www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

D7: Bodek/BBB: Zara Yaqob / Germany - dyskusja
Author Message
cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 54/122
starszy chory sztabowy  Zoty zlotowicz - 6 zlotw  Zoty sponsor KAC - Gwny sponsor KAC  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-02-18, 16:42   D7: Bodek/BBB: Zara Yaqob / Germany - dyskusja

Dzisiaj tylko lokacj zd wklei.
Poniej link do historii:
http://forum.civilization...p=206235#206235
Last edited by cheos on 2012-02-19, 18:03; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

plewan_79 

KatarzynaImperium Majw

Helped: 7 times
Piwa: 22/24
pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2012-02-18, 17:08   

kurczak - rewelacja.

Bodek poszed po drog, a pniej Animal odpuszczajc Bronze - te bym tak zrobi

adne tereny, stolica nad wod z brzem, konikami, lasami - mona i po Latarnie. Od pocztku kamie - kolejne moliwoci cudakowania.

Na prawd fajna startwka.

uwagi
(a) podnisbym poudniowe miasto jedno pole do gry - teraz nie ma produkcji, a objoby grk i krwki i pozostawio moliwo dostawienia kolejnego miasta 3 pola niej - wada musiabym czeka 5 tur na objcie oazy
(b) moe jednak najpierw Animal pniej drogi - ale to ju kwestia optymalizacji
(c) poudniowe miasto mogo te by pole na wschd i obj winki - ale Bodek mg ich nie widzie. Rybki s strasznie drogie na pocztku.

Generalnie najlepszy start spord podsumowywanych, mona si troch czepia poudniowego miasta. Jeli Bodek szed po latarnie - to mielibymy konkurenta dla Rudiego.
Last edited by plewan_79 on 2012-02-18, 17:21; edited 5 times in total  

cule 

BrennusImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 50/11
pukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-18, 17:50   

To ja dla odminy nie zgodz sie do koca z Plewanem :) Teren redni i to mocno, przynajmniej na pocztek. Tylko jeden surowiec agri, mao lasw, niemal zero rzeki. Niefajna okolica, aczkolwiek wida sporo miejsca i par miast by mona dostawi...tylko znowu bez rzek i lasw. Dobrze chocia, e grasslandw duo, ale zanim si te chatki rokulaj to olaboga. Ja bym sie wkurzy ostro tak miejscwk, bo nie lubi animalowych surowcw :P

Co do Bodka to miasto poudniowe wg mnie kiepskie. Ja bym da albo na kamie, albo na plainsa koo winek, pod jeziorkiem. W obu przypadkach wspdzieli zoto+obejmuje winki. Ze wskazaniem na t drug opcj, bo oaza+jeziorko wicej chlebka po latarni. No chyba, e chciabym sie po jaki cud ciga to na kamieniu.

Mona by te midzy winkami a krabem, ale pewnie nie widzia kraba. winki na pewno widzia.

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 92/78
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-02-18, 18:04   

cule wrote:

Co do Bodka to miasto poudniowe wg mnie kiepskie.

To miasto nie jest kiepskie, jest tragiczne..... Tak sie miasta nie stawia, bo z crabow to zysk bardzo pzno. (30 tura). Trzeba albo swinie objac albo krowy.
Albo obok krw (po lewej), albo na kamieniu, albo obok kamienia( z lewej strony).
I chyba bym postawil obok, kamienia....

bombel79 

GandhiImperium Osmaskie

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 74/4
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Za adminowanie  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2012-02-18, 18:32   

ta... ja mialem 1/3 tyle miejsca co bodek... :-(

plewan_79 

KatarzynaImperium Majw

pukownik  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2012-02-18, 18:39   

cule wrote:
Teren redni i to mocno, przynajmniej na pocztek. Tylko jeden surowiec agri,

to ja si dla odmiany zgodz - pod tym wzgldem sabo - prawie jak u mnie.

Ale rekompensuje to ciekawa stolica, kamie i moliwo zagrania na szlaki handlowe z portw po Latarni.

bombel79 wrote:
ta... ja mialem 1/3 tyle miejsca co bodek... :-(

czekamy na podsumowanie - wkleja Bomblo
Last edited by plewan_79 on 2012-02-18, 18:40; edited 1 time in total  

czajmen 

PeryklesImperium Francuskie

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2012-02-18, 19:42   

Z tego co wiem, to Bodek postawi miasta tak by mie duo kasy i szybkie techowanie, po to by zrobi szybki rush na... mnie.

Jak patrze na tereny i nazywacie je rednimi, to moje s troch gorsz, a nawet bardziej gorsz. A nawet na pewno gorsze. Za to co miaa Anglia...

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie gra od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2012-02-18, 19:44   

Nic k... nie widz adnego skrina, macie jakie abonamentowe wykupione ? :P

czajmen 

PeryklesImperium Francuskie

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi 
Posted: 2012-02-18, 19:47   

wraith w innym temacie s screeny.

plewan_79 

KatarzynaImperium Majw

Posted: 2012-02-18, 22:05   

czajmen wrote:
Jak patrze na tereny i nazywacie je rednimi, to moje s troch gorsz, a nawet bardziej gorsz

s sabsze od eldorado Jarka i Siewiego

ja zamieniam si od rki :)

jarek1333 

WaszyngtonImperium Inkw

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpukownik  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-02-18, 22:42   

Ja miaem eldorado :rotfl: Nie no mia mi si chce, no faktycznie takie eldorado, e wikszo jak popatrzya to nie wie do dzisiaj gdzie by upchn miasto :D Faktycznie, masa ara ...

Bodek 

KatarzynaImperium Majw

xfire: bodek01
Piwa: 97/1
starszy chory sztabowy  Brzowy order za specjalne zasugi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Zoty zlotowicz - 7 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2012-02-19, 00:57   

Wow jaka fala krytyki :D
To moe kilka sw wyjanienia
Poudniowe miasto ma jeszcze bezorednio pod sob na poudnie ry na takim samotnym cypelku ktry koczy konynent (Cheosowi si ucieo na screenie) ten ry jest tu pod oaz wic jest nawodniony.... Straaaaasznie mi byo szkoda przez reszt gry patrze si na taki nieobrobiny surowiec pooony o 1 kratk poza miastem i ju nigdy nie do objcia adnym miastem...
dlatego te to poudniowe miasto zamiast w optymalnej pozycji (o 1 na zachd od winek) zaoyem tak jak wida na obrazku. Tym samym zabezpieczyem sobie cho jedno pewne miejsce na kolejne miasto. Poza tym wszystkie miasta miay by portami

Teren oglnie uwaaem e dobry ale teraz jak widz jaki mieli inni (Siewi :szok: , Jarek :przestraszony: ) to mj by sabszy. Szczeglnie przez brak arcia do szybkiego obrobienia (tylko kuku), mao lasw w zasigu, brak dugiej rzeki czcej miasta i wredny lasek ktry sta na miejscu stolicy przez co straciem 1 tur i nie mogem zaoy stolicy od razu....
Bombel ma podobno 3 kukurydze kada pod jednym swoim miastem... ehh, ja bym chcia taki start zamiast krw....

Co do mojej gry to ja graem cae 3 (trzy) turki - trudno mi co powiedzie co by si dalej dziao. Zaoyem miasta obrobiem kuku i srebro i tyle.
Wymylaem koo gdy jest niezbdne zawsze a plany na dalsz gr miaem 3.

1. Defenswny - jeli bym oceni e ssiedzi s groni i bdzie wojna to po wymyleniu koa w bronz i lasy wyci na axy/speary niewolnictwo i ... mogliby tylko przyj , popatrze , przeprosi i wraca do domu :P
2. Ofensywny - jeli bym wyczu e jestem bezpieczny i nikt mnie zaatakuje to po kole w zwerzaki i rydwaniki wiooo do kogo. Na jakie miasto po Siewim bym si chyba zaapa a moe do Francji Czajmena, nie wiem, zaley jak by mi sie rozmawiao i co bym z tajnych negocjacji wyniucha.
3. Rozwojowy - szybka Wielka Latarnia (jestem org wic zwyka latarnia po p ceny lasy wok stolicy na cudaka, wszystkie miasta nad morzem stoj) ewentualnie co kamiennego bo jest kamie.

Niestety wanie na rozmowy i knowania zupenie wtedy nie miaem czasu i gowy wic nacj dziewicz pozostawiem nastpcy, cieki mia otwarte w kad stron

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Piwa: 92/78
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-02-19, 11:10   

Quote:
Poudniowe miasto ma jeszcze bezorednio pod sob na poudnie ry na takim samotnym cypelku ktry koczy konynent (Cheosowi si ucieo na screenie) ten ry jest tu pod oaz wic jest nawodniony

A to zmienia posta rzeczy, Jak ma dostp do ryzy nawodnionego to ok.
(BTW pikny screen cheos :D ), Jesli tak to rzeczywicie dobrze rozstawione. (moglo byc jedno w lewo aby byl dostep do swinek), ale troche skoda grasu.

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 224/73
genera dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brzowy sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-02-19, 12:03   

Pozycja startowa na mapie duo gorsza od wczeniejszych ocenianych nacji. Lokalizacja trzeciego miasta na samym dole jest jest najlepsza z moliwych. Nawet gdyby tam nie byo ryu to i tak naleao postawi miasto w taki sposb by starczyo terenu na nastpne po prawej stronie. Trzeba szanowa teren na mapie by samemu si nie zablokowa. Oczywicie gdyby ryu tam nie byo to miasto zapewne stanoby max po prawej stronie by obj winki, kraby i srebro. Jednak z nawodnionym ryem i oaz trzecie miasto jest optymalne na pocztek gry cho wydaje si mimo wszystko, e jednak powinno by postawione wpierw po prawej za winkami. Zwrcie uwag na ukad terenu. Bodek "zarezerwowa" sobie bezpieczn, bardzo dobr lokalizacj czwartego miasta za winkami, ktre z latarni morsk i "cudem narodowym + 1 motek na wodzie" byoby bardzo produkcyjne i dochodowe ale dopiero po odkryci waciwych techw. winki i tak nie s na tym etapie do szybkiego obrobienia bo trzech robotnikw bdzie miao duo pracy na koniach i krwkach a po obrbce brzu pewnie przy wycinaniu lasw. Jeli zamierza i po Wielk Latarni to robotnicy w priorytecie obrabialiby kamie jeszcze. Teraz widz, e mia due szanse mie Wielk Latarni w stolicy ale to zaleao od cieki techw jak by poszed. Ma podobn map i odlegoci ssiadw do mojej lokalizacji wic wycig do do cudu byby ciekawy. Ja poszedem po animalu zaraz w rybki chyba ale pewien ju nie jestem. Ciekaw jestem co planowa Bodek dalej.

ps. obejrzaem swoj pozycj startow wanie i krytycznie oceniam swoje pierwsze trzy lokalizacje ale wwczas to co widziaem i planowaem wydawao mi si optymalne.

cule 

BrennusImperium Indyjskie

xfire: culecivka
Piwa: 50/11
pukownik  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-19, 12:20   

No to troch zmienia postac rzeczy ten ry. Wychodzi, e Bodek ma dwa areka na miasto i komentuje miejscwk Jarka emotk :przestraszony: Chocia ten mia jeden surowiec wspdzielony midzy dwa miasta. Hmmm :)
Last edited by cule on 2012-02-19, 12:20; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version