www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Profesor Miodek
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-27, 09:28   

Modrzew - to nie jest tak że można wymienić sobie wywiad i kontrwywiad i to nie będzie miało wpływu na armię. Polecam też naukę historii ;) - dlaczego ZSRR przegrał wojnę z Polską w 1920 a potem miał takie problemy na początku wojny z Niemcami? Jednym z powodów były czystki wśród oficerów armii. Tu jest podobnie, chociaż nikt naszych agentów nie zabija, tylko się ich zdekonspirowało.

Co do kolesi z PO - na pewno w każdej partii są złodzieje, też w PiS'ie. Chodzi o to żeby ich od razu demaskować i wywalać. Takie działanie PO było powodem obrażenia się Gilowskiej (mimo że jak twierdziła nic nie miała na sumieniu - i ja jej nawet wierzę, tylko trzeba było poddać się procedurze jak każdy w partii). Znowu to działanie było powodem procesów które koledzy Piskorskiego z Warszawy wytoczyli PO - bo zostali wywaleni. Dzisiaj twarzą PO w Warszawie jest Pitera, której chyba nikt nie może podejrzewać o bycie w UKŁADZIE czy też szarej sieci itp...

Jeszcze a propo "układu warszawskiego" - skoro tak źle nam tutaj było, to czemu PO cały czas tutaj wygrywa? Odpowiedź jest prosta - myśmy już kaczkę mieli za prezydenta. Teraz pytanie: budżet Warszawy jest co roku taki sam. Za działania "układu warszawskiego" zbudowano dwa mosty - świętokrzyski i siekierkowski, tunel Wisłostrady i jeszcze kradli podobno sporo. Za takiego samego okresu rządów PiS'u w Warszawie zbudowano zero mostów, zero tuneli i nikt nie kradł. Pytanie - co się stało z pieniędzmi? Tutaj ludzie są wkurzeni, a ja to już szczególnie bo codziennie stoję w korkach na moście Grota-Roweckiego, a pamiętam jak dziś, co zrobił kaczka w pierwszych dniach urzędowania - zbadał ruch na stołecznych mostach żeby sprawdzić gdzie most budować (mimo że dawno było ustalone że Most Północny ma być budowany). Wyszło że most Grota jest najbardziej obciążony i mieli go robić. W ciągu tych 4 lat urzędowania kaczka nie tylko nie zbudował mostu, nie rozstrzygnął nawet przetargu na budowę mostu, więcej - nie rozstrzygnął nawet przetargu na PROJEKT tego mostu. Po prostu nie zrobił nic przez 4 lata oprócz Muzeum Powstania Warszawskiego. Typowo po pisowsku - uderzył w patriotyczną nutę, ale nie zrobił nic konkretnego dla ludzi.

Odnośnie preferencji politycznych to naprawdę - jest na odwrót, wszystkie sondaże o tym mówią, ale i bez tego to widać - u mnie w pracy na przykład czasami rozmawiamy o polityce i nie ma tam nikogo kto by popierał naszą obecną władzę.
Tutaj jest badanie statystyczne które to potwierdza:
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2007/K_034_07.PDF
Quote:
Platforma Obywatelska, jeśli chodzi o swoich potencjalnych sympatyków, wciąż
zachowuje ten samo społeczno-ekonomiczny profil (zob. tabele aneksowe). Jako
reprezentanta swych interesów i poglądów najczęściej wskazują to ugrupowanie ludzie
młodzi – między 18 a 24 rokiem życia (61%), częściej niż inni w ten sposób myślą o nim
ludzie z wykształceniem wyższym (66%) lub co najmniej średnim (52%). Częściej także
widzą w tej partii swego reprezentanta mieszkańcy dużych miast (powyżej 100 tys. ludności).
Skłonność badanych do identyfikowania się z tym ugrupowaniem wyraźnie rośnie wraz
z poziomem dochodów.

PiS
Quote:
O ile miejsce PO, jeśli chodzi o cechy socjodemograficzne oraz położenie
ekonomiczne potencjalnych zwolenników tej partii, pozostaje to samo co przed dwoma laty,
o tyle w przypadku PiS obserwujemy dość radykalną zmianę jego zaplecza społecznego.
W 2005 roku (a więc wtedy, kiedy aktualna była zapowiedź wspólnego rządzenia po
wyborach) profil elektoratu PiS był podobny do elektoratu PO, czyli obie partie miały swoich
potencjalnych zwolenników mniej więcej w tych samych grupach społecznych i zabiegały
w istocie o dość podobny elektorat, natomiast obecnie sytuacja zupełnie się odmieniła.
Zaufanie do PiS jest obecnie najwyższe w tych grupach, które jednocześnie najczęściej
wyrażają brak zaufania do PO. Jako dobrego reprezentanta swoich interesów i poglądów
widzą w PiS przede wszystkim rolnicy (58%). Częściej niż inni ufają tej partii osoby starsze –
powyżej 65 roku życia, natomiast nieufność stosunkowo najczęściej deklarują osoby młode,
do 34 roku życia. Poczucie identyfikacji z PiS maleje wraz z wielkością miejscowości –
najwyższe jest na wsi i w miastach do 100 tys. ludności, natomiast najniższe – wśród
mieszkańców największych miast. Inaczej niż w 2005 roku przekonanie o dobrej reprezentacji
poglądów i interesów przez PiS jest najwyższe wśród osób z wykształceniem zawodowym,
nieufność natomiast rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Najliczniejsi zwolennicy PiS
sprzed dwóch lat – osoby z wyższym wykształceniem – obecnie najczęściej spośród
wszystkich grup nie ufają tej partii.

Czekam na kontrargument że to jest 'wściekły kontratak UKŁADU' ;)

Co do korzeni PiS i PO to są one takie same - nie ma co ściemniać, w AWS byli ludzie i z PiS i z PO, i Kaczyński jak napisałeś nawet też był. Co więcej, Kaczyński był najbliższym współpracownikiem Wałęsy i był w tej grupie co to niby 'zdradziła Polskę' poprzez 'układ okrągłostołowy'. Ech, tragedia - nasz największy międzynarodowy autorytet po Papieżu (czyli Wałęsa) a Polacy sami szargają jego imię - to bardzo smutne. Wałęsa to prosty elektryk, ale ciekawe czy Ty byś ryzykował życiem (bo SB też zabijało - np. ks. Popiełuszkę) gdybyś miał żonę i tyle dzieci... dla mnie mimo swoich błędów Wałęsa zawsze zostanie bohaterem.

I jeszcze jedno - ja sobie nie życzę żeby mi zmieniali numerki przy Rzeczpospolitej. To już jest taka demagogia... żeby utworzyć nową republikę to musi być nowa konstytucja. A tutaj to widzę, że co wybory będzie nowa RP. W tym tempie niedługo będziemy mieć jedenastą RP :)

Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-27, 17:13   

Larry wrote:
Ja w temacie górników. Jak jakieś prywatne przedsiębiorstwo ma kłopoty finansowe to plajtje i nikt sie nie przejmuje pracownikami. Na jkaiego grzyba ja i wielu innych obywateli musza doplącać od ponad 18 lat do nierętownych kopalni (ok od 2 lat juz ręntowne są niektóre). Poszlo na to miliardy złotych. Dlaczego mam na to placić. Wcześniejsze emerytury dla gorników ok ale powinno sie utworzyc specjalny fundusz na który płaciły by kopalnie. Koniec kropka. Nierentowne kopalnie zamykać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

A moim zdaniem nie trzeba zamykać. Kopalnie w ostatnich latach generują zyski. Nawet największa państwowa spółka węglowa KHW trzyma się nieźle. W naszym regionie istnieje i świetnie prosperuje kilka prywatnych kopalń. Te zakłady, które są nierentowne powinny być sprywatyzowane a państwo odcięte od zbędnych wydatków. Jeżeli pozamykalibyśmy kopalnie, wówczas, cena węgla wzrosłaby, a tego też nikt nie chce.
Mieszkam w dzielnicy miasta, w której jest jedna z większych kopalń w Polsce i nie mogę uwierzyć, że kiedykolwiek górnictwo źle funkcjonowało - dziennie po kilkadziesiąt samochodów ciężarowych przyjeżdża po węgiel, do tego kontrakty z elektrowniami i ciepłowniami, nie wiem jak to możliwe :kwasny:
Z jakieś 2 lata temu rozmawiałem z wyżej postawionym człowiekiem na grubie i twierdził, że kopalnie miały długi dzięki państwu, które ustalało ceny węgla, a nie pozwalało kształtować jej przez popyt i podaż.

Co do wątku napisanego przez Leszka odpowiem tyle, że na rządzących lub na tych którzy rządzili zawsze znajdzie się więcej haków. Jestem pewny, że PO wygra przyszłe wybory, ba nawet jestem w stanie zagłosować na nich po to żeby się przekonać, że wcale nie będą lepsi. Zobaczymy co lata ich rządów przyniosą i obym się mylił, ale jestem pewny, że jedno, wielkie gówno. PiS moim zdaniem radzi sobie całkiem nieźle, w końcu ruszyło się coś w budownictwie, a wzrost PKB z 3,5% za rządów SLD do 7-8% aktualnie, też jest niezłym osiągnięciem.

Last edited by Boix on 2007-04-27, 17:29; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-27, 18:05   

Zgadzam się że kopalni które są rentowne nie powinno się zamykać. Te które są nierentowne powinno się zreformować i sprzedać albo zamknąć - zależnie jaki będzie popyt na węgiel... na razie popyt jest podobno duży, nie tylko w Polsce i dlatego tak się poprawiły wyniki finansowe kopalni.

Co do "zasług" PiS-u to muszę przyznać że dobrze robią to, że nie wtrącają się do tego czego nie umieją, czyli gospodarki. Zajmują się swoją lustracją, walką na własnym podwórku i z "przystawkami" o aborcję, liczą brakujące głosy do przegłosowania każdej ustawy i generalnie nie przeszkadzają gospodarce. A ta rośnie sobie, ale to dzięki ogromnym pieniądzom z Unii i od prywatnych inwestorów zagranicznych, no i też dzięki naszym małym firmom (jak moja ;) ). Natomiast twierdzenie że to dzięki PiSowi jest delikatnie mówiąc nadużyciem...

Tylko jeden prosty przykład - wspomniałeś o budownictwie... pamiętasz jak od ponad 1,5 roku gadają o definicji budownictwa społecznego? Gdyby przyjąć taką jedną głupią ustawę, to mielibyśmy 7% VAT na budownictwo a nie 22% No i co zrobił nasz rząd - przez 1,5 roku tego nie przyjął.. dalej debatują w komisjach czy ma być limit 100 metrów kwadratowych czy 200 :) oto nasz PiS w działaniu...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-04-27, 18:30   

Boixos wrote:
a wzrost PKB z 3,5% za rządów SLD do 7-8% aktualnie, też jest niezłym osiągnięciem.

Z tego co wiem, to "wzrost PKB nie jest zasługą rządów, lecz tego, że w większości Europy rośnie i to jest reakcją łańcuchową" czy jakoś tak ;)

Dobrze, że na wyborach nie miałem 18 lat :D

Boix 

xfire: boixosnois22
Helped: 1
porucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-04-28, 16:15   

LDeska wrote:
dyby przyjąć taką jedną głupią ustawę, to mielibyśmy 7% VAT na budownictwo a nie 22%

obiło mi się o uszy, że takie są wymogi Unii, a i tak na większość materiałów budowlanych aktualnie jest 7% VAT.

Poczekamy, zobaczymy ;)

ps Czemu ten temat pojawia mi się jako nieprzeczytany, nawet w momencie gdy napisałem posta jako ostatni??

Last edited by Boix on 2007-04-28, 16:18; edited 1 time in total  

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2007-04-29, 20:36   

Boixos 7-8% wzrost nie jest zasługą rządu PiS. Po pierwsze jest to związane z cyklem koniunkturalnym , który w danym momencie jest na fali wznoszącej (przewiduje, ze dzięki cyklowi mamy jakies 4-5%), a także forsie z Unii która nakręca popyt wewnętrzny (konsumpcuyjny i inwestycyjny), ale nie będzie to trwało wiecznie. Dzieki pewnym decyzjom można wzrost cyklu przedłużyć , albo cały cykl splaszczyć. Za to nasi rządzący wolą przejeść ten świetny okres i zobaczyćie (nie chce tu was straszyc) za 2 lata będiemuy mieli inflacje powyzej 10% , co spowoduje spadek PKB do około 3% PKB i znowu wzrost bezrobocia. Bo wybiera sie na prezesa NBP kretyna bez szkoły, na ministrów debili bez szkoły i nie jest ważna wieda i umiejętności danych osób ale partyjna przytnależność. Czyli co mamy teraz w Polsce - te słowa kieruje do Boixosa i Modrzewia, to samo co za PRL-u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, tylko literki siezmienily z PZPR na PIS, LPR i sAMOOBRONA (napisąłem z małe litery z premedytacją)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum