www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Profesor Miodek
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-25, 11:37   

No a ja wykrakałem - dzisiaj po drodze do pracy.... :) musiałem zjeżdżać bo przemknęło czarne BMW na sygnale jak by się paliło :D to chyba była siódemka, bo mniejszymi się nie tłuką po drogach. A w środku pewnie ten burak siedział, ech zgroza ;)

Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-25, 14:53   

A ja podobnie jak Modrzew jestem za PiSem . Co prawda koalicja z LPRem i Samoobroną na dobre im nie wychodz,i to jednak w końcu wziął się ktoś do roboty i wytępia komunistyczne układziki i kolesiostwo.

LDeska wrote:
Ja sugerowałem że PiS nie był przygotowany do przejęcia władzy, bo nie miał kandydatów na premiera, ministra finansów ani zdrowia.

Ale to chyba dobrze, że nie wybrali jakiegoś posła ze swojej partii na to stanowisko, zwłaszcza takiego, który nie ma zielonego pojęcia co w danym resorcie się dzieje.Wybrali wybitnych fachowców, ludzi którzy posiadają szeroką wiedzę z danego tematu.

LDeska wrote:
resztą PiS tak naprawdę ma dużo bliżej do SLD niż do PO.

A ja pamiętam zupełnie coś innego. Gdy przeczytałem ten fragment, automatycznie w pamięci odszukałem program Lisa "Co z tą Polską", realizowany w krótkim czasie przed wyborami. Gdy jeszcze PiS z Platformą miał tworzyć koalicję. Poszczególne partie przedstawiały swoje programy. Po ich wysłuchaniu Lis stwierdził, że PiSowi bliżej jest do Samoobrony i LPR, niż do PO, a PO, że do SLD.

Ldeska wrote:
Pamiętasz nowe słowo w polityce "liberał"? Ten podział stawia po jednej stronie - socjalnej PiS, LPR, SO i SLD, a po drugiej PO.

Nie jest to takie nowe słowo. A odnośnie tych partii, to z tego co wiem to PiS jest partią liberalno-konserwatywną, a PO liberalną.
Liberalizm polega na jak najmniejszym ingerowaniu struktur administracji państwowej w "działanie" państwa. A więc polega przede wszystkim na prywatyzacjach. Nie tylko państwowych przedsiębiorstw, ale także służby zdrowia, szkół, uczelni wyższych itp

LDeska wrote:
eszcze sobie przypominam słynne głosowanie nad wczęsniejszymi emeryturami dla górników (różnice między uzbieranym kapitałem a tym zagwarantowanym w ustawie pokrywa państwo). Pod sejmem stali wtedy górnicy i rzucali śrubami w sejm.

Sory ale tym mnie już wkur*** Bez urazy ale nie masz żadnego pojęcia o pracy górnika. Ja żyje od 22 lat na Śląsku, mój ojciec jest emerytowanym górnikiem, połowa moich kumpli to górnicy, miałem już kilka praktyk zawodowych na kopalni, a do tego większość prac, które przygotowuje na swoją specjalizację, jaką jest BHP opieram na górnictwie i wiem coś o tym. To cholernie, a nawet mało powiedziane cholernie, kur*** ciężka praca. Zjazd od 400 do ponad 1000m pod ziemię, prawie 40 stopniowa temperatura, w większości miejscach zapylenie na poziomie takim, że nie widać własnej ręki i jakby to było mało najwięcej zagrożeń z wszystkich zawodów (jak chcecie poczytać o tym więcej odsyłam do stronki: http://www.wug.gov.pl/index.php?zagrozenia ). Jak pytałem się kumpli jak tam jest , odpowiadali : syf, pot kapie z chu** i to jest sama prawda. Wychodząc pod sejm walczyli o to, co się im zdecydowanie należy. Czy wiesz, że przeciętnie górnik dożywa 65 roku życia?... i co??..ma pracować do 65 roku i od razu zjechać na 1,5 metra??...

Lubię Cię Leszek, ale tutaj nie masz racji, a na pewno nie w tej ostatniej kwestii.

Last edited by Boix on 2007-04-25, 14:57; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 62/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-04-25, 15:30   

hm... moze ze wzgledu na fakt, ze siedze w tym interesie na dobre, mam zupelnie skrzywiony odbior... przezylem Tanie Panstwo, przezylem Zasob Kadrowy, przezylem lustracjie...
ech... "co Cie nie zabije to Cie zwmocni" :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-04-25, 16:42   

I pomyślec, że to ja zapoczątkowałem ten jakże gorący temat :) A mogłem napisac w swoim poście "zapytajcie tego, no tego z brodą długą, tego jęzkoznawcę, no wiecie kogo" ;) Swoją drogą ktoś pamięta jak on się nazywa?

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-25, 17:38   

Mam pewne obawy co do tego tępienia układzików - nikt mi nie odpowiedział na pytanie czemu tego nie zrobił obecny prezydent jak był ministrem sprawiedliwości i szefem NIK-u. No ale samo tępienie tych układów jest oczywiście dobrą sprawą - ja się boję tylko że jest to na pokaz, zamkną przy błysku fleszy 100 osób a skorumpowanych 9900 zostanie na wolności...

Co do wzięcia Gilowskiej i Religi, to zgadzam się że to dobrze że ich wzięli. Szkoda że prawie cała reszta to takie "eksperty" jak Giertych, Lepper, Aumiller (przecież on był z SLD), Fotyga, Kalata, Szczygło, Wasserman i Wiechecki.

Nie zgadzam się że programowo PO bliżej do SLD - weźmy propozycje podatków (ale to obgadane) więc weźmy reformę służby zdrowia: PiS i SLD chcą centralnego budżetu dla zdrowia, PO chce zdecentralizowania tej opieki (źródło: http://www.po.org.pl/_fil...ram/program.pdf strona 21). To SLD cofnęło reformę Buzka i powróciło do centralnego finansowania zdrowia, a PiS to podtrzymuje i w kampanii mówiło o tym że służba zdrowia będzie finansowana centralnie. A ja na przykład chciałbym móc płacić więcej, ale w razie czego mieć lepszy standard niż to co teraz mamy szpitalach. Ale teraz nie mogę mojej składki przeznaczyć na wybrany szpital. Muszę ją wpłacać do wspólnego worka, a co potem się z tymi pieniędzmi dzieje.. nie wiem.

Quote:
A odnośnie tych partii, to z tego co wiem to PiS jest partią liberalno-konserwatywną, a PO liberalną.

Ja się z tym nie zgodzę. PiS - co widać po programie jest partią socjalną, PO (po tym jak Rokita w niej został) przechyla się właśnie w stronę liberalno-konserwatywnej (bo zgadzam się że była wcześniej liberalną). Dla mnie partia liberalna to taka która chce jak najwięcej swobody pozostawiać obywatelom - żeby sami decydowali, a socjalna to taka która uważa że wie lepiej i to ona dzieli między ludzi. Niestety dla mnie tu już za blisko do komuny...

Odnośnie górników - źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam nic przeciwko temu żeby oni odchodzili na emerytury wcześniej. Nie uważam też że ich praca jest łatwa ani nie jest tak, że ich nie poważam. Tylko kurka czemu mam ja im płacić za te wcześniejsze emerytury?? Tego nie mogę zrozumieć i to właśnie uchwalili wtedy w tym cyrku na Wiejskiej. Może nie wszyscy wiedzą, więc napiszę: Sejm uchwalił że górnicy mogą odejść wcześniej na emeryturę, natomiast niezależnie od tego ile sobie odłożyli pieniędzy na emeryturę, to dostanę nie mniej niż ileś tam. I tego nie rozumiem - ja jestem za tym żeby każdy, nie tylko górnik mógł sobie odejść na emeryturę kiedy chce. Tylko niech ma tej emerytury tyle ile sobie wypracował, a nie że taki górnik rzuci śrubą w Sejm to dostanie kasę od państwa. Tak to każdy teraz będzie robił - hutnicy, nauczyciele, lekarze itd.
Najlepsze było to co niedawno przeczytałem - żeby zbudować stadion na Euro 2012 muszą najpierw wywalić z niego tych handlarzy co teraz tam handlują mydłem i powidłem. No to się obrazili i powiedzieli że zrobią tak jak górnicy, przyjdą pod Sejm i zrobią rozróbę - ale to już w ramach żartu chyba, bo było napisane że mówił o tym "poważny biznesmen w dresach, sprzedający spinki i coś tam jeszcze" :)

P.S. Chyba zrobimy ankietę na koniec naszej dyskusji :)

Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-25, 18:25   

ok, może i masz sporo racji. Tylko powiedz mi czemu PO zrezygnowało z koalicji z PiSem, dokładnie wtedy, gdy Tusk i jego partia przegrała wybory? Jakoś przed nimi różnice programowe nie były problemem. Uważam,że lepiej by było gdyby do niej doszło, no i teraz nie musieliby się użerać z takim Romanem i Andrzejem i rozdawać im stołków.

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2007-04-25, 18:46   

Boixos wrote:
Tylko powiedz mi czemu PO zrezygnowało z koalicji z PiSem

To oczywiste :) Następne wybory wygrywa opozycja. Gdyby weszli w koalicję z PISem to mogliby zapomniec o dojściu do władzy przez najbliższe kilka lat, tak jak teraz to się stanie z PISem :)

LDeska

Posted: 2007-04-25, 18:53   

Ja nie czuję się ich adwokatem, nie należę do tej partii, ani do żadnej innej... :) więc to będzie tylko moja opinia.
Moim zdaniem to nie PO zrezygnowało, tylko PiS, a teraz odwraca kota ogonem. Prosty przykład - PiS stwierdził po wyborach że marszałkiem Sejmu może być poseł PO. PO zgłosiło Komorowskiego, to PiS powiedział że ten nie może być i dał PO listę posłów z PO których PiS poprze :zdziwko: i się pokłócili...
Za jakiś czas trzeba było wybrać wicemarszałków. Wtedy SO zgłosiła oczywiście Leppera. PiS się zgodził, zagłosował za i Lepper przez długi czas był wicemarszałkiem (potem go wymienili na panią Genowefę co robiła studia z parapsychologii w Moskwie i ona jest wicemarszałkiem z SO teraz :D ). Na pytanie do PiS'u czemu się zgadzają żeby przestępca był wicemarszałkiem Sejmu odpowiedź była że nie mogą przecież narzucać innej partii kogo desygnują na wicemarszałka... :niepewny:
To pokazuje że PiS chciał się pokłócić, bo jak taki PGR'owiec w gumiakach dla nich jest OK, a Komorowski który razem z posłami PiS'u siedział w więzieniu za czasów Solidarności nie jest OK, to mi to nie pasuje...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-04-25, 19:55   

meca wrote:
A mogłem napisac w swoim poście "zapytajcie tego, no tego z brodą długą, tego jęzkoznawcę, no wiecie kogo" Swoją drogą ktoś pamięta jak on się nazywa?

Jerzy Bralczyk :)

LDeska wrote:
Najlepsze było to co niedawno przeczytałem - żeby zbudować stadion na Euro 2012 muszą najpierw wywalić z niego tych handlarzy co teraz tam handlują mydłem i powidłem.

Coś czuje, że nie są w stanuie ich wywalić :P

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2007-04-25, 23:07   

Są, są. Tego lata wygasa umowa na dzierżawę obiektu. 100000 ludków straci źródło dochodu, ale co tam :)

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2007-04-26, 08:25   

Ja w temacie górników. Jak jakieś prywatne przedsiębiorstwo ma kłopoty finansowe to plajtje i nikt sie nie przejmuje pracownikami. Na jkaiego grzyba ja i wielu innych obywateli musza doplącać od ponad 18 lat do nierętownych kopalni (ok od 2 lat juz ręntowne są niektóre). Poszlo na to miliardy złotych. Dlaczego mam na to placić. Wcześniejsze emerytury dla gorników ok ale powinno sie utworzyc specjalny fundusz na który płaciły by kopalnie. Koniec kropka. Nierentowne kopalnie zamykać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-04-26, 09:09   

Kwestia skali Lary... jak zdycha maly to tego nie widac i nie slychac i nikt sie tym oczywiscie poza zdychajacym nie przejmuje.... a jak ma zdechnac duzy to juz sa przeliczane glosy poparcia w sondarzach przedwyborczych...

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 5/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-04-26, 11:06   

http://media.wp.pl/kat,38...=1177577783.529

Wszystko na temat pisu...

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-04-26, 19:17   

@Hechter
Noi co w tym złego , że pis chce sie pozbyć czerwonych z armi?
To bardzo dobra wiadomość. Coparawda cały artykuł pisany jest w formie sensacji. Conajmniej jakby przestępstwem było umieszcznie swoich ludzi armi czy spółkach skarbu państwa. Każda partia tak robi. Nie rozmumiem czy jest coś w tym niewłaściwego?

Jeszcze jedno. Polecam wszystkim nauke historii!!! Wtedy wszystko dla was byłoby łatwiejsze do zrozumienia. Bez znajomości historii człowiek jest jak malutkie dziecko, które może stwierdzić conajwyżej , która ciocia jest ładniejsza. A polityka to nie konkurs piękności( chociaż zdecydowna większość głupiego społeczeństwa taką właśnie zasadą sie kieruje wybierając swoich kandydatów)

@Leszku
Kolesie z PO charatkeryzują się wyjątkową skłonnością do nieuczciwych lub na wpółuczciwych interesów w czym rzeczywiście są podobni do waszych stołecznych, a w przyszłoście krajowych, koalicjantów z SLD... Ale jaśli pamięta się wydarzenia z początku lat dziewięćdziesiątych to wcale nie jest to dziwne. A konserwatywny czador, którym zasłania twarz Platforma wkrótce zniknie.
Piszesz , że pod względem gospodarczym PiS i Sld są po jednej a PO po drugiej stronie.
Kolejna zasłona dymna. Mogę się tu i teraz z Tobą założyć, że o wprowadzeniu podatku liniowego PO zapoimni szybciutko po wyborach ( o ile już nie zapomniała). Koalicjant wam na to nie pozwoli!
Dziwisz sie , że nie masz znajomych którzy są za pisem. Wszystko zależy od województwa.
50% moich kolegów i kolerzanek z uniwersytetu jest za pisem. Warszawka jest opanowana przez PO( co mnie zresztą nie dziwi , że społeczność stołeczna nabiera się na ''świałe'' hasła i wielce Europejskie postawy waszych polityków i popierających ich autorytetów moralnych typu Prof Miodek. Tak samo północ kraju. Ale przyjedź na połódnie lub na wschód to zobaczysz zupełnie inny obraz Polski.

Piszesz dlaczego Kaczyński nic nie zrobił jak był wiele lat ministrem sprawiedliwości. Po pierwsze sprawował on władze niespełna 1,5 roku i zasłynął twardą ręką w walce z przestępczością. Ludzie mu to zapamiętali dla tego to on mimo swej szkaradnej aparycji wygrał z Pieknym Donaldem. Ale spadek porzestępczości nie był na rękę pewnym ludziom a i kaczyński szykował sie do prezydentury warszawy.

Pozatym PO już rządziło tylko Pod inną nazwą: Unia Wolności i Aws. To te środowista po kompletnej i całkowicie zasłużonej klęsce zrodziły ten twór zwany platformą. ( Proszę nie pisz ze to Pis wywyodzi się z Aws-u bo tylko MALUTKA grupa secejsonistów z Kaczyńskim należała( niestety) do tej pseudoprawicowej parti jaką był AWS).

Jak patrze na i słucham wyborców Platformy to ich poglądy mogę podsumować zdaniem agenta o pseudonimie Bolek Lecha Wałęsy : jestem za a nawet przeciw.
Last edited by Modry on 2007-04-26, 19:35; edited 2 times in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2007-04-26, 21:28   

Czyli rozumiem, ze rządy UW i cała III RP to klęska ?!?!??!?! Powiem Ci cosModrzew jestem ze WSCHODU!! i nie znam nikogo kto byłby za PiSem (moze sie z tym kryją nie wiem) A wracajac do rządów AWS i UW niestety za sznurki pociągła tam Krzaklewski i na całe szczęście było kilku ministrów z UW, ktorzy swojimi decyzjami, działaniami mieli ogromny wpływ na to że Polska jest w tym miejscu gdzie jest, a PiS chce to wszystko zaprzepaścić. A rząd Olszewskiego to dopiero była porażka. A czy Wałęsa był Bolkiem czy nie bolkiem , dla mnie nie ma znaczenia. Ważne jest rozliczanie przeszłości, jezęli chodzi o ludobójstwo ale czy ktoś donosił czy nie donosił to dla mnie osobiście nie ma znaczenia. A weź Modrzew pod uwagę ze ja troche żyłem (jako dziecko ) w poprzednim ustroju , a ty chyba nie, więc nie wiem skąd ta nienawisć i polowanie na czarownice.
Last edited by Lary33 on 2007-04-26, 21:31; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum