www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Kapitulacja
Author Message
bummbummbamm

HammurabiImperium Indian

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-09-17, 10:04   Kapitulacja

Witam,skladam oficjalna kapitulacje - generalnie decyzja Rookiego podciela mi skrzydla totalnie i o ile bez jego udzialu mialem jakas chec podjecia walki zwlaszcza ze mysle ze mialem pare aby bronic sie przed Anglia/Korea/Persja o tyle te kolejne 120 jednostek wymierzonych we mnie sprawia ze szkoda po prostu czasu zwlaszcza ze cel macie jeden a pomocy nie uzyskam rzadnej.Dziekuje za gre i czekam na nowego miska.Mozliwe ze dzisiaj pacne jakies podsumowanie.

Na koniec chce zebyscie wiedzieli ze wszystko co bylo pisane w kronice etc nie bylo wycieczkami personalnymi itd,zrobilem co moglem,jesli kogos urazilem to przepraszam bylo naprawde fajowo z wami pograc : )

Pozdrawiam
BBB

itkovian 

Oktawian AugustImperium Brytyjskie

Helped: 3 times
Piwa: 24/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2012-09-17, 10:15   

Spoko wiemy .dlatego nie pisałem BBB a władca Indian ;) . Na tajnych masz u nas b.dobra opinię ;)

To ja teraz na tajnych musze uzyskac potwierdzenie tego ze konczymy zgodnei z wczesniejeszymi ustaleniami i konczymy gre.
Last edited by itkovian on 2012-09-17, 10:35; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/26
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-09-17, 10:15   

BBB nie wiem jak tam jest u Ciebie , ale miałem podobna sytaucje jak pamiętasz. Walcz jeśli mozesz , skasuj maista do 1. niszcz usprawneinia. Niech zastana spalona ziemie.

Ale widzisz wszystko ma swoje konsekwencje. Gdybyes dawno dawno temu pomógłznacząco sumeri to teraz moze nei miałby kto ciebei atakwoać

bummbummbamm

HammurabiImperium Indian

major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-09-17, 10:31   

Lary33 wrote:
BBB nie wiem jak tam jest u Ciebie , ale miałem podobna sytaucje jak pamiętasz. Walcz jeśli mozesz , skasuj maista do 1. niszcz usprawneinia. Niech zastana spalona ziemie.

Ale widzisz wszystko ma swoje konsekwencje. Gdybyes dawno dawno temu pomógłznacząco sumeri to teraz moze nei miałby kto ciebei atakwoać

Larry wtedy losy swiata nie byly jeszcze calkowicie uksztaltowane,ty zostales zaatakowany przez koalicje ale bylo jeszcze wiele innych panstw,ja jestem zupelnie sam przeciwko wszystkim : ) poza tym gdybym ci wtedy pomogl to teraz juz w ogole bym sie nie liczyl a ty i tak bys padl i tak,pomijajac w ogole fakt ze pewnie pomagajac tobie zostal bym zaatakowany przez Cholernika czy Trebucha wiec prosze daj juz spokoj : ) wszystko bedzie w podsumowaniu, oczywiscie ze moge walczyc tylko pytanie brzmi po co ? szkoda czasu,zaatakowalem wojska Angli.Zulusow na gorce doskonale wiedziac ze nie dam rady,moglem wyczekac 2 tury na artylerie,moglem bic z miasta,moglem sie cofac bla bla bla bla,moglem tez isc po prostu na Koree albo wydac bitwe Trebuchowi
tylko po co no ? : ) nie podoba mi sie dzialanie koalicji ale tez trzeba uszanowac ich decyzji bo niejednokrotnie przy okazji dyplo bywaly dyskusje ze zeby pokonac lidera jest potrzebna silna koalicja ktorej niejednokrotnie brakowalo.

czajmen 

Qin Shi HuangImperium Malijskie

xfire: czajmen
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-09-17, 12:05   

Cóż zabrakło ci tego co w dyplo jest najważniejsze - dyplomacji i sojuszników. To samo miał Scooby w misiu pierwszym i widząc jego rezultat w D7 - odrobił lekcje. Ja wciąż się zastanawiam jakby to wyglądało gdybyś ruszył z pomocą do Rookiego. To jednak gra zespołowa i samemu nic się nie ugra. Nic.

Maiar

xfire: Languorous_Maiar
Helped: 1
Piwa: 21/333
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5 
Posted: 2012-09-17, 12:58   

Czajmen, przestań ciągle wytykać ten brak pomocy Rookiego bo perfidnie w tym momencie już było wiadome że koalicja wygra. A ty żes się uczepił tego momentu i się go trzymasz. Ja tam bym się przyczepił do kasowania Chin, co już ustawiło późniejsza sytuację bo już po owym skasowaniu było wiadome że prędzej czy później BBB padnie.
Last edited by Maiar on 2012-09-17, 12:59; edited 1 time in total  

itkovian 

Oktawian AugustImperium Brytyjskie

Helped: 3 times
Piwa: 24/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2012-09-17, 13:08   

Tu wyjątkowo się zgadzam z Maiarem :) . BBB powinien sie z Chinami dogadać lecz z drugiej strony może to nie błąd a brak wczucia się w relacje sojuszników bo nie musiał wiedzieć że ja z Benym jestem w tak mocnym sojuszu a w sumie to chciał poprzez rozbiór Chin skaptować sobie Benego.

Ale suma sumarum wraz z upadkiem Chin spełnił ost warunek mnie potrzebny do zjednoczenia całej koalicji :) . Napisze jak to od poczatku wygladało od mojej strony.

Rookie dosł po klesce swojej armii pekł i ja po zdradzie nie czuł się już z tym najlepij tak po przegranej bitiwe wyraznie miał dosć ( tak dyplo to jednak potrafi dac w kość psychice) i nawet jakby BBB był bardziej aktywny to niewiel by zdziłał, bo śądze że Rookie już nie miła na nic ochoty. Ja zas na wszelki wypadek zrobiłem daleki wypad i spalilem graniczn emaisto Indian wyciolem robili budujacych tory do Rookiego i zajołem nast dwa graniczn emaista Rookiego,tak wiec jak BBB sie niezbyt palił do pomocy to to chyba pogrzebało jakiekolwiek plany pomocy i chęci jej otrzymania od Rookiego.

Sam tez pękłem po bitwie pod Rubieża ( ale w sumie to mnie podnieśli na duchu sojusznicy) i napisze to jest plus prawdziwego sojuszu, ludzie cie namówią do walki i wstaniesz z kolan :) .

Napisze jak to od poczatku wygladało od mojej strony. Tzn cała gra.
Last edited by itkovian on 2012-09-17, 13:15; edited 1 time in total  

bummbummbamm

HammurabiImperium Indian

Posted: 2012-09-17, 14:01   

czajmen wrote:
Cóż zabrakło ci tego co w dyplo jest najważniejsze - dyplomacji i sojuszników. To samo miał Scooby w misiu pierwszym i widząc jego rezultat w D7 - odrobił lekcje. Ja wciąż się zastanawiam jakby to wyglądało gdybyś ruszył z pomocą do Rookiego. To jednak gra zespołowa i samemu nic się nie ugra. Nic.

Ciekawe jaka to dyplomacje mialem uskuteczniac skoro w zasadzie od poczatku Itko,Beny,Rookie,Trebuch i Kaszmir dzialali razem ? O tym wlasnie mowie ze wielkiego pola do popisu nie bylo,liczylem na Kinga,liczylem na VGT - to wszystko i gdzies po cichu na Benego chociaz wiedzialem ze bedzie staral sie grac pod siebie nizli wspierac inne mocna nacje.

Co do Rookiego to sprawa jest prosta,pomoc mu nie moglem i zrozum to w koncu,moglem mu pomoc w rozbiciu Anglika i nawet mu o tym pisalem - akurat w tamtych dniach nie mialem wiele czasu na kompa i civke i moze zaniedbalem w jakis sposob przygotowania taktyczne ale z drugiej strony kazdy tez musi myslec za siebie.Tak czy siak zapewne po takiej pomocy ruszyl by i Beny i Trebuch ale bylem gotow Rookiemu pomoc. Zreszta po tym jak wyslal mi Rookie screeny bylem pewien ze z palcem w nosie sam wciagnie Anglika a on sie poddal i tyle.

Chiny - moze i moglem sie z nim dogadywac ale pewnie nie pomyle sie ze gdzies tam sam myslal o ataku na mnie z kims tam - w perspektywie czasu rownie dobrze to Chiny mogly isc teraz na mnie od polnocy a nie Beny a tak przynajmniej podjalem probe wspolpracy z Benym.

Ja uwazam ze decydujace - i wiedzialem o tym od poczatku bylo przystapienie do wojny Kinga po stronie Larrego - bo mogl zgarnac 1-3 miasta bez wiekszych kosztow i rozwijac sie dalej i na chwile ataku bylby mocnym punktem w mojej defensywie a tak jakie szanse byly w walce z wasza twarda koalicja ? rzadne. Boli troche fakt ze odbywa sie to w takich okolicznosciach,nie dlatego ze koalicja bla bla bla tylko dlatego ze tak naprawde celem stalo sie zjechanie mnie a nie to ze ktos inny powalczy o zwyciestwo - sory dla mnie to troche slabe.

Rookie 

Wilhelm IImperium Zulusów

Piwa: 11/78
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-09-17, 14:21   

BBB chciales zebym zrobil to samo co King dla Larego, tylko ze ja atakowalem Kinga i zrozumialem - troche pozno - jaka glupote zrobilem. No i trzeba dodac ze latwowiernie podchodzilem do rozmow na tajnych - nie zamierzales mi dawac zadnych miast. Gdy to zrozumialem to zaczalem przepraszac Anglie i dzieki niej koalicja dala mi szanse na przezycie.

Nie wspomne ze Khmerow polozylem bo uwierzylem ze Chiny mnie nie zaatakuaj tylko Francje :wstyd:
Ja to sie dopiero musze duzo nauczyc :zawstydzony:

Ale do 3 razy sztuka ;)

Cholernik 

Mao ZedongImperium Chińskie

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 54/29
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2012-09-17, 15:14   

Chiny rozważały różne warianty, najpierw Lary starał się wmanewrować mnie w wojnę z Koreą, pisząc o tym że Indiańce z uroczą chęcią w tym czasie wesprą Kinga i jego samego. Nie widziałem tej pomocy, dodatkowo BBB dosyłał armię pod moją granicę.
Atak na BBB też rozważałem, ale z braku sojuszników samobójstwem byłoby walczyć z nim sam na sam. Francuz bez sensu stracił swą armię na początku kampanii Indiańskiej, przez co szybciej niż myślałem nastąpił upadek Chin.
Wiedziałem że tak się skończy jak się skończy, po moim upadku, ekipa dogadana, wokół sami sojusznicy zjedzą samotnego ostatniego Mohikanina :)

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-09-17, 15:37   

Gdyby King pomógł nam zniszczyć Sumerie to pewnie koalicja by się tak nie utrwaliła i dalsze losy gry mogły by wyglądać zupełnie inaczej. Ale nie ma co gdybać.

haram 

xfire: haram77
Piwa: 31/19
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2012-09-17, 15:40   

No tak to z boku wyglądalo - njpierw Lary, potem Chiny... Tak więc czas misia BBB, który juz tez z niejednego garnuszka miodek jadl, wydawal się policzony. Gdyby nie wolta Zulu, to koncowka bylaby naprawdę nudna. A tak... moglo byc roznie. W pewnym momencie myslalem, ze ekipa BBB, Rookie, VGT jednak zgniecie koalicję.

Dzięki Rookie mieliscie naprawdę emocjonującą końcówkę ;)

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-09-17, 15:50   

gdyby rookie nie wtopił byłoby naprawdę ciekawie......

KasztelanMirmil 

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2012-09-17, 16:12   

no tu to akurat ja trochę się przyłożyłem :oczami:

trebuch

HannibalImperium Perskie

Piwa: 5/1
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2012-09-17, 18:49   

KasztelanMirmil wrote:
no tu to akurat ja trochę się przyłożyłem :oczami:

dokładnie. wszyscy skupiają się na decyzji Rookiego a prawdą jest że kluczową w wojnie okazała się decyzja Kasztelana. Pamiętajcie że Kasztelan już był w stanie wojny z Persją i stał przygotowany do ataku (nie były to działania pozorowane). Udało się przeciągnąć Mali na swoją stronę dosłownie w ostatniej chwili i gdyby nie to losy wojny potoczyłyby się całkowicie inaczej. Sam jestem ciekaw czy wyszedłbym z opresji (Indianie, Mali i Turcja idące na moją stolicę jednocześnie). Również Anglia już chciała się poddawać Zulusom. Raczej to byłby koniec koalicji i jeszcze długie życie Dyplo Misia 2 pełnego przewrotów, zwrotów akcji i zdrad:)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum