby baaardzo pomocny.

Wiadomosci z fronyu dzia, sobie dal zdobyć takio z desantu.... szkoda gadac.
ALe ma galantą armie wiec sie jeszcze trzyma.
Pozdrawiamy naszego sojusznika

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 15:58:11
Mój finansowy sojusznku :)

Gadałem raz z wraithem i powiedziel mu ze 30 tur temu, ze z oracla wzial matme.
Za bardzo mu nie wierzyłem, ale to brzmialo sensownie (ciag na mausoleum).

Ale wraith w pewnym momencie odkrył alfabet i rzeczywiscie nie ma Metal Casting.
To spróbowałem, olałem sailing, monarchie, i inne bzdury(currency), i poszedlem po ten syf. Sciałem miasto 4 popa, trzy lasu i 2 ludzi i jakoś poszlo. W sumie moglem to miec 3 tury wczesnie gdybym nie kombinowal.

Ale po przemysłeniu to Latarnia tez jest bardzo dobra.
8 miast po 2x 2 monety= 32. Jak masz jakiś harbour, albo miasta będą wieksze to szlaki będą dawaly po 3 -4 monety.

Mam nadzieje ze nie jestes zly na Ragnara (nie wprowadzałęm cie wbłąad specjalnie).
Po za tym Niemice tez już prawie mila KOlosa, ubieglem go :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-19 17:59:40
Gratulacje, to super cudak dla finansowego, choć tym razem jakoś mocno się na niego nie nastawiałem (pewnie to błąd, skoro mam latarnię, ale trudno). Jak zWraithem, będziecie się z Niemcem włączać? Dla mnie to mocno odległe wydarzenia, ale jak się lider leje, to zawsze ciekawe :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 19:17:34
Powiem tak nie doceniłem latarni, i się nie scigałem o nia( a jest dobra).
I nie mialem szans sie o scignanie tym cudem, bo nie mialem portowego miasta.
Za dużo grałem dueli, a tam nie ma szlaków międzynarodowych.
A na tej mapie gdzie jest sporo małych mórz to jest naprawdę dobry.
Więc obaj jesteśmy finy z bonusem i to sporym.
Tak z ciekawości jak przesuniesz suwak na maksa to ile masz GNP?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-20 13:17:13
To jest bardzo dobry setting na latarkę. Co do gnp, to koło 300, a Ty?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 13:19:49
na maskymalnym suwaku to chyba bedzie ponad 300.
Koszty okolo 100

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-27 21:51:20
Ech, ładnie to określiłeś. ***łek na całego ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 22:06:12
a gdzie tak napisalem?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-28 00:05:43
Hmmm, na x-fire? Czy coś pokręciłęm...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 00:17:55
a moze sie pomylileś w swoich zeznaniach :D
Kiedys tak to nazwalem

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-28 12:47:02
Kto zgarnie stolicę Domela?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 14:39:39
Tu jest mały problem. Celt sie bunkruje w stolicy. Stolica dla hati, ale ciężka bedzie ja zdobyć. A jak tam francja po ktorej stronie staje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 14:23:50
czytał kronike?
Czy to jest możliwe?

Czy mimo tego babilonia stanie po stronie egiptu?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-31 15:15:44
Widział, widział. Myślę, że jest to możliwe i sądzę, że Rihiter naprwdę bardzo ładnie to wykonał. Jakim stackiem szedł Maiar, to bylo w kronice napisane, 8 słoni, axy i mnóstwo katap (chyba 17). Wystarczyło zniszczyć lub mocno uszkodzić słonie, a z katap+axów numidian cavalery robi miazgę. Dzięki oskrzydleniu mógł tego dokonać znacząco mniejszymi liczebnie siłami niż miał Maiar.

Tak naprawdę, to nie znam szczegółów, tylko spekuluję. Informacje były na forum, więc każdy sobie może takie wnioski wyciągnąć.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-08-31 15:31:33
Czyli do zniszczenia takiego stacka były potrzebne minimum: 2 katapy, 8 słoni i 12-15 numidian.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 15:33:11
Ano brak doświadczenie Maiar i pycha jego. Poznamy szczeguły.
Czyi stracił gdziesz 30 jednostek. niedobrze. Ciekawe ile ma power.
Cóż stracił zęby ale potęga otamnów jeszcze istnieje. Kurde, nie potrzebnie brał się za rihitera, ehh

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 12:02:00
Widze ze za 100 srebinków zostawiłeś egipt sam...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 12:06:18
Słyszałem, że podobno ja jestem oportunista, ale daleko mi do Wilhelma :D .
Można sie na lekcje wybrać?
Ile trzeba zapłacic?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-02 12:23:33
Miło mi to słyszeć, bo miałem wrażenie że się dorobiłem opinii nazbyt uczciwego :) To ryzykowne.

Co do meritum, to się niedługo przekonasz, że Egipt podpisze zawieszenie broni z Kartaginą. Nie wiem jak się to ułoży w dłuższej perspektywie, ponieważ narosło już sporo między nimi. Nie ja jednak jestem tego przyczyną i nie chcę ponosić konsekwencji ich kłótni.

Swoją drogą skąd aż taka troska o Egipt? Przecież ma sojusznika Ottomana i jest potężnym państwem. Czyżby między wierszami było coś, co wiesz, a nie mówisz otwarcie?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-02 12:30:10
Swoją drogą Scooby - byłem pewien, że nie omieszkać skomentować tego postu w kronice :rotfl2:

wnuczus 

Posted: 2011-11-18, 21:51   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 12:50:27
że nie omieszkać skomentować tego postu w kronice :rotfl2:
jakoś się powstrzymalem, nie mialem czasu ;)

Opinia uczciwego :rotfl2: , w kazdym dyplo chyba wilhelm to największy obrotowiec, Za kase zrobi wszystko.

Troska o egipt?, ragnar sie troszy o własne ***łek, a ze sprawy są złożone, to juz inna kwestia, nie moge tego wyjaśniać , z wiadomych przyczyn ;) .

"Czyżby między wierszami było coś, co wiesz, a nie mówisz otwarcie?"
Jest bardzo duzo między wierszami, i potwierdzam nie będe mowil otwarcie, co wiecej nie będę dawał wskazówek aby nie można było zdekonspirować i się domyslęć.

A czy ty mi ufasz i coś słyszysz na temat Ragnara?
Szczerze powiem wprost interesuje mnie, kwestia summerów, coś obiło sie o uszy?
Masz moze kontakt z dzia, albo barteq?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-03 15:19:39
I którędy ty ze mną kontakt złapałeś? Aż tak Ci zależało?
Widzę, że jednak po machinery nie idziesz, więc jednak na liberkę się czaisz...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-03 18:24:15
to chyba dobrze ze mamy kontatk?
Sojuszniku finasowyy, my musimy sie trzymac raze :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-05 22:30:16
:D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-11 09:32:49
Hej powiedz mi sojuszniku czy biegniesz po taj mahal czy po liberke?
Ja biegne po Taj, i raczej bede pierwszy ;)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-12 11:38:57
Jak będziesz pierwszy to najwyzej mi kaska wpadnie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-14 20:00:09
ok w takim razie mi kasa wpadnie gdyż mam 2 tury rewolucji *** a ty na GA to masz kupe produckji dodatkowo miales w tej same turze tech.
ECh bylo hodować wielkiego...

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-09-14 22:01:47
Rewolucja 2 tury w przeddzień spodziewanego GA? Pachnie straszną podpuchą... :kwasny:

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-14 22:04:01
nie pachnie, nie mam ga,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-11 16:06:11
Francja nie żartuje? naprawdę wypowiedział ci wojne?
Czy to nie rodzaj podpuchy?
Bo akurat widzę twoje demo i jego w powerze no i kurde się mocno się dziwię, aby coś takiego zrobił

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-12 10:11:25
no wiesz, w zasadzie wchodzi na trzeciego, więc dużo nie ryzykuje ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-12 11:03:14
powiedz mi, czy by bylo dla ciebie dobrze, jakbym wzial pokoj z summer?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-12 12:00:09
nie bedzie mi przeszkadzac, natomiast jakbys mogl ze 2 tury temat opoznic,, to byloby super.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-12 13:07:48
nie wiem czy dam rade, bo jest ryzyko ze summer się przebije

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-12 13:30:02
ok, spoko

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-12 22:00:47
Uprzejmie proszę o zdjęcie calego espinoge.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-15 16:18:42
Scooby, może coś jednak z tego wyjdzie.
Pogadaj z Bartqiem na temat pokoju.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-15 23:11:18
słuchaj musiałem wziąc z nim cease fire, ale w każdym momencie moge je zerwać.
Ma z nim CEASE fire i moge zerwać kiedy tylkę będe chciał przed upływem 10 tur :)
Wiec zemsta będzie soon.

Potrzebuje tylko jakieś jednostki najlepiej konie z państwa aby mogły spalić moje miasta. Bo ja zdejme obronę ale chodzi o to aby obce jednostki te miasta paliły. Możesz podesląć ajkieś jednostki?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-20 12:44:44
Odnośnie pomocy dla mnie, to może mogłbyś podrzucić mi trochę "twojego" zlomu
(mace, słonie?) Byłbym bardziej pewny jesli chodzi o obrone :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-20 21:47:24

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-24 11:21:14
widzę Twoją armie robolem, coż stoisz na górce masz kupe gunpowder nie masz co się obwawiać :) . Dzisiaj ezgekucja wnuczka.

Summer zbiera poteżniejsze siły, ciekawe kiedy zaatakuje, możliwe ze zdażysz na czas

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-24 12:14:06
Pogadamy wieczorem na X.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-26 00:21:53

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-26 00:24:56

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-27 15:16:14
Prośba, abyś w pierwszej kolejności zbudował szpiega i wstawił do persopolis na stałe.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-27 15:31:21
oczywiscie już buduje :padam: ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-29 16:37:54

jeden strzał i nie ma 20 rycków

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-29 16:41:03
wg mnie tak jak rozumię grę.
Mam 10 tur technicznego pokoju, możesz teraz wykorzystać błąd deba lub wraitha.
Obojetnie kto będzie robił turke.
Do sedna.
Moze atakowac jego jednostki które stoja na przyporawach z mojego terenu, a on ciebie nie może atakować bo jestes na moim terenie a on NIE moze wypowiedziec wojny. Nie mamy OB z nim wiec chyba tak to działa jak mowię :)
Zaloguj się po nim i zobaczym

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-30 14:28:06
Hej w poniedziałek można zrobić, cudowone powitanie debowi, aby od razu poczół klimata. Najlepiej z samego ranka, no dobra można zrobić to we wtorek.

Plan ustawiasz się na kuku, i w ciagu jednej tury mozesz zaatakować boston.
Pewnie tam jest sporo rannych ryckow, krórzy się leczą. Atakujesz miasto, wybijasz wszystkie rycki, zdobywasz miasto i przekazujesz je mi. Liberate opcja.
I kultura moja skacze i jestes nietykalny

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-30 14:34:28
5. Przekazywanie miast oraz złota
5.12 Wyzwolenie miasta poprzez opcję Liberate nie jest przekazaniem i jest Dozwolone w dowolnym momencie jeśli tylko nie znajduje się ono w zasięgu operacyjnym wojsk nieprzyjaciela oraz jeśli w wyniku wyzwolenia nie nastąpi teleportacja wojsk

Tak sie zastanawiam czy pod to nie podpada. Nie jest jasno to napisane, trzeba przemyslec...

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-30 15:02:11
Wiem, wiem. Natomiast Boston nie jest wcale smacznym kąskiem bo nie ma tam rocków, za to są zafortyfikowane rifle.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-30 20:02:18
Panie!

czy mogę dostawić dwa miasta?
W tych miejsca gdzie mi spalono je?

Rezerwat :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-30 21:39:54
Udzielam zgody na poszerzenie granic rezerwatu.

p.s. Nie pytaj się głupio ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-03 11:47:35
Summer atakuje Maya, mowilem jemu aby mi pomogł, a ta to czekał i czekał, myslął że nic mu nie zrobi. Maya ma sporo armii, Mozna ubić summera.

Ja mam 3 generalow mam już szpiega. Dostawie 2 kolejne miasta.
bede chodowal inzyhiera w stolicy

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 11:49:20
Maya ma słonie. Przeciwko riflom, to mogą jedynie trąbami po jajkach się podrapać.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-03 11:50:17
no ale ty Panie ;) , może wiele. Maya ma katapy, można sprobować ubić :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 11:53:32
Przydały by Ci się jeszcze 2 knighty, nieprawdaż?
3 knightów generałów, co po 9 pól po drogach biega, to ładna masakra ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-03 12:32:27
mam 3rycki :D

czekam na okazje i błedy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 12:43:04
Nice :)
Rozważam różne opcje, zgadamy się wieczorem na X.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-03 12:48:12
mam nawet taki plan ze rzuce biurko w stolicy, Urosnie mi on do 25 popa.

tak mi się wydaje ze mogę miec 3 commandosow 9 rochu. i ze 2 commandosow 6 ruchu.
To już sporo

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-03 12:52:33
jest tez pomocy maya, a potem jej rozbioru :D
(ala rudi i king).

Druga opcja to jest bezposredni rozbior. Ale lepiej ubić zwierza gruba i samemu jesc.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 08:23:01
Jak tam potyczka z Wraithem, graliście wczoraj?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-04 09:10:44
tak bedzie opis , musimy dokonczyc

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 18:20:10
Scooby, powiedz mi co Ty robisz tymi jednostkami koło mojej granicy?
Ech, szkoda, bo się piękny konflikt z Sumerem kroi. Tracisz szanse na odzyskanie swoich ziem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-04 20:14:06
jakie jednostki? dam ci mape wszystkie stają w jednym miejsci. Jedna szkapa do majow jako obserwator

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-04 20:35:48
masz racje gdzies sobie poszly jakis automat musial byc.
Dobrze ze mi powiedziales

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-04 20:36:28
cofam je oczywiscie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-04 20:37:01
za trzy tury wagasa mi pokoj z sumerem

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-07 21:41:12
dzis nie wypowiadaj wojny sumerowi i prosze - najpierw GA, potem nacjonalizacja ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-07 23:30:57
tak panie robie turke :padam:

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-08 08:07:18
Dzięki Scooby, zostawiłem u rodziców zasilacz do notebooka i do czwartku jestem bez civ.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-08 09:23:30
pomysl co z dzisiaj, bo jakbym robil turke to chciałbym przed 17

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-08 09:24:37
Oki.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-08 14:51:03
Ponti woli uniknąć robienia przez Ciebie turki na 2 państwa, więc te 2 pozostałe dni zastąpi mnie Bodek.
Rozumiem, że Golden Age i nacjonalizacja wrzucone?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-08 15:11:43
tak

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-09 15:21:47
Mam prośbę - jeśli mógłbyś wstawić ze 2 unity (nawet słabe) do miasta z chrześcijaństwem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-09 16:12:31
ok, robie za ciebie ture?
jesli tak to rozkazy panie ....

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-09 17:30:40
nie, bodek zrobi.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-09 17:45:37
ok bo widzialem sprzeczne informacje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-11 19:46:19
hej jestem 2 generalami obok smolenska.
Jak masz gdziesz szpiegow to podaj namiary. Jutro mogę uderzyć

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-11 19:47:44
i kiedy bedzie glosowanie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-11 19:50:20
mam pytanie, jak myslisz czy mozna poprosic Ruskich o przeskautowanie Sumerow jego miast?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-12 11:06:57
Głosowanie za 4 tury. W tamtym rejonie, co Smolensk, to chyba niestety mi wcięło szpiega. Mam jeszcze 2 w Sumerii. Na pewno w Indianie Ziołowej jest tylko 1 obronca. W Girsu jest też 1 Rifleman, ale to jest miasto z chrześcijaństwem, więc go nie ruszaj. Jak się dziś zaloguję, to dam znać co jeszcze widzę.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-12 11:13:00
ok

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-12 12:28:09
W Nju Sumer Jork jest 1 vulture i wolny generał, w Indianie jest macka, w Liberty City 3 unity, w tym rifle. Lagash i Kuźnię będę widział jutro, w Miami też 3 unity były.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-12 14:30:26
Kolo miasta "bohaterow Rosji" tam gdzie masz masz kavalerie, doslalem 2 generalow ryckow 3 ruchy. Kolejny general idzi na indian ziolowa, moze je sięgnac w następnej turze. Kiedy atakujemy?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-12 18:02:02
Generalnie to już trochę mi się nie chce, ale spoko - możemy zaatakować na koniec. Ja za 2 tury mogę wejść. Na razie jeszcze konnicy nie mam na pozycji.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-12 18:07:32
Jak chcesz go stuknąć generałami, to proponuje jednoczesny atak na Indiane (2 gienki) i Nju Sumer (1 gienek).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-12 18:33:55
jak ci sie nie chce to rozumiem, ja musze zakonczyć w dobry stylu :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-14 11:55:27
A sluchaj uzgondiłes techniczne szczegóły z pontim?
Czyli za dwie tury glosowanie?

Wiec kiedy uderzamy dziś czy jutro wieczorem?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-14 11:55:55
Bo można pontiemy przekazac jedno miasto ze chrzescijanstwiem i nie będzie problemu

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-14 12:10:37
Jak już to dziś, bo ja muszę 1 pole wejść konnicą, a dopiero w następnej uderzyć.
Techniczne szczegóły dogadane z Pontim.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-14 12:42:51
ok to dzisz wieczorem po 20,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-11-14 15:10:14
to może napisać w kronice aby sie nie logował bo wypowiadamy mu wojne?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum