www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Dzia-ScoobyDoo" (dzia)
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 17:57   Pakt "Dzia-ScoobyDoo" (dzia)

Pakt numer 1168, założony 2011-06-04 14:22:26 przez dzia (dzia Hatszepsut / Aztec )

Nazwa paktu: Dzia-ScoobyDoo

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: dzia
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 17:57   

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-04 14:22:49
Witam
Jak tam wojenka?;p

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-04 14:29:36
dobrze a ty nie poluszej na mojego misia?
W sumie mozesz go ubic dasz mi polowe nagrody ok?, jest ranny jak chcesz.
Dzielimy sie kasa?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-04 14:34:12
hehe,takie intresa?:D
nie wiem jak to jest w regulaminie z przekazywaniem kasy,ale jesli nie ma przeciwskazań to ok.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-04 15:34:55
ok to ubij mi go
a potem przekaz polowe, z informacja ze to jest za pokoj :D .
Kase bedzei musial wyslac pontiemu, a on potem mi, pewnie sie wkurzy za te kombinacje ale one sa zgodne z regulaminem, zreszta w nagorszym razie nie dostane kasy (7) a misiek mi tylko utrzymanie generuje.

Zreszta, niech mysli podczas questow bo taki numer to juz dawno chcialem zrobić.
Jutro wbij sie przede mna, i ja cie zaatakuje i dostaniesz kase :D
Ruszam sie na wojnie drugi.
OK umowa stoi?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-05 14:41:16
i co tak uciekasz tym miskiem,kici kici,chodz misiu:p

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-06 14:17:40
ok sluchaj zostawilem mojego miska ale niestety zapomnialem ze musze wbic sie po tobie, wiec lepiej poczekaj za dwa dni go zabijesz, jutro rusze sie przede mna,
po zadeklaruj wojne. Inaczej moze być podwojny ruch.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-07 13:44:33
ech..
Napisałem Pontiemu w paktach i zapytałem jak by było z kasą,czy gracze mogą sobie przekazywać i napisałem tez zeby mi w specjalnym pakcie odpowiadał jak cos nie na publicznym.A ten mi w pakcie nie odpisał tylko właśnie na publicznym-dobrze przynajmniej ze nie napisał jeszcze kto taki cwany
to jest nauczka na przyszłośc zeby takie rzeczy przez tel.ugadywac a nie sie admina pytac ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 10:27:39
Witam Imperium japonskie.
Prosimy o oddalenie sie warem od naszej granicy, gdyż nasi workerzy są przewrazliwieni i niestety boja asie pracowa. Oddejdz dwa pola od naszej granicy prosze, pozwiedziaj sobie lad na polnocy i zachodzie:), u mnie juz wszystko wiesz

A powiedz mi z kim graniczysz, i gdzie jestes, bo ja nie mam pojecia.
Mozemy mamy wspolnych sasiadow interesy?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-10 14:14:38
ok,juz sobie ide,bez nerwów :D
co do sąsiadów to niemiec zdaje sie jest naszym wspólnym a interesa..
hmm..
moze jednak zostawiłbys kasztelana przy zyciu,miałby taki swój rezerwacik,to klimatyczny gracz,troche mi go szkoda;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 15:07:03
a powiedz mi, jedna rzecz, gdzie ty jestem wzgledem mnie bo widzę ciebie wszedzie. Wiem ze szpiegujecie sie z wraithem wzajemnie, wiec masz nim kontakt napusz mi gdzie jestw i kogo masz za siasiada to sie zobaczy co mozemy razem zrobic.

NIe mogę go zostawic przy mojej granicy, musi wyleciac

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-12 14:56:45
hehe,no bezpośrednimi sąsiadami nie jestesmy,powiedzmy ze ja mobilny jestem,wszedzie mnie pełno :D
co do Wraitha to moge ci screeny podesłac,ale serio byłbys zainteresowany sklepaniem go?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-12 15:27:12
wiesz do wraitha troche mam,10 pol do pierszego miasta.
Nie dam rady go samemu ( a nawet we dwoch) pojechać. Jest to nie realne, ale jedno wiem na 100% wraith jest super potega w tej grze ma 6 miast ma ogrommne doswiadcznei z dyplo . Ma rele ma ceche organized, i ma sady od prieshood za 45 mlotkow. Moze nastawiac kupe miast i mu eko nie padnie. Ma dwa panstwa. Zreszta zobaczysz sam cos się bedzie działo. Ja tam nikogo na razie nie chce jechac bo moje dogi są za slabe w zdobywaniu miast. Nie mam nawet animala i armii chariotów. Zalezy mi na tym aby go powstrzymać bo jak nie damy rady to on będzie drugim rudim w grze. King pograł jak lama ze sie tak dał zjechać. I mamy tego efekty. Ty się naprawde lepiej zbrój ostro, bo jak masz granicę to mozesz byc jego celem. Pamiętaj on jest aggr, twojea axe nie są siilniejsze niż jego sępy. Poodkładaj sobie speary i axe gotowe do sciecia, w miastach, w kazdym momencie. Bo nie znasz dnia ani godziny. NIe wiem czy widzisz jego demo, ja jeszcze nie ale pakuj w niego mask szpiegów zeby widziec demo.

Pamiętaj on ma super doswiadczenie, ma dużą armie, ma dwa państwa, i cackac się nie będzie. Kogoś z zasiadów zajedzie jeszcze to jest pewne. Jesli się zbierze ze 2 -3 osoby to się dołącze do ekspady na wraitha. Sam nawet nie priednę, ty też. Ja nie zna jego sąsiadów, ale pewnie ich ma sporo.

A i chodzą sluchy pewnie od niego ze to ja jestem wrogiem, caly wraith z doswiadczeniem w dyplo i c4. Ja mam słaby teren, zreszta widzisz rzek jak na lekarstwo, podbiłem kasztelana ale mam tylko stolica jest senswowna, jedno miasto muszę spalić bo jest bardzo źle postawione i nie nastawiam nie zdobędę tyle co wraith. Zobacz co mu bodek napsisał w opisie D6, laurka, tutaj zaczyna
z wysokiego "ce". To zobaczysz co się będzie dzialo, esktrerminacja..

Poinformuj jego sąsiadów, przemyśl sobie na spokojnie, jak chcesz mozemy miec pakt jawny o nieagresji, mi zalezy, ale nie wiem czy tobie tez.

Ach i cofnij albo pousuwaj te warry obok mnie (obok stolicy persa),
i mojego miasta na polnocy, chce robis improvementy tam a ty cały czas jesteś i mi przeszkadzasz.

Przekaż to sąsiadom wraitha, niech budują armie, bo stary niedźwiedź poubija małe miski (ma dowsiwadczenie z wielu dyplo). Niech budują armie i mu nie wierzą jak psu, bo on zmanipuluje nas/was także nawet nie pierdniemy.
To stary niedzwiedz z super kombo na tę mapę huge gdzie jest duzo terenu
(tanie sądy) podbije mnóstwo terenu i eko będzie miał do przodu.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-12 15:32:38
acha i widze ze wraith wpakowal w ciebie punkty, wiec widzi twoje demo i sam pomysl ... :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-13 00:08:09
hehe,no nie musisz mi tego mówic ze Wraith ze swoimi cechami/nacjami obok ciebie jest faworytem w tej grze;)
co gorsza ma kolejne lamy do zjechania,nie musi ryzykowac wjazdu we mnie,mówie o tu o Czajmenie i Trebuchu,z oboma próbuje sie skontaktować i kicha.Wraith nie bedzie miał dwuch państw,bedzie miec 3-4krotny rozrost.
jest jeszcze bobek chyba,ale ten nawet nie chce gadac zanim nie spotkamy sie w grze.
Narzie obgaduje z Bartkiem sytuacje bo jakos tak wyszło ze odpoczątku trzymamy sie razem,ale tez trudno wyciągnać jakies jednoznacze wnioski,choc wydaje sie ze we 3dalibysmy mu rade,twoje psy chyba sa minimalnie silniejsze od jego sepów.
potrzeba by tylko duzego zaufania zeby tak zostawic swoje miasta i isc ten kawałek drogi do niego,podział tez jakos sensownie ciezko bedzie zorganizowac

ale jak cos to jestem na 90% in,mysle ze bartek tez by mimo wszystko pomógł

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 00:19:53
moje psy zmiataja sepy na 70 lub wiecej procent nie ma tuz zadnego problemu.
Ja tam nie mam chariotow, wiec jestem wolny ma swoje dogi one robotę zrobiły.
Szkoda ze taki czajmen gra, jednak, nie ma nawet slavery, omija turki.
Nie wiem jak gra trebuch... ale slvaery to konieczność. I łuki odktyte także.

Musisz ich przekonac do budowania armii, duzej, speary axe, bez tego bedzies przystawką, nawet nie rezerwetem, tu nie ma rezerwatów, bo nie ma przekazywania
kasy i wojska, a techy musisz sam odkryć.

Jak o zjedzie 3 -4 to bedzie tylko jeden faworyt supermocarstwo.
Ja nikgo teraz nie jadę bo mi sie nie opłaca i nie mam jak, ale jak wraith mi zajedzie 4 to się jednak wkurze.

Naprawde nie wiem, dlaczego wszyscy widzą we mnie faworyta :oczami: .
Fakt jestem fin, jest agr, mam dogi, ale mam slaby teren, teren po persie jest słaby to miasto przy zlocie takze nadaje sie do spalenia, zostaje bo jest tam zloto tylko dlatego, masakra, wraith ma 3 super miasta kinga, zadnego nie spalił. Więc ja tam się będę musial niezle spocić, aby nie odpaść mu zbyt daleko.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-13 00:24:50
no wiec jakbysmy mieli wraitha jechac to nie dla jakis super korzysci tylko zapobiegawczo,jak teraz sie tak to zostawi to zdominuje całkiem region.
Trebuch niewiele lepszy od czajmena,juz uj z tym ze umiejetnosci maja srednie,ale to sie wtedy dyplomacją nadrabia,a w tajnych cisza,nie bede sie produkował jak głupi i ich za reke ciągnął,jak sie to nie zmieni to mozna ich juz traktowac jako teren babilonu

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 00:33:36
napisalem do czajmena, zobaczymy, co zrobi. Napisz do trebucha, niech bierze
niewolnictow i ustawi 2xspear i axe na granicy.
Jak on zjedzie jeszcze jednego, to badz pewny ze on nei zdominuje tylko regionu,
on zdominuej cale dyplo, i tylk mega koalicja 6-8 panstw go pojedzie.

Widzisz teren persa zenada, szkoda gadać...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-13 00:39:27
to trebucha juz dawno napisałem i to nie raz,jak taki z ciebie dyplomata to sam pisz.Jest jeszcze pare niezłych nacji,nie wiem czy zdominuje dyplo ale napewno będzie bardzo mocny.Ja juz państwo ekonomicznie ogarnałem,koszary sie kończą,zarcie jest niedługo bedzie mozna jechac z produkcją woja

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 00:58:46
kurde nie ma z nim kontaktu..., cholera nie wiem czy pisac jutro napisze jednak.
A ty chcesz jawny ze mną? , a 8 tur bede mial library i open border, powiedz mi gdzie jest to zobacze co i jak, poki co jestes dla mnie duchem.

A ty nie jestes dyplomota, nie zartuj :D .

Celem wraitha bedzie raczej trebucj albo bobek, nieagresyni pacyfisci.
Mozesz by ty :D , ze ja bede to szczerze watpie, ale mogę sie mylic.

Jak niemiec chce mogę mu pomóc w obronie, bo mozemy miec open borders i bede mógl mu pomoc ale tylko jemu i to by był dobry plan, prowokacja barteq na wraith. Cudo jak dla mnie :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-13 20:01:25
paktu wole nie,ze wzgl.zebyby utrzymywac Wraitha w przekonaniu ze wole z nim graniczyc niz z toba.Nie musi wiedziec ze sie kumamy,pozatym jak mówiłem jestem od ciebie kawałek drogi.Zapytałem Bartka jak widzi ta sytuacje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 20:13:03
ok pytaj, tylk onie daj ciala z wriathem, trzymaj sporo spearów, on ma charioty na promo i ma tego duzo...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-13 20:15:11
zapytałem Wraitha czy moze chciałby uderzyc na niemca i podzieic sie ze mna zdobyczami,moze faktycznie dałby sie podpuscić,zobaczymy..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 20:42:10
misiu ty tak kombinujesz ze az sie boje, dla pewnosci docinem armie na polnocy speary i pare axe :) , pewnie sie przydadza, sposob uzyci nie znany

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 00:04:44
Dzia mam nadzieje ze ty masz tam trochę armii, miec speary i axe, odkryj dla pewnosci luki, jak jesteś nie daleko mnie to moge ci miedź dac, ale to kwestia przyszlosci. Potrzebne drogi, a worki to nie sa priorytety. Jesteś cre wie nie jest zle. Luki są naprawde dobre do obrony miast, charioty mogę im nagwizdać. A luki i axe bede zmiataly jego charioty i jako tako sepy, i majać sporo poradzisz sobie i z sepami. Skanuj go patrz co ma, jak chesz to ci mogę pomóc taktyczni na wojnie jakby co. Ale poustawiaj sobie w kolejce min 5 mlotka po axe i sprze w miastach granicznych, i chron metal.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 00:39:31
ale o co chodzi wojna juz jest czy ja o czyms nie wiem??

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 00:40:24
ja sam na babilon nie zamierzam sie wybierac a armii narazie nie mam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 07:55:28
to lepiej chlo[pie buduj bo bedziesz mial wojne jak masz taka granice dluga z nim

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 13:45:33
ubiłem ci tego misia,nie było to uzgodnione wiec było to wiarygodne :D
wojami juz sie odsunąłem od granic,ale mysle czy by tej wojny nie utrzymac miedzy nami jakis czas,dla zmyłki.trzeba tylko pamietac o tej kolejnosci ruchów
a granicy długiej z Wraithem nie mam,nie jestem nawet za blisko niego,chociaz blizej niz ciebie.
Nic,ja wojsko za chwile na powaznie bede robił,moze poprostu ju nie kombinowac tylko pójsc we trzec na niego i tyle.z tyłu jeszcze Czajmen moze pomóc.
Zeby nie było obawy ze ktos komus w tym czasie nozyk wbije to sie jakis pakt trójstronny zalozy czy cos,zreszta jestesmy jak mówiłem za daleko zeby sobie nozyki wbijac;)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 13:57:14
widze demo Wraitha,w gnp porównywalny ze mna,troche lepszy w zarciu i prod,przewage w armi tez oczywiscie ma,ale chyba nie taką duza jak mi sie wydawało

Mozliwe tez ze widzac ze mamy wojne skusi sie na mnie uderzyc i to ja bede przynęta a nie barteq,wtedy wy mu wjedziecie.Nie wiem,tak czy siak będzie sie działo w tym regionie :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 14:04:14
dzia spoko ze ubiles misia odsunsie tylko warami ode mnie zeby nie musial dawac eskorty, warom itp. idz sobie warem do barteq a tego na dole to chyba ci ***ę żebyś mial mniejsze koszty. Ogólnie to nie obiecuje pomocy bo mam daleko do wraitha bez dróg to bedzie z 10 tur ale spoko, na razie nie pisz w kronice na temat wojny ok? Pamiętaj miasto graniczne dwa speary i axe trzymaj w pogotowiu.

Nie podchodz do mnie bliksko bo ci na 100% nie ufam i zaatakuje jak bede zmuszony,

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 14:10:00
no ja tez ci na 100%nie ufam misiu;P
jak juz pisałem tamte wary juz sie oddalaja od twoich granic,ide poznawac inne cywilizacje:)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 14:17:55
ok ale jak sie sie zle kliknie ;)
to nie bede wyrozumialy ...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 14:45:03
o,teraz dopiero zobaczyłem wasz pakt jawny z Wraithem,widze lubisz bardzo pakty wszelakie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:00:37
wraith jeszcze nie podpisal, zreszta naprawde teraz sie latwo wybronić jaak masz armie, wejdziesz do miasta zafotyfikujesz sie masz speary i axe to trzeba dac ostro dupy. Obserwuj ruchy wraitha, miej kolo niego czujke.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:02:20
a powiedz mi czy poinformowales barteq ze to fikcyjna wojna?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:17:34
acha jeszcze jedno, zrobiles podwójny ruch :) , ale nie bede robił afery bo to mi na rekę przeciez jest, na przyszlość uwazaj, jakby ktoś się pytał to nie robię pretensji ok, albo nic nie wiem, ok?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-14 15:23:59
tak,z bartkiem sie kontaktuje na bieżąco.No wybronic to pewnie sie wybronie w razie co,ale przeciez nie oto mi chodziło,tylko o to zeby babilon osłabić,a tak to teraz sie bardzo pewnie poczuje gosc,nie wiem czemu mu ułatwiasz jeszcze,pamietaj ze ma od zachodu kołosiebie dwa zywe trupy do zjedzienia-trebuch i czajmena.A moze ty planujes jakas wojenke,co?przyznaj no się;p

ps.nie skumałem z tym podwujnym ruchem,przeciez wojne wypowiadam kiedy chce,no nie?potem kolejnosc jest istotna,ja pierwszy,ty po mie,zreszta to jest wazne tak naprwde tylko wtedy jak sa jakies walki

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:34:19
ja wojny nie planuje bo mi naprawde on nie jest potrzebna.

Co do podwójnego ruchu to nie może być tak że ruszasz się w poprzedzającej turze
jako drugi a w tej turze ruszasz sie jako pierwszy, bo to podwójny ruch. Musisz czekac jak ja zrobię, pamiętaj o tym. Przeczytaj sobie regulamin dział wojny.
I lepiej sie kurde NIE pytaj pontiego. Przeczytaj i zrozum.

Co do wraiha, to naprawdę realnie jestem wstanie pomóc tylko bartkowi, bo mogę miec szybko open borders i pomóc armia. Tak naprawdę to nie dam rady nikomu innemy pomoc. widzisz tere miedzy nami 10-12 pol laseem, Bez drogi to hektary.
Zeby go ubić na jego terenie to potrzebuje ogromnej armii, drogi itp.

Pisalem do trebucha on nie ma kontaktu z sumerami, wiec cos masz kiepskie info :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-15 09:26:55
sojusznuki, sluchaj widze, ze masz pokoj z nim do 37 tury, jest wyskokie prawdopodobienstwo, ze cie zaatakuje, miej czujkę obok niego, i speary i axe w gotowości, tnij lasy jakby co axe

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 14:26:11
Hej,
powiedz jak sie zapatrujesz na pokój pomiędzy nami?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 14:26:47
formalny pokoj, bo tajnie nie jesteśmy w stanie wojny, ja chce isc na urlop

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-16 16:00:10
miałem nadzieje ze ta wojna potrwa przynajmnie kilka tur :D
chciałem w kronice ci puscić riposte,generalnie lubie takie małe przepychanki wiec nie pozbawiaj mnie tej radosci :D
ja nie z tych co wykorzystuja sytuacje bo ktos wyjezdza na urlop czy czycha na podwójny,takze mozesz spac spokojnie
DEKLARUJE TU ze nie zamierzam w przeciągu tych kilku tur wojny podejmowac jakichkolwiek realnych działan wojennych przeciw tobie
no oczywiscie pomijajac tego misia;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 20:37:55
urlop 20 - 27, mozliewe ze będe mial net bo mam być darmowy w lobby w hotel, zobaczymy ale i tak muszę szukać zastępcy, zaden z top nie moze zastępować jak
jak ma sie wojne

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-17 00:18:32
no rozumiem.mozemy nawet tak sie umówić ze ta dziwna wojna trwa na czas twojego urlopu,jak wrócisz podpiszemy pokój a moze i pakt jakis

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-17 09:04:05
ok zobacz wraitha puntky :D :(

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-17 21:08:22
rob ture bo ja nie to okolo 12 robie i NIE mozesz sie po mnie wbic!!!

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-18 03:03:18
no juz zrobiłem.pracuje ostatnio na nocki i mam troche dziwne rozdziały czasowe w których moge robic tury,wiec długo trwała wojna miedzy nami i pilnowanie kolejnosci tez nie jest mi na reke,poprostu nie chciałem zeby to była jednoturowa wojna z powodu misia,to głupio wygląda,a ja musze dbać o prestiż i powazanie:D
o Wraitha punktac nie musisz mi przypominac.Jestem pewien na 90% ze teraz kolej na ruska,wysłał tam rydwan z promo do obserwacji,sąduje.A ze mna chce przedłuzyc o nie agresji,tak jak myslałem jestem dla niego zbyt rydzykownym celem.Widze jego demo,wojsko skoczyło,produkcja spadła,czyli scinka
Mówie ci,cho razem go rozwalimy jak będzie siedział u Czajmena,a Bartek tez by pomógł,bez kitu wole miec silnego indiańca koło siebie niż babilon!

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 08:26:19
ja chetnie rozwale babilon, tylko naprawde nie mam jak mam za daleko ale a nie mam nawet drog do niego, poinformuj czajmenena ze niech ma speary i axe w miastch i czujki, powiedz co widzisz w demo, skok woja

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-18 14:24:50
masz z NY taką samą odległość do jego najbliższego miasta co ja-9kubików,nie jest to jakaś wielka przestrzeń,a oboje mamy granice zabezpieczone i nie musimy sie raczej obawiac nozyków.
wiesz,przykleiłbym ci moje rozmowy z Wraithem zeby cie przekonac bardziej,on mówi tak samo o tobie-ześ gł.rywal i tez nie mozesz istniec koło niego-ale to potem,jak sie porozwijam troche;)
tymczasem potem wojna miedzy wami moze byc bardzo kosztowna i długa,stracicie tez swoje atuty swoich spec.unitów
jeśli udrzać to teraz albo w niedalekiej przyszłości,potem nie ma sensu
demo całe przykleje jak bede mógł,teraz mam troche mało czasu

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-18 14:26:33
ps.cały czas zwlekam z podpisaniem paktu z nim,wiem ze ten podpis prawdopodobnie wykreśliłby rosje z mapy

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 20:13:34
ja mam jego demo, nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale on jest leaderem i bedzie nim dlugo, jest org ma tanie sądy, to chyba jest lepsze niz fin, jak patrzę.
Dodatkowo ma oracle byl pierwszy jak bym mial za 7 tur, ma 7 miast a ja mialem wtedy 5. Wiec chyba trzeba za skromnym zeby wiedziec kto leaderuje.

Ja do neigo doje za 10 tur do jego piewszych miast, do tego czasu on nastruga armmi duzo.
Jak sie rozwiniemy to się pomysli co z nim zrobic, pojedziemy go w 3, ale to atak bedzie szybki i przygotowany.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-19 09:09:00
"dzia 2011-06-17 00:18:32
no rozumiem.mozemy nawet tak sie umówić ze ta dziwna wojna trwa na czas twojego urlopu,jak wrócisz podpiszemy pokój a moze i pakt jakis"

A moze dalo by radę podpisać pokoj dzisiaj?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-19 14:38:05
problem w tym ze podpisanie paktu z toba poztawi mnie w gorszej sytuacji wobec Wraitha niz jestem teraz.A co ty mi oferujesz?bardzo ogólną obietnice ze moze kiedys Wraitha sie pojedzie,jak narobi sie w uj katap i słoni..
nie podpisywanie paktu nie oznacza ze nie jestesmy w dobrych relacjach,z Wraithem tez nie podpisałem,wiec zapyta sie mnie oczywiscie czemu podpisałem z tobą a nie z nim
bedziesz mógł moze niedługo robic misjonarzy?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-19 14:39:57
ps.co z tą tura,bedzie cofnięta czy co?
widziałeś całą mape dyplo?;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-19 18:44:05
nie widzialem zadnej mapy, tylko wyszedlem.

Ja ci nie mydle oczu ze go pojade bo go nie pojade mam za daleko, jak on tak mowi to jednym slowem robi z was idiotow, bo tak sie nie da.
Wasz plan jest ok on atakuje jednego a wy we dwoch na niego,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-19 19:25:46
Hatti sluchaj poszedlem ci na reke, zrobiles podwojny ruch nie zglosilem tego pontiemu, dostałbyś kare ze 10-20 golda, ubiles mi misia zarobiłes 15, teraz chce abyś ze mna zawarł pokój bo muszę wyjechać, a ty nie chcesz, trochę jest twoje zachowanie( Hatti oczywiscie) jest nie fair, ja wobec ciebie gram zebyś miała dobrze, a ty nie chcesz wziać pokoju.
Zalezy mi na tym aby pokoj byl zawarty ok?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-19 19:26:43
i zebyśmy sie dogadalis dzis bo jutro mnie nie ma.
Zgadzasz sie?

Przemysl to co ci napisalem

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-20 01:52:39
hola,hola..
nie było z mojej strony zadnego naduzycia,ale jak chcesz to zgłoś to Pontiemu,zresztą pisałeś w tt o tym przecież,nie fair to jest ze o tym wogóle wspominasz,słaby szantaż.
Jak na razie to ty proponowałeś deal z misiem i przypadkowo naciskasz różne guziki :P

"ja wobec ciebie gram zebyś miała dobrze, a ty nie chcesz wziać pokoju."

jak dla mnie cytat roku :D

Wysle ci jutro pokój,ale nie dlatego ze jestem ci coś winien,nie chce zebyś przez cały urlop się trząsł czy jednak nie wykorzystam okazji ;)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-21 21:29:12
przyjąłem pokój.ktoś cie zastępuje?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-21 22:41:04
mialbyc maiar ale jednak net jest :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-22 14:30:04
haha,niezły patent na wymuszanie pokoju :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-22 22:51:13
ba super ;) . wszystkie chwyty dozwolone, milość, współczucie, żal, gniew, zrada,
ale wobec skośnych pełna miłość :D of course

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-06-25 03:09:08
ok,to sie nawojowaliśmy :D
mozna by wpisac oficjalnie pokój do kroniki i pomyslec nad paktem,na ile tur?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-25 10:25:49
tak proponuj

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-04 17:06:51
ejo
Czy pan myślisz może skorzystać z umiejętności swoich dogów zanim się przeterminują?Japonia juz wkrótce zacznie strugać poważne ilości wojsk ofensywnych do szturmów na miasta i rozgląda sie za potencjalnym celem,co by nie zostać w tyle za swoimi szacownymi sąsiadmi..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-05 01:22:40
Mamy pewne cel których z oczywsitych zględów nie mogę tobie ujawnić :D
Jedno jest pewne, to nie ty bo nawet nie wiem dzie jesteś:)
Ale wkrórce sie dowiem bo jednak widmo japoncow mnie przeraza troszke.

Jesli masz sensowny i realny plan to mogę sie przylączyć, moje dogi swoje zrobiłu już ale zawsze się mogą przydac. zaznaczam musi to byc plan realny, nie poświęcę swoich ludzi ku ideai, ale jestem otwarty na propozcje :0

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-05 14:10:57
widzę że teraz przyszedłęs czariotem. Ostrzegam jesli sie zblizysz na odleglość
mniejszą niż dwa pola od moich granic to zaatakuję, bo tobie ufać nie można :D .

Nie mam zamiaru pilnować worków, i miast bo ktoś chariotem stoi.
I w mojej okolicy możesz trzymać tylko jeden chariot, obojętnie czy masz pokój czy nie. Więcej rozumiem jak akt agresji.
Pamiętaj nie możesz stać przy granicy ani pole dalej, bo możesz zaatakować np
worka.

Jesli chcesz zwiedzać to podpisuj jawny, dołączysz do klubu pokojowego ragnara :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-05 23:34:13
mnie ufac nie mozna,pffff...
rydwan mój stoi na górce teraz,tam gdzie Wraitha,czy jesli podpiszemy ob to moge sobie przejsć przez twoje państwo-flak? :D

co do paktu to ja naprawde nie mam nic przeciwko,ale nie chce rozsierdzić juz wkurwionego Wraitha.Był plan wojny rosja&japonia vs.Sumeria,ale zastępca Hechter zdradził,wbrew woli Czajmena(takie to maniany się **pier*** na zastepstwach) i Wraith sie o wszystkim dowiedział,juz mi nie zaufa nigdy,a ja nie zamierzam go prowokowac

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-05 23:35:23
ale dobre info ze z Ruskiem sztama,docenił to ze byłem gotowy zaryzykowac wojne

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-05 23:37:32
acha,widze roboli sumeryjskich budujących droge w twoim kierunku.pewnie zamierza posłać osadnika,niedługo na pewno bedziecie miec wsplną granice

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-06 09:32:10
1. twój chariot może stać tam gdzie wraith, i tylko 1, lojanie ostrzegam, wiecej niz jeden chariot (mozesz wpakować skauta) i ubijam, bo moim ludzie miłujący pokój się boją.
Wiec ktrótko 1 chartiot i nie przy granicy, tak samo ma wraith

2. Niestety nie mogę dać wam OB ani to tobie ani wraithowi by tylko to będzie służyło do zwiedzania moim skromnych progów, zreszta i tak pewnie macie mapy calego mojego terenu. Nie mam interesu w podpisaniu OB ani z tobą ani z wriathem
(nie będzie kasy, z barteq masz OB wiec widzisz mnie z dwóch stron)

państwo-flak? co państwo flak? i dlaczego

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-06 19:36:34
bo nie stoi jak należy tylko rozwleka się po dyplo świecie rozlewa niczym niekontrolowany wyciek ;p

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-06 21:22:20
o mnie ? zobacz fausta harama lukie a przede wszystkim wraitha, nie zartuj
Ja zadnego cudu nie mam, a oni wazn epiramy, oracle, zaraz bedzie kolos.
TY juz tez sie rozwlekasz :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-06 21:34:25
no bo taka dziwna mapa ze państwa rosną generalnie północ-południe,potem sa kłopoty w czasie wojny z aprowizacją;p
coś mi Bartek mówił ze chcesz znowu paktu.gadalismy o tym na poczatku i jakos sie rozlazło.no ok,załozymy pakt..i co?no mysle ze po to zeby kogoś zaatakowac,co nie?
soł..jakies pomysły?

Beny 

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-08 15:08:19
a wogle to mam jak najgorsze obawy co do dalszego rozwoju Wraitha
z tyłu poznałem bobka,nastawiał miast jak szaleniec-sumer bedzie miec co przejmowac :o

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-08 15:08:36
aa,zły pakt

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-08 15:09:00
w sumie to tyle tych paktów narobiłes ze nie wiadomo w ktrym pisać :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-08 15:16:46
to lepiej się dogadaj z bobkiem bo on jest pacyfista. W pojedynke z leaderem nie masz ZADNYCH ale to absolutnie ŻADNYCH szans. No chyba ze będziesz mial katsy nie pozniej niż on, i naklepiesz armii trochę

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-08 15:17:18
mozesz miec 5 -7 tur pozniej, ale nie 20 :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-17 22:30:13
jesli chcesz co na temat domela wiedziec służe pomocą , ma z nim open borders, i moe kilka rzeczy wybadac i nie tylko, mam jego demo.
Graty ze mu miasto spaliles, on trzymam sporo wosjka od mojej strony.
tzn luków, ma tego naprawde duzo

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 16:19:42
Juz nie trzeba,to był 2turowy blitzkrig;p
Takze juz jeden cel tylko widze-pojechac Wraitha
Zastanawiam się,Wraith odchaczył pare dodatkowych techów podrodze,a moze to wcale nie on,lecz my pierwsi dojdziemy do konstrukcji?ja tylko zelazo dodatkowo zrobiłem,dzieki lepszemu bonusowi ca teraz naprawde opłaca sie robic swordów
Trzeba juz naprawde powaznie zacząć planować

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 16:21:43
a bobka by sie poświęciło na ołtarzu dobra wspólnego :D
o ile Wraith wogóle wezmie go na cel-a mysle ze tak bedzie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 20:43:30
no niestety bobka rozdziobią kruki i wrony nie tylko wraith i rihiter, dzia stawiaj miasta, aby zabierać ziemie mu

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 22:19:45
ja mam zadaleko przecierz,czajmen sobie wezmie cos jak Wraitha stłuczemy

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 22:20:42
a wogóle ti Rihiego nie znasz ale wg.mnie to chyba najlepszy gracz w stawce,gram z nim pare pbemów.Takze Wraitha rozwalim a nastepny mocarz nam urosie na granicy;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-19 00:24:55
a myslales zamknąć mu open borders?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-19 16:13:15
dzia co myslisz o zamknięciu mu granic?
Padnie mu troche eko o jakies 20 złota,

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-19 16:42:58
no jesli masz z nim szlaki to tak,ja nie mam wiec nic mu to nie zrobi,a tylko go wystraszy.narazie niech sie czuje pewny;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-19 17:37:55
ja nie man szlakow ty masz i kacowski

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 18:21:17
odnoscie naszej rozmowy x fire, dzia jesli bajerujesz rob to dobrze, o co chodzi ale naprawdę bujać to nie nas, powtarzam ci masz różne informacje nawet nie wiesz skąd i nie podejrzewasz. Ja tobie nie ufam bo jest praktycznie pewny że wspólpracujesz z leaderem a ja dla ciebie wrogiem jestem. Cóz tak bywa zycie. Ale wiedz, że leader ma wielu wrogów, i każdy kto z nim kolaboruje, no cóż ...
nikt nie lubi zdrajców. Sorry hatti, ale ale grasz na moją niekorzyść, dlatego ci nie ufam.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-20 18:25:56
Ja mam szlaki tylko z niemcem,nawet jeśli Wraith ma ze mną to nie moge teraz zerwac ob,trzeba poczekac
Wraith i Faust odlatują,Rihiter do nich niebawem dołaczy
Ja jestem zdecydowany działać,ale coś sie sypie ta koalicja-zreszta to ze bobek zostanie pojechany to było do przewidzenia..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 18:38:06
ile rihiter ma miast?
faust ma chyba 7 -8?
ja 8?
wraith juz ma kurde 11-12?

Wiesz szlaki open to jest pompowanie jak nic, a bobka no cóż nie dało sie wybronić jak sie nie gada z sasiadami i stawiam jak najwiecej miast bez obrony to cóz, co ja i ty poradzisz.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-20 19:10:39
Nie wiem ile Rihiter ma miast,ale pewnie tyle co ty,ale..bedzie miał ich teraz po bobku jeszcze więcej
Idziesz w konstrukcje?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 19:13:03
Hatti jak ci moge przekazywać wazne info jak ty ci nie ufam. To open borders to mnie mocno smuci, niestety nie wiem co ci obiecal, ale Ragnarowi to się nie podoba.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-20 19:48:47
To po co zakładasz kolejne pakty z których nic nie wynika?
Czego oczekujesz?Chcesz robić kampanie na Wraita czy tylko odwrócić od siebie uwagę?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 20:55:22
jakie pakty kto nie chcial chciales jawny vs sumer? nie jak pamietam?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-20 22:30:41
Skubi,używaj znaków interpunkcyjnych;)
Tak,mówie ci cały czas otwarcie o wojnie przeciw sumerowi,ale mam wrażenie ze tobie nie zależy na realnych działaniach..
Czajmena czy Bartka mozna brac pod uwagę,ale to ja i ty poniesiemy główny koszt tej wojny.Pytanie czy ty chcesz go ponieść?Czy lepiej czekac na rozwój wypadków..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 22:37:45
wiec mowie ze ze lepiej czekac na rozwoj, bo wojna jest za daleko,
tylko ze ty misiu jawnie kolaborujesz z nim

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-21 01:17:57
hehe,kolboruje?bo mamy ob?co to za przeciwnik który zdradza prawdziwe swoje zamiary..
nie wiem czy to moja zua reputacja tak na ciebie działa czy ocb,ale dyolomacja z tobą jak z panną na wydaniu :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 07:32:04
wiesz mnie kurza kasa jaką on dostaje z open borders ma z cibei 21 golda na czysto

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 09:36:20
Hatti jesli byś napisał:
- trzęsę portkami, bo wraith jest obok mnie, nie chce go prowokować, dał mi propozycje nie do odrzucenia, nie che go wkurzać, a tu udajesz, że nie masz open, czyli szlaków.
No sorry jak mam to rozumieć?

Zrozum, ze bydle sumeryjskie rośnie w ogromnym tępię, musi mieć super tereny
(a po po kingu ma super).
Bo on ma duzo cropa(tyle co ja) 2x wiecej produkcji niż ja i z 50%lub wiecej GNP. Mimo tego, że kombinuje, jak mogę i używam różnych sztuczek to nie da rady go dogonić po mam kiepawy teren, niestety. Miasta po kasztelanie to tragedia.
jedno spalił a drugie przy zlocie to też do spalenia by sie nadawało...

Kombinuje jak mogę a mimo to on ucieka. zbudował cud, buduje drugi, rozszerza religie, zbdobywa za darmo bobka.
Chesz miec u granicy drugą rudike?, chcesz dalej grać o cos w misiu, czy patrzeć i tylko patrzeć jak rośnie sumer?
Nie mam zamiaru pakować sie w niego teraz armia, bo to bez sensu.
jestem neutralnie -negatywny w stosunku do niego, ale nie pomagam mu dając mu open, dając mu surowce.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-21 13:53:50
Hm,jak obliczyłeś to 21$ na czysto?surowców tez mu nie daje żadnych
Sory,ale nawijasz bez sensu,zaproponował ob to sie zgodziłem biorąc pod uwae ze mam juz z nim pakt-odmowa byłaby conajmniej dziwnym gestem z mojej strony
Zabiegałem o ta koalicje,ale sie rozwaliła,ty trzęsiesz portkami i robisz za Francje w 39,nie chcesz interweniowac,to co ja mam robić?
Poprostu staram sie go nie *****ć,bo na ciebie widać nie mogę liczyć..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 14:09:01
dzia posluchaj on ma 12 miast, kazde z miast jak ma międzynarodowe szlaki handlowe daje min 2 zamiast 1, czyli on zarabia min 12 golda na czysto minimum
Sorry nie 21. Powaliło mi sie.
FYI, wraith ma kalendarzi i buduje Mausoleum (GA legnth +50%), buduje szybko bo ktoś miły dał mu marble, tez wiem kto.

Dzia pytam sie ciebie poważnie czy jesteś zainsteresowny koalicją anty sumer.
Będzies brał w niej udział dzielił udział? Mozesz być podwojnym agentem,
ale niestety będziesz musiał, dawać printy jego terenu itp aby KOALICJA wiedziała co się dzieje.
Ja nie porwę sie z motyką na słońce z czym do ludzi, nie mam do niego tak blisko jak ty.
Moj plan jest jasny, mamy katsy mamy słonie robimy wielka koalicje. Bum z wielu
stron, nie pojedziemy go po calości, ALE bedzie musiał oddac np polowę miast.
Spalimy mu miasta, improvemnty i wrócimy do domu. On miasta będzie musiał scinać
Zostanie powiedzmy z 6 -8 miastami.

Masz lepszy to proponuj, ja nad swoim mocno pracuje i to jest naprawdę dobry plan. Taki który wielu zarobi na tym biznesie, a pozbędziemy się hegemona.

W D3/4, tak pojechali Pontiego, wieć albo to jest dyplo miś i pokarzemy pazury,
albo będziemy dyplem dla frajerów, gdzie jeden z super kombo stary niedzwiedź, podbiją z lekkości 1 sasiada a potem dominuje swiat. Buduje wanze cudy i będzie połykał po kolei kazdego.

Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 22:25:38
hej a co myslisz o jawnym pokoju do 100 tury?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-03 17:33:15
a czemu mi nic nie powiedziałeś o swoich planach wobec pita,sojuszniku?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-03 22:05:14
dlatego ze nie moglem powiedziec,
na 100 ture bede gotowy obrobie sie razem z barteq z pitem w 10 tur 10 tur na dojscie do wraitha.
Nic nie kombinuje na boku,
pozdrawiam
Ragnar

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-04 16:05:16
No rozumiem ze nie mogłes nic mówic,ale co jesli utkniesz w rzymie na dłuzej?
Nie za bardzo kombinujesz?Widzisz przeciez jak Lary sie broni,a ty zakładasz ze z niemcem rozwalicie w 10tur jego prety,optymistycznie...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 16:21:58
opisze to ci dokładniej wieczorem, naprawde damy radę

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 19:07:15
Witam naszego sprzymierzeńca:
Dlaczego nie poinformowałem ciebie ani nikogo innego. Ano dlatego ze nie chce mi się szukać ewentulanego przecieku, ty może czajmen, moze rihiter a moze ktoś inny.
Rozbiór Piter to był (to się okaże jeszcze) majstersztyk.
Piter NIC nie podejrzewał co się dziej, wprost przeciwnie był przekonany że nic mu nie grozi. Gdybym random my nie pomogl (89% sic) to był juz był trupem.
A tak to moja armia idzie na niego Bartek wjeżdża w niego i jest po nim. Padnie szybciutko gdyż militarnie jest dużo słabszy niz ekonomicznie.

Nie porywam się sam na Pita gdyż nie dałbym rady go szybko załatwić, pit pada szybko bo jest z dwóch stron osaczony.
To będzie blitzkrieg zaufaj moim zdolnością i Bartka (on jest naprawdę dobry).
Nie będę opisywał technicznie, no chyba ze bardzo chcesz, ale wiesz ja nie zaryzykowałbym beznadziejnej wojny, gdbybym nie mial 90% pewności ze się uda.
Wiesz piter to nie wraith to nie Bodek.

Jak możesz to zwiedzaj jego państwo mów ile ma jednostek i gdzie tak nam możesz pomóc.Będę twoim dłuznikiem.

Ragnar

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-04 20:15:14
to macie juz wojne?w Aktualnych Wojnach nic nie widziałem

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-04 20:15:50
no pochodzic wojem oczywiscie moge,dopóki pit mi nie zamknie granic,co zapewne nastąpi

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 20:16:53
"dopóki pit mi nie zamknie granic,co zapewne nastąpi"
jak dobrze to rozegrasz to nie zamknie

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-06 15:14:45
no zobaczymy,moze kit o międzynarodowym bezstronnym obserwatorze przejdzie;p

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-06 17:14:40
super podobało mi się, :ok:

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-06 17:15:40
Martwi mnie troche odpowiedz Rihitera,z Czajmenem nie ma kontaktu..
żeby to sie nie rozlazło znowu:/

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-06 22:23:34
jutro poczekaj zrob ture po mnie, ja zrobię drogę, ty wejdziesz w jego panstow i zobaczysz so ma daj print. Jak chcesz to mozemy zrobić turkę razem, bedzie jeszcze lepiej. Ture bede robil po 21

Czajmen wroci z urlpu ten Romanek to daje ciale chyba nie robi tur.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-07 16:47:55
Niestety nie moge w tych godzinach

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 21:10:16
jutro wejdz na góre tym warem, tam gzie stoi moj spear i daj screen

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 17:06:21
moglbys tego screena wkelic?
przydałby mi się bardzo..

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-10 20:21:47
powiedz mi a moze by tak na szybko obrobić domel.
Ja na szybko obrobię jego miasto, ty z siewim po po dwa, bo on ma jakoś dziwnie położone?, po co się domestos ma meczyć w misiu?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-11 23:45:28
słuchaj,nie przeginaj pały,juz zrobiłes mi niespodzianke z ta inwazją,za *** nie bedziesz gotowy na ta 100ture jak sie umawialismy bo bedziesz min.10tur sie wracać.
Domelos juz jest skazany na smierc,ale nie ucieknie,pózniej sie ogarnie jego małe państewko,on nie jest zadnym zagrozeniem
a im dłuzej bedziemy zwlekac z Wraithem tym gorzej
Dobre info jest takie ze nawiazałem kontakt z Turcją,jestesmy w trakcie rozmów
Ja jestem juz 3ci w armii i cały czas robie wojsko,cały czas...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 00:12:20
to bardzo dobrze tylko, pamiętaj jedną rzecz ze
a) na pitera wyslłaem 15 dogow 4 katapy 3 speary i sworda. Na niego starczylo jak widzisz nie ma problemu, bo on uwierzyl ze prety plus charioty to mu wystarcza .
b) na wraitha moje dogi są za słąbe bo maja 4 sily !!, ja na niego potrzebyje słonie catapy, hores, lub crossy jak odkryje, ewentualnie swordy.
Tylko to się będzie liczyć. Moj dog ma 4 sily slon ma 7 i z na drugim promo ma
vs mele. On buduje armie slonie, horse i catapy plus pare sępów. Tak zagra każdy normalny.

Na pitera posłałem stary, dobry ale złom, widzisz tam słonia w tej armi?
Nie ma żadnego cała inna armie zbieram na północy, będzie to armia na dwa promo.

Acha i potrzebujemy kogos kto by zaatakowal go z calkowiecei innej strony.
Bo ty ja czajmen to dla wratiha ten sam region swiata. A wiedz ze ja wejdziemy w jego teren to trzeba będzie przyjąc atak katap na klate pierwszy, co zawsze jest bolesne.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 00:15:54
ja zbudowalem cudak do teocraji, włączę ją za trzy tury jak będę mial monarchie
W między czasie zakolejkuje sobie po catsie sloniach i horsach w miastach.
Masz moze mape wraitha?
, kto go jeszcze moze zaatakowa, podobno kacowski z nim sasiaduje ale on chyba nie pojdzie na niego

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-12 00:18:04

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 00:24:19
dz

pamietaj, jedno na swoim teren każdy pies jest mocny,
potrzebuje tylko duzo katap.
Cel domel jest dobry prosy we trzech, malo armi potrzeba, (domel ma glownie luki za murami, wiec potrzebujesz tylko katapy)

Rozwalisz go masz dwa darmowe miasta, a wraith nie wjedze w ciebie bo inni pilnują go, rihiter ja i czajmen (chociaż on ma malenka armie) niestety.
Do obrony potrzebujesz mniejszą armie, niż do ataku.
Spokojnie bez gwałtownych ruchów. Pomyłś nad szybkim numerem na domela, dwa miasta drogą nie chodzą, a duzo armi nie potrzeba,

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-12 00:30:32
nie ,kacowski bankowo nie pójdzie,ale juz mówiełm ze gadam z turkiem,dał słowo zachowac inf.dla siebie i jest zainteresowany,zobaczymy czy uda sie sfinalizowac rozmowy jakąs konkretną umową

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-12 00:35:34
ale skumaj bracie ze rozbiór Domela tez potrwa,to jest imperium def,wszędzie mury i łuki na 3promo
pozatym francuz taki jakis nijaki jest a bez niego cała impreza nie ma sensu,gadaj z nim..
im wiecej damy czasu na okrzepnięcie tym trudniej bedzie potem
a pomysla sobie jak go sklepiemy,potem Domela,jaki to nam da *** rozwój

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 16:32:47
rozbior domel w trzech jest banalny, mam jego power jest malutki!!!
Wziać trzeba sporo katap, aby zbijać szybko obrone i po zawodach.
Zresztą on pewnie ucieknie do stolicy, a na nią idzie siewi.
Przemyśl sprawę, naprawdę 10 jednostek to mask (5katap reszta, axe lub słonie)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-12 18:09:16
jak przekonasz Siewiego to ok.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-12 19:04:39
ok pogadam z siewim i dam znac kiedy jedziemy wstępnie sie z nim umówiłem byl chetny.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-13 21:10:37
domel pracował 2robolami przy granicy,zabrałem mu ich i zabiłem 2unity
daj znać co i jak,mysle zeby zawrzec pokój i za 10tur zaatakowac ponownie juz z wami

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-13 21:41:03
super *** zagral :D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-14 13:46:31
Poprostu sie nie spodziewał,podobno 2razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi ;)
Kiedy wchodzisz do niego?Gdzie jest stolica?jesli masz jakies mapy jego to mi podrzuc

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 13:51:46
ok
spoko mowie zebyś uwazął na wraitha, trzymaj katapy bo on ma obok nas (w tym mongolskim miescie, ze złotem wpizde woja i cały czas zbiera, katapy slonie horse.

Dam ci dzi screeny jego terenow siewi już na niego idzie także.
Ja też jak dotnę zaraz w miastach

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 17:14:12
jesli chodzi o wraitha, to ja też na północy zbieram tam garnizon typowo offensywno -defensywny katapy i słonie, potem dorzucę długie łuki.
Wiec na pewno nie pozwole aby on na ciebie wjechał sobie tak bez mydelka.

Aktualne wriath ma najwięszka armie swiata ponad 400k i ciągle buduje, sporo tej armii trzyma obok naszych granic i co gorsza stack sie zwieksza.

Na domel we trzech naprawdę dużo nie potrzeba, nie wal tylko głową w mur.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-14 23:18:48
no niestety juz wojna,jednak na mnie idzie

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-14 23:19:36
takze jak masz możliwośc to dawaj,ja postaram sie bronić najlepiej jak umiem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 23:24:09
ok czyli ruszył się wojem....

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-16 14:36:28
A mógłbym prosić o screen tego stacka który pójdzie na Wraitha?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 18:35:20
Jednostki schodzą tam, przecież nie mam super, mega armi co wiesz po moim wykresie. Cześć tej armi jest w rzymie, ale nie boj sie docinam teraz las i ludziku w miastach i powinienmem ją miec na czas.
Razem z czajmenen damy rady jak sie on odsłoni ( a chyba sie odsłoni).
Zreszta czajmen obiecał ze złamie jawny jak będzie taka potrzeba.

Przeciez kurde wiesz ze nie mogę cie zostawic, ani czajmena na pozarcie wraitha bo będe mial pozamiatane.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 18:38:17
Ale widzę, że ktoś ci znowu miesza...
Chcsz włacz wieczorem xfire pogadamy, live(on chat)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 21:39:28
podpisałem oB w summeria, scialem ludzi, scianm dalej las, (nawet las)
Przyjalem jego propozycje ale bez zwiedzania bede po 11 na xfire.
Informuje cie abys nie byl zdziwiony, po to to przyjąlem aby uspic jego czujnosć

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-17 16:51:09
Równie dobrze mogłes to zrobić zeby zajac się spokojnie Domelem czy kims innym.Jak juz zauwazyłes obowiazuje zasada ograniczonego zaufania,takze prosiłbym jakis namacalne dowód ze faktycznie na 100ture bedziesz gotowy do akcji.
Mój warrior w byłym ZIZ będzie monitorował gdzie przemieszczasz wojska,mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko:)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 18:43:26
to niech monitoruje także bartka nie ma problemu jak dla mnie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-18 18:44:49
idę na granice, przez teren bartka znacznie szybciej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 21:29:41
Ragnarowi jest przykro ale naprawde nie dam rady.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-21 23:19:12
Prosimy hatti o nie zwiedzanei jego terytorium. Proszę opusci moje granice, w przeciwnym razie zamknę je.
Pozdrawiam
Ragnar

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 15:28:51
Witamy Hatti,

Wiemy, że mogłas sie na nas zawieśc, ale Ragnar na prawde nie widział szans zebyśmy zaorali wraitha. Stracilibyśmy armie, i było by po nas.
Z armią trzeba uważać, strata jej całej może oznaczać wyrok.

Mimo tego wypadku chcę miec dobre stosunki z Hatti.
Chce zebyśmy ze sobą dobrze rozmawial.
Wg mnie Hatti popelniląs dyplomatyczne błedy, nie chce cię pouczac,ale:
- walka z domelem w pojedynkę nie jest ci na rękę. Domel jest na cibie przygotowany.
- nie przedłużyłas pokoju z Hammim zanim zaatakowałas domela. Może wierzyłas w przychylność summerów. Zdaję sobie sprawę ze rozmaiwalaś z summerami , i mieliście pewne wspólne pewnie plany. Ja cię nie wydamałem hatti!.
Pewnie na mnioe także knułas z sumerami. On cię zwiódl.

Nigdy nie napisałem ze wjadę na 100% w summerów. Chciałem miec porządna ekipę aby jego zniszczyc a nie zniszczyć samych siebie samobójczym atakiem.

Naprawdę ci życze jak najlepiej, wierz mi lub nie.
Idz po slonie i rozwijaja sie.

A teraz mam dla ciebie potwierdzoną informacje 100%.
Wojska domelosa ruszyły sie w twoim kieruknu, domel ma katapy, i axe lus pare galic warior, nie ma na razie slonie nie widać ich. Uważaj na niego.
Pozdrawiam
Ragnar

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-23 03:05:40
Co to znowu za smieszny ton?kto wita teraz,jacy oni?rozumiem ze tamten Skubi z kótrym planowałem atak na lidera juz jest nieaktualny?nie wchodze z tobą bracie juz w zadne układy
z Domelem sobie poradze,nie musisz sie martwic
Do ostatniego momentu namawiałem Wraitha na atak na ciebie,zeby wyciągnąć jego wojska w pole a jednoczesnie ciebie związac w ten sposób zebys był zmuszony do walki.Wtedy bysmy wygrali bo ja bym cie nie zawiódł,no ale ułozyło sie inaczej i stało sie to czego sie obawiałem-czyli musiałem zawierzyc swój i gry los komus innemu..

"Naprawdę ci życze jak najlepiej, wierz mi lub nie."
ale tak sciemniac to naprawde nie musisz,wiem dobrze czego mi zyczysz,co mysisz ze ja nie rozmawiam z ludzmi?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 10:11:35
Witamy Hatti,

Ma nadziej ze humor się hatti poprawil. Offensywana domelowska odepchana. Schowal sie w stolicy ale jakoś sie dobije. Ja tam bym chciał abys dostal tę stolice bo jestes najbardziej stratna na tej wojnie. Siewi ma dwa miasta wiec ma juz sporo.

Szkoda haati twojego miasta z akademia. Bo tak to twoja sytuacja bylaby calkiem niezla( stolica domelosa to ładny kawelek ziemi).
Mam nadzieje ze nie dasz na pożarce mojego ambasadora ;)

Chcialbym abyśmy mieli conajmniej poprawne stosunki, wciąz możemy miec wspólne interesy. Wiem, że pałasz trudno to sobie wyobrazic ale cóż ja takie widzę.
Wiec jesli bedziemy wspołpracować to hatti bedzie rosła w szerz :D .

Z summerami ci nie pomogę, a na pewno nie teraz, ale wspólna wspólpraca bedzie mogła oznaczać dla ciebie zdobycze terytorialne, jesli chociaż wystawisz nieduży stack atakujący.
Pomysl na tym bo moim sojusznicy w wojnach ktore prowadzę raczej nie narzekają.
Na wojnei z domelem nie straciląs. Za wpadkę z akademia niestety jest ktos winien z twojego dworu...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 22:14:23
hej
Mamy juz z Wraithem rozejm.Stolica Domela jest moja i nawet nie planuj niczego :P
Niestety Domelos(w sumie jedyne co mógł zrobic)scował spore siły i tam zamierza sie pewno bunkrowac,nie dam rady sam na teraz.Oferuje ucziwa oferte-za pomoc w zdobyciu dostaniesz połowe $ z plądrowania

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 23:18:37
druga połowe dostaje rozumiem siewi?
Bez siewiego sie tam nie ruszam...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 23:24:25
połowe ze mna,Siewi jeszcze sie nie deklarowal ale wyczułem ze jest niechetny i te zdobycze co ma go 100%zadowalaja.
Myslisz we dwuch nie damy rady ztakim pikusiem?przeciez od twojej strony jeszcze sa górki po których mozesz podejsc

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 23:28:25
z tego co wiem to domel ma duzo, bardzo duzo nie wiem ile ty masz, ale domel ma sporo (widziales). Siewi jest konieczny aby dobić Domel wg mnie. Bo doeml ma z 7 katap, mase luków. Zreszta dla niego będzie jak wrzód na dupie wiec powinno mu zależec.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-27 23:37:54
no dobra,pogadam z siwym

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 20:26:48
man pytanie szczere jak widzisz wspołprace ze mna?, co teraz myslisz o calej sytuacji. jkaby nie bylo jestem twoim sojusznikiem w wojnie, nie summerem ale z domelem. Na wojnie z domel nie straciles, wprost przeciwnie.
Barteq prosil mnie o wsparcie w tej wojnie, gdyz z jego punktu widzenia wygladalo to krócho. Pomogłem wiem, zawiodles sie na mnie jesli chodzi o summera, ale chyba wiesz ze nie byloby latwo przebic sie przez wraitha.

Pozdrawiam

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-08-28 20:35:40
z Bartkiem załatwilismy niezły stack prawie 20unitów i to go zmusiło do pokoju,jakbysmy-jak sam przyznał-mieli wtedy pomoc jeszcze jednego sojusznika to byłby w powaznym problemie,musiałby strugac ciagle armie zamiast isc w eko by odrobic straty które mu zadalismy.no ale sprawa zamknieta i nie zamierzam do tego wracać
Co do Domela to czekam na ture bo chce zajrzec co tam stoi w Birbicate,wysle ci potem screen

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 09:49:53
patrzyłem w word builder, dzis spojrze dokładniej. Ale ogolne nie jest, zle.
Jak siewi rzuci 25 jednostek ja dorzuce swój korpus 12 jednostek i pójdziemy na gorke to będzie naprawde niezle. Przyjmiemy na klate i ubijemy dziada.

Przypadkiem nie zbiżaj sie na odległośc strzału do domela. Bo cie samemu na pewno wykosi.

Co do summerów, to sorry ze tak wyszło, ale ja tam sie boję podejść po kosiarke.
Widisz tu jest problem ze nie połączymy armii, bo nie ma jak, podobnie byłoby z sumerem, nie miał bym jak połaczyć armii z wami w jeden duzy stack.
On mialby problem, fakt ale sciął armie i byśmy sie bali podejsc.

Beny 

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 13:27:21
Powiedz mi jeszcze, bo jedna sprawa mnie nurtuje.
Czy mozliwy jest sojusz miedzy nami jak trzeba bedzie go sieknac summerów.
(nie wiem kiedy, to będzie, będę szukał momentu dogodnego).
Zaufasz ragnarowi?

Ja stalem po waszej stronie zawsze, w kluczowym momencie pomoglem tobie i barteq atakując domela. Zmuszając go do ucieczki oddania wszystkich miast poza stolicą.
Wiem ze mieliscie ciężki moment wtedy(barteq mi pisał nawet, ze jezeli nie pomoge z domelem to on może podpisać rozejm ze summeria).

Wiec zaatakowałem domela, wziałem tylko jedno miasto. Siewi dwa, ale nie chciałem sie klócić, bo wiedzialem ze bez ataku na domela bedziecie mieli duzyy problem.

Po wojnie wyszedłeś poobijany ale nie stratny, wraith oddał miasto, dostałes miasto domela dostanie stolice.

Wiec jak staniesz po mojej stronie, jak będzie trzeba?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 12:57:23
Hej hatti, jak jest twoja odpowiedz?
Podobno nie zdobywasz stolicy domelowej?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 14:15:54
hej
Szczerze mówiac mi sie nie chce-i tak juz jest warzywem,poczekam na samurajów i wtedy sobie wojsko przeszkole :)
Co do Wrighta to wiadomo jak jest,gra bedzie dla mnie wygrana jesli jego pokonam,reszta to tło.Ale na zadne to ze ci zaufam nie licz,chodz oczywiscie wspólnych działan nie odrzucam-jesli dojdzie do konfliktu,tylko tym razem bede bardziej pilnował swojego interesu
Stane po stronie..swojej :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 14:22:54
Nie kituj nie jesteś warzywem. Ile masz miast? ile możesz dostawić?
masz chyba z 10 a miajsce masz na więcej.
Warzywo?
Tak samo może mowic czajmen, kacowski trebuch. graj jak najlepiej.
Może sie dużo zmienic, np tak jak maiar ktoś moze wtopic i się otworzy ogromnna szansa. Jak chce ci tylko nakreślic ze istnieją szanse.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 14:26:46
I nie przesadzaj z smaurajami. Wraith zaraz bedzie mial rycki.
Ale samuraje są dobre.

Ja wiem też pilnuje interesu swojego. Tak się składa ze interes nasz jest w wielu momentach zbiezny. Pakt jawny da ci to, że masz czas na spokojny rozwój.
Wiesz mi ze razem możemy wiele zdobyć , tylko musimy mieć
pewności ze summer na nas zjedzie. Ja będe mial dwie armie, kolo sumera i druga na cele. Widzę możliwości wspołpracy. Tak jak barteq możesz na tym dobrze wyjsc.
Zastanów sie na spokojnie.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 14:38:13
mówiłem ze Domel jest warzywem,nie ja
"Szczerze mówiac mi sie nie chce-i tak juz jest warzywem,poczekam na samurajów i wtedy sobie wojsko przeszkole "
Wiec mozemy na tym polu(przeciw sumerowi)współpracować,ale zadnych paktów-ani z nim ani z tobą.Narazie państwo mam w słabym stanie,armie spora ale nienowoczesna i musze miec troche czasu zeby sie poddźwignąć i znowu myslec o wojnie.Na obrone to co mam mi narazie styknie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 14:44:51
ok jesli uwazasz ze sie obronisz sam to ok.
bede trzymał kciuki.
A powiedz mi jakbym ci zaoferawał wspołny podbij (ta armia ktorą bedzie dobra)?
To nie chciałbyś mie jawnego paktu?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-01 14:53:53
a po co jawny wtedy?nie wiem czemu ci tak na tym pakcie zalezy,myslisz ze paktu nie mozna złamac? :P
ty masz wogóle jeszcze mniejsza armie odemnie,wiec zamiast trząść portkami to zrób troche słoni i ha,ja podciagne eko i pogadamy wtedy

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 15:00:37
dzia ja ci mowie tylko, ze nie tylko armia sie liczy.
Ważne jest jak ją uzyjesz (mogleś użyc tak jak maiar jakbyś szedl na summerow).

Ważne co... i jakie masz promo. I co ma przeciwnik.
Jak masz axe i catapy, TO masz ci los ZROZUM, ze jak przeciwnik ma katapy + horse i parę slonie (slonie i horse maja vs mele 25 na drugim promo)
To z twoje armi jest sieczka, NIC ZERO.

Zrozum wyswiadczyłem CI przysluge ze masz armie, masz wiecej terenu.

Takto jabyśmy poszli to bys mial ZERO ARMI, i 4 miastecza.
Ja pododbnie, albo scieta do zera.

Pokazuje ci prawde.
Powiedz MI,czy stracilem na tej wojne (oprócz dania dupy z miastem z akademia).

Ja myslałem ze tym masz 30 sloni, a nie axe.

Sorry unioslem sie, nie chce mi się edytowac

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 15:03:02
oczywiscie def mozna złamać, ale ja jawne dotrzymuje.
NIe mogę sobie na to pozwolić na łamanie jawnych.

Po za tym warith sie bedzie BAł, rozumiesz bedzie sie masz ci los bal, kogokolwiek ruszyc. Bo wie ze tutaj nie jest lubiany,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 11:12:23
Dzia powiem co po co jest jawny.
Masz kupe armii, kolo summerów, ja też mam kupe. Musze miec sporo tak na wszelki wypadek bo ja im przecież bardzo ufam.
Jakbyśmy mieli pakt defensywny to zamiat trzymania potęznego stacka na granicy z summerami, to moglibyśmy trzymać mniejsze armie.
Dodatkowo dołącza sie czajmen, ktory także będzie mial katapy i słonie, bo rihiter mu rzucił kasą, a jak będzie trzeba to i ja też rzuce.
Więc będziemy mogli mieć proporcjonalnie mniejsza armie, sporo mniejsza na granicy.
A nadwyżkę będzie można użyć na innym froncie.
To jest realna korzyść dla japońców, TAK czy NIE?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-02 17:44:17
zgadzam sie-jesli sie ufa swojemy partnerowi.
sory bracie ale po tamtej akcji a raczej jej braku nie ma zadnych podstaw zeby sadzic ze tym razem się wywiążesz
tylko konkretne ustalenia mnie interesują-typu w turze X ide na miasto Y,tu masz screeny,uderz na miato Z

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 20:28:47
Widzisz brachu, nie jest to takie proste jak myslisz. Jak mogę pusci 70% armii na kogos skoro u gory czeka wraith na okazje?. Nie jestem pewien ciebie, czy mnie nie zdradzisz. Widzisz tajne akcje sa dobre why?
bo jest duzo armi, nie?
bo jest duza ekipa, nie?
BO jest efekt zaskoczenia, i nikt nie wie. Dlatego nie wiedziales o rozbiorze pitera, dlatego nie wiedziales o planie na domel między mną a siewim.
Why? po to zeby minimalizować ryzyko przecieku. Wiesz moze i ci barteq ufa, ale sorry ja ci nigdy nie ufal(po ubiciu mojego miska) i powiedziałęm barteq aby ci NIE mowil. Dopiero ture przed po zalogowaniu pitera, i jak ja sie ruszylem jenstkami.

Wiesz mi statam sie być dobrym taktymie, staram się szacować straty korzyści, nie ryzykować mocno (oprocz ataku na Kasztelana). Ty wierzyles w swoja armie.
Wskazniki power, itp. Za duzo wierzysz wykresom wladczyni.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-04 00:25:04
a na kogo chcesz puscic armie?co wogóle zamierzasz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-04 10:05:32
Mam plan, oczywiście potrzebni są koalicjanci. Tzn ja organizuje misje.
Jesli jesteś chetny to super. Widzisz mnie tylko zastanawia, summer u gory ktory jest na GA, to mnie dreczy bo, ja jemu nie wierzy jak psu.
Wiec muszę chwilę armi nastukać, aby miec na każdym froncie i kontrolować także summera.

Ja planuje wojne bo summer ucieka kolejna GA a bede następne, egipt zaraz bedzie mial kombo religijne, sangkorski, minaret, Versatali i palac.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-05 03:55:27
ale wojne przeciw komu?sumerowi?teraz to faktycznie nie mamy szans,był moment kiedy jeszcze szanse były..
takiego Domela nie potrafimy załatwic,co w koncu z nim,ja z Siewim juz połączylismy stack i idziemy,wchodzisz z drugiej strony?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-05 03:56:19
ps.Wraith ma juz banking,wyprzedza mnie techowo o epoke,no i ciągle te złote wieki-on juz praktycznie wygrał

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-05 09:03:53
jak ja nie mam połączonego stacka to nie wchodze z wami.
Ja mysle na atakiem na kacowskiego.

Wg mnie trzeba miec dużo katap i sloni. Od jest od epokę od każdego z nas. Mozna go tylko udupić jesli on wejdzie na nas i straci dużo armi. Ewentulani kolacji z różnych stron. Np Geo, bo ma z nim granice, ale on nie chciał. Naprawdę ciężko jest udupić wielki państwo.

A nie wygrał gry. Ma złoteg wieki ale następne techy są droższe i bez zlotych będzie mial cieżko. Ty idz po biurko i machinery.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-05 09:20:41
na swoim terenie kazdy jest mocny, dopoki nie ma rifle da się rade. Nawet vs
muszkiety i rycki, da się rade, jak jest dużo katap.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-06 23:16:52
witam
Siewi dał info ze chcesz zajac stolice Domela.Ja sam nie dam rady wiec..zgadzam sie-ale chciałbym odszkodowanie bo przyznasz ze miasto lezy bliej moich granic.Pozatym po zajeciu staniemy sie bezpośredni sasiadami wiec widziałbym jakis pakt o nieagresji

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 08:32:20
ok super dla mnie ile chcesz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 09:02:28
to bylo pytanie
ile odszkodowania?
Tak sie zapytam masz dwie wojny, powiedz mi gdzie jest summer?
Widzisz jego armie?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 13:29:24
a jakim sposobem mam widziec jego armie?troche stoi w miescie przygranicznym ze mna,gł.słonie i horse.mysle ze teraz poprostu bedzie sie nastawiał na obrone tego co ma i utrzymanie pozycji lidera-kazdy by tak zrobił.
ile odszkowowania to mysle 200$ bedzie ok :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 13:30:42
rozumiem ze z Siewim masz ugadany jego udział w szturmie?Ja bede w poblizu swoimi swordami i w razie co moge dobijac

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-07 13:51:53
A masz do obrony panstwa jednostki przed summerem?
Bo wg mnie trochę bo bandzie jedziesz.
Masz jednostki kolo domela (daleko od summerow), masz wojna z maiarem.
Myslisz ze summeryjskiemu psu slina nie leci jak na ciebie patrzy?
MOze ci pomoze barteq, moze znowi liczysz na odsiecz Ranganara :D

Co do ataku na domela:
to powiedz ile masz swordów?
Ja bym widzial twoje swordy w a naszym wspolnym stacku.
Jako ze biore stolice, to za kazdego zabitego sworda bym ci kase wypłacil.
Do ugadania ile.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-07 14:01:29
bedzie chyba z 10tych swordów+pare innych unitów w tym 1katapa.Wolałbym jednak kase za miasto bo nie wiadomo czy strace te swordy,wolałbym jednak nie.
A po bandzie to ja jade cały czas i jest fun :D
Przy granicy z sumem troche mam ,ale nie za duzo-ale jak zauwazyłes jest jeszcze niemiec i ty,takze nie moze wysłac do mnie wszystkiego,nie mniej biore pod uwage ze gdy osiągnie juz dostateczna przewage tech.to moze znowu pomyslec o jakims rajdzie

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-08 12:15:10
buhahahaha!
pozakładałes tyle paktów ze wkońcu sie ***ąłeś i nie w tym napisałes i cała intryga wyszła na jaw,co za beka :D
niezła wtopa...co teraz zamierzasz zrobić?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:09:18
Proszę cofnij jednostki z mojego terytorium ja też swoje wycofuje nie chce pisać tego w kronice po prostu wycofaj się jesli nie napisze o tym w kronice.
Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:21:54
Dobra wraith, tak jak się umówiliśmy. Wybijam armie dzia na moim terenie, juz zacząlem maksymalnie scinać. Pamiętaj on naszej umowie, bierzesz miasta dzia na zachód od ciebie ja biorę na południe ode mnie, dzieliy się równo. Dodatkowo masz mi oddać to miasto Lagash.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-15 23:29:10
Co to ma znaczyć?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:32:10
?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-15 23:56:52
twój wpis jak mam rozumieć?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 00:04:38
:)
Summer powiedział mi, że na mnie idziesz i lojanie mnie ustrzegł.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-16 00:14:09
Nie sumer lecz kto inny,ale nie wazne,twoje sciemy i niby pomyłkowe wpisy juz na nic się nie zdadzą :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 00:17:03
pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 00:19:04
i zapraszam i spadaj mi z mojego terenu jak nie to wpis w kronice, zeby teleportu nie było.

Żegnam :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-16 00:20:18
No też pozdrawiam,teraz ja sobie popatrze jak wy sobie upuszczacie krwi,przypomina ci to coś?:D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-16 00:21:13
ps.chciałem ci wypowiedzieć ob,lecz z przyczyn technicznych było to niemozliwe takze prosze zebys w swojej turze zerwał

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-16 00:22:22
ty tez siedzsz u mnie swoimi jednostkami,takze tez spadaj-najkrótsza droga

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 00:28:52
:smt058

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 22:34:19
tak ci tylko przypomne ze nie mozesz sie ruszyc tymi koniami które zostały teleporotwane tyle tur ile by im czasu zajęło sie tam ruszanie. Wiec jeste uziemiony 3-4 tury.
Nie chce cofki

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 22:51:03
I dodam jeszcze jedno, we dwóch was załatwie,
U maiar mam szpiega wiec sie nie wysilaj.
A jak bede musial oddawac miasta, to wyszystko pójdą do summera. Do ciebie ani jedno.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 02:45:30
No ja rozumiem ten zal ,ale widzisz..ty chciałeś wydymac mnie a teraz bedą cie dymac inni :)
Taka gra,przyjmij to na klate i broń się jak umiesz najlepiej zauwazył.Całkowite odpuszczenie miast czy to Wraithowi czy komukolwiek innemu podpada pod CWWC,nie radziłbym stosować takich zagrań.Choć widzac stack Wraitha pewnie ci wszelka ochota znika,nie dziwie się :P
Życze niepowodzenia w randomie :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 08:50:10
to nie bedzie CWWC po prostu taktycznie bede sie wycofywał ale tylko z jednej strony. Cóz wszystkiego nie obronie wiec obronie to co się da przed wami

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 08:50:24
Jesli są problemy to papy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 12:00:55
A odnośnie CWWC to przy zagraniach Ragnara to gra dla grzecznych dzieci :D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 17:32:35
no domyslam się,nawet wiem co nieco,niestety nie moge wykorzystac tego przeciwko tobie:p
fajnie ze juz z Wraithem sie dogadaliście,myśle ze będzie zadowolony z odstapienia twoich miast :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 17:44:49
tak sie zapytam wypowiedziales wojne?

Oczwysicie ze bedzie bardzo zadowolony, nawet na maksa na nie bedą scięte bo nie zdązę :D

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 17:51:09
przeciez ja ci nie mam zamiaru wojny wypowiadać,bracie :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 18:57:32
bo jakbylbys tak mila to armia sumeryjska by calkowicie wyparowala
pratycznie bez strat.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-17 19:02:25
nie rozumiem,wszak pisałes drogi Ragnarze ze zaden sumeryjski zołnierz nie straci życia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 19:03:57
nie straci jesli wejdziesz a wybije wszystkich jesli nie zaatakujesz:)
Proste i niestety to NIE bedzie gra na NIEKORZYSC nacji, gdyż muszę sie wycofywać
a z których miast sie wycofuje to juz moja sprawa :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 22:20:26
A tak ci jeszcze dodam, oceniam na 95% szanse ze summer bedzie błagal o pokój ze mna, i cie wydymamy obaj. Nic mi nie sprawi większej przyjamności.
Oczywiscie to sie nie miesci w rozumku skosnokiej hatti.
I pewnie uważasz ze kituje. Otóż nie, nawet nie wiesz jak szybko sie przekonasz.

Masz jeszcze szanse wrócić z nad przepasci. Bo albo summer będzie ukarany.
(kara dla niego bedzie nie wygranie dyplo), albo ciebie pojedziemy do 0.

Bo ja gram o już nie gram o wygranie dyplo, wiec bedzie sie działo.

Kazdy kto zapropnuje pokoj pierwszy (plus oplata za straty moralne, niemała) i odpowiedni wpis w kronice napisze, to uzyska przebaczenie Ragnara.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-17 22:23:29
Tak jak napisałe skośnoka hatti.
Jestem nieobliczalny i się przekonasz o tym bardzo dosadnie kurtyzano wkrótce.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-18 04:06:18
ja oceniam szanse na 99% ze pozbędziemy się złego wilka i wszyscy będzemy żyli długo i szczęśliwie ;)
lepiej drogi Ragnarze juz ne gadaj tylko wypnij swoją wielką dupke to nie będzie tak bolało i moze jaks małą przyjemność będziesz z tego miał :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-18 14:22:16
Witaj skundlona skośnooka ladacznico!

Masz pierwszą próbkę pomysłowości Ragnar i jego sztabu.
Następne wkrótce.

Pozdrawiam
Przesyłam moc uscików.

P.S.
Mówisz ze będzie nie bolało. Otóż będzie będzie bolało. I to bardzo, mnie i was.
Bo ja będe grał aby wam krwi i nerwów upuścic. To jest jedyny mój cel teraz.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-19 15:57:11
Ragnarze,podły zdrajco,słowom juz dość,stawaj na ubitej ziemi :atakuje:

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-19 16:26:12
:rotfl2:

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-22 14:11:56
od jutra do środy mam robote od 16-1.00 w nocy wiec bardzo mnie to wiąze.Ponti powiedział zebym z toba pogadał ,ew.będe musiał sobie załatwić zastepstwo,bo niestety nie bede zarywał pracy z powodu gry

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-22 14:30:36
kiepsko, mozemy zminic kolejnosc mi to wszystko jedno

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-09-22 14:51:08
hehe,no nie mów ze wszystko jedno,nie poddawaj się,wszak miałes mi bigosu narobić:D
z kolejnościa to troche lipa bo jesli teraz uderzysz katapami z los angeles to w nastepnej turze jesli bedziesz pierwszy to wyjdzie podwójny.jeszcze pogadam z domelem czy nie da rady robic przez te 3dni wcześniej

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum