www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "pakt Skubańców" (dzia)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "pakt Skubańców" (dzia)

Pakt numer 1178, założony 2011-06-08 21:22:18 przez dzia (dzia Hatszepsut / Aztec )

Nazwa paktu: pakt Skubańców

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: dzia
Barteq
wraith
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-08 21:25:21
Taki pakt zrobiłem dla nas coby było wygodniej,miałem zaprosić jeszcze Pita,ale jakoś ciężko się z nim dogadać ,pozatym nas trzech chyba wystarczy ;)
soł,jakies pomysły,propozycje?moze screeny ktoś by wkleił?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-06-09 21:49:04
To są jakieś informacje, co budujecie na ofensywę, kiedy myślicie można wystartować?
Idę w sępów, agresywne są dobre,w defensie np w lesie nic ich nie ruszy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-06-09 21:51:54
Piter ma chyba pakt z Wikingiem więc dlatego się nie dołącza.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-09 22:56:38
Pit w ostatniej chwili wymiękł,Skubaniec go mocno naciskał,a fakt że ma sporo wojska
Jak będe miec wiecej czasu to screeny zrobie czy jakas mapke, widze zarysy jego granic
Kończe koszary(coby agresywnym sąsiadom odorównać) i przygotowuje miasta na ścinke
techy wszystkie kluczowe mam,moge juz sobie teraz isc spokojnie po iron-swordy mają 25%bonus do ataku,tylko nie wiem czy czekac do tego czasu?

Barteq (Barteq) 2011-06-09 23:15:27

Barteq (Barteq) 2011-06-09 23:15:47
Teren graniczny

Barteq (Barteq) 2011-06-09 23:34:35

Barteq (Barteq) 2011-06-09 23:39:40
Szersza perspektywa.
Prawa strona, to kraj Wikinga.
Niebieska strzałka, to najprawdopodobniejsza lokalizacja byłej stolicy Persji.
Na dole widać ostatnie istniejące miasto.
Z lewej strony Rosja Czajmena. 1 miasto - czerwone konie, 2 miasto obok krowy.
PS S?, to miejsce, gdzie miś nie chciał wleźć. W tym wypadku obstawiam Great Spya Pontiego.

Barteq (Barteq) 2011-06-10 00:18:59
Teraz konkrety, co do samej wojny:
1) Podział ziemi Wikingów - jest problem, bo teren jest na naszym południu, odległości, szczególnie do miast KashMira są spore. Nie wiem też, w którym mieście jest religia (raczej nie w górnym).
2) Walka:
a) rodzaj jednostek - z pieskami wspieranymi przez speary jest problem, bo na razie, nie ma czym ich niszczyć. Nawet sępy mają stratę przy walce 1 na 1. Konie załatwiają speary. Musimy mieć sporą przewagą liczebną, żeby wygrać. Ja, na dzisiaj, chyba musiałbym jednak pójść w charioty, żeby urozmaicić naszą armię.
b) kształt państwa Wikinga - paskudna sytuacja. Na południu są 3 byłe miasta KashMira, przejęte bez bronzu. Mogą stamtąd nadchodzić spore posiłki. Trzeba bardzo szybko zdobyć górne miasta! Jego problem są spore odległości dla posiłków.
c) moje demo - ostro poszliśmy w punkty szpiegowskie, przez co, obaj mamy pełny obraz demo. Będę miał, generalnie, spory problem z ukryciem armii, przed atakiem (będę musiał mocno ukrywać produkcję). Aktualnie szacuję, że Wiking ma koło 5, 6 piesków i około 6 warriorów (może zamiast 1 pieska, 1 speara).
d) czas ataku - najszybciej, jak się da (produkujemy, co się da i jazda), później (wszystko z baraków i można włączyć swordy lub horse archery), dużo później (czekamy do katapult). Generalnie każda opcja ma plusy i minusy, ale decyzję trzeba podjąć szybko i się jej trzymać.

Barteq (Barteq) 2011-06-10 00:38:42
Oglą
http://civilization.org.p...pic.php?t=16849

Barteq (Barteq) 2011-06-10 00:45:02
[url)http://civilization.org.pl/forum/viewtopic.php?t=16849][/url]

Analizował sobie atak Wikinga na Persję. Postępował wg. omówionej tu taktyki - piesek + warrior. Warto sobie poczytać.

Barteq (Barteq) 2011-06-10 00:46:55
PS Sorki za zamieszanie na końcu. Wiecie, jak się linki wkleja?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-06-13 12:22:32
Wytłumacz, Barteq, skąd ta nagła zmiana polityki?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-07-30 12:33:38
Witam, więc tak jak pisałem montuje się koalicja, w większym składzie na tego pana co wyżej jeśli wchodzicie w akcję to ok, dajcie znać :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 16:59:50
No to wracamy do punktu wejścia :P

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-28 17:03:10
Jaki jest plan, na którą turę montować wojsko. Osobiście postaram się Skubiaka trochę wkurzyć - w pakcie jawnym nie ma nic o misjach szpiegowskich, więc wykorzystam ten atut.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-29 21:04:06
Ktoś szuka pomocy by skorzystać z sytuacji i rozebrać tzw. "Hatti twardą sukę" :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-29 22:34:26
słucham? :D

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-29 23:13:46
Zadam proste pytanie, dające mi odpowiedź czy mogę na Was lub któregoś z Was liczyć w razie konfliktu. Czy idziecie ze mną na Skubiego?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-30 00:04:49
Moje wojska cały czas przemieszczają się na północ i z tego kierunku będe atakować
Musze mieć jednak potwierdzenie w postaci paktu żeby nie skończyc jak poprzednim razem.Jesli będe z twojej strony czuł sie bezpieczny moge całe wojsko puscić na niego.
Troche licze na to ze pierwszy cios dostanie przy okazji oblezenia Domelowej stolicy.Jest tam ciekawa sytuacja bo Celt schował tam sporo woja i katap i planujemy we 3 ze Skubim i Siewim tam podejść-także bedzie okazja by zdradziecko ciachnąć jego wojsko-ale to b.misterny plan,nie wiem czy sie uda.
A ty jak to widzisz?Skąd mógłbys uderzyć?
Druga wazka sprawa-geo i Rihi proszą o pomoc z Egiptem,nie powiem ze nie mam ochoty faustowi nosa utrzeć bo to równy Skubiemu machinator.
Mysle ze i w twoim interesie jest nie pozwolic zeby Egip zbyt łatwo wygrał tą wojnę-pamiętaj ze Rihiter ma wielkie tereny po 2nacjach i faust z lukiem moga to przejąć

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-30 00:07:14
a Skubiego zawsze zdąże dorwać,I'm gonna kill bill :D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-30 14:47:28
musze wam to wkleic bo ten gos mnie rozbraja poprostu :D

"Powiedz mi jeszcze, bo jedna sprawa mnie nurtuje.
Czy mozliwy jest sojusz miedzy nami jak trzeba bedzie go sieknac summerów.
(nie wiem kiedy, to będzie, będę szukał momentu dogodnego).
Zaufasz ragnarowi?

Ja stalem po waszej stronie zawsze, w kluczowym momencie pomoglem tobie i barteq atakując domela. Zmuszając go do ucieczki oddania wszystkich miast poza stolicą.
Wiem ze mieliscie ciężki moment wtedy(barteq mi pisał nawet, ze jezeli nie pomoge z domelem to on może podpisać rozejm ze summeria).

Wiec zaatakowałem domela, wziałem tylko jedno miasto. Siewi dwa, ale nie chciałem sie klócić, bo wiedzialem ze bez ataku na domela bedziecie mieli duzyy problem.

Po wojnie wyszedłeś poobijany ale nie stratny, wraith oddał miasto, dostałes miasto domela dostanie stolice.

Wiec jak staniesz po mojej stronie, jak będzie trzeba?"

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-30 17:02:44
Sytuacja stała się bardzo zagmatwana.
Pakt możemy zawrzeć na tajnych i jako obowiązujący w momencie gdy ktoś go złamie idzie na afisz, tak jak chciałeś.
W moim przypadku mam pakt, w tym momencie wyjdzie albo go złamać, albo obrzydzić Skubiemu życie szpiegami że się wkurzy i sam go zerwie, chyba że macie pomysł na to?

Skubi szuka kolejnego celu, proponuje mi go zjechać razem. Namyślił się i ma nadzieje że jednak wygramy wspólnie dyplo "Tak sobie myslałem i nie da rady, czołówka jest dosyć duża, więc musze z kims z czołówki współpracować. Nie da się tej gry wygrać samemu... dochodze do wniosku."

Co do Domela, to tłumaczył się że on nie odpisywał etc i go zaatakował "Domel nie odpowiadał no moje propozycje , ignorował mnie Ragnar poczył sie urażony, wpieprzył mi się miastem pod moje swięte miasto, coż Ragnar mu nie przepuścił. "
Z tego co widać zupełnie co innego wysyła do różnych osób, przebiegła sztuka.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-31 02:36:34
jakiego celu?moze by w to zagrać?podprowadzic jego armie pod moje katapy...
ja takich zagrywek ostrych sie nei boje,nie wiem tylko czy mam do ciebie tyle zaufania,wielki bracie :P
a Skubi miszcz dyplomacji,na poczatku mnie to smieszyło,teraz raczej irytuje
oczywiscie mozna tak grac jak bombeliusz,wszedzie sciemniać,wykrecac kota ogonem,ale mnie takie cos wkurza troche,kiedy z kims gadam i wiem ze jego słowa nic nie warte.Ponadto chyba gosc cierpi na manie wielkosci.Dla mnie dyplo bedzie wygrane gdy on je opuści i bede do tego dążył-tego mozesz byc pewien 100%
a swoja droga preriowego kowboja tez załatwie-mam takie same co skubie doswiadczenia-nie odpowiada na propozycje,wpieprza sie i ignoruje dyplomacje,nie wiem czemu on tak gra

ps.zauwazcie ze Skubi ma ciagle jedna z najmniejszych armii,wyraznie idzie w eko i zapewne ma nadzieje na długi rozwój w spokoju gdy inni beda sie gryzc :D

Barteq (Barteq) 2011-08-31 16:24:11
Sorki Panowie. Tak się strułem na zawodach (te cudne stołówki...), że mówiąc kolokwialnie - olałem na 2 dni wszelką dyplomację. Do wszystkiego postaram się późnym wieczorem odnieść :) .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-31 18:55:58
Dobra, siostrzyczko Hatti, plan byłby dobry, rozbić mu armię pod Domelową stolicą, jakich potrzebujesz od Sumera zapewnień byś zaufał? Pakt, jawny? Tajny, z możliwością afiszu? I jeszcze jedno, co z terenem pod miasto o którym pisałem Ci. Bo mój set pędzi :P A Skubi ma nadzieję na wykorzystanie cechy fin, mądrze, ale bez militariów jest to beznadziejne.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-08-31 18:58:01
Wracaj do zdrowia cesarzu Bismarcku.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 01:19:44
a sory ze tak napomkne,ale jak sie zapatrujecie na egipskie zółtko? :D
bo jesli wchodzimy w to to musimy odsunąć Skubake na dalszy termin
słuchajcie,dałoby sie jakos ustawic we 3 na xfire?wiecej mozna wtedy obgadac

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 14:24:28
Ustalilismy z Bartkiem ze jesli włączył bys sie to spróbujemy napsuc krwi faraonowi.
Co do seta,widze ze spalone miasto odbudowałes,nie wiem czy jeszcze drugiego chcesz gdzieś wysyłac?Ja napiasałem ci tyle ze ustąpie zakładajac miasto tak zeby ci nie zabierac klejnotów
Mysle ze pakt na tajnych z anexem o jawności,Skubi mnie cały czas zagaduje-irytuje,widac ze sie boi-ja odpowiadam tylko ze Wright(jak to geo zdaje sie Cie nazwał)jest moim wrogiem smiertelnym,ale sam sobie z nim dam rade bez sojuszu z nim ;]

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 14:28:38
po wojnie z egiptem bylibysmy juz tak silni ze Skubiego rozpykamy z marszu
tak uwazam bedzie najlepiej-ale jesli chcielibyscie egipt odpuscic a za Skubańca wziasc sie teraz to tez mozna

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-01 17:01:20
Kolejne informacje. Skubi chce atakować po zakończeniu paktu jawnego Kacowskiego, chce iść ze mną, przez to wzbogaci się o kolejne tereny.
Z tego względu nie wiem czy pakować się w Egipt, daleko i kolejna sprawa że Geo jest w ruchach pierwszy. Nie wiem nie wiem, może dziś na x po 21?
Dzięki że zdecydowałeś się na ustawienie tak miasta, set idzie ale na południe pod granice Skubańca, aha mam wgląd w jego miasta południowe strzelę skrinszot, gromadzi wojska - katapulty i słonie pod miastem blisko granicy Niemiec.

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:34:45
Wczoraj byłem w kinie :) . Dzisiaj mogę być chwilę od 22 (po 24 muszę iść spać, bo mam jutro pierwszą kolejkę ligową i wyjazd prawie 300km).

Najważniejsza kwestia dla mnie jest następująca - należy ustalić kiedy nastąpi godzina "0" - czyli atak na Skubiego. Wtedy można się zastanowić, czy włączyć się w akcję przeciwko Egiptowi.
I druga ważna sprawa - dokładnie ustalić treść porozumienia między nami.

PS do Wraitha - Jeszcze to jutro porządnie sprawdzę, ale od wejścia w kultury Dzia, w 4 turki jesteś w kulturze Fausta.

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:37:05
Koniami, oczywiście (z inżynierią byłoby, chyba, 3 - wychodzi mi, że odległość jest 14 kratek, ale sprawdzę to jeszcze).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-02 17:47:48

Trochę tej odległości jest, stąd nie bardzo Sumer ma ochotę wysyłać wojska.
Atak na Skubańca, podajcie mniej więcej, przesunę piechotę na południe w razie kontry.

Barteq (Barteq) 2011-09-03 00:18:43
Rozumiem.
Ten oddziałek sam widzę, bo mam zwiadowcę na granicy. Myślałem, że widzisz jakiś kolejny, niżej :) .
To jest dla mnie najbardziej oczywista lokalizacja, w jakiej może trzymać wojsko (między naszymi granicami; tuż obok swojej stolicy).

PS Troszkę niejasno napisałeś ("Atak na Skubańca, podajcie mniej więcej, przesunę piechotę na południe w razie kontry."). Co mam podać?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-03 00:42:17
dostałem info od Skubiego podobno 100%pewne ze Wraith ma rycerzy :D
i bardzo mnie molestuje o jakies pakty i wogóle,dostaje po kilka wpisów dziennie od niego na tajnych,brrr..

Barteq (Barteq) 2011-09-03 01:02:43
Bo ma (powiedzmy, że może mieć najwcześniej za 2 tury pierwszego) ;) .

Obserwuj okienko dyplomacji mój drogi sojuszniku. Wszystko widać :P .

PS Jutro wracam bardzo późno (najprawdopodobniej 2 w nocy), więc nie będę odpisywał. Natomiast przez większą część niedzieli będę dostępny.
PS2 Mnie też strasznie Skubi "molestuje" (głównie o Ciebie, Dzia :P ).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-03 09:49:40
Chodziło mniej więcej na jaką turkę.
Faktycznie pierwszy rycerz wyskoczy ze 2 tury ;)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-03 12:43:55
A i sorki że wczoraj nie byłem, spaliłem się i nie pamiętałem o ustawce na x

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-03 22:05:44
dobre info,Milczący Byk się odezwał w odpowiedzi na moja propozycje.Bede go chciał przekonac do uderzenia razem na Skubańca od południe

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:21:29
cóż,egip w tej sytuacji mozemy odrzucic/odłozyc.Mysle czy by z Bartkiem oficjalnie nie ogłosic sojuszu-to w razie gdzyby faust rozgllądał sie za kolejnym celem.
Wy macie kusze i rycerzy-teraz mamy naprawde nad Skubim przewage-zobaczymy,jesli sie dogadam z Domelem to bedzie front południowy,wy z Bartkiem uderzycie od północy
ps.trebuchety sa suprer w ataku na miasto

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:22:20
tylko trzeba by wkoncu kiedys razem w grze sie ustawic i na x,obgadac szczegółowo kierunki i zgrupowania

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-04 12:36:35
Dobrze że się odezwał. Kacowskiego nie ma i nie ma jak do niego zagadać o planach Skubańca, on chciał w niego wejść w 131 turce, prosił mnie o pomoc w tej kwestii podałem żeby zaatakować w 135, zgodził się.
Jedyne co mogłoby Skubańca teraz obronić to masy słoni, chociaż i tak rycerz przy zmianach ma większą przewagę, stąd przy ataku raczej są małe szanse że wybroni te 3 miasta na południu od mojej strony.
Na kiedy możemy się ustawić, ważne, w jakiej turze mamy możliwości by w niego uderzyć.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-06 16:07:42
a gdyby tak rozegrac-Wraith by wziął na cel los angeles i new york,Bartek by zaatakował z terenów pita,a ja objazdem przez kacowskiego lub turcje.Musze niestety Maya zaatakować bo nie chciał mnie przepuscić-no tak sie złozyło ze z Kacowskim miałem nie najgorsze relacje,a teraz na wejsciu Maiar bardzo sie zdystansował odemnie-wiec wojsko na Skubanca sie przeszkoli podrodze:)
Potem moge przejsc przez Turcje lub bezposrednio skręcic na indianca,to sie jeszcze zobaczy

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-06 20:01:38
Może być, ale w jakim czasie przebrniesz do Skubiego?
Maya-Maiar jęczy mi o pakcie defensywnym , to za bardzo mi nie pasuje, bo uwiąże w kolejne trudy obrońcy uciśnionego biednego państwa, a nie mam tam tak blisko.
W NY i LA wejść mogę, bez problemów (ogólnie ma tam 5-7 słoni i 4-5 katstów) to grosze jak na obronę. Wszystko się rozchodzi o to w ile Wy (u Skubiego - nie ważne z której strony) tam możecie być.

Barteq (Barteq) 2011-09-06 20:07:43
U mnie jest najmniejszy problem. Mam 3 miasta do sieknięcia w 2 tury :) .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-06 20:47:27
No to odwieczne Hammurabiego pytanie. Kiedy?
Armię potrzebuję przesunąć tylko na którą turę by Indianiec nie skapnął za wcześnie.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-06 23:35:42
nowe info-Skubi che zajac stolice Domela z pomoca wojsk Siewiego,odpisałem ze zgadzam sie jesli wypłaci mi odszkodowanie.Jesli Domel wykaze choć odrobine rozumu i zaangazowania to rozbijemy jego stack pod miastem a potem...jazda!! :D

Barteq (Barteq) 2011-09-07 01:02:52
Generalnie wolałbym wojować po 135 turze, bo jestem w trakcie przestawiania produkcji pod wojo i rozwijania kulturalnego nowych obszarów (głównie granicznych ze Skubim - mam teraz przewagę, ale bardzo by się przydał 2 wzrost w 2 miastach), ale jeśli będzie okazja, to się szybko dostosuję :) .

Barteq (Barteq) 2011-09-07 01:05:45
PS Przy okazji, jeśli nie udałoby się zrealizować planu japońskiego, to jaki termin by najbardziej odpowiadał Szacownemu Hammurabiemu? :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-07 12:23:17
Tylko jak Dzia chcesz zbić stack Skubiego skoro armię posiadasz na terenie Maiara.
Mam z Maiarem handel gdzie dostarcza mi marmur, Dzia chyba masz też go u siebie, w razie zdobycia miasta mam nadzieję na kontynuowanie dostaw :)
Poza tym nie wiem czy też nie włączę się do wojny, ale z drugiej strony, są wieści że Rihiter zaczął z Egiptem wspólnie na Geo i Sumer układać.
Co do 135 tury jestem na tak, jedyne co to potrzebuję mieć wolną na działania , tak żeby Kartagina nie wepchała mi się w plecy. Zresztą ta 135 tura to i tak późno bo najlepiej wyszłoby gdyby faktycznie zdjąć mu jak najszybciej stack koło stolicy Domela, Skubi idzie w macki, więc na 135 turę będzie ich zapewne parę posiadał.
Teraz ma teren obstawiony słoniami i katapkami, jakieś pojedyncze pieski też widzę.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 13:40:47
pod stolica Domela ciągle kręci mój sie sredni stack gł.złozony ze swordów i w razie co to nim bym dobijał Skubiego-niestety porozumienie sie z Domelem jest troche jak gadanie do sciany,olał gość gre chyba a przecoez gdyby poszedł ze mna na wojne to jeszcze by odzyskał kila miast od Skuby.Sam Skubiego nie załatwie ,ale dobre jest to ze chba połknał haczyk-bardzo sie cieszy ze che mu odstapic to miasto za $ i pyta sie gdzie jest armia sumera-musze go tylko przekonac ze niec mu nie grozi i moze pod Birbicate wysłac całe wojo i pułapka gotowa :) droge zniszcze szpiegiem zeby nie mógł sie za szybko cofnąć
a moje główne siły fakt sa u maiara,ale licze na jego rozsądek i pokój(jesli odrzuci to sie zobaczy co dalej) w zamian za pare miast które mnie interesuja,potem dzieki ob szybko przejde do indiańca,z kierunku jak wyrysowałem.
Co do wiesci to nie wiem skąd masz,ale troche nie dowierzam,co prawda Rihiter to niesamowity polityker ale nie widze sensu w takim układzie zabardzo.Nie mniej w razie czego mozesz byc pewien mojej lojalnosci póki mamy pakt :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 13:41:38
a marmur oczywiscie ci przekaze jesli zdobede miasto z kamieniołomem,mnie cudy wogóle nie interesują

Barteq (Barteq) 2011-09-07 16:02:07
Co do składu armii Skubiego, to rzeczywiście. Praktycznie same pieski, słonie i katapy. Dobra informacja to taka, że ma bardzo mało spearów, więc rycerstwem można bardzo dużo zdziałać (dużo dobrze ufortyfikowanych sperów jest dużo bardziej męczących od słoni - i tańszych :P ) :) .

Ja będę dla Skubiego bardzo męczący. Mix protektywnych crossów i pik (i inne opcje jak trebuchy, macki, itp.) + kłopot z kontrą (przy granicach będą moje tanie zamki).

Co do 135. To jest to dla mnie wygodniejszy termin, ale w razie potrzeby, szybko podocinam armię i będę gotowy wcześniej.
Może umówmy się tak - atakujemy w 135 lub wcześniej (jeśli będzie dobra okazja).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-07 17:06:30
Podpowiedziałem Maiarowi o kapitulacji.
Dzięki za marmur, jak tylko będziesz go miał.
Jeśli chodzi o 135 turę jest ok, będę miał jeszcze jedną sprawę do załatwienia w tym czasie. Kolejna sprawa to że mogę Skubiemu ostro namieszać szpiegami. Aha mam wgląd we wszystkie jego miasta - ilość pkt.szpiegowskich- gorsza sprawa że mam mapę tylko jego północnej części graniczącej ze mną i Bartkiem.
Skrobnę do Domela, może uda się współpraca.
Co do Rihitera , to też tak czuję wariatem nie jest i nie sądzę że by na to się zdecydował.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 22:04:35
Jesli Wraith masz możliwosc jakiegos nacisku na Maiara to pewnie-lobbuj o pokój,to moja armia szybciej będzie dyspozycyjna na Skubańca-choc cały czas mam na uwadze zeby do tej 135tury zakończyc działania vs.Mayowi i skierować cała potege na Skube.
Domel niestety ciagle sie nie odzywia,wkuzwia mnie troche takie podejscie,(jak nie chce grc to mógł nacje oddac komus-tyle młodych jest chętnych zeby miec honor zagrac w tej naparzance;p)ale cóż..
Na Rihitera ,(no i Fausta oczywiscie tez)trzeba uwazac bo to b.dobry gracz i zreczny polityk z zadziwiajaca zdolnoscia stawiania na swoim
Niestety mapy tez mam terenów skubiego z północy,rdzen kraju-tam gdzie stolica jest dla mnie niewidoczny

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-07 22:12:44
Domel odpisał mi gdy mu pisałem że nie słyszał o tej propozycji (miasta Skubiego dla niego w razie pomocy) i wie gdzie (czyli we mnie) masz plecy, więc nie wiem jak to z nim już jest.
Co do Maiara, odpowiedział że nie zanosi się na kapitulację i ma mega armię - ja takowej osobiście nie widzę :P

Barteq (Barteq) 2011-09-07 22:53:30
Też mam jego demo i mega armii, to on na 1000% nie ma :P .
Co do terenu Skubiego, to dobra informacja jest taka, że jego stolica, musi być dość blisko, ponieważ Nowy York, to jego startowe miasto (wtedy to było Poverty Point) i został postawiony w 3 turze. Wg moich szacunków (mam bardzo starego screena) najbardziej prawdopodobną jej lokalizacją jest 2 na wschód i 4 na południe od Nowego Yorku.
Stolica religijna powinna być na zachód od Pasagarde (była stolica KashMira, wg. kroniki) - przekopiuje screena z podsumowania Kashmira:

Barteq (Barteq) 2011-09-07 22:53:57

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 22:55:16
kurde,nie moge sie doczekać jego reakcji na nasza wspólna wizyte :D

Barteq (Barteq) 2011-09-07 22:55:39
Z nałożenia 2 mapek wynika, że Pasagarde to te miasto obok złota :) .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-07 23:37:22
Masz rację Bartek jego stolica znajduje się tak jak piszesz na południowy wschód. Mam aktualne dane, szpiega u niego + włożone punkty i widzę to wszystko, jutro zrobię skrinszot to wrzucę. Poza kilkoma jednostkami od mojej strony nic nie ma, poszedł w jedzenie , jest 1 więc łatwo w demo zobaczycie ile ma.
Jeśli będzie kontynuował tą politykę nie absorbowany przez nikogo to niedługo odleci w techach lub w produkcji/wojsku.
Jego stolica robi 76 kolbek na turę, ma tam warriora, poza tym kilka słoni w okolicznych miastach i katap tak jak pisałem.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-07 23:38:47
Dzia, a tym cypel który jest na prawo od Kacowskiego to nie możesz przejść do Skubańca? Jutro skriny porobię, bo na ślepo nie ma co ustalać.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-08 12:34:37
tak,da się ,właśnie o tym mówiłem-tez porobie dokładniejsze screeny
ps.kolejne sensacyjne info z frontu Celtyckiego,wieczorem wam opisze co się stało

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-09 00:55:43
Straszna beka ze Skubiego,juz mu sie w głowie miesza od tych przekrętów :D
Napisał przez pomyłke w pakcie koalicji(ja,on i siewi)do domela propozycje zjechania siewiego :D
Naturalie potem sie zaczął rozwlekle tłumaczyc ze to nie tak,ale siewi jest nieźle wkurzony i pyta się kiedy mamy zamiar działać.
Jesli dobrze to rozegramy wykorzystamy tą wtope to będzie miał na karku indianiec juz 4państwa
Kacowskemu wysłałem propozycje pokojową
ps. w Pasagarde 1sword

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-09 01:43:08
Skubi wije się jak robak,juz nawet nasyła na mnie swoich adwokatów coby wyłudzili odemnie gwarancje ze go nie zaatakuje

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-09 16:53:34

Wrzucam Wam mapy terenu NY i LA + stolica. Jak widać niewiele tego.
Pytanie zasadnicze. Czy Dzia do 135tej tury poradzisz sobie z Kacowskim bo tam ostra młócka jak widzę odchodzi.
Jeśli taka afera i Siewi się dołączy to faktycznie Skubaniec ma przerąbane. Kolejna sprawa, straszy mnie Egiptem że taki rozhukany w techach i próbuje mnie nakręcić na niego.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-09 17:03:37
Dużo zależy od Kacowskiego,próbuje go przekonac do małego ustepstwa i pokoju,w ostateczności zawine manatki i pójde na indiańca z marszu.Faust jest silny,fakt-tylko ze on nie moze liczyc na zadne wsparcie,powkurzał sąsiadów i w rezultacie jest zupełnie sam

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-10 01:30:37

ide na hama rydwaniem w skube,dopóki mnie nie wywali,bede wam zamieszczał screeny :D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-10 01:31:05
w mediolanie-0
w mound city-1dog

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-10 08:32:07
No nieźle Dzia , nieźle :D
Kolejna wiadomość
Siewi zdaje się być zainteresowany współdziałaniem :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-12 20:07:03
widze ze jestesmy w komplecie,moze jakas konferencja na x?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-12 20:07:17
ja mam cały wieczór dzis wolny jak cos

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-13 23:46:51
Dobre info-pokój z Maiarem juz prawie gotowy,obgadujemy detale
I w związku z tym pojawiaja się 2opcje-ide odrazu przez przesmyk na Los Vegas-5tur i stoje pod murami
lub opcja 2-przez teren Maja a potem przez Turcje atakuje Oklachome-ale to zejdzie mi dobrze 15tur
W 1opcji jestem przed czasem,w 2giej po czasie-mojego wojska jest duzo-prawie 50unitów,ale jest przestarzałe juz,mysle ze taktycznie lepej jakbym dołączył do wojny po was jakies 2-3tury-czyli mi bardziej pasuje opcja 2,ale dostosuje sie do was

Pytanie do was kiedy wy mozecie być pod jego miastami

Barteq (Barteq) 2011-09-14 01:02:40
Masz naprawdę ciężkie podejście. 5 turek po 1 kratce, to prawie pewna śmierć - przy użyciu 4 worków w 5 mógłbyś atakować (chyba, że wszyscy wejdziemy jednocześnie - wtedy Skubi będzie miał ciężko zebrać stacka, aczkolwiek nawet to nie wykluczałoby jego ataku). Przydałyby się chociaż z 2 galleye (jeżeli jest to nowe miasto, to pewnie będzie ciężko ze ścinką :P ), żeby, albo próbować bezpośredniego ataku na Los Angeles (o ile nie ma obrony), albo do zrobienia dywersji lub postawienia jakiejś zapory (wszystko zależy od liczby jednostek w okolicach LV).

Rozumiem, że przejście z prawej, przez ziemie Domela, odpada?

wnuczus 

Barteq (Barteq) 2011-09-14 01:08:27
Ja, jak pisałem, się dostosuje, ale muszę mieć małe wyprzedzenie - powiedzmy jakieś 5 tur (choć im później, to dla mnie znacznie lepiej; z drugiej strony rozumiem też sytuację - może już w każdej chwili zacząć draftować macki - ale z 2 strony wiem, że pewnie spróbuje walczyć o cudaka, więc raczej jeszcze nie wrzuci nacjonalizmu).

Barteq (Barteq) 2011-09-14 01:12:01
PS Rano robię turkę i oddaję lapka do serwisu, więc najprawdopodobniej będę do czwartku bez neta. W przypadku jakiejś bardzo naglącej sprawy (ewentualnie, jakby się naprawa przedłużyła), zostawiam numer komórki - 600322725.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-14 06:04:07
Witam, myślę że co do Siewiego można mu ufać (po korespondencji jest pewny co do wrogości Skubańca) także piszę już w tamtym pakcie.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-15 23:27:54
a co jesli porzednia niby pomyłka była tez specjalnie?dzieki temu siewi wkręcił sie w nasz pakt i skubi wie o ataku

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-15 23:31:43
Paradoxalnie po tym wpisie jestem juz upewniony 100% o słusznosci obranej drogi i wyborze dobrego partnera-tkaze nie zmylił mnie a tylko przypieczętował swój los.
Ale wogóle jak bez finezji to napisał,smierdzi sciemą na kilometr

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-16 06:02:49
Czas pokaże co zrobi Siewi, będzie grubo.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-16 06:26:36
dzia, mam prośbę bo bez zapowiedzi (a wiem że czajmen i Skubi nie są wrogami wobec siebie) puściłem przez jego teren bandę rycerzy która uderzy na południe, będę pisał do czajmena na ten temat żeby pozostawił OB i nie teleportował rycerzy, więc jeśli możesz wspomóż mnie w mojej prośbie.
Przesunąłem wojsko o jedną kratkę tak żeby zdobyć LA czy tam NY od razu (ma 1 speara).
Skubi zobaczy stack to się zysra, wchodzę i atakuję po nim jako drugi.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 02:49:14
no tez widze twój stack i...ciesze się ze juz nie jestem twoim przeciwnikem :D
z czajmenem juz wcześniej zagadałem,mysle ze nie bedzie problemów-aczkolwiek nie pisałem mu wprost np.-nie zamykaj granic Wraithowi bo idzie na Skubańca,bo moze wtedy by właśnie zamknął

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-17 08:35:22
Kampania rozpoczęta :)
Dopóki Siewi się nie wyjaśni nie będę tam wklejał skrinów..
Armia południe, zamiarem którym jest jak największe wzbudzenie paniki oraz zdobywanie słabo bronionych miast w centrum kraju

Armia północ czyli główny trzon sił Sumeru prowadzonych przez generała, na przodzie szpiedzy w celu zbijania obrony z miast oraz funkcji zwiadu armii.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:38:02
I moja byłaby rozpoczeta gdyby nie fatalny zbiego okoliczności-wychodze do roboty o 20.00 i nie mogłem czekać za Skubi zrobi ture wiec wbiłem sie pierwszy.Mam nadzieje ze w przyszłej turze mimo to bede mógł normalnie dołączyc do wojny

tu mój biedny stack,ale tez z gienem:)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:38:31
drugi,mniejszy idzie przez Maja,ale coś nie zrobiły mi sie screeny nie wiem czymu

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:40:14
acha,Wraith,pamiętaj ze słonie mają bonus do konnych(no chyba ze cos modem zmienili)a skubi troche ich ma

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:49:05

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:53:45
Tu rzut ogólny-Wraith wziąłby Los Angeles i NY oraz środek ze stolica,Barteq-wszysto po picie imoze Passagrade,ja Las Vegas,Persepolis i moze sie uda Oklachome i Miami.Z Siewim narazie nie wiadomo
Jesli Skubi faktyczne ustapi pola Wraithowi(choc mysle ze jednak tak tylko gada),to mam nadzieje ze nasz Wielki Brat pomoze potem w akcji sojusznikom.Podział zdobyczy musi być sprawiedliwy i uwarunkowany geograficznie,zeby potem nie było niedomówień i kłótni

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 18:54:50
a,Bartek jak bedziesz mógł to coś napisz bo w sumie to ja nie wiem z którego kierunku będziesz szedł-moze masz jakies inne plany..

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-18 07:29:46
Dziad nie wbijesz w tej turze bo wojna ze Skubim jest taka że atakujący wchodzi jako drugi chyba że z Pontim ugadasz się, choć raczej to nic nie da bo Ponti to twardziel regulaminowy :)
Co do miast to zobaczy się w trakcie, Oklahome raczej przejmę, mam tam stadko rycerzy, Cahokię raczej spalę, z reszta tak jak piszesz będzie gut.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-18 21:08:30
Z tyłu za las vegas ma stack złożony z 4 katapult i 5 słoni, więc dzia uważaj.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-18 21:10:52
Wbić możesz tak jak pisał Ponti po Domelu a przed Skubim, więc postaraj się obserwować ruchy Domela kiedy on robi turkę, inaczej nie uda Ci się z powodów technicznych wypowiedzieć wojny

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-19 00:51:49
no wiem,rozumem.bardzo mi sie to nie podoba ze wykorzystanie kolejności ruchów staje sie elementem gry-powinno to być dla graczy ułatwiene,a ne utrudnienie które jak wdac wpływa na losy wojny

Barteq (Barteq) 2011-09-20 18:26:08
Dopóki Siewi się nie określi, to napiszę tutaj. Oficjalnie potwierdzam, że będę pod granicami na 99% za 2 turki. Wysłałem już powiadomienie do Pontiego i tylko czekam na jego wyjaśnienie, w 1 kwestii - jeżeli będzie pozytywne (a powinno być), to w czwartek Skubi będzie miał kolejny powód do naginania zasad :P . Odrobinkę stonuję tę wypowiedź na drugim forum, bo dopóki Siewi nie zaatakuje, to mu do końca nie ufam :) .

PS Jestem jedynie zły na tą stratę turki (lekko mnie to opóźniło :( ).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-20 19:10:19
Też o Siewiego nie jestem 100% pewny...
To napiszę tutaj co i jak za Las Vegas na pewno miał słonie + katapy, dam Ci znać, jak zrobię turę (około 21:00)
Co do zdobywania, wezmę Nowy York, w tej turze , jak się uda rewolucja szpiegiem w mieście, ale stracę przez to widok na jego miasta..., zeżre mi większość pkt. szpiegowskich.
Kolejna grupa zniszczy Oklahomę.
Dalej to zobaczę jak ustawił się siłami, z tego co pisał zniszczył mi w zeszłej turze 2 rycerzy.
Dam znać.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-20 22:09:08
Bo Siewi to nie jest typ fajtera.Ma całkiem spora armie-choc jak ja juz przestarzałą a taki Domel z jednym miastem mu odbija,widocnie nie umiał się ustawić.Pisze mi ze go Domel straszne irytuje ale nie potrafi go skończyć .Ten Celt to nam obu troche kością w gardle stoi,namawiałem go na pokój ale nie chce

Wraith,powiedz mi jeszcze czy pod miami moge zaszarżować,czy sa tam oszczepy

Barteq (Barteq) 2011-09-21 01:05:22
Z tego, co widziałem dzisiaj, to ustawił się standardowo.
W mieście 12 jednostek, żebyś się nie przebił z marszu (aczkolwiek, jeżeli czegoś nie dołoży, to i tak powinno Ci się spokojnie udać), za miastem 5 katap z małą obstawą, jeśli byś podchodził (w sumie tylko 7 katap - 5+1+1 dla mnie wielBŁĄD, bo powinno być chociaż 2 razy tyle - wygląda, że ścina tylko macki, bo zdajsie nacjonalizmu jeszcze nie miał, żeby je draftować - chyba liczył na cudaka) + 2 mały oddział dochodzi od góry...
Najbardziej mnie szokuje, że naprawdę nie ma żadnych spearów - jak można było tak tanią jednostkę przeciw koniom zupełnie olać... - kolejny wielBŁĄD (tłukł tylko pieski).

Zerkałem do Washingtonu (w środku generał, ha i war) i za bardzo posiłków z nigdzie nie widać.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-21 02:33:51
no demko mu troche skoczyło wiec wojsko juz stuka.
ja bym na jego miejscu robił łuki i oszczepy a nie macki które sa drogie i giną od rycerzy i kusz,wiec dla was to nie problem,ale dla mnie troche tak jako ze dysponuje tylko melee unitami.
Pozatym ma dużo słoni,dobry unit do walki z rycerzami

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-21 20:02:24
Masz rację Barteq... zrąbał to całkowicie, zjechałem mu wszystkie jednostki koło NY i dalej idę tym co mam + dołączą rycerze z ataku na NY na stolicę.
Część wojska idzie na Los Angeles.
Straty tak jak w kronice random był normalny, bez szaleństw.

Oto obrazek z Miami, 2 słonie + słoń i katapa wyżej i kusznik może dojść + macka co się produkuje. To już ostatnia była możliwość zlukania co ma, wydałem prawie 500pktów na zbicie (80%) obrony w NY (rycerz na mackę a miał tam ich 3 jak widać na prtscren, przy takich warunkach miał mniej niż 10% ), jednak stworzyło to szansę do szybkiego zdobycia miasta i dalszego marszu w głąb kraju.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-21 20:02:55
tzn nie 2 słonie w Miami tylko słoń i piesek.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-23 06:47:41
I jak tam sytuacja z Miami dzia?
W razie czego na zapleczu mam kilku rycerzy.

Barteq (Barteq) 2011-09-23 16:15:25
Jutro uderzam. Na moim froncie dysponuje kilkunastoma jednostkami, ale ponieważ nie ma żadnej katapulty, to powinienem sobie spokojnie poradzić. 3 miasta powinny szybko paść. Zobaczymy co dalej.

WAŻNE: O ile dobrze dzisiaj widziałem, to odkrył inżynierię. Pamiętajcie o zwiększonym zasięgu jednostek!

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-23 17:24:31
Barteq, to pomyślne wiadomości, Skubaniec po czymś takim się raczej nie podniesie już.
Dzia, jak tam sytuacja w Miami, bo nie wiem czy grasować rycerzami mam w okolicy 5sztuk + 1horse archer.

Barteq (Barteq) 2011-09-23 18:39:05
Mam nadzieję :) . Trzeba ostatecznie wyplenić chwasty (chwasta :P ) z tej gry.

Strasznie mi żal jedynie tej turki, którą przez awarię straciłem. Nie zdążyłby z ewentualnymi upgradami spearów (są 2, a 2 kolejne może ściąć - ponieważ mam sporo słoni, stanowi to małe utrudnienie) i ewentualnym przesunięciem paru jednostek (stoją 6 pól od 2 miast, które mam zdobywać).
Cóż, mam wystarczająco katap i na taką ewentualność :) .

PS Gratki. Widzę, że Twoja ofensywa ma się bardzo dobrze :) . Nie znam tylko dokładnej sytuacji u Dzia :) .

Barteq (Barteq) 2011-09-23 18:39:55
Poprawka - chodziło mi o 2 kolejne piki :) .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-23 19:02:55
Jak ma inżynierię to już nie może ściąć spearów a piki, a kosztują one wtedy 4 popa, więc potrzebuje on dużych miast.
Faktycznie, przebiłem się bez problemu i dało to duże pole do manewru - wyjście na LA i stolicę.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-23 22:25:39
Padła stolica Skubańca oraz LA. Myślę że w przeciągu 2-3 tur z mojej strony nie będzie większych zdobyczy.
W Bostonie ma słonika oraz katapultę, 2 słonie idą na południe w stronę Vegas.
Jeśli Dzia masz wywiad przy Miami jak możesz dawaj znać co tam widzisz.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-24 01:59:13
szczerze mówiąc odechciewa mi sie grac.przez to wszystko praktycznie nie mam szans zrobić ture.napisałem Pontiemu na szybko zeby zastapił,ne dałem instrukcji,tylko zeby szedł na Skubiego.mam tam-czy tez miałem rydwan z obserwacją wiec Ponti widział wszystko i nawet mi napisał ze po tej turze niewiele mi z wojska zostanie,a mimo to podszedł pod miasto,szkoda słów:/

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-24 01:59:51
zastanawiam sie czy nie zrezygnować,wykolegowali mnie porostu.co to jest masz ci los za gra ze ja nie moge własnej tury zrobic???

Barteq (Barteq) 2011-09-24 02:31:50
Nie jestem pewien, czy podszedł. Pamiętaj, że Skubiemu zwiększył się zasięg dzięki inżynierii. Poczekaj z ostatecznym wydawaniu wyroków do jutra. Jeżeli to okaże się prawdą, to chyba trzeba będzie opisać sprawę na technicznym...

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-24 07:01:41
Opisać można, ale faktycznie to już nic nie zmieni.
Zobacz co Ci zostało i jak wygląda aktualna sytuacja, zdaje się że ta rzeź pod Vegas była.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-26 19:50:25
W Bostonie Skuba ma 10 słoni + 2 idą, katapulta + 1 idzie, macka + 1, pika.
W przyszłej turze być może spróbuję nadgryźć rycerzami obronę i przesunięcie resztę stacka o jedno pole w stronę miasta.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-27 12:25:19
Dzia i jak tam Skubaniec goni Cię konnicą ,jak tam to wygląda bo nie wiem jak mam prowaddzić dalsze działania militarne. Za ile tur staniesz pod Miami, on ma tam tylko pieska i katapultę.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-27 17:20:49
nie,wyszedł tylko mackami i kuszami,pokasowałem resztki co mi zostały.cześśc konnych widziałem ze jedzie w strone dawnych terenów rzymu
za 4tury pod miami liczac od tej tury

Barteq (Barteq) 2011-09-27 17:46:30
To bardzo istotna dla mnie informacja. Ilu wyjechało i kiedy się mogę ich spodziewać?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-27 18:23:50
powiem ci w tej turze,widziałem kilku HA przy granicy francuzkiej

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-27 18:25:08
czesc z tych HA z LV było mocno pocharatanych wiec te 2-3tury musza postac zeby sie wyleczyc,przez ten czas nie bedzie miał z nich pozytku.chociaz tyle z mojej porazki ze wy macie ułatwione zadnanie-wykorzystajcie to

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-27 18:44:18
Nie wiem , wbijam do dyplo i ocenię sytuację, jeśli ok, atakuję jeśli nie, czekam na Twój stack pod Miami

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-27 19:26:08
Z tego co widziałem na Ciebie Bartek, poszło około 6 koni , z czego 2-3 sprawnych bojowo, reszta pewnie się gdzieś leczy.
Ja nie mogę się ruszyć, siedzi w mieście , gdzie ma 13 słoni, pikę speara, kolejne jednostki idą a nie mogę wejść bo ma katapulty a u mnie słabo z antykonnymi , w większości mam rycerzy i konnice. Pat więc powstał, w następnej turze albo się zacznę wycofywać, albo Skubi popełni głupotę.
Bartek, czy obok dawnej stolicy masz jakąś wolną galerę? W mieście (zapomniałem nazwy) które można zdesantować ma 1 archera i słonia którego pewnie zaraz ruszy.

Barteq (Barteq) 2011-09-27 21:04:37
Niestety, nie mam żadnego portu po tej stronie :( .

Bardzo bym prosił o wklejenie przez Was ostatnich screenów z tymi koniami, jakie posiadacie.
To dla mnie naprawdę kluczowa sprawa - gdzie zdążą dojechać w następnej turze (6 pól ruchu, to bardzo dużo)...

Barteq (Barteq) 2011-09-27 22:06:40
Podstawowe pytanie, jak daleko od Mound City będą dzisiaj (czy już tam może dotrą?).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-27 22:20:36
Nie mam informacji gdzie mound city w stosunku do Boston jest ulokowane.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-27 23:06:06

Ale zdrowych tych HA to faktycznie były ze 3sztuki,takze jesli masz jakies oszczepy w stacku to spokojnie wybronia.Ja juz tych konnych nie widze,poszedł dalej
Mój stakc co idzie na Miami Skubi niestety juz widzi,wiec posle tam obrone,a drogą z Bostonu to 1tura.Wraith,czy twoi rycerze nie dadza rady rozwalic tych słoni,wydaje mi sie ze powinienes miec powyzej 50%sukcesu na wygrana?No chyba ze ma za miastem jakies spore odwody to wtedy moze skontrować
Bedzie mu jednak trudno bronic i Miami i Bostonu,a jak zdobedziemy te city to juz tylko stolica zostaje

Barteq (Barteq) 2011-09-28 01:30:12
Już pokazuje o co dokładnie mi chodzi:

1 obrazek:

To z podsumowania Piterotera. Żeby było widać dojście.

2 obrazek:

Wcześniejszy obrazek wrzucony przez Dzia. Bardzo szeroka perspektywa, więc bardzo mi się źle liczy te kratki - jak szybko mogą się poruszać.

3 obrazek:

Moja aktualna sytuacja na froncie. Jest bardzo krwawo i obaj ponosimy liczne straty. Ten błąd związany z nieznajomością regulaminu dużo mnie kosztował, bo Turyn już by padł. Posiłki Skubiego są niewielkie, ale wystarczą, żeby przez turę przedłużyć obronę miasta, zanim mój południowy oddział dołączy. Potrzebuję tych danych o koniach, żeby wiedzieć, czy jest mi w stanie mój północny oddział dobić (jest poraniony i ma tylko 1 ranną pikę - a posiłki pikowe mogą dojść dopiero za 2 tury). Ponadto wolałbym móc ocenić, czy nie jest w stanie zrobić mi jakiejś kontry w innym kierunku.

Barteq (Barteq) 2011-09-28 01:39:14
Zatem prośba do Dzia - czy mógłbyś policzyć ile jest kratek od Bostonu do tego Parsegarde (czy jakoś tak - to miasto obok Siewiego).
I prośba do Wraitha - czy mógłbyś oszacować, jak daleko są te konie (ile kratek), po dzisiejszej turze (czyli jutro przed moim ruchem) od Bostonu.

PS Pytałem o Mound City, bo od tego miasta ma mnie w zasięgu ruchu.
PS2 Będę miał dopiero za 3 tury szpiega w Mound City.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-28 07:00:52
Z 6 polowym ruchem ta konnica jest już w zasięgu.
Jeden z koników jest u mnie, więc na głowie masz góra 3 zdolne do działania.

Co do Miami, w następnej turze mogę stać na górce, tej na skos po lewej powyżej tej z kopalnią co widzisz małym stackiem.
Faktycznie rycerze mają ponad 60% ale ma tam pikę oraz macki więc strata 2-3 rycerzy jest pewna, później pozostaje 8 rycków na jego kilkanaście słoni, trudna decyzja, zależy co Skuba dośle i jak zadziała z obroną Miami

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-28 20:04:30
niestety, random był za Skubą i straciłem w próbie ataku 1 ha oraz 4 rycków, wycofuję się i jeśli nic się u Was nie zmieni zamierzam podjąć próbę zawarcia pokoju, Hammiego zaczyna męczyć ta wojna.
Chyba że macie jakieś pomysły.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-28 20:24:49
Dobra, wycofuję się, postaram się wejść do Bostonu z 2giej mańki, idą macki z draftu więc będzie mi łatwiej random dla Sumera był niesprzyjający, więc dla zadośćuczynienia dam sobie czasu trochę na kolejny atak.
Dzia nie wchodź mu pod kosę, daj mi 3 tury na przejście pod Boston od drugiej strony morza wewnętrznego.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-28 22:23:17

Rozumiem Wraith że coś takiego chcesz zrobić.Hmm,tylko ze wtedy przez te 3tury Boston bedzie niezagrozony i Skubi bedzie mógł wszystko przeżucić do Miami i na to samo wyjdzie.Mysle że lepiej jakbys stał w zasięgu Bostonu a na Miami się rzuci te dwa mniejsze stacki(ew.naokoło poslesz tylko część rycerzy) + moje wojsko.Licze po cichu ze nie oprze się i wyjdzie z miasta zeby rozwalić mój złom,wtedy ty wejdziesz bez oporu

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-28 22:26:54
acha i przypominam ze nie ma zadnych negocjacji ze Skubim osobno :P
jesli mamy negocjowac pokój to wszyscy 3,ale nie sadze ze Skubi bedzie zaintersowany,bedzie nam chciał napsuć krwii do końca

Barteq,a jak u ciebie sytuacja?

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-29 16:02:11
Bartek na czym on Ci zjechał tak punkty?
Zrobiłem odwrót, w tym celu że upgraduje sępy do macek, i speary do piknierów, i wracam.
Wyślę wam skriny, po tej turce.
Fuksa ma ten Skubi jak nie wiem, Rosja być może dołączy do wojny również w ciągu 3 tur.

Barteq (Barteq) 2011-09-29 17:02:09
Zniszczył parthenon.

2 generałów mi wjechało na tyły. Zabrakło mi turki, żebym ich szpiegiem zobaczył :( .

Zrobiłem dzisiaj małą podpuchę. Jak się skusi, to ma 50% na zniszczenie słabego miasta - ale wtedy straci obu generałów.

Barteq (Barteq) 2011-09-29 17:04:42
Mała sugestia do Wraitha (zamierzam zrobić podobnie, ale trochę mi dłużej zejdzie).

Skoro używa na Ciebie głównie słonie, to czy nie warto by zrobić sobie kilka muszkietów?

Barteq (Barteq) 2011-09-29 17:06:38
Ponadto, o ile się nie mylę, to piki broniłyby się przed słoniami :P .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-29 18:19:17
Tak, mam zamiar zrobić upgrade na piki spearów do prochu mam jeszcze trochę...
Jednak kampania trochę się może przedłużyć. Szkoda że spalił to miasto, ma chłopak radochę, czas mu zmyć uśmiech z gąbki.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-29 19:02:08
Oto siły Skubańca pod Miami i Boston, W miami stacjonuje oddział 5 jednostek macka, pika... dzia nie idź dalej bo skontruje Ci, ja stwierdziłem że lepiej małym stackiem co był bliżej Miami się wycofać bo stracę go.
Podobnie nie ruszam się z pod Waszyngtonu (Citus Antikus) upgradowałem 2 macki i czekam na posiłki z północy (kilkanaście jednostek - macki, rycerze)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-29 23:31:40
ok,w takim razie pod Miami nie podchpdze coby nie stracic jak poprzednio

Barteq (Barteq) 2011-09-30 15:57:46
W końcu jest przełamanie :) .

2 generałów gryzie piach i w odległości 7 kratek żadnego Indiańca :) .

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 16:06:10
Świetnie świetnie, dobre wieści :)
Chłopacy, przenieście Wasze obserwacyjne rydwany, bo nie wiem jaki wykonam ruch (zależnie od tego co zrobi Skubi) możliwie w moje granice, tam powinny być bezpieczne.
Jeszcze raz, gratuluję ubicia tych gienków, a miałem dziś pytać w ramach moich przygotowań czy są to konni czy pieszy :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 16:07:09
Świetnie świetnie, dobre wieści :)
Chłopacy, przenieście Wasze obserwacyjne rydwany, bo nie wiem jaki wykonam ruch (zależnie od tego co zrobi Skubi)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-09-30 19:43:38
Za 2 tury wchodzę z powrotem w jego granice, i jeśli nie przechwyci mi szpiegów za 4 tury licząc od tej atak na Boston.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-01 18:34:44
Oto najświeższy zrzut, a więc sam widzisz dzia że na razie nie ma co iść jak możesz czekaj na terenie Majów, w przyszłej turze o ile będzie sprzyjało ustawienie jednostek Skubańca, wchodzę o 2 kratki od Bostonu

ten stack jest na prawy dolny róg od Miami

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-01 23:03:24
No widze wielkie siły nadciągają na Boston.Trzeba by jakoś się zgadac na Miami bo chciałbym przejać to miasto.Na Las Vegas też spróbuje poraz drugi :D
Ale Francja mnie troche blokuje bo ma koło mnie duze siły a wnuczus który zastepuje siewiego zdaje sie byc troche nieobliczalny

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-02 13:38:32
stack skubiego pod Miami przesunął się jeden kubuk w dół-w moim kierunku,musiałem sie cofnać zeby nie miał na mnie zasięgu przez ziemie Maiara.Tak jak myslałem-mój stack działa jak przynęta-powinno teraz ci łatwiej pójść,juego unity nie beda miec bonusu z fortyfikacji

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-02 13:38:45
niestesy screenshot mi nie wszedł

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-02 21:04:16
Z tyłu 3 kratki w stronę Bostonu jadą 4 ha w Twoim kierunku, uważaj. Daj mi znać co zrobił z tym oddziałkiem piechoty, zasadzka uszykowana w następnej turze wchodzę.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-03 19:10:35
Dzia, Skubi przesunął stack o 1 pole na północ, jeśli możesz go zwabić znów o 1 kratkę i Cię nie sięgnie to jak możesz to to zrób, bo... kultura Bostonu właśnie w tej turce skoczyła i nie mam jak go podejść :( Przeciągnąłem piechotę pod dawną stolicę Skubańca i jak nie ruszy tym wojskiem na pomoc miastu to będzie ok, jak przesunie... to nie wiem pat na razie

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-05 20:15:19
Stoję pod Bostonem i ściągam uwagę Skubiego, macie szansę go uwalić, w Miami stoi 1 dog. Bartek wykorzystaj to i atakuj od swojej strony.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-05 20:15:43
Tzn odciągnięcie uwagi, że jego cała armia jest obok mnie

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-05 23:20:00
Tak,widze,podchodze pod Miami,niestety mam problem troche z Maiarem który niebardzo juz chce widziec moje wojsko na swoim terenie.Skubi zapewnie do Miami wycofa pare unitów widzac moje wojsko.Powodzenia z Bostonem-masz mega armie,nie ma opcji zebys nie pokonał tych "resztek" Skubanego.
Ruszam tez ponownie pod Las Vegas.Mam nadzeje miec z tej wojny choc te 3miasta-Miami-LV i persepolis.wypłace ci $ za kazdy stracony unit przy szturmie tych miast przy ewentualnym twoim udziale.

ps.Wnuczus chce dołączyć do wojny zdobywakac dla siebie Passagrade

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-06 12:07:07
Armia jest spora ale skubaniec ma parę katap i mnóstwo słoni, a na nie nie mam za bardzo kontry (macki na 1-3 promo), mam nadzieję że skubaniec popełni błąd i wejdę na Boston...

Barteq (Barteq) 2011-10-06 14:50:15
Ja nie mam dojścia do Miami. Ta uwaga nie była czasem do Dzia :) ?

W Las Vegas są tylko 2 jednostki, a w Persopolis z 8 horse archów. Jutro powklejam screeny.

PS Wnuczek teraz, to już nie jest raczej potrzebny. Kiedy miał okazję nam pomóc, to olał zupełnie sprawę i wolał poczekać, aż się wykrwawimy. To Pasgarade za kilka tur będę w stanie sam zdobyć (potrzebuję tylko z 3 muszkiety do obrony przy podejściu, bo nie ma żadnej górki do osłony - jutro odkrywam proch).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-06 15:44:42
Tak to było do Dzia :)
Dzia jak się nie pospieszysz to Miami zaraz zjadę ryckami... :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-07 00:22:57
nie wiem co z tym wnuczkiem,miał mi masta oddac i teraz tego nie zrobił,maiar mi trzyma spora armie blisko granicy,troche jestem przez nich obu przyblokowany a tak to juz bym szedł samurajami na las vegas
pod miami juz podchodze,moje miasto :P

Barteq (Barteq) 2011-10-08 00:24:50
Zawartość LA:

Barteq (Barteq) 2011-10-08 00:25:38
Zawartość Persopolis:

Barteq (Barteq) 2011-10-08 00:28:43
Wszystko z dzisiaj. W Pasagarde 6 jednostek (1 katapa), a to co luzem, to pojedyncze (poza 1 wyjątkiem, gdzie są 2 jednostki).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-08 13:32:33
Dzięki za info, ta kawaleria trochę mi przeszkadza bo przy odpowiednich promo , może mi nadwyrężyć katapulty (stanę na płaskim polu).

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-10-08 16:32:35
wszedłem na górke pod miami(maiar mnie wyganiał),takze moze mnie kontrowac juz jestem w zasięgu.
z drugiej strony podchodze znów :D pod Las Vegas,tym razem bardziej przygotowany,juz z samurajami:)
Wraith,kiedy szturmujesz Boston,bo juz troche tam kisniesz w miescu :P
słonie sa juz słabsze od macków wiec ja bym sie tak nie obawiał,chyba troche zabardzo sie asekurujesz

wnuczus 

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-08 17:16:37
Czekam na szpiega, rozwali kulturę w Bostonie :)

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-09 16:01:54
Dzia, wycofujesz to wojsko do maiara czy idziesz na Miami?
Nie wiem jak wykonać ruch...
Bartek, dajesz radę na froncie? Skubańcowi pozostało 6 miast, niewiele, ale ma sporo armii, przynajmniej przy mojej granicy.

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-09 23:09:57
Dzia idź na Miami tym co tam masz, jak wejdziesz w granice Maiara, skosi Cię tym co ma, a tak przynajmniej zdobędziesz miasto Wikinga i tam się zbunkrujesz!!!
A na swoim terenie wycofuj się i tnij jednostki, tak żeby za łatwo Cię Francuz nie zjechał, oddaj dwa miasta ale organizuj obronę! Co do Las Vegas również jedź skubańca, jeśli się to uda to z Bartkiem w ciągu 4 tur Skubaniec leży i kwiczy, wtedy też będę miał wolną rękę i zajmę się Maiarem.

Barteq (Barteq) 2011-10-10 22:25:09
U mnie sytuacja też jest dość skomplikowana. Mam tragiczne podejście, a Skubi ma możliwość dosłania sporych posiłków z okolicy (w tym kilku katap). Wiem, jak zdobyć to miasto, ale muszę poczekać na kilka muszkietów (przynajmniej 3).

Barteq (Barteq) 2011-10-10 22:25:29

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-11 18:15:17
Działaj w miarę szybko Bartek, po poddaniu nacji przez Dzia, lipa na froncie.

Barteq (Barteq) 2011-10-12 00:38:44
Naprawdę działam najszybciej, jak mogę. Z muszkietami jest ten problem, że się je ścina od 6, a miałem miasta poustawiane na piki, crossy i katapy (a nowe muszą dopiero urosnąć od 1). Nawet farmę na świeżym cottagu postawiłem, żeby przyśpieszyć wzrost pewnego miasta.

Dobra informacja jest natomiast taka, że mam już 1 okręt (więcej niestety nie mam jeszcze gdzie ściąć) i zmusiłem Skubańca do postawienia garnizonu w Ohiao.

PS Widzisz gdzieś te 6 horse archów, które się ruszyły z Persopolis (zostały tylko 3; turę temu były koło Bostonu).

wraith (Wraith Hammurabi/Sumeria ) 2011-10-12 12:17:05
wybily armie kasztelana, sa poranione mocno, staly jak mialem turke w miami

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum