www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasa Native America u German Empire" (Sco
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   Pakt "Ambasa Native America u German Empire" (Sco

Pakt numer 1124, zaoony 2011-05-16 21:08:42 przez ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America )

Nazwa paktu: Ambasa Native America u German Empire

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: ScoobyDoo
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-16 21:18:28
Juz ma ambasade,
odnosci opisu bodka podsumujcego moj gre:

Jestem szczerze mwic bardzo zdziwiony e odpade jako pierwszy bo sporo rzeczy zrobie cakiem dobrze.
Wybr nacji Indie - very gut. Fast worki i to trzy na starcie to super bonus rozwojowy do tego przywdca Hanibal - cakiem spoko bo w sumie Fin.
Ja osobicie a tak tego fina nie gloryfikuje i wol bardziej wojenne cechy ale oglnie dobry wybr.
Lokalizacja miast te cakiem dobra, stolic obje miedz, zotko, bronz zarcie, drugie miasto bardoz dobrze rwnie , trzecie do pechowo wadowa ci si Hechter i kultur wcisn - ale w sumie lokalizacj amiast dobra i jeszcze pozostwie sobie miejsce na tyach zabezpieczone na 1-2 miasta.
Co poszo le ?? ano dyplomacja i kolejno techw.
Zaufae Rudiemu kty zapewne naopowiada Ci jakie bajek o sojuszu a powiniene sobie wzy od razu 3 ostrzegawcze arweczki jak spotykasz mongoli z cechami agr i chm- no przecie wiadomo e nie wzi tego eby cudaki budowa.
Kolejno techw
pierwsze agri - no ryzykownie ale jestem w stanie zrozumie i szczerze mwic sam bym zacz od agri na Twoim miejscu. Wroki obrabiaj zotko i mied od pocztku take ten jeden tech rozwojowy a nie wojenny nie kadzie staru.
Drugie - koo - te jestem w stanie zrozumie i te bym to wymyla. Worki si nie nudz i robi drogi a mied miae nie nad rzek wic wymagajca podpicia drog take do wymylenia Bronz i koo. Z tych techw kolejno suszna bo drogi i kopalnie ju robisz jak wymylasz bronz i w momencie wymylenia masz ju podpit.

Ale na mio bosk trzeci tech ju obowizkowo BRONZ !!!!!!!!!!
A ty poszede w zwierztka i to ju by w zasadzie koniec.
Bronz dawaby Ci cink i metal i swobodnie by rydwany Rudiego wybi, wybi gdyby od pocztku robi wojownikw w miastach.... a Ty .... monument, monument i baraki w stolicy .... MASAKRA
Idc ciek techw defensywno rozwojow czyli agri, wheel wiesz o tym e najwczeniej uzyskasz dostp do lepszych unitw po wymyleniu trzeciego techa (ale Bronzu qrcze bronzu !!!!!!!!!!!) to oznacza e wiadomie podjemujesz decuzj e ewentualny pierwsz atak rydwanw odbijasz wariorami.
Take trzeba je robi od startu. Atak nastpi w 18 turze powiniene mie do tego czasu minimum 12 warw i te 3 rydwany by swobodnie wybi i podczy bronz ci axy i luzacko si zamiaby si najedcy w twarz.

Ty po prostu NIE ROBIE WOJSKA
a kto nie robi wojska na pocztku ten odpada szybciutko, jak wida na przykaadzie...

To adna szpilka, poprostu daem dupy nie docenilem Rudiego, nie przeanalizowelem wszystkiego, po za tym, nie przygotowaem si odpowiednio.
Nie naczytaem, wiec ZASLUENIE przegraem.
Nie we wszystkim si zgadzam, nacje miaem saba(Indie) gdyz:
mistycym to NAJSLABSZY tech startowy w dyplo naszym. Niestety, hunting jest o niebo lepszy, a fishing take jest bardziej uyteczny. Zostaje goy mining i tu musiabym zagrac perfekcyjnie tak jak opsia Bodek plus kilka innych rzeczy
ktre dopiero teraz widz aby si obronic, i to bez powodzenie tego planu okoo 50% a na pewn potg militarna nie zostabym.

Ja przyjmuje kady opinie kontruktywn z pokor, gdy wiem co mog poprawic i si ucz ;)

Acha nie powiem co kto jest drugim ssiadem jak chcesz to szukaj.
W kazdym bdz razie info za info wymiana, nie ma nic za darmo :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 15:35:29
Jak tam wang, zaopatrujesz si na moj propozycje wymiana info na temat ssiadw?

Zawsze bdzie mona zrobi sobie minimapk kto gdzie z kim, przyda si na poniejsz gre.

Barteq (Barteq) 2011-05-17 19:05:53
Mog przysta na t propozycj - ssiaduj z Piteroterem i Geo. Kim s zatem Twoi ssiedzi?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 19:19:14
moim jednynym sasiadem jest Kasztelan

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-17 21:11:13
Mam pytanie o podzia ladu, z twojej strony planyjue postawi w przyszosci miasto tam gzie stoi moj mis, kolo owiec z moje strony.
Miasto to bdzie miao wspolne kuku z miastem ktre widzisz.
Jak to sie wpisuje w twoje plany?
Wol uzgodni podzia terenu wok nas aby potem nie by problemw

Barteq (Barteq) 2011-05-17 23:24:08
Spodziewaem si, e taki podzia zaproponujesz i oczywicie nie jest on mi do koca na rk. Miasto w okolicach tej grki, stanowi spore zagroenie dla mojej stolicy - bardzo dobra miejscwka pod cink i bardzo niewygodnie dla mnie pooone. Zreszt spokojnie. Na razie nowych miast nie bdziemy raczej stawia, wic mona spokojnie wrci do tematu za 20, 30 tur. Zobaczymy, kto bdzie mia lepsz kart przetargow na rku. Jeeli obaj bdziemy chcieli, to jaki kompromis si znajdzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-18 14:46:18
Wangu nie wiem dlaczego si tak si mnie obawiasz.... Z jednej strony chciaby
ze mn, mie przyjazne stosunki ale ebymy mieli najlepiej sporo wolnego terenu
pomidzy nami, tak si nie da. Tu miejscwka na grze jest bardzo blisko, mojego drugiego miasta, znacznie bliej ni twojego. Dodtakowo nie przesadzajmy dogi s wolniutkie i nie da rady jakiegokolwiek rusha zrobi na to tobie, niestety ;) :D .
Ja nie mam tak dobrego terenu startowego jak ty, nie mam rzeki, mao mam lasu do scinania, a widz tobie nie brakuje. Nie rozumiem jak miasto 7 tur od twojej stolicy moe by dla ciebie niewygodne. Dalszej expansji w twoim kiernuku nie planuj. ja rozumiem ze na razie jest to gdybanie, ale chciabym aby raczej zaakceptowa mj plan zagospodarowanie przestrzennego. Jeeli si zgodzisz bd skonny podpisa okoo 30 tury jawny pakt o nieagresji.
Z opisu twojego rozumiem, e ssiadw masz daleko (nie wiem czy ja nie jestem najbliszy), wiec myl e dla ciebie jest tam wiele terenu, a tutaj chc tylko jedno w sporej odlegoci od twoich granic miasto.

Widz, e szybko si uczysz bo uywasz sowa podobnego do "na razie" - " zobaczymy". Po paru turach widz jednak e jeste dowiadczony gracz, rzekbym
zadziwiajco :)

Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-19 16:04:10
Wielki Wangu,

Dlaczego wadca nie rozmawia, ze mn ?
Czy widzi osob z ktr nie mona si dogada doj do porozumienia?
Nie jestem optanym expansj agresorem, mona si naprawd ze mn dogada...
Mnie wojna z tob jest CAlkowicie nie na rk gdy nie mam szans wygra z taki mdrym wadc w ataku, jakolwiek obrona to cakowicie inna sprawa, tu nawet tak
saby wadca w defensywie jak Ragnar ma szanse.

Naprawd s duo atwiejsze cele ni ja dla ciebie.

Wybiegnij w przyszo, popu wodze fantazji i wybra sobie jak bdzie wygldaa nasza wppraca..

Ragnar

Barteq (Barteq) 2011-05-19 16:42:04
Dzisiaj, przed pnoc, Drogi Ragnarze dostaniesz odpowied.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-19 20:34:24
Jutro wejdz po mnie bo stoj na grce a obok jest twj work, wiec aby si nie obawia ze cie zaatakuje to wejd do civki po mnie, wtedy zgodnie ze regulaminem nie bd mg cie zaatakowa bo bdzie to podwjny ruch, chodz po grach bo kurde ju s barby.

Barteq (Barteq) 2011-05-20 02:53:43
Sorki, e si spniam z odpowiedzi, ale mam par innych rzeczy na gowie. Postaram si, przed snem, co sensownego skleci.

O worka si nie martwi, bo ma ju inne zlecenie i go odsuwam od granicy (te byo 1 turowe i specjalnie robiem podwjny ruch, eby je wykona :P ). Tworz t kopalni na raty (i sporo, przy tym trac czasu na ruszanie), ale, jeszcze, z niej i tak nie bd korzysta, a nie mam (chwilowo) zbyt wielu sensowych rzeczy do roboty ;) .
Podsumowujc, jak to mwi u nas, w Niemczech - "Nowy postp, nowe priorytety :P ".

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:21:34
Notka oficjalna:
Nasz sekretarz zapomnia wysa pisma datowanego na 3 rano. Zostanie surowo ukarany.

Notka nieoficjalna:
Zasnem, przy pisaniu odpowiedzi :D .

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:36:22
Szacowny Ragnarze.
Moi doradcy przeprowadzili pewien eksperyment. Na naszym najnowszym wynalazku - prototypowym symulatorze koo - sprawdzili najprawdopodobniejsz ciek rozwoju Twojej cywilizacji. Oto, do jakich wnioskw doszli:
17 tura bronz, 23 tura koo, 27 tura hunting - jest to do optymistyczna wersja, co oznacza, e najwiksze prawdopodobiestwo pojawienia si pierwszej wczni datuj na 30 tur (co z kolei oznacza zagroenie dla mnie na 40 tur :P ).
Jednake symulacje s bardzo szacunkowe i przewiduj wielk mio Szacownego Wadcy do wczni :) .

Rwnie mj doradca wojskowy sugeruje mi, e nie ma adnego realnego zagroenia ze strony szacownego Ragnara do 35 tury (jest urodzonym pesymist), ale na t chwil kaza mi by przygotowany.

Barteq (Barteq) 2011-05-20 14:51:36
Ok. Koniec bajeczek. Czas przej do spraw biecych :) .
Zaczn od samej dyplomacji:
Zgadzam si, e 30 tura, to dobry okres do podjcia konkretnych negocjacji. Naprawd duo si wyklaruje do tego czasu, zaczn si pierwsze konflikty i znacznie lepiej poznamy otaczajcy nas wiat ;) (nie ki wikszoci warriorw w swych granicach drogi Ragnarze :P ).
A co do kierunku mojego rozwoju, to rwnie si zgodz. Mam znacznie ciekawsz opcj, z ktr si osobicie zapoznae ;) .
Co do przyszej, ewentualnej wsppracy, to naprawd jestem otwarty, na korzystne, dla nas obu, propozycje :P .

Barteq (Barteq) 2011-05-20 15:06:16
Teraz, co do samego podziau. Rzeczywicie, widz tylko jeden, sensowny podzia naszej strefy granicznej - Ty mnie odcinasz od zachodu stawiajc miasto pod wzgrzem (pikne miasto pod cink, oj pikne), ja Ciebie od wschodu obejmujc jedwabie i krow.
Jestem gotw przysta na ten podzia (chod nie koniecznie musi mi si on podoba :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-20 15:12:49
Ragnar informuje, ze nie potwierdza nie zaprzecza, teorii niemieckich naukowcw.

Odnonie moich wojownikw przebywajcych w koszarach. Nie wiem skd Wang ma t informacje ale rzeczywicie oni tam s, to broni swoich miast, on i dzieci, dostali rozkaz siedzie i w razie czego broni ich przed "barbarzyncami".
( a propo jak sobie przypomina Ragnar, to wanie Germanie to barbarzycy w oczach Rzymu :rotfl2: )

Jednak Wang w ramach dobrossiedzkich stosunkw, mogby powiedzie co znajduje si za maj zachodni granica,moi tchrzliwi wojownicy nie zapdzaja sie tak daleko na teren peny barbarzycw, a widzialem ze twoj dzielny skaut szed w tym kierunku.
Gdyby podesa mapk terenu na zachd odemnie to moe znalaz bym ciekawsze miejsce ni miasto koo rybek i owiec na ktre jednak patrzysz z nieufnocia ...

Ragnar byy zobowizany.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-20 15:39:40
nie widziaem poprzedniego postu o podziale ziem pomiedzy nami, taki ukad mi cakowicie odpowiada i cakowicie mnie satysfakcjonuje.

Barteq (Barteq) 2011-05-21 18:26:56
Sam nie potrafiem si ugry w jzyk:
Barteq 2011-05-17 19:12:38
Witam
Jak kady dobry Germanin jestem niezwykle pokojowy do Rzymian :P .
piteroter 2011-05-16 20:14:13
Witam drogiego ssiada i mam nadziej, e ssiad raczej z tych pokojowo nastawionych.

Pniej staraem si agodzi, ale jako mi nie dowierza. Zupenie nie wiem czemu. Przecie ze mnie jest pacyfista :zulus: .

PS Malutka 1-turowa korekta do mojej analizy, na wprowadzenie cinki :P .

Barteq (Barteq) 2011-05-21 19:03:01
Co to podziau, to zawsze bd patrzy z nieufnoci w t stron (mog zmieni zdanie, jeli zaczniemy w przyszoci jak wspprac) :) . Za to udao mi si znale, chocia jeden pozytyw tej sytuacji - aden obcy barbarzyca, nie pojawi mi si bez otwarcia przez Ciebie granic - a to akurat jestem w stanie kontrolowa :P .
Co do Twoich zachodnich rubiey, to natrafilimy jedynie na stepy, spore stado krw, strasznie przeszkadzajce, bezflagowe misie i lwy, oraz wojownikw 3 nacji lukgina, Chrobrego i Czajmena.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-21 19:13:43
jako nieagresywny take patrzybym z nieufnoci na kadego agresywnego,
jeste take fin a kady w fin w redniowieczu+ plus dostaje kopa.
Swoj drog to ciekawe ile finw przetrwa okres niemowlcy :D

Barteq (Barteq) 2011-05-21 20:12:52
Jeli miabym obstawia, to myl, e odpadnie poowa. Z 9 zostanie 5 (moe nawet 4). Niestety fin, przez szybszy rozwj nauki (wysze miejsce w statsach), zawsze wzbudza zazdro. Szczeglnie majc straconego techa na mistycyzm, bybym bardzo ostrony.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-28 18:35:07
Witam Wanga,

Jak wiesz wodzy, ZPI wypowiedziay prewencyjn wojna wrogiemu narodowi perskiemu. W chwili prby Hannibal zdradzi, e mia ofert i j odrzuci :D od narodu Niemieckiego, zniszczenia naszych wigwamw. Ragnar nie wierzy w t bzdur, jednake nabra terez podejrze. Pomimo to wierzy w spokojn wspprace naszych narodw.

Na koniec rada od wujka Ragnara, wyliczenia twoich naukowcw s niestety dalekie od prawdy, ZPI bdzie miao speary duo wczesniej ni przewidywali.
(sugeruje ich zwolni za brak kompetencji).
Ragnar dodaje, i nie zadry mu rek jak bdzie musial poswieci swoich obywateli (czytaj bacic) aby wyszkoli agresywne dogi,wary, tudzie speary (very soon). Jeli chcesz straci x chariotw i nic nie zyska to zapraszamy.
A chariotami mozna zyskac.

Wiem wodzu e sobie nie ufamy, i pakujemy w siebie rwno punkty szpiegowskie,
ale naprawde moemy wsplpracowa.
4 punkty szpiegowskie oznaczaj i doceniam i powanie traktuje imperium Niemieckie.
Jak tylko bd widzia twoja demografie zdejm punkty szpiegostwa jesli ty zdejmiesz, wodzu.

Pozdrawiam
Ragnar

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-05-29 21:59:42
Wangu widze twojego skauta, obok kasztelana prosze aby sie sie nie zbliza w moje okolice, gdy moim wojownicy s nerwowi, zwietrzyli krew, i mog cho nie musz zareagowa agresywnie. Ku twojej wiadomoci, wojsko ktre idzie na Hannibala to tylko sa jednostki wyprodukowane w dolnym miescie, gdy liczy si czas a stolica jest za daleko. Stolica i New York s zapakowane garnizonem, plus gotowym do scinki w kazdej turze.
Nie wiem jak mam rozumiec ignorowanie mnie ale puki co rozumiem to nieufnie.
Jesli zobacze cho jeden chariot w w obszarze nas dzielcym uznam to za wypowiedzenie wojny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Barteq (Barteq) 2011-05-31 18:25:01
Notka nieoficjalna:
Sorki, e dugo nie odpowiadam, ale po kolei:
sobota - bardzo ciki wyjazd (6h w aucie, 7h turniej i sabo przespana noc - sportowy wyjazd)
niedziela - byem tak zmczony, e olaem wszystko (poza klikniciem tury; moe, gdyby bya jaka nieprawdopodobnie wana sprawa, to bym si przemg)
i poniedziaek - tu postanowiem celowo przemilcze, poniewa jeszcze nie widziae mojego demo, a dopiero, jak to nastpi mog by, dla Ciebie, wiarygodny.

Z reszt poczekam, a zrobisz tur :)

Barteq (Barteq) 2011-05-31 18:44:03
Ok. Widz, e skoczye tur, wic zaczynam tworzy not oficjaln :) .

Barteq (Barteq) 2011-05-31 19:53:22
Witam Ragnarze

Widz, e przez te wojny stae si bardzo nerwowy. Moe masz jakie migreny? Niemiecka zielarka odkrya specjalny proszek (nazwalimy go bayeren aspirinen) - umierza bl gowy i poprawia oglne samopoczucie - moe chcesz troch?, wyle kogo, eby podrzuci rydwanem :P .

1) Sprawa Hannibala - ciekawe rzeczy piszesz Ragnarze. Oficjalny kontakt z tym wadc uzyskaem na tur przed wybuchem wojny. Sam zwrci si do mnie i zacz pisa co o owocnej wsppracy. Odpowiedziaem grzecznie, w swoim stylu, bez adnych konkretw (sam miae o to pretensje; zawsze tak zaczynam rozmowy, a uwaam, e do konkretw mona przej po dobrym poznaniu jakiego wadcy, ocenieniu jego moliwoci i po znalezieniu jakiej oboplnej korzyci). Potem wybucha wojna i sam zacz namawia mnie na atak na Ciebie :) . W sumie, to logiczna taktyka ze strony sabego i pozbawionego honoru wadcy - prbowa wzbudza niepewno w sercach swoich nieprzyjacioach poprzez kamstwa i wymylne intrygi.
Zreszt najwicej powinna Ci powiedzie moja demografia. Jestem na chwil obecn daleko za Tob w wojsku i mona z tego jasno wywnioskowa, e nie zamierzaem atakowa Twoich granic od tyu. Wedug prognoz moich naukowcw (a s duo dokadniejsze ni w przypadku oblicze dotyczcych Twojej nauki) mgbym podchodzi wanie pod Twoj granic 6 chariotami i 6 warriorami. Nie zrobiem tego z bardzo prostej przyczyny - najprawdopodobniej nie zdoabym si przebi do Twojej stolicy (moliwe, e bybym w stanie zdoby Nowy York) przed pojawieniem si spearw i skoczyoby si to krwaw jatk i zatrzymanie rozwoju obu naszych nacji. A sytuacja na Twojej pnocy wyglda do nieciekawie. Moemy wsplnie ssiadowa bardzo mocn nacj i, by moe, rzeczywicie bdziemy mie wsplny interes, w przyszoci.

2) Sprawa scouta - spokojnie, ssiedzie - nie zamierzam denerwowa Twoich onierzy swoj bezporedni obecnoci, tylko spokojnie obserwowa sobie przysze woci Twojego narodu, z miejsca, w ktrym sobie spokojnie stoj (chc sobie spokojnie oceni, ile Ci zajmie asymilacja Persw). Zreszt, nie powiniene mie wikszych pretensji, bo sam cigle azisz mi po granicy.
Mwic szczerze, troch Ci zazdroszcz ssiadw. Jeeli wadca Persji, widzcy Twoje potencjalne moliwoci, nie potrafi, przez tyle tur, wyprodukowa, choby jednej, swojej specjalnej jednostki (zaczynaj z agri i huntem), to po prostu, nawet na niego szkoda sw... Co do pozostaych, to jeden si nie loguje (i oczekuje na Twoje odwiedziny :P ), a kolejny, wanie staje si czeci innego imperium :P .

3) Co do moich naukowcw, to zostali publicznie wychostani, za niedocenienie zdolnoci wdkarskich Twoich rybakw :P .

4) Co do armii - pewnie jeste zdziwiony, widzc niski stan mojego demo. Niech Ci to jednak nie zmyli i niech Twoi odacy nie spogldaj chciwie na moje ziemie :P . Mj stan armii jest naprawd mocno zaniony (w kadej chwili moe pokaza 6 nowych odakw), a za 3 tury bd mia moliwo cinki. Zreszt tak, czy siak bd zaczyna produkcj woja (wanie kocz 1 koszary). Przy okazji, pewnie moe Ci dziwi, e, skoro nie zdecydowaem si na rushowanie w Twoim kierunku, nie zrobiem tego w innym :) , ale tu odpowied jest bardzo prosta - troch si obawiaem odkry (by moment, e czuem si zagroony jeszcze z 2 kierunku), zreszt, jak to si mwi - "Co si odwlecze, to nie uciecze" :P .

5) Co do spy points, to bd sukcesywnie zmniejsza - chc tylko mie dostp do Twojego demo (eby nie odstawa w powerze :D ).

6) Co do chariotw przy granicach - to, najprawdopodbnie, bd chcia niedugo 1 ustawi, jako zwiadowc (zamiast warriora), w celach wiczeniowych (na barbach), ale, oczywicie zostaniesz o tym wczeniej powiadomiony i take, nie bd nim podchodzi, bezporednio pod Twoje granice.

Barteq (Barteq) 2011-05-31 20:03:21
7) Rzym - chciabym si tylko upewni w tej kwestii - atak Rzymu na Persj nie by w aden sposb z Ragnarem ustalany (takie doszy nas suchy)?

Pozdrawiam
Kanclerz Wang Kon

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-08 13:01:10
Witaj wladco,
Przepraszam, e sie nie odzywaem, ale byle na po za swoim palacem.

Co do punktow szpiegostwa, to widze ze idzie na wspopraca dobrze, rozumiemy sie bez sw, nie jest mi potrzebny wyscig, chce tylko widze co u drogiego wladct slychac.
ad

7. Tak Rzym jak sie okazalo planowal wjazd na hannibala, ale Hanni by wczesniej
mial charioty wiec raczej to by nic nie dalo. Ja mialem blisko do koni, mialem
szybko BW, wiec kampania jest szybka i zgodna z planem.
Rzym pomg mi w ataku na Persa, jednym warem ale zawsze...
Za to Rzym, ma obietnice ze nie bede sie rozwija w jego kierunku

Power
Co do Power to ja doskanole znam taktyke maskowania power, wiec wiem ze wykres power w szczegolnie w poczatkowej fazie moze gwaltownie wzrosn, podobnie jest u mnie, w miastach graniczych w kazdej chwili moze byc spear na dwa promo jakby
jakies charioty (ze wschodu ) pojawily.

Jakies pakty proponujesz, o niegresji?

Barteq (Barteq) 2011-06-08 18:46:46
Zatem Ragnarze. Po kolei:

Co do spy pointw, to nie chc adnego wycigu. Wystarczy mi sama informacja o demo (po prostu, chc mie porwnanie - szczeglnie powera - czasem czowiek, zwaszcza, jeli yje duszy czas w pokoju, zapomni si, zaczyna sobie markety ;) , vide Lary, stawia i koczy si to szybkim upadkiem, a tak, to, jeli robi si pika na wykresie, od razu czowiek si 3 razy zastanowi, zanim o jakim markecie, nawet, pomyli :P ).
Chc mie tylko +10, do Twojego demo i sukcesywnie, w razie potrzeby, po 1 oczku podnosi. Nie mam, take, adnych zastrzee, jeli postpisz podobnie. atwiej bdzie nam wtedy sobie zaufa.

Co do powera - zdaje sobie spraw, e potrafisz maskowa powera i miaem tego pen wiadomo (choby, analizujc Twoj cink - czyli jej brak ;p), chciabym Ci tylko uwiadomi, e rwnie dobrze znam t technik - tylko wspomn o chariotach, ktre do dawno zaczem. Wiem ile dokadnie daje cink i zapewniam Ci, e rwnie jestem bardzo dobrze przygotowany na wiele okolicznoci :P .

Co do paktu, to zaczn od troch innego wtku - dokadnie przeanalizowaem Twoj dyskusj o pieskach na forum. Mam kilka swoich pomysw, jak, w razie potrzeby, z nimi walczy (najprostsze i najgupsze rozwizanie - nastruga ukw, obstawi miasta, mied i zoto, doda obstaw na inne okolicznoci, a pniej czeka, kto pierwszy odkryje construction :P ; ciekawszych rozwiza nie zdradz :P ), ale jedno jest pewne - wojna byaby bardzo kosztowna dla obu stron (szczeglnie, majc jeszcze obok Wraitha ...).
Dlatego te jestem zainteresowany paktem o nieagresji. Mam tylko jedno zastrzeenie - chciabym tylko, eby by on, na dzisiaj, tajnym (obecnie, tylko takie podpisuj - dla mnie maj rwnie du warto, jak jawne, a nie zdradzaj, na dzisiaj, mojej pozycji na mapie).

Co do Rzymu, to jako, cigle nie mog si przekona, do umiejtnoci jego wadcy. Jako ciko mi uwierzy, e stanowi dla Persw realne zagroenie i nie do koca rozumiem jego wczeniejszego wpisu o pakcie jawnym. Dodam tylko, e dziwi mnie te sama forma ataku (1 war...) i odrobin niepokoi Twoje stwierdzenie "Za to Rzym, ma obietnice ze nie bede sie rozwija w jego kierunku" :P .

Co do Persji - miejscwka bardzo trudna, konie pooone tragicznie, ale to nie usprawiedliwia przyjtej taktyki... Majc konie obok ssiada z pieskami w 2 rozwojach - pjcie w immortale, to jawne samobjstwo (wiesz moe, co odkrywa w 1 kolejnoci - mining?, animal?, the wheel? i kiedy si zorientowa, e ssiadujecie, tak blisko?).

PS Wymieniam wara na axa w strefie granicznej. Moe mu si uda jakiego barba spotka i troch powiczy :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-08 21:26:07
Jesli chcesz jakis tajny pakt to zaloz bo nie wiem jak to ma wygladac. Ja naprawde jestem leniwy i wybieram latwe cele.
Pers mial w 16 animala i kolo, jak w 14 mialem BW. Mogl sie obronic, gdyby budowal wary to bym mu nie zdazyl spalic koni, a tak to zwiedzal okolice wieloma jednostaki i nie mial czym sie bronic.

Mial naprawde duze szanse, mial oaze, mial rzeka myslalem ze bedzie mial pozniej
aniamal okolo 20 ale mnie zaskoczyl, niestety nie podoa.

Ciebie nie atakowalem bo:
byles daleko
wiedzialem ze bedziesz mial szybko animala, caly czas pracowales na zlocie.
Zreszt tereny persa starcza, chociaz miasta ma fatalne polozone, gorzej sie na dalo postawic chyba.

A rzym jak to Rzym, na razie jakos mu idzie, przezy. Ma swoje prety, zobaczy jak mu pojdzie dalej. Ja tam dzialam jak natura, eliminuje osobniki slabe, chore. Rzym na takiego wyglda, gdzie nisko jest Nef i kacowski ale nie wiem gdzie.
NIe bede rzucal sie w dluga wojne. Na pewno nie bede sie pcha na wraitha, z reszyta on na mnie tez nie pojdzie, bo to by nas zapoznilo.
A na pewno nie pojde sam bez kats. Zreszta tez mam kontakt z wraithem, podobno z geo, wiec ci chyba mocarstwa wyrastaja, uwazaj gdyz tajne nie dajne takiej pewnosci jak jawne.

Nie wysylaj wiecej niz jednego axa obok,mnie, ja tez trzymam tylko wara i misia.

Tak zapytam czy bedziesz widzial w przyszlosci demo rzymu?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 10:49:51
hej wladco chodza dziwne slychy na miescie.
Mimo iz posiadam siln armi, to jednak chciabym paktu jawnego pomiedzy nami.
Pakt tajny jak pokazuje historia jest "sliski", mozna sie go wyprzec jak zaba blotka. Ja naprawde nie mam na celu,interesu walki z toba, ty wg mnie tez nie masz co u mnie szukac. Mozemy miec wspolne interersy jesli tez bedziesz chcial.

Pakt jawny daje pewnosc prawie:D, ze sie nie dostanie nozyka z nienacka, jestemy jednymi z niewielu finw pozostalych przy zyciu (3 odpadlo juz) wiec dobrze by bylo jakbysmy wspolpracowali razem.
Przemysl twoja propozycje bo dla mojego ludu pakt tajny z bliskim sasiadem nie jest korzysty, gdy chcac nie chcac bede musial trzymac pokazna armie, jak to mowia w razie niemcow, a moge dodac i w razie takze sumerw. Jesli chcesz kogos zaatakowac ( a pewnie o tym myslisz) to majac ze mna jawny pakt masz 100% pewnosc ze cie nie zaatakuje, wiec dla ciebie do czysty biznes, jak i dla mnie.

Walac prosto z mostu, brak paktu jawnego rozumiem jako oznak wrogosciw wobec indian. Mowiles przeto okolo 30 tury, bedziemy mogli sie dogadac, co do paktw.
Jest wiec 30 tura i czas na czyny drogi sasiedzie. Nie mog by wodzony za nos.

Rozumiem ze zgodza na podzia terenu pomiedzy nami jest aktualna.

Pozdrawiam

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-10 11:24:05
masz kontakt sumeria widzisz jego granica ?

Barteq (Barteq) 2011-06-10 23:30:53
Co prawda jego startowych miast nie widziaem, ale znam lokalizacj 2 miast Kinga (ju nale do Sumerii).
Generalnie jest na pnocy-zachd.

Barteq (Barteq) 2011-06-10 23:36:10
Co do paktu jawnego, to musz na spokojnie sobie wszystko przemyle, a jestem do niedzieli u znajomego. Jak wrc, to wyjani Ci, czemu si waham (sprawa dotyczy bardziej mojego bezpieczestwa ni Twojego :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-12 12:27:40
ok daj znac jak najszybciej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 00:52:06
Wiem kto jest twoim i moim super wrogiem, to sumerowie, Ja nie mam jeszcz czariotw. A wraith ma 6 miast (ja ma 5, a to drugie miasto tulko dlatego nie spaliem bo tam jest zloto). Jak podbije kogos nastpnego to raczej on bdzie super potega przy ktorym ja bde maly.

Jesli ci intersuje powstrzymanie sumetw to ja oferuje uklad, Za pare tur 6?,
bede mial open border. Watpie aby on mnie zaatkowal, mam dogi doswiadczenie,
jest agre moje dogi zmiataja jego spy na 70 -80 procent.
Wiec mnie nie ruszy. Ale inncy slabszych :D , on wie kogo zaatakowa, jego doswiadcznie jest uuuu. Zobacz co mu bodek napisa "ocena 6 z wyrnieniem".
(tylko walk spartaczy bo robi gdzies szybko w parku).

Wiec maja open border mozemy miec drog do siebie. Jak wraih wpadnie do ciebie,
to moje dogi zmiot go. z twoj pomoc na pewno. Nic nie oczukuje w zamian.
Zadnej kasy, miast nic, wystarczy mi ze wraith polamie sobie zby.

Naprawde chciabym aby kolejnym celem wraitha bylbys ty, masz pojcie, i mog ci realnie pomc. Naprad nic mniie nie uczieszy tak ja ubicie jego armi.

Przemyl na spokojnie i przekalkuluj.
Jawny jak chesz to napisz podpisz sie od razu, mozemy miec nawet tajny sojusz obronny, o ktrym wraith nie moze wiedziec.
To jest naprad bardzo korzystny deal dla mnie, ale to ty decydujesz.
Zreszt widzisz z kazdym biore pokoj, oprz wraitha tobie tez oferuje i dzia takze.
Jak chcecie tobie realnie pomoge, dzia nie dam rady. nawet nie wiem gdzie on jest. Atak na wraitha w 3 jest watpliwy ja mam daleko do niego 8 pol, no chyba zeby przez twoja granice go zaskoczy :D , jak masz do niego blisko.

Nic tak nie wie w sojuszu jak wsplny wrg, i interes.
Pozdrawiam.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 02:27:17
Jestem u siebie w domu. Odpisz, jak wrc jutro z treningw (koo 18).

Barteq (Barteq) 2011-06-13 02:28:52
Czemu tu edytki nie ma :) ? Miao by - Jestem ju z powrotem w domu :P .

Beny 

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 09:47:06
edytki nie ma na tym forum :)
wszystko rejestruje, ok czekam na odpowiedz

Barteq (Barteq) 2011-06-13 21:34:43
Ale mnie, z Dzi, zarzucilicie pomysami... Od kilku godzin zastanawiam si, co zrobi.
Wic po kolei:

Barteq (Barteq) 2011-06-13 21:56:51
Archiwalne sprawy:
Co do Rzymu, to bd mia demo, ale w do odlegej przyszoci.
Co do "dziwnych suchw", to do mnie te rne dochodz (raz zostaem nawet oskarony o co, czego nawet teoretycznie nie rozwaaem, bo nie miaem w tym adnego interesu). Sam zakadam, e wszyscy spiskuj i dopiero po faktach, mona ocenia ludzi (np: wadca 1 proponuje mi atak na wadc 2. Pytam, jak to widzisz od strony militarnej - kiedy chcesz atakowa, jakimi siami i czego oczekujesz ode mnie. Zero odpowiedzi, oczywicie... Potem, jakby nic, pyta mnie "I jak tam z tym atakiem?". Rce opadaj. Sam dziwne suchy zamierzam ignorowa i ocenia wadcw TYLKO po czynach i Tobie radz to samo :) .
Co do jednostek w strefie granicznej, to, jak widzisz, mi azi bliej granic, a axe jest troch dalej.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:02:57
Sprawa paktu. Powiem tak. Nie do koca pisaem prawd, co do moich ssiadw. Mam 2, o ktrych jeszcze moesz nie wiedzie i nie ssiaduj z Geo. Miaem obawy, z pewnej przyczyny, e jawny moe by dla mnie niebezpieczny (gdy podobno jest niepisana zasada - ssiad mojego ssiada jest moim przyjacielem :P ), ale obecnie, troch mi si sytuacja unormowaa i nic ju nie stoi na przeszkodzie, przed podpisaniem paktu (przynajmniej z mojej strony). Musimy tylko wyjani spraw spy pointw.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 22:15:14
Mis chodzi dalej bo ja dopiero odkrylem animala, tak dopiero teraz. Ale hunting ju mialem po BW. Wiec widzisz, 35 tura i mam dopiero animal, tak graj tylko leszcze takie jak ja. TY miales okolo ktrej 15 16?, juz nie pamietam.
Wiec ja nie picuje, pojscie na wraitha to dla mnie oznacza zacofanie, ale co innego jest, jak on do przyjdzie. Nikomu przez nie pomog bo nie mam jak, nie ma drg do niego, mog mie tylko ewentulanie do ciebie i tobie mog realnie pomoc ( drog mam 4-5 tur do ciebie dogami, to moe wraitha zaskoczy jesli by sie do ciebie wybral, cho wcale nie musi, ale nie jeste agr wiec moze.
Mi zalezy na rozwoju napisz pakt jawny podpisze, tylko jedna rzecz, nie pakujesz we mnie punktw ani ja w ciebie, dwa miasto obok rybek jest moje obok krw i silku twoje. Tak jak uzgonilimy wczesniej mam nadzieje ze to obowizuje.

Wiec jesli sie zgadzasz napisz jawny pakt o nie agresji i podpisuje.
Pozdrawiam

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:56:23
Sprawa paktu. Powiem tak. Nie do koca pisaem prawd, co do moich ssiadw. Mam 2, o ktrych jeszcze moesz nie wiedzie i nie ssiaduj z Geo. Miaem obawy, z pewnej przyczyny, e jawny moe by dla mnie niebezpieczny (gdy podobno jest niepisana zasada - ssiad mojego ssiada jest moim przyjacielem :P ), ale obecnie, troch mi si sytuacja unormowaa i nic ju nie stoi na przeszkodzie, przed podpisaniem paktu (przynajmniej z mojej strony). Musimy tylko wyjani spraw spy pointw.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 22:58:24
Musiaem na chwil przerwa, ale nie skoczyem jeszcze. Sorki za podwjny wpis, ale nie wiedziaem, e przy odwieaniu pojawi si podwjny wpis.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:02:22
Sprawa granic. Wraith, na dzisiaj ma may interes, w ataku na mnie, bo dojcie ma tylko od Twojej strony (ewentualnie, w przyszoci moe atakowa od gry, ale na dzisiaj to nierealne). Midzy nami jest morze. Ciko go byoby napuci na mnie.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:07:14
Gorzej ma Dzia. Jest daleko od nas, maj du bezporedni granic, Wraith ma jego demo i chodzi spami obok jego miast. Dlatego wanie Dzia wypisuje rne rzeczy, bo si go bardzo boi (obiektywnie, ma czego) i prbuje przekona Wraitha do innego celu.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:25:48
Co do paktu obronnego, przeciw Wraithowi, to ciekawy pomys.
Przegldaem dokadnie statystyki i domylam si, jaki poziom prezentuje Wraith. Wiem, e rwnie jeste bardzo dobrym graczem, ale statystyki w civ4, mimo wszystko, przemawiaj za Wraithem :P .
Co do samego planu obrony, to jest to ciekawe rozwizanie, ale widz pewne minusy:
przede wszystkim Wraith, nie wie nawet dokadnie gdzie s moje miasta. Nie podszed nigdy nawet w poblie moich granic. Ma orientacj jedynie, co do kierunku. Ma 13 pl do moich granic...

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:40:49
Hmmm. Wanie dokadnie sprawdziem map i jednak moe przej gr. Ma 12 pl i zupenie ominie Twoje wojska. Kolejny problem. Musiaby mocno wej w moje pastwo, eby mi pomc, a chyba rozumiesz, e wolabym pozostawi lokalizacj swoich surowcw nieodkryt :) . Ponadto potrzeba writingu :) .

Z innych minusw, to owszem, pakt jawny daje spore prawdopodobiestwo pokoju, ale nie 100% pewno. Droga jest zawsze zwikszeniem ryzyka. W przyszoci, jak tylko oddal kultur 1 sabym miastem granic, nie mam nic na przeciw, ale na dzisiaj, mam pewne obawy :) (wiem, e zawsze moe by jaki noyk w plecy :P ).

Kolejn spraw, jest te Twoje pastwo. Przede wszystkim nie mam 100% pewnoci, e si wywiesz z obietnicy pomocy - zamy, e zamierzasz dotrzyma sowa, co do rozbijania jednostek Wraitha, ale, s rne sytuacje losowe - np: kto Ci atakuje (mao prawdopodobne, ale nie niemoliwe - choby nie masz kontaktu z Czajmenem) lub nagle musisz wyjecha i nie moesz si przez kilka dni zalogowa. S rne moliwoci.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:54:48
Co do paktu jawnego. Pytanie jest nastpujce - jak dugo podpisujemy.
Co do spy pointw, to proponuje nastpujcy zapis:
Strony paktu zobowizuj si do zaniechania wszelkich dziaa na szkod drugiej strony. W przypadku punktw szpiegowskich, zezwala si tylko na utrzymanie ich odpowiedniej liczby, na poziomie pozwalajcym ogldanie stanu demografii.

Barteq (Barteq) 2011-06-13 23:56:51
Propozycja:
1. Strony paktu to pastwa Native America oraz Niemcy.
2. Pakt o nieagresji obowizuje od 35 tury do ? tury.
3. Pakt moe zosta przeduony lub te rozszerzony w trakcie jego trwania lub po jego wyganiciu za obopln zgod obydwu stron.
4. Strony paktu zobowizuj si do zaniechania wszelkich dziaa na szkod drugiej strony. W przypadku punktw szpiegowskich, zezwala si tylko na utrzymanie ich odpowiedniej liczby, na poziomie pozwalajcym ogldanie stanu demografii.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-13 23:58:03
Ok to bd wyczekiwa co zrobi wraith, zreszt, jak jeste sensowny a sensownie gadasz, do dasz rad sie wybroni, speary i axe dadz rad, plus mocne nerwy.
Sp wcale nie jest az tak mocny jak si wydaje, mozna dac rade nawet nieagresywnym axem. No ale trzeba miec troche troche spearw.

Ok jak chcesz to proponuj pakt jak nie chesz to nie, mam spokj od innych granic. Jaknie bedzie w strefi buforowej armii to luz dla mnie chyba tez dla ciebie.

Jesli wraith ma do kogos blizej do pewnie jestes bezpieczny, na razie do puki bydle nie urosnie.
Jak chcesz cos mi zaproponowac to proponuj.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 14:42:26
ok podaj taki pakt podpisze,
do 65 tury ok?
Z kazdym podpisuje na 30 tur

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-14 15:19:31
hej ma pytanie jak z tym paktem podpiszujemy czy moze sie rozmylile?

Barteq (Barteq) 2011-06-14 16:33:20
Spokojnie. Nie rozmyliem si. 65, zatem moe mi pasuje (liczye, kiedy osigniesz construction? :P ). Zaraz zamieszcz na forum.

PS Zatem, co do sprawy Wraitha, wrcimy na etapie katapult.

Barteq (Barteq) 2011-06-14 16:52:19
Zamieszczone. Zerknij na punkt 5. Jeli masz jakie uwagi, to mog zmodyfikowa.

Barteq (Barteq) 2011-06-16 15:07:04
Teraz, to si zaniepokoiem. Liczyem, e kto uprzedzi Wraitha z Oraclem (jest przecie kilku sim-citowcw - chocia, patrzc na kolejno odkrywania religii mona si tego byo spodziewa).
Zastanawiam si, co odkry - monarchi, metal casting, czy matm, ale fakt faktem zaczyny by za bardzo niebezpieczny i jestem coraz bardziej zainteresowany stworzeniem koalicji anty-sumeryjskiej.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 16:30:47
to on ma juz oracle?

Barteq (Barteq) 2011-06-16 16:43:53
W tej turze odkry :( .
Wyranie mam napisane The Oracle (Sumeria) na licie cudakw (zobaczyem najpierw w logach).

PS Te prbowae zrobi? :P

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 16:51:42
tyz ale 5 tur puzniej ....

Barteq (Barteq) 2011-06-16 17:11:47
Oj, to dua rnica. Za duo kaski nie zarobisz :P . Zerkn sobie jutro, czy wrzuci heraldity rule. To by co przynajmniej wyjanio.
Chyba z katapami, a tak, nie bdzie rushowa. Hmmm.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 17:32:49
metal casting mozliwe

Barteq (Barteq) 2011-06-16 17:37:38
Te bym tak stawia (najdrosze i cakiem poyteczne), ale 100% pewnoci nie ma :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 17:48:44
on musial miec duzo lasu wokol stolicy
ja tyle nie mialem i nie dalem rady

Barteq (Barteq) 2011-06-16 19:09:25
Chyba tak. Marmur by mu byo ciko podpi, nawet, jakby mia, a potrzebowa pottery do metal castingu (zamiast mansory). Chyba, e wrzuci monarchi, wyedy uwierz w marmur :P .
Jedyn pocieszajc rzecz jest fakt, e tych laskw, to sporo musia ci.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-16 20:30:12
zalezy mogl posc po marumur jak byl w kultrze, scia przycia 3 lasy np (byly na drodze) marumu da mu 40 mlotkw z drzewa, mi si tak nie udao. technicznie nie mialem szans, coz teraz wiadomo kto jest leaderem :) , a ja jestem w grupie poscigowej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-17 10:43:11
Witam wadce,
Mam biznes (wiadomo, e najlepiej scala narady interes jesli jest korzystny dla obu stron).
Mam dwa zota (jedno po kasztelanie ekstra), nie wiem czy masz srebro albo gemsy, ale jesli nie masz zlota, to moemy si wymieni, np ja zloto ty gemsy,
(dla ciebie wychodzi na zero dla mnie zysk), ale w zamian mogby cos odemnie dosta. Moemy te si powymieni surowcami, niedugo bd mia writing ach to oracle (dobrze ze stracilem tylko 30 mlotkow), wiec mozemy zrobi drog jesli i ubi interes. Zastwanw si czy jeste zainteresowany, jesli nie bd szuka kogo innego. Jesli tak to zaproponuj co by chcia za transakcje zloto -np gemsy.

Barteq (Barteq) 2011-06-17 20:29:10
Niestety mam rwnie zoto :( .
Ja te niedugo zrobi writing (moliwe, e bardzo szybko, ale, e tak powiem, nie do koca zaley to ode mnie :P ). Z pozostaych surowcw, na dzisiaj, nie widz, adnego, ktrym moglibymy si wymieni (wszystkie, poza kukurydz, ktr posiadasz, mam w iloci 1 sztuka). Moe na etapie kalendarzowcw co si znajdzie.

Barteq (Barteq) 2011-06-18 03:48:36
Ciekawa informacja. Wraith mocno skautuje granic Czajmena. Moe bdziesz mia wymarzon okazj, na ubicie armii Wraitha, blisko swoich granic. Wiem te, e Czajmen nie jest bezbronny i troch wytrzyma :) . Jak si dobrze sytuacja rozwinie, to ja rwnie rozwa pomoc, a Dzia, to si po prostu pali, eby wyci Wraitha. Zysk miaby spory, bo, przy okazji, mgby zasymilowa ziemi Czajmena :) (pomijam ubicie najgroniejszego rywala, w teorii :P ).

PS Staram si co jeszcze wybada moim (jeszcze ywym) skautem :P .
PS2 Jeli Wraith podbiby Czajmena, to bdziecie mieli bardzo du granic i spory konflikt interesw :) .
PS3 Pamitam, e macie z Wraithen pakt, wic na dzisiaj, potraktuj to, jedynie, jako lun sugesti pod rozwag :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 08:32:33
zlamanie jawnego... z wraithem, to moglbym tylko zrobi ajbym naprawde ubi wraitha, czyli bysmy to zrobili razem. Do jego miasta kawelke mam, wiesz o tym,
a czajmen to nawet nie wiem gdzie jest..

Ale jakby naprawd bya super akcja na niego to powaznie rozwaz, tylko musicie iec kuppe armi, bo on ma 7 miat i bdzie scina maskaryczne, ewentualnie szybkie wjazdy chariotrami i palenie ale pewnie ma czujki. Ja nie wiuem co sie dzieje ani na zachodzie ani na polnocy. Jak cos mozecie informowa.
Ale naprawde ubicie wraith na jego teren to potrzebujecie 3 zawodnicki i silne armie, naprwade.
Plan macie dobry on wjezdza swoja armi do jednego, wy atakuje we dwoch, nie zle
tylko potrzebujecie zrobi blizkrieg

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:12:06
Dokadnie zrobi to samo. Zaatakuj tylko, jeli bd pewny zwycistwa. Ukad jest taki, e miasta Czajmena s rwnolegle do Twoich startowych, na zachodzie (przedzia 8-10 pl od granic). Jak bdziesz mia ca map, to jestem pewien, e uznasz go w przyszoci za gwny cel do podbicia. Jeli Wraith zaatakuje, to bdzie to nieprawdopodobna okazja, bo mocno rozcignie mu front. Trzeba tylko zaczeka, jak podbije grne miasto (na wysokoci Nowego Yorku). Zreszt, jak pozwolisz mu dziaa, to bdziesz mia z nim bardzo rozleg granic (cay pnocny zachd) i konfrontacja, bdzie, raczej, nie do uniknicia.

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:13:11
Mi si atwiej negocjuje, bo nie mam z nim paktu :) .

Barteq (Barteq) 2011-06-18 13:23:10
Najlepsze jest to, e kady by mg zyska po rwno - Ty stolic Czajmena, ja Kinga, a Dzia Wraitha :) . Natomiast, mam dokadne pojcie, co do skali trudnoci.
Jak bdzie potrzeba (moment wejcia Wraitha w Czajmena), to bardzo szybko mog zrobi spor armi. Mam do du produkcj, sporo jednostek zostawionych na 1 tur, zapas pod cink i dodatkowo zaczynam podcinam laski. Jeli dobrze zsynchronizujemy atak, to damy rad :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-18 20:16:48
w 3 mozecie dac rade wraithowi ale musicie by szybcy,
ja mam wolne jednoskti speary i psy, nie mam praktycznie chariotow

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 18:50:56
jak bys mogl cofna jedno pole od granicy ty miskiem bo on mnie stresuje :)

Barteq (Barteq) 2011-06-28 19:19:22
Specjalnie a samym mikiem, eby, wanie, nie wzbudza niepokoju (nawet nie mgbym nim capn worka, wewntrz Twojej granicy) :P , bo sam odczuwam spory niepokj, z powodu duej bliskoci granic ;) . Generalnie rozumiem, co masz na myli :) .

PS Czy byby zainteresowany wymian reli w przyszoci?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 20:31:09
miskiem na pewno worka nie mozna capna?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-28 20:32:00
jesli tak to sprawdz i sobie stj, ja tak slowny jestem :) ale widzisz rozne ludzi s w tym dyplo taki rihiter

Barteq (Barteq) 2011-06-28 22:56:07
Dzisiaj zrobiem specjalnie may test myszk - przy ataku misia na speara nawet procentowe szanse si nie pojawiy (wynikaoby z tego, e nie ma moliwoci wejcia w granic, sprbuj to jeszcze zweryfikowa na 100%).
Te jestem sowny :) . Zreszt, sam pomyl - wywoywanie duej wojny (+ zamanie paktu i zrobienie sobie mocnego wroga) dla 1 gupiego worka... Jak dla mnie, kompletny bezsens.

Barteq (Barteq) 2011-06-28 23:05:56
Do tego, cay czas pamitam o wraithcie. Mam poczucie, e jeli go si za dugo zostawi samopas, to w kocu sam przyjdzie :P .

PS Tak swoj drog, to na dzisiaj, masz przewag, w drodze do katapek i prawdopodobnie rwnie soni (widziaem u Czajmena 4 sumeryjskie charioty, wic jazdy jeszcze raczej nie odkry i writingu te, jeszcze, nie ma).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-29 09:08:37
ze wraith puchnie to wida jak na dloni, po punktach one sie nie bior z kosmosu

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-06-29 09:10:17
ale nie damy rady na te chwile nic mu zrobi bo jest za daleko za duzy i nie mamy kats, ale masz racje potrzeban bedzie mega koalicja na sumerow, jak moesz to szukaj chetnyvh
ja
ty
dzia
stalin
trzeba pozna ssiadw jego

Barteq (Barteq) 2011-06-29 12:47:59
Zdaje sobie z tego spraw i wiem, e wojna bdzie najwczeniej na etapie katapult.
Koalicja jest jedynym rozwizaniem i wanie prbuj moim scoutem znale jego pozostaych ssiadw :) . O ile mnie barby wczeniej nie ubij...

Barteq (Barteq) 2011-07-06 01:44:39
Poniewa poznae mojego ostatniego ssiada, bd musia Ci krtko streci sytuacj. Mam niestety bardzo mao czasu (pisz z Holandii), wic nie wklej jeszcze mapki, ale, jak tylko znajd chwil, postaram si nadrobi zalegoci :) .
Generalnie sytuacja wyglda nastpujco - pocztkowo baem si mwi o moim ssiedzie, Cholerniku, gdy wiedziaem, e macie super kontakt i moecie mnie zjecha we dwjk. Obecnie sytuacja bardzo si zmienia, bo, jak pewnie wiesz, Cholernik zosta podbity przez wnuczusia i fausta. Z wnuczusiem nie mam kontaktu, gdy zdoby odlege miasto, natomiast granic przej faust.
Jestem niemal pewien, e namawia Ci przeciw mojej osobie, gdy bardzo mocno go zirytowaem (krtko streszczajc - zajem obszar graniczny, bez adnych ustale - zreszt, nie miaem wyjcia, gdy to mj jedyny obszar pod pokojowy rozwj, chcia si ukada, jak zobaczy seta :P ). Dlaczego zatem pisaem o mapie - z bardzo prostej przyczyny - faust ma fatalne podejcie do mnie (albo musi przebija si przez 2 pojedyncze lasy, albo objeda mnie przez okoo 16 pl :) . Bez katapult, bez wzgldu na to, co mwi faust, tylko Ty by ze mn walczy.
Dodam jeszcze tyle, e obecnie faust ma armi bardzo porozdzielan, stosunkowo niewielk i tragiczn ekonomi (dopiero, jak chatki zaczn rosn, to wyjdzie do przodu) - popracowaem troch dyplomatycznie :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-06 10:03:59
Te pnocne narody ( z mojej mapy patrzc).
NIe mam zamiaru pcha sie w twoj stron, mam nadzieje e ty w moj take.
Interesy fausta nie za bardzo mnie obchodz, bo Egipt to wielka potga, wiksza ni ja bo ma piramidy i jest cre( tanie biblioteki).
Zreszt wida kto gruje, w punktach ja tam may miki jestem przy sumerii i egipcie. Naprawd nie mam na celu wzamcnia super mocarstw ( bo s dwa, obo obok nas).
Zaufaj mi egipt bdzie niemilosierni silny, a ja mu nie bd dawa prezentu walcza z jego ssiadem.

Masz dobre stosunki z dzia, moe bymy zrobili razem pakt trzech, na tajnym,
Nie wiem kogo chcesz doczy do tej grupy (bo nie wiem kogo masz u gry),
ale obok mona i czajmena jesli mu ufasz/ufacie.

Bo historia uczy (niestety tego si dowiedzialem po drafcie e):
w dyplo ZAWSZE egipt jest bardzo mocny i pratycznie zawsze jest na podium lub wygrywa (bombel, bodek,)
Sumerowie z org cech wymiataj na tej mapie, a sdy ju on buduje (ma dwa :) ).

Wiec jesli nie chcemy/chcecie by przystawkami to lepiej si organizujmy/cie.
I lepiej przeamcie wrodzon niech do mnie, bo jeli myslicie ze wraith wam pozowoli podbi moje ziemie, to si grubo mylicie, jeli dostaniecie 1 miasto na ochap to maks, reszta bdzie wraitha, stary mis podzieli sprawiedliwie
:rotfl2: .

Zobacz co bylo w d6, superpotgi: cule rudi, ldeska, zjaday mae pastwa jedno po drugim, why? a bo nie byli zorganizowani i patrzyli jak w miar silnego sasiada: cent, larry, wraith, luki byli poerani. Nikt nikomu nie pomg.

Pomysl nad moja mys nad tajnym w wikszym gronie.

Barteq (Barteq) 2011-07-06 18:54:18
Jestem zainteresowany paktem. Pogadam te z Dzi, bo to on jest u gry :) (moge si tego spodziewa :P ) i ma du granic z Wraithem (mnie blokuje; chyba obecnie Wraith si na niego szykuje, co mi jest wybitnie nie na rk, bo tylko z nim mi jeszcze granicy brakuje do szczcia :P ). W sumie, wszystko na to wskazuje, e priorytety mamy do podobne - zabezpieczy si (i przy okazji, jeli da si, pozby) przed najsilniejszymi, a tymi s potencjalnie, na ten moment, Wraith i Faust.
Co do Wraitha - cigle nie wiem, kogo ma od pnocy (moje typy - Kacowski, Domel). Mimo, e z nim nie granicz, to jestem peen obaw - jeli podbiby Dzi lub Ciebie, miabym go obok, wic w moim interesie jest wspomoenie potencjalnej koalicji. Co do Czajmena, to po 1) Wraith ju go nastawi negatywnie, a po 2) zna dobrze Dzi i przez niego najlepiej bdzie negocjowa.
PS Sdy? Czybym przegapi odkrycie przez Wraitha code of laws??? Zatem jutro musz to sprawdzi.
Co do Fausta - sytuacja wyglda znacznie lepiej, ni u Wraitha. Z tego, co si dowiedziaem, to dogada si z teoretycznie najsilniejszymi ssiadami, a ola kompletnie pozostaych, traktujc ich z "buta". Z tego, co usyszaem, ma na dzisiaj z sytuacj - do maa armia (szczeglnie, jak na Egipt), rozlege terytorium, sporo miast i fatalna gospodarka. eby si ratowa, przesta produkowa wojo i zacz chatkowa. W przyszoci bdzie bardzo grony, ale na teraz, jest zacofany i za szybko si nie podniesie. Bdzie jeden moment, eby go szybko ubi - pojawienie si soni (bdzie lekko zacofany na 99%). Jeli uda mi si dogada z innymi ssiadami, to rozbijemy Fausta, jeli nie, to w przyszoci bd mia spory problem, poniewa jestem wysoko, na jego czarnej licie, a pjdzie ostro w gr.

Barteq (Barteq) 2011-07-06 18:56:29
I jeszcze maa dygresja do Fausta. Dla mnie kluczem jest Wnuczu - jeli jego przekabac, to szanse Fausta s minimalne :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 12:03:04
Odnonie Rzymu, to moemy razem wspdziaac, tzn moemy podzili si jego pastwem.Rzym powininien byc latwym przeciwnikiem, we dwoch to na 100% do zjedziemy w 10-15 tur.
Nie informuj nikogo o tym planie, nawet dzia, bo mam wraenie, e wy dwaj to super sojuszniki jestescie.
Przygotuj do wejscie ze 20 jednostek, ja wrzuce ze 30 i go sie zmiecie. Mam z nim open wiec go przeskanuje przed atakiem.
Co ty na to?.

Barteq (Barteq) 2011-07-13 13:51:03
Sam zaczem rozwaa wysanie propozycji wsppracy w tej kwestii.
Jestem za. Problemem jest obecno Bodka, ktry natnie tyle armii, e bez katap bdzie ciko. Sprbuj dzisiaj oceni, kiedy dokadnie bd dysponowa swoimi. Midzy 70 a 80 tur na 99,9%. Obecnie jest w trakcie przestawiania na cink nowych miast (seta mam, gdzie spoytkowa :P ). Do produkcji armii dorzuc jeszcze stolic i szybko pjdzie w gr.
Pakt z Piterem koczy mi si w 70 turze, Bodek bdzie (o ile dobrze pamitam) do 20 VII, czyli do 68 tury.
Obecnie mgbym posa okoo 10 jednostek, wic zdecydowanie za mao :( . To, czy po 20 wystarczy, zalee bdzie, od tego, czy bd w miastach mury - ciekawe, co nacina Bodek.

Co do Dzii, to w celu podtrzymania dobrych relacji musz go powiadomi, ale nie musz tego robi ju teraz :P . Spokojnie, wszystko zrobi tak, eby nie byo dodatkowego, niepotrzebnego zamieszania (szczeglnie, przez temat Wraitha).

PS Naprawd nie chciaem niszczy Pitera :( . Saby ssiad, to niele zabezpieczona granica z jednej strony :( . Gdybym zdy z tym miastem, miaem spore szans w koalicji pukn Fausta. Teraz kluczem, dla mnie, bdzie zrobienie "blitzkrigu" na Piterze i posiadanie dostpu do soni (nie chc by uzaleniony o importu). To jeszcze moe mi si uda. Mam jedn osob na 99,9% pewn (na Fausta). Jeszcze 2 usilnie przekonujemy. Nie wiemy tylko, czy uderza do Wnuczusia, bo za bardzo wsppracowa, do tej pory, z Faustem (nie tylko u Cholernika, z tego, co syszaem).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 14:33:50
wg mnie na 100%, bdzie latwiej rozwali pitera nam dwch, niz koalicji fausta.
Na fauscie utkniesz, ze mn poradzimy sobie na 100% z piterem. Po prostu go wymarzemy. Dzia jest w gorcej wodzie kpany, zobacz jak utkna GEO, haram, i luki na JEDNYM larrym. Tu piter jest osaczony z gory ty z dou ja nikt inny.
Zadbaj o dobre releacje z faustem (jak to ju twoja sprawa :D ).
Z fasutem masz tylko chyba jedno miasto graniczne, sprbj si dogada.
Postawil, idealnie miasto, blokujc fausta i gbyby nie ten bodek to by take mia slonie.
Ale luz bdzie dobrze, tylko nie informuj dzia, bo wraith si dowie i go ****** w ***** jak zobaczy ze my idziemy na pitera. Ok?
Rzym to nasz idealny do podziau midzy nami.
Masz demo pitera? chyba tak ile ma on armii.
Napisz do bodka e ok przyjmujesz podzia terenu, trudno masz fausta u gry nie chcesz walki, ok? Zeby on nie drukowa armi, bo piter pewnie kaza mu budowa biblioteki

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 14:36:12
Jak moesz daj mi demo pitera, albo pwoeidz ile on ma armi w stosynku do ciebie.

Barteq (Barteq) 2011-07-14 03:02:15
Spokojnie. Przecie pisaem, e o Faucie pomyl, po Piterze (trzeba zakoczy temat midzy katapami a soniami ;) ). Narazie podpisuje z nim pakt do 90.
Powklejam po najbliszej turze screeny. Moje widzisz, wic nie bd musia nic ukrywa. Mimo obecnoci Bodka i Hechtera, ma mao woja (mniej wicej tyle odstaje ode mnie, ile ja od Ciebie - stan na 62 tur).
Co do Dzia, to spokojnie. Nic gupiego nie zrobi. Ufam mu do mocno, w kwestii granic (ma wicej do stracenia, ni wygrania, atakujc mnie - co nie oznacza, e si zupenie odkryj :P ), natomiast zupenie mu nie ufam w kwestii dyplomacji. Za duo mi namiesza, na kilku frontach :) .
Sprbowaem uagodzi Bodka, ale, realnie rzecz oceniajc, nie wierz, e jest na to szansa :( .

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:10:43

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:13:15

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:25:57

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:28:18

Barteq (Barteq) 2011-07-14 14:29:56
Gdyby Bodek teraz nie zastpowa, to te 20 jednostek wystarczyoby z nawizk. Tak si trzeba bdzie troch pomczy :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-14 15:36:33
wiec nie strasz go niech nie tnie woja, powiedz ze masz slonie od przyjaci :)

Barteq (Barteq) 2011-07-14 16:42:09
Staram si nie straszy. Tylko powtpiewam, czy mi wierzy :P .
Nie zrobi adnych ruchw w kierunku jego granic :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-17 21:55:59
i jak przedluzamy pakt sugeruje do tury 80 tylko bo mam pewnie bystry plan wobec pitera..

Barteq (Barteq) 2011-07-18 00:38:25
Ok.

Barteq (Barteq) 2011-07-18 01:21:16
Przy okazji, z Piterem te przeduysz do 80?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 08:47:45
tez tak planuje mozemy dac 90 musze pomyslec

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:08:06
90 byaby dla mnie optymalna, bo ju kilka soni bdzie trbi po okolicy nasze zwycistwo :P , natomiast, gdyby sytuacja tego wymagaa, to w 80 te mgbym dziaa, aczkolwiek atak byby duo wolniejszy, bo stopniowo musiabym dosya katapki.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:14:35
Nie informuj dzia na razie o planie na pitera.
Nie chce aby to wyszo na jaw.
Wojna ma byc szybka i atwa. Duzo armi nie potrzeba bedzie (dasz w razie cowykres pita), musisz take zostawi sobie cos aby pomc dzia (w razie sumerw)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:15:05
Rozumiem ze podpisalimy rozbir rzymu?

Beny 

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:20:37
Nie chciabym wypowiada jawnego, wic zaczekam z przeduaniem na Twoj decyzj :) .

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:20:54
Pisaem wczenie, e tak :) .

Barteq (Barteq) 2011-07-18 11:23:23
Nie nale do tzw. "chorgiewek", eby co chwil zmienia zdanie :) .

Cytuj (kiedy mnie ostatnio pytae):
"Sam zaczem rozwaa wysanie propozycji wsppracy w tej kwestii.
Jestem za."

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:33:50
ok wiec jak bdzie piter to wytumacz mu ze idziesz w cudy np (estetyka fajny tech itp) i ja te tak bd robi, zeby sie za bardzo nie zbroi, i ze chcesz pokojowej wsppracy,

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-18 11:35:07
nie prowadzisz wojen pokojowo nastawiony jesteitp,
aha i nie strasz mn jego :D .
Oglnie idziemy w cudy !

Barteq (Barteq) 2011-07-19 01:37:49
Bdzie cud ;) , jak si nabierze na taki bajer, ale sprbowa nie zaszkodzi :) .
Zatem oficjalnie rozpoczynam akcj o pseudonimie "ymski cd" :P , tzn., jak Piter wrci :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-20 18:24:01
ok moz zrobimy tak przedumy pakt do 85 tak dziwnie troch ok?
Podeslij mi screen z power pitera, jak moesz sojusznku,
I na koniec pytanie jak bardzo ufasz Dzia,?
Czy on przypadkiem nie kolaboruje z leaderem?

Barteq (Barteq) 2011-07-20 22:54:55
Jutro podel aktualnego screena. Niestety Bodek strasznie podciga wojo :( . Ma jeszcze by 4 dni - (Pita nie ma od 10.07. do 24.07 - sprawdziem na forum).

Co do Dzia. Nie ufam mu w 100%, ale nie wydaje mi si, eby planowa co gupiego. Z tego co widz, to bardzo obawia si Wraitha (w sumie ma czego, bo jest pooony idealnie, pod konsumpcje :P ) i stara si go przekonywa, e moe mu ufa. Natomiast, jestem pewien, e jeli bdzie widzia realn szans, na pozbycie si Sumerii, to nie zawaha si :) .
Dla mnie dobr sytuacj jest fakt, e pod pretekstem pomocy, w przypadku ataku Wraitha, mog trzyma sporego stacka w miecie granicznym :D .
W sumie najzabawniejsz spraw jest fakt, e wanie dziki Waszej trjce liderw, mamy dobre relacje :D (kto wygraby wojn zyskaby nowych, ciekawych ssiadw :P ).

Barteq (Barteq) 2011-07-21 03:13:59
Zapomniaem o pakcie :) . Moe by do 85.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 07:32:24
ok

Barteq (Barteq) 2011-07-21 13:10:51

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 13:44:17
widziales wraitha?
Ma kalendarz, idzie po mausoleum i pewnie partheon.... :zalamany:
12 miast....

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-21 13:44:48
dz za power wida ze bodek ostro wojo buduje ale damy rade

Barteq (Barteq) 2011-07-22 00:40:06
Jeszcze tylko 2, 3 turki i Piter wraca, wic nie mam obaw.
U mnie konstrukcja za 4, 5 tur (zaley od bonusw). Ty ju masz, jak mniemam :) .

Wraith bdzie jeszcze silniejszy, bo dostaem raport (niezbyt odkrywczy :P ), e Bobka bardzo szybko konsumuje.
Natomiast dobr spraw jest fakt, e bdzie mia nowych ssiadw, znacznie potniejszych od Czajmena :) .
Nie sdze, eby mia kalendarz (chyba, e widzisz, jak co obrabia?). Raczej ma ascez (Partenon - chcia kupi marbla) i idzie w GL.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-22 10:08:10
ma do przehandlowania spices wiec ma na 100% kalendarz a mia co przynajmniej kilka tur wczeniej

Barteq (Barteq) 2011-07-22 22:47:36
Masz racje. Ma jeszcze dye-sy. Umkno mi.
Jutro powinienem mie poczenie z Faustem, to zerkn, czym on dysponuje.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-25 15:39:22
hej mgby da aktulany wykres power pitera?.
Czy bdziesz kgotowy na 85 tur?

Barteq (Barteq) 2011-07-25 17:02:53

Barteq (Barteq) 2011-07-25 17:18:18
Co do 85 tury, to musz wszystko bardzo dokadnie pooblicza. Jutro urodzi mi si GP lub GM (60/40) i wtedy bd wiedzia duo wicej (najwaniejsze - kiedy bd mia sonie; katapy s w 76 turze). Dodatkowo, bardzo przydaaby mi si stajnie, ebym mg dooy tym soniom promo do mele (wtedy bd mie nad pretkami przewag) i chocia z jednego horse archera (+1 do widzenia) przyci, ale, w ostatecznoci, bez tego dam rad.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 12:36:07
sluchaj wane aby mu odci slonie ok?
Wiec przygotuj troch armi aby mu sonie odci bo ja na niego rusze on cofnie armie pewnie a ty wtedy odetniesz mu sloniki. Nie musisz specjalnie atakowc miasta jak nie bedziesz mia jeszcze ekipy, najwaniejsze aby nie mia soni
ja si zajm armi )

Barteq (Barteq) 2011-07-26 14:58:28
Problem jest nastpujcy - Piter zaoy kolejne miasto i postawi duy garnizon, odcinajc mnie od szybkiego dojcia, do soni.

Zaraz zamieszcz screena, ktry wszystko objani.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:10:29

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 15:11:54
super dawaj jego screeny,

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:27:47
Domylam si, e w 2 miecie stoi koo 4 jednostek, wic razem bdzie okoo 10. Dopki nie ma katapek, jest ok, ale, jeeli si pojawi na czas, to bdzie problem, jeli nie bd mia duej armii.
Niebieskie kko, to najszybsze dojcie do soni. Poniewa mam miasta u gry, to wchodz tam w 1 turze.
Czerwone kko, to klucz, jeeli bd katapki. Za 13 tur wzronie mi kulturalnie stolica i jest spora szansa, e przejm to pole, na kilka turek. Wtedy wystarcz tylko 4 katapki, 3 sonie i kilka axw, eby zniszczy Cumae, jeli rusz po skosie, ze wzgrza (a tam bd w 1 turze) :) .

Swoj drog, jeli trzyma koo mnie duo woja i, jak przypuszczam, w miecie granicznym koo Ciebie te, to rodek moe by nie broniony.

PS Armia od wczoraj nie wzrosa.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 15:28:49
Ile woja trzyma obok Ciebie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:11:31
ja mam z nim open border wiec widz co i jak, nie ma tam wiele armii.
Pojedyncze jednostki war, pret, luk w miastach, najwidoczniej powysya do ciebie.
Mj plan jest taki, wypowiadam mu wojne, przeduam z tob pakt a przyjaznej wspopracy :) , ty podpisujesz i wypowiadasza mu wojne.
ja

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:12:43
Kiedy moe on mie katapy ? kurde nie wiem tego, GNP ma niezle...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:14:27
Jedziemy go z dwch stron to go zmusi do podzialu jednostek.
Bdz przygotowany, na tur okoo, zbierz troch armi tak aby nie widzia.
Zapytaj si czy chce kolejn rele...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 16:44:10
pamitaj nie opowiadaj o planach agresji, nie chce zeby to do niego dotaro, e
co si dzieje.

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:05:54
Nie wykonaem adnego, agresywnego ruchu, w jego kierunku i nie wykonam (do ostatniej chwili). Wiem, jak si ukrywa jednostki i atak :) . Najwaniejsze, e nie ma czujek i jednostek ze zwikszonym scoutingiem.
Wg. moich szacunkw konstrukcj ma od dzisiaj (6 tur temu mata). Mia writing duo wczeniej, a wczeniejszym rozwojem by iron working. Pniej dugo stao, czyli Bodek zbiera na mat i konstrukcj w jednym cigu. Mam cich nadziej, e samemu Piter nie bdzie nic cina, tylko budowa z tarczek, jak gwnie, przed przybyciem Bodka.
PS Jeszcze si sam do mnie nie odezwa (a nie mamy paktu). Moe planuje na mnie atak. To by byo optymalne rozwizanie, cho troch nie w jego stylu :D .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:14:03
ciebei sie obawia i prosi o pomoc, (dzis mi napisa sam nic do niego nie pisaem aby nie zasugerowac. Prosi o pomoc a razie aagresji niemcw.
Pomog mu, dalem mu marmur aby cud budowa nie armie.....

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:26:37
Dobre :rotfl2:
To tak, jakby zajc, bojc si lisa, poprosi o pomoc wilka :P .

Barteq (Barteq) 2011-07-26 19:33:22
Jak bdzie chcia, to mog mu te mj marmur podarowa :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:44:35
no wiem ze dobre, sluchaj jesli pojedziemy skutecznie piter, to moemy zaciesnic wsporace w regionie.
Widze ze masz dobre pomysly i naprawde jeste dobrym graczem (znasz rozne tricki,
tylko ciekawe skad ...)
Ty pomoesz dogadac sie z dzia (bo on mi nie ufa).
I bedziemy mogli przeciwstaiwc sie wraithowi w regionie.
Ja zaciesnie wspoprace z czajmenem.

On ma 13-14 miast to bdzie maskara

Aha jesli chodzi on nasz atak, to chiabym miec z tob open borders.
Jak wypowiemy wojne.
Moj plan na gr znasz, celem jest pokonanie superpotegi sumerw, zanim odleca w kosmos. Gdyz tylko dzieki temu bd mia mozliwo (tylko mozliwoc) zwycistwa.
(jest wielu graczy hetmych, w kolejce jak widac po punktach), ale bez pokonania
sumerw to my wszyscy (razem z faustem) gramy o pietruszke,
Faust jest cre, wraith nie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-26 19:46:22
jak chesz mozemy pogadac na xfire.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 13:49:04
Do tej pory nie uywaem (gwnie uywaem skype-a). Zainstalowaem dzisiaj, wic, jak bdzie okazja, to moemy porozmawia. Moje id - barteq9

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 13:57:03
a powiedz mi jesli moesz i masz w miare w pewne info:
- czy dzia co planuje na mnie?
- czy dzia nie jest cichym sprzymierzecem wraitha?
- czy dzia si go obawia(wraith w niego wpakowal cale punkty szpiegowskie)
- czy pomoesz dzia na wypadek wojny z wraithem
- moesz da mi akutalny power in gnp pitera i wraitha(wraith mnie przyblokowa sdami nic nie widze :(

Oglnie to chciabym sojusz taki ja ty, dzia czajmen rihiter.
Wraith cudakuje ostro i moe to i dobrze, wiec wykorzystamy czas na pozbycie sie pitere potem trzeba bdzie co zrobi z hegemonem moze i faustem.
Ale faust ma tylko 10 miast (tyle co ja), dzia ma 9 , a wraith 14

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:36:01
Jakby wiedzia, ile gier w yciu rozegraem (poczwszy od 1), to by si nie dziwi :) . Niestety, za mao jeszcze graem gier z ywymi ludmi (ostatnio ju troch zalegoci nadrobiem :P ).

Co do Dzia - zrobi, co bd w stanie. Niestety, z tego co widz, to jest do Ciebie uprzedzony od startu (z jaki przeszych gier), wic nie bdzie atwo. W kadym razie bez walki si nie poddam :) .

Wiem, e jak nie zatrzyma si w por Wraitha, to potem bdzie ogromny problem i wiem, e jeli go zostawi, to kiedy do mnie przyjdzie. Wiem te, e grasz o zwycistwo, wic eliminacja Sumerii, to dla Ciebie priorytet. Ja nie mam a tak ambitnych celw, poniewa brakuje mi jeszcze dowiadczenia w grach typu dyplo (sporo bym zmieni, przy restarcie, oj sporo :D ). W kadym razie chc ugra, co si da i sta si, cho troszk, rozpoznawalny po tej grze, w wiecie KACa (ebym przynajmniej by dopuszczony do zwykego dyplo) :P .

OB moemy podpisa.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:37:32
Nie odwieyem i nie zauwayem Twojego wpisu :) .
Ju odpisuj:

Barteq (Barteq) 2011-07-27 14:53:25
Dzia nic nie planuje, jest za daleko. Tylko proponuje mi wsparcie, jakbym co planowa :) .
Uwaam, e Dzia nie wsppracuje z Wraithem (natomiast wydaje mi si, e stara si dyplomatycznie go przekona, e nie jest jego wrogiem).
Dzia si go bardzo obawia. Cay czas trzyma czujki i jeszcze teraz zaoy miasto graniczne bardzo blisko Wraitha, ze sporym garnizonem (wyranie w celu oddalenia granic).
Pomog Dzia, jeeli bd w stanie (wojny na 2 fronty wol unika), jeeli bd widzia szanse powodzenia (dla wsplnej obrony) lub jeeli w tym czasie inni sojusznicy zareaguj (np: Ty i Richter :P ).
Powera wklej, jak machn turk :) .

Richter moe by kluczowym sojusznikiem. Cay czas nie wiemy, jak wyglda granica Wraitha na pnocy. Dzia te raczej nie wie, bo grn cz jego granicy przecina morze. Typuj najbardziej Kacowskiego, a to nie byoby akurat za dobre.

Barteq (Barteq) 2011-07-27 15:42:03

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 16:01:53
ok, to staraj si przekona dzia do mnie jak wrci z urlopu.
Nie mam zielonego pojcia dlaczego on mnie nie lubi :( , nie gralem z nim w duelach, w FFA raz moe gra (albo nie pamitam).

Naprawd trzeba pomysle o wsppracy, tylko teraz na powanie, u mnie armia idzie ostro do gry jak widzisz (niby e na ciebie jakby si piter mnie pyta...) Zreszt sam prosi wspprace przeciwko tobie...

Teraz jak bdziemy mieli w sojuszu wszyscy katsy sonie i horse archery, to ju walka bdzie realna z sumerem. Ja naprawd chetnie pomog z czajmenem jakby wraith szed moemy nawet mie jawny. Tylko niech ten dzi si do mnie przekona.
Ale to juz chyba twoje zadanie. Jak mog/pomog odwdziczy si czym innym.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-27 16:08:38
Poza tym czytaem opisy, tajne starszych dyplo. Wiele razy byo tak, ze sojusz maych, rednich pastw(ale liczny) naprawd da rad leaderowi.
Trzeba si zgra, mie zaufanie nie kombinowa na wiele frontw.
Ja powiedziaem (probuj) gram o zwycistwo, nie ukrywam. Jest te paru z aspiracjami, na pewno faust na pewno haram. Nie wiem jak reszta moe rihiter jeszcze na pewno by chcia.
TYlko, e je jestem za may w stosunku do sumerw i musze si dogada, z ssiadami sumerw aby mo go okroi. Mog rozwalc tych ktrzy nie s obok sumerow, ale nie moich potencjalnych sojusznikw przeciwko sumerowi.
Ach jeszcze jedno. Dla dzia.

Domel chyba sie wkurzy za ten wjazd na niego moe prbowa si zemsci.
Luzno z nim rozmawiaem i wida byo e jest wkurzony. Jakby co mam jego demo.
Moge przekaza dzia.

Barteq (Barteq) 2011-07-28 00:02:40
Zaczn powoli urabia Dzia, jak wrci. Moe si uda co ugra. Porusz te delikatnie temat Domela :) .

Tak, przy okazji. Co sdziby o opcji (w przyszoci) wysania wielu maych oddzialikw (np: 2 sonie, axe i spaer + co szybszego - do palenia rozwinitych chatek), w celu wykoczenia gospodarki Wraitha?
Reszt armii zgrupowaoby si w stacki do obrony (na pocztku operacji).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-30 11:32:55
Nako dzia zeby zerwa open borders z wraihtem
(jesli moe i to go nie wkurzy)
albo conajmniej trzymaj u niego jakiegos skauta, chariota, aby przypadekiem on nie przepusci armi sumerskiej, ktrea moe poj do ciebie... no chyba ze ufasz dzia w 100%.
Jako mj sojusznik nie trzymaj open border z moim wrogiem nr 1(wiadomo kto)

Daj propozucje open borders bo ja zapomniaem...
Daj print POWER i GNP, bo kto ma 199 w GNP , czyby wraith? :szok:

Jak w czym mog pom

Barteq (Barteq) 2011-07-31 00:38:13
Porozmawiam z Dzi na ten temat, ale ufam mu. Jest tak pooony, e Wraithowi duo bardziej na rk jest zjechanie jego, ni mnie (praktycznie nie miaby jak broni moich miast i ponadto, zyskaby kontakt z Faustem - dalszy scenariusz atwy do przewidzenia :P ). Aktualnie mam w okolicy chariota i adnej zorganizowanej armii Wraitha, w odlegoci 5 tur nie wida (koo 8 czujek widziaem).
Swoj drog, to Dzia namawia mnie na wsplnego stacka przeciw Wraithowi. Podobno Richter te moe pomc (za opat, cwaniak jeden) i Czajmen, z ktrym Dzia ma niezy kontakt. Waham si, co mu odpowiedzie, ze wzgldu na nasz planowany atak na Pitera.

W GNP Wraith :( . Zaraz wrzuc.

PS Sorki. Zapomniaem o tym OB :( .
PS2 W sprawie, o ktrej pisae w innym wtku - temat aktualnych dziaa dyplomatycznych numeru 1, to tylko bardzo nieformalnie napomkn (nic oficjalnie nie pisz, bo pniej przecieka dalej...), e potwierdzam takowe dziaania, co do ktrych dostae cynka i ponadto przele Ci mae ostrzeenie - podobno kto zaakceptowa propozycj przeciwko Tobie. adnych konkretw nie znam.

Barteq (Barteq) 2011-07-31 00:43:48

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-31 23:10:03
prosimy niemca o przyjecie OB i przeduenie pokouju w NASTEPNEJ turze do tury 100, zgadzasz sie, i jakby mgl przesunc juz swoj armie w kierunku tego calego piter ok.

WIesz nie przujes OB.., mam wtpliwoci, wierz ci bardzo ze pojdziesz na rzym, ale to nie przyjcie OB plus info sumerw ze kto sie na mnie szykuje daje mi do mylenia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 09:00:40
Przespaem si i widz wiat w jasnych barwach.
Cu musz zaryzykowa i komu zaufa, wybr pad na ciebie :) .

Wiec moj plan jest taki, przyjmij OB, w nastpnej turze po ruchu piterotera, (to bardzo wane) przydu ze mna pokoj jawny do 100 lub 110 tury jak chcesz, ja kontrasygnuje, i zaczynamy operacje pozbywania si imperium za.
Rusz sie ju jednostakami w jego kierunku, bo moliwe ze bdziesz bra miasta za darmo, i dobrze by byo mu odcic te soniki. Zreszt dla nas bdzie bardzo dobrze jak on bdzie mial podzielona armie,

Czy Wang zgadza si na taki plan? Czy chcesz co zmodyfikwa?
Czas dobiega koca, jeli teraz nie podbijemy Rzymu to potem nie bd mia czasu sie nim zajmowa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 14:56:39
dlaczego moj sojusznik nie odpowiada na moje pytanie?
Martwimy si o jego zdrowie ...

Barteq (Barteq) 2011-08-01 15:10:31
Wyjechaem na 5 dni, na obz sportowy. Na szczcie mam neta w pokoju. Na spokojnie, pnym wieczorkiem odpisz, bo teraz lec na trening.

OB zaakceptowane.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-01 15:19:02
super, wporzdku, czekam na twoj wpis

Barteq (Barteq) 2011-08-02 00:13:08
Co do paktu, to nie ma sprawy. Po ruchu Pitera moemy przedua. Wpisz pierwszy, eby nie byo jakiego nieporozumienia i zaraz potwierdz. Proponuje da do 100, bo tak masz ze wszystkimi. Przeduymy, jak tylko zaczniesz podpisywa z innymi.

Barteq (Barteq) 2011-08-02 00:26:57
Teraz do meritum.
Zaczem ju przesuwa jednostki w kierunku granicy z Pitem. Przygotowuj ju swojego stacka. Mam, niestety, problem czasowy, bo od dzisiaj mam dopiero sonie. W kadym razie robi, co mog i za 2 turki, bdzie pierwszy so sta przy granicy Pita.
Rwnie uwaam, e rozdzielenie jego woja, jest kluczem do szybkich rozbiorw.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 07:40:51
ok

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 13:05:24
Wang, jednak po przemysleniu sugeruje przedluenie do 110 lub nawet 115 (tak wol) pokoju. Bd mial z toba nie wygodna granice i chce miec w miar pewno ze si na mnie nie wybierzesz.
Wierz ze zrozumiesz, mj punkt widzenia i akceptujesz ten plan.
Pomagam ci z Piterem(nie to ze bezinteresownie), chociaz mam inne opcje
i naprawd latwo mog z nim mie pokj.
Wiec jesli planujesz ze mn dluga wspprace(jest jeszcze faust u gry) to powiniene ten plan zaakceptowa (do 115 tury)

Pozdrawiam
Czekam na odpowiedz to dzisiaj, jesli sie zgadzasz przedluz pakt do 115 tury.

Pozdrawiam i wierz

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-02 22:04:05
Ok widze ze witasz na forum nei czytasz info ode mnie
jak chcesz, w takim razie podpisuje pokuj z piterem
Pozdtawiam masz godizne

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:12:55
Zanim dodam mapki, to taki may komentarz na przyszo.
Generalnie, staram si bardzo uwanie prowadzi dyplomacj ze wszystkimi. Na wiadomoci odpowiadam (jeeli nie musz) dopiero wtedy, kiedy mam duo czasu (zazwyczaj pnym wieczorem; natomiast dosy czsto wchodz na forum w cigu dnia, nawet kiedy jestem bardzo zajty - mam pniej troch czasu, eby wszystko przemyle np: w trakcie podry autem). Dziki temu moja polityka jest w miar spjna i nie zdarzaj mi si takie wpadki, jak Pitowi (nie wysyam wiadomoci do niewaciwego adresata :rotfl2: ).

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:21:24

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:22:04
Odrobink nieaktualny, bo Nagoya wzrosa kulturalnie.

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:22:32
A teraz aktualna granica Pita:

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:32:35

Barteq (Barteq) 2011-08-03 01:40:28
Z dzisiaj. Zaoy mi ju 2 miasto na podpak...
Rozkad armii:
4 jednostki - zawarto Cumae
na krowie - 3 jednostki - pret, chariot i chyba uk
na dole - grka - pret i chariot
silk - 2 prety

adnie go zbajerowae - gratki :P . 11 jednostek + przynajmniej 2 w Romie i pewnie 1 w nowym miecie :) .

PS Co masz koo siebie? Za wiele ju mu nie mogo zosta, przy takim powerze, jako posiada :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-03 09:18:48
ok barteq to rozumiem, rozmawiamy wieczorem, tylko ze widzisz sprawa byla dla mnie bardzo wazna, byo chocia napisa, rozumiem napisz cie o 22 co i jak.
A tak to mylenie spiskowe si wcza.

Co do pita i jego "zbajerowania" to co staraem sie jak moglem :oczami: .
Ostatnio jak sprawdzaem to byo po jednej jednosce w miastach, przy mojej granicy.

Barteq (Barteq) 2011-08-03 20:26:58
Rozumiem i przyjmuje do wiadomoci :) .

Bd robi turk po 23. Kiedy chcesz, ebym wypowiedzia wojn (czy dzisiaj)?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-03 21:43:41
mozez wypowiedziec wojna

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 22:21:41
jakbys zrobil print GNP i power , chciaby zobaczyc co ma wraith i piter ok?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-04 22:22:20
ni produckja by sie przydala

Barteq (Barteq) 2011-08-04 22:34:07
Ok. Jeeli Wraith mi ucieknie to mam z wczoraj.

Barteq (Barteq) 2011-08-05 01:56:55
Jednak mam dzisiejsze.

Barteq (Barteq) 2011-08-05 02:02:57

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 10:19:21
Witam sojusznika mam jeszcze jedno pytani ktorego kurde zapomniaem zada wczeniej. Jak si podzielimy miastami terenem Rzymu?

Barteq (Barteq) 2011-08-05 12:19:50
Tu jest may problem, bo nie wiem, jak wyglda mapa po Twojej stronie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 12:51:57
ok to wklej teren ktry widzisz zaproponuj co. Najprostszy jest podzia plnoc poudnie, ale dla mnie ciekawym rozwizaniem byo by naprzyklad wzicie lewej strony pitera, oddanie ci gry i zachodu pitera, za to miasto ktore chyba postawes koo krwek i silku. Wtedy mialbym poaczeni po miedzy swoimi terenemami.

Ile piter ma miast?

Barteq (Barteq) 2011-08-05 14:33:46
Tak naprawd, to nie wiem dokadnie, ile ma (trzeba dzisiaj sprawdzi).
Jeeli mi chariota nie skasuje, to mog z grki co wicej zobaczy. Postaram si dzisiaj jakiego screena przygotowa. W kadym razie, tak fatalnie mi poustawia miasta, e te ktre widz s do spalenia... Nie wiem, jak jest po Twojej stronie i ile tam tego jest, wic ciko mi jeszcze co konkretnego zaproponowa. Moe co wicej dzisiaj mi si wyjani.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 14:44:18
a widzisz u niego duo armi?,
z ktrej strony idziesz? z gry czy troche po skosie.
Aha i wana sprawa. Trzeba bedzie go dobic, zeby nie bylo nie zadowolenia w miastach i problemu z kultur nie zostawiamy warzywka.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-05 14:45:37
mozliwe ze trzeba bdzie poaczy armie stabilizacyjna, abymy nie dostali po dupie. Odcie sonie?, albo kiedy to zrobisz?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-06 22:27:47
ok dzis mu troch zniszczylem 4 prtery 1 axe i 3 charioty, stary male ale mogly by byc mniejsze... Daj znac jak u ciebie odetnij te xxxx slonie, bo ugrzeniemy, ja je wemie ja mu odetne za pare tur (4 konie aby nie bylo problemw) z komi, ile idzisz armi u niego? Dasz jakiego screena?
Musze teraz sie podleczy dobrze ze dzieli armie, le e scina na maksa...
Ach ci zastpcy
Daj znac ile mu zniszczye i aktualany power

Barteq (Barteq) 2011-08-07 01:43:54
Jestem chory, wic ciko mi si pisz.

Krtko:
Kwestia soni - jeste pewien, e ma jazd konn? adnego horse archera nie widziaem. Mog go zablokowa za 2 turki.
Armia - wikszo ucieka jak wchodziem. Widz tylko 6 jednostek, ale i tak mam problem, bo mu Maiar ci mury. Te zastpstwa naprawd s wkurzajce...
Katapy dopiero dochodz, a bez nich straty bd bardzo due. Pret na grce i z murami ma 12 do obrony... A ma obstaw. Prbuj maego fortelu, eby podej z zaskoczenia pod drugie miasto. Moe si uda.
Jego straty - narazie mae - axe, pret i chariot.

Barteq (Barteq) 2011-08-07 01:47:27
Powklejam screeny po poudniu.
Co do powera, to dodam tyl, e stan jego armii identyczny, jak na ostatnim screenie (lekko spad i wrci).

A teraz do ka :( .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:33:54
tnij armie z ludzi

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:51:42
tnij po dwa popa nie bedzie problemu z niezadowoleniem

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:52:05
ja tam ostro scinam ...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 12:52:25
zebysmy tam nie ugrzzli w tej wojnie nie wiem ile.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-07 21:06:21
Dzis my wybiem 8 jednostgek, w sumie poszy piach ju jego 17 jednostek.
Zrb wykres power dzis i jutro (zreszta rb codzinnie),
daj zna co u ciebie. Ile widzisz ja widze a jednego lucznika w miescie u niego.
Atakujesz jego jakie miasto?

Barteq (Barteq) 2011-08-07 22:33:29
Dzisiaj ubiem 2. Pilnowa krwki :P .

Aktualne widz 7. Po 3 w miastach i 1 chariot. Najwczeniej bd atakowa we wtorek (o ile jakiej gupoty nie zrobi i jeeli uda si may fortelik).

Dopki sam nie ma katap, to nie utkwimy za dugo. Za 4 tury bd mia 5 katap na froncie i zaczn si bardzo szybko przebija (drogi ju praktycznie mam).

Tn, ile mog. W 2 miastach mi si niezbyt kalkuluje, bo mam po okoo 15 produkcji.

Barteq (Barteq) 2011-08-07 22:37:45

Beny 

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-08 22:13:08
hej pytanie jak tam u ciebie, pytanie
1. czy mog zrobi drog do ciebie?
2. czy mog wejsc sautem w twoje terytorium, tzn tylko do berlina?

Barteq (Barteq) 2011-08-09 16:20:53
Dzisiaj nastpi duy postp :) .

Ad 1. Drog moemy. Narazie przez silki. Jak tylko troszk docign pod Pitera, to podel seta.
Ad 2. Mgby wyjani intencj?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 16:35:56
dobra mow ile ubies...
i co zdobyes?
Ad1. drog robi.
ad2. Chciabym zobaczy twoje super terenyi miec pewno z nic tam wielkiego nie stoi, po prostu.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 17:04:06
mam pytanie moge workami zrobi drog do ciebie...
Ok bo wydaje mi sie ze masz nadwyzke wina?
Bo jedno masz dla siebie dae drugie dzia, masz moze jeszcze jedno na zbyciu?
MOgbys sojuszniku podarowa mi wino, gdy ja na razie nie ma monarchi odkrytej i jakby to powiedziec nie jest ona priorytem. Daoby rade jaki zadowalacz nadwykowy dosta?

To z tym skautem po prostu obawiam chc mie po ptostu pewno ze nic sie niedzieje, i w 100% mog ci zaufa. Teraz ufam w 99%. Zaangaowany ostro jestem u pitera, mam spor granic i kurde troszk sie obawiam, tylko tyle.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 17:05:01
wklej moze screen power tego piterotera,
powinno mu juz galancie spa, tak przynajmniej mi sie wydaje bo mi juz spaadlo troszke

Barteq (Barteq) 2011-08-09 18:57:28
Ubitych kolejne 5 jednostek. Za jakie 3, 4 turki padnie kolejne miasto, bo rwnie musz podleczy armi.

Rzeczywicie sporo ubie - adnie wida po spadku powera. Mj sukcesik dopiero bdzie widoczny :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-09 19:10:01

Barteq (Barteq) 2011-08-09 19:34:54
Mam niestety tylko 1 wino i wymieniam na klejnoty z Dzi (wasne bd mia za kilka turek).

Co do scouta, to niestety jestem na nie.
Myl, e obaj ufamy sobie podobnie - na 99% ;) . Mimo wszystko nie chc, eby zna dokadny rozkad mojego pastwa - surowcw. Dowd bdziesz mia w demo, jak zobaczysz dalszy spadek armii u Pitera (ubiem jeszcze 6 jednostk - chariota).
Nie jestem a tak silny, eby walczy na 2 fronty.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 20:58:03
Ja te nie chce wojny na dwa fronty nie dam, rady moja jedyna obawa to, tak jak pisaem przepuszczenie armie japonkiej ( co by bylo niezgodne z traktatem o dobrej wspopracy)
Ale ok ufam moi sojusznikom

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-09 21:00:13
pytanie czy odcias slonie?,
Tak jak ja to widz po tych wykresach power, to wg mnie on ma teraz pojedyncze jednostki w miastach....
Wybylismy mu pewnie 90% armii.

Barteq (Barteq) 2011-08-09 23:12:04
Sonie ju odcite :) . Dzia wygasa pakt z Wraithem i dopki nie przedu, to raczej si armi nie ruszy.

Natomiast znowu bdzie utrudnienie, bo Cholernik przejmuje dowodzenie. Mam jakie dziwne przeczucie, e gdybymy atakowali, to zastpstwo nie byoby potrzebne...

Barteq (Barteq) 2011-08-10 02:36:08
korekta: gdybymy nie atakowali

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 00:11:31
mozesz dac jutro aktualne demo power?

Barteq (Barteq) 2011-08-11 01:30:35

Barteq (Barteq) 2011-08-11 19:07:55

Barteq (Barteq) 2011-08-11 19:09:17
Niestety, Twj stary znajomy zacz utrudnia zabaw :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:34:51
daj mi jego gnp

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:35:22
ale klepie armie :szok:

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:37:47
a powiedz mi jak wyglada sprawa z dzia, przest byc nieufny wobec mnie?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 19:38:51
daj tez jegp produkcje

Barteq (Barteq) 2011-08-11 20:04:25
Zapomniaem doda, e elazo odcite, wic nowych pretw ju nie bdzie :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-11 20:04:57

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 20:18:41
o zesz ty ale ma produckje :szok:
a z dzia

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-11 20:19:44
masz jego GNP?

Barteq (Barteq) 2011-08-11 22:39:36

Barteq (Barteq) 2011-08-11 22:41:56
Wydaje mi si, e nieufno, to on ma we krwi :P .
W kadym razie, myl, e jest ju znacznie lepiej ni byo :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-14 17:09:07
Hej sojuszniku,
Mam pytanie czy jeste zadowolony z naszej wsppracy militarnej?
Czy idzie on tak jak planowae?

Barteq (Barteq) 2011-08-15 00:45:55
Narazie wszystko idzie, jak si spodziewaem. Czemu pytasz?

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:19:33
Zreszt niewane. Jak pewnie wiesz, Wraith atakuje Dzia. Bdziesz mia dla siebie wymarzon okazj, eby si go pozby, jeli zdecydujesz si pomc. Lekko wspomog Dzia, ale nie odkryje si za bardzo, bo obawiam si scenariusza - jak mi to kiedy Wraith adnie nakreli - "pozbycia si oszoomw". Jeli przekonasz mnie, moje przeczucia s bdne, to bardziej si zaangauje w t wojn.

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:23:36

Barteq (Barteq) 2011-08-15 03:25:00
PS Zreszt nie tylko Wraith mi kreli taki scenariusz... ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 09:25:28
bo wczoraj random mnie nie polubi niestety i wojna sie z piterem oponi o pare tur niestety. Za szybko chciaem...
Co do podziau pita to proponuje ze ja biore jeszcze stolice(bez zarcia postawion) a ty te dwa pozostae. OK?.

Dobrzebyo bys wspomg dzia solidnie, potrzebuje katap i soni, z mojej strony masz gwarantuje pokju. Ja udupie wraitha to bdzie bosko. Jak chcesz mozemy trzymac po jednstkach w miastach granicznych.
Przemyl sprawa, bo summer na GA to jest gigantyczne zagrozenie.

Ja podejde do wraitha moja armia i sprobuje namowi czajmena.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 09:26:08
pogadaj z faustem niech te ci da spokoj i wspom dzia tym co ci pozostao.
Tzn wolnym rodkami

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 17:45:55
jak wypowiem wojna sumerom to chyba na powaznie mozesz mi zaufac, i pomoc dzia??
Planuje razem z czajmen wjazd? od dolu.
Co ty na to lepiej scinaj katapy i slonie i na front...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 20:32:10
Jednym sowem nie bde patrzyl jak sumeryjska bestia podbija dzia, jest dobra okazja lepszej nie bedzie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 21:46:20
Ja chetnie tobie pomog dzia, tylko ze widzisz ja z toba mam baaaardzo niewygodn granic, jesli wpakuje sie z sumera to musze miec gwaracnje bezpieczenstwa takze od ciebie, gdyz sorry ja sie ciebie boj bardziej niz ty.
Ja mog pomoc na 100% dzia, katapy sonie na dwa promo, potem dorzuc crossy lub dlugei luki na 3 promo.
Rozumiem twoj sytuacje, masz mae pole do expansji, ale zodbyes/zdobedzies sporo terenu po piterze plus partheon. Piter mial 8 miast ja wezme trzy, ty 4 i miesjce plus cud . To dla ciebie jest bardzo dobry deal.

Wiec moja propozycja, idziemy na wojn z sumerem, solidarnie;
dla pewnoci trzymamy u siebie p jednsosce skautujcej.
Wg mnie taki deal zabezpiecza cakowicie nasze interesy.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 21:47:53
aha i tak zbieram ekip w koo wraitha, dla mnie to super okazji wybic pare zebw hegomenowi...

Barteq (Barteq) 2011-08-15 22:59:43
Wic po kolei.
1. Podzia. W sumie wszystko si w miar sensownie samo uoyo. O ile czego nie przegapiem, to zostao mi 1, a nie 2 miasta (to z Partenonem). Podzia jest w miar sprawiedliwy - Ty masz 3 lepsze miasta + zoto, ja 4 sabsze + partenon + konieczno produkcji setw :( . Zgadzam si na ten ukad.
2. Kwestia bezpieczestwa granic - myl, e ukad ze zwiadowcami przy granicy bdzie sprawiedliwy (po 1 jednostce ze zwikszon widocznoci na obu granicach - horse acher lub chariot powinno zaatwi spraw).
3. Kwestia Wraitha - mam zamiar pomc Dzia, ale dopki nie bd mia pewnoci, e wejdziesz, to nie odkryje si zupenie. Jestem podejrzliwy, bo:
a) Jestem na 99% pewien, e Wraith zaatakowa tylko dlatego, bo Ty obiecae zaj si mn :) - w zwizku z tym musz by czujny.
b) Dzisiejszy pakt podpisany przez Czajmena. Zastanawiam si cay czas, czy to podpucha (i czy jest gotowy wbi noyk).
Uznaj jedn zasad - wierz czynom, nie sowom...
4. Kwestia Fausta - praktycznie zaatwiona. Okae si jutro :) .

W kadym razie wojo cay czas bd tuk :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 23:13:39
1 uwzam za podzial bardzo sprawiedliwy, nie mam partheonu szkoda bo to dobry cud, przezyje jakosc.... Zgadzamy sie
2. Zgadzamy sie super
4. no to jest w interesie fausta aby wraith nie podbil dzia.

Teraz 3
To mnie bardzo ciekawi i zastanawia, ze wraith jednak poszedl na dzia, w sumie gra na maksa, jest pierwszy ale no bez super nie ma, peleton spory, a ze poszedl na dzia ...., to sie dziwie moze liczyl na domel, bo jak liczyl na mnie
za ja pojde na na niemca jak on bedzie jadl sobie dzia to sie przeliczyl,
On chyba nie wie ze na piter to poszly jednsotki calkowicie niepotrzebne teraz
dogi.
Mam z toba nie wygodn dla mnie granice, ale jak bedzimy miec jednostki obok skautujace to dla mnie taki uklad jes ok pamietaj jestesmy fin, to nam sporo daje mamy bo reli. Nie musimy miec mega ilosci miast, aby byc silni.
Nie miale z wraithe ukladu takiego ze rozbieramy cos sobie ani innego.
Po prostu wg mnie on chcial wykorzystac sytuacje ja zaangazowany na fronice
wiec on sobie poharcuje

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-15 23:13:48
jeszcze opisze

Barteq (Barteq) 2011-08-16 01:23:33
Maa uwaga do 3. Widzisz, ja jednak pozostan przy swojej wersji :P . Moe dowiem si kiedy, po odtajnieniu paktw :) . Prawda jest jednak taka, e nawet jeeli rzeczywicie tak byo, a uda si go nam stukn, to, powiem szczerze, niewiele mnie bdzie obchodzi, dlaczego atakowa :D .

PS Jeli kiedy wyjdzie, e ten atak by Twoj zasug, to bd pod duym wraeniem :padam: .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-16 23:52:10
Jak chcesz mog zodby to miasto i przekaza tobie, dostan chociaz troch kasy,za cud ktry pomogem mu zbudowac (dalem ten marble) nie mog tego cudu zbudowa blizej mnie.... szkoda mi tego cudu, ale c ubicie wraitha to moralny obowizek

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 00:42:34
pomoc nie bya potrzebna :)
Teraz wraith

Barteq (Barteq) 2011-08-17 00:57:20
Spokojnie. Miaem cakiem sporego stacka na tym froncie. Teraz zaczynam wszystko przerzuca pod Wraitha. Postawi po 1 horse archerze z widocznoci +1, jak si wczeniej umawialimy. Bd sobie azi po caej granicy, ale na kocu tury zawsze bdzie po mojej stronie :) . Czekam na Twoich podgldaczy :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 01:00:05
Ok i dobrze by zebymy nie trzymali duo armi koo nas, bo one s zbedne calkowiec. Ach ja na razie zadnej konnej jednostki nie mam oprcz soni. Dogi wystarczyy

Barteq (Barteq) 2011-08-17 01:19:23
Powiem szczerze - obawiaem si, e mnie bdziesz chcia "dziabn", przy zdobywaniu ostatniego miasta, wic wolaem wszystko widzie z wyprzedzeniem (skamabym mwic, e nie obserwowaem ruchw Twojego stacka od kiedy zdobywae Turyn :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-17 10:01:07
jak dobrze wiesz partheon by jakby gwodzim do trumny, dostal marble straci motki tylko kurd mg budowa go w innym kurde miejsce, myseem ze jest on w tym drugim miesce. No c zapomoniame mu powiedzic gdzie ma kurde budowa (przecie wokol tego drugiego miasta to byly jeszcz 2 lasy po 60 mlotkw kazdy, ech

Barteq (Barteq) 2011-08-18 14:31:36
Powiem szczerze, e te nie spodziewaem si, e cudaka akurat nad morzem postawi. To drugie miasto pewnie na GLa przeznaczy :P .

Mam dzisiaj duo szczcia, e ruszaem si jako pierwszy. Wraith, chyba, chcia mi wypowiedzie wojn, bo pojawi si galley w granicznym miecie. Nie wiem, co w tej sytuacji powie regulamin, ale teoretycznie, powinien by uziemiony na 2 turki - teraz rozwaliby kolejno, a w nastpnej byby podwjny. Nie mam tutaj adnych skrupuw, bo jeli rzeczywicie chcia to zrobi, to powinien wysa rano (lub wczoraj) wiadomo - "Nie ruszaj si jako pierwszy, bo chc Ci wypowiedzie wojn".

PS Co do cudakw, to wanie jestemy kwita, bo mnie o turk wyprzedzie z Kolosem :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-18 15:12:23
" powinien wysa rano (lub wczoraj) wiadomo - "Nie ruszaj si jako pierwszy, bo chc Ci wypowiedzie wojn""
tak powinien zrobi. Jego strata. Wraith powininie to przewidziec i pewnie jak tak nie zrobi to zrobi to celowo

Id armi przez twoje terytorium, bo mam blizej ok?
Bo na obkoo to bde mial daleko.

Partheon jest niezy, ale na pewno nie teraz. Kolos to by mega projekt, ostre scinanie wszelkie co sie dao, ale sie udao. Uff mega (moglem miec go 2 tury a nawet 3 wszesniej, bez anarchi).
Tez bylem zdziwiony ze go tam postawi. Patheon to fajny cud szczegolnie dla kogos kto gra na wielkich. Np faust. Dla finow jest bez wiekszej rewelkki, teraz z moz moge miec miec 4 monety.

Mialem przynajmniej szczscie z kolosem.
A ile tur budowae kolosa (tzn kiedy miale metal casting?)

Widz ze mamy podobne style, masz nisk produkcje (ja take) masz spro

Zaskoczys mnie ze go budowale, ale sporo masz GNP, a kolos to dobry cudak.
Tani i dobry.
No

Barteq (Barteq) 2011-08-18 17:57:04
Ciekawy jestem, czemu tak nie zrobi, bo uwaam, e powinien. Uniemoliwiby mi 1 ruch i zmusi do wycofania. Zobaczymy, co zrobi jutro :) .

Masz zgod na przejcie. Postaram si sukcesywnie dobudowywa drog, a do Twojej granicy.

Parthenon jest dobry, ale Kolos lepszy. Postaram si go spoytkowa (o ile bd mia okazj), ale teraz rzeczywicie mao daje. Najwaniejsze, e nie jest w rkach Fausta :) .

Prawd powiedziawszy, to byem pewny, e kto go zrobi wczeniej i zlekcewayem sytuacj. Jestem troch zy, bo mogem go mie duo wczeniej, jakbym nie poszed w innego techa. Troszk Ci wprowadziem w bd, bo miabym go za 2 turki, jak teraz patrz. I tak nie wyszo najgorzej, bo jeszcze nie ciem lasek pod niego (a teraz bardziej potrzebuj tarczek ni kaski).

Wolabym a tak dokadnych szczegw nie zdradza, co do mojego pastwa, ale tyle mog powiedzie, e do krtko :) .

Zgodz si. Mamy do podobn styl w tej grze (osobicie staram si dopasowa pod to, co mam - tutaj w mojej opinii taka taktyka jest dla mnie optymalna). Aczkolwiek masz ode mnie wiksze dowiadczenie i troszk to wychodzi.

Zgadzam si. Bdzie ci dobrze suy :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 15:24:09
Ragnar ma pytanie do Wanga odnonie wiary. Nie, nie chcemy aby przechodzil na hindu, mam pytanie czy Wang wierzy ze my we 3 przebijemy si przez summerw?
Bo armia czajmena to jest malusia....
Zaznaczam ze wszystkie miasta od moje strony i czajmena s na grce?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-19 16:00:24
mlbys wkleic GNP, power, produkcje summer?

Barteq (Barteq) 2011-08-20 00:24:12
Wszystko pouzupeniam, jak wrc z turnieju. Jedna maa sugestia - jak moesz, to poczekaj na mnie z robieniem turki (pocign workerami drog).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-20 21:27:10
Ragnarowi jest naprawd przykro, ale my nie jestemy przygotowaniu na tak wojne.
Hatti nie ma sloni ani koni, a niestety bez tego to wraith go zleje.
Ugrzez bym w tej wojne po uszy, a inni by tylko si cieszyli(haram faust, rihitere, geo). Wierz ze hatti da rad sie obronic przed sumerrami czego jej z calego serca ycz.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-22 15:38:29
Wangu,

Czy bedziesz jeszcze ze mn utrzymywal stosunku dyplomatyczne
Naprawd, zrobiem to dla naszego dobra (take i dzia).
Jest wielki egipt, bdzie on papiezem, bdzie pierwszy po liberke, bdzie mial religijne cuda. Miast ma tyle co summer, a ma piramdy.
Skad to wiem, po prostu wiem, nei jest to jakby to powiedziec wiedza tajemna.

Wiesz dobrze ze Ragnar samobjca u glupcem nie jest, wynagradza swoich sojusznikw( na wojnie na pewno nie stracies) sam by Pitera (ani ja nie podbi) a na pewno nie tak szybko.

Na dzia szykuje sie Domel, to jest pewna informacja
Chcciabym abysmy pozostali w dobrych stosunkach.

Wojna z summerami dla nas (finw) jest bardzo malo oplacalna, naprawd.
Nie odpadniemy z wyscigu, jak bdziemy mieli spokoj (ewentualnie szybkie wojny,
na ktrych zyskamy). Wojny na wyczerpanie to nie dla nas i nie teraz.
Nawet jakim cudem bysmy ubili sumerw (Cud musiaby by), to egipt i haram odlec w kosmos, bo koszty ponielibysmy ogromne.
Ubijemy jedn hydre, a bdziemy mieli dwie.

Czekam na twoj opinie i twj punkt widzenia, na te sprawe
(smiao moesz ****** Ragnara).
Wiem e jest rozsdnym wadca

Pozdrawiam
Ragnar

P.S. wiem ze zle to rozegraem powinienm was uprzedzic wczesniej, ale wraith dal mi propozycje niedoodrzucenia.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 02:36:21
Spokojnie. Nie strzel focha, jak jaka niewiasta (nie mam jeszcze emancypacji, wic niewiasty w moim pastwie si nie obra) i nie "zbanuje" Twojej ambasady na wieki :P .
Chciaem sobie spokojnie ochon i na "zimno" przeanalizowa sytuacj, ebym jaki gupot nie napisa.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 03:07:29
Nie wciskaj mi takiego kitu, prosz. Zrobie to gwnie dla siebie, ale niewane. Co do Egiptu, to mam dziwne przeczucie, e moe mie pewne problemy w najbliszej przyszoci. Zobaczymy.

Owszem. Dziki Tobie sporo zyskaem na tej wojnie i to doceniam. Natomiast sam rwnie nie zrobie tego w peni charytatywnie :P . Sam dabym rad, ale zaczbym kilka tur pniej i ponisbym duo wiksze straty, ni obecnie.

Tego akurat mona si spodziewa, po tym jak go Dzia drugi raz siekn... :) .

Problem jest taki, e pniej, to Sumer moe nam w kosmos odlecie i pozostali przestan by kompletnie zmartwieniem. Wcale wojna nie musiaaby by wybitnie droga, eby osign swj cel minimum - mocne osabienie Sumerii. Wasz stack spokojnie spaliby 2, 3 miasta. Potem bycie si mogli wycofa i trzyma Sumera w szachu, wykonujc jakie rajdy, od czasu do czasu. Musiaby trzyma du armi na caej granicy i jakby udao si jeszcze spali troch chatek, to zatrzymaoby si jego rozwj naprawd niewielkim kosztem. Wystarczyoby go szachowa, czeka na jego ruchy (w kocu musiaby zrobi jaki bd) i kontrowa. Masz akurat atw granic do upilnowania i jeli by nie zrobi bdu, to nie ponisby adnych wikszych strat.

"Propozycja niedoodrzucenia" - dobry dowcip.

PS Jedno mae ostrzeenie. Jeli przepucisz mi armi Wraitha od dou (amic pakt - a masz ob z Sumeri), to olej armi Wraitha (na ile si da, ebym nie by oskarony o dziaanie na szkod pastwa) i zajm si gwnie Tob. Wraith rzeczywicie odleci w kosmos, ale dopilnuj osobicie, eby Ty daleko nie zaszed w tej rozgrywce. Masz moje sowo...

Barteq (Barteq) 2011-08-23 11:48:04
Maa uwaga do tego, co napisaem na kocu. Mam na myli tylko przepuszczenie armii Wraitha. Jeli sam mnie zaatakujesz, to zupenie inna bajka i bd gra normalnie. Natomiast samego przepuszczenia wojsk Wraitha, po tym wszystkim, co pisae - m.in.: tylko nie podpisuj ob z moim najwikszym wrogiem, itd. - Ci nie daruj (mam nadziej, e nie byo takiej opcji w tej, tak zwanej, "Propozycji niedoodrzucenia").

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 12:33:58
Ale sie na mnie uwzie.

Pomys z przepuszczeniem wojsk summeri do ciebie, powiem ci e mnie zaskoczy :szok: . Nigdy mi to nie przeszo przez gow nawet ( a rone mam pomysy).

Co innego mie pokoj z sumeria, a co innego z nimi wspopracowa, a cakowicie inna bajka ich atakowa.
Jak widzisz pakt zabezpiecza take twoje (urojne to fakt, psychiatra si kania) obawy.

"Wasz stack spokojnie spaliby 2, 3 miasta."
To jest twoja opinia i dzia, ja mam inn, moe i sabiej gram, moe i si cykam.

I jedno ci powiem, wraith to nie piteroter atakowany z dwch stron.
Wraith to potga i dobry gracz, ktry wie jak si obronic.
Jego produkcja to 200 na ture (3 sonie lub 4 katapy)
Bymy atakowali na jego pastwo w ten sam zakichany punkt a on by na nas czeka.
i nam przyoyl pierwszy katapami, myslisz ze gracz pokroju wraitha nie spodziewa si ze mog go zaatakowa?
Moe i ufa czajmenowi, ale on jest mae miki i jego zdrada na nic nie wpywa.

A moze myslisz ze ja byem pewny, e dzia nie kolaboruje z summerem. Mialem stracha wielkiego jak budowaem Kollosa i cudy innne, a dzia z summerem armie.
Ale wiedziaem ze mam jawny do 100 i zdze. w razie co zjade do 1 miasta.
Ale si wybroni.

"Sam dabym rad, ale zaczbym kilka tur pniej i ponisbym duo wiksze straty, ni obecnie."

za par tur moz piter mialby katapy, eko mia adne. ja mu ubiem 30 jedntek kupe pretw. Uwiesz mi na sowo, z max by zdoby, 2 kiepskie miasta, powieci bys sporo armi, a ubi go by nie ubi.

Jego prety s tak samo silne jak twoje sonie (oprocz vs mele promo).
Ale dosta by z katap (3 sztuki) i bya by rze twojej armii
Zreszt on sie spodziewa twojego wjazdu i by przygotowany, na ten wypadek.
Nie lubi cie.

Co innego walczy z gosciem przygowanym, spodziewajcym si ataku a co innego z zaskoczenia.

Pomy moglem pojecha po caoci, przekona pitka zeby wzial z tob pokoj,
wziac z toba pokoj do 110 tury i sam jechac pitera. Dlaczego tego nie zrobiem?
Ano dlatego ze podejrzewam ze nie dabym rady go wykonczy szybko sam.
Lepiej mie mniej a mie pewne.

Chcesz ryzykowac na maksa w tej grze?
Myslisz ze egipt to mae miki?
Teocracja, katapy, sonie ,15 miast?.... dalej nie kocz bo i tak nie uwierzysz.

Masz rele i jeste fin?, yjesz jeste w 6, dobre perspektywy masz.
W twoim i moim interesie jest aby dzia y, ja dzia nie pomog bo nie mam jak.
Ty masz prosto. Z tob summer nie ma granicy,

"Propozycja niedoodrzucenia" - dobry dowcip.
Powiedzia summer, ze bedzie trzyma ogromny stack przy mnie i przy dzia zarazem, nastawia sloni, katap i koni. Mowi, e nie bdzie atakowa, bdzie masz ci los czeka. A my nie zdobdziemy ju ZADNEGO miasta, bo nas bdzie szachowal swoja, armi. Odpali zaraz drugi zoty i jak da rad i 3, i gowno mu zrobimy.
A faust bdzie ucieka.

To jest tak zwana propozycja nie do odrzucenia dla ameryki.
Ja tam sie chyba wic na artach nie znam :niepewny:
Moze dla was to by art, dla mnie nie.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 12:52:38
Poniewa dogadae si w ostatniej chwili, to rne teorie spiskowe si czowiekowi wczaj. Wolaem ostro napisa, eby Ci zmusi do jasnej deklaracji. Teraz, w tej kwestii Ci wierz. Chciaem mie pewno, na wszelki wypadek, gdybym by zmuszony ruszy si stackiem w gb terytorium Dzia, e mnie Wraith z drugiej strony nie objedzie.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 13:10:20
Masz 100% mojego poparcia mozesz nawet trzyma u mnie jednostk . Wejdzie do miasta i stj, tylko ze jak stoisz to ja te chce stac u ciebie.

Summerowie s moim wrogiem, nic si nie zmienio.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:31:14
Wiem, e Wraith to nie Piteroter, ale te nie jest wszechmocny, wic nie byby w stanie upilnowa caej granicy. Czajmen ma szpiegw, wic nie wierz, e nie bylibycie w stanie zaatakowa, eby omin jego stacka.
Owszem Wraith ma produkcj koo 200. A jak my mamy w 4? I ile mamy wsplnie miast (moliwo cinki) - przy wikszej mobilizacji spokojnie bymy dali rad osign redni ponad 200 na tur, nie cinajc miast do 1 i nie majc ga... Czajmen nie liczy si jako pojedynczy gracz, natomiast jako wsparcie do katap (przy dobijaniu) i w zwiadzie (szpiedzy) byby bezcenny.
Moe by doszo do zimnej wojny w pewnym momencie, tylko, e nasze koszty rozkadayby si na 4, a Wraith samemu musiaby utrzymywa armi.

Dzia ma jeszcze mniejszy interes w atakowaniu Ciebie, ni ja w atakowaniu Wraitha - to apropo uroje...

Co do Pitera, to kompletnie mnie nie doceniasz. W zarzdzaniu pastwa troch odstaj, ale nie w sztuce wojennej. Jeli Piter broni by si sam - nie wykonywaby kto za niego ruchw - to bym go rozbi, majc odrobin wiksz armi. Musiaby mie duo wicej, ni kilka katapult by mie jakiekolwiek szanse (nie jestem kretynem, eby wchodzi stackiem pod katapy). Co do pretw, to jest na nie proste rozwizanie - kusze ;) (i gwarantuje Ci, e poszedbym po nie prosto, po soniach, gdybym chcia atakowa samemu - natomiast wtpi, eby Piter zrobi sonie po katapach, a tylko to mogoby wtedy da mu jakie szanse).

Egipt jest potny, ale nie odjecha swym ssiadom w takim stopniu, jak Wraith (syszaem, e wszyscy tam maj sonie). Jeli moje przecieki si potwierdz, to bdzie w sporych opaach. Wszystko si niedugo rozstrzygnie. Natomiast zawsze kto si moe wycofa w ostatniej chwili :P .

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:44:03
Co do granicy, to jak Sumer zdobdzie jeszcze 1 miasto Dzia, to ju j bd mia cakiem spor (ju teraz przez 1 kratk graniczymy).

Co do perspektyw, to co mi z 6 miejsca, reli i fina, jak nie mam gdzie si rozwija :( . Jeste tylko Ty, Faust, Dzia i delikatnie Sumer...
Jedyna realna moliwo na dzisiaj, to dogadanie si z Sumerem na podzia Dzia, ale tego akurat nie zrobi, bo pniej sam skocz jako przystawka Wraitha (pomijam aspekt dobrych kontaktw z Dzi). Ciebie i Fausta nie mam jak ruszy, wic mam, po prostu, same cudowne perspektywy, przed sob...

Napisaem, e w tej kwestii mnie przekonae, wic wystarczy mi zwiad, jak teraz - na granicy.

Barteq (Barteq) 2011-08-23 13:46:35
PS Jestem 7, nie 6 ;)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-23 16:58:23
jeli chcesz chcecie moge przejs przez twoje terytorium slonikami i katapami i pomoc dzia w walce z domelem.

Beny 

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:31:13
Obecna sytuacja wyglda nastpujco:
Wraith przesa stacka spod Twojej granicy i jak si poczy, to bdzie dysponowa ju cakiem adnym oddziakiem (podszed teraz pode mnie 22 jednostkami - jeeli ruszy si dalej, to dam mu spali miasto i w kolejnej turze rozbij mu t armi, bo czekam na kilka jednostek "rzymskich"). Jeeli bdziemy si broni wsplnie to, mimo swojej potgi, bdzie mia strasznie ciko si przebi (mamy ju wsplnie okoo 15 katapult na froncie z tendencj rosnc :P ). Musz tylko skoordynowa wszystko z Dzi i chyba mu troch pomc w zarzdzaniu :( - nie ma kilku kluczowych drg przesyowych po swojej stronie granicy...). Gwnym problemem jest Domel. Dogada si z Wraithem i jak wejdzie na ty, to nie dam rady uratowa Dzia (narazie zdoby graniczne miasto). Mgbym wystawi Dzia, bo Wraith chce si ze mn dogada (za cen Japonii) natomiast nie chc tego robi, bo nie ley w moim interesie dua granica z Wraithem i przede wszystkim jestem honorowy. Natomiast chciabym jeszcze troch pogra, dlatego bior t opcj pod uwag.

Pytanie do Ciebie odnonie Domela - jak konkretnie pomoc byby w stanie zaoferowa i kiedy (militarn, a take dyplomatyczn - zagroenie jako Domelowi interwencj, czy co w tym stylu).

Ze swej strony powiem tak - jeeli mamy si we 2 broni tylko przeciw Wraithowi, to pomog Dzia i Twj wymarzony scenariusz (o przyhamowaniu Wraitha si sprawdzi), natomiast, jeeli nie bd widzia adnych szans na powodzenie, to nie mam zamiaru si wystawia i dogadam si z Wraithem.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:36:10
atakujemy we 2 (razem z siewi dzisiaj) domela

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:39:46
w tej turze ja podchodz po jedno miasto i mu je zbobywam, siewi podchodzi take chyba nawet pod dwa, jesl chcesz mog przenie armia ktora jest w storn domela ktoego mog atakowa bez problemu.

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:40:38
To bardzo dobry dla mnie argument do kontynuowania walki z Wraithem :) .

Chciabym te przeduenia paktu o nieagresji. Mog si zgodzi na jak furk dla Ciebie - typu strata stolicy na korzy Wraitha, jeeli zagram, jak lama.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:40:42
wypowiadom mu wojne
w nastpenej jestem przy miesie
3 tura zbijanie obrony
4 zdobycie miasta

Siewi si wyrobi szybciej bo ma 1 kratk do niego

Barteq (Barteq) 2011-08-24 17:42:35
Ok :) . Zastanw si zatem w kwestii paktu.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 17:44:43
ogolnie domel jest przeznaczony do egzekucji, siewi powinien zaatakowa ja atakuje
We dwch wybijemy go szybko

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 18:13:20
z paktem to co by chcia konkretnie dodac?
Bo za bardzo nie wiem jak to zapisa.
Czy mam sie ruszy moim jednostakim w stron domela przez twoje pola?
Bo ja id na domel od mojej strony ale zawsze moge probowa te od naszej strony.
Daleko mam do niego?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 22:24:12
ja mam wojne z domelem, jutro wchodzi siewi

Barteq (Barteq) 2011-08-24 22:26:30
Od mojej strony bardzo daleko. Ponad 30 kratek spokojnie. Szybciej zajdziesz doem :( .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-24 22:26:56
ok

Barteq (Barteq) 2011-08-24 22:39:29
Musz nad tym punktem spokojnie pomyle. W momencie, w ktrym Wraith przebije si do mojej stolicy i tak dalsza moja gra nie ma wikszego sensu - bdc warzywkiem - wic masz moje sowo, e dam Ci wtedy zielone wiato (bd gra do koca).
Najprostszy byby zapis:
"Istnieje moliwo wypowiedzenia paktu, w przypadku potwierdzenia przez obie strony. Dokadny opis na tajnych" - nie wiem, czy mi zaufasz na tyle, eby zaakceptowa taki zapis. Naprawd moesz mi wierzy, e wegetacja i przeycie kilku turek wicej mnie nie interesuje i zwolni Ci z zapisu, gdy nie bd mia ju adnych szans na przeycie. Jeeli bdziesz chcia bardziej klarownego zapisu, to bd musia pomyle bardzo dokadnie, eby Ci nie da jakie furtki, przynajmniej dopki bd kontrolowa sytuacj :P .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 16:30:49
jak sie zalogujesz daj znac jak na fronie

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-25 23:06:40
jakie problemy s na froncie?

Barteq (Barteq) 2011-08-25 23:19:49
Nie :) . Stack skasowany, przy maych stratach :) . Mam te informacj, e sporo jednostek jest po drugiej stronie granicy, wic nie dysponuje obecnie jakimi wielkimi siami, ebym mia czu si zagroony :) .

Barteq (Barteq) 2011-08-25 23:26:30
Dodajc wczorajsze straty, to Wraith straci 890 tarczek. Ja 230 (mona ewentualnie doliczy 100 za miasto - maa strata, bo to miasto pod cink, do tego z buntem na okoo 110 tur i rwnie mona odj 60 za sonia, ktrego ciem na si tu przed atakiem i by nie nawet wypromowany).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:02:21
a nie wiesz co u dzia?
Odzyksa chyba miasto sieknite przez domela, ktry si cofa.

A co z summerem u dzia? Da rad go zniszczy bo ten co pisa o niespodziankach?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:10:22
mam do ciebie pytanie masz moze demo wraitha?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 09:10:58
glownie intersuje mnie jego power bo GNP jego to znam .
W Powerze chyba luki jest pierwszy.

Barteq (Barteq) 2011-08-26 14:32:05
Zablokowa mnie w 101 turze :( .
W 100 mia tyle wicej od Ciebie, ile ja od Czajmena wtedy.
Rwnie dostaem tak informacj - lukgin pierwszy - wic potwierdzam :) (drugi jest podobno Faust).

Na 99% odzyska stracone miasto.

Dzia o adnych niespodziankach nie mwi. Narzeka tylko, e mu worka brako, eby drugiego stacka Wraithowi ubi.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 14:46:44
wybile ca armi wraitha ktra do ciebie podesza?
Jesli tak to graty i znaczy e wraith zrobi blad, bo miasto postawisz szybko uronie. Strate jednego maego miasta jest mniej dotkliwa ni strata stacka.

Wraih ma dwa stacki a to ciekawe ....
Najwidoczniej czuje si bardzo pewnie, bo kurde ja bym na takie akcje na pewni si nie wybiera.

Powiem cie ze mnie znowu zaskoaczyles z z tymi zamkami: kurde mury masz za 10,
zamek masz za 20 mlotkow. Masakra. :padam: .
Rzeczywicie inzyniera jest baaardzo dobra.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 14:47:23
bardo dobra w twoim wypadku

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-26 23:49:55
nie rozmawiam za dzia, moze zaczne, daj znac jak mu przeszlo wkurzenia na mnie.
Mozesz do niego wklejac. ,moje posty.
Wiec:
Zodbyem bez strat jego wiosk, uciekl 2 archerami i czym jeszcze.
I tak bede wiedzial. Siewi si zaloguje i si zobaczy, kacowski przychodzi z pomoc, wiec jest jakby po domelu
Zycze powodzenia na froncie.

Barteq (Barteq) 2011-08-27 21:15:26
Jestem na turnieju sportowym i robi straszn improwizacj, eby turk machn (pisz na kolanach). Dopiero bd w domu w poniedziaek.
Wytukem ca armi Wraitha :) i zacz negocjowa :O.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 21:20:19
GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY GRATY

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-27 23:24:04
tzn kiedy wytukes t armie, dzia ma z znim pokj....

Barteq (Barteq) 2011-08-27 23:44:57
Masz mj skok w d na demo. Jestem w szoku, bo zaakceptowa warunki Dzia i podpisalimy pokj...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 20:22:13
przedluzamy jawny? ja preferuje teraz miec do zapisane.
ktora tura ci odpowiada 135 140?

Barteq (Barteq) 2011-08-28 22:44:44
Zgadzam si. W sumie, to tak odlegy przedzia czasowy, e nie ma to wikszego znaczenia :) .

Moemy do 135 (jakby da 140, to te zaakceptuj).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-28 22:48:12
ok przedluzaj sojuszniku :)

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-30 13:18:43
super, powiedz mi jesli masz czas, jak tam twoje cele dugofalowe?
Ja sie zaopatrujesz na wspprac, ze mna?

Bedziesz gotowy mi zaufa razem z dzia jak trzeba bedzie kiedy siekn summerw?
Ja przygotuje dobry plan, i odpowiedni podzial zyskw (dostaniesz nowe tereny).
Np przekae ci miasta moje, jesli bde dobywal miasta summerskie.
Jak sie przekonaes, to wiesz, e ze mna na wychodzi si bardzo dobrze na wsppracy.

Nigdy nie napisaem, ze ide bezwarunkowo na summerw, zreszta wtedy nie miaem armi takiej armi. A jakbym przeduzal negocjacje z summerami to by si on domyslil.
Wiedziaem ze si obronice na wasnym terenenie. Ze dzia stracil miasto z akademia to juz jest jego nieuwaga. Pomogem w kluczowym momencie z domelem.
I zalamanie plus odwrt domela spowodowa ze wraith przystpi do negocjacji.
Podzial domela tez jest w porzdku dla hatti.

Wyszo moe nie najlpiej, ale uwaam ze w sumie wygralicie t potyczk, dzia dostanie dwa miasta po domelu. Wraith odda miasto. Wiec raczej nie straci.

Ragnar jest uczciwy, dobrze planujcy, mocno podejrzliwy ale wynagradza swoich sojusznikw.

Jesli chodzi o atak na sumerow, to nie mam pojecia kiedy on moe nastpic.
C bd wyczekiwa okazji, chodzi mi o to tylko, czy bedziesz (i dzia) po mojej stronie w chwili zero. Oczywicie bede musia trzyma u ciebie zwiad
podczas wojny z summeria. Zasada ograniczonego zaufania. Mam paranoje i musze z tym zy :) .

Powiem od razu, sonduje summerow co o mnie mysli, i widz ze wraith si zagotowa za wjazd na domela w kluczowym momencie. Wiem ze go wkur.. na maksa. Nawet go o to zapytaem w wprost ale to przemilcza.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 12:57:59
Witamy Wanga,
Jak sie zaopatrujesz na moja propozucje...

Barteq (Barteq) 2011-08-31 15:45:45
Postaram si pnym wieczorem odpowiedzie. Miaem zawody sportowe, na ktrych si zatruem i olaem od niedzieli dyplomacj (jedyn rzecz byo podpisanie paktu) i mam tyle zalegoci (+ kupa spamu na forum zwizana z wojn po drugiej stronie granicy), wic musz, to jako powoli ogarn i uporzdkowa.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 15:58:09
ok zyczy powrotu do zdrowia.
Duo si dzieje :D

Barteq (Barteq) 2011-08-31 16:06:02
Troch mnie gowa boli od natoku informacji. Najbardziej mnie ciekawi fakt, czy rzeczywicie armia Ottomaska zosta stuknita (ale to wyjdzie dopiero w demo).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 16:09:26
no mam demo, zobaczymy jak si zaloguje.
Barteq nie chce mowi "a nie mowiem", ale powtarzam wyrzdziem WAM przysuge
(i sobie przy okazji) ze nie zaatakowaem summerw. Jakbymy podeszli to na klat trzeba byoby przyjc atak katap a potem horsw. Horse maja flanking vs catapy i niszcz je z atwocia.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-08-31 16:11:32
Wratih by musia mial problemy. No tak odda by maks jedno miasto. Scia 20 -30 ludzikw.
I to wszystko takie miaby problemy :rotfl: .

Barteq (Barteq) 2011-09-01 03:54:19
Sporo by straci, bo musiaby cina podczas ga, zamiast wzrasta, ale niewane. Trzeba myle o przyszoci.

Barteq (Barteq) 2011-09-01 04:01:26
W kwestii Sumerii niewiele si zmienio. Nadal uwaam, e trzeba ubi dziada, zanim wygra dyplo (a Dzia jest bardzo zy o t akademi - chcia mi nawet port odda, ebym triremy stuka, ale rednio mi si spodoba, bo miasto byoby straszny kawa od moich granic, generowaoby spore koszty, a jeszcze musiabym flot utrzymywa).
Natomiast przydaby si jeszcze jaki konkretny sojusznik.

PS Sumer rzeczywicie jest wcieky :P .

Barteq (Barteq) 2011-09-01 04:10:02
Przy okazji, co do innego frontu - chyba rzeczywicie Turek dosta (demo to potwierdza). Zastanawiam si natomiast, jak si bdzie rozwija sytuacja u Fausta - w miastach koo mnie jest 1 warrior, wic chciwie spogldam w t stron (ale nie zamierzam si wychyla, przynajmniej dopki nie bdzie przegrywa).
Kluczem jest postawa Siewiego i Harama. Syszae moe, czy kogo zamierzaj poprze?

PS Swoj drog, to przypuszczam, e bdziesz mia dylemat, czy nie sikn Lukgina (pakt masz a do 130 :P ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-01 08:53:11
Siewi trzyma "troch" armi obok domela.
Haram podobno bawi si w sim city, tak mi mwi kiedy maiar.
Ma pytanie jakie jest nastawienie dzia do mnie?.

Bo ja u summerow nie mam co szuka. Nie nawet jako marionetka summerow si ju nie nadaje. Wiem z kilku rde ze summer na mnie si wkurwi na maxa za wjazd na domelem. Bo mialem mu nie przeszkadza a tu taaaaaki numer :rotfl: .

Swoja drog to mam sporo dylematw najwikszy dylemat to sytuacaja na pnocy :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 00:13:51
Ja uwaam ciebie ( i sam dobrze wiesz za duo lepszego gracza niz dzia.
Sam widzisz robi sporo bedw. Ale chciabym aby by naszym koalicjantem.

Probuje mu uzmysowi ze mog by jego naprawd dobrym sojusznikiem.
Jest teraz dobra okazja. Mozemy stworzy mega sojusz: Ja to widz tak
Rihtre, czajmen, scooby barteq, dzia. Uwaam ze ottomanie jednak wpadn do naszego sojszu. Zobaczymy kto jeszcze... Mamy wspolne interesy, wrogw.
Egipt jest twoim wrgoiem, jak i rihitera.
Summer jest moim wrogiem jak i czajmena i dzia.

Tylko ja po prostu nie chc abymy dziaali po pomysly dzia, ktre uwaam za bledne i szkodliwe dla niego samego. Dzia za bardzo chce, jest za szybki, za bardzo ufa wskaznikowi power (jak maiar).
Mam pewne pomysly, jak moemy rosn wszscy z sojuszu. (poki co to jest ogolny zarys zadnych konktretow ale wydaje mi si ze jest on mozliwy.

Chce jawnego paktu, bo to zabezpiecza interesy nasze. Jawny to nie przelewki.
Wraith sie bedzie ba jak cholera.
Ale dzia mi nie ufa. Nie rozumie politki. Chce szybko od razu ubi sumerow.
Tak si nie da.
Wydaje mi si ze o ty to wiesz.
I chcialbym aby dzia to wytlumaczy.

Ja nie ufaem dzia do konca, bo sie obawialem ze czy wraith na mnie nie pojdzie.
razem z nim. Nie chcial jawnego, nie wazne. Teraz jest nowa karta.
Na takim sojuszu wiele osob moe zyska. Pomysl o tym bo to co proponuje Ragnar to jest dobry deal, dla ciebie jak i dzia.
W dyplo wygrywaj sojusze, nie pojedynczy gracze.

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:15:56
Zdaje sobie spraw, jak wyglda sytuacja polityczna i zgadzam si z Twoim opisem. Problemem jest bardzo due poczucie honoru u Dzia. To bardzo dobra cecha, jeeli nie czy si z uporem, co ma niestety miejsce w tym przypadku.
Generalnie rozmawiaem z nim ju kilka razy na x-fire, ale jest bardzo niechtny, do bliszej wsppracy z Tob. Natomiast, z drugiej strony, w mojej opinii, nie musisz si obawia Dzia i potencjalnej koalicji z Sumeri, poniewa Wraith te mu strasznie podpad (zniszczy mu szpiegami gospodark, spali miasto z akademi, przej 4 workerw) - wic biorc pod uwag cechy Dzia, honor nie pozwoliby mu na wsplny atak z Wraithem. Jeeli nastpi wiksza wojna, to jestem pewien, e bdzie szuka opcji na odegranie si na Hegemonie.

W kadym razie jeszcze sprbuj go urobi :) .

Barteq (Barteq) 2011-09-02 17:18:30
I jeszcze jedno uwaga. Tu obok Dzia s startowe tereny Wraitha. Nie ma moliwoci, eby Hegemon przekaza te tereny Dzia, jako rekompensat, za udzia w wojnie, wic tak naprawd tylko Sumeria by zyskaa na wojnie z Tob. Nikt przy zdrowych zmysach nie pjdzie na taki ukad :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-02 20:14:30
Ja nie mogem zrozumie od poczatku dlaczego japonia ywi niechc do Ragnara...
Mao gralem z nim w FFA (moz kilka razy, moe raz go pojechaem ale sobie nie przypominam...
Ale c ukladaem sie z nim mimo to, bo nie mialem wyjscia. Wrog mojego wroga jest mim przyjacielem. Przynaje le zagraem dyplomatycznie, pod koniec 100 tury.
Moglem nie bra pokoju z wraithem, czeka a si armia zbuduje( troch trzeba by bylo).Kolo domela i tak by jakic staczek wiec dao by rade.
Ale na pewno NIE sci bym miast na maska, gdy nie czylem zagroenia, ani nie watpliem e sie dzia obroni. Chocia jak usyszalem ze nie ma sloni ani horsw to mi szczena opadla. Bo wiedzialem nici z ataku.
Skoro kurde planowaem wjazd na domela aby pomoc dzia, to i tak moglem sie domyslec ze wraith sie zagotuje na mnie i pokoj z nim jest nie potrzebny.
Ech daem dupy :(

Ale z drugiej strony

Pokoj z wraithem spowodowa ze on poczu sie pewnie, mial domel, bylo 2 vs 2 w tym wielki summer. Wraith dal ciala no i kluczowa rola Ragnara :D
ZObaczymy co przyniesie czas, bd sie staral o sojusz ale na pewno nie za wszelka cene i musi to by taki sojusz zebym ja mial z tego zysk.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:19:32
hej przeduamy pokoj do 150 tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-15 23:23:30
hej przeduamy pokoj do 150 tury?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-09-16 22:48:43
chodz sluchy ze idziesz na mnie takze
( nie wierze w to ale jest to opcja)
Z dwoma sie obronie z 4 nie dam rady.
Jesli pojdziesz take na mnie,to niestetu wycofam caa armie od summera, i oddam miasta jemu a wy nic nie dostaniecie. Summer wezmie wszystko dokadnie wszystko, nie zginie jego zaden nierz.

Barteq (Barteq) 2011-09-17 01:08:38
Postaram si jutro odpisa, jak wszystko ogarn. Strasznie duo si wydarzyo, akurat, jak mi si komputer zepsu (wyjanienie na technicznym)...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-11 18:19:32
Wangu czemu ze mna nie rozmawiasz? Ignorujesz mnie?

Barteq (Barteq) 2011-10-12 16:05:01
Sytuacja jest bardzo prosta - ze wzgldu na problemy z Dzi nie zamierzam si teraz naraa Wraithowi i dopki si z nim nie dogadasz, nie widz celowoci rozmw.
Jeli si z nim porozumiesz, to mog natychmiast podpisa pokj.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-12 20:10:03
ok rozumiem zobaczy co zrobi summer

Barteq (Barteq) 2011-10-13 01:54:08
Widz, e Twoja dyplomacja jest do skuteczna, bo Sumer zaatakowa Rosj.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-13 09:28:52
Przeceniasz mnie, , chocia atak na Rosje swojego dobrego ssiada, czytaj sojusznika nie by zaskoczeniem dla mnie. Spodziewaem sie tego ataku wczesniej,.
Miasta rosyjskie bdzie bra za darmo, jednym sowem pomoglicie hamiemu w ekspansji, teraz niewielec co go powtrzyma.

Co ciekawe Rosja chyba chciaa zaatakowa take mnie ale jak Babilonia zaatakowaa Cyrusa, to ruski si wycofa. Co dobroduszny Hammi przygarn jego miasta.

Barteq (Barteq) 2011-10-13 12:50:18
Mam ciekawe informacje z Rosji. Poyjemy, zobaczymy :) .

Barteq (Barteq) 2011-10-17 11:24:14
adnie przejechae Wraitha. Gratuluj.

Narazie wol zachowa jeszcze stasus quo. Wraith jest ranny, ale wci bardzo silny (od miasta z Kolosem jest bardzo blisko do mojej stolicy dla knightw, a po tym, jak potraktowa Czajmena i po tym, jak zbudowa na tym morzu galleya, nie czuje si zbyt komfortowo ;) ).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-17 12:02:12
super wiec jakby si na mnie nie wybieral to ok.
Nie ma SSS (brak jakiejkolwiek armii), nie ma ryckw c bd chyba troch jeszcze y.
A summer jest bardzo silno, to fakt, ale co poraka w Rosji Radzieckiej ;) ,
poraka w Native, Africa Corps. Na pewno go bardzo boli :)

Barteq (Barteq) 2011-10-17 12:54:09
Ponadto, jeeli dzisiaj si nie przerzuci, to nie ma moliwoci ani cinki, ani draftu. Produkcj ma du, ale nie na tyle, eby szybko odrobi takie straty.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-20 21:55:22
chcesz pasagarde za pokoj?

Barteq (Barteq) 2011-10-21 16:31:39
Ech. Nie mam kompletnie pomysu, co dalej zrobi.
Na Pasagarde mi kompletnie nie zaley (ma warto tylko razem z Persopolis, a tak przyniesie tylko same koszty). Ponadto, nie wiem, co zrobi z Babilonem (a jest pewnie bardzo blisko swoj armi, patrzc na raporty z frontu). Do tego wszystkiego masz jeszcze ca armi bardzo blisko.
Bardzo chtnie bym si wycofa, ale tylko za wzgldu na szpiegw Wraitha tego nie robi. Bdzie mia bardzo niedugo draft rifli i kawaleri, a to mocny argument, za eby wsppracowa (a przez tych podgldaczy nie mog wciska "farmazonw", o jakim lipnym ataku :P ).

W kadym razie, jak zobacz, e przesune katapy, to tak czy siak natychmiast "spadam" :) .

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-26 15:09:07
Summer mi pisze ze da mi pokj :szok:

Wiec jakby by taki miy i mnie nie atakowa (tzn nie zdobyywa mojego miasta) to bybym bardzo wdziczny :D

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-10-29 23:17:11
Jaka jest opcja abys odda mi moje Persepepolis?
Tzn ile kasy. U ciebie i tak zysku nie bedzie a mi sie przyda.
CO ty na to?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: