www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Kacowski/Maiar
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-23, 00:31   Podsumowanie nacji Kacowski/Maiar

9 miejsce Kacowski /Maiar

Kacowski gral jedna z najlepszych combo w grze ,jeden z najmoczniejszych na Dyplo liderow czyli Kubilaj Chan agg/cre oraz nacja Majowie,super wypasiony budynek do szczescia i naprawde niezla jednostka Holkan bezsurowcowy włocznik ,wybrane naprawde dobre combo.

Kacowski trafił także naprawde super teren chyba najlepszy w grze.Duzo jedzonka w roznych miejscach sasiedzi daleko.Z khmerem za bardzo nie zdazyłes nawet nawiazac stosunkow dyplomatycznych a juz go nie było.Z najblizszym Turkiem który o dziwo stanal w swoich podbojach zawarty pakt jawny reszta sasiadów jakby nie bardzo rozwijała sie w strone Majów albo miala swoje wlasne problemy czyli Domel oraz Lary wiec terenu i to naprawde dobrego terenu było sporo.
Gra Kacowskiego od poczatku była troche nierówna ,start mial naprawde dobry.
Stolica połozona była w doskonałym miejscu.2 miasto jest w porzadku ale trzecie Chichen Itza mogl jednak postawic lepiej.Tak postawiono miasta

W techach poszedł bardzo rozwaznie bo w bronze working a dopiero potem w techy gospodarcze oraz zaczal produkcje setów.Przed gra Kacowski sie mnie pytał jak ma zagrac to mu powiedziałem ,że "wojsko i miasta i bedzie dobrze" i widac ze wzial sobie to do serca :) z czasem jednak az za bardzo...

Start byl naprawde imponujacy ,Kacowski jako jeden z pierwszym rozbudował sie o miasta i produkowal wojsko.Jednak z czasem im dalej w las tym wyraźnie uwidaczniał sie brak dosiwadczenia i obycia w gre Civ4.Lasy nie były w ogole ścinane,workerów praktycznie nie zrobiłes poza tymi ktorych miales od pocatku i stad rozwoj był baardzo baardzo powolny.
Tutaj daje tylko jedno z piekniejszych miejsc na mapie ,które Kacowski zasiedlił w turze... 60-tej i miedzy innymi popadł dzieki tym terenom w najwazniejszy konflikt w poźniejszym czasie z Japonia

Tak wygladał ten teren w 17 tur potem jak Kacowski postawil miasto ,dałes sobie odebrac tak piekny teren za bezcen a miasto Calakmul bedzie teatrem śmierci mnóstwa unitów w póxniejszym czasie

Zwróccie uwage na ilośc lasow niewycinanych oraz brak prkatycznie chatek
W pewnym momencie doszlo do punktuy kulminacyjnego,gdzie ekonomia gwatlownie siadła z powodu nadmiernej ilośći miast jakie postawiłes i zupełnie zrujnowala Ci gospodarke która oparta była na produkcji .Praktycznie w ogole nie budowałes i nie rozwijałes chatek a był to jedyny ratunek przed tonaca gospodarką.Na obrazku mamy bardzo długo odkrywaney tani tech i nauke na 25% ... Pomimo super terenów sporej armii ( przez poczatkowe kilkadziesiat tur Maja był w czołowce ilosci armii) ,technologiczna zapasc była coraz wieksza.Później chyba juz nie wiedziałes co za bardzo z tym fantem zrobić. Kacowski zrezygnował z gry a nacje przejał Maiar. A tymczasem swiat powoli zaczal interesowac sie Majami a kokosów to nowy władca nie miał.

Ze wschodu nadeszli Japończycy i zajeli teren który powinien Maja był zajac dawno temu (obrazek),Turek otaczał Cie od zachodu i połnocy a Scooby od połnocengo wschodu.Wszedzie wokoło Majow wybuchaly wojny.Japonia walczyła z Celtami a Turek własnie rozpoczał szybka kampanie na Kartagine i rownie szybko jednak ja zakończył a na placu boju pojawił sie nowy sasiad Majów Kartagina..Sasiad Majow Japonia wspomogła Kartagine w walce z Turkami zdobyto nawet miasto Ankarę a zrobila to majac swobodne przejscie przez terytorium Majow.Tymczasem jednak Japonia postanowiła chwile potem zaatakowac i co ciekawe myślałem wtedy ze ktos jej pomoze,,az prosiło sie z perspektywy Administratora zeby wkroczyla Kartagina od tyłu z bratnia pomocą ale jednak tak sie nie stało,a wojna na poczatku pod dyktando Japończyków majacych przewage militarno technolgiczna jak kazda wojna 1 vs 1 była długa i krwawa.Miasto graniczne zdobyte przez Japończykow z czasem przechodziło z rak do rak az w koncu zawarto pokoj a Japonia poszła swoja armią na wojne ze Scoobym ,to był najtrudniejszy okres w grze dla Maiara ,a zdązylon dopiero objąc kraj . Jednak potrafił ten okres przeżyć i wrócic na tarczy
Bardzo dobrym posunieciem był atak na Japonie od razu kiedy stracila ona armie na wojnie z Indianami.Odzyskano utracony teren i zaczeto walczyc na terenach Japonii z sukcesami.Dobrym posunieciem takze bylo zblizenie sie do Babilonii ktora zaczeła dominowac na terytorium Majow po sukcesie w wojnie z Kartaginą.Zawarto korzystny pokoj z nowym władca Japonii Kasztelanem oraz jawny z Babilonią
Maiar gral w znacznie ciekawszych czasach niz Kacowski i mial pole do popisu .Sytuacja polityczna zmieniała sie a on byl otwarty na propozycje.Poprawic za bardzo ekonomii nie mogł ale staral sie przynajmniej o zachowanie pozycji politycznej i mieszal w układał jak mogl tak aby zachowac kraj przy zyciu choc w tamtym momencie tak naprawde niewiele juz mogl zrobic a wystraczylby bardziej zawziety mocniejszy sasiad a podboj byłby szybki.
Szczytem technologicznym armii Majow praktycznie do konca gry był słon i katapulta.

Kacowski jak na Misia uwazam ze zagral dobrze.Poczatek super .Przeżył bardzo długo nie rzucajac sie w oczy,jednak gra rozwojowa jest do poprawy ,zdecydowanie trzeba poswiecic czasu na gre multiplayer (mam nadzieje ze znajdziesz na to czas i checi bo potencjał masz spory)

moja ocena 5/10

plusy;

- racjonalny poczatek (dobry dobor techow poczatkowych ,wzmocnienie sily militarnej)
- szybkie postawienei dodatkowych miast

minusy

- słaba ekonomia (brak wykorzystanie przyspieszenia produkcji poprzez scinanie lasow,brak chatek ,za malo workerów ,za szybka ekspansja ,niewykorzystywanie niewolnictwa)
- statyczna gra

Maiar moim zdaniem zagrał naprawde super ,utalentowanego władce mamy :) Skoncentrował sie głownie na polityce i militariach z korzyscia dla kraju.Dlatego tez zabrakło mu czasu na cos wiecej w ekonomii choc tutaj powinien jednak zagrac nieco lepiej.moja ocena jego gry to 8/10

plusy

- bardzo dobra rozważna polityka w trudnym okresie
- uzyskiwanie wymiernych korzysci politycznych
- solidna gra wojskiem zarówno obronna oraz w ataku w wojnie z Japonia

minusy

- brak szerszej poprawy ekonomiczno technologicznej kraju

Majowie jednak jako nacja powini osiagnac znacznie wiecej dzieki terenom jakie posiadali

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/332
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2011-11-23, 08:32   

Bez przesady z tymi słoniami i katapami, robiłem już mace, kuszników i przed końcem gry chyba niewiele mi brakowało do rycków.
Co do Calakmul, najbardziej zabolały mnie te lasy, bo nijak przez nie mogłem walczyć z Japonią.
A kasa, najgorszy był gdzieś początkowy okres wojny z Japonią, gdzie przez chwilę na 0% traciłem kasę.
Last edited by Maiar on 2011-11-23, 08:33; edited 1 time in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-23, 09:11   

Maiar wrote:
Bez przesady z tymi słoniami i katapami, robiłem już mace, kuszników i przed końcem gry chyba niewiele mi brakowało do rycków

Dlatego napisałem słowo "praktycznie do końca gry"pod koniec zaczałes robic lepsze jednostki.Jak napisałes prawie doszedłes do rycków podczas gdy obok Ciebie przebiegali kirasjerzy -to jest praktycznie epoka do tyłu.W ciagu tych paru miesiecy gry wynalazłes tylko pare techów tak naprawde (wchodziłes przed civili service do gry a skonczyłes jak sam twierdzisz na prawie wynalezieniu rycków) a wiekszosc twojej armii opierała sie i tak na słoniach i o to mi głownie chodziło przy tym zdaniu.Potencjał kraju miałes zeby ta gre konczyc na etapie edukacji i prasy drukarskiej a nie rycerzy wystraczyło wiecej dochatkowac i wiecej bawic sie wielkimi.Tak naprawde Państwo nie było złe ale zapuszczone.Lasy które zostawił Kacowski (moze akurat nie pod Calakmul :) )ale wszedzie indziej uratowały cie pare razy w wojnie z Japonia.

Jednak dla mnie najwieksze brawa za Twoja gre i wysoka ocena należy Ci sie za dyplomację.Naprawde szczerze mi zaimponował instynkt polityczny jaki posiadasz.Praktycznie kazda Twoja decyzja była bardzo dobra i dawała wymierne korzyści krajowi a sytuacje miałes cięzką.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-23, 09:15   

Z majami to nie maiłem zbyt dużego kontaktu, no po za próbą wciągnięcia do wojny z ottomanami, ale wtedy kacowski miał duże problemy z robieniem turek i po chwili nacja wpadła w ręce maiar. dla mnie obecność majów na mapie była o tyle istotna, że moja biedna Rosja, o której pewnie za chwilę Ponti napiszę co nie co, mogła nie uchodzić za czerwoną latarnię :)

w momencie kiedy szykowała się wielka wojna z majami, a właściwie to szybki rozbiór - maiar wykonał chyba najlepszą polityczną decyzje - oddanie się w ręce babiloni. dzięki temu został ocalony, a ja zyskałem anakrę (którą miałem w planach spalić, bo to miasto to porażka było). świetna decyzja :padam:

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-11-23, 15:45   Re: Podsumowanie nacji Kacowski/Maiar

ponti wrote:

Bardzo dobrym posunieciem był atak na Japonie od razu kiedy stracila ona armie na wojnie z Indianami.

Ja co prawda nie jestem pewien jak dokładnie było, bo w tym momencie wszedłem dopiero do gry, ale wojna z Maiarem już trwała gdy całkiem pokaźny, choć prawda trochę przestarzały stos jeszcze był na ziemiach Indiańskich i to właśnie Majowie go wykończyli.

ponti wrote:

Zawarto korzystny pokoj z nowym władca Japonii Kasztelanem

Widać w takim razie był on korzystny dla wszystkich, bo Japonia odzyskała stracone wcześniej miasta, czyli tyle na ile chciałem osiągnąć wtedy dla Japonii drogą militarną.
Last edited by KasztelanMirmil on 2011-11-23, 15:48; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum