www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Egipt (faust) - Kartagina (Rihiter)" (Rihite
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   Pakt "Egipt (faust) - Kartagina (Rihiter)" (Rihite

Pakt numer 1995, założony 2011-07-12 23:12:44 przez Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina )

Nazwa paktu: Egipt (faust) - Kartagina (Rihiter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
faust_
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-12 23:13:22
Witam.

Spotkaliśmy się ostatnio w grze, więc załozyłem pakta do komunikacji i knucia.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-07-12 23:22:40
Jeszcze nie ma przeciw komu ale obaj będziemy sę starać aby zbliżyć granice :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-12 23:31:48
Tak. Starać się należy. Bez pracy nie ma kołaczy, expa i wielkich generałów.
Będziemy się zatem starać.

W imię miłych i przyjaznych stosunków zapytam... czy przeciw komuś wolelibyście abyśmy się mniej starali niż wobec innych? A może wobec kogoś bardziej?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-07-12 23:50:16
Jak na razie nie mam próśb tego rodzaju do walecznego ludu Kartaginy :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 10:14:17
Witam ponownie.

Wygląda na to, że niedługo stać się możemy sąsiadami. Wyznaję zasadę, że "Duzi" powinni się trzymać razem i połykać, ewentualnie kontrolować małych. Dlatego myślę, że w związku z tym powinniśmy się jakoś porozumieć i dogadać.

Pozdrawiam.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-02 11:50:25
Tak ale nasz wspólny sąsiad jest mi jeszcze potrzebny do czasu zakończenia wojny z wnuczkiem (nie chce aby wycofał się teraz wojskiem bo wnuczuś obdbije jego puste miasta i będę go 20 tur po mapie ganiał). Mam nadzieje, że wstrzymasz się tych kilkanaście turek :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 15:04:52
Cóż. W takim razie wypada ustalić między nami co trzeba.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-02 15:08:47
Jeśli chodzi o podział to czekam na propozycje, dla mnie ważniejszy jest czas więc nie będę się specjalnie targował :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 15:17:58
Z ziem Wnuczusa chcesz zagarnąć całość? Bo Trebuch to jest płotka, 3 miasta, w tym jedno zaraz obok mojej stolicy, to które mu kiedyś tam uratowałem klepiąc Marwa, drugie to jego stolica, a trzecie to Lalibella, o którą się od dłuższego czasu prali z Wnuczusem.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-02 20:00:43
Wejde do gry (nie moge teraz - problemy techniczne) i dam znać.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-02 21:44:02
Oki sprawdziłem - trebuch ma 3 miasta teraz. Wnuczkowi zostały 2 miasta i oba chciałbym zająć. Trzy miasta trebucha dla Ciebie i przyjaźń Egiptu jeśli zaczekasz z atakiem. Gdybyś potrzebował pomocy to za Lalibella mogę poóc z trebuchem jak skończe wnuczka.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-02 21:45:07
Jeśli możesz to wklej mi screena ze stanem armii Chińskiej w stolicach i okolicy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 23:43:52
Też bym coś chętnie chapnął z terenów Chin. To było łącznie z 8 miast chyba. Nie bądź zachłanny ;)
Przyjaźń Kartaginy jest równie wartościowa. A nawet bezcenna :D

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-03 10:20:41
Ja zdobyłem 3 miasta Chińskie (w tym 1 starokoreańskie), spaliłem 0. Zdobędę jeszcze 2 które kontroluje wnuczek. Razem 5 do 8 o których pisałem brakuje jeszcze 3, które oczywiście możesz sobie podbić - jeśli tylko je znajdziesz ;)

A poważnie - dla mnie 2 miasta wnuczka a dla Ciebie 3 trebucha - myślę, że to aż nadto uczciwa umowa :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-03 11:00:20
Wydawało mi się, że miał więcej. Cóż, wciąż mówimy o 5 miastach do 3.
Piszesz o "czekaniu z atakiem" - przekonaj mnie.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-03 12:05:30
Wiesz co - atakuje sobie nawet teraz jeśli chcesz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-04 16:25:13
Widzę, że kompromisów to wypracowywać za bardzo nie potrafisz.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-04 21:35:44
Kompromis :hahaha:

Pozwoliłem Ci podbić mojego sąsiada/sojusznika , nic za to nie chciałem i Twoim zdaniem to nie był kompromis? - Masz rację to była prawdziwa okazja :) z której nie skorzystałeś. Dlaczego nie zażądać więcej - np. kawałka Chin, tylko najlepiej niech Egipt najpierw rozwali im ten stack w stolicy:)

Mam też i komromis dla Ciebie - Nie atakujesz trebucha, chyba że najpierw ustalimy kompromisowy jego podział - np. po 1 mieście bierzemy a ostatnie palimy. Za to ja na nie powiem: " Słuchaj trebuch a chce Ci się kolego tak tylko end tur klikać? A tak patrz twoja armia + 20 moich unitów i razem na Kartaginę abyś się rozrósł. Podobno nawet stolicę mają blisko :) "

A co do wnuczka - to dziękuję ale sam sobie poradzę :) Ty przecież nawet nie masz jak zając mu miasta.

Proszę również uprzejmie o usunięcie rydwanu spod moich granic. Chcesz widzieć moją armię - sprawdź w demo łatwo znaleźć bo to ta największa.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-04 22:40:13
Wisi mi Twoja armia. Teren sobie zwiedzam.
Nie wiem też kogo nazywasz moim "sąsiadem/sojusznikiem", nie przypominam sobie żebym miał tutaj jakichś sojuszników, których podbijasz. Co do natomiast do "pozwolenia" na podbój sąsiada, to tak, dokładnie tak to działa. Bo podbijając mojego sąsiada pretendujesz do tego aby zająć jego miejsce i stać się moim sąsiadem, co mnie może nie pasować. Gdybym to ja jechał właśnie Wnuczusa i pakował się na graniczące z Tobą tereny, też byś na to patrzył tak a nie inaczej.

Ale dobrze. Wolisz przemądrzałą wyniosłość, Twój wybór.
Pamięta jednak, że nigdy nie ma się drugiej szansy na dobre pierwsze wrażenie.
Póki co pierwsze wrażenie jest fatalne.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-05 20:43:46
1. Sąsiadem/sojusznikiem nazywam Etiopię - w mojej propozycji była dla ciebie. Cała.

2. Podział wnuczka.

Jeśli chciałeś dołączyć do wojny to mogłeś pisać 4 tury po jej rozpoczęciu a nie teraz 4 tury przed jej zakończeniem. I jeszcze Ci podział sąsiadów nie pasował bo 5:3 to jednak niedobrze.Fakt, że ja już 13 tur walczę i 3 miasta z 5 zdobyłem niestety Cię nie interesuje. Wiesz ja już z 15 unitów w tej wojnie straciłem podczas gdy Ty puchłeś na bobku.

3. Jak widzę wspierasz wnuczka surowcami. To dopiero jest świetne pierwsze wrażenie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-05 22:37:11
Surowce? Jakie surowce?

Zresztą o wrażeniach nie masz już ze mną co rozmawiać. Pierwsze jest tylko jedno i je spieprzyłeś wyśmiewając moje argumenty i propozycje. Widać negocjacje to jest dla Ciebie puste, nic nie znaczące słowo.

Co do dawania mi Etiopii... on jest moja od dawna. Nikt mi jej dawać nie musi. Tylko dzięki mnie przeżył i tak samo dzięki mnie może zniknąć z map Świata gdy będę tego chciał.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-12 21:08:18
Sporo terenu między nami, nie chcę Zimnej Wojny więc może dogadajmy się jakoś. Obaj lepiej będziemy spali :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-12 21:50:52
Owszem sporo. Nie wiem jednak czy mogę Ci ufać biorąc pod uwagę kampanię antyKartagińską jaką ostatnio prowadziłeś. Wiesz, nie tylko Ty masz oczy i uszy otwarte.
W ostatnich naszych rozmowach odnosiłeś się raczej niemiło, wręcz wrogo. Nie twierdzę, że kogoś od razu skreślam przez takie otwarcie znajomości, ale niesmak mimo wszystko pozostał. Niesmak = nieufność.

Jak to widzisz?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-12 23:23:16
Obejdę tereny "pomiędzy" - pojedyńczymi rydwanami. Armia siedzi w miastach. W zasadzie z tego co widzę to graniczymy "przez Etiopię" ale muszę się lepiej rozeznać w sytuacji.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-12 23:23:48
I gratuluje pozyskania sojusznika :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-12 23:53:05
Dziękuję.

Zimna wojna mnie też nie interesuje. Pooglądaj sobie teren i coś możemy później ustalać.

...co nie zmienia faktu, że Ci nie ufam ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-13 09:51:33
To tylko pozytywnie świadczy o twojej inteligencji :)

Ale za daleko są twoje miasta - utrzymanie by mnie zjadło :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-13 10:43:48
To, że jesteśmy oddaleni wiedziałem od dawna. Na samym początku jak się spotkaliśmy pisałem otwarcie żeby się dogadać i że wolę współpracować niż się bezsensownie tłuc kiedy jest jeszcze dużo miejsca pod rozwój. Najwidoczniej inaczej odebrałeś moje ówczesne słowa.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-13 10:53:59
Niestety tak, odebrałem je jako chęć zagarnięcia Ziem Chin:( do których masz przecież dość daleko.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-13 11:12:13
Negocjacje zawsze zaczyna się od wyższego pułapu. Problem w tym, że zamiast wyjść ze swoją kontr propozycją, wolałeś wyśmiać moją i tym samym postawić sprawę na ostrzu noża.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-13 11:35:31
Ach te różnice w kulturalne między naszymi Imperiami :)

Wy zaczeliście od wyższego pułapu, my od maksymalnej propozycji - stąd całe nieporozumienie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-13 16:35:00
Nie pitol. Wystarczy być ciut bardziej uprzejmym i nie "wyśmiewać", bo to niedojrzałe i niepoważne. Jak widzisz może prowadzić też do kiepskich sytuacji.

Zapominam o sprawie.

Tak jak pisałem, wolę się ułożyć pokojowo. Wojna nam żadnych korzyści nie przyniesie. Czekam na propozycje, przy czym zaznaczam, że Trebucha te propozycje dotyczyć nie powinny, bo to nie jest obiekt obecnych przetargów. Rozmawiać chcę o podziale pozostałych ziem.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-13 16:54:15
Muszę najpierw sprawdzić jak "sąsiadujesz" z pozostałymi ziemiami i jak są rozległe. Bo z tego co widzę na razie to musiałbyś najpierw podbić Etiopię aby sąsiadować ze mną i z " pozostałymi ziemiami ", które będziemy dzielić.

Widzę wysoko zagrałeś, przecież nawet nie sąsiadowałeś z Chinami - moim zdaniem za wysoko i dlatego mnie zdenerwowałeś. Obejrzę sobie całe wolne Ziemię i zaproponuje układ.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-16 01:56:04
Jeżeli chcesz się dogadywać to będę wdzięczny jak ten rydwan co jest poniżej stolicy Etiopii dalej nie będzie jechał. Dalej już są ziemie Kartaginy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-16 01:56:47
Ogólnie widzisz już "pozostałe ziemie" więc czas na jakieś propozycje i ustalenia.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-16 20:58:09
Rydwan nie zbliża się do twoich granic - piszę o tym południowym bo po terenie trebucha mogę sobie chodzić - wyraził zgodę.

1. Teren:
Dwa Czerwone to moje graniczne miasta 1 i 2. Co po lewej to moje co po prawej Twoje.

2. Trebuch - wiesz dobrze, że bez mojej zgody nie podbijesz go. Może i mogłeś przedtem - nie wnikam ale teraz okoliczności się zmieniły. Jak chcesz mnie przekonać do wyrażenia takiej zgody?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-16 21:11:44
Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. Jeżeli zamierzasz dalej mnie denerwować i prowokować, proszę bardzo. Jestem cierpliwy.
Robisz sobie w ten sposób we mnie tylko niepotrzebnie wroga, a nie uważam abym był wrogiem wygodnym. Będę czekał spokojnie aż innym przestanie się podobać Twoja wysoka pozycja, a gdy podwinie Ci się noga wtedy skorzystam z nadarzającej się okazji.

Lub też:
Na 1 się zgadzam, 2 wędruje do mnie. Każdy postawi w ten sposób po 3 miasta.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-16 22:38:46
1. Trzy miasta na trzy miasta wydaje się podziałem równym o ile przesuniesz miasto numer 2 o 1 w prawo ( i tak spokojnie trzy przyzwoite zmieścisz). Niby terenu po mojej stronie sporo ale tak słaby w jedzeniu poza brzegiem, że to trzecie miasto fatalne będzie, chyba że obejmie surowiec kalendarzowy.

2. Natomiast nie odniosłeś się do kwestii Trebucha. Dla Ciebie jego miasta to być Imperium albo nie być. Nie mogę pozwolić abyś je zabrał za darmo - :( . Po ich zdobyciu dorównywałbyś mi niemal potencjałem, nie licząc tego co dostawisz w innym miejscu. Jakieś ustępstwa mógłbyś jednak zrobić, chociaż terytorialne ...

3. Ja też mam sojuszników a Ty - wrogów. Normalna sprawa.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-17 02:02:50
2 mogę przesunąć o 1 w dół, w prawo gorzej. Chce stawiać miasta na wybrzeżu, gram Kartaginą. Mam cothony zamiast harborów.

Co do Trebucha, kiedy wojowałeś z Chinami mogłem wjechać i go sklepać jednak poczekałem. Mimo wszystko pracowałem na przyszłe porozumienie, bo wierzyłem że nastąpi. Jak widać wiara czyni cuda. Uwierz i Ty ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-17 09:56:10
Tak przy okazji, co do przesuwania miast to nie widzisz jeszcze jednej rzeczy. W zasięgu fatcross tego barbarzyńskiego miasta Avar są ryby. Znajdują się 2 pola na W i jedno pole na S od miasta. Także to wiedząc podejrzewam, że będziesz raczej chciał postawić miasto (czy też zachować to barbarzyńskie) tam gdzie stoi.
Ja moje postawię pewnie jedno pole na S i 1 pole na E od miejsca oznaczonego jako "2".

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-17 20:36:21
1. Co do rozkładu miast porozumienie jest blisko (choć raczej nie postawie tam gdzie barby bo chciałbym te górki jakoś obrobić). Nawet w samym środku "półwyspu" będzie taki teren bez miast, bo żarcia nie ma - to dobrze :) .

2. Etiopia. Piszesz:
"Co do Trebucha, kiedy wojowałeś z Chinami mogłem wjechać i go sklepać jednak poczekałem. Mimo wszystko pracowałem na przyszłe porozumienie, bo wierzyłem że nastąpi"

i Tobie zdarzyły się chwile zwątpienia w tej wierze w porozumienie :( :

4 miasta dla Ciebie a 0 dla mnie bardzo wierzę w nowe rozdanie między naszymi krajami ale na to zgodzić się nie mogę :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-17 22:23:47
Cóż, po Twoich niemiłych odpowiedziach znalazłem perwersyjną przyjemność w przeszkadzaniu jak mogłem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-18 22:29:40
Dobra. Gadamy po próżnicy niepotrzebnie, a czas leci online nieubłaganie.
Wygląda na to, że co do terenów wolnych się dogadaliśmy.
Co proponujesz z Trebuchem począć, bo coś Ci chodzi po głowie, w to nie wątpię?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-18 22:51:10
Co do trebucha to chodzi mi po głowie podział - stolica (wypasiona) i to miasto, którego nie widzę dla Ciebie, te dwa małe i badziewne dla mnie. Będziemy mieli może, które nas rozdziela co zwiększy nasze wzajemne zaufanie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-19 00:25:39
To by oznaczało, że w całym tym zamieszaniu nad Chinami i Etiopią, Egipt zgarnie 7 miast, a Kartagina 2. Cytując Ciebie, bardzo wierzę w nowe rozdanie między naszymi krajami ale na to zgodzić się nie mogę. Rozumiesz chyba :)

Jeżeli ten podział wyglądał by tak: 6:3, to będzie już bardziej do zaakceptowania. Zwłaszcza, że teren pusty podzieliliśmy tak, że Lalibella po zakończeniu całości tkwiła by między moimi miastami jak cypel, zamiast prostej granicy.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-19 22:25:01
Pamiętaj, że w tym samym czasie podbijałeś miasta Bobka (w tym stolicę) więc na równo wyjdzie. Jakbyś zamiast Bobka podbijał Etiopię to inaczej byśmy graniczyli :) Ty podbiłeś Bobka, ja wnuczka. Etiopią proponuje podzielić się po 2 miasta - dla Ciebie oczywiście lepsze w tym stolica. Mając Lallibela wbiłbyś klinem między moje miaso nr 1 z obrazka to północne Etiopii i dawną Chińską stolicę :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-19 23:48:51
Żadnego klina by nie było, tylko skośna linia: 2- Lalibella-stolica Etiopii.

Bobek to zupełnie inna część świata.
Co ma piernik do wiatraka?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-20 17:48:01
O Bobku wspomniałem bo mi te kilka wnuczusia miast wypominasz i ciągle je do rachunku bierzesz - sam wnuczka podbiłem, Ty podbiłeś bobka. Ja "moimi" zdobyczami nie chcę się dzielić tak samo Ty nie oddasz miast zdobytych na Bobku sąsiadowi, który w wojnie udziału nie brał ale bardzo by chciał trochę konfitur :)

Dlatego tego co kto z nas zdobył do tej pory nie bierzmy pod uwagę. Jakbyś zamiast Bobka podbił Etiopię to zupełnie inny byłby podział. Bo inny byłby punkt wyjścia. A punkt wyjścia jest taki, ze dwa silne kraje dzielą między siebie sąsiada i tereny - podział musi być mniej więcej równy (oczywiście z korzyścią dla Kartaginy)

Moja propozycja z krótkimi granicami, ułatwiającymi spokojne i harmonijne sąsiedztwo:

Gdyby Lalabella była wasza to granice długie - mógłbyś mnie zaatakować tak naprawdę w każdym moim mieście (strzałkami zaznaczyłem). Po to się z Tobą dogaduje aby mieć spokój a nie po to aby trzymać tu 3/4 armii.

Zwróć uwagę jaki jest punkt wyjścia TERAZ a nie 20 tur temu. Dogadujemy się TERAZ a nie 20 tur temu. Dlatego sądzę, ze moja propozycja jest uczciwa :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-20 18:56:03
Ślicznie to rozrysowałeś. Z tego ślicznego rozrysowania, chociaż skromnymi tylko liniami a nie zakolorowaniem terenu, wynika jednak to, że z wolnej przestrzeni między dawnymi Chinami, a Kartaginą lwia część przypadnie Egiptowi.
Piszesz mi tutaj mądre rzeczy o krótkich granicach, pomijasz natomiast fakt, że Ty będziesz miał przy tym układzie jedną ciągłą granicę, której bronić możesz zostawiając kontyngent gdzieś po środku, ja natomiast będę miał dwa krótkie odcinki, których aby bronić trzeba trzymać kontyngentów dwa. Bo z jednego do drugiego aby się dostać trzeba objechać całe morze.

Tych kierunków ataku nie będę nawet komentował. Takich strzałeczek to można sobie narysować tysiąc w każdym miejscu, nieważne czy Lalibella będzie tu czy tu.

Dobrze też, że dałeś zdjęcie sprzed kilku tur, bo jeszcze bym się przypadkiem skapnął, że wjechałeś rydwanem tam gdzie prosiłem abyś nie wjeżdżał. Tak to zawsze jest szansa, że go nie zauważę.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-20 20:16:03
Z tego ślicznego rozrysowania wynika również to, że ja nawet całych dawnych Chin nie chce dla siebie. To spalone miasto "2" było chińskie a teraz tuż obok będzie Kartagińskie. Chińczyk miał 8 miast a ja mam 5 więc na terenach obecnie pustych to były między innymi jego miasta. Poza tym z ziem Etiopii zdecydowanie więcej jest dla Ciebie - słusznie pisałeś abym tam nie jechał bo jeszcze to zobaczę i będzie mi żal ;)

W mojej propozycji obaj będziemy sobie wzajemnie trzymać nóż na gardle co powinno owocować pokojem. Dodatkowo obserwatorzy po obu stronach granicy mogliby zapewnić dodatkowy spokój.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-20 20:35:03
Spalone miasto :2" było barbarzyńskie, sam je spaliłem. Max wysunięte miasto chińskie Etiopczyk spalił. Trza było mu powiedzieć, żeby tego nie robił, to może byś teraz się o ten teren kupczyć nie musiał. Nie powiedziałeś, to teraz kupczysz, bo teren pusty a co na nim było kiedyś to mam w życi. Teraz tam wiatr hula tak samo jak i na terenie gdzie "2" stało.

Z tym trzymaniem sobie noża na gardle to niepewna sprawa. Jak tu ufać komuś, to najpierw nóż wbił Chinom, sojusznikowi jak by nie było, a teraz Etiopii chce.
Kartagina może i sama nie jest bez winy, ale myśmy jeno nieuważnego sąsiada sprzątnęli, z którym sojusz żaden nas nie łączył.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-20 20:44:45
Paktu Egipt nigdy nie złamał ani nie naruszył. Poza tym my sojusznikami nie jesteśmy więc śpij spokojnie :) Oboje rozumiemy, że ewentualna wojna będzie długa i smutna. Przegrany zniknie z mapy a zwycięzca nie poprawi swojej sytuacji bo wyrównanymi wojnami w setnej turze nie wygrywa się dyplo.

Sam widzisz jakiego ja w Etiopii sojusznika mam, życie mu przed Chińczykiem uratowałem :) a on palił i zdobywał jego miasta zamiast je dla mnie zostawić ;)
Propozycja 2 miasta za 2 miasta jest obustronnie korzystna. Wciśniemy jeszcze po parę miast i obaj będziemy zadowoleni szukać średnich Państw by je wchłonąć.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-20 21:19:13
Opiłeś się na Chińczyku jak bąk. Zasobnyś. Dorzuć jeszcze coś skromnego co by Kartaginie łatwiej ta decyzja przyszła i dobijemy targu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 13:03:57
Bieda aż piszczy w Egipcie ale chcemy rozpocząć lepsze czasy więc:

50 złota w turze zdobycia miasta lub wino na 50 tur coby weselsza atmosfera zapanowała (również płatne w turę zdobycia miasta). Wybór dla Kartaginy bo nie wiem co się bardziej przyda.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 13:37:30
W turze zdobycia którego miasta? I przez kogo?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 13:48:30
W turze zdobycia przeze mnie miasta Lallabela czy jak tam się ono dokładnie nazywa. Ty dostaniesz swoje odszkodowanie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 13:55:25
75 ton złota i zgoda.

Ustalimy dodatkowo precyzyjne warunki ataku:
- jakie środki zostaną zaangażowane,
- wzajemne warunki obserwacji ataków w celu kontroli sił.
Następnie warunki funkcjonowania stref zdemilitaryzowanych:
- jaki będzie ich zasięg,
- co będzie mogło w nich stacjonować,
- warunki przebywania w tych strefach obserwatorów.

Następnie możemy przybić deal.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 15:34:06
Miejcie litość 60 ton za to malutkie miasto, bo Piramidy przypadnie sprzedać :( Co do szczegółów to jakie są wasze propozycje?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 16:07:14
65 ;]

A. Szczegóły ataku:
1) ustalamy jakimi siłami będziemy atakować (konkretne ilości unitów), w przypadku potrzeby dosłania posiłków konsultujemy z drugą stroną - powód: aby uniknąć ryzyka sztyletu po ustaniu bądź w czasie walk z Etiopią
2) do stacku atakującego drugiej strony mamy prawo dołączyć (bądź też aby się plątał w okolicy) nasze 1-2 unity, mające na celu kontrolowanie czy respektowany jest punkt A.1

B. Ustalenie dotyczące stref zdemilitaryzowanych (zwanych dalej Strefami):
1) Tereny objęte demilitaryzacją to tereny które były obiektem rozmów, czyli Etiopia, Chiny, Przestrzeń pozostająca obecnie wolna pomiędzy Egiptem i Kartaginą,
2) Granicą Strefy po stronie Kartagińskiej będzie rzeka będąca obecnie północną granicą Kartaginy, a także obecna granica Kartaginy z Etiopią (pomijając miasto Gondar),
3) Granicą Strefy po stronie Egiptu będzie przesmyk dzielący macierzyste ziemie Egiptu i dawne ziemie chińskie
4) Każda ze stron zobowiąże się, że w Strefie będzie przebywała maksymalnie ilość jednostek równa "ilość miast w Strefie x 1,5", siły będą rozmieszczone równomiernie po całej Strefie, a nie skoncentrowane,
5) Każda ze stron ma prawo do umieszczenia w Strefie drugiej strony paktu do 2 unitów w celu kontrolowania respektowania powyższych postanowień.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 16:10:53
Acha, ważna rzecz.

B.
6) Strefy Zdemilitaryzowane zaczynają obowiązywać od momentu zawarcia paktu, a przebywać będą mogły w nich ustalona ilość jednostek (według podanego niżej wzoru) + jednostki zadeklarowane do ataku,
7) Po likwidacji Etiopii obydwie strony wycofują stacki po za Strefy, oczywiście w kierunku swoich macierzystych ziem.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 17:30:20
Złota - jak zacznę od tej tury zbierać to jakoś te 65 uskładam :(

A. Stacki - ok podamy sobie informacje z jakiego kierunku atakujemy. Ja nie chce niespodzianek więc średnim stackiem (15 unitów wejdę) 5 katap, 3 slonie reszta topory, rydwany i 1 spear. Jeśli potrzebujesz większego to ja też większym wejde.

B. U mnie strefa to pół kraju ma zajmować :D Część miast Chińskich już jest moja więc proponuję aby strefa to były obecnie niezamieszkane ziemie + cała moja część Etiopii. Wtedy strefy będą równe mniej więcej.
Wolałbym po 3 unity ponieważ muszę je rozrzucić pomiędzy wschodnią krótką granicą a południową długą. 3 unity za 3 unity.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 18:09:52
Takiego nieprzyzwoicie biednego to już z siebie nie rób. 1-2 tury i 65 jak nic będziesz miał.

Stacka czy większego będę robił... pewnie nie będzie większy potrzebny. Ale to się obaczy jak już konkretnie wojenkę planować będziem.

Stref zmniejszaniu jestem przeciwny. Więcej żeś zagarnął to teraz większa strefa u Ciebie być powinna. Jaki duży kraj masz to wiem i to co za przesmykiem to nieledwie 1/6, a nie połowa. Trza było tyle nie zagarniać ^^

3 unity do obserwacji jak rozumiem. Może być i trzy.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 18:32:28
No jakoś uskładamy w kilka tur masz racje :) Teraz może i 1/5 ale jak zasiedlę całą moją strefę to będzie prawie 1/2. Chodzi o czas w jaki Ty możesz dojść do mojej strefy ze swoich nie zdemilitaryzowanych miast a ile mi zajełoby np. dojście do tego miasta na samym dole co je na miejscu barbarzyńców założę. Te liczby muszą być zbliżone.

Jednostki 3 do obserwacji - cieszę się, że tu jest porozumienie :) .

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 18:47:23
Faust, więcej zająłeś to i dalej mieć będziesz. Co tu wiele gadać. Mogłeś się uczciwiej dzielić ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 19:24:18
Dzielimy to co jest do podzielenia a nie to co ja już mam. dlatego w miastach, które już mam będę mógł trzymać wojsko. W niczym Ci to nie zaszkodzi a nawet pomoże wytrwać w uczciwym przestrzeganiu paktu (mi zresztą też pomoże bo świadomość, że możesz mi zrobić wjazd jakoś zachęca do kombinowania). Strefa zdemilitaryzowana ma nam obu zapewnić bezpieczeństwo. propozycja w proponowanym przeze mnie kształcie spełnia to zadanie. To o czym Ty pisałeś wyda moich kilka skrajnych miast na twoją łaskę po to się układamy abym i ja spał spokojnie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 21:23:50
Oj nie mój drogi. W czasie naszych rozmów Bobka mi nawet wytknąłeś, więc Chiny to sprawa której nasze rozmowy jak najbardziej dotyczą. To po pierwsze.
Po drugie, mając zezwolenie na trzymanie wojska w miastach Chińskich masz możliwość kontrolowania całego regionu jednym stackiem i podobnie wyprowadzenia ataku z jednego punktu w dwóch potencjalnych kierunkach, a mnie zmusza do fortyfikowania/bronienia obydwu tych kierunków. Nie odwracaj kota do góry nogami, bo wiem że głupi nie jesteś i doskonale sobie z tego sprawę zdajesz. Wynegocjowałeś Lalibellę, która jak mówiłem powoduje, że mam dwa potencjalne fronty do obrony. Ty masz jeden, więc teraz ja chcę abyś i do jednego i do drugiego potencjalnego celu ataku miał daleko armią ofensywną. Ja z kolei abym miał wystarczający czas na ufortyfikowanie obydwu punktów obrony. Bo jeżeli wyjdziesz z armią ofensywną z ziem macierzystych, to do samego końca nie będę wiedział gdzie uderzysz; czy na Etiopię, czy na południe.

Cwanie kombinujesz, ale tak jak jestem w stanie pójść na ustępstwa terytorialne (co zrobiłem) to na dezorganizację i osłabienie mojego państwa od strony logistyki w żadnym wypadku się nie zgodzę. Dostałeś Lalibellę to iść ona musi z taką a nie inną strefą demilitaryzacyjną. Chcesz węższej strefy, to Lalibella do mnie. Wtedy ja będę miał ja jako zmartwienie, że jest na łasce Twojego ataku. Odciążę się niejako w ten sposób.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 21:25:24
edit (ostatnie zdanie):
Odciążę Cię niejako w ten sposób.

Beny 

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 21:42:48
Nie ma takiej możliwości - nie proszę Cię o demilitaryzację zdobytych ziem Bobka to Ty nie żądaj tego odnośnie ziem wnuczka. Ustępstwa terytorialne - masz 2 lepsze miasta i odszkodowanie więc aż tak źle nie jest.

<STRONG>Nie może być sytuacji w której możesz spalić mi miasta południowe zanim wojskiem dotrę do nich.</STRONG> Piszesz, że mogę stackiem iść w wybranym kierunku - ok ale Ty możesz mi wtedy spalić ten 2 kierunek małymi siłami bo co to jest 1,5 jednostki na miasto. Dodatkowo <STRONG> Stack w tym mieście Etiopii (nie stolicy) może Ci obronić oba kierunki </STRONG> bo gdzie nie pójdę to drogami zdążysz (jak nawet zerwę OB to masz szpiegów) - wiesz o tym dobrze bo jesteś mocnym graczem. Z mojego punktu widzenia twoje żądanie o demilitaryzacji połowy moich obszarów służy wyłącznie zostawieniu furtki ewentualnemu atakowi Kartaginy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 21:51:06
To nie jest połowa Twoich obszarów i nigdy nie będzie.
Przesadzasz bo z przesmyku do praktycznie każdego punktu masz podobną drogę jak ja z Gondaru do punktów w moich granicach. Miasta po Bobku mogą zostać objęte demilitaryzacją, nie mam nic przeciwko. Szpiegów masz tak samo jak i ja.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 22:13:02
Teraz to troch przesadziłeś - jak podobną drogę? 16 kratek minimum mam. Ty na południe 8 a do Etiopskiej stolicy z 9 czy 10.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 22:41:24
Widocznie co innego pojmujemy za "przesmyk" bo jakoś nie widzę tam 16 kratek. Chodzi mi o bliższy nieco punkt.
Weź też pod uwagę, że gdy ruszysz armią w kierunku południowym, to ja muszę ruszyć z Gomdaru na zachód, przejdę 4 kratki, Ty zmieniasz kierunek nie tracąc ani tury, a ja już mam do stolicu Etiopii 12. Dobrze wiesz jak to działa. Dwa punkty do obrony, Ty jeden. Dlatego musisz mieć dalej, nie może być inaczej.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-21 22:43:41
To poproszę o screen z tym bliższym punktem. Ja mówię o miastach które będę zakładał wzdłuż wybrzeża wiec tam mam minimum 16 kratek do najbardziej południowego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-21 23:41:47
W tym celu potrzebował bym abyś wkleił screena z widokiem przesuniętym nieznacznie na północ i na zachód. W swoich szacunkach kieruję się tym co przesłałeś i widokiem minimapy. Jeżeli zatem to nie jest zbyt wielka tajemnica, zamieść tutaj takiego screena. Oczywiście wszystko co istotne może być zamazane.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-22 19:50:55
Ze screena, który wkleiłem faust_ 2011-08-20 17:48:01 widać, że od kratki nad miastem północnym o wielkości 4 budującym sąd jest 14 kratek do miasta, które postawie na południowym wybrzeżu. Patrząc korzystnie tam jest przesmyk. Patrząc niekorzystnie jeszcze wyżej (jeszcze dalej od południowego wybrzeza)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-22 21:17:58
Przy założeniu, że na terenie wolny który mi przypadnie mam postawić 3 miasta to do najdalszego będę miał 9-10 kratek.
Od miasta Twojego, o którym napisałeś niżej do miejscówki gdzie stało barbarzyńskie Avar jest 12 pól, do Adis Adaba i Lalibelli jest 8 pól. Biorąc pod uwagę, że kierunek ataku na dawne Avar jest idiotyczny, bo przecież nie zapędzał bym własnej armii do rogu, wychodzi na to, że mając stacka w tym mieście masz bliżej wszędzie ode mnie jeżeli założymy, że chcę postawić mój stack gdzieś po środku. Dlatego właśnie mówiłem o przesmyku.

Za przesmyk możemy uznać właśnie to miasto, gdzie buduje się Corthause, a stack może być umiejscowiony za FatCrosem tego miasta. Wtedy oboje będziemy mieli po ~9-10 kratek do REALNYCH możliwych kierunków agresji drugiej strony.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-22 23:29:47
Nie powiem, podskoczyło mi ciśnienie jak przeczytałem opisy Pontiego o grze Wnuczusa. Ufam jednak, że skoro Ponta sam ręczy o jego uczciwości to rzeczywiście nic tam nie poszło bokiem.

W każdym bądź razie, bo to nudne się robi. Kończmy to.
Ty kręciłeś przeciw Kartaginie, ja kręciłem przeciw Egiptowi. Odcinamy przeszłość Grubą Kreską, dzielimy co jest i gramy dalej koło siebie. Zasady takie żeby nie kusiło, czyli to co ustaliliśmy.

W sumie to nadal pewności nie mam czy nie kombinujesz czegoś z Trebuchem i może kimś jeszcze, ale trudno. Też mam kilka silnych kart w rękawie, na wszelki wypadek.

Działamy?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-22 23:46:11
Z twoich miast nad rzeką poza strefą do moich południowych będzie 5-8 kratek. Nawet nie zdążę się motyla nogać zanim spłoną tym bardziej jak przez swój teren przejdziesz na podwójnym. I nie mówię tu o wielkim stacku tylko o 10 konnych. Co to będzie 10 konnych za 3 moje miasta w 140 turze. Musimy znaleźć sposób aby takie akcje były trudniejsze lub nie możliwe. Może po stacku w wybranym mieście "pod obserwacją" drugiej strony. Nie wiem naprawdę ale sytuacja w której 10 moich miast jest zdemilitaryzowanych a twoich 4 nie może zostać zaakceptowana :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-23 00:51:21
Faust, to po coś tyle terenu w ryzykownym obszarze brał? Myślisz, że oddałem tak dużo z Bobka bo mam dobre serce? Wybrałem integralność nad rozległe terytorium. Ty wybrałeś terytorium.

Upierałeś się przy podziale terytoriów, ja ustąpiłem. Zamiast równego podziału zająłeś terenu pod 10 nowych miast, w dodatku stosunkowo blisko mnie, a ja tylko 5, to teraz ja stawiam warunek demilitaryzacji. Zdemilitaryzowane będą tylko nowe tereny.

Co mi da wjechanie 10 konnymi i spalenie tych miast? Doskonale obaj wiemy, że dogadujemy się nie dlatego, że się kochamy, tylko dlatego że wojna między nami prawdopodobnie pogrążyła by nas obu. Do tury 140 raczej się to nie zmieni.
W warunkach, które zaproponowałem pisze, ilość miast w strefie x 1,5. Jeżeli będzie tam 10 miast, to Ci daje 15 unitów. Wsadź sobie do tych granicznych po 2 słonie i atak konnicą już mi się nie opłaci, bo żeby spalić jedno musiał bym z 5 poświęcić minimum.

W ogóle to mam za miękkie serce. Cały ten podział jest dla mnie o dupę rozbić i jeszcze kręcisz nosem. Zupełnie inaczej by się to toczyło w normalnych warunkach, tylko Trebuch pojechał na ten *** trzytygodniowy urlop. Nie mówię, że jakby nie jechał to by był ze mną i byśmy Cię do spółki stuknęli, po prostu jakby nie pojechał to bym go już dawno utłukł, podczas kiedy Ty się biłeś w chinach. Ale jak mówię, miałem skrupuły i nie chciałem koledze, z którym gram od lat robić bydła podczas kiedy on jest na urlopie.

W każdym bądź razie...
Się nie martw. Jak już będę planował Cię atakować, to tak żeby móc sobie zrobić bankiet pod Piramidami, a nie żeby puścić z dymem 3 wioski.
W wielu punktach ustąpiłem, w demilitaryzacji nie ustąpię. Inaczej Ty mógłbyś mi wjechać momentalnie i spalić nie 3 wioski, ale całe skrzydło.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-23 20:51:41
Cały czas liczysz wnuczka miasta jako element podziału. Ja już je od kilkunastu tur okupuje i nie ma w tej materii co dzielić - sam je zdobyłem. Dzielimy resztę i tu podział jest równy, nawet z lekkim wskazaniem dla Ciebie.
5 konnych za 2 słonie i miasto z budynkami - jednak wolałbym tak palić niż być palonym. Źle też odległość liczysz - jest minimum 14 kratek a nie 12.

10 miast to połowa mojego kraju - nie zdemilitaryzuje takiego obszaru bo to samobujstwo. Już nie tylko o Tobie piszę ale i o desantach jak scooby lub wraith już podbije barteq.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-23 21:31:46
Granica max będzie przebiegać tak jak na rysunku naznaczone:

Stack w Ghuangzhou stać może. Ten punkt od poniższych odległości dzielą jak poniżej:
- do Lalibelli 7 pól
- do Adis Adaba 7 pól
- do miasta, które na środku chcesz postawić 6 pól
- do ruin Avar 12 pól (ale to dziura i koniec świata, tak samo mnie tam daleko atakować jak Tobie się bronić)

Jeżeli dochowasz postanowień i 3 miasta w wolnej przestrzeni postawisz to w Strefie łącznie 8 Twoich będzie.

Moje odległości z Gondar:
- do stolicy Etiopii 8 pół
- do miasta najdalej na w wolnej przestrzeni 9 pól.

Targów mam już dość. Akceptujemy obopólnie ten układ albo całe targi za nieważne uznajemy i hulaj dusza, kto szybszy, kto lepszy.
Jak pójdzie nieładnie i się paskudztwo narogi i emocje zagrają, Egipt sobie swój plan ze swoim sojusznikiem wykona, Kartagina swoich sprzymierzeńców uruchomi. Porobi się ruchawka na pół świata.

Układ proponowany Egiptowi korzystny. Inaczej Egipt uważa, jego wola i jego decyzja. Decyzję tą jednak znać chcę do jutra do wieczora. Za długo się to już ciągnie. Brak decyzji uznaję za odmowę.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 09:52:09
Mogę się zgodzić pod jednym warunkiem:

- wyznaczę jedno miasto na tym zadupiu gdzie będę trzymał 6 unitów (tylko chodzące po 1) poza pulą 1,5 na miasto. W odległości większej niż 8 kratek od twoej strefy - dam Ci oczywiście znać gdzie. Tobie nie zaszkodzi no chyba, że zechcesz mnie zaaatakować :)

I mam jeszcze pytania - Stack w Gondor i moim granicznym mieście - czy bedziemy je mogli wzajemnie obserwować?

Budowanie wojska - ja w tych miastach będę budował też wojo. W sytuacji problemu mogę nawet ściąć 8 unitów/tura (ekstremalnie). Normalnie 3-4 unity są w zasięgu. Średnia odległość od miejsca na stack to 8 turek co daje 4 tury marszu - na pewno przekroczę 1,5 na miasto wtedy :( Ty nie masz tego problemu bo "płytką" masz strefę

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 10:10:39
To z tymi 6 unitami po za pulą to bez sensu, bo to po prostu oznacza, że będziesz miał więcej niż 1,5 na miasto. Ustalić możemy zatem, że po prostu będzie średnio po 2 na miasto i u mnie i u Ciebie. Rozmieszczone w miarę równomiernie, czyli np w niektórych 3 a gdzie indziej 1. Najlepiej piechoty, nie kawalerii.

Wojsko budowane do limitów nie będzie wliczane, pod warunkiem, że w turze po wybudowaniu od razu zostanie skierowane w kierunku granic strefy (granic wewnętrznych rzecz jasna). Można też zawsze drugą stronę uprzedzić: słuchaj, w kolejnej turze wyskoczy w Strefie 5 unitów z budowy. To przecież nie problem o ile nie ma się wrogich zamiarów wobec drugiej strony właśnie...
Nie wspomnę już o tym, że jak będziesz ciął tak zawzięcie popa na unity, to tak samo raczej nie będziesz trzymał po 2 na miasto, tylko ograniczysz garnizony do minimum aby wzmocnić front, bo taka wycinka oznacza, że każdy unit się liczy...
Jesteśmy w końcu ludźmi i się po to dogadujemy żeby sobie nie stanowić problemu. Napiszesz wtedy, umówimy się, podpiszemy odpowiednie pakty na odpowiednich warunkach aby było formalnie i już. Armie wykorzystasz gdzie indziej wiedząc, że granica jest bezpieczna dzięki dyplomacji (nawet mi nie pisz nic o łamipakcie w tym miejscu...).

Co do obserwowania stacka w Gondar, to przyznam szczerze, że wcale niekoniecznie będę go tam trzymał. Gondar po przejęciu go będzie praktycznie środkiem mojego państwa, także wojsko będzie generalnie w środku i trudno mi się zgodzić żebyś mógł to obserwować, bo to tak jakbyś mógł po prostu moje państwo oglądać. Więc sory, ale to niemożliwe. Pobudujesz sobie szpiegów to będziesz sobie podglądał co będziesz chciał, o ile ich nie złapie ;]

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 10:36:38
Ok, zatem rónież proszę o nieobserwowanie mojego stacka :) Możesz tak jeździć rydwanem aby widzieć przedpole ale nie miasto.

Etiopia - atakujemy raze w tej samej turze. Kiedy będziesz gotów?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 10:58:20
Atakujemy jak kto będzie gotowy. Podział i tak jest ustalony więc nie musi to być w tej samej turze. Gotowy chcę być jak najszybciej, bo i też nie ma na co czekać i pasuje mi to załatwić szybko i sprawnie.

Jeszcze oficjalne podsumowanie:
- 2 zachodnie miasta etiopskie dla Egiptu,
- 2 wschodnie dla Kartaginy + 65 złota od Egiptu gdy ten zajmie Lalibellę,
- Strefa D. w Egipcie jak na ostatnim rysunku, w strefie średnio 2unity/miasto, w miarę regularnie rozmieszczone (w większości lub wręcz w całości unity z 1 ruchu),
- Strefa D. w Kartaginie to tereny na północ od rzeczki (pod Chinami) i Etiopia na północy (czyli licząc od obecnej granicy kulturalnej stolicy etiopskiej i dalej na zachód), ilość unitów w Strefie tak jak powyżej,
- Stack egipski nie bliżej niż w Guangzhou, Stack kartagiński po za Strefą,
- Egipt i Kartagina w wolnej przestrzeni poniżej Chin wstawiają po 3 miasta, tak jak uzgodniono (miejscówki),
- każda ze stron ma prawo do umieszczenia i utrzymywania 3 obserwatorów w Strefie D. drugiej strony,
- strony przed atakiem na Etiopię zadeklarują wielkość stacka jakim zaatakują (dotyczy ataku na obszary Stref).

Proponuję jeszcze ustalić jakiś okres pokoju, ale to już jako oficjalny pakt NaP w jawnych.
Proponuję także dodać punkt, że druga strona ma obowiązek zaatakować i zając miasta Etiopskie nie później niż 15t od przystąpienia do ataku pierwszego z paktowiczów pod rygorem unieważnienia porozumienia (względy praktyczne; niezadowolenie, garnizony, kultura itp). 15 tur to nader wystarczająco żeby 2 miasta zająć, łącznie z przygotowaniem do ataku.

Dla potomnych i ku pamięci: Cyrus Kartagiński akceptuje powyższe warunki, a kto je złamie ten jest dziwka bez honoru i zdrajca.

To chyba wszystko. Heh, kilka punktów a ustalaliśmy to tak długo...
Jesteś cholernym uparciuchem, nie ma co.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 11:07:10
Jedna sprawa - atak razem wykluczy możliwość wydymania drugiej strony przez dogadanie się z Etiopią więc chciałbym zaatakować razem. Poza tym ten co atakuje 1 ma gorzej. Tylko wspólny atak gwarantuje szybkie i uczciwe zakończenie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 11:13:15
Za ile będziesz gotowy?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 12:40:18
Za 3-4 tury ja mam już stack przygotowany. Tylko napisz czym wchodzisz to wejdę podobnym - otwarte karty i po rydwanie do obserwacji :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 13:26:58
Ja mogę i w następnej turze. Na stolice będzie tego z 20-22 unity, bo mu tam dużo złomu siedzi. Rydwana na miejscu widzę już masz. Mój też niedaleko Ciebie.
Aż tak dużym stackiem wchodzić nie musisz, bo w tych miastach po Twojej stronie ma po 3-4 unity, nie więcej. Ale to Twój wybór.

Ja chcę atakować jak najszybciej się da.

A, no i proszę o umieszczenie tutaj adnotacji oficjalnej, że układ zatwierdzamy. Może być w takiej formie jak i moja:

"Dla potomnych i ku pamięci: Cyrus Kartagiński akceptuje powyższe warunki, a kto je złamie ten jest dziwka bez honoru i zdrajca." :]

Co do paktu oficjalnego, to do której tury chcesz?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 13:49:04
Oki zatem za 3 tury atak.

Wchodzę stackiem jak Ty ~ 20 unitów. Po zdobyciu po 1 mieście (aby nikt się nie dogadał z Trebuchem) pakt do 150 tury. Strefa zdemilitaryzowana obowiązujwe od śmierci trebucha - wtedy niezwłocznie wycofujwemy stacki. Rydwan daj na tą drogę do Etiopii. Układ zatwierdzamy:
"Dla potomnych i ku pamięci: Surawejman Egipski akceptuje powyższe warunki, a kto je złamie ten jest dziwka bez honoru i zdrajca."

W końcu się dogadaliśmy i będę miał tyle miast co ten haram, który podbił 1/3 larrego a miast ma najwięcej :/

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 15:44:33
Skoro się dogadaliśmy to mi tu nie ściemniaj już, bo z Haramem to jesteś dogadany.

Dla mnie sytuacja tworzy pewną całość i jako całość, a nie pojedyncze fragmenty ją interpretuję. Także liczę na to, że nasze dogadanie oznacza także to, że Twoi ewentualni poplecznicy będą poinformowani i z niczym głupim nie wyskoczą. To samo robię ja, wszelakie szczucie i akcje odwołuję. Ustaliliśmy między nami status quo, ustaliliśmy układ mający na celu zapewnienie spokoju i trwałości stosunków - jak sam napisałeś do 150 tury podpiszemy NaP.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 16:08:50
Jesteśmy dogadani - zapraszam rydwan :) Za trzy tury wojna z Etiopią. Dzisiaj pierwsza, jutro druga, piątek trzecia i w piątek atak.

Co do harama - on nie zaatakuję Ciebie. Na własną rękę chyba nie kombinuje.

Jak już się dogadaliśmy to inaczej na to patrzę. Faktycznie trochę tych miast dojdzie i rozbiór Etiopii to dla mnie pewniejszy interes niż jej obrona w wyrównanej wojnie. Trochę mnie jeszcze ta strefa D taka duża niepokoi ale skoro też wycofasz stack to myślę, że nie będzie źle :) Jak dobrze pójdzie to za 10 tur będziemy sąsiadami.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 17:42:59
Sam nie wiem czy się cieszyć czy martwić na to nowe sąsiedztwo ;]

Dobra, w piątek atakujemy. Mógłbym atakować i jutro, ale zaczekam.
Dobrze by też było jakbyśmy tego NaP'a podpisali po ataku niekoniecznie czekając do zajęcia pierwszych miast. Nie ma jednak musu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 19:38:36
Jednak wolę po zajęciu po 1 mieście - wtedy będzie wspólna wojna na poważnie i oficjalnie "usystematyzujemy relację" paktem do 150 tury. Dwa miasta sobie zajmę, 2 szybko postawię i będę miał prawie 20 :) i to z małymi stratami bo stackami wchodzimy ~20 unitów i mocniejsi niż trebuch by padli :)

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 19:57:46
Musimy ustalić jak się w tej wojnie ruszamy. Przed czy po trebuchu aby od jutra zacząć.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 20:23:09
Jednak mogę w następnej - decyzja należy do Ciebie :)

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 20:49:51
Pisałem o zastępstwie - potrzebne tylko jeżeli ruszamy się jako pierwsi przeciwko trebuchowi. Jeśli jako drudzy to no problem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 22:32:30
Biorąc pod uwagę, że on zawsze się rusza późno, to chyba lepiej będzie przed nic. Ale jak Ty nie możesz, to możemy się przestawić.

"faust_ 2011-08-24 20:23:09
Jednak mogę w następnej - decyzja należy do Ciebie :) "
Czyli kiedy? Jutro już?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-24 22:39:54
Ja będę w domu ok. 21:30 jutro. ewentualnie zastępca może wypowiedzieć - to nie jest trudne. Mam nadzieję, że mnie nie wysterujesz - stack widziałem że się robi u Ciebie :)

O której możesz jutro najszybciej robić turkę?
Ewentualnie możemy wypowiedzieć wojnę jutro w kroniceaby nam nie wszedł pierwszy do gry.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 23:32:29
Jutro koło 11-12 zrobię turę najwcześniej. Wcześniej mam o 9 ważne spotkanie, więc nie dam rady zaraz po zmianie tury.

Faust, nie wysteruję Cię. Dogadaliśmy się. Zabawne jest to, że też Ci nie ufam ;] i do końca wietrzę jakiś podstęp i jazdy. Ale **** tam, i tak nic nie zmienię. Muszę założyć, że nie odwalisz żadnego numeru, bo inaczej to nic by się w tej grze nie dało zrobić do przodu.

Jak jednak mnie wyruchasz, to przynajmniej będę miał satysfakcję ze zwracania się do Ciebie oficjalnie per "dziwko bez honoru i zdrajco" :P

^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-24 23:35:27
Z tym wypowiedzeniem w kronice to dobra myśl. Po ruchu zaraz mogę w kronice zrobić wpis, więc jak do kroniki będziesz miał dostęp to też możesz. W technicznym się napisze prośbę, aby Trebuch się nie ruszał do tej 22 zanim nie zrobisz tury.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-25 08:07:34
Super ja w pracy mogę też napisać jak zobaczę, że wbiłeś w niego :)
To nam zajmie ze 7tur i ma K.O.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 11:38:49
Powinno tak być. Powiem Ci, że po mojej stronie trzyma zdecydowanie więcej woja niż po Twojej. Także nie zdziw się jak ciut dłużej mi zajmie, ale będę chciał kończyć to jak najszybciej.

Ok, właśnie robię turę, więc wbijam.
Powodzenia... towarzyszu w zbrodni ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 12:27:53
Wypowiedziałem wojnę i wszedłem w Etiopię.

Wpis w kronice zrobiony - http://civilization.org.p...p=185232#185232
W temacie o aktualnych wojnach również.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-25 12:48:20
Dałem wpis - czekam na wnuczka aby dać zast.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 13:18:26
Ok, fajnie.
Póki co idzie planowo.
Oby tak do końca.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 18:24:32
O, zabawne rzeczy się dzieją. Ledwośmy skończyli prawie dwutygodniowe kłótnie i zaatakowaliśmy w końcu Etiopię, a już głosy się pojawiają, że Kartagina z Egiptem do spółki chcą rządzić światem. Ha.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-25 23:09:30
Ta, dzieląc 4 miasta Etiopii naruszamy równowagę Dyplo :D

Może pójść szybciej niż myślałem. Możliwe, że podzielę stacki aby szybciej zakończyć za np. 4 tury. A jak u Ciebie?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 23:19:18
Mówiłem Ci od początku, że w tamtych miastach masz mało obrony. U mnie jest niestety zdecydowanie więcej.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 13:41:11
Wziąłem stolicę Etiopii z marszu. Trochę strat było, ale w granicach rozsądku. Kawaleria zrobiła swoje.
Widzę, że u Ciebie też już jedno miasto zajęte, drugie pewnie padnie w kolejnej turze. Z Gondarem chwilkę się pobawię, bo wypada mi zbić defa do 0% (mur se postawił dziadyga jeden), ale pomimo tego za 3 tury powinienem go już zająć.
Jeżeli pójdzie jak piszę, to K.O. będzie nie w 7, a w 5 tur ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 17:16:47
Przejęliśmy po jednym mieście, czas więc porozmawiać o pakcie NaP. Proponuję poniższy zapis:

Kartagina i Ottomanie przedłużają obowiązujący między nimi NaP na poniższych warunkach:

1. Pakt obowiązuje od chwili podpisania do tury 150 włącznie.
2. Strony zobowiązują się:
- nie wypowiadać sobie wzajemnie wojny,
- stosować się do postanowień podziału terytorialnego (szczegóły: pakty tajne),
- stosować się do postanowień dotyczących stref zdemilitaryzowanych obejmujących ziemie dawnych: Etiopii, Chin (częściowo) oraz terenów między nimi i nieopodal (szczegóły: pakty tajne),
- zabrania się przeprowadzania wzajemnie na sobie misji szpiegowskich, a także gromadzenia dużych ilości SP, które mogły by sugerować, że taki plan istnieje (duże ilości SP, tj. powyżej 350),
- nakłady na kulturę w miastach granicznych będą konsultowane, a wyniki konsultacji wzajemnie respektowane,
- nie przepuszczać obcych wojsk przez swoje terytorium bez zgody drugiej strony (o ile ruch obcych wojsk odbywa się w kierunku wspólnej granicy),
3. Złamanie powyższych ustaleń może skutkować zerwaniem paktu bez okresu wypowiedzenia, będzie to wcześniej jednak poprzedzone próba dialogu i wyjaśnienia spornej kwestii publicznie w tym temacie.
3. Pakt może zostać w trakcie jego trwania przedłużony za obopólną zgoda obydwu stron.
4. Każda ze stron ma prawo do zerwania Paktu bez podania przyczyn z 20-sto turowym okresem wypowiedzenia. W czasie okresu wypowiedzenia zapisy Paktu w pełni obowiązują. Wypowiedzenie Paktu odbyć musi się pisemnie w niniejszym temacie.

Daj znać co o tym myślisz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 17:17:42
Hmm... zapomniałem usunąć tej linijki o Kartaginie i Ottomanach. To oczywiście jest nieważne.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 17:19:40
Można jeszcze dodać coś w stylu:
- zabrania się nakłaniać inne państwa do wojny przeciwko członkom paktu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-27 00:13:59
Zobaczę co tam wnuczek zrobił - mam nadzieję, ze rydwanów nie wymarnował :/ ]

Pytanko - dlaczego aż 350 SP? To już techa widać :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-27 04:19:19
Bo mam już na tobie jakieś 150, a 250 to będę miał za 6-7 tur :P
Gdzie ja te punkty wszystkie podzieję później jeżeli nie na Egipt, mojego ulubionego sąsiada ?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-27 13:49:59
Faust. Jeżeli to Twoja zdrada, to w pełni zasłużysz na miano jakie ustaliliśmy zawierając porozumienie.

Na południu mojego kraju, zaraz za granicami stoi armia ottomańska. To, że w czasie kiedy my pertraktowaliśmy Ty równocześnie namawiałeś Etiopię do wojny ze mną oczywiście wiem. To, że jako argumentu używałeś "mocnego sojusznika - Lukgina", też wiem. Ta armia zatem dla mnie to sygnał, że doszło do zdrady.
Jeżeli to nie zdrada, to podpisujemy z miejsca pakt pokojowy bo po jednym mieście zajęliśmy (czyli jeszcze dziś chce podpisać).

Decyduj.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-27 14:28:36
Niestety Ottomanie przebili twoją propozycję. Skończ proszę turę bo chciałbym Ci jeszcze za dnia zadeklarować wojnę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-27 15:07:36
Jesteś zdrajcą i dziwką bez honoru. Przynajmniej do końca DyploMisia inaczej niż tak nie mam zamiaru się do ciebie zwracać. Sam zresztą się na to zgodziłeś i w pełni zasłużyłeś.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-08-29 00:29:02
Gratuluję pozyskania silnego sojusznika.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-29 02:33:33
Odpuść sobie, już ogonem nie musisz zamiatać. Ślady może i zatrzesz, ale smród zostanie, Surawejmanie.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-01 09:37:16
Wojna będzie trwała długo na GA mam taką produkcję jak wy dwaj. Chciałbym się porozumieć, tym razem z paktem jawnym więc będziesz mógł spać spokojnie.
MalInka też nie chce walczyć wiecznie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 10:18:44
Proponuj, ale nie licz na ustepstwa jak ostatnio. Za bardzo w **** przycioles i chyba zdajesz sobie z tego sprawe.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-01 10:51:39
Fakt, nie doceniłem twoich umiejętności niestety i dałem się omamić "potędzę" ottomanów:/ . Jak słusznie zauważyłeś w **** z Tobą lepiej nie lecieć.

Proponuję Ci honorowe wyjscie z sytuacji - tereny, wolne między nami dla Ciebie lub dla twych sojuszników z wyjątkiem jednego miasta, które wcisnę na wybrzerzu (nie obejmę wszystkich surowców). Miasta o które tak się bałem, że mi je zajmiesz będą dla Ciebie wiec i ja będę spał spokonie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 14:00:55
Zaznaczam od razu: ponieważ nie ufam Ci za grosz, a Ty ode mnie zaufania nie możesz już wymagać, to bez względu na jakich ustaleniach się dogadamy, będę chciał zabezpieczenia w postaci miast, które będą przekazane Kartaginie jako zabezpieczenie realizacji paktu. Po realizacji zostaną zwrócone. To jest mój warunek KONIECZNY.

Proszę również abyś swoją propozycję przedstawił na mapie. Trudno jest sobie to wyobrazić z tekstu pisanego.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-01 14:13:08
Jakie zabezpieczenie? Nie rozumiem idei, dlaczego mam Ci dać miasta i kiedy zostaną zwrócone. Mapke wkleje późnym wieczorem. Ale jeśli chcesz jakieś moje miasta na np. 40 tur (tyle ma trwać pakt) to pisz od razu nie będę się kłopotał robieniem screenów.

Zaufanie - ja zawsze dotrzymuje paktów jawnych czy w D6 czy tutaj więc nie widzę problemu. Poza tym strefa zdemiltaryzowana da Ci pewność, że ataków " z partyzanta" nie będzie.

Beny 

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 14:22:32
Faust... jestem nowy w Dyplo na KAC'u, więc ***łeś mnie bezczelnie jak psa w dupsko. Mój błąd, nieuwaga i dziewicza ufność w dane przez kogoś słowo. Uczę się jednak szybko. Przynajmniej lubię tak o sobie myśleć.

Zabezpieczenie nie na tur 40, nie trzeba aż tyle. Ale 15 na pewno. Lalibella i Adis Adeba - produkować to tam dużo nie produkujesz. Przechodzą w momencie zawarcia dilu w ręce Kartaginy. Jeżeli wszystko przebiegnie tak jak zostało by ustalone, wracają do Egiptu. Jeżeli Egipt wykona jakieś fałszywe ruchy - liberate i w ciągu 1 tury stają się Etiopskie i możesz je sobie później odbijać. To jest mój warunek KONIECZNY.

Jeżeli uznasz, że jest dla Ciebie akceptowalny, to możemy rozmawiać o warunkach pokoju.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-01 22:57:52
Ja też jestem nowy, parę turek w D6 zagrałem aż mnie Cent na jawnym ***ł a potem Lesiu sprzedał :D wracając do rzeczy:

Nie wiem czemu ma to służyć. Mam dać Ci miasta w zamian za pokój na 15 tur? Po to abyś miał bliżej do moich lepszych miast - naprawdę nie rozumiem. 10-15 tur tyle zapewne potrzebuje armia, która rozbiła Ottomanów aby wyleczyć się i podejść pod moje granice. Gwaranji na to, że nie zostane wyjeany przez Kartainę nie ma więc niestety dziękuje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 23:13:39
Tak samo ja nie mam żadnej gwarancji, że nie zostanę *** przez Egipt. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę historię naszych stosunków mogę się wręcz spodziewać, że zostanę. Skoro nie zabezpieczenie jakieś w miastach, to jaką mogę mieć pewność, że nie zrobisz znowu wała? Tylko mi nie mów o jawnych, bo to też kpina, co pokazał dobitnie Twój kolega w zbrodni, Turek.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-01 23:28:57
1. Ja jawnego nigdy w tym ani poprzednim jawnym nie złamałem ale ok, nie musisz wierzyć. Jakbym chciał łamać jawne to zrobiłbym z Tobą pakt i czekał na okazję. Nie zrobiłem tak bo jawnych przestrzegam.

2. Strefa zdemilitaryzowana + jawny + teren dla Ciebie + wiem że geo stoi za Tobą + Ottoman pobity + haram mój "sojusznik" już mnie wyprzedził i jest fin + <STRONG> pokazałeś, że jesteś mocnym graczem </STRONG> to wszystko powoduje, że naprawdę jestem zainteresowany szczerym z Tobą pokojem. Te tereny między nami + może coś na turku ugrasz - dołączysz do potęg tego dyplo.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-01 23:34:54
Jak chcesz i nie przeszkadza Ci, że jeszcze jestem w grze, to się loguj i rób turkę swoją. Interakcji z tego co widzę między nami i tak nie może być w tym ruchu.

Zrób screenshota i przedstaw proszę co proponujesz z tym terenem. Jak porobimy swoje ruchy, to będziemy dyskutować dalej.

Późno dziś bardzo wróciłem, a nie chcę żebyście na mnie psioczyli, że przeze mnie późno robiliście tury.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-02 00:16:12
Twoje tereny, pomiędzy nami, ja dostawiam już tylko jedno miasto przy wybrzeżu. To w środku już stoi. Kreska dosyć gładka - prosta granica jak w Afryce

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 00:48:21
Na pakcie jawnym mi już nie zależy, podobnie na strefach zdemilitaryzowanych.

Póki co za:
- zdradę,
- spisek,
- pośrednie przyczynienie się do spalenia Kartagińskiego miasta,
- ogromnych strat w gospodarce wynikłych ze ścinki ludności i lasów,
- a także opóźnienie gospodarki wynikające z kosztów przymusowego i masowego produkowania wojska,
Proponujesz mi miejsce na jedno marne miasto z 1 jednym zasobem jedzeniowym, w dodatku na totalnym końcu świata, którego i tak nie miałbym jak bronić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 01:32:44
W sumie nie dodałem:
- utracenie Askum,
- utracenie Gondar.
To też skutek zdrady Egiptu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-02 08:15:06
2 miasta tam wejdą, Askum i Gondor będziesz mógł sobie odbić a od wojny ze mną gospodarka Ci nie urośnie. Dodatkowo dopóki wojnę mamy miasta Etiopskie dla Ciebie nie pracują a wojna może być niestety długa i smutna :(

Negocjujemy w ten sposób (ja ustępuje Tobie) również dlatego, że masz MalInka po swojej stronie. Przykład z Ottomanami pokazuje, że znacznie łatwiej bronić się niż atakować. Terenu masz mnóstwo - nie idź drogą Ottomanów (słaby kraj z wielką armią) tylko dołącz do mocarstw.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 12:06:59
Kiedy negocjowaliśmy warunki wcześniejszego porozumienia, punktem spornym było nie to miasto na rogu, lecz Lalibella. Taka jest cena pokoju, po czynach jakich dopuścił się Egipt - Lalibella. Jedno miasto, bardzo niewiele.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-02 19:20:20
A co z pozostałymi ziemiami? Jak długi rozejm Cię interesuje?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 20:13:52
Pozostałe to znaczy które? Te puste między nami? Tak jak przedstawiłeś na poniższym obrazku może być.

Długość rozejmu zaproponuj. Ty się o tej rozejm zwracasz.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-02 20:19:27
Niestety wydaje mi się, że nie jesteś zainteresowany trwałym pokojem między Egiptem a Kartaginą, tylko ewentualnie małą przerwą w wojnie. Masz swoje "historyczne" :D powody, natomiast ja jestem zainteresowany trwałym pokojem - lubię jasne sytuację. Dziękuję, że podjołeś rozmowy ale będziemy musieli się chyba wstrzymać aż Ty będziesz gotów do trwałego, pokojowego uregulowania kwestii granicznych lub ja do kapitulacji :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 20:36:47
Dziwnie do tego podchodzisz. Pytasz mnie o coś, a gdy ja chcę abyś Ty to określił, to masz pretensje. Zaproponuj sam długość i nie strzelaj fochów jak baba.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-02 22:47:38
Nie chodzi mi o rezejm na 15 tur Cyrusie. Rozejm na 15 tur mam teraz bo nie zanosi się na rychłe przełamanie frontu. Mi chodzi o uczciwe dogadanie się odnośnie naszej przyszłej koegzystencji. Udało Ci się rozbić Ottomanów - świetnie niech płacą za swe błędy. Udało Ci się pozyskać silnego sojusznika w osobie MalInka - chętnie Cię bronił ale do ataku na mnie, swego zawsze życzliwego sąsiada jest mniej chętny.

Dlatego reasumując proponuje linię graniczną tak jak na wklejonym obrazku. Strefę zdemilitaryzowaną - u mnie jak miała być u Ciebie obecnie puste tereny + Aksum Etiopskie. Za Lalabelle zapłacę Ci ale nie 60 gold a 4 razy po 30 gold. W turze pokoju oraz w każdą 10 turę od jego podpisania (3 razy). Do tego wszystkiego jawny na 40 tur z opisanymi ustaleniami (również finansowymi).

Kiedy skończymy walczyć będziesz mógł w krótkim czasie zwiększyć ilość miast o połowę a jak dobrze rozegrasz to może i dwukrotnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 00:12:01
Opcja nr 1:
Dostaję Lalibellę, tym samym stare ustalenie o złocie przestaje obowiązywać. Ustalamy strefy zdemilitaryzowane tak jak opisałeś poniżej. I możemy podpisać jawny na 40 tur, tak jak zaproponowałeś.

Opcja 2:
Spłacasz Lalibellę według starych ustaleń (czyli 60 golda od razu) - i to nie jest element obecnych negocjacji, ale to co się jeszcze należy z poprzednich.
Podział terenu ustalamy jak na obrazku, który ostatnio załączyłeś. Podpisujemy rozejm na 10 tur.

Chciałbym abyśmy wyjaśnili sobie tą kwestię max do jutra włącznie. Czas leci, a czas to jak wiesz ważny czynnik.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 10:04:24
Opcja 2: - rezygnuje z terenów na południu, płacę 60 golda za miasto, które już mam. Chciałbym za to uzyskać 25 tur pokoju, czy też rozejmu jak wolisz to określić. I może kiedyś będziemy sojuszniki zanim nas elita spali :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 14:11:38
Faust, ale to 60, to Ty mi jesteś dłużny z poprzedniego dila misiu. Wiesz, to działa tak, że jak się kogoś zrobiło w ****, to jeżeli się chce z nim jakiekolwiek jeszcze biznesy robić, to trzeba spłacić stare długi.

Dorzucisz do 60gp ze starego dila jeszcze 60gp do nowego dila i będzie jak proponujesz.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 16:21:11
Ziemie jak na moim obrazku (dostawiam jedno miasto niedaleko wybrzeża - max 1 kratkę w prawo od wody) Reszta wolnych terenów, obecne miasta trebucha są poza moim zainteresowaniem - pod twoją kontrolą. Robimy 2 strefy "zdemilitaryzowane) - u mnie to będzie jak w poprzednich, tak korzystnych rokowaniach a u Ciebie te obecnie puste tereny + Aksum jeśli je zdobędziesz. Na strefę proponuje max 30 unitów u obu stron bo jakoś mniej się lubimy :D . Pkt szpiegostwa do max 350 bo na kogoś muszę ładować ;) Dodatkowo OB i po 3 jednostki na strefę.

60 golda płacę Ci od razu przy podpisaniu pokoju na 10 tur. W 11 turze płacę Ci 30 golda za kolejne 10 turek a w 21 turze 30 za kolejne 10 tur. Zapisy o płatnościach znajdują się w pakcie jawnym. Jak nie zapłacę to złamanie paktu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 19:43:55
Zgoda.

Proponuję w moim ruchu pokój na ustalonych niżej warunkach. Czyli peace treaty + 60 golda idzie do mnie. Podział terytorialny akceptuję, czyli spot w "narożniku" jest do dyspozycji pod miasto dla Kartaginy.

Jeżeli kolejny raz polecisz w kule... to już nie będzie odwrotu ani na chwilę. Fakt, że teraz się dogadaliśmy wynika i tak tylko z tego, że władca Kartaginy ma otwarty umysł. Doceń to.
Uprawiasz taką politykę, że dookoła wszyscy są na Ciebie wkurzeni. Także pętla wciąż dynda, chociaż głowę z niej wyjąłeś.
Kartagina politykę uprawia inną. Może i nie natrzaskałem tylu miast co Ty, wręcz kilka oddałem, ale jak widzisz mam w koło wielu przyjaciół. O tym już wiesz.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 19:47:56
Czekam zatem na propozycję w grze. Przyjmę i zapłacę widząc podpisany pakt :) Skrobniesz cosik?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 19:58:59
Skrobnę.

Acha. Trebuch oczywiście pozostaje pod moją opieką i wszystkie nasze ustalenia obowiązują też jego (nie o złocie rzecz jasna). To co z jego ziemiami zrobię to już moja wewnętrzna sprawa. Nie mniej jednak nie planuję żadnych nieprzyjaznych ruchów przeciwko niemu przez najbliższych kilkadziesiąt, a może i więcej tur.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:06:45
Skrobnięte. Podpisane.

http://civilization.org.p...p=186594#186594

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 20:08:19
A trebuch da mi pokój - bo demilitaryzację chciałbym kontrolować ;)

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 20:13:28
I w mojej propozycji było 30 tur ale niech już Ci będzie. Te ostatnie 30 golda za marne 5 tur :( , tylko co z tą Etiopią jeszcze mnie podbije :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:13:48
Da Ci. Co prawda jeszcze z nim o tym nie rozmawiałem. Ale wierzę, że da.

Jeżeli tak się nie stanie to w każdej turze otrzymasz ode mnie screena. Wątpię jednak aby zaistniała taka potrzeba.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 20:15:34
Oki. Najwyżej mu zagroź, że pozwolisz abym go spalił ;)
Jeśli z powodów dyplomatycznych nie chcesz go samemu atakować to mogę go podbić i oddać Ci miasta oczywiście za drobną opłatą :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:15:38
Hmmmm, jeszcze wcześniej pisałeś o 25, a tego z 30 to po prostu nie zauważyłem.
Trudno. Będzie się dobrze układało to będzie i 30, a może i 60.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:16:19
Kuszące Faust... ale jakoś nie ufam w czystość Twoich intencji :P
Dupa wciąż boli.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:19:59
Hmmm. Kasy się nie da przekazywać. Zapomniałem o tym. Dopiszę do paktu, że Egipt jest zobowiązany do przekazania pieniędzy przez Administratora i że to jest oblig, bo normalnie to bym zaproponował peace traty + kasa, a tak to nie mogę.

Zgoda?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 20:20:57
Tak wiem, będzie czas to wrócimy do tematu - po prostu naprodukowałem tego woja tyle, że mogłoby się przydać i zarobić na utrzymanie :)

A z bólem nie przesadzaj - troch na mnie zyskałeś a Ottomana to pewnie teraz z czajmenem teraz dociśniecie :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:23:46
Ottoman spieprzył to teraz dostanie.

A boli bardzo, bo powinienem mieć już o 4-5 miasta więcej (Askum, Gondar, to co mi Ottoman spalił, i 2 bym postawił, a zamiast tego musiałem ciąć wojo).

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:25:58
Podpisz jawny, bo chcę turę robić dalej i kończyć.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 20:27:08
I ja jestem stratny :/ ale Ty może jakoś się odbijesz na Ottomanie.
Faktycznie sporo masz tych sojuszników, nawet MalInka mi na jawnym wjechał :( to tylko pokazuje, że trzeba poszukać innego celu ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 20:32:30
Co byś nie mówił, nie jestem pewien czy mówisz prawdę czy też kłamiesz i planujesz wała. Dlatego dla bezpieczeństwa zakładam z góry, że kłamiesz. To jest efekt tego co odstawiłeś. Także pomimo uśmieszków, żarcików, itp. i tak będę się trzymał mocno przed Tobą na baczności.

Podpisz jawny.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 22:53:58
Tak swoją drogą, to Turczyna też nieźle wyruchałeś. Nie moja to sprawa jednak.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 22:58:10
Ja - raczej Ty z Czajmenem go teraz na 2 baty. Powinien poczekać na więcej słoni, miał ich tam jeszcze trochę - inaczej by przebiegła bitwa i tylu flankowań byś nie miał. I ot nie ja jego ale on mnie namówił - aby jasność była.
A an samym początku nas obu wystawił haram.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 22:58:44
Zniszczyć to go nie zniszczymy. Nie jest to takie proste. Ale czy to drogą siłową, czy też drogą negocjacji ze 2 miasta dla Kartaginy i z 1-2 miasta dla Rosji będzie musiał oddać.
Rzuciłeś go, że tak powiem, na pożarcie, co by przeciwnicy się nim zajęli, podczas gdy sam dałeś dyla. Sprytnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 22:59:36
Haram was wystawił? W jaki sposób?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 23:01:08
A za co mu 100 golda zapłaciłeś :D jak nie za wystawienie nas?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 23:04:27
Ale Ci laurkę wystawiłem :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 23:06:15
Myślisz, że by się sprzedał za 100 golda? Nie przesadzajmy.
Ani mnie ani jemu na tej wojnie nie zależało. Ot co. A jeszcze trochę wojska tam przy granicy z nim miałem. Uważam, że po tym jakby mi zadał trochę strat, 1 może 2 miasta, to dostał by później baty tak samo jak i Ottoman. Wtedy by się od razu znalazło kilku chętnych żeby i jemu wejść na plecki.
Zresztą, uratował Ci po części skórę. Nie mówię, że byśmy się z Malinką rozjechali, bo jak już wspomniałem wcześniej, zjechać kogoś to nie takie łatwe. Ale ogólnie koalicja, która się zawiązała zadała by Ci bobu. Kilka miast byś stracił.
To 100 golda, to była pierwsza część dila. Drugim warunkiem było, abym podpisał z Egiptem rozejm na 10 tur. Jak stwierdził sam Haram... był Ci winien przysługę. A to honorowy gość jest.

Skoro już miał by być ten rozejm, to mogliśmy rozmawiać w ogóle o pokoju. Także mamy pokój. Po części dzięki Haramowi.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 23:09:37
Laurka... ;]
Dzięki dzięki... szczwany lisie.

Nowo rodząca się potęga... widzę już działasz, żeby zwrócić oczy kogo trzeba na moje skromne poczynania. Faust, Ty jesteś za cwany żeby Ci ufać ;]

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 23:10:14
Tylko wiesz jakby nie ta wojna to w 130 turze byście w niego w 3 wjechali z Sieiwm i Ottomanami. Ani on ani ja nie chcieliśmy umierać w wojnie. Wiem o tym, że mi pomógł i doceniam że Ty o tym piszesz otwartym tekstem.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 23:13:47
A tak pomyślałem sobie niech i inni wiedzą, że jesteś silny. Zaufanie - zasłużę jak Cię nie wystawię podczas paktu :) Ale będą, się rzeczy działy ciekawsze niż kilka miast na zadupiu świata gdzie graniczymy - Sumer ma rycerzy :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 23:19:08
Z tym zaufaniem to uważaj bratku. Im więcej o nim piszesz, tym bardziej nadstawiam uszu i wytrzeszczam oczu... pisałem już, efekt Twoich działań.

Rycerzy mówisz... no to nieźle, nieźle. Jakieś przecieki gdzie Ci rycerze pojadą z krucjatą?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-03 23:27:07
No właśnie nie wiem gdzie pojedzie, na szczęście do mnie ma daleko :) poza tym dzięki naszemu pokojowi mam się czym bronić. Dla Ciebie może być dobrze (pojedzie kogoś a Ty dołączysz) albo źle (pojedzie czajmena)

Naprawdę będziesz mocny - tyle terenu, solidni sojusznicy. Zwiodła mnie intuicja, która wskazała Koreę oraz Chiny. W każdym razie powodzenia w twoich sprawach a ja zajmę się moimi :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 23:34:20
Do mnie tez Sumer ma daleko. Po drodze Rosja, a Rosja też ma przyjaciół.

Również powodzenia w Twoich sprawach.
Na ręce jednak będę Ci patrzył... pamiętaj.

p.s. Sorry za "dziwkę bez honoru", ale co tu wiele mówić - w pełni zasłużyłeś ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 14:38:23
Cześć.

Co się dzieje z tym 60gp do przekazania przez Pontiego?
Nie otrzymałem tego jeszcze.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-05 19:00:55
Ja dałem, nie mam pojęcia czemu ponti nie przelał :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 20:28:38
Spoko. Wyjaśniło się. Musisz niestety przyzwyczaić się do faktu, że jestem trochę na punkcie działań Egiptu wyczulony... ^^

Nie mniej jednak miło mi słyszeć, że odbywa się bez przekrętu obecna umowa :P

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-05 21:17:53
Oki daje Ci 150 tur na nabranie zaufania :D

Jak to zrobiłeś, że wciągnołeś tą poczciwinkę MalInka do wojny ze mną - wszedł tym co miał jakimiś spearami i skirmami pewnie tym co miał do obrony. Niewiele zabrakło abym mu to zniszczył ale darowałem, bo parę katap bym stracił. Naprawdę bardzo lojalny sojusznik. Musiał ciężki dylemat przejść zanim zdecydował się na ten atak.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:24:14
Dziękuję. Niezwykła to hojność ;]

Szczegóły naszych porozumień z Mali zachowam w utajnieniu :)
Jedno jest pewne, zrobię dla niego to samo, co on zrobił dla mnie kiedy zajdzie taka potrzeba.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-05 21:48:25
Z Ciebie to nie idzie niczego wydobyć :D na szczęście inni byli bardziej rozmowni i tak kroczek po kroczku doszliśmy prawdy, nawet MalInka swoje powiedział.

Szkoda, że mam w Tobie rywala a nie sojusznika a tak mogło być pięknie, z naszym talentem do kombinowania. Twoja rozwaga trzymająca w ryzach moją kreatywność, której zbyt ambitnym dziełem była ta nasza wojna. Pomyśl czy zamiast budować koalicję krajów średniej wielkości nie lepiej związać losów swego Imperium z innym Imperium :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:54:44
Fast... wyjmij cukierniczkę z ust i wazelinę zza pleców, to może pogadamy poważnie i o przyszłości.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:56:16
Po tekście z "dyndającą pętlą" podejrzewałem, że przystąpisz ostro do ofensywy dyplomatycznej. Dobry Wujek Faust... tu da klapsa, tam cukierka ale każdemu wybaczy, przytuli, zapomni o krzywdzie... :P

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-05 22:12:53
Oj tak, zaniedbałem trochę moich drogich sojuszników :) ale im to wynagrodzę oczywiście. To już nie będę pisał, że jestem pełen podziwu, ze żyjesz ;) Ja na szczęście też :) nie mam pretensji terytorialnych do Ciebie Ty do mnie chyba na razie też nie więc jakoś będzie :)

Czy możesz skłonić Etiopię do OB ze mną. Brrr taki mi się wielki stack przewidział tam :smutny:

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 22:18:10
Napisałem Trebuchowi o OB. Napisałem też dlaczego chcę aby OB podpisał. Mam nadzieję, że otworzy.

Terytorialnie póki co się ustawiliśmy. Egipt jest już i tak opity jak bąk. Kartagina jeszcze trochę musi postawić, ale jest miejsce.

Co do tego, że żyję, to rzeczywiście w pewnym momencie zrobiło się gorąco. Ale cóż... jakoś się wykaraskałem.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-07 23:42:50
OB z Etiopią jest, koncentracji wojska nie stwierdzono więc na razie pakt działa :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 01:04:22
Ano nie stwierdzono, bo go nie ma :P

Tymczasem w Egipcie troszkę jest... mam nadzieję, że niebawem rozpoczniesz demilitaryzację strefy. Docelowo mile widziane było by rzeczone dawno temu 2 unity/miasto, rozłożone równomiernie. Bez stackowania w jednym punkcie.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-08 08:11:37
Ale pisaliśy o 20 na strefę - dokładnie przejrzyj ostatnie zapiski. Trzeba wziąść pod uwagę, że Etiopia żyje i jakąś armię ma. A wstyd byłby jakby 2 miastowa Etiopia zajeła mi moje miasta :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 14:03:15
Hmmm. No dobra. Liczę jednak na to, że innych stacków w strefie nie będzie.

Sytuacja się uspokaja. Pisałeś wcześniej o współpracy. Rozwiń tą myśl proszę.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-08 20:11:00
Wszystko zgodnie z ustaleniami przebiega odnośnie demilitaryzacji. Co do współpracy to chwilowo nie widzę wspólnego celu do rozbiorów a szkoda bo taka współpraca bywa najlepszym "spoiwem". No chyba, ze szukasz kogoś do czarnej roboty z Etiopią, to wtedy mógłbym się przydać za niewielką opłatą :)

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-08 23:16:30
Twj wasal wszedł jednostką na moją ziemię. Proszę abyś poinformował go o naszych ustaleniach aby się za daleko nie wypuszczał. Ja bym mu napisał ale wtedy na złość może pójść za bardzo na północ :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 23:59:04
Pisałem mu, że strefa sięga do Ghuangzou i że możemy ją monitorować. Nie powinien zatem się zapuszczać dalej. Gdyby zbliżył się do granicy strefy to daj znać. Przypomnę mu wtedy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-09 00:01:19
A propos Etiopii i czarnej roboty, to gdybym rozważał taką możliwość musiał tym też rozważyć to, że Egipskie wojska należało by wpuścić w okolice Gondar, czyli blisko centrum mojego kraju. Chyba bym nie znalazł w sobie wystarczająco wiele odwagi aby tak postąpić :]

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-09 08:18:41
Może jak kwiat twego wojska wróci z Ottoamani to i odwagi więcej znajdziesz :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-09 10:32:05
Powoli już wraca. Moja część w Turcji jest praktycznie już skończona. Całe południe jest wyczyszczone. Także dla mnie to już tylko finisz, ewentualna lekka pomoc Rosji na północy Turcji.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-10 02:05:52
Ogromne masz teraz państwo :padam: a jeszcze możliwość rozwoju spora - szybko dołączysz do czołówki.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-10 02:19:00
Dziękuję za słowa uznania. Ale czuję już czyjś oddech na plecach... czy to nie Egipt przypadkiem już szepcze za naszymi plecami? Mam nadzieję, że nie. Wszakże obiecaliśmy sobie, że będziemy dążyć do trwałej zgody. My dążymy.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-10 12:45:22
My też dążymy do trwałej zgody. O Kartaginie mówimy raczej dobrze a najczęściej wcale.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-10 14:18:40
To dobrze. Staramy się robić podobnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-10 19:40:09
Czy mogę Cię prosić o to abyś nie niszczył miasta barbarzyńskiego Navajo? Oszczędzi mi to produkcji settlera w przyszłości niedalekiej.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-10 20:21:46
Jasna sprawa - twoja Ziemia więc i miasto twoje. Nawet twoich barbarzyńców nie zabijam ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-10 20:36:22
Fajnie. Cieszy mnie to.

Widzę, że lecisz do liberalizmu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-10 20:37:37
Tak, będę pierwszy ale z perspektywy czasu widzę, że trzeba było nacjonalizm brać a nie do liberki iść :/

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 21:10:05
Cześć.

Nie wpłynęło jeszcze do kartagińskiego skarbca 30 sztuk złota, które powinno było wpłynąć jakieś 2 tury temu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-16 21:24:31
Wnuczuś pisał że przelał. Na wszelki wypadek dałem raz jeszcze.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-17 18:16:39
Spoko. Ponti nie wiedział dla kogo to, więc zwlekał. Już wyjaśnione a złoto dotarło. Dzięki za przelew.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-17 19:24:43
Cieszę się iż doszło.

Napisz proszę trebuchowi aby niezwłocznie zawróciłswojego axa, bo itak poszedł dalej niż się umawialiśmy.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-25 11:06:35
Dotarła druga transza?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-25 18:06:09
Hej.

Będę robił niebawem turę to będę widział. Dam znać.

Rozmawiamy w ogóle o przedłużaniu paktu, czy wolisz nie mieć paktów ze wszystkimi w koło?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-26 22:45:13
Dokładnie jak piszesz w chwili obecnej nie chcę się za bardzo paktami ograniczać. Poza tym podpisanie z Kartaginą paktu mogłoby zostać źle odebrane w pewnych krajach.

Mimo to mam nadzieję, że w ostatecznym rozdaniu będziemy mogli zostać sojusznikami :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-27 04:48:36
To się rozstrzygnie po tym jak będę widział jakie zagrania zastosuje Egipt.

Tego 30 golda jeszcze mi Ponti nie przekazał.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-27 04:53:58
Btw... które to kraje tak nieprzychylnie patrzą na czyjeś pakty z Kartaginą? ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 01:43:36
Dotarło pozostałe 30 golda. Dziękuję za przelew.

p.s. W turze 138 likwidujemy strefy zdemilitaryzowane, czy je zostawiamy?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-29 21:45:54
Oki to dobrze, że w końcu się rozliczyłem za pokój.

Czy zamierzasz coś robić odnośnie wojny Babilońsko-Francuskiej?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-29 21:46:32
Co do stref-jestem gotów pozostawić na dotychczasowych warunkach.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 23:40:00
W sprawie babilońsko-francuskiej to w sumie nie wiem. Z jednym mam pakt defensywny, z drugim NaP. Inna sprawa, że defensywny podpisywałem z Siewim, nie Wnuczkiem. Przyznam, że tym jak bronił swojego kraju to nie bardzo mi zaimponował i średnio jakoś widzi mi się walka u boku takiego sprzymierzeńca. Nie przekonał mnie co do swoich umiejętności. Dziś jak robił turę to też totalny luzik... klepnął sobie stolicę odległego wroga, a w kraju 0 ścinki!!

Inna sprawa, że ponoć ma propozycję pokojową od Harama przy stosunkowo niedużych warunkach. Pewnie będzie ją poważnie rozważał.

Jak Ty z kolei się na tą wojnę zapatrujesz?

Pozostawienie stref również mi pasuje.

Beny 

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-30 20:21:52
Myślę, że Babilonia chce jakiś ustępstw i je dostanie bo wojska Francuskie są daleko. Nie wydaje mi się aby wojna miała być długa - choć nie wiem ... .

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-30 20:46:51
Widzę, że jesteś dobrze poinformowany ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-30 21:10:50
Przez obie strony, które chcą/chciały mojej pomocy :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-30 21:44:24
Ze mną rozmawia tylko jedna :
Druga ma mnie gdzieś :

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-09-30 21:47:50
A ja kurde nic nie wziołem od Francji - stracił sporo armii i jest bezbronny jak dziecko :/

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-30 22:00:24
Ja też byłem, a Turka już nie ma. A ja jestem ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-01 12:36:14
Haram odlatuje w nauce :
Nawet Tobie z tego co widzę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-01 12:36:25
Financial miażdży.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-04 23:16:38
No wizę właśnie, że złe rzeczy się dzieją i mamy już 2 liderów a potem ja i Ty, takie "pół mocarstwa"

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-04 23:29:18
Półmocarstwa. Dobrze powiedziane. W Babilonii

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-04 23:29:41
W Babilonii widziałem już kirasjerów. Wolę nie wiedzieć co ma Sumer ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-04 23:36:43
Ja na szczęście z Sumerem nie graniczę a z Babilonią mam taka małą granicę :) Chętnie bym kogoś sonsumował ale nie bardzo jest kogo :(

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-05 01:28:57
Jest wielu takich, którzy by coś chętnie skonsumowali. Ale o potencjalnych konsumowanych jest już co raz ciężej.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-05 20:17:47
A swojego związku z Etiopią nie konsumujesz na razie ? Patrząc jak długo on żyje coraz bardziej Ci ufam ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-05 20:50:00
:]

Wujek Rihiter jest jak do rany przyłóż dla tych, którzy są dobrzy i dla niego.
Zresztą, gdzie mi tam do wojny jakiejś, skoro w koło tyle wilków czyha...

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-05 21:13:25
Wiara w moc i chęć do czynienia dobra przez wujka Rihitera u moich sąsiadów jest bardzo powszechna, że chyba będę musiał granicę zamknąć aby konkurencji dla chrześcijaństwa nie wprowadzać ;)

Przyjmij chrześcijaństwo to dyplomatycznie wygrasz ;)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-05 21:45:24
Nie skreślam opcji przyjęcia chrześcijaństwa. Zaproponuj coś rozsądnego, a rozważę to.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-05 22:03:39
Zapewne wiesz już o 2 młotkach od każdego budynku chrześcijańskiego? Od siebie mógłbym dołożyć 2 misjonarzy, którzy wznieciliby ogień świętej wiary w ludzie Kartaginy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-05 22:23:49
Tak. O 2 młotkach wiem. Z drugiej jednak strony daje to też Egiptowi złoto. A Egipt nas nie lubi : i wykorzysta to złoto przeciw nam...

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-05 22:30:22
Egipt lubi złoto i lubi tych co to złoto dostarczają.

Teraz jest 142 tura to zupełnie inna kwota niż jakbyśmy rozmawiali w 60 turce więc sądzę, że taka wymiana byłaby obopólnie korzystna.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-06 01:04:08
Wiara to nie tylko złote monety płynące do jej skarbca. Wiara to również bonusy do szpiegostwa dla posiadacza świętego miasta... a to już jest broń. Nie jestem pewien, czy Kartagina za 4 młotki chce sobie przykładać broń do skroni.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-06 07:40:06
Miast macie ponad 20 w każdym przynajmniej po 1 chrześcijańskim budynku i już macie młotków na turę ponad 40 + bonusy jeśli są kuźnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-06 12:32:30
Zrobił bym to, bo mieć 4H ekstra w każdym mieście to nie w kij dmuchał. Nie mniej jednak religia to nie tylko złoto, tylko jak już mówiłem to również broń. Bo daje potężną możliwość uzyskiwania informacji niskim kosztem. A informacja to broń. Potężna broń. Gdyby Egipt i Kartagina były sobie przyjazne, to nie zastanawiał bym się ani chwili. Natomiast obecnie nasze stosunki to uprzejma obojętność, która gdy tylko nadarzyła by się okazja zamieniła by się w elegancką wrogość.

Wystarczy mi, że na każdym kroku muszę patrzyć przez ramie czy przypadkiem Egipt wraz z Babilonią nie planują ataku. Gdybym dodał wam jeszcze do tego prawie darmową widoczność mojego terytorium to równie dobrze mógłbym sobie sam wsadzić ***** do dupy ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-06 22:30:05
Jest to argument ciekawy ale chybiony z powodu możliwości szpiegowania tanim kosztem (co to teraz te 300 młotków na kilku szpiegów)?.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 00:24:41
Albo rżniesz głupa, że nie wiesz jak działają mechanizmy epionage, albo serio nie wiesz. Tak czy siak rozprzestrzenić u siebie szeroko wiarę, która kontrolowana jest przez potencjalnego wroga (a może nawet nie potencjalnego ale realnego - z przeszłości na pewno) to strzał w kolano.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-07 08:24:19
Wiem, że można widzieć pola wokół miasta "taniej" ( w sensie ilości pkt szpiegostwa). Nie jestem pewien jak to jest po "kliknięciu" na miasto, czy też trzeba mniej pkt. aby kliknąć miasto sąsiada i zobaczyć co ma w środku. Sprawdzę to bo zapewne masz rację.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 13:30:39
Obniża koszt wszystkich misji szpiegowskich. I to o dużo.
Szpiegostwo bardzo lubię więc mocno je zgłębiałem. Tutaj w tej rozgrywce jest niestety mocno udupione przez brak wykradania techów i możliwości zmieniania ustroju. Ale jest jeszcze całą inna gama misji, których wszystko koszt masz obniżony jak cel ma Twoją religię.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 14:51:22
Nie nadążam za waszym knuciem, Twoim i Babilończyka.
Zbieracie się do wojny. Babilończyk zbroi się jak ***. Teraz mi jeszcze granice wypowiedział. Same wrogie ruchy. A Egipt proponuje mi religię ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-07 17:40:24
Bo Ty chyba cały czas nas uważasz za "jeden organizm" a faktycznie my jesteśmy "rywalami" jeśli chodzi o pozycje na arenie międzynarodowej. Ja jak widzisz się nie zbroje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 19:00:23
To mnie też dziwi i pozwala myśleć, że może rzeczywiście nie ma więcej między wami sztamy. Jednak z kimś taką sztamę mieć musisz. Lider nie lider, samotny zawsze ginie.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-07 19:31:29
Coś w tym jest ALE w przypadku konfliktów na wielką skalę, wojen koalicji często wygrywa ten, który ostatni przystępuję do wojny.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 20:53:35
Tyle, że jak jest się samemu jak palec, to często do wojny przystępuje się jako trzeci lub czwarty... zaraz po atakujących ;]

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-07 21:24:39
Czas tworzenia się obozów nastał. Ty geo i dwa papety to spora siła. Jeszcze Francję sobie przygruchałeś :padam:

Otaczając mnie swoimi "sojusznikami" Egipt popychasz w ramiona któregoś z liderów, oni wiedza że z racji ilości miast i niezłych relacji ze "średnimi" Państwami to Ty jesteś ich największym wrogiem

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 23:30:03
Fałszywy jak zwykle ;]
Nie zawiodłeś mnie Faust.
Wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 10:14:14
Nie przesadzaj, ja Ci wojny nie wydałem!, na razie

Czy widzisz te armie Egiptu u bram Kartaginy? nie widzisz bo ich nie ma.

Jednak w tym trudnym, wojennym czasie rozumiem, że uwiera nas demilitaryzacja dlatego Egipt wypowiada tą umowę i w imię naszych dobrych relacji narzucamy sobie jedną turę wypowiedzenia.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 13:01:08
Nie wydałeś, owszem. Ale tereny, które zgodnie z wcześniejszymi umowami miałem zasiedlać już zasiedlać rozpocząłeś sam. Co byś nie pisał wiem, że jest to zorganizowana akcja. Ale nie dziwi mnie to, bo uczciwości się po Władcy Egiptu nie spodziewałem.

Nie miałeś pomysłu jak mnie ugryźć samemu, to napuściłeś na mnie swojego psa (chociaż ten pewnie nawet nie wie, że nim jest - stąd gratulacje za spryt). Powtórka z wojny tureckiej.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 13:19:31
Postawiłem 1 miasto zgodnie z obrazkiem określającym podział. Na kawałku, który był dla Ciebie nie postawiłęm nic ani nie paliłem miast barbów - bo mieliśmy umowę której dotrzymałem. Oni ottomana ani Babiloni nie namówiłem do wojny z Tobą - co nie znaczy że nie będę szukał zysków.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 13:38:45
To miejsce gdzie postawiłeś miasto wcześniej określiłeś jako moje. Może zapomniałeś, a może udajesz niewinnego. Bliższy jestem tej drugiej opcji. To i tak obecnie nieważne.
Pretensji nie mam, ot obmyśliłeś sobie cwany plan. Jest i tak postęp, obyło się bez wrednej zdrady jak ostatnio ;]

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 15:12:33
http://forum.civilization...Mapa%20-111.JPG

To jest podział przyjęty kilkadziesiat postów temu

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:10:36
Nom. Nie chce mi się teraz szukać bo i tak to nie ma znaczenia, ale później odstąpiłeś stawiania miasta jakiegokolwiek pod tym gdzie masz Islam. Jak mówię. Nieważne to jest teraz. Nie chce mi się nawet tego dochodzić.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 17:26:42
Tu nie ma co dochodzić - jest tak jak napisałem. Ja zawsze dotrzymuje paktów i tym razem dotrzymałem też.

Też by mi było przykro jakby mnie napadła największa armia świata ale zamiast obwiniać innych mogłeś sam ścinać. Sądziłeś, ze to wojsko Babilon robi na parady?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 17:29:28
Abyś nie musiał szukać, legenda do obrazka:

Rihiter 2011-09-03 20:06:45
Skrobnięte. Podpisane.

http://civilization.org.p...p=186594#186594

Rihiter 2011-09-03 19:58:59
Skrobnę.

Acha. Trebuch oczywiście pozostaje pod moją opieką i wszystkie nasze ustalenia obowiązują też jego (nie o złocie rzecz jasna). To co z jego ziemiami zrobię to już moja wewnętrzna sprawa. Nie mniej jednak nie planuję żadnych nieprzyjaznych ruchów przeciwko niemu przez najbliższych kilkadziesiąt, a może i więcej tur.

faust_ 2011-09-03 19:47:56
Czekam zatem na propozycję w grze. Przyjmę i zapłacę widząc podpisany pakt :) Skrobniesz cosik?

Rihiter 2011-09-03 19:43:55
Zgoda.

Proponuję w moim ruchu pokój na ustalonych niżej warunkach. Czyli peace treaty + 60 golda idzie do mnie. Podział terytorialny akceptuję, czyli spot w "narożniku" jest do dyspozycji pod miasto dla Kartaginy.

Jeżeli kolejny raz polecisz w kule... to już nie będzie odwrotu ani na chwilę. Fakt, że teraz się dogadaliśmy wynika i tak tylko z tego, że władca Kartaginy ma otwarty umysł. Doceń to.
Uprawiasz taką politykę, że dookoła wszyscy są na Ciebie wkurzeni. Także pętla wciąż dynda, chociaż głowę z niej wyjąłeś.
Kartagina politykę uprawia inną. Może i nie natrzaskałem tylu miast co Ty, wręcz kilka oddałem, ale jak widzisz mam w koło wielu przyjaciół. O tym już wiesz.

faust_ 2011-09-03 16:21:11
Ziemie jak na moim obrazku (dostawiam jedno miasto niedaleko wybrzeża - max 1 kratkę w prawo od wody) Reszta wolnych terenów, obecne miasta trebucha są poza moim zainteresowaniem - pod twoją kontrolą. Robimy 2 strefy "zdemilitaryzowane) - u mnie to będzie jak w poprzednich, tak korzystnych rokowaniach a u Ciebie te obecnie puste tereny + Aksum jeśli je zdobędziesz. Na strefę proponuje max 30 unitów u obu stron bo jakoś mniej się lubimy :D . Pkt szpiegostwa do max 350 bo na kogoś muszę ładować ;) Dodatkowo OB i po 3 jednostki na strefę.

60 golda płacę Ci od razu przy podpisaniu pokoju na 10 tur. W 11 turze płacę Ci 30 golda za kolejne 10 turek a w 21 turze 30 za kolejne 10 tur. Zapisy o płatnościach znajdują się w pakcie jawnym. Jak nie zapłacę to złamanie paktu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:51:09
Okej, wierzę wierzę. Mogłem ja się pomylić, jestem tylko człowiekiem. Paktu dotrzymałeś. Przepraszam.

Co do wojska, to atakowanie w pojedynkę przeciw trzem nawet mając największą armię świata wydaje się być samobójstwem. No chyba, że coś gdzieś poszło bokiem, i takie też mam odczucia. Zazwyczaj mnie nie mylą... Jeżeli tak, to pewien ktoś okaże się być wyjątkowym skurwielem. Nieważne.

Mówiłeś, że będziesz szukał zysków. Ułatwię Ci to szukanie. Pisz jaka jest cena pokoju i przyłączenia się do wojny po stronie przeciwko Babilonii. Upieczesz nie dwie, a trzy pieczenie na jednym ogniu. Kartagina po tej wojnie liczyć się już raczej w wyścigu nie będzie. Egipt zbliży się znacznie do mety tegoż wyścigu.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-08 22:12:53
Nie widzę możliwości zaatakowania Babilonii aktualnie. Czekam na rozwój wypadków i ciekawi mnie "trwałość" waszej koalicji.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 15:39:32
Okej. Przyjąłem do wiadomości.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-10 00:09:11
Jeszcze jedno pytanie. Skoro atak na Babilon nie jest możliwy, to jaka w takim razie była by cena Twojej neutralności?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-11 21:29:30
Ceną jest Etiopia + to co miałeś na północ od rzeki (całe ziemie "niczyje" - haram i tak popalił ci dostęp do tych ziem).

Etiopię oczywiście sam musiałbym sobie najpierw zabrać :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-11 22:00:08
Jestem skłonny się na to zgodzić. Podejrzewam, że i tak to co uderzy na Etiopię, gdyby nie moja zgoda uderzyło by na mnie. Walcząc o przetrwanie nie mam zbyt dużego pola manewru.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-11 23:15:01
Świetnie - zatem powodzenia, postaram się nakłonić Babilon do pokoju, dosyć już zajoł.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-12 01:09:58
No przyda się. Zniszczyć całkowicie mnie nie zniszczy, ale strat narobi.
Jeżeli się uda go nakłonić i będzie pokój, a później Ty zaatakujesz Etiopię, to mam nadzieję, że Gondar to jednak przypadnie Kartaginie...

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-12 19:33:23
Tak, rzut oka na mapę mówi mi, że Gondor dla Kartaginy.
I udało mi się w neutralności wytrwać :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-12 19:57:14
Jak wytrwać? Co zgodził się Haram?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-12 20:06:55
Samemu kosztownie mu będzie Cię "skończyć", wydaję mi się że przyjoł argumenty za pokojem - kwestia jakie warunki sobie dogadacie. Według mnie jedynym teraz istotnym dla harama wrogiem jest wraith i w drugą stonę to również działa.

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-16 11:03:07
Babilon zajjoł Ci miasto "na 1" w dawnej strefie zdemilitaryzowanej. Mam nadzieję, że może ono przypaść dla Egiptu? Gondor większy i lepszy dla Kartaginy :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-17 11:45:16
Muszę napisać w tej sprawie do Babilończyka. Nie wiem co wymyślił z tym. Wbił mi się w miasto, chociaż miał tego nie robić :

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-17 11:45:34
Mi napisał, że mu się miasta pomyliły... yyy

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-17 20:44:06
Babilończyk odda mi miasto o ile zadowolisz się Gondorem - sami mamy się dogadać

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-18 21:47:17
Pasuje Ci taka "wymiana" Babilończyk oddaje mi to miasto co zajoł obok mnie (na 1) a Ty zajmujesz sobie Gondor?

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-19 23:12:16
Ładna akcja :padam: prawie jak Maiarus :D - gdzie ty ich pochowałeś?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-20 00:43:54
W krzokach :P
Czaili się a gzy ich cięły ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-23 00:10:45
O, Wersal. Gratuluje. ^^

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-23 01:01:28
Taki mały prezent :) wystarczy tylko wyciąnąć dłoń :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-23 03:45:03
Tak tak. Nie wątpię.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-25 22:42:19
Mmmm... miło jest się troszkę zemścić. Nie uważasz? ^^
Co będzie to będzie, ale to uczucie jest mocne.

W Dyplo7 warto pomyśleć o pograniu w sojuszu.
Może wyjść ciekawa mieszanka :D

faust_ (faust Suryavarman/Egypt ) 2011-10-26 21:12:12
Proszę mnie nie demonizować ja Cię tylko raz i to nieudolnie próbowałem zdradzić.

Fakt, że wasz atak spowodował mój upadek z roli "półmocarstwa" do roli silnego średniaka aczkolwiek zdajesz sobie pewnie sprawę, że możecie na tej wojnie spalić mi jeszcze może 2 miasta i będzie koniec sukcesów - Na południu trochę masz daleko na posiłki a na północy Mali wtopiło - na tyle, że utraciło inicjatywę strategiczną. Jeśli spalicie mi jeszcze te 2 miasta to nie będziemy mieli o czym rozmawiać (no chyba, że odniesiecie druzgocące zwycięstwo o ile będę tak głupi aby na swoim terenie wydać przegraną bitwę)

Odnośnie D7, faktycznie nasze talenty w połączeniu mogłyby namieszać.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-26 21:48:40
Wiem Faust, że tylko raz próbowałeś mnie zdradzić, i jak to określasz; nieudolnie. Tak niewiele, a jednak tak wiele. W sumie Babilon zrobił mi więcej szkód niż Egipt. Babilon jednak zaatakował uczciwie, bez węża w kieszeni. Nie mam mu więc tego nawet za złe. Ot polityka, wojna, gra. Zdrady jednak nie potrafiłem wybaczyć, nawet pojedynczej i nieudolnej. Ale, czas mija, rzeczy się toczą i zmieniają. Jeden odpowiedzialny za zdradę gryzie już kwiatki od spodu. Na drugim odegrałem się równie miłą zdradą. Tak w zasadzie wojną Egipt+Turcja vs Kartagina też wypadłem ze stawki "półmocarstw", pomimo tego, że wyszedłem z niej zwycięsko. Bo chociaż zwycięsko to wyszedłem z niej zapóźniony, a później dla Babilonu byłem już tylko łatwym łupem. W tym i Turcja, której nie byłem po prostu w stanie obronić.

Powiedzmy, że jest 1:1 i uznajmy to za remis w tych zdradach.
A później czysta karta w stosunkach i już jako średniaki pomyślmy jak można jeszcze coś zmienić i zaznaczyć swoją obecność w tej grze. Tak aby potomni pamiętali ;]

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum