www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

civplayers.com
Author Message
Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 49/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
  Posted: 2012-02-08, 11:29   civplayers.com

Ostatnio zagrałem 2-3 gry do rankingi civplayers.com Zaskoczyła mnie ilość Polaków którzy grają w tym rankingu. Pierwsza osoba w rankingu to Polak! W pierwszej 10 jest ich chyba 4. Mam kilka wniosków:

Łącze:
1) Problem z szybkością internetu przestał być problemem. Jeśli ktoś mam słabe łącze to będzie miał takie same problemy grając z kimś w Polsce co z przeciwnikiem z USA. Biorąc pod uwagę fakt że w rankingu prowadzi gracz z Polski nie mam powodów do obaw ze ktoś nas pokona tylko i wyłącznie szybszym internetem.

Symultana:
2) Gra na symultanie wcale nie sprowadza się tylko i wyłącznie do klikaniny kto jest szybszy. Strategia ruchów i pomysł na taktykę są równie ważne. Jest znacznie mniej jednostek niż w civ4. Żeby sobie uporządkować ruchy jednostek i jakoś nad nimi zapanować wystarczy wyłączyć autorotację jednostek, która niepotrzebnie przerzuca nas między różnymi miejscami na mapie. Dużo graczy czeka na swój ruch do ostatniej chwili. Tylko ci mniej doświadczeni atakują jak najszybciej się da.

3) Balans gry jest przygotowany pod symultanę i wątpię aby tury sekwencyjne kiedykolwiek zostały wprowadzone. Umowa dżentelmeńska moim zdaniem jest złym rozwiązaniem, działającym wbrew mechanice gry. Niepotrzebnie wydłuża również grę. Dodatkowo na symultanie znacznie łatwiej się atakuje.

Ranking:
4)O wiele łatwiej znaleźć graczy civ5 na czacie civplayers niż na KAC. Ten czat powoli staje się takim lobby dla graczy civ5.

5)Proponuję zrezygnować z prowadzenia rankingu civ5 na KAC i podłączyć się do rankingu civplayers.com. Po co nam ten ranking civ5? Civplayers jest po polsku, na czacie często ludzie rozmawiają również po polsku. Rezygnacja z rankingu przekształciła by KAC w klan graczy civ5 co jest dobrym rozwiązaniem. Turnieje dalej można byłoby organizować o odeszła by cała niepotrzebna praca związana z utrzymaniem rankingu. I tak forum nie zarabia na reklamach.

6)Forum civplayers.com nie jest żadnym zagrożeniem dla nas. Z administratorami da się dogadać. Żaden z nich nie ma kompleksów i chorych ambicji jak copowcy. Wydaje mi się że możliwa byłby nawet integracja ich rankingu z naszą stroną. Automatyczne stworzenie kont naszym userom i jakaś synchronizacja.

Mirror:
7) na civplayers można spokojnie grac na mapach mirror, ludzie grają tam na NOVALu i LDmirror.

Podsumowanie:
8) Ten pomysł to taka ucieczka do przodu z grami civ5. Jedyny problem to ta chora dżentelmeńska umowa która w zasadzie jedynie niepotrzebnie przedłuża grę. Szybkość internetu nie jest już problemem. To co powinniśmy zrobić na 100% to dodać na stronie link do czatu civplayers, coś w tym rodzaju:

Chatroom (steam req)
steam://friends/joinchat/103582791431089902
Postaw piwo autorowi tego posta

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-02-08, 12:35   

Nef mógłbyś rozwinąć myśl nt balansu pod symultane?

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2012-02-08, 12:54   

Cholernik wrote:
Nef mógłbyś rozwinąć myśl nt balansu pod symultane?

-zmniejszenie liczby jednostek
-limit 1UPT
-natychmiastowe duże bonusy za fortyfikację
-strategiczna przewaga defensywy
a)algorytm obliczania wyniku walki (sposób sumowania bonusów)
b) przewaga bonusów def z terenu
-stosunkowa mała liczba punktów ruchu jednostek

EDIT
Po prostu jak się gra w MP to się czuje ze jeśli ktokolwiek myslał o rozgrywce MP w momencie tworzenia tej gry to rozważał jedynie zasady panujące od lat na civplayers (np. symultana, brak animacji). Tur sekwencyjnych moim zdaniem nigdy nie dodadzą.

EDIT:
Ale to nie jest tak istotne jak podłączenie się do czat roomu civplayers. Wystarczy tylko dodać link. Tam zawsze jest dużo graczy.
Last edited by Nefliqus on 2012-02-08, 13:33; edited 3 times in total  

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-02-08, 13:14   

Czy na ladderze maja takze rozgrywki klanowe takie jak były w C4?

Jezeli maja to moze prosba do naszych piatkowców o zgłoszenie nas jako reprezentacje do gry pod naszym Tagiem.Ozywi sie nieco forum rywalizacją i dla Was zebrane doswiadczenie bezcenne.Ja tam osobiscie nigdy nie tolerowałem symultany zarówno w C4 jak i C5 ale to sa zupełnie inne odslony z tego co widze sporo osob pomyka w piatke na Steamie czy to w FFA czy teamy także.

p.s Kurde jak ja zupełnie odpuściłem przez brak gry w piatke wszystkie fora Civkowe w necie ,zupełnie juz nie znam sceny...

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Posted: 2012-02-08, 13:32   

ponti wrote:
Czy na ladderze maja takze rozgrywki klanowe takie jak były w C4?

Jezeli maja to moze prosba do naszych piatkowców o zgłoszenie nas jako reprezentacje do gry pod naszym Tagiem.Ozywi sie nieco forum rywalizacją i dla Was zebrane doswiadczenie bezcenne.Ja tam osobiscie nigdy nie tolerowałem symultany zarówno w C4 jak i C5 ale to sa zupełnie inne odslony z tego co widze sporo osob pomyka w piatke na Steamie czy to w FFA czy teamy także.

p.s Kurde jak ja zupełnie odpuściłem przez brak gry w piatke wszystkie fora Civkowe w necie ,zupełnie juz nie znam sceny...

Klany są ale bardzo mało. W wolnej chwili mogę zgłosić KAC. Nawet chyba przymierzali się do CCC (civ clan camp.) w civ5

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-02-08, 13:39   

Dokładnie chodziło mi o CCC.Mozna by rozwinac ta gre pod struktura klanowa ,jezeli bedziemy widoczni jako klan to moze uda sie takze zachecic bedacych na tym portalu graczy z Polski.To ze nasi graja poza naszymi forum to normalne w C4 bylo tak samo,poniewaz preferujemy granie turowe zamiast symultany a niektórym to nie pasuje .

W C5 nie ma juz takich ograniczeń w sumie :) wiec i szansa jest spora zaistniec w rozgrywkach miedzynarodowych.Jedno jest pewne ze kibiców bedzie repra miała

:cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:

Ja bym widzial paru naszych mistrzów razem w reprezentacji ,mysle ze mogliby dac czadu

Giggs
Maiar
Cholernik

Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Posted: 2012-02-08, 14:07   

Żeby zgłoszenie klanu na civplayers miało sens trzeba najpierw zebrać paru graczy, tak z 4-5. Proponuje administratorom przemyślenie tego tematu i ewentualne rozpoczęcie oficjalnej rekrutacji na naszym forum. Potem można zgłosić klan na civplayers i rozpocząć tam rekrutację.
Last edited by Nefliqus on 2012-02-08, 14:08; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2012-02-08, 14:19   

To juz zależy od organizacji i chęci graczy i przede wszystkim od Administratorów forum :)

Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Posted: 2012-02-08, 14:24   

No oficjalne władze muszą się wypowiedzieć. Wystarczy w zasadzie jeden post w news i podforum dla klanu. Jak będą chętni to można temat rozwijać.
Last edited by Nefliqus on 2012-02-08, 14:28; edited 3 times in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-02-08, 14:31   

W domu zaloguje sie do steama i oblukam. Na tę chwilę nie widzę przeszkód....

Alduviel 

starszy kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-02-08, 15:47   

Też tam gram, i grałem z R-done( polak który jest pierwszy), byłem ze wszystkich do przodzie, arta pierwsza, demo o dużo lepsze ale rozniosł mnie jak biliśmy się arta, po prostu bardzo szybko klika i nie miałem szans przeprowadzić kontrataku.

Nefliqus 

Posted: 2012-02-08, 15:53   

Alduviel wrote:
Też tam gram, i grałem z R-done( polak który jest pierwszy), byłem ze wszystkich do przodzie, arta pierwsza, demo o dużo lepsze ale rozniosł mnie jak biliśmy się arta, po prostu bardzo szybko klika i nie miałem szans przeprowadzić kontrataku.

Nawet widziałem że całkiem wysoko tam jesteś chyba 12-13. Ja lubię grać 2v2 i wtedy symultana to jedyna sensowna opcja. Może zagramy sobie dzisiaj 2v2 z jakimiś angolami? Jak będziesz chciał to odezwij się wieczorem na czacie civplayers.

ponti 

Posted: 2012-02-08, 15:58   

Alduviel wrote:

Dlatego juz wiadomo dlaczego nie lubie symultany

Tfurca Gotmuff

Alduviel 

starszy kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2012-02-08, 16:48   

Mozemy zagrać dzisiaj 2vs2 szacho mi proponował, zebym był z nim w teamie

DODAJ MNIE DO ZNAJOMYCH NA STEAM
Last edited by Alduviel on 2012-02-08, 16:50; edited 1 time in total  

Nefliqus 

Posted: 2012-02-08, 16:57   

Alduviel wrote:
Mozemy zagrać dzisiaj 2vs2 szacho mi proponował, zebym był z nim w teamie

DODAJ MNIE DO ZNAJOMYCH NA STEAM

Po prostu wejdź wieczorem na czat civplayers
steam://friends/joinchat/103582791431089902

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum