www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Zululand (Maiar)" (Rihiter)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 22:02   Pakt "Admin - Zululand (Maiar)" (Rihiter)

Pakt numer 2285, założony 2011-12-09 22:32:14 przez Rihiter (Państwo admina)

Nazwa paktu: Admin - Zululand (Maiar)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
Maiar
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-09-24, 22:02   

Rihiter (Państwo admina) 2011-12-09 22:34:15
Witaj Władco!

Podziel się proszę tutaj swoimi spostrzeżeniami, uwagami, koncepcją gry.
Uwagi do mapy i lokacji startowej również mile widziane, zarówno pozytywne jak i negatywne.
Niechaj zostanie ślad dla potomnych z Twoich przemyśleń, a uwagi do mapy pomogą przy tworzeniu kolejnych gier.

Pozdrawiam.
Wielki Niedźwiedź Rihi

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2011-12-28 18:21:29
Tury 0 – 15
Sam początek, miłe w miarę dobre tereny z rzekami. Przesunięcie stolicy na górkę, strata 2 cennych tur w odkrywaniu techów, aczkolwiek było warto. Znalazienie na samym początku Sumera jako sąsiada i duża moją chęć postawienia miasta, bardzo blisko jego granicy w myśli na ew. atak. Ostatecznie po dogadaniu się na tajnych szybkie przemieszczenie setlersa w o wiele lepszą pozycję, bogatszą, gdzie mam bardziej zbite miasta i bliżej do następnego ewentualnego celu, o wiele łatwiejszego bez UU na samym poczatku (chociaż sumeryjski axe i tak byłby łatwiejszy do pokonania niż zwykły) . Brak możliwości ulepszania terenu na samym początku, poczekanie do rozrostu kulturalnego stolicy i ulepszenie dwóch farm, w tym czasie wynalezienie mining i następnie zrobienie dwóch kopalni, do bronzu i złota. W tym czasie odkrycie koła i robienie drogi do innych miast i potencjalnego celu, czyli Alexa, podobnie jak ja ma tyle samo techów do bronzu co czyni go najłatwiejszym celem.
Bardzo miły i pozytywny podwójny półwysep, jeden cały dla mnie, drugi dla Koreii.

Pozytywne pertratakcje z sąsiadami, pokój z Sumerią i prawdopodobny pokój i ewentualny sojusz z Mali, prawdopodobny tajny pokoj z Koreą wraz z zagospodarowaniem terenu. (Korea nie wie że też posiadam półwysep to może uda się postawić miasto dość mocno wysunięte w stronę półwyspu Korei.)

Brak odpowiedzi na tajnych od Alexxa.
Brak nawiązanych stosunków dyplomatycznych z Kingiem (jeszcze.)

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-28 18:21:29
Tury 0 – 15
Sam początek, miłe w miarę dobre tereny z rzekami. Przesunięcie stolicy na górkę, strata 2 cennych tur w odkrywaniu techów, aczkolwiek było warto. Znalazienie na samym początku Sumera jako sąsiada i duża moją chęć postawienia miasta, bardzo blisko jego granicy w myśli na ew. atak. Ostatecznie po dogadaniu się na tajnych szybkie przemieszczenie setlersa w o wiele lepszą pozycję, bogatszą, gdzie mam bardziej zbite miasta i bliżej do następnego ewentualnego celu, o wiele łatwiejszego bez UU na samym poczatku (chociaż sumeryjski axe i tak byłby łatwiejszy do pokonania niż zwykły) . Brak możliwości ulepszania terenu na samym początku, poczekanie do rozrostu kulturalnego stolicy i ulepszenie dwóch farm, w tym czasie wynalezienie mining i następnie zrobienie dwóch kopalni, do bronzu i złota. W tym czasie odkrycie koła i robienie drogi do innych miast i potencjalnego celu, czyli Alexa, podobnie jak ja ma tyle samo techów do bronzu co czyni go najłatwiejszym celem.
Bardzo miły i pozytywny podwójny półwysep, jeden cały dla mnie, drugi dla Koreii.

Pozytywne pertratakcje z sąsiadami, pokój z Sumerią i prawdopodobny pokój i ewentualny sojusz z Mali, prawdopodobny tajny pokoj z Koreą wraz z zagospodarowaniem terenu. (Korea nie wie że też posiadam półwysep to może uda się postawić miasto dość mocno wysunięte w stronę półwyspu Korei.)

Brak odpowiedzi na tajnych od Alexxa.
Brak nawiązanych stosunków dyplomatycznych z Kingiem (jeszcze.)

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2011-12-28 18:30:46
Mapka - 15 tura
Adnotacja:
Czarny okrąg - miejsce gdzie chciałem postawic miasto. (Uniknąłem failu)
Żółta kreska - Ustalenia terytorialne z Sumerem, żaden z nas nie może postawić miasta przylegającego do owej lini, ani na 2 polu od rzeki.
Żółty okrąg - Ustalenie terytorialne z Koreą, miejsce na moje miasto.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-28 18:30:46
Mapka - 15 tura
Adnotacja:
Czarny okrąg - miejsce gdzie chciałem postawic miasto. (Uniknąłem failu)
Żółta kreska - Ustalenia terytorialne z Sumerem, żaden z nas nie może postawić miasta przylegającego do owej lini, ani na 2 polu od rzeki.
Żółty okrąg - Ustalenie terytorialne z Koreą, miejsce na moje miasto.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-02 00:53:21

U góry mam 2 warriory, na dole 3 warriory, w mieście 1 warrior, wszystkie bez awansów. Symulacja walki ataku 3 warriorów na 1 warriora i wyniki.

3 raz - Strata 3 warriorów
12 raz - Strata 2 warriorów
4 raz - Strata 1 warriora
1 raz - Strata 0 warriorów

Oby random mnie nie dobił, jeżeli nie wsunie w następnej turze żadnej jednostki do miasta co jest mało prawdopodobne.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-02 00:53:21

U góry mam 2 warriory, na dole 3 warriory, w mieście 1 warrior, wszystkie bez awansów. Symulacja walki ataku 3 warriorów na 1 warriora i wyniki.

3 raz - Strata 3 warriorów
12 raz - Strata 2 warriorów
4 raz - Strata 1 warriora
1 raz - Strata 0 warriorów

Oby random mnie nie dobił, jeżeli nie wsunie w następnej turze żadnej jednostki do miasta co jest mało prawdopodobne.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-03 16:12:36
Zaatakowałem, 1 warrior wiadomo wtopił (3% szans) ale na tyle ładnie poranił, że 2 zdobył mało życia tracąc, na razie pięknie, zwłaszcza że następnej szansy by nie było bo 2 warriory dosłał na świeżej drodze.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-03 16:12:36
Zaatakowałem, 1 warrior wiadomo wtopił (3% szans) ale na tyle ładnie poranił, że 2 zdobył mało życia tracąc, na razie pięknie, zwłaszcza że następnej szansy by nie było bo 2 warriory dosłał na świeżej drodze.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-03 16:14:40

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-03 16:14:40

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-03 16:15:57
Obecnie to wygląda tak, wraz z odkryciem bronzu dostaje 4 robotnika. Zaczynam robić w stolicy impy ścinając las owym robolem, następnie ścinam las obok miasta "słoniowego" dwoma robotnikami i następny las 1 robotnikiem dla miasta północnego, by mieć raz dwa tych 3 impi. Po ścięciu lasu dwoma robolami zamierzam zrobić drogę do podbitego miasta i tam ściąć dwa laski dla Axe'ów, by on swoimi nie mógłzaszaleć.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-03 16:15:57
Obecnie to wygląda tak, wraz z odkryciem bronzu dostaje 4 robotnika. Zaczynam robić w stolicy impy ścinając las owym robolem, następnie ścinam las obok miasta "słoniowego" dwoma robotnikami i następny las 1 robotnikiem dla miasta północnego, by mieć raz dwa tych 3 impi. Po ścięciu lasu dwoma robolami zamierzam zrobić drogę do podbitego miasta i tam ściąć dwa laski dla Axe'ów, by on swoimi nie mógłzaszaleć.

Rihiter (Państwo admina) 2012-01-03 20:21:34
Drobna uwaga. Jeżeli planujecie po wojnie dzielić się jakoś łupami proszę o stworzenie paktu tajnego, gdzie będą obydwaj agresorzy + admin. Tam warto przedstawić projekt podziału, tak abym mógł to zaakceptować gdy przyjdzie pora.

Pozdro.

Rihiter (Państwo admina) 2012-01-03 20:22:14
p.s. I tam też umieszczać wszelakie pomocne materiały, typu screeny z grabieży miast.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-10 17:53:21
Tura 23:
Z stolicy wypuszczono pierwszego Zulu.
Za turę następny w Slang, i blisko do jeszcze następnego bo już 2 lasek ścięty do Slang.

Oblężenie Ixtal trwa. Alexx dysponuje 4 warriorami, my obecnie 6 warriorami, 2 skirimami w pobliżu. Plan polega na tym by w turze 24 wejść przed miasto, na zalesiony las gdzie się bunkruje i już w 25 tym wojskiem atakować. Ewentualnie poczekać na 2 impi i w 26 zakończyć sprawę.

http://forum.civilization...phpwZTCN7_1.jpg

Rozwiązanie problemu z terenem i podziałem łupów?
Ja zgarniam miasto pustynne południowe DarkSide (z całym 1 polderem) + miasto północne z bronzem i złotkiem. Kasztelan zyskuje stolice, kase z stolicy za quesat + dostawiam mu miasto, które daje i wszystko jest pięknie wyrównane.

Dalsze plany? Zasiedlenie masy terenu, północny półwysep, teren na przejściu do Benego, ewentualne pustki i rozwinąć wszystko jak można w chatkach, by jak najszybciej zyskać bonus z bardzo słabego w tym dyplo fin. Ew. miło by było zgarnąć religie, i choć wątpię by to się udało, będzie trzeba zobaczyć.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-10 17:53:21
Tura 23:
Z stolicy wypuszczono pierwszego Zulu.
Za turę następny w Slang, i blisko do jeszcze następnego bo już 2 lasek ścięty do Slang.

Oblężenie Ixtal trwa. Alexx dysponuje 4 warriorami, my obecnie 6 warriorami, 2 skirimami w pobliżu. Plan polega na tym by w turze 24 wejść przed miasto, na zalesiony las gdzie się bunkruje i już w 25 tym wojskiem atakować. Ewentualnie poczekać na 2 impi i w 26 zakończyć sprawę.

http://forum.civilization...phpwZTCN7_1.jpg

Rozwiązanie problemu z terenem i podziałem łupów?
Ja zgarniam miasto pustynne południowe DarkSide (z całym 1 polderem) + miasto północne z bronzem i złotkiem. Kasztelan zyskuje stolice, kase z stolicy za quesat + dostawiam mu miasto, które daje i wszystko jest pięknie wyrównane.

Dalsze plany? Zasiedlenie masy terenu, północny półwysep, teren na przejściu do Benego, ewentualne pustki i rozwinąć wszystko jak można w chatkach, by jak najszybciej zyskać bonus z bardzo słabego w tym dyplo fin. Ew. miło by było zgarnąć religie, i choć wątpię by to się udało, będzie trzeba zobaczyć.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-10 17:53:54
Tura 24:
Do wglądu własnego.
Przemyślenia na temat zasiedlenia terenów na wyłączność.
Pierwszeństwo ma miasto przy polderach, w samym środku. Następnie koło Benego by mieć tam odpowiednią ilość kulturki i ew. tworzyć od samego początku dobrego miasta do obrony.

http://forum.civilization...jp_blahblah.jpg

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-10 17:53:54
Tura 24:
Do wglądu własnego.
Przemyślenia na temat zasiedlenia terenów na wyłączność.
Pierwszeństwo ma miasto przy polderach, w samym środku. Następnie koło Benego by mieć tam odpowiednią ilość kulturki i ew. tworzyć od samego początku dobrego miasta do obrony.

http://forum.civilization...jp_blahblah.jpg

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-10 18:09:49
Tura 28:
Wojna, wojna i po wojnie.
Ostatecznie szturm przyszedł dość łatwo, lecz musiałem poświęcić 3 warriorów by Kasztelan wszystkimi swoimi jednostkami mógł wygrać. W sumie straciłem 4 warriorów, Kasztelan 1, ja zyskałem miasto, Kasztelan też + on kase za questa. Ostatecznie uważam że wyjdzie wszystko dość po równo, zwłaszcza że ja otrzymam złotko (powinno dużo pomóc) a w dodatku moje miasta będą cisnąć na jego bo kreatywny jestem.

Niestety, wojna nie poszła tak dobrze jakbym chciał bo Alexx jechał na ostatnim mieście bez wzrostu pracując na złotku, oznacza to że dostałem tylko kasę za szturm, nic więcej. Aczkolwiek nie jest źle, bo teraz zrobię seta i postawię tam miasto, bez stawiania miasta dla Kasztelana, wyszedł podział łupów. Ważne jest też zyskanie sojusznika (cały wschód bezpieczny) i odpuszczenie ew. 1 frontu. (północny, sama woda, póki będę dominował w dobie galer, ew. przed galerami, bezpiecznie.)

Wraz z ta turą wszedłem na 1 miejsce w GNP, super sprawa. zwłaszcza że dopiero zaczynam robić chatki (na razie jedna stoi), jak wzrosną nowe + postawie miasto na złoto a inne miasto zacznie pracować na obrobionych futrach być może trochę odskoczę.

Najbardziej pozytywny plan na następne tury?
Zrobić w 4 tury politeizm, zyskac kulturkę, następnie animal husbandry by potem pójść prosto na oracle. Ścięcie jej, wzięcie metal casting + kolos + fin, byłoby pięknie, chociaż sądzę że bardzo prawdopodobne jest iż ktoś zrobi wcześniej oracle, ale trudno, animal husbandry nie odpuszczę. Aktualnie najważniejsze by zrobić pierwszemu hinduzim, chociaż ostatecznie nie może być tak źle zważając że dopiero w turze 28 ktoś odkrył medytacje, a ja będę około 8 tur w plecy do tej osoby, być może się uda.

Jedynym zagrożeniem aktualnie jest King, posiadający naprawdę sporo więcej wojska ode mnie (prawdopodobnie 2x więcej) z którym nie łączą mnie żadne pakty, ani tak naprawdę zobowiązania. Wobec tego by się za bardzo nie przejechać wysłałem impiego w jego stronę, a za 4 tury po zrobieniu politeizmu od razu przyjmuję slavery. (by ściąć ew. z 2 miasta, które i tak pracują na polach, które nie są nawet ulepszone, czyli ciągły regres.) Więc jeżeli nie zaatakuje, mam zapewniony spokojny długi rozwój do katap.

Co do ekonomi w miastach. W 2,3,4 mieście robie budynek i jednostkę, budynek i jednostkę, a potem już ciągle jednostki. Z budynków mam oczywiście na myśli granary i baraki, ale zamierzam też by większość miast posiadała library. W stolicy robię jednak inaczej. 2 workerów rodzimych (pracujących na rodzimych terenach) robi chatkę dla 2 miasta a następnie ścinam 3 laski w stolicy. Aktualnie kolejność wygląda tak że setlers, 2 worki a potem prawdopodobnei albo jednostka wojskowa albo znowu setlers. (zależy jak wyrobię się z innymi miastami). Owe miasto będę stawiał jak na mapce, rozwijając się wstępnie w stronę półwyspu. W dodatku jeżeli jakimś cudem bym zrobił oracle, to tam właśnie bym ścinał kolosa, ale to raczej takie ewentualne przemyślenia.

Do admina:
Czyż admin nie miał dać w 25 turze podsumowanie z 10 tur?

MAPKA
http://forum.civilization...0110-180435.jpg

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-10 18:09:49
Tura 28:
Wojna, wojna i po wojnie.
Ostatecznie szturm przyszedł dość łatwo, lecz musiałem poświęcić 3 warriorów by Kasztelan wszystkimi swoimi jednostkami mógł wygrać. W sumie straciłem 4 warriorów, Kasztelan 1, ja zyskałem miasto, Kasztelan też + on kase za questa. Ostatecznie uważam że wyjdzie wszystko dość po równo, zwłaszcza że ja otrzymam złotko (powinno dużo pomóc) a w dodatku moje miasta będą cisnąć na jego bo kreatywny jestem.

Niestety, wojna nie poszła tak dobrze jakbym chciał bo Alexx jechał na ostatnim mieście bez wzrostu pracując na złotku, oznacza to że dostałem tylko kasę za szturm, nic więcej. Aczkolwiek nie jest źle, bo teraz zrobię seta i postawię tam miasto, bez stawiania miasta dla Kasztelana, wyszedł podział łupów. Ważne jest też zyskanie sojusznika (cały wschód bezpieczny) i odpuszczenie ew. 1 frontu. (północny, sama woda, póki będę dominował w dobie galer, ew. przed galerami, bezpiecznie.)

Wraz z ta turą wszedłem na 1 miejsce w GNP, super sprawa. zwłaszcza że dopiero zaczynam robić chatki (na razie jedna stoi), jak wzrosną nowe + postawie miasto na złoto a inne miasto zacznie pracować na obrobionych futrach być może trochę odskoczę.

Najbardziej pozytywny plan na następne tury?
Zrobić w 4 tury politeizm, zyskac kulturkę, następnie animal husbandry by potem pójść prosto na oracle. Ścięcie jej, wzięcie metal casting + kolos + fin, byłoby pięknie, chociaż sądzę że bardzo prawdopodobne jest iż ktoś zrobi wcześniej oracle, ale trudno, animal husbandry nie odpuszczę. Aktualnie najważniejsze by zrobić pierwszemu hinduzim, chociaż ostatecznie nie może być tak źle zważając że dopiero w turze 28 ktoś odkrył medytacje, a ja będę około 8 tur w plecy do tej osoby, być może się uda.

Jedynym zagrożeniem aktualnie jest King, posiadający naprawdę sporo więcej wojska ode mnie (prawdopodobnie 2x więcej) z którym nie łączą mnie żadne pakty, ani tak naprawdę zobowiązania. Wobec tego by się za bardzo nie przejechać wysłałem impiego w jego stronę, a za 4 tury po zrobieniu politeizmu od razu przyjmuję slavery. (by ściąć ew. z 2 miasta, które i tak pracują na polach, które nie są nawet ulepszone, czyli ciągły regres.) Więc jeżeli nie zaatakuje, mam zapewniony spokojny długi rozwój do katap.

Co do ekonomi w miastach. W 2,3,4 mieście robie budynek i jednostkę, budynek i jednostkę, a potem już ciągle jednostki. Z budynków mam oczywiście na myśli granary i baraki, ale zamierzam też by większość miast posiadała library. W stolicy robię jednak inaczej. 2 workerów rodzimych (pracujących na rodzimych terenach) robi chatkę dla 2 miasta a następnie ścinam 3 laski w stolicy. Aktualnie kolejność wygląda tak że setlers, 2 worki a potem prawdopodobnei albo jednostka wojskowa albo znowu setlers. (zależy jak wyrobię się z innymi miastami). Owe miasto będę stawiał jak na mapce, rozwijając się wstępnie w stronę półwyspu. W dodatku jeżeli jakimś cudem bym zrobił oracle, to tam właśnie bym ścinał kolosa, ale to raczej takie ewentualne przemyślenia.

Do admina:
Czyż admin nie miał dać w 25 turze podsumowanie z 10 tur?

MAPKA
http://forum.civilization...0110-180435.jpg

Rihiter (Państwo admina) 2012-01-10 19:04:05
Podsumowania będą. Spokojnie. Mówiłem, że po 25 turze. Ot kwestia czasu, którego mi niestety przez ostatnich parę dni brakło. Ale podsumowania początkowych 10 tur będą na 100%, najpóźniej w najbliższy weekend. Mam nadzieję wcześniej.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-12 21:54:35
Tura 30:
Lekka zmiana planów, ignoruję animal, idę od razu po priesthood i z lasków z stolicy ścinam oracle + produkcja z stolicy, którą mam najwieksza. Żadnej innej szansy na ten cud przy naprawdę licznych w tym dyplo ind'ach nie mam.

W dodatku dziwne zachowanie Kinga. Zgodził się na pakt jawny, ma 2x większą armię i narzeka bym wymienił imp na warriora jako czujkę, no nic, na razie się na wszystko zgodzę, ciekawe czy naprawdę ma tyle terenu i czy aby tylko nie udaje takiego, jakim wydaje się być.

Najlepiej zakładać najgorsze.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-12 21:54:35
Tura 30:
Lekka zmiana planów, ignoruję animal, idę od razu po priesthood i z lasków z stolicy ścinam oracle + produkcja z stolicy, którą mam najwieksza. Żadnej innej szansy na ten cud przy naprawdę licznych w tym dyplo ind'ach nie mam.

W dodatku dziwne zachowanie Kinga. Zgodził się na pakt jawny, ma 2x większą armię i narzeka bym wymienił imp na warriora jako czujkę, no nic, na razie się na wszystko zgodzę, ciekawe czy naprawdę ma tyle terenu i czy aby tylko nie udaje takiego, jakim wydaje się być.

Najlepiej zakładać najgorsze.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-14 12:13:45
Tura 32:
Pierwszy mocny niefart niezależny ode mnie.
Ta sama tura wynalezienia politelizmu co Rookie, i to on dostał rele. Baardzo mi to w pupe da w przyszłości, jednak co moglem zrobić? Nic.
Przez to nie biorę niewolnictwa i lecę po oracle, chociaż znając życie to już ktoś zaraz zrobi.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-14 12:13:45
Tura 32:
Pierwszy mocny niefart niezależny ode mnie.
Ta sama tura wynalezienia politelizmu co Rookie, i to on dostał rele. Baardzo mi to w pupe da w przyszłości, jednak co moglem zrobić? Nic.
Przez to nie biorę niewolnictwa i lecę po oracle, chociaż znając życie to już ktoś zaraz zrobi.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-16 07:59:52
Tura 34:
Ciągle GNP największe, trochę opuszczam się w woju, ale już lecą 2 następne jednostki a ścinając miasta do questa (będzie jakaś wymówka) pościnam wojsko.

Zaczynam robić Oracle, 10 tur wstępnie bez ścinania lasów, a ścinać będę. Oby tylko żaden ind jeszcze nie robił.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-16 07:59:52
Tura 34:
Ciągle GNP największe, trochę opuszczam się w woju, ale już lecą 2 następne jednostki a ścinając miasta do questa (będzie jakaś wymówka) pościnam wojsko.

Zaczynam robić Oracle, 10 tur wstępnie bez ścinania lasów, a ścinać będę. Oby tylko żaden ind jeszcze nie robił.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-16 09:02:22
Do admina:
Pamiętaj by przesłać 5 golda za questa.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-16 09:02:22
Do admina:
Pamiętaj by przesłać 5 golda za questa.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-20 17:24:31
Tura 37(?):
Następna mocna strata, jak w najgorszych przewidywaniach Piteroter zrobił od razu po medytacji kapłaństwo a następnie zbudował Oracle. Miałbym za 4 tury. Najpierw religia, teraz jedyny cud, na jaki miałem szanse.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-20 17:24:31
Tura 37(?):
Następna mocna strata, jak w najgorszych przewidywaniach Piteroter zrobił od razu po medytacji kapłaństwo a następnie zbudował Oracle. Miałbym za 4 tury. Najpierw religia, teraz jedyny cud, na jaki miałem szanse.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-20 18:39:46
Tura 37:
Byłbym zapomniał, ważna rzecz, wreszcie też przyjąłem niewolnictwo. Postawiłem miasto obok złota i właśnie zaczynam robić następną parę robotników.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-20 18:39:46
Tura 37:
Byłbym zapomniał, ważna rzecz, wreszcie też przyjąłem niewolnictwo. Postawiłem miasto obok złota i właśnie zaczynam robić następną parę robotników.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-01-26 21:22:12
Tura ???(nigdy nie spamiętam):
Mam Judaizm.
Romanek największy farciasz. Słyszałem jakoby nie miał żadnych jednostek z bronzu a wszyscy pchają się by mu pomóc, ale i dobrze, może pykne mu miasta z południa galerami kiedys, jak już od dawna zamierzałem. W dodatku mam szanse zyskać jako takie dobre stosunki z Piterem jeżeli przeżyje, a powinien.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-26 21:22:12
Tura ???(nigdy nie spamiętam):
Mam Judaizm.
Romanek największy farciasz. Słyszałem jakoby nie miał żadnych jednostek z bronzu a wszyscy pchają się by mu pomóc, ale i dobrze, może pykne mu miasta z południa galerami kiedys, jak już od dawna zamierzałem. W dodatku mam szanse zyskać jako takie dobre stosunki z Piterem jeżeli przeżyje, a powinien.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-02-01 21:04:48
Tura 49:
Lekkie wzmożenie dyplomacji, czas w końcu zacząć powoli wybierać, komu pomagac. Czy Marwowi czy Piterowi.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-01 21:04:48
Tura 49:
Lekkie wzmożenie dyplomacji, czas w końcu zacząć powoli wybierać, komu pomagac. Czy Marwowi czy Piterowi.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-02-07 15:00:10
Do admina:
I jak tam te podsumowania 10 tur? Bez przesady, to tylko 10 tur. : 0
Wysłałem także propozycję golda, 7 po zsumowaniu z nagrodą za kronikę to razem będzie 12.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-07 15:00:10
Do admina:
I jak tam te podsumowania 10 tur? Bez przesady, to tylko 10 tur. : 0
Wysłałem także propozycję golda, 7 po zsumowaniu z nagrodą za kronikę to razem będzie 12.

Rihiter (Państwo admina) 2012-02-07 15:18:19
Mam rozumieć, że swoją nagrodę za kronikę kierujesz na WOMP?

Na podsumowania dalsze po prostu nie miałem czasu. To się tylko wydaje takie hop siup ale zajmuje sporo czasu.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-02-07 15:19:49
Tak.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-07 15:19:49
Tak.

Rihiter (Państwo admina) 2012-02-07 15:21:57
okej, tak też się zrobi

Rihiter (Państwo admina) 2012-02-07 15:35:07
Hmmm, tyle że Zulisu mają wpłacić 13 golda. Czyli 1 brakuje jeszcze.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-02-07 15:42:36
Ups, to zaproponuj jak możesz mi bym zapłacił Ci 1 złota, bym od razu Ci jutro dał jak wejdę.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-07 15:42:36
Ups, to zaproponuj jak możesz mi bym zapłacił Ci 1 złota, bym od razu Ci jutro dał jak wejdę.

Rihiter (Państwo admina) 2012-02-07 15:50:16
Ok. Poszło.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-02-25 12:39:26
Tura 71:
Zaatakowałem Ancjum i niezły fart w randomie. Jedna walka wygrana na 0,8% a druga na bodaj 24%. Stracone tylko dwie jednostki mimo atakowania silnych pretów w mieście.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-25 12:39:26
Tura 71:
Zaatakowałem Ancjum i niezły fart w randomie. Jedna walka wygrana na 0,8% a druga na bodaj 24%. Stracone tylko dwie jednostki mimo atakowania silnych pretów w mieście.

Rihiter (Państwo admina) 2012-02-25 13:34:14
Rzeczywiście fartownie.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-11 22:28:37
Tura ???:
Czyli moje ostatnie tury praktycznie życia, a na pewno sensowne życia bo i zaraz koniec paktu z Kingiem, który też mi wjeżdza swoją ogromną armią.
Czyli takie efekty są dawania do misia prosów, którzy grali po kilka dyplo (king przeżył sporo, lary odniósł sukcesy.)
No nic, pogratulować tylko adminowi że nie dał ich do siódemeczki. ; )

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-11 22:28:37
Tura ???:
Czyli moje ostatnie tury praktycznie życia, a na pewno sensowne życia bo i zaraz koniec paktu z Kingiem, który też mi wjeżdza swoją ogromną armią.
Czyli takie efekty są dawania do misia prosów, którzy grali po kilka dyplo (king przeżył sporo, lary odniósł sukcesy.)
No nic, pogratulować tylko adminowi że nie dał ich do siódemeczki. ; )

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-11 22:40:55
Tak. Między innymi obaj odpadli z Misia1, którego Ty przeżyłeś.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-11 22:58:54
Przeżyłem? Po uprzednim uśmierceniu mojej nacji? (gdzie Bodek robił wojsko Lukgowi, czego też nie skomentuje) a potem uśmierceniu samej nacji Luka? jeżeli tak na to patrzysz, to fajnie, bo ja nie zasłużyłem na tą ikonkę.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-11 22:58:54
Przeżyłem? Po uprzednim uśmierceniu mojej nacji? (gdzie Bodek robił wojsko Lukgowi, czego też nie skomentuje) a potem uśmierceniu samej nacji Luka? jeżeli tak na to patrzysz, to fajnie, bo ja nie zasłużyłem na tą ikonkę.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-11 23:05:58
W dodatku Ty naprawdę uważasz że przeżycie w dyplo 1 3 5 i drugie miejsce w 6 jest mniej warte niż śmierć w dyplu misiu 1? huh, to naprawdę. nie skomentuję :)

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-11 23:05:58
W dodatku Ty naprawdę uważasz że przeżycie w dyplo 1 3 5 i drugie miejsce w 6 jest mniej warte niż śmierć w dyplu misiu 1? huh, to naprawdę. nie skomentuję :)

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-11 23:06:40
Nawet Bodek nie wygrał wszystkich rozegranych dyplo. ; )

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-11 23:06:40
Nawet Bodek nie wygrał wszystkich rozegranych dyplo. ; )

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-12 08:46:14
Zastępcy na Sumer szukałem specjalnie bardzo długo. Prosiłem także Was wszystkich o pomoc właśnie po to żeby Ci, którym Lary nie pasuje mogli się wykazać.. Nikt się nie znalazł po za Larym. Więc teraz bardzo proszę nie narzekać, że właśnie on gra.

Co do samego Larego, to bardzo świeżo miałem z nim okazję teraz grać po sąsiedzku w D7 i uważam, że nic wyjątkowego nie pokazał.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-12 20:55:41
Myślałeś nad kalendarium do misia?
Już brak w 1 mocno mi się rzucał, jak chcesz mogę sam nad tym się pobawić.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-12 20:55:41
Myślałeś nad kalendarium do misia?
Już brak w 1 mocno mi się rzucał, jak chcesz mogę sam nad tym się pobawić.

wnuczus 

Posted: 2012-09-24, 22:02   

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-12 21:54:27
Pewnie że myślałem. Kalendarium to super sprawa. Fajna "pamiątka" można by rzec. Pisałem wszystkim żeby coś takiego prowadzili, w formie paktu tajnego z Adminem, gdzie spisuje gracz suche, dokonane fakty z datami. Zastosowała się do tego jedna osoba i pisze co się u niego dzieje właśnie w takiej formie.
Może lepiej będzie to zrobić w formie takiej jak jest w D7, gdzie każdy ma obowiązek w otwartych dla wszystkich tematach wpisywać ważne wydarzenia. Jeżeli masz czas i chęć aby się tego podjąć to jestem jak najbardziej za.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-13 17:00:53
Jakbyś mógł, daj mi osobny dział wraz z przeniesieniem tematu, który zaraz sobie stworzę.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-13 17:00:53
Jakbyś mógł, daj mi osobny dział wraz z przeniesieniem tematu, który zaraz sobie stworzę.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-13 19:02:56
Tak jak napisałem w PW, działy robi mod forum. Benego męcz.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-18 23:18:53
King zabił Ci wariora po teleporcie. Dostał za to karę. Nie zmienia to jednak tego, że bez teleportu ten warior by nie zginął i dzięki niemu zobaczył być to co masz na poniższym screenie.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-18 23:20:28
Dla uzupełnienia informacji: Miasto mam 5 popa.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-18 23:32:52
Ale skoro był teleport nie powinna być cofka? Skoro to jest teleport na moją korzyść?

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-18 23:32:52
Ale skoro był teleport nie powinna być cofka? Skoro to jest teleport na moją korzyść?

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-18 23:33:45
Dopiero czytam temat, dopier widze ze galera tez sie ruszalem, mhm, nvm.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-18 23:33:45
Dopiero czytam temat, dopier widze ze galera tez sie ruszalem, mhm, nvm.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-19 00:49:27
Nie robię cofki, bo to był teleport pojedynczej jednostki, w dodatku na terenie neutralnym. King dostał karę, bo zaatakował tego wariora, a nie powinien. Robienie cofki przez tego wariora, który ma wartość znikomą, było by przesadą. To co jest ważne, to fakt, że jeżeli by teleport nie wystąpił to zobaczył być nim to co na obrazku. Dlatego te informacje otrzymałeś.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-20 14:20:51
Wczoraj wysłalem 1 karę, 2 dzisiaj.
Widzę że całkowita olewka, bo zaraz upadam a Ty nie zrobiłeś mi nawet podsumowania 10 tur. ; )

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-20 14:20:51
Wczoraj wysłalem 1 karę, 2 dzisiaj.
Widzę że całkowita olewka, bo zaraz upadam a Ty nie zrobiłeś mi nawet podsumowania 10 tur. ; )

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-20 17:11:20
Podsumowania 10 tur udało mi się zrobić 3 graczom bodajże, a później dość mocno spadła mi ilość wolnego czasu i sobie odpuściłem. Przyznaję, ot taka historia.

Teraz się zbieram żeby podsumowania pisać Rzymowi i Indiom. Jak już piszę to dość dokładnie, a to zajmuje czas.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-25 14:04:01
Cześć.

Czemu nic nie dałeś znać wczoraj, że nie będziesz mógł tury zrobić? W końcu robiłem za Ciebie, bo to za ważny moment w grze żeby sobie ot tak przeleciała tura, ale musieli Twoi przeciwnicy niepotrzebnie czekać prawie do 11 w nocy.

O tym, że byłem między kinem a impreza to nie wspomnę.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-25 14:10:40
Poszedłem nieoczekiwanie na imprezę i już nie wróciłem.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-25 14:10:40
Poszedłem nieoczekiwanie na imprezę i już nie wróciłem.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-25 14:58:09
Telefony są. Nawet na nieoczekiwanych imprezach.
Jeżeli nie masz ochoty grać już, to powiedz.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-03-25 15:17:51
Jedna turka w tym momencie nic nie zmieni.
I tak czekam na ich ruchy, żadne z moich miasto nie było zagrożone, większości jednostek dałem dłuższe ruchy (zazwyczaj do stolicy).
Ew. młotki z miast, który skończyły produkcję się przełożą.
Sugerujesz że się nie staram, takim pytaniem?
Jak tak bardzo się nie podoba, daj karę i tyle.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-03-25 15:17:51
Jedna turka w tym momencie nic nie zmieni.
I tak czekam na ich ruchy, żadne z moich miasto nie było zagrożone, większości jednostek dałem dłuższe ruchy (zazwyczaj do stolicy).
Ew. młotki z miast, który skończyły produkcję się przełożą.
Sugerujesz że się nie staram, takim pytaniem?
Jak tak bardzo się nie podoba, daj karę i tyle.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-25 15:24:23
Nie obruszaj się niepotrzebnie i nie traktuj mnie jak wroga bo nim nie jestem.
Jako Admin mam za zadanie pilnować aby gra przebiegała poprawnie. Zlekceważenie gry na takiej nacji jak Zulusi było by dla rozgrywki bardzo niedobre więc nie dziw się, że zadaję takie pytania. Jeżeli masz wolę walki to super - cieszy mnie to bardzo.

Uważam, że masz szanse się wybronić i warto walczyć. Odpuszczanie jakiejkolwiek tury nie jest dobre, bo okazja nie wiadomo kiedy się przytrafi. W poprzedniej turze Twojej ubiłem 4 unity wroga, w tym generała.

Rihiter (Państwo admina) 2012-03-28 22:08:18
I proszę. Wybroniony :)
Gratulacje.

Maiar (Indianie / Hammurabi) 2012-04-15 00:17:24
Moja nacje przejmie Rookie, juz się z nim dogadałem, stanie się to w poniedziałek.
W nastepnym tygodniu mocno ograniczony bede o wchodzenie, ale bede sie staral by dawac mu ew. jakieś wskazówki, potem prawdopodobnie w ogóle zniknę z forum na 2 miesiące minimum.

Maiar (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-04-15 00:17:24
Moja nacje przejmie Rookie, juz się z nim dogadałem, stanie się to w poniedziałek.
W nastepnym tygodniu mocno ograniczony bede o wchodzenie, ale bede sie staral by dawac mu ew. jakieś wskazówki, potem prawdopodobnie w ogóle zniknę z forum na 2 miesiące minimum.

Rihiter (Państwo admina) 2012-04-15 01:50:17
U, szkoda. Dobrze Ci idzie, więc szkoda, że musisz oddać nację. Nie ma szans abyś pociągnął dalej?

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum