www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ottomanie_Zulu" (Rookie)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 21:02   Pakt "Ottomanie_Zulu" (Rookie)

Pakt numer 2788, założony 2012-04-26 13:22:08 przez Rookie (Zulusi / Willem van Oranje)

Nazwa paktu: Ottomanie_Zulu

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rookie
VGT
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 52/56
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 21:02   

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-04-26 13:23:49
Witam Wielkiego Stratega,
Widze ze nedzne Majowe psy daly sie wciagnac w pulapke i ich armia juz nie istnieje :) Gratuluje
Wystaw szpiegow i pomysl o napadzie i przejeciu terenow Maya - moze jeszcze jedno miasto ;)

Gdybym byl blizej to juz bym tam kroczyl :D

Jeszcze raz gratulacje i uwazaj na Chinola.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-04-26 13:23:49
Witam Wielkiego Stratega,
Widze ze nedzne Majowe psy daly sie wciagnac w pulapke i ich armia juz nie istnieje :) Gratuluje
Wystaw szpiegow i pomysl o napadzie i przejeciu terenow Maya - moze jeszcze jedno miasto ;)

Gdybym byl blizej to juz bym tam kroczyl :D

Jeszcze raz gratulacje i uwazaj na Chinola.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-26 13:32:58
Witam :)

To, co Majowie zrobili zaszokowało wszystkich łącznie ze mną :) W zasadzie mogli zrobić tak, abym nie mógł nic zdziałać z chińczykiem atakującym z Helmowego Jaru, a jednak dzięki ich błędowi mogłem w pełnej sile ruszyć na południe i otworzyło to nowe ścieżki dyplomacji :)

Wkraczanie na teren Majów już jest w planach i liczę na to, że niedługo ich stolica będzie moja :D

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-04-26 14:00:43
Niech Bog Wojny Wielki Random Ci sprzyja :)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-04-26 14:00:43
Niech Bog Wojny Wielki Random Ci sprzyja :)

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-04-27 13:47:13
Witam,
I tak wlasnie mialem. Maya jest do pokonania ale Chiny sa za sprytne.
Mam nadzieje ze masz cos w odwodzie.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-04-27 13:47:13
Witam,
I tak wlasnie mialem. Maya jest do pokonania ale Chiny sa za sprytne.
Mam nadzieje ze masz cos w odwodzie.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-28 13:08:12
To fakt, Cholernik to bardzo sprytny gracz. :) Aktualnie wspólnie będziemy szli na Majów, więc chwilowo zagrożenie znika, a co przyszłość przyniesie - się okaże.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-04-28 13:10:38
Pamietaj o manewrze osaczajacym - idziecie razem a gdy jestescie u celu to wbija ci noz w plecy. IDz po gorkach i lasach jak mozesz.
Jezeli chinczyk zaatakuje majow to znaczy ze mozesz mu ufac. nie chodz po plaskim terenie w zasiegu jego katap. ale w sumie nie musze ci tego mowic w koncu to ja wyparowalem a nie ty :D

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-04-28 13:10:38
Pamietaj o manewrze osaczajacym - idziecie razem a gdy jestescie u celu to wbija ci noz w plecy. IDz po gorkach i lasach jak mozesz.
Jezeli chinczyk zaatakuje majow to znaczy ze mozesz mu ufac. nie chodz po plaskim terenie w zasiegu jego katap. ale w sumie nie musze ci tego mowic w koncu to ja wyparowalem a nie ty :D

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-04-28 13:13:50
Plan jest taki, że atakujemy z dwóch różnych kierunków. Ja idę bezpośrednio na stolicę z Chichen Itza, a Chiny atakują od południa, więc w najbliższym czasie nasze armie się nawet nie spotkają. Więc tego manewru chwilowo nie muszę się obawiać.

A z tym wyparowaniem to nie przesadzaj :) Gdybyśmy byli odwrotnie rozmieszczeni na mapie, to ja bym wyparował. Tam po prostu dobre zagranie Cholernika było przyczyną, a nie różnica w umiejętnościach :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-05-05 19:18:52
Majowie raczej jutro ostatecznie znikają z mapy, więc Khmer przynajmniej względem jednego z agresorów został pomszczony :)
Pytanie teraz, co się będzie działo z Chinami ;)

Jak widzę, także do wojny przeciwko Sumerowi dołączyłeś. Mam nadzieję, że uda Wam się wspólnie go ubić, gdyż Pers wspominał, że jest trochę patowa sytuacja na froncie.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-05-06 08:23:38
Dzieki za pomszczenie :)
No mam nadzieje ze jako nowy lider Chiny zostana pojechane troszke ;)

Pat byl bo z miast na mojej granicy zabral wszystkie jednostki oprocz warow i teraz jade podbic te miasta z warami. No i tereaz nie wie czy trzymac pat czy rozdzielic armie.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-05-06 08:23:38
Dzieki za pomszczenie :)
No mam nadzieje ze jako nowy lider Chiny zostana pojechane troszke ;)

Pat byl bo z miast na mojej granicy zabral wszystkie jednostki oprocz warow i teraz jade podbic te miasta z warami. No i tereaz nie wie czy trzymac pat czy rozdzielic armie.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-15 10:38:09
Hejka,
Wysalem ci kilka propozycji handlowych - potrzebuje bananow zeby mi nie zdychali w miastach. Zaakceptujesz ?

A jak tam sytuacja w twoim regionie ? Wyslalem Ci mapy bo w sumie i tak juz warto wiedziec jak wyglada swiat :D
Pozdrawiam
Will Jr.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-15 10:38:09
Hejka,
Wysalem ci kilka propozycji handlowych - potrzebuje bananow zeby mi nie zdychali w miastach. Zaakceptujesz ?

A jak tam sytuacja w twoim regionie ? Wyslalem Ci mapy bo w sumie i tak juz warto wiedziec jak wyglada swiat :D
Pozdrawiam
Will Jr.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-15 10:43:29
Hej,
Wczorajsze propozycje zaakceptowałem :)
Co prawda bardziej by mi odpowiadał zadowalacz w zamian za przyprawy, gdyz marmur mi się zbytnio nie przyda, ale z tego co widziałem, te których ja nie posiadam, u Ciebie są tylko pojedynczo. No trudno :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-15 10:45:32
U mnie sytuacja w rejonie na razie stabilna. Wiem, że Indianie i Chiny rozważają walki przeciwko sobie, ale na razie do niczego nie doszło.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-22 15:55:22
Witaj,
Dogadales sie z Indiancem ze idziesz na Chiny czy tak z doskoku ?
Bo az bylem w szoku jak zobaczylem ten wpis.
Pozdrawiam
Will Jr.

U mnie jeszcze przymusowy pokoj potem draft i roszczenia co do terenow :)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-22 15:55:22
Witaj,
Dogadales sie z Indiancem ze idziesz na Chiny czy tak z doskoku ?
Bo az bylem w szoku jak zobaczylem ten wpis.
Pozdrawiam
Will Jr.

U mnie jeszcze przymusowy pokoj potem draft i roszczenia co do terenow :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-22 16:05:43
Planowane od dłuższego czasu. Chyba pierwsze umawianie zaczęło się, jak jeszcze podbijałem Majów. Choć nie zmienia to faktu, że cholernie trudna i ryzykowna decyzja :)
Ja jestem bardziej od akcji zaczepnych, aby ułatwić walki na drugim froncie. Jak okaże się, że Chińczyka nie uda się osłabić, to będzie znaczyć, że mam kłopoty :)

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-22 16:20:49
Badz dobrej mysli. Ja jutro zaczynam draft strzelcow wiec niedlugo i kolo mnie zaplonie ziemia ;) Jak BBB zgodzi sie na rozbior Kinga to niewykluczone ze bedziemy pomagac BBB. Istnieje tez obawa ze Korea pomoze China. Beny ma military tradition wiec liczcie sie z kirasjerami - strzelcow u niego moj szpieg nie widzial

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-22 16:20:49
Badz dobrej mysli. Ja jutro zaczynam draft strzelcow wiec niedlugo i kolo mnie zaplonie ziemia ;) Jak BBB zgodzi sie na rozbior Kinga to niewykluczone ze bedziemy pomagac BBB. Istnieje tez obawa ze Korea pomoze China. Beny ma military tradition wiec liczcie sie z kirasjerami - strzelcow u niego moj szpieg nie widzial

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-22 16:22:32
Pytanko cholera ma strzelcow ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-22 16:22:32
Pytanko cholera ma strzelcow ?

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-22 16:23:08
A i nie mow ze wiesz ode mnie zeby Beny nie chcial przyjsc do mnie :D

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-22 16:23:08
A i nie mow ze wiesz ode mnie zeby Beny nie chcial przyjsc do mnie :D

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-22 16:34:37
Z informacji, które otrzymałem, 3 dni temu kończył edukację. Wydaje mi się, że jeszcze ich nie ma. Po mojej stronie ma jednostki dosyć słabe, a front z Indianami opiera się głównie na rycerzach.

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-23 12:57:32
Jak widzisz po nowych wpisach, Korea plany miała nieco inne niż mi podawałeś :)
Nie byłem tego pewien (rozważałem, że oszukuje Indian), a Twoja wczorajsza wypowiedź jeszcze bardziej mnie zmartwiła (aż się miałem pytać, skąd takie założenia :) ), no ale wygląda na to, że jednak jest nas przeciwko Chińczykowi 3 tak jak zakładałem.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-23 14:45:23
no to sie mylilem, bylem pewien ze trzyma z chinczykiem, sorry

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-23 14:45:23
no to sie mylilem, bylem pewien ze trzyma z chinczykiem, sorry

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-06-24 08:26:40
Gratulacje za pomszczenie Khmerow - Helmowy Jar :)
Nastepne sa bobrowniki to swiete miasto i kupa kasiory :)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-06-24 08:26:40
Gratulacje za pomszczenie Khmerow - Helmowy Jar :)
Nastepne sa bobrowniki to swiete miasto i kupa kasiory :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-24 10:53:37
Helmowy Jar jeszcze udało się odbić z zaskoczenia. Teraz już w drodze do mnie są chińskie jednostki, więc nie wiem, czy coś więcej zdziałam. Ale to oznacza, że mniej ich będzie na drugim froncie, więc cel jak na razie osiągnięty. :)

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-06-28 17:41:25
Musiałem anulować wymianę surowców, gdyż pojawił się Marble w mojej kulturze. Chcesz jakąś inną wymianę w związku z tym?

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-06 20:07:45
Siemka, zapomnialem o tych wymianach tyle sie dzieje :) a jak zdraftowalem wojsko to nie mialem problemy z nadmiarem popa. Zajmoj miasta po Khmerah :D

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-06 20:07:45
Siemka, zapomnialem o tych wymianach tyle sie dzieje :) a jak zdraftowalem wojsko to nie mialem problemy z nadmiarem popa. Zajmoj miasta po Khmerah :D

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-07 11:18:14
Hejka, ktora masz armie swiata ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-07 11:18:14
Hejka, ktora masz armie swiata ?

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-07 20:29:18
Hej, zyjesz ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-07 20:29:18
Hej, zyjesz ?

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-08-07 20:30:23
Tak, tak. Już miałem właśnie pisać, bo turę zrobiłem ;)
Mam 6 armię

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-08 16:39:00
bummbummbamm
2012-08-07 14:56:24
HammurabiImperium Indian Wiec tak primo i najwazniejsze nie bede sie umawial na zasadzie ja 1 ty 2 itd bo jaki to ma sens ? nikt nie mowi ze za 20 - 30 zyskasz tyle na wojnie ze nie bedziesz 1,bierz to pod uwage - chyba ze bardzo ci na tym zalezy to tez i nie bede szukal z tego powodu wroga ;)

1) Miasto opis pal,pogadaj tez z Rihiterem jak to wyglada technicznie (nozyk o ktorym pisalem) zeby nie bylo cofki czasem.

2) Basra,Mecca i Kufah - bierz pod uwage ze ze wzgledu na to ze chcesz jeszcze negocjowac z Mali(mowa o uciekajacym czasie),ze Trebuch wlasnie zajmuje moje zachodnie puste miasta a dokladnie to samo robi Beny ta opcja jest dla mnie ciezka do zaakceptowania bo rownie dobrze mozemy przyjac scenariusz Trebuch po prostu wygrywa dyplo a my sobie powalczymy.
Dwa jak w ciagu 5 tur strace 10 - 15 miast to tez moje zdolnosci bojowe oslabna a bic bede musial sie z Trebuchem i Benym.

Pamietaj ze Trebuch ma 8 tur do czolgow z ktorymi ja bede musial walczyc kawaleria.Meritum jest takie ze musze miec z czego ciac.Moge natomiast pojsc na taki uklad ze jesli uda mi sie pobic Trebucha dzieki czemu wpadna mi miasta to wtedy te miasta ci oddam,masz moje slowo.Jesli natomiast uwazasz ze jest to pnk nienegocjowalny - miasta oddam zaraz po twoim ataku na anglie - tylko bierz pod uwage to co napisalem wyzej bo czas nie gra na nasza korzysc.

3) O Benego sie nie boj bo on cala armie ma na granicy ze mna,narazie na tej wojnie wyjdzie najlepiej bo ja wszystko cofam w 1 stack - narazie.W tej kwesti rozmawiam tez z VGT - jak wypowiesz wojne Angli to zaloze dla nas 3 wspolny temat i bedziemy myslec.

4) Mali - to juz twoja decyzja bo ja z nim nie rozmawialem praktycznie w ogole,nie wiem jakie on ma spojrzenie i pomysly,natomiat napewno ma potencjal.Ostrzegam jednak - ja bym to zrobil tak,najpierw nozyk angli a potem rozmowy z Mali,jesli Mali cie sprzeda anglikowi to nie rozbijesz mu stacku a to jest KLUCZOWE w tym abys aneksowal anglie w ciagu gora 15 tur.

5) Pakt o nieagresji - oczywiscie - aczkolwiek jesli pojdziesz ze mna na nich to po 1 gwarantuje mega zabawe hehehe a po drugie napewno z mojej strony zdrady nie doswiadczysz i nie potrzeba tego spisywac - ponownie jak sobie zyczysz.

6) No i ciesze sie ze otworzyles oczy - osobiscie powiem ci ze od dawna wiedzialem ze przyjdziecie,balem sie tylko ze bede musial sie bic z toba i anglia a od persa przyjdzie piechota a on zwyczajnie od mega dawna nie robi w ogole wojska.

Pozdrawiam i czekam na wiesci
Rookie
2012-08-07 14:21:09
Wilhelm IImperium Zulusów Tak wlasnie to wyglada - chca sie nachapac moja armia, ktora strugalem jednoczesnie nie techujac. Ja mam 3M ty 2,6M wiec w sumie 5,6M.

Tyle co reszta swiata razem. Musze pogadac z Mali bo ja mam z nim otwarta granice (tzn: nie trzymamy wojska kolo siebie) i sojusz braterski.

Twoje miasto po Kingu - Opis - musze spalic zeby Anglik widzial ze nie zartuje no i zeby teleport z mojej kultury nie nastapil do jego w hipotetycznym przypadku wojny miedzy nami.

Poniewaz ja mam malo miast i jestem zacofany jak - nieprzymierzajac - murzyni, chicialbym otrzymac 3 miasta od Ciebie: Basra Mecca i Kufah.
Podpisujemy pakt o nieagresji na 50 tur.
w sumie to mozna by pomyslec o tym ze Ty bierzesz 1 miejsce ja 2 a Mali 3.

Wowczas namawiam Mali do wypowiedzenia wojny Angli,
Sam atakuje Anglie i bronie sie przed Korea.
Ty wiarzesz Trebucha i jesli sie uda to Koreanczyka.

BTW mam 90 Rifli i armaty

Po skonczeniu z Anglia Mali atakuje Trebucha od tylu.
A ja walcze z Korea i Persja w zaleznosci od tego co sie stanie.

Mozna jeszcze pogadac z VGT.

Czy zgodzisz sie na te warunki:
1. 3 miasta
2. Pakt o nieagresji + ty 1 miejsce ja 2 mali 3 i wycinamy reszte miskow

Ja ryzykuje mega zdrade i wiecej mi nikt nie zaufa.

bummbummbamm
2012-08-07 13:03:50
HammurabiImperium Indian Popelniasz dokladnie ten sam blad co Kingu 150 tur temu - dwie najwieksze armie walczace przeciw sobie zamiast zajmowac tych ktorzy tym armia przeciwstawic sie nie moga.Jak na tym wyszedl Kingu to juz wiemy.

To co teraz napisze pewnie zabrzmi drastycznie ale albo chcesz grac dla Trebucha albo dla siebie : masz pod nosem armie angielska,trzymasz z nim kolejnosc ruchow on pierwszy ty drugi,wchodzisz po nim zrywasz OB i kasujesz mu jego stack,typowy nozyk z dyplo - po czym masz droge wolna na cala Anglie - masz kurde blisko 60-70 kawalerii ? :| a on jakies 25 pustych miast.Ja sie zajme Benym i Trebuchem - z ta roznica ze jeden z nich napewno na poczatku dostanie duzo moich miast za freeko bo mam ich po roznych stronach granic.Kto w tym scenariuszu robi sie faworytem do wygrania miska ?

Tak o to wygladaja dwa scenariusze na najblizsze tury i nie mow mi ze nie mowie logicznie.

Pozdrawiam.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-08 16:39:00
bummbummbamm
2012-08-07 14:56:24
HammurabiImperium Indian Wiec tak primo i najwazniejsze nie bede sie umawial na zasadzie ja 1 ty 2 itd bo jaki to ma sens ? nikt nie mowi ze za 20 - 30 zyskasz tyle na wojnie ze nie bedziesz 1,bierz to pod uwage - chyba ze bardzo ci na tym zalezy to tez i nie bede szukal z tego powodu wroga ;)

1) Miasto opis pal,pogadaj tez z Rihiterem jak to wyglada technicznie (nozyk o ktorym pisalem) zeby nie bylo cofki czasem.

2) Basra,Mecca i Kufah - bierz pod uwage ze ze wzgledu na to ze chcesz jeszcze negocjowac z Mali(mowa o uciekajacym czasie),ze Trebuch wlasnie zajmuje moje zachodnie puste miasta a dokladnie to samo robi Beny ta opcja jest dla mnie ciezka do zaakceptowania bo rownie dobrze mozemy przyjac scenariusz Trebuch po prostu wygrywa dyplo a my sobie powalczymy.
Dwa jak w ciagu 5 tur strace 10 - 15 miast to tez moje zdolnosci bojowe oslabna a bic bede musial sie z Trebuchem i Benym.

Pamietaj ze Trebuch ma 8 tur do czolgow z ktorymi ja bede musial walczyc kawaleria.Meritum jest takie ze musze miec z czego ciac.Moge natomiast pojsc na taki uklad ze jesli uda mi sie pobic Trebucha dzieki czemu wpadna mi miasta to wtedy te miasta ci oddam,masz moje slowo.Jesli natomiast uwazasz ze jest to pnk nienegocjowalny - miasta oddam zaraz po twoim ataku na anglie - tylko bierz pod uwage to co napisalem wyzej bo czas nie gra na nasza korzysc.

3) O Benego sie nie boj bo on cala armie ma na granicy ze mna,narazie na tej wojnie wyjdzie najlepiej bo ja wszystko cofam w 1 stack - narazie.W tej kwesti rozmawiam tez z VGT - jak wypowiesz wojne Angli to zaloze dla nas 3 wspolny temat i bedziemy myslec.

4) Mali - to juz twoja decyzja bo ja z nim nie rozmawialem praktycznie w ogole,nie wiem jakie on ma spojrzenie i pomysly,natomiat napewno ma potencjal.Ostrzegam jednak - ja bym to zrobil tak,najpierw nozyk angli a potem rozmowy z Mali,jesli Mali cie sprzeda anglikowi to nie rozbijesz mu stacku a to jest KLUCZOWE w tym abys aneksowal anglie w ciagu gora 15 tur.

5) Pakt o nieagresji - oczywiscie - aczkolwiek jesli pojdziesz ze mna na nich to po 1 gwarantuje mega zabawe hehehe a po drugie napewno z mojej strony zdrady nie doswiadczysz i nie potrzeba tego spisywac - ponownie jak sobie zyczysz.

6) No i ciesze sie ze otworzyles oczy - osobiscie powiem ci ze od dawna wiedzialem ze przyjdziecie,balem sie tylko ze bede musial sie bic z toba i anglia a od persa przyjdzie piechota a on zwyczajnie od mega dawna nie robi w ogole wojska.

Pozdrawiam i czekam na wiesci
Rookie
2012-08-07 14:21:09
Wilhelm IImperium Zulusów Tak wlasnie to wyglada - chca sie nachapac moja armia, ktora strugalem jednoczesnie nie techujac. Ja mam 3M ty 2,6M wiec w sumie 5,6M.

Tyle co reszta swiata razem. Musze pogadac z Mali bo ja mam z nim otwarta granice (tzn: nie trzymamy wojska kolo siebie) i sojusz braterski.

Twoje miasto po Kingu - Opis - musze spalic zeby Anglik widzial ze nie zartuje no i zeby teleport z mojej kultury nie nastapil do jego w hipotetycznym przypadku wojny miedzy nami.

Poniewaz ja mam malo miast i jestem zacofany jak - nieprzymierzajac - murzyni, chicialbym otrzymac 3 miasta od Ciebie: Basra Mecca i Kufah.
Podpisujemy pakt o nieagresji na 50 tur.
w sumie to mozna by pomyslec o tym ze Ty bierzesz 1 miejsce ja 2 a Mali 3.

Wowczas namawiam Mali do wypowiedzenia wojny Angli,
Sam atakuje Anglie i bronie sie przed Korea.
Ty wiarzesz Trebucha i jesli sie uda to Koreanczyka.

BTW mam 90 Rifli i armaty

Po skonczeniu z Anglia Mali atakuje Trebucha od tylu.
A ja walcze z Korea i Persja w zaleznosci od tego co sie stanie.

Mozna jeszcze pogadac z VGT.

Czy zgodzisz sie na te warunki:
1. 3 miasta
2. Pakt o nieagresji + ty 1 miejsce ja 2 mali 3 i wycinamy reszte miskow

Ja ryzykuje mega zdrade i wiecej mi nikt nie zaufa.

bummbummbamm
2012-08-07 13:03:50
HammurabiImperium Indian Popelniasz dokladnie ten sam blad co Kingu 150 tur temu - dwie najwieksze armie walczace przeciw sobie zamiast zajmowac tych ktorzy tym armia przeciwstawic sie nie moga.Jak na tym wyszedl Kingu to juz wiemy.

To co teraz napisze pewnie zabrzmi drastycznie ale albo chcesz grac dla Trebucha albo dla siebie : masz pod nosem armie angielska,trzymasz z nim kolejnosc ruchow on pierwszy ty drugi,wchodzisz po nim zrywasz OB i kasujesz mu jego stack,typowy nozyk z dyplo - po czym masz droge wolna na cala Anglie - masz kurde blisko 60-70 kawalerii ? :| a on jakies 25 pustych miast.Ja sie zajme Benym i Trebuchem - z ta roznica ze jeden z nich napewno na poczatku dostanie duzo moich miast za freeko bo mam ich po roznych stronach granic.Kto w tym scenariuszu robi sie faworytem do wygrania miska ?

Tak o to wygladaja dwa scenariusze na najblizsze tury i nie mow mi ze nie mowie logicznie.

Pozdrawiam.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-08 16:40:01
Czy chcesz zmienic strone i przezyc w nowym obozie ?
Ta sama propozycje wyslalem tylko do Mali poniewaz wasze obie nacje mnie wspieraly

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-08 16:40:01
Czy chcesz zmienic strone i przezyc w nowym obozie ?
Ta sama propozycje wyslalem tylko do Mali poniewaz wasze obie nacje mnie wspieraly

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-08-08 17:24:18
Ok, pierwsza rzecz, to jestem w ciężkim szoku. Nie spodziewałem się zwrotów akcji w stylu z dużego dyplo. :D

Po wojnach widzę, że z Twojej strony decyzja już podjęta. Jeśli o mnie chodzi, oczywiste jest, że wycofuję się z wielkiej koalicji, gdyż w najbliższych turach pewnie skutecznie ją powalicie na kolana. Z czynnym udziałem po Waszej stronie jedyny problem moralny jest u mnie taki, że złamię pakt, który przez całą grę traktowałem jako nie do ruszenia i chciałem tak dociągnąć do końca dyplo. No ale wygląda na to, że moim interesie jest, abym był po Waszej stronie. Ustalę jeszcze z BBB, czego oczekuje ode mnie w kwestii Persji/Korei i możecie mnie wliczać do nowej koalicji

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-08-09 09:51:39
Ja tez tak myslalem ale BBB pokazal mi ze to bedzie rozgrywka moja armia, ktora bym wytracil na nim a potem by mnie pewnie rozebrali - zacofany bez armii

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-08-09 09:51:39
Ja tez tak myslalem ale BBB pokazal mi ze to bedzie rozgrywka moja armia, ktora bym wytracil na nim a potem by mnie pewnie rozebrali - zacofany bez armii

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-09-20 14:53:10
Hejka napisz na forum czy sie zgadzasz na zakonczenie w danym porzadku i konczymy to dyplo

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-09-20 14:53:10
Hejka napisz na forum czy sie zgadzasz na zakonczenie w danym porzadku i konczymy to dyplo

VGT (Osmanie / Napoleon) 2012-09-20 16:29:01
Spokojnie, dopiero z pracy wróciłem. Nie omijam wątku celowo ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum