www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji -Scooby Doo
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-19, 02:27   Podsumowanie nacji -Scooby Doo

10 miejsce:ScoobyDoo

Scooby Doo grał Ragnarem i Indianami Agg/Fin jeden z lepszych niekreatywnych wyborów oraz nacja indiańska czyli agresywne pieski ,budynek totem dajacy do łuczników

Wybor miedzy rozwojem a szybkim ruszem

Scooby postawił bardzo ladnie swoje miasta.Zwłaszcza stolica naprawde mogła zaimponować

Postawiłes miasta bardzo dobrze,zaczałes takze skutecznie eksplorowac teren,Scooby byles w srodku wiec miales sporo sasiadów ,pierwszy z nich Kasztelan Mirmił akurat był najgrożniejszy poniewaz jego perska jednostka specjalna była w wiekszosci antyindiańskim rozwiazaniem :) mógł zabijac i psy i łuki bez problemu.Atak na niego jako pierwszego był ryzykowny zwłaszcza ze ture później i mogło byc zupełnie inaczej ale wstrzeliłes sie idealnie i miales piekielnie mocny start.

Tak wygladała sytuacja na turke przed podbiciem Kasztelana,dodatkowo jako mega bonus otrzymales gratisowa religię hinduizm.... Trudno naprawde o lepszy poczatek.Jedynym moim zdaniem błędem było spalenie miasta które na obrazku jeszcze jest Kasztelana ,to miasto nie było złe.Ale i tak przy takim potencjale grałes od teraz o wygraną

Szybko zaczałes zasiedlac teren ,rozwijac sie i spotykac nowych sasiadów a miales ich sporo
Z zachodu Rosja Turcja na połnocy mocna Sumeria i Niemcy na wschodzie Rzym oraz Francja a na południu Majowie oraz Celtowie a później dołaczyła takze Japonia.Sytuacja jak na Dyplo bardzo bardzo ciekawa i dajaca olbrzymie mozlwiosci zwłaszcza ze z wiekszoscia tych krajów mogłes rozmawiac z pozycji siły.
Z wiekszoscia z nich zawarłes pakty jawne a wybór do ataku padł bardzo dobrze na słaby Rzym Piterotera który zajał sie budowa cudaków zamiast wojska.Szybka wojna na społkę z Niemcami dała Ci sporo terenu oraz miast.To samo wojna z Domelem ,zdobyłes miasto i pomogłes wschodnim sasiadom.Ogolnie do tej pory grales bardzo dobrze ,nigdy wojny 1 vs 1 tylko latwy łup do podziału na paru graczy ,tak powinno sie grać :super: i do tego momentu wykorzystwales swoj super start i grales o zwyciestwo bedac w pierwszej trójce w punktach przez bardzo długi okres czasu.
Popełniałes jednak takze błedy.Kiedy Japonia i Niemcy walczyły z Sumeria i o dziwo dały naprawde mocny odpór to pytałes sie mnie na tajnych czy powinienes atakowac go na trzeciego ,nie moglem nic powiedziec ale wrecz prosiło sie o Twoja interwencje.i wpsarcie owczesnych sojusznikow...Pozbyc sie mogłes najwiekszego rywala ktory wbił ci później gwóźdz do trumny.Mogłes to wtedy tym ruchem wygrac Dyplo,posiadałes przez pewien moment swoj wlasny blok polityczny i sojusznikow i rozdawales karty zaczales jednak robic to w za bardzo wyrachowany sposób czesto napuszczajac jednych na drugich i przygladajac sie wydarzeniom jest to dobre zachowanie ale czasem trzeba w tych wydarzeniach brac udzial tymczasem byles wrecz zbyt spokojny
Z czasem jednak Twój rozwoj choc jak na Misia niezły zaczał nastręczac ci problemy głownie zauwazyłem z utrzymaniem gospodarki z duza iloscia miast a takze stolicy nie rozwinales jak powinno sie to robic majac taki teren. W czasie Twojej najwiekszej potegi stolica byla miastem okolo 13 ludzikow powinna miec grubo ponad 18-20.Rozwój ten i stagnacja działa sie to wszytko kosztem armii która stale była coraz nizej na około 6-7 miejscu. Przestałes podbijac i bogacic sie podbojem i nagle wszystko staneło w miejscu
.
Wtedy nastapił atak Sumera który mial nad Toba spora przewage technologiczna oraz Niemców i Japonii.

Co do tej wojny 3 vs 1 mam mieszane uczucie.Mimo wszystko przeżyłes ja i dozyłes konca Dyplo ale styl w jakim to zrobiłes był kontrowersyjny.Mianowicie oddałes praktycznie pół swojego kraju łacznie ze stolicą Sumerowi który nie wysilajac sie wcale praktycznie bez strat zajmowal miasto jeden po drugim.W pewnym momencie w rozmowie telefonicznej chcialem Ci odebrac nacje bo podchodziło to pod granie na niekorzysc nacji ,ale ciezko to interpretowac kiedy ktos walczy 3 vs 1 .Wraith atakowal stackiem konnych głownie rycerzy wiec Twoi pikemeni powinni dawac rade,majac w czasie ataku 20 miast mogles w 2-3 tur narobic pare dziesiatek jednostek.Tymczasem Sumer zrobił sobie prawdziwy Blitzkrieg a Ty skoncentrowales sie na powstrzymaniu Niemców i Japonii .Japonii która stracił cała swoja armie i przestała sie liczyc w grze a zrobiłes to jak napisales specjalnie pomimo ze tymczasem Sumer zajmowal sobie puste miasta,ale fakt,jest ze takze bardzo dlugo trzymales Niemca w szachu.

Tutaj takze chciałbym nadmienic ,ze zaczales dopuszczac sie złosliwych zagran ,takze niezgodnych z regulaminem (teleportacja jednostek Bartka) lub bedacych na jego krawedzi.Grales tak aby maksymalnie zdenerwowac współgraczy co mi jako Adminowi gry nie podobało sie bardzo a takze zajmowalo bardzo duzo czasu wyjasniania wielu sytuacji,poniewaz Misie dawały sie łapac na regulaminowe sztuczki.Znasz dobrze regulamin i uzywałes go do zdenerwowania przeciwnika.Nie spodziewałem sie akurat ze bedziesz uzywał tego na Miskach czyli nowych userach na portalu gdzie jestes Administratorem ale chce wierzyc ze robił to Ragnar a nie ScoobyDoo .
Jednak takie osobiste branie do siebie emocji przez Wasza grupę spowodowało posrednio sporo awantur łacznie z odejsciem graczy

Wracajac do opisu.Sumer jednak nie zdołał przebic sie dalej ,Niemiec takze zajał swoj teren i zatrzymal się a na Twój teren wkroczył nowy gracz walczacy o zwyciestwo czyli Babilonia.Objeła Cie ona protektoratem co niestety zdenerwowało Sumera -Wraitha który nie mogac Cie dobic zrezygnował z gry.
Wojna skonczyla sie podpisaniem pokoju a ty zostales w indiańskim rezerwacie na terenach dawnej Persji która podbiłes z początku.

Z gracza walczacego o zwyciestwo skonczyłes na 10 miejscu co moim zdaniem jest bardzo marnym wynikiem jak na potencjal na starcie który miałes.Grałes bardzo nierówno od zagrań świetnych po bardzo bardzo złe.

Moja ocena gry to 5/10

plusy:

- szybkie zasiedlenie dostepnego terenu
- super poczatek ,jeden z najlepszych w DyploMiś (udany rush ,bonus w postaci religii)
- dobre polozenie miast
- łatwe szybkie i udane wojny (nigdy nie walczyłes 1 vs 1 ) tak powinno sie własnie grać

minusy

- brak zdecydowanej polityki wobec Sumerii oraz innych sasiadów co zakonczyło sie Twoja klęską
- niewykorzystanie w pełni potencjalu ekonomicznego jaki miał kraj
- czeste zagrania na krawędzi regulaminu

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-19, 19:36   

Dziękuję Ponti za Twoje podsumowanie.
Brakowało mi tego, byś odniósł się do działania Scoobiego.
Podniósł , że była to gra na granicy regulaminu i zagrania które wydawały się nie fair.

Ja również życzę sobie by wszystkie te "graniczne" tematy były tylko wynikiem działania władcy niż podejściem do gry Scoobiego.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-11-21, 08:47   

Oj bede musial wiele skorygować papo ...
1. Spalenie miast Perskiego było błedem i to sporym. Duzy bład. Patrzę teraz z perspektywy.
2. Potem szło ,wszystko raczej bardzo dobrze. Połknięcie persji, rozbiór Piterotera, gospodarka ponti nie padła mi,
miałem naprawdę solidne eko, wiec nie za badzo rozumiem o czym mówisz. Fakt summeria mnie wyprzedziła bo jechał 2 x12 tur na GA.
3. Bład jaki popełniłem ( a twierdzę ze do tury 100, wszystko naprawdę banglało) to
a) nie wychodowanie drugiego wielkiego na GA w razie Niemców
b) dużo bardzie poważny, zostawienie dzia i barteq, tutaj powininem to inaczej rozegrać. Czego się bałem, Słyszalem że armia dzia składa sie
głównie z axe, sam niewiele mialem słoni, armia czajmena głównie axe i speary. Co zrobił by Summer, przyłożył katapami i konnica, prosta sprawa. A ze mial z nami czteroma jedenpunkty styku to łatwo by tą konnicą jezdzil.
Ale mimo ryzyka powininie pojść na atak z summerem. Wyszpiegować go i atakować tam gdzie się da. Byliśmy we 4, jakbym wszystko skoordynował
(a dzia to wiedzialem ze muszę skoordynować) to raczej byśmy dupska nie dali. Chociaż uwazam ze za bardzo byśmy summera nie rozebrali.
Zauważ ponti jak ja się broniłem przed trzema, z trzech różnych kiernuków. A on by mial nas 4 praktycznie w tym samym miejscu.
Ale mimo wszystko należalo atakować. Jakbyś się z nimi wtedy połączył i trzymał sie ich to do końca byśmy byli friend a summer wrogiem.
Dzia już by summerowi nigdy nie wybaczył, a barteq by nie zdradzil nas, bo zostałby natychmiast ukarany.
Cóż źle zrobiłem i tyle

4. Obrona mojego kraju i sorry ponti twierdzisz, że oddawałem sumerowi miasta za darmo. To chyba ŻART.
Summer mial rycki i inżyniere, ja nie mialem ani tego ani tego. Musialem sie wycofywać gdyz on mial bardzo duży stack.
Mieli dobry zbiego okoliczności gdyż chcialem budować Taj, i zmienilem na biurko i org rele.
Co więcej, Gbybym wykminuł, że idą na mnie, to bym właczył draft, i draftował mace agresywne, dużo dłużej, NIe mial bym rewolucji(tzn tylko 1 ura i mialbym duża mace).
Wręcz sądzę ze bym się obronił Oczywiście te mniejsze miasta (2-3) summer by zdobyl. Ale core cities i reszta panstwa by draftowala i czekała.
Cel zostal jednak osiągnięty summer spowolniony mocno, barteq zatrzymany i spalone zostały mu 2 miasta. Ugrzązł dlużej niż myslał.
Armia dzia wybita do nogi. Gdbym tylko od razu właczył draft.... ciekawie by było.
5. Mówisz, że taktyki stosuje na miskach. Jakich dzia który gral już ze dwa dyplo, podobnie wraith? Jedyny Barteq był nowy.
3. Zagrania na krawędzi, powiedz jakie. Jedyny przegięcie regulaminu to wejśćie na górke spalenie drogi i zostawienie tego doga.
Nie przyszło mi do głowy aby go usnać. Ale swoją drogą to agresorzy są sobie winni, zamiast wypowiedzieć wojnę od razu to czekają do końca.
NIe wiem po co, chyba po to aby mógł coś im zepsuć.

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-22, 22:39   

ScoobyDoo wrote:
. Spalenie miast Perskiego było błedem i to sporym. Duzy bład. Patrzę teraz z perspektywy.

Było i pisałem lub mówiłem Ci o tym.To było naprawde dobre miasto.

ScoobyDoo wrote:
) dużo bardzie poważny, zostawienie dzia i barteq, tutaj powininem to inaczej rozegrać

W tym momencie jak ich zostawiłes to najwiekszy bład w Twojej grze.

ScoobyDoo wrote:
4. Obrona mojego kraju i sorry ponti twierdzisz, że oddawałem sumerowi miasta za darmo. To chyba ŻART.

Tak wygladało to z mojej perspektywy.śmiało powinienes oddac miasta własnie Bartkowi i Dzia a przetrzymać Sumera.Stolice mogłes spokojnie wybronic.Oddałes ja bez walki to samo dwa super miasta obok.Ale grałes przeciwko trzem i musiales miec jakas strategie obrałes oddanie miast i ochrona na cyplu.Przezyłes a nawet potrafiłes ładnie skontrowac wiec nie uwazam ze popełniłes super błąd.

ScoobyDoo wrote:
5. Mówisz, że taktyki stosuje na miskach. Jakich dzia który gral już ze dwa dyplo, podobnie wraith? Jedyny Barteq był nowy.

Bardzo dobrze znasz regulamin i potrafiłes go wykorzystac ,to oczywiscie dobrze dla Ciebie i nie mam pretensji absolutnie a nawet jako gracz Dyplo doceniam taka postawe Po prostu zbyt czesto musialem interweniowac jako Admin tłumaczyc wiele spraw i zawiłosci regulaminowych dzieki Twoim zagraniom , :)
Scooby jako gracz doceniam takie prowokacyjne zachowanie bo dawało ci psychioczna przewagę ale takze czasem po prostu przesadzałes.Doprowadziliscie tutaj Ty Dzia i Wraith do zbyt osobistego traktowania tej gry.Pamietam tez Kronike w pewnym momencie pełna wyzwisk.Takie wiec mialem odczucie wtedy jako Administrator gry i ciagle je mam.Zamiast pójsc po rozum do głowy to poszło to juz w złym złośliwym kierunku,nie winie Was jednak za to wcale bo tak juz sie zdarzało bardzo często i sam tego doświadczyłem .Ale krytykował w podsumowaniach będe :P

Tfurca Gotmuff

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-22, 22:45   

Panti jak u Ciebie z czasem na podsumowania kolejnych graczy? Ciekawie byłoby przeczytać co się udało a co się źle zrobiło przed D7 - bo tam już margines błędu będzie mniejszy

ponti 

Posted: 2011-11-22, 22:59   

Bede co jakis czas dopisywal nowe podsumowania Faust.Trzebna przejrzec sporo sejwow z roznych epok zeby dobrze ocenic sytuacje.

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum